Tom Ford Tobacco Vanille dupe 2026: 6 klonów w porównaniu

Sześć zamienników Tom Ford Tobacco Vanille porównanych pod kątem nut, charakteru i ceny flakonu z datą, z tym, gdzie każdy odchodzi od oryginału. Albo najpierw ponoś samo Tobacco Vanille jako odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszy zamiennik Tom Ford Tobacco Vanille w ogólnym rozrachunku to Amber Oud Tobacco Edition od Al Haramain, najczęściej wymieniany przez użytkowników forum Fragrantica. Vanille en Tobacco od Fragrance World jest najbliżej w bazie, a Eternal Touch od Maison Alhambra ma najniższą cenę. Większość klonów dodaje goździki i gubi część wanilii. Wolisz oryginał? Tobacco Vanille kosztuje w 10ML 52,11 € za odlewkę 10ml.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 27 września 2026

Ranking

  1. Amber Oud Tobacco EditionNajlepszy ogólnie Al Haramain43,99 € 60ml
  2. Vanille en TobaccoNajbliżej w bazie Fragrance World39,95 € 80ml
  3. Eternal TouchNajniższa cena Maison Alhambra21,49 € 80ml
  4. CharutoCiemniejsza wersja Pendora ScentsBrak ceny w UE
  5. Powdery TobaccoSłodsza wersja Dossier39,00 € 50ml
  6. Sweet SmokePropozycja premium Alexandria Fragrances112,95 € 100ml

Wolisz oryginał?

Tobacco Vanille

Tom FordOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,27 €–1,13 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 27 września 2026

Flakony Red Tobacco, Tobacco Vanille i Opus XIV Royal Tobacco na jasnoniebieskim tle

Jak pachnie Tobacco Vanille?

Flakon Tobacco Vanille marki Tom Ford
OryginałTobacco VanilleTom Ford

Tobacco Vanille to tytoniowy gourmand, który Tom Ford wypuścił w 2007 roku. Otwiera się liściem tytoniu i nutami przypraw, sucho i ciepło, jak świeżo otwarty kapciuch. W sercu zapracowuje na swoją nazwę: wanilia, kakao, bób tonka i kwiat tytoniu, jednocześnie kremowe i ciemne. Baza dodaje suszone owoce i nuty drzewne, więc zasychanie przypomina keks obok fajki. Jego akordy to przede wszystkim wanilia, słodycz, tytoń i ciepłe przyprawy, a za nimi owoce, drewno i kakao. Sprzedawany jest jako jedna woda perfumowana, bez mocniejszego czy lżejszego stężenia do wyboru, więc każda propozycja poniżej goni jeden cel. Jeśli wahasz się między nim a jego bardziej suchym rodzeństwem od Tom Forda, nasze porównanie nuta po nucie omawia oba.

Liść tytoniu, wanilia i kakao jako surowce: nuty zapachu Tobacco Vanille marki Tom Ford
Na zdjęciu: liść tytoniu, wanilia i kakao, nuty zapachu Tobacco Vanille.

Alternatywy dla Tobacco Vanille w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 27 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Amber Oud Tobacco Edition Al Haramain
Wskazane źródło Źródło
43,99 € 60ml
0,73 €/ml
2Najbliżej w bazie Vanille en Tobacco Fragrance World
Wskazane źródło Źródło
39,95 € 80ml
0,50 €/ml
3Najniższa cena Eternal Touch Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
21,49 € 80ml
0,27 €/ml
4Ciemniejsza wersja Charuto Pendora Scents
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
5Słodsza wersja Powdery Tobacco Dossier
Wskazane źródło Źródło
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
6Propozycja premium Sweet Smoke Alexandria Fragrances
Wskazane źródło Źródło
112,95 € 100ml
1,13 €/ml

Zdjęcia flakonów: shop.alharamainperfumes.com, fragrantica.com, maisonalhambra-usa.com, fragrantica.com, alexandriafragrances.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaTobacco VanilleTom FordAmber Oud Tobacco EditionAl Haramain
Cena za ml
3ml: 6,27 €/ml · 10ml: 5,21 €/ml · 30ml: 4,14 €/ml
0,73 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 60ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Tobacco Vanille
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 27 września 2026
  • Tobacco Vanille kosztuje mniej przy zakupie: 18,81 € wobec 43,99 €.
  • Amber Oud Tobacco Edition daje więcej perfum: 60ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Tobacco Vanille ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej37,62 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml52,11 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml124,20 €Zostaje 24ml
  • Amber Oud Tobacco Edition od Al Haramain: 1 × 60mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026, bez dostawy43,99 €Zostaje 54ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu Tobacco Vanille kosztują mniej niż Amber Oud Tobacco Edition: 37,62 € wobec 43,99 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 18,81 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Tobacco Vanille kosztują mniej niż Amber Oud Tobacco Edition: 18,81 € wobec 43,99 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 319,32 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Amber Oud Tobacco Edition kosztuje mniej niż odlewki zapachu Tobacco Vanille: 87,98 € wobec 319,32 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Tobacco Vanille: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Amber Oud Tobacco Edition marki Al HaramainOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Tobacco Vanille. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 27 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Amber Oud Tobacco Edition

Flakon Amber Oud Tobacco Edition marki Al Haramain
Amber Oud Tobacco EditionAl HaramainNajlepszy ogólnie

Amber Oud Tobacco Edition od Al Haramain to klon, o którym użytkownicy forum Fragrantica wspominają najpierw. W wątku o najlepszym klonie Tobacco Vanille to nazwa, która pada najczęściej, jeden użytkownik nazywa go najbliższym, a artykuł o premierze w samej Fragrantica opisuje ten sam motyw i te same główne nuty co u Tom Forda, z innymi niuansami. Są tu liść tytoniu, wanilia, bób tonka, kakao, suszone owoce i drewno.

Główna różnica to goździki. Użytkownicy opisują go jako mocniejszy w goździkach i cynamonie, z ciemniejszymi suszonymi owocami, a jeden ostrzega w drugim wątku, że ma dużo mniej wanilii niż oryginał. Efekt jest bardziej suchy i korzenny. Wbrew nazwie autor tego artykułu we Fragrantica nie czuje w nim oudu.

Pasuje komuś, kto w Tobacco Vanille bardziej lubi tytoń i przyprawy niż deserową stronę. Użytkownicy forum opisują go jako głośny i trwały, więc zacznij od jednego psiknięcia. Podobnie jak oryginał, pasuje do chłodnych wieczorów. Podstawa: wskazane źródła, podlinkowane wyżej wątki i artykuł we Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Kilku uczestników forum wskazuje go jako najbliższą alternatywę dla Tobacco Vanille: ma nieco mocniej zaznaczony goździk i ciemniejsze suszone owoce Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum
  2. Polecany jako głośny zamiennik o długiej trwałości; jeden z członków ostrzega, że ma znacznie mniej wanilii i znacznie więcej goździków Affordable Tobacco Vanille alternative, Fragrantica forum
  3. Artykuł w serwisie Fragrantica mówi, że zapach powtarza akordy zapachu Toma Forda — ten sam motyw i główne nuty, ale z innymi niuansami — a autor artykułu nie wyczuwa w nim oudu Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition, Fragrantica

Najbliżej w bazie: Vanille en Tobacco

Flakon Vanille en Tobacco marki Fragrance World
Vanille en TobaccoFragrance WorldNajbliżej w bazie

Vanille en Tobacco od Fragrance World podąża tym samym zarysem: liść tytoniu, potem wanilia, kakao i bób tonka, a na końcu suszone owoce i drewno. Jego bliskość wychodzi późno. Na jego stronie we Fragrantica użytkownik, który ma mgiełkę do ciała Tobacco Vanille i Eternal Touch, uważa go za bardzo bliski oryginałowi, gdy już się ułoży.

Główna różnica to bogactwo. Ten sam użytkownik uważa go za mniej bogaty niż Tobacco Vanille i mniej korzenny niż Eternal Touch. To też najcieńszy materiał dowodowy z pierwszej trójki: jedno szczegółowe porównanie właściciela, a nie chór głosów. Traktuj go jako mocny trop do sprawdzenia, a nie przesądzony werdykt.

Pasuje komuś, komu najbardziej zależy na tym, jak zapach pachnie po godzinie, i komu nie przeszkadza bardziej szorstki start. Podstawa: wskazane źródło, podlinkowana wyżej strona we Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Właściciel Tobacco Vanille w sprayu do ciała i Tobacco Touch uważa, że po wyschnięciu ten zapach jest bardzo zbliżony do oryginału, ale mniej bogaty i mniej korzenny niż Tobacco Touch Vanille en Tobacco by Fragrance World, Fragrantica

Najniższa cena: Eternal Touch

Flakon Eternal Touch marki Maison Alhambra
Eternal TouchMaison AlhambraNajniższa cena

Eternal Touch od Maison Alhambra, sprzedawany wcześniej jako Tobacco Touch, wymienia w głowie przyprawy i tytoń, w sercu bób tonka, wanilię, kakao i kwiat tytoniu, a w bazie suszone owoce i drewno. Na papierze podąża za Tobacco Vanille faza po fazie, a jego strona w Parfumo wymienia Tobacco Vanille jako jedyne perfumy, które przypomina.

Główna różnica to otwarcie. Użytkownicy Parfumo opisują alkoholowy start z dużą dawką cynamonu i goździków, bliższy korzennemu ciastu, zanim zapach przejdzie w tytoń i wanilię. Użytkownik w wątku o klonach na Fragrantica czuje mniej tytoniu i bardziej korzenną wanilię niż w oryginale i mówi, że trzyma się słabiej niż Al Haramain. Jeden użytkownik Parfumo ocenia jego projekcję jako słabą.

Pasuje komuś, kto chce zarysu Tobacco Vanille do biura albo na wieczór w bliskim gronie, za najniższą cenę flakonu w tabeli. Podstawa: wskazane źródła, podlinkowane wyżej strony w Parfumo i Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia przyprawy i tytoń, następnie bób tonka, wanilię, kakao i kwiat tytoniu, a potem suszone owoce i nuty drzewne; Parfumo wymienia Tobacco Vanille jako podobny zapach; członkowie opisują alkoholowe otwarcie z cynamonem i goździkami, które przechodzi w tytoń i wanilię; wcześniej był sprzedawany jako Tobacco Touch Eternal Touch / Tobacco Touch by Maison Alhambra, Parfumo
  2. Jeden z uczestników forum uważa, że tytoń jest mniej wyrazisty, a wanilia bardziej korzenna niż w oryginale; trwałość i projekcja są słabsze niż w Al Haramain Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum

Ciemniejsza wersja: Charuto

CharutoPendora ScentsCiemniejsza wersja

Charuto od Pendora Scents, sprzedawany pod dłuższą nazwą Charuto Tobacco Vanille, wymienia liść tytoniu i przyprawy, potem bób tonka, kwiat tytoniu, wanilię i kakao, a na końcu suszone owoce i drewno. Na jego stronie we Fragrantica użytkownicy umieszczają go między Tobacco Vanille a Amber Oud Tobacco Edition: słodszy niż Al Haramain, bardziej korzenny i suchy niż Tom Ford.

Główna różnica to ten bardziej suchy, ciemniejszy tytoń. Nie wszyscy zgadzają się, jak bardzo jest bliski: jeden użytkownik na tej samej stronie uważa, że w ogóle nie przypomina Tom Forda. W dniu sprawdzania cen producent pokazywał go jako niedostępny, więc tabela nie podaje dla niego ceny, a jeden użytkownik Fragrantica twierdzi, że został wycofany. Sprawdź, zanim zaczniesz na niego liczyć.

Pasuje komuś, dla kogo oryginał jest odrobinę za słodki, ale kto nie chce pełnej dawki goździków z Al Haramain. Podstawa: wskazane źródło, podlinkowana wyżej strona we Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie sytuują go między Tobacco Vanille a Amber Oud Tobacco Edition — bardziej korzennym klonem; jeden z nich ma odmienne zdanie i uważa, że ten zapach nie przypomina zapachu Toma Forda Charuto Tobacco Vanille by Pendora Scents, Fragrantica

Słodsza wersja: Powdery Tobacco

Flakon Powdery Tobacco marki Dossier
Powdery TobaccoDossierSłodsza wersja

Powdery Tobacco od Dossier wymienia w głowie imbir, tytoń i morelę, w sercu wanilię, miód i kakao, a w bazie jasne drewno, bób tonka i suszone owoce. Jego strona w Parfumo stawia Tobacco Vanille na pierwszym miejscu wśród podobnych perfum.

Główna różnica to cukier i owoce. Imbiru, moreli i miodu nie ma u Tom Forda, a jeden użytkownik Parfumo uważa go za dużo słodszy niż Tobacco Vanille. Inny odbiera go jako bardziej pudrowy, z za małą ilością tytoniu. We Fragrantica opinie dzielą się między „bardzo blisko” a „za dużo imbiru i miodu”.

Pasuje komuś, kto kocha waniliowo-kakaową stronę i chce łagodniejszej, bardziej gourmandowej wersji na chłodniejsze dni. Występuje we flakonie 50ml, najmniejszym w tabeli. Podstawa: wskazane źródła, podlinkowane wyżej strony w Parfumo i Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia imbir, tytoń i morelę, następnie wanilię, miód i kakao, a potem jasne nuty drzewne, bób tonka i suszone owoce; Parfumo wymienia Tobacco Vanille na pierwszym miejscu wśród podobnych zapachów; jeden z członków uważa, że jest znacznie słodszy niż Tobacco Vanille, a drugi — że bardziej pudrowy i z mniejszą ilością tytoniu Powdery Tobacco by Dossier, Parfumo
  2. Opinie członków są podzielone: niektórzy uważają, że zapach jest bardzo zbliżony, inni — że jest w nim za dużo imbiru i miodu Powdery Tobacco by Dossier, Fragrantica

Propozycja premium: Sweet Smoke

Flakon Sweet Smoke marki Alexandria Fragrances
Sweet SmokeAlexandria FragrancesPropozycja premium

Sweet Smoke od Alexandria Fragrances to najdroższy klon w tabeli. Jego strona we Fragrantica wymienia w głowie tytoń, w sercu wanilię, kawę, bób tonka i kwiat tytoniu, a w bazie suszone owoce i żywicę drzewną: zarys Tom Forda z dodatkiem kawy.

Główna różnica to przyprawy. Użytkownicy, którzy nosili go na jednym ramieniu, a Tobacco Vanille na drugim, opisują w pierwszych minutach wybuch cynamonu i goździków, nut, których nie wymienia żadna z piramid, zanim oba zbliżą się do siebie w bazie. Inni uważają go za bardziej korzenny, ze ściszoną wanilią, albo za lżejszy i mniej kremowy niż oryginał. Użytkownik wątku o klonach na Fragrantica przekazuje powszechną opinię, że jest bardziej kanciasty i mniej gładki.

Pasuje komuś, kto chce głośniejszej, bardziej korzennej wersji na zimną pogodę: kilku z tych użytkowników Fragrantica mówi, że na nich projektuje dalej i trzyma się dłużej niż Tom Ford. Podstawa: wskazane źródła, podlinkowane wyżej strona we Fragrantica i wątek na forum.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia tytoń, następnie wanilię, kawę, bób tonka i kwiat tytoniu, a potem suszone owoce i żywicę drzewną; członkowie, którzy nosili go obok Tobacco Vanille, opisują otwarcie z cynamonem i goździkami, które po ułożeniu się zapachu staje się zbliżone, ale jest bardziej korzenne i ma mniej wanilii; kilku z nich podaje, że projekcja i trwałość są mocniejsze niż u oryginału Sweet Smoke by Alexandria Fragrances, Fragrantica
  2. Jeden z uczestników forum mówi, że zapach miał być klonem, ale większość zgadza się, że różni się od oryginału — podobno jest bardziej kanciasty i mniej gładki Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum

Oryginalne alternatywy z naszej oferty

Oryginalne perfumy zbudowane na tytoniu i wanilii, każde jako odlewka 3ml, 10ml lub 30ml.

  1. Mancera

    Red Tobacco

    Cynamon, gałka muszkatołowa i szafran na tytoniu, wanilii z Madagaskaru, ambrze i drzewie sandałowym.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Amouage

    Opus XIV Royal Tobacco

    Tytoń, lukrecja i lawenda na wanilii Bourbon, benzoesie, balsamie peruwiańskim i bobie tonka.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Boadicea The Victorious

    Tobacco Sapphire

    Kumin, kolendra i szafran, zasychające do tytoniu, wanilii, benzoesu i labdanum.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. Xerjoff

    XJ 1861 Naxos

    Lawenda, cytryna i miód na liściu tytoniu, wanilii i bobie tonka.

    3ml · 10ml · 30ml

Co każdy klon robi źle

Wzór w całej szóstce łatwo zauważyć. Tobacco Vanille równoważy trzy rzeczy: suchy liść tytoniu, kremową wanilię z kakao oraz owocowo-drzewną bazę. Klony zwykle przechylają tę równowagę w jedną stronę. Al Haramain i Charuto podkręcają przyprawy, przede wszystkim goździki, i rozrzedzają wanilię. Powdery Tobacco i Eternal Touch podkręcają słodycz, miodem, imbirem albo alkoholowym otwarciem z cynamonem, a Sweet Smoke zaczyna od cynamonu i goździków. Vanille en Tobacco jest najbliżej w bazie, ale po drodze jest mniej bogaty.

Gdzie każda propozycja odchodzi od Tobacco Vanille
PropozycjaCo zachowujeCo się zmienia
Amber Oud Tobacco EditionTytoń, kakao, suszone owoceWięcej goździków, dużo mniej wanilii
Vanille en TobaccoBazęOgólnie mniej bogaty
Eternal TouchPełny zarys nutAlkoholowy start z cynamonem i goździkami, łagodniejszy tytoń
CharutoTytoń i przyprawyBardziej suchy i ciemniejszy; dostępność niepewna
Powdery TobaccoWanilię i kakaoImbir, morela i miód; słodszy, bardziej pudrowy
Sweet SmokeTytoniowo-tonkową bazęOtwarcie z cynamonem i goździkami; mniej wanilii, mniej kremowy

Druga luka to faktura. Użytkownicy, którzy porównują klony z oryginałem, wciąż opisują je jako bardziej szorstkie albo z cieńszą wanilią, czego żadna lista nut nie pokaże. To część, którą trzeba ocenić na własnej skórze.

Czy klon jest tańszy niż noszenie oryginału?

Za flakon tak. Klony z ceną przy dostępnym towarze w tabeli powyżej sprzedawane są we flakonach od 50ml do 100ml, a nawet najdroższy, Sweet Smoke, kosztuje mniej niż pełny flakon oryginału. Uczciwe porównanie to jednak nie flakon kontra flakon. To pytanie, czego potrzebujesz, żeby podjąć decyzję.

W 10ML Tobacco Vanille jest napełniany z flakonu Tom Forda w trzech pojemnościach. 3ml kosztuje 18,81 € i daje około 60 psiknięć: mniej więcej tydzień noszenia. Odlewka 10ml kosztuje 52,11 €, czyli 5,21 €/ml, za około 200 psiknięć, co starcza na tygodnie codziennego noszenia. 30ml za 124,20 € (4,14 €/ml) to z tych trzech pojemności najlepsza wartość za ml, około 600 psiknięć. Zestaw cenę odlewki 10ml z droższymi flakonami klonów w tabeli, a różnica okaże się mniejsza, niż można by się spodziewać. Nasz indeks cen za ml pokazuje ją na tle całego katalogu.

Oryginalne perfumy w tym samym nastroju

Może kochasz raczej samą ideę tytoniu z wanilią niż te jedne perfumy. Te cztery oryginały, wszystkie dostępne w 10ML, prowadzą ją w różnych kierunkach.

Red Tobacco od Mancera zaczyna od cynamonu, gałki muszkatołowej, szafranu i kadzidła, uniesionych zielonym jabłkiem i białą gruszką, a ląduje na tytoniu, wanilii z Madagaskaru, ambrze i drzewie sandałowym. Bardziej korzenny i owocowy.

Opus XIV Royal Tobacco od Amouage łączy tytoń z lukrecją i lawendą na wanilii Bourbon, benzoesie, balsamie peruwiańskim i bobie tonka. Ciemniejszy, bardziej żywiczny.

Tobacco Sapphire od Boadicea The Victorious zaczyna się kuminem, kolendrą i szafranem, a kończy tytoniem, wanilią, benzoesem i labdanum. Najbardziej wytrawny.

XJ 1861 Naxos od Xerjoff kładzie lawendę, cytrynę i miód na liściu tytoniu, wanilii i bobie tonka. Jaśniejszy i bardziej złocisty. Szerszą rodzinę pokazuje nasz przewodnik po perfumach tytoniowych.

Jak przetestować dupe

Papier niewiele ci tu powie. Klony Tobacco Vanille najbardziej różnią się w pierwszej godzinie, a blotter nigdy jej nie przekracza. Psiknij raz na nadgarstek i pozwól zapachowi pracować kilka godzin, wąchając go na początku, znowu po godzinie i jeszcze raz wieczorem.

Oryginał i klon noś w osobne dni. Dwa zapachy na dwóch ramionach zlewają się ze sobą i w końcu porównujesz mieszankę. Przy każdym sprawdzeniu zadaj trzy pytania: gdzie jest wanilia, jak suchy jest tytoń i ile przypraw leży na wierzchu. Jeśli klon pachnie przyprawami tam, gdzie spodziewałeś się kakao, to właśnie jest ta luka.

Zanim się zdecydujesz, ponoś klon kilka razy. I porównuj go z prawdziwym zapachem na własnej skórze, a nie ze wspomnieniem: wystarczy do tego 3ml Tobacco Vanille. Rozważasz pełny flakon? Przeczytaj, jak uniknąć zakupu w ciemno i jak napełniana jest odlewka perfum.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Tobacco Vanille w odlewce 3ml przed zakupem?
10ML sprzedaje Tobacco Vanille w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml, napełnianych z oryginalnego flakonu i wysyłanych w całej UE. 3ml kosztuje 18,81 €.
Który klon Tom Ford Tobacco Vanille prowadzi w naszym rankingu?
Amber Oud Tobacco Edition od Al Haramain to najlepsza propozycja ogólnie w tym przewodniku i klon, który użytkownicy forum Fragrantica wymieniają najczęściej. Spodziewaj się więcej goździków i mniej wanilii niż w oryginale.
Czym Amber Oud Tobacco Edition różni się od Tobacco Vanille?
Użytkownicy forum wymieniają go częściej niż jakikolwiek inny klon, a jeden nazywa go najbliższym, ale jest bardziej suchy i korzenny, z mocniejszymi goździkami i cynamonem i z dużo mniejszą ilością wanilii. Artykuł o nim we Fragrantica nie znajduje w nim oudu, wbrew nazwie.
Który dupe Tobacco Vanille ma największą projekcję?
Sądząc po relacjach użytkowników, Sweet Smoke i Amber Oud Tobacco Edition. Kilku użytkowników Fragrantica, którzy porównali Sweet Smoke z oryginałem, mówi, że na nich projektuje dalej i trzyma się dłużej, a użytkownicy forum opisują Al Haramain jako głośny i trwały. Trwałość zależy od skóry i partii, więc traktuj to jako ich doświadczenie, a nie obietnicę.
Które klony nawiązują do charakteru Tobacco Vanille?
Wśród klonów za jego tytoniowo-waniliowo-kakaowym zarysem podążają Amber Oud Tobacco Edition, Vanille en Tobacco i Eternal Touch. Wśród oryginalnych perfum tytoniowo-waniliowy rdzeń dzielą z nim Red Tobacco od Mancera i Opus XIV Royal Tobacco od Amouage.
Czy istnieje przystępna cenowo alternatywa dla Tobacco Vanille?
Eternal Touch od Maison Alhambra ma najniższą cenę flakonu w tabeli porównawczej i podąża za tymi samymi nutami, z bardziej alkoholowym otwarciem, w którym prowadzą goździki. Vanille en Tobacco od Fragrance World to wybór dla bazy.
Czy Tom Ford Tobacco Vanille jest wart swoich pieniędzy?
Tylko jeśli sprawdza się na twojej skórze, a to powie ci kilka dni noszenia. Odlewka 3ml kosztuje w 10ML 18,81 €, to około 60 psiknięć, a odlewka 10ml 52,11 €.

Źródła

  1. Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum
  2. Affordable Tobacco Vanille alternative, Fragrantica forum
  3. Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition, Fragrantica
  4. Vanille en Tobacco by Fragrance World, Fragrantica
  5. Eternal Touch / Tobacco Touch by Maison Alhambra, Parfumo
  6. Charuto Tobacco Vanille by Pendora Scents, Fragrantica
  7. Powdery Tobacco by Dossier, Parfumo
  8. Powdery Tobacco by Dossier, Fragrantica
  9. Sweet Smoke by Alexandria Fragrances, Fragrantica

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Tobacco Vanille, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 27 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Tom Ford ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach