Dupe-uri Pacific Chill 2026: 6 clone comparate cu originalul

Șase alternative la Pacific Chill, comparate după notele publicate, sursele menționate și prețurile datate, cu diferențele fiecăreia. Sau poți purta mai întâi originalul Louis Vuitton, într-un decant de 3ml.

În acest ghid

Pe scurt

Cea mai bună alternativă la Pacific Chill, per ansamblu, este Jean Lowe Vibe de la Maison Alhambra: notele listate acoperă aproape întreaga piramidă a originalului, iar prețul flaconului este cel mai mic dintre cele de aici. Cea mai apropiată alegere după aceasta este Pacific Aura de la Rayhaan; un posesor de pe Fragrantica o percepe cu mai multe citrice la deschidere. Vrei originalul? La 10ML, Pacific Chill costă 52,11 € pentru un decant de 10ml.

6 alternative comparate mai jos · prețuri verificate pe 28 septembrie 2026

Clasamentul

  1. Jean Lowe VibeCel mai bun per total Maison Alhambra24,99 € 100ml
  2. Pacific AuraCel mai apropiat în fond Rayhaan36,99 € 100ml
  3. PinnaceVarianta mai proaspătă French Avenue49,90 € 100ml
  4. Awatif Pour HommeVarianta mai blândă Zimaya29,50 € 100ml
  5. Rare ReefAlternativa premium Afnan39,50 € 100ml
  6. Tango NoirVarianta mai întunecată OakchaFără preț UE

Preferi originalul?

Pacific Chill

Louis VuittonTurnat din flaconul original

Alternativele: 0,25 €–0,50 €/ml în alte magazine, verificat pe 28 septembrie 2026

Trei flacoane pe un fundal bleu pal: Torino21, Pacific Chill și Mandarino di Amalfi

Cum miroase Pacific Chill?

Flaconul Pacific Chill de la Louis Vuitton
OriginalulPacific ChillLouis Vuitton

Pacific Chill de la Louis Vuitton a fost lansat în 2023 și este creat pentru oricine, femei și bărbați deopotrivă. Se deschide cu un amestec de citrice și plante aromatice: citron, portocală, lămâie, mentă, coacăze negre și coriandru. Inima devine mai fructată și mai delicată, cu caisă și trandafir, alături de busuioc și mai neobișnuitele semințe de morcov. Baza îl îndepărtează de citricele simple. Smochina și curmalele aduc o dulceață blândă, iar ambreta încheie parfumul cu delicatețe. Catalogul îi încadrează acordul principal drept floral.

Nu avem în ofertă nicio altă versiune de Pacific Chill, așa că fiecare clonă de mai jos este comparată cu această listă de note. Lista e lungă, cu șase note numai în deschidere, de aceea clonele diferă atât de mult prin numărul celor păstrate.

Chitră, trandafir și portocală ca materii prime: note din Pacific Chill de la Louis Vuitton
În imagine: chitră, trandafir și portocală, note din Pacific Chill.

Alternative la Pacific Chill, comparate

Prețuri de flacon în alte magazine, verificate pe 28 septembrie 2026

AlternativăBaza comparațieiPrețul flaconuluiPe ml
1Cel mai bun per total Jean Lowe Vibe Maison Alhambra
Sursă numită Sursă
24,99 € 100ml
0,25 €/ml
2Cel mai apropiat în fond Pacific Aura Rayhaan
Sursă numită Sursă
36,99 € 100ml
0,37 €/ml
3Varianta mai proaspătă Pinnace French Avenue
Sursă numită Sursă
49,90 € 100ml
0,50 €/ml
4Varianta mai blândă Awatif Pour Homme Zimaya
Sursă numită Sursă
29,50 € 100ml
0,30 €/ml
5Alternativa premium Rare Reef Afnan
Sursă numită Sursă
39,50 € 100ml
0,40 €/ml
6Varianta mai întunecată Tango Noir Oakcha
Sursă numită Sursă
Fără preț UE
—

Fotografii ale flacoanelor: flora-parfums.com, rayhaanperfumes.me, parfumeriemania.ca, qatar.zimayaperfumes.com, us.afnan.com, oakcha.com

Compară două parfumuri unul lângă altul

Alege oricare două parfumuri din acest ghid. Pornește cu originalul față în față cu nr. 1.

CriteriuPacific ChillLouis VuittonJean Lowe VibeMaison Alhambra
Preț pe ml
3ml: 6,27 €/ml · 10ml: 5,21 €/ml · 30ml: 4,14 €/ml
0,25 €/ml
Mărime
Decanturi de 3, 10 sau 30ml
Flacon de 100ml
Cost cu livrare
Preț 10ML actualizat; livrarea se adaugă la plată
Prețul flaconului în alt magazin la 28 septembrie 2026; fără livrare
Ce spun sursele
Referința: fiecare alternativă din acest ghid e comparată cu Pacific Chill
  • Pagina de comparație a Parfumo arată că 295 dintre cei 322 de membri care au votat consideră Vibe (Jean Lowe collection) asemănător cu Pacific Chill, cel mai mare număr de voturi dintre toate clonele; ambele listează portocală, coacăze negre, citron, lămâie, caisă, busuioc, trandafir de mai, semințe de morcov, curmale și smochină. Vibe vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  • Fragrantica enumeră mentă, citron, lămâie, portocală, coacăze negre și coriandru; caisă, busuioc, trandafir May și semințe de morcov; smochină, ambretă și curmale. Membrii sunt împărțiți în privința performanței: unii spun că persistența este slabă și că faza de bază e mai verde decât cea a originalului. Jean Lowe Vibe by Maison Alhambra, Fragrantica
  • În blocul „parfumuri cu miros similar” pentru Pacific Chill, Parfumo îl listează pe Vibe primul. Pacific Chill by Louis Vuitton, Parfumo
Baza comparației
Parfumul original
Sursă numită
Disponibilitate
La 10ML, turnat din flaconul original
La vânzare într-un magazin din UE la 28 septembrie 2026
  • Pacific Chill costă mai puțin la cumpărare: 18,81 € față de 24,99 €.
  • Jean Lowe Vibe îți dă mai mult parfum: 100ml față de 3ml.
  • 10ML nu a purtat aceste două parfumuri unul lângă altul; fiecare afirmație de mai sus își numește sursa.

Cât îmi trebuie?

Scrie de câte ori vrei să porți Pacific Chill și câte pulverizări folosești.

Îți trebuie cam 6ml (120 pulverizări).

  • 2 × 3mlCel mai ieftin37,62 €Rămân 0ml
  • 1 × 10ml52,11 €Rămân 4ml
  • 1 × 30ml124,20 €Rămân 24ml
  • Jean Lowe Vibe de la Maison Alhambra: 1 × 100mlPreț în alt magazin la 28 septembrie 2026, fără livrare24,99 €Rămân 94ml

La o asemenea folosire, Jean Lowe Vibe costă mai puțin decât decanturile de Pacific Chill: 24,99 € față de 37,62 €. E un alt parfum, nu originalul.

O estimare: mărimile 10ML au cam 60 de pulverizări (3ml), 200 (10ml) și 600 (30ml), cam 20 pe ml. Pulverizatoarele diferă, așa că ia cifrele ca reper. Prețuri fără livrare.

Două exemple calculate

  • O lună de weekenduri

    8 purtări a câte 3 pulverizări. Îți trebuie cam 1,2ml (24 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 1 × 3ml cu 18,81 €, și rămân cam 1,8ml. La o asemenea folosire, decanturile de Pacific Chill costă mai puțin decât Jean Lowe Vibe: 18,81 € față de 24,99 €.

  • În fiecare zi, timp de un an

    365 purtări a câte 4 pulverizări. Îți trebuie cam 73ml (1.460 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml cu 319,32 €, și rămân cam 0ml. La o asemenea folosire, Jean Lowe Vibe costă mai puțin decât decanturile de Pacific Chill: 24,99 € față de 319,32 €. E un alt parfum, nu originalul.

Clasamentul alternativelor la Pacific Chill: 6 dupe-uri cu rolul și prețul pe ml, pe primul loc Jean Lowe Vibe de la Maison AlhambraDeschide imaginea la dimensiune completă într-o filă nouă
Ordonate după cât de aproape sunt de Pacific Chill. Prețul pe ml calculat din prețurile flacoanelor verificate pe 28 septembrie 2026.

Cea mai bună per ansamblu: Jean Lowe Vibe

Flaconul Jean Lowe Vibe de la Maison Alhambra
Jean Lowe VibeMaison AlhambraCel mai bun per total

Pe hârtie, Jean Lowe Vibe de la Maison Alhambra păstrează întreaga piramidă a originalului, la fel și lista publicată de casa Tango Noir. Pagina de comparație Parfumo pentru cele două enumeră pentru ambele portocală, coacăze negre, citron, lămâie, caisă, busuioc, trandafir de mai, semințe de morcov, curmale și smochină. Fișa de pe Fragrantica adaugă mentă, coriandru și ambretă, așa că notele de vârf, de mijloc și de bază se aliniază pe hârtie.

Pagina Pacific Chill de pe Parfumo îl pune și pe Vibe pe primul loc în secțiunea „miroase asemănător”.

Diferența principală ține de final. Membrii Fragrantica au păreri împărțite despre persistență: unii spun că rezistă puțin, iar alții găsesc uscarea pe piele mai verde decât la original.

I se potrivește celui care vrea cea mai completă potrivire pe hârtie, într-un flacon mare, și pe care nu-l deranjează un final mai verde la sfârșitul zilei. La bază: sursele menționate, comparația și lista de asemănări de pe Parfumo, precum și notele și comentariile membrilor de pe Fragrantica.

De ce această alegere?Surse: 3

Baza: Sursă numită

  1. Pagina de comparație a Parfumo arată că 295 dintre cei 322 de membri care au votat consideră Vibe (Jean Lowe collection) asemănător cu Pacific Chill, cel mai mare număr de voturi dintre toate clonele; ambele listează portocală, coacăze negre, citron, lămâie, caisă, busuioc, trandafir de mai, semințe de morcov, curmale și smochină. Vibe vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  2. Fragrantica enumeră mentă, citron, lămâie, portocală, coacăze negre și coriandru; caisă, busuioc, trandafir May și semințe de morcov; smochină, ambretă și curmale. Membrii sunt împărțiți în privința performanței: unii spun că persistența este slabă și că faza de bază e mai verde decât cea a originalului. Jean Lowe Vibe by Maison Alhambra, Fragrantica
  3. În blocul „parfumuri cu miros similar” pentru Pacific Chill, Parfumo îl listează pe Vibe primul. Pacific Chill by Louis Vuitton, Parfumo

Cea mai apropiată la uscarea pe piele: Pacific Aura

Flaconul Pacific Aura de la Rayhaan
Pacific AuraRayhaanCel mai apropiat în fond

Pacific Aura de Rayhaan are aceleași zece note ca parfumul original, potrivit paginii de comparație de pe Parfumo: portocală, coacăze negre, citron, lămâie, caisă, busuioc, trandafir de mai, semințe de morcov, curmale și smochină.

Diferența principală se simte la început. Un posesor care scrie pe Fragrantica îl consideră foarte asemănător per ansamblu și spune că diferențele țin de un debut mai citric și de o proiecție mai slabă, nu de etapele de mai târziu. Nu toată lumea e de acord: alți membri spun acolo că parfumul dispare repede de pe pielea lor, că îi lipsește menta verde și catifelată a originalului, că smochina abia se simte și că nota de morcov iese în evidență.

Se potrivește cuiva căruia îi place cel mai mult latura citrică și luminoasă a originalului și preferă un parfum care rămâne mai aproape de piele. Surse: referințele menționate, comparația de pe Parfumo și comentariile posesorului de pe Fragrantica.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Pagina de comparație a Parfumo arată că 152 dintre cei 170 de membri care au votat consideră Pacific Aura asemănător cu Pacific Chill; ambele listează portocală, coacăze negre, citron, lămâie, caisă, busuioc, trandafir de mai, semințe de morcov, curmale și smochină. Pacific Aura vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  2. Un proprietar de pe Fragrantica îl găsește foarte similar cu Pacific Chill, diferențele fiind un debut mai axat pe citrice și o proiecție mai slabă; alți membri spun că se estompează în două-trei ore, că nota de smochină e discretă și că nota de morcov iese în evidență. Pacific Aura by Rayhaan, Fragrantica

O variantă mai proaspătă: Pinnace

Flaconul Pinnace de la French Avenue
PinnaceFrench AvenueVarianta mai proaspătă

Pinnace de French Avenue are cele mai puține note comune cu originalul dintre clonele de aici. Pe pagina de comparație de pe Parfumo, cele două piramide se suprapun doar la portocală și coacăze negre, iar Pinnace adaugă grepfrut, mentă, Ambroxan și mosc.

Diferența principală e între amăreală și fruct. Un membru de pe Fragrantica, care le-a comparat pe amândouă, descrie o notă de lămâie mai amară în primele minute ale lui Pinnace, în timp ce Pacific Chill e mai natural și mai fructat, cu caisa în prim-plan. Potrivit listei de pe Fragrantica, grepfrut și portocală, mentă și coacăze negre, apoi Ambroxan și mosc: nu conține caisă, smochină sau curmale.

Se potrivește cuiva care vrea latura citrică și ascuțită a parfumului, fără baza de fructe uscate. Surse: referințele menționate, comparația de pe Parfumo și textul unui membru de pe Fragrantica.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Pagina de comparație a Parfumo arată că 247 dintre cei 285 de membri care au votat consideră Pinnace asemănător cu Pacific Chill; piramidele au în comun doar portocala și coacăzele negre, iar Pinnace adaugă grepfrut, mentă, Ambroxan și mosc. Pinnace vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  2. Un membru Fragrantica care le-a comparat spune că Pinnace debutează cu o notă de lămâie mai amară în primele 5–15 minute, în timp ce Pacific Chill e mai natural și fructat, cu caisă în prim-plan; Fragrantica listează grepfrut și portocală, mentă și coacăze negre, Ambroxan și mosc. Pinnace by French Avenue, Fragrantica

O variantă mai blândă: Awatif Pour Homme

Flaconul Awatif Pour Homme de la Zimaya
Awatif Pour HommeZimayaVarianta mai blândă

Awatif Pour Homme de Zimaya are în comun cu originalul portocală, coacăze negre, citron, caisă, busuioc, curmale și smochină, potrivit paginii de comparație de pe Parfumo. Lista de pe Fragrantica menționează în notele de vârf mentă, citron, coacăze negre, portocală și coriandru; în inimă, caisă, busuioc și trandafir; iar la bază, ambretă, curmale și smochină.

Diferența principală: ierburile au întâietate în fața fructelor. Un membru de pe Fragrantica spune că parfumul rămâne fidel originalului, dar are mai mult busuioc decât mentă și o notă fructată mai puțin evidentă. Același membru consideră că proiecția e slabă.

Se potrivește cuiva căruia i se pare că fructele din original ies prea mult în evidență și vrea o variantă mai ierboasă și mai discretă. Surse: referințele menționate, comparația de pe Parfumo și comentariile unui membru de pe Fragrantica.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Pagina de comparație a Parfumo arată că 98 dintre cei 109 membri care au votat consideră Awatif pour Homme asemănător cu Pacific Chill; au în comun portocală, coacăze negre, citron, caisă, busuioc, curmale și smochină. Awatif pour Homme vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  2. Un membru Fragrantica îl consideră fidel originalului, dar cu mai mult busuioc decât mentă și o fructuozitate mai puțin distinctă; proiecția i se pare slabă. Piramida listată cuprinde mentă, citron, coacăze negre, portocală, coriandru; caisă, busuioc, trandafir; ambretă, curmale, smochină. Awatif Pour Homme by Zimaya, Fragrantica

O alternativă premium: Rare Reef

Flaconul Rare Reef de la Afnan
Rare ReefAfnanAlternativa premium

Rare Reef de la Afnan este comercializat de casa de parfumuri ca Extrait de Parfum unisex și este unul dintre cele două Extraits din acest ghid. Pagina Afnan enumeră coacăze negre, portocală, citron, mentă, coriandru și grepfrut; caisă, busuioc, trandafir și frunză de violetă; smochină, curmale, ambretă și lemn ambrat. Un articol de știri Fragrantica despre lansare spune că urmează după Pacific Chill și că piramida oficială diferă doar prin câteva note interschimbabile.

Principala diferență ține de intensitate. Comparând listele, apar grepfrutul, frunza de violetă și lemnul ambrat, în timp ce lipsesc lămâia și semințele de morcov. Un membru de pe Fragrantica îl descrie ca fiind mai sărat, mai ambrat și mai catifelat, dar mai puțin proaspăt și vioi decât originalul. Mai mulți membri de acolo spun că nu se apropie prea mult.

I se potrivește cuiva care vrea un Extrait cu o interpretare mai catifelată și mai ambrată și acceptă că părerile despre asemănare sunt împărțite. Nu știi încă ce înseamnă denumirile concentrațiilor? Citește despre diferențele dintre eau de parfum, eau de toilette și extrait. Surse: sursele menționate, pagina casei de parfumuri, articolul și comentariile membrilor de pe Fragrantica și comparația de pe Parfumo.

De ce această alegere?Surse: 4

Baza: Sursă numită

  1. Articolul de știri al Fragrantica spune că Rare Reef a fost creat pe urmele lui Pacific Chill, cu o piramidă oficială care diferă doar prin câteva note interschimbabile, și îl numește pe parfumier: Lucas Sieuzac de la Eurofragance. Rare Reef: New Fragrance by Afnan, Fragrantica
  2. Afnan îl comercializează ca Extrait de Parfum unisex: coacăze negre, portocală, citron, mentă, coriandru, grepfrut; caisă, busuioc, trandafir, frunză de violetă; smochină, curmale, ambretă, lemn ambrat. Rare Reef, Afnan
  3. Pagina de comparație a Parfumo arată că 94 dintre cei 127 de membri care au votat consideră Rare Reef asemănător cu Pacific Chill. Rare Reef vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  4. Un membru Fragrantica îl descrie ca pe o interpretare mai sărată, mai ambrată și mai catifelată a profilului Pacific Chill, mai puțin proaspătă și vioaie decât originalul; câțiva alți membri spun că nu e chiar atât de apropiat. Rare Reef by Afnan, Fragrantica

O interpretare mai întunecată: Tango Noir

Flaconul Tango Noir de la Oakcha
Tango NoirOakchaVarianta mai întunecată

Tango Noir de la Oakcha are cele mai puține păreri independente dintre toate clonele de aici. Pagina Oakcha îl prezintă ca fiind inspirat de Pacific Chill și enumeră aceeași piramidă: citron, portocală, mentă, lămâie, coriandru și coacăze negre; caisă, busuioc, semințe de morcov și trandafir de mai; smochină, curmale și ambretă.

Potrivit descrierii casei de parfumuri, principala diferență este o direcție mai întunecată: prospețime cu o notă întunecată, peste o bază moale, lemnoasă și cu mosc. Fragrantica îl încadrează drept Extrait Aromatic Fruity din 2026, iar singurul text al unui membru de acolo nu îl poate compara cu Pacific Chill.

I se potrivește cuiva curios să descopere o interpretare mai melancolică a aceleiași liste de note și dispus să fie printre primii care îl poartă. Surse: sursele menționate, pagina casei de parfumuri și înregistrarea de pe Fragrantica. Nu există încă o comparație independentă, așa că privește asemănarea ca pe o afirmație a casei de parfumuri.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Oakcha îl numește pe Pacific Chill sursa de inspirație și enumeră citron, portocală, mentă, lămâie, coriandru și coacăze negre; caisă, busuioc, semințe de morcov și trandafir May; smochină, curmale și ambretă. Îl descrie drept prospețime cu o notă întunecată, peste o bază de lemn moale și moscată. Tango Noir, Oakcha
  2. Fragrantica îl încadrează la categoria 2026 Aromatic Fruity Extrait, cu piramida de mai sus; singurul text al unui membru nu îl compară cu Pacific Chill. Tango Noir by Oakcha, Fragrantica

Alternative autentice în stoc

Parfumuri originale care împărtășesc o parte din latura citrică, ierboasă și de coacăze negre a lui Pacific Chill, disponibile în formate de 3ml, 10ml și 30ml.

  1. Xerjoff

    Torino21

    Mentă, lămâie, busuioc și cimbru peste coacăze negre, rozmarin și lavandă, cu mosc și verbină: mai verde și mai aromat.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Tom Ford

    Mandarino di Amalfi

    Lămâie, grepfrut, mentă, busuioc și coacăze negre, cu coriandru și shiso peste o bază de mosc, vetiver și ambră: mai cald în profunzime.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Louis Vuitton

    Afternoon Swim

    Mandarină, portocală siciliană și bergamotă peste note acvatice, ambră cenușie și ghimbir: un parfum citric mai simplu și mai însorit.

    3ml · 10ml · 30ml

Unde se despart clonele

În comentariile membrilor, două aspecte revin constant. Primul este persistența și raza de difuzare: unii posesori spun că Vibe rezistă puțin, un posesor descrie o difuzare mai slabă pentru Pacific Aura, iar un membru consideră că Awatif Pour Homme are o difuzare redusă.

Al doilea aspect este fructul. Pacific Chill echilibrează caisă, smochină și curmale cu citricele și ierburile aromatice. Comentariile despre clone se referă adesea la acest echilibru: mai multă lămâie amară în Pinnace, fructe mai puțin distincte în Awatif Pour Homme, o notă discretă de smochină în Pacific Aura și o senzație mai sărată și mai ambrată în Rare Reef. Dacă baza de fructe uscate e partea care îți place cel mai mult, începe prin a verifica tocmai asta.

Flacon de clonă sau originalul într-un format mic?

Raportat la ml, fiecare clonă cu un preț datat în tabel costă considerabil mai puțin decât Pacific Chill. Tango Noir nu are preț în tabel, fiindcă la data verificării nu a fost găsit un preț de listă pentru UE. Decantul de 10ml din original costă 52,11 €, adică 5,21 €/ml per ml; la flaconul de 30ml, prețul scade la 4,14 €/ml per ml, iar prețul total este 124,20 €. Dacă știi deja că acest stil ți se potrivește și vrei să îl pulverizezi fără rețineri în fiecare dimineață, un flacon mare de clonă îți va ajunge mai mult.

Privită însă ca prețul unei decizii, suma capătă alt sens. Un decant de 3ml din parfumul original, cu aproximativ 60 de pulverizări, costă 18,81 €. După o săptămână în care îl porți, îți poți da seama dacă vrei Pacific Chill, o clonă sau altceva. Pentru o imagine de ansamblu, consultă indicele prețului per ml și ghidul nostru despre cum alegi între un decant și un flacon întreg.

Parfumuri autentice din aceeași familie

Dacă îți place latura citrică și aromatică a lui Pacific Chill, trei parfumuri originale au câteva note în comun cu el. Torino21 de la Xerjoff, lansat în 2021, se deschide cu mentă, lămâie, busuioc și cimbru, trece prin coacăze negre, rozmarin, lavandă și iasomie, apoi se așază pe o bază de mosc și verbină: mai verde și mai aromatic.

Mandarino di Amalfi de la Tom Ford, lansat în 2014, debutează cu lămâie, grepfrut, mentă, busuioc, tarhon și coacăze negre. În inimă apar coriandru, shiso, piper negru și flori de portocal, iar baza, mai caldă, reunește mosc, vetiver, ambră, labdanum și civetă.

Afternoon Swim este varianta Louis Vuitton, lansată în 2019: mandarină, portocală siciliană și bergamotă peste note acvatice, apoi o bază de ambră cenușie și ghimbir. Este un parfum citric mai simplu și mai însorit. Toate trei sunt disponibile în 3ml, 10ml și 30ml, ca să le poți purta pe câteva dintre ele în aceeași săptămână.

Cum testezi un dupe

O bandă de hârtie îți spune prea puțin despre cum se așază un parfum pe pielea ta, așa că testează-le pe piele. Pulverizează parfumul original într-o zi, iar clona în alta. Verifică-ți încheietura imediat după pulverizare, din nou pe la prânz și încă o dată seara. Dacă le testezi în zile separate, unul nu-ți va influența percepția asupra celuilalt.

Un decant de 3ml de Pacific Chill îți ajunge pentru o săptămână de comparație corectă. Dacă preferi parfumul original, un decant de 10ml, cu aproximativ 200 de pulverizări, îți ajunge pentru câteva săptămâni, iar cel de 30ml, cu aproximativ 600 de pulverizări, e varianta de păstrat. Urmărește coacăzele negre și citricele din deschidere, apoi smochina și curmalele din notele de bază, fiindcă acolo se deosebesc cel mai mult clonele.

Cumperi un decant pentru prima dată? Găsești noțiunile de bază în explicația noastră despre ce este un decant de parfum și pe pagina despre cum eviți să cumperi un parfum pe nevăzute. Pentru mai multe parfumuri de la această casă, vezi cele mai bune parfumuri Louis Vuitton, iar pentru alte arome luminoase, consultă ghidul nostru de parfumuri de vară.

Clonă sau original? Ce e bine să știi înainte

Pot încerca Pacific Chill într-un decant mic înainte să-l cumpăr?
Poți comanda Pacific Chill de la 10ML ca decant de 3ml, 10ml sau 30ml, turnat din flaconul original, cu livrare în toată UE. Decantul de 3ml are aproximativ 60 de pulverizări, suficient pentru o săptămână de purtare alături de o clonă.
Care dupe pentru Pacific Chill e pe primul loc în acest ghid?
Jean Lowe Vibe de la Maison Alhambra este în fruntea acestui ghid: notele prezentate acoperă aproape întreaga piramidă a lui Pacific Chill, iar Parfumo îl plasează primul în lista sa de parfumuri similare, deși unii membri Fragrantica spun că persistă puțin și că, după uscare, devine mai ierbos.
Cât de asemănător este Pacific Aura cu Pacific Chill?
Un proprietar de pe Fragrantica îl găsește foarte asemănător, cu un debut mai dominat de citrice și o proiecție mai slabă. Alți membri spun că mirosul li se estompează repede, că nota de smochină abia se simte și că nota de morcov iese în evidență.
Există o clonă Extrait de Pacific Chill?
Da, două clone din acest ghid sunt Extrait: Afnan comercializează Rare Reef ca Extrait de Parfum unisex, iar Fragrantica încadrează Tango Noir de la Oakcha ca Extrait. Un membru Fragrantica consideră că Rare Reef e mai sărat și mai ambrat decât originalul, iar câțiva alții spun că nu este chiar atât de apropiat.
Ce clone au cele mai multe note în comun cu Pacific Chill?
Jean Lowe Vibe, Pacific Aura, Awatif Pour Homme și Rare Reef au în lista de note cea mai mare parte dintre notele sale. Dintre parfumurile originale, Torino21 și Mandarino di Amalfi au în comun notele citrice, menta, busuiocul și coacăzele negre.
Cum se compară clonele pentru Pacific Chill ca preț per ml?
Calculată per ml, fiecare clonă din tabelul nostru cu un preț datat costă mult mai puțin decât originalul. Un decant de 10ml de Pacific Chill costă 52,11 €, iar unul de 3ml costă 18,81 €.
Cât timp va rezista Pacific Chill pe pielea mea?
Depinde de pielea ta și de vreme, așa că nimeni nu poate promite o durată anume. Cel mai corect e să încerci un decant de 3ml, cu aproximativ 60 de pulverizări, purtat pe piele câteva zile.

Surse

  1. Pacific Chill by Louis Vuitton, Parfumo
  2. Vibe vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  3. Jean Lowe Vibe by Maison Alhambra, Fragrantica
  4. Pacific Aura vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  5. Pacific Aura by Rayhaan, Fragrantica
  6. Pinnace vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  7. Pinnace by French Avenue, Fragrantica
  8. Awatif pour Homme vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  9. Rare Reef: New Fragrance by Afnan, Fragrantica
  10. Rare Reef, Afnan
  11. Rare Reef by Afnan, Fragrantica
  12. Tango Noir, Oakcha

Cum am comparat

Fiecare alternativă e ordonată după cât de aproape urmează notele și baza lui Pacific Chill, pe baza arătată pentru ea în tabel. Prețurile din alte magazine sunt cele verificate pe 28 septembrie 2026 și se schimbă des; prețurile 10ML de pe această pagină sunt la zi.

10ML este independent și nu este afiliat cu Louis Vuitton sau cu casele alternativelor numite aici și nici susținut de ele. Numele lor sunt folosite doar pentru a identifica parfumurile comparate.

Poartă-l o săptămână, nu zece secunde.

Parfumuri de designer și de nișă în decanturi de 10ml, ca să porți un parfum zile la rând înainte să te hotărăști.

Vezi decanturile

Toate ghidurile despre parfumuri