Dior Sauvage dupe 2026: 6 klonů vs. originál

Šest alternativ k Dior Sauvage porovnaných podle tónů, charakteru a ceny flakonu k datu, s vysvětlením flankerů a tím, kde se který klon s originálem rozchází. Nebo si nejdřív vyzkoušejte samotný Sauvage jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší celkovou alternativou k Dior Sauvage je Modest Une Pour Homme od Afnan, který několik členů Fragrantiky vnímá jako blízký eau de toilette. Ventana od Armaf je svěžejší, ovocnější varianta a Kuro od Ajmal má nejnižší cenu flakonu. Všechny klony tady míří na původní eau de toilette. Chcete originál? Sauvage stojí v 10ML 26,91 € za 10ml odstřik.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 27. září 2026

Pořadí

  1. Modest Une Pour HommeNejlepší celkově Afnan39,50 € 100ml
  2. VentanaSvěžejší pojetí Armaf19,99 € 100ml
  3. KuroNejnižší cena Ajmal17,80 € 90ml
  4. Club de Nuit Urban Man ElixirTemnější pojetí Armaf27,99 € 105ml
  5. Hunter IntenseSladší pojetí Armaf18,99 € 100ml
  6. SuaveJemnější pojetí Fragrance World19,90 € 100ml

Chcete raději originál?

Sauvage

DiorStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,19 €–0,40 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

Flakony Luna Rossa Carbon, Sauvage a Explorer na světle modrém pozadí

Jak voní Sauvage?

Lahvička Sauvage od Dior
OriginálSauvageDior

Sauvage je pepřová eau de toilette s výraznou dávkou ambroxanu, kterou Dior uvedl v roce 2015. První střik je ostrý a čistý: kalábrijský bergamot a pepř, dost jasné na to, aby působily jako citrus přes celou místnost. Pod nimi je rušné srdce ze sečuánského pepře, růžového pepře, levandule, pelargónie, elemi, vetiveru a pačuli, které mu dává svěží, lehce bylinné koření. Základ tvoří ambroxan s cedrem a labdanem, teplá, minerální záře připomínající kůži, kterou většina lidí pozná. Jeho uváděné akordy jsou na prvních místech svěže kořenitý, ambrový, citrusový a aromatický.

Ze Sauvage se stala celá rodina a tři jeho flankery najdete v 10ML. Jsou to samostatné parfémy, ne silnější flakony téhož, a žádný z klonů níže na ně nemíří.

Varianty Sauvage v 10ML
VerzeUvedené tónyVonný profil
SauvageBergamot, pepř, levandule, ambroxanSvěží, pepřová, jiskřivá
Sauvage Eau ForteElemi, koření, levandule, pižmo, dřevité tónyJemná, pižmová a pryskyřičná
Sauvage ElixirKardamom, skořice, grapefruit, muškátový oříšek, levandule, lékořice, ambra, santalové dřevoHřejivá, kořeněná a hutná
Sauvage ExtraitCedrové dřevo, pačuli, oud, vetiverTmavá a dřevitá

Náš průvodce Sauvage vs. Sauvage Elixir jde u dvou nejznámějších verzí víc do hloubky.

Bergamot, sečuánský pepř a levandule jako suroviny: tóny parfému Sauvage od Dior
Na obrázku: bergamot, sečuánský pepř a levandule, tóny parfému Sauvage.

Alternativy k Sauvage ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Modest Une Pour Homme Afnan
Uvedený zdroj Zdroj
39,50 € 100ml
0,40 €/ml
2Svěžejší pojetí Ventana Armaf
Uvedený zdroj Zdroj
19,99 € 100ml
0,20 €/ml
3Nejnižší cena Kuro Ajmal
Uvedený zdroj Zdroj
17,80 € 90ml
0,20 €/ml
4Temnější pojetí Club de Nuit Urban Man Elixir Armaf
Uvedený zdroj Zdroj
27,99 € 105ml
0,27 €/ml
5Sladší pojetí Hunter Intense Armaf
Uvedený zdroj Zdroj
18,99 € 100ml
0,19 €/ml
6Jemnější pojetí Suave Fragrance World
Uvedený zdroj Zdroj
19,90 € 100ml
0,20 €/ml

Fotografie flakonů: silloria.com, armafperfume.com, in.ajmal.com, armaf.com, armafperfume.com, fragrantica.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajSauvageDiorModest Une Pour HommeAfnan
Cena za ml
3ml: 2,97 €/ml · 10ml: 2,69 €/ml · 30ml: 2,13 €/ml
0,40 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Sauvage
  • Několik členských textů ji označuje za nejbližší alternativu k toaletní vodě Sauvage, jakou vyzkoušeli, s jemnějším a lehce sladším úvodem Modest Pour Homme Une by Afnan, Fragrantica
  • Uvádí kalábrijský bergamot, pepř a levanduli, poté elemi, geránium a růžový pepř a nakonec ambroxan, vetiver a pačuli; Parfumo uvádí Sauvage EDP a EDT jako první mezi podobnými parfémy. Jeden člen vnímá více citrusů, méně ambroxanu a žádný kovový nádech, přičemž charakter Sauvage zůstává zachovaný Modest Une pour Homme by Afnan Perfumes, Parfumo
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 27. září 2026
  • Sauvage stojí při nákupu méně: 8,91 € oproti 39,50 €.
  • Modest Une Pour Homme vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Sauvage nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější17,82 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml26,91 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml63,90 €Zbyde 24ml
  • Modest Une Pour Homme od Afnan: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026, bez dopravy39,50 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Sauvage méně než Modest Une Pour Homme: 17,82 € oproti 39,50 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 8,91 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Sauvage méně než Modest Une Pour Homme: 8,91 € oproti 39,50 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 163,62 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Modest Une Pour Homme méně než odstřiky parfému Sauvage: 39,50 € oproti 163,62 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Sauvage: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Modest Une Pour Homme od AfnanOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Sauvage. Ceny za ml z cen lahví ověřených 27. září 2026.

Nejlepší celkově: Modest Une Pour Homme

Lahvička Modest Une Pour Homme od Afnan
Modest Une Pour HommeAfnanNejlepší celkově

Modest Une Pour Homme od Afnan má podle své stránky na Parfumo nahoře kalábrijský bergamot, pepř a levanduli, v srdci elemi, pelargónii a růžový pepř a pod nimi ambroxan, vetiver a pačuli. To je většina struktury Sauvage a Parfumo mezi podobnými parfémy uvádí na prvních místech obě koncentrace Sauvage. Na jeho stránce na Fragrantice ho několik členů přímo srovnává s eau de toilette a shledává ho blízkým.

Hlavní rozdíl je v ostří. Členové Fragrantiky popisují hladší otevření a jeden ho vnímá jako mýdlovější, bez ostrého úderu ambroxanu, který má originál. Člen Parfumo, který je porovnával, cítí víc citrusů, méně ambroxanu a nic z jemného kovového tónu originálu, celkový charakter ale drží. Několik členů Fragrantiky také hlásí slabší výdrž u novějších flakonů.

Hodí se pro toho, kdo nosí Sauvage kvůli jeho snadné, čisté denní svěžesti a nepotřebuje ostré první minuty. Podklad: konkrétní zdroje, jeho stránky na Fragrantice a Parfumo (odkazy výše).

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Několik členských textů ji označuje za nejbližší alternativu k toaletní vodě Sauvage, jakou vyzkoušeli, s jemnějším a lehce sladším úvodem Modest Pour Homme Une by Afnan, Fragrantica
  2. Uvádí kalábrijský bergamot, pepř a levanduli, poté elemi, geránium a růžový pepř a nakonec ambroxan, vetiver a pačuli; Parfumo uvádí Sauvage EDP a EDT jako první mezi podobnými parfémy. Jeden člen vnímá více citrusů, méně ambroxanu a žádný kovový nádech, přičemž charakter Sauvage zůstává zachovaný Modest Une pour Homme by Afnan Perfumes, Parfumo

Svěžejší pojetí: Ventana

Lahvička Ventana od Armaf
VentanaArmafSvěžejší pojetí

Ventana od Armaf stojí na ovocnějším vršku: bergamot, citron, grapefruit, mandarinka a červené ovoce nad pačuli, pelargónií, vetiverem a levandulí, s cedrem, labdanem a ambrou. Jeho stránka na Parfumo uvádí mezi podobnými parfémy na prvním místě eau de toilette Sauvage.

Hlavní rozdíl je pepř. Člen Parfumo, který nosil Ventanu na jednom zápěstí a Sauvage na druhém, cítil ovocnější otevření proti pepřovému Dioru a podobnost, která v dojezdu roste, jak nastupuje levandule, vetiver a cedr. Jiní členové ho shrnují jako Sauvage s méně pepřem a víc levandulí. Ve vlákně Fragrantiky, které je porovnává, ho několik majitelů obou shledává velmi blízkým, i když jednomu připadá, že vydrží kratší dobu, a členové na jeho stránce na Basenotes se shodují, že jako klon Sauvage funguje. Na Fragrantice mu jeden člen, který vlastnil několik klonů ve stylu Sauvage, vytýká přílišnou citrusovost.

Hodí se pro toho, kdo má Sauvage rád v horkém počasí a vymění kus ostří za jas. Podklad: konkrétní zdroje na Parfumo, Fragrantice a Basenotes, odkazované v této části.

Proč tahle volba?Zdroje: 4

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí bergamot, citron, grapefruit, mandarinku a červené ovoce nad pačuli, gerániem, vetiverem a levandulí, s cedrem, labdanem a ambrou; Parfumo uvádí Sauvage EDT jako první mezi podobnými parfémy. Členům, kteří nosili obě vůně, připadá ovocnější, s méně pepřem a výraznější levandulí Ventana by Armaf, Parfumo
  2. Člen, který vlastnil několik klonů ve stylu Sauvage, považuje vůni Ventana vedle Sauvage za příliš citrusovou Modest Pour Homme Une by Afnan, Fragrantica
  3. Ve vlákně, kde je srovnávají, několik majitelů obou vůní považuje vůni Ventana za velmi podobnou Sauvage; jednomu připadá výdrž kratší Armaf Ventana vs Dior Sauvage, Fragrantica forum
  4. Členové, kteří o ní píšou, ji označují za povedený klon Sauvage, jeden z nich přitom upozorňuje na slabší výkon Ventana by Armaf, Basenotes

Nejnižší cena: Kuro

Lahvička Kuro od Ajmal
KuroAjmalNejnižší cena

Kuro od Ajmal má v tabulce nejnižší cenu flakonu, za ml vychází větší flakon Hunter Intense téměř stejně. Pohybuje se ve stejné svěží, pepřové, dřevité linii jako Sauvage. Jeho stránka na Parfumo uvádí jako podobné parfémy eau de toilette a eau de parfum Sauvage a vedle nich Luna Rossa Carbon od Prady.

Hlavní rozdíl je v ostrosti a členové se na něm neshodnou. Jeden člen Parfumo ho označuje za blízké pojetí eau de toilette s výraznou dávkou ambroxanu a stejným pocitem jako po sprše. Jiný vnímá levanduli jako hladkou a trochu mýdlovou, se stopou vetiveru, a celek jako méně ostrý než Sauvage. Na jeho stránce na Fragrantice členové slyší charakter Sauvage, ale sladší, dřevitější a méně kovový, s lehkou kouřovostí, a jednomu, který prošel několik klonů Sauvage, připadá příliš zemitý a bylinný.

Hodí se pro toho, kdo chce tento styl za nejnižší výdaj a komu je Sauvage trochu hlasitý: kulatější verze s levandulí v čele do kanceláře. Podklad: konkrétní zdroje (vlastní stránky Kuro na Parfumo a Fragrantice).

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Parfumo uvádí jako podobné Sauvage EDT, Sauvage EDP a Luna Rossa Carbon; jeden člen ji označuje za blízkou, ambroxanem výrazně podbarvenou verzi Sauvage EDT, jinému připadá její levandule hladká a trochu mýdlová a celá vůně méně ostrá než Sauvage Kuro by Ajmal, Parfumo
  2. Člen, který spotřeboval Kuro spolu s dalšími klony Sauvage, měl za to, že vedle Sauvage působí příliš zemitě a bylinně Modest Pour Homme Une by Afnan, Fragrantica
  3. Členové v ní vnímají charakter toaletní vody Sauvage, sladší, dřevitější a méně kovový, s lehkým kouřovým nádechem Kuro by Ajmal, Fragrantica

Temnější pojetí: Club de Nuit Urban Man Elixir

Lahvička Club de Nuit Urban Man Elixir od Armaf
Club de Nuit Urban Man ElixirArmafTemnější pojetí

Club de Nuit Urban Man Elixir od Armaf sdílí se Sauvage bergamot, růžový pepř, elemi, levanduli, pelargónii, vetiver, ambroxan, pačuli, cedr a labdanum. Přidává pomerančový květ, jasmín, šafrán, aksamitník a ambru. Jeho stránka na Parfumo uvádí mezi podobnými parfémy na prvních místech obě koncentrace Sauvage.

Hlavní rozdíl je v teplotě. Členové Parfumo popisují hlasité otevření ananasem a dřevem, které se časem mění v Sauvage, pak kouřovou hranu a sladší dojezd, který jeden člen přirovnává spíš k eau de parfum Sauvage než k eau de toilette. Celou dobu je méně ostrý než originál. Člen na stránce Salvo Intense na Fragrantice ho také bere jako klon Sauvage.

Hodí se pro toho, kdo chce Sauvage na večery venku, s víc sladkostí a kouřem. Členové Parfumo ho popisují jako velmi výrazný, takže se střiky šetřete. Podklad: konkrétní zdroje na Parfumo a Fragrantice, oba odkazované v této části.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí bergamot, růžový pepř, pomerančový květ a jasmín, dále elemi, levanduli, šafrán, aksamitník, pelargonii a vetiver a nakonec ambroxan, ambru, pačuli, cedr a labdanum; Parfumo uvádí mezi podobnými parfémy na prvních místech Sauvage EDT a EDP; členové popisují ananasově dřevitý úvod, který se promění v Sauvage, s kouřovým nádechem a sladším dozníváním připomínajícím EDP Club de Nuit Urban Man Elixir by Armaf, Parfumo
  2. Příspěvek jednoho člena ji označuje za klon vůně Sauvage Salvo Intense by Maison Alhambra, Fragrantica

Sladší pojetí: Hunter Intense

Lahvička Hunter Intense od Armaf
Hunter IntenseArmafSladší pojetí

Hunter Intense od Armaf uvádí bergamot, kardamom, citron a mandarinku, pak pelargónii, levanduli, růžový pepř a růži, pak cedr, labdanum, pižmo, pačuli a vetiver. Jeho stránka na Parfumo uvádí jako nejbližší shody Invictus od Rabanne a eau de toilette Sauvage.

Hlavní rozdíl je cukr. Členové Parfumo ho popisují jako blízký Sauvage, ale sladší a víc do klubu, a několik z nich v něm čte směs obou: otevření Invictusu, které se usadí v oslazené verzi srdce Sauvage. Jeden ho nazývá akvatickým Sauvage s přidanou sladkostí. Názory na jeho stránce na Fragrantice se dělí mezi otevření Invictusu, které v dojezdu míří k Sauvage, a žádný Sauvage vůbec, a ve vlákně fóra Fragrantiky jeden člen cítí stejný základní dojem, jen drsnější.

Hodí se pro toho, kdo má rád Sauvage i sladší svěží vůně a chce jeden flakon na víkendy. Podklad: konkrétní zdroje, stránky na Parfumo a Fragrantice odkazované výše.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí bergamot, kardamom, citron a mandarinku, dále pelargonii, levanduli, růžový pepř a růži a nakonec cedr, labdanum, pižmo, pačuli a vetiver; Parfumo uvádí mezi podobnými parfémy na prvních místech Invictus a Sauvage EDT; členům připadá blízká vůni Sauvage, ale sladší a klubovější, jako směs vůní Invictus a Sauvage Hunter Intense by Armaf, Parfumo
  2. Názory členů se různí: několik z nich popisuje úvod podobný vůni Invictus, který v doznívání směřuje k toaletní vodě Sauvage, jiní v ní Sauvage necítí Hunter Intense by Armaf, Fragrantica
  3. Jeden člen ji označuje za Sauvage za dostupnou cenu, se stejným základním dojmem, ale drsnější; jiný v ní cítí Invictus s nádechem Sauvage a místo ní doporučuje Modest Une Armaf Hunter Intense, Fragrantica forum

Jemnější pojetí: Suave

Lahvička Suave od Fragrance World
SuaveFragrance WorldJemnější pojetí

Suave od Fragrance World míří na eau de toilette. Na jeho stránce na Fragrantice ho komentáře členů označují za dupe eau de toilette Sauvage a jeden upozorňuje, že značka prodává stejnou pyramidu i pod druhým názvem.

Hlavní rozdíl je v síle. Na stejné stránce jeden člen varuje, že novější šarže je slabší než stará, takže čekejte tišší, tenčí verzi originálu, ne jeho plné ostří. To je jediný údaj z parfémových databází o tom, jak se nosí, který jsme našli, a proto je tu poslední. Nabídka, u které jsme zjišťovali cenu, prodává flakon v sadě s deodorantem.

Hodí se pro toho, kdo chce nenápadnou verzi Sauvage na každý den a na blízko. Podklad: konkrétní zdroj, stránka na Fragrantice odkazovaná výše.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členské texty ji označují za dupe toaletní vody Sauvage; jeden upozorňuje, že novější šarže má slabší výkon než stará Suave by Fragrance World, Fragrantica

Originální alternativy z naší nabídky

Originální parfémy ve stejném svěžím, pepřovém stylu vedeném ambroxanem, každý jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik.

  1. Prada

    Luna Rossa Carbon

    Bergamot a pepř s levandulí a kovovým, vodním srdcem nad ambroxanem a pačuli.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Montblanc

    Explorer

    Bergamot, růžový pepř a šalvěj muškátová nad vetiverem, kůží, ambroxanem a pačuli.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Yves Saint Laurent

    Y Eau de Toilette

    Aldehydy, bergamot a zázvor nad pelargónií, levandulí, cedrem a ambrou šedou.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem se mýlí každý klon

Sauvage balancuje na ostří nože mezi ostrým a hladkým. Pepř a bergamot koušou, základ z ambroxanu vše zjemní do teplé, čisté záře. Klony většinou ostří obrousí. Ventana mění pepř za ovoce, Modest Une zjemňuje otevření, Kuro ho zakulacuje levandulí, Suave ubírá hlasitost a Hunter Intense s Club de Nuit přidávají cukr. Jedna věc, která podle členů chybí, je jemná kovová, minerální ostrost originálu, přesně to, co někteří nositelé nesnášejí a jiní milují.

Druhá věc je verze. Klony v tomto průvodci míří na eau de toilette. Pokud milujete Sauvage Elixir nebo Extrait, žádný z nich vás tam nedovede: to jsou jiné parfémy a začít byste měli u tabulky flankerů výše.

Šest flakonů klonů, nebo jeden odstřik originálu?

Jen podle ceny flakonu stojí každý klon v tabulce méně než celý flakon Sauvage. Co vám klon neřekne, je, jestli originál na vaší kůži za to stojí. Malá velikost na tu otázku odpoví za mnohem méně. (Pokud máte rádi čísla, náš index ceny za ml řadí všechny naše parfémy podle toho, kolik stojí každý ml.)

V 10ML se Sauvage stáčí z flakonu Dior ve třech velikostech. 3ml odstřik, zhruba 60 střiků, stojí 8,91 € a vydrží asi týden nošení. 10ml odstřik za 26,91 €, tedy 2,69 €/ml, dá zhruba 200 střiků a týdny každodenního nošení. 30ml odstřik stojí 63,90 € při 2,13 €/ml, zhruba 600 střiků, a za ml je ze všech tří nejvýhodnější. Porovnejte cenu 10ml odstřiku s flakony klonů v tabulce: zhruba za cenu jednoho z dražších klonů můžete týdny nosit skutečný Sauvage.

Originály s podobným dojmem

Pokud nechcete samotný Sauvage, ale svěží styl postavený na ambroxanu, sdílejí jeho části tři originální parfémy z naší nabídky.

Luna Rossa Carbon od Prady spojuje bergamot a pepř s levandulí a kovovým, vodnatým srdcem nad ambroxanem a pačuli. Je to nejbližší příbuzný: Parfumo ho uvádí vedle Sauvage mezi parfémy podobnými Kuro.

Explorer od Montblanc se otevírá bergamotem, růžovým pepřem a šalvějí muškátovou a usadí se na vetiveru, kůži, ambroxanu a pačuli. Je dřevitější a lehce kožový.

Y Eau de Toilette od Yves Saint Laurent vrství aldehydy, bergamot a zázvor nad pelargónií, levandulí a šalvějí, s cedrem a ambrou šedou. Je čistší a aromatičtější. Vědu za tím teplým základem vysvětluje náš průvodce ambra šedá a ambroxan.

Jak otestovat dupe

Papírový proužek vynechte. Sauvage a jeho klony jsou si nejblíž v dojezdu, takže otevření, které vám proužek ukáže, je ta nejméně užitečná část. Stříkněte jednou na vnitřní stranu zápěstí a žijte s tím celý den: přičichněte po nanesení, kolem oběda a před spaním.

Originál a klon zkoušejte v různé dny. Ve stejný den se ve vzduchu kolem vás smíchají a přestanete vědět, co je co. Sledujte tři věci: bergamot na začátku, pepř uprostřed a teplo ambroxanu na konci. Kde klon ztichne nebo zesládne, tam jste našli jeho rozdíl.

Než klon posoudíte, dejte mu pár nošení a srovnávejte se skutečným Sauvage, ne se vzpomínkou na testovací proužek z obchodního domu. 3ml odstřik Sauvage stačí na poctivý týden. Stále se rozhodujete o celém flakonu? Naše stránka o alternativě k nákupu naslepo vysvětluje postup a stránka co je odstřik parfému popisuje, jak se plní každý odstřik 10ML.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Můžu Dior Sauvage vyzkoušet ve 3ml odstřiku, než si vyberu klon?
10ML prodává Sauvage v 3ml, 10ml a 30ml odstřicích plněných z originálního flakonu, s doručením po celé EU. 3ml stojí 8,91 €.
Který dupe Dior Sauvage je na prvním místě tohoto průvodce?
Nejlepším celkovým tipem v tomto průvodci je Modest Une Pour Homme od Afnan: několik členů Fragrantiky ho shledává blízkým toaletní vodě Sauvage, s hladším otevřením a méně ostrou ambroxanovou hranou.
Má Modest Une od Afnan blíž k Sauvage EDT, nebo EDP?
Většina členů Fragrantiky ho porovnává s toaletní vodou, i když několika z nich připadá po dojetí blíž parfémové vodě. Každý klon v tomto průvodci míří na toaletní vodu. Pro sladší, temnější dojezd ve stylu EDP ukazují členové Parfumo na Club de Nuit Urban Man Elixir od Armaf.
Co čekat od Afnan Modest Une ve srovnání se Sauvage?
Tady je celkovým tipem. Čekejte hladší otevření, o něco víc citrusů a méně kovové, ambroxanové hrany a počítejte s tím, že několik členů Fragrantiky hlásí u novějších flakonů slabou výdrž.
Je Ventana od Armaf lepší než Modest Une od Afnan?
Záleží na tom, co od Sauvage chcete. Ventana je podle členů ovocnější s méně pepřem, zatímco Modest Une si drží víc z původní stavby a je tu celkovým tipem.
Stojí klony Sauvage méně než celý flakon?
Každý klon ve srovnávací tabulce stojí za flakon méně než celý flakon Sauvage. Originál můžete také týdny nosit s 10ml odstřikem za 26,91 €, plněným z flakonu Dior.
Které klony se nejvíc blíží Sauvage Eau de Toilette?
Z klonů mají ke svěží, pepřové toaletní vodě nejblíž Modest Une, Ventana a Kuro. Z originálních parfémů s ní Luna Rossa Carbon od Prada sdílí bergamot, pepř, levanduli a ambroxan.
Jak si klony Sauvage vedou ve srovnání s originálem, pokud jde o výdrž?
Zkušenosti se liší. Ve vlákně na fóru Fragrantiky, které porovnává Ventanu se Sauvage, má jeden majitel z Ventany zhruba 8 hodin proti víc než 10 ze Sauvage a několik členů Fragrantiky hlásí u novějších flakonů Modest Une slabou výdrž. Porovnejte je na vlastní kůži během celého dne.

Zdroje

  1. Modest Pour Homme Une by Afnan, Fragrantica
  2. Modest Une pour Homme by Afnan Perfumes, Parfumo
  3. Ventana by Armaf, Parfumo
  4. Kuro by Ajmal, Parfumo
  5. Club de Nuit Urban Man Elixir by Armaf, Parfumo
  6. Salvo Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
  7. Hunter Intense by Armaf, Parfumo
  8. Armaf Ventana vs Dior Sauvage, Fragrantica forum
  9. Kuro by Ajmal, Fragrantica
  10. Hunter Intense by Armaf, Fragrantica
  11. Armaf Hunter Intense, Fragrantica forum
  12. Suave by Fragrance World, Fragrantica

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Sauvage, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 27. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Dior ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce