Dior Sauvage dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Sześć zamienników Dior Sauvage porównanych pod kątem nut, charakteru i ceny flakonu z datą, z wyjaśnieniem flankerów i tym, gdzie każdy klon rozchodzi się z oryginałem. Albo najpierw ponoś sam Sauvage jako odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszy zamiennik Dior Sauvage w ogólnym rozrachunku to Modest Une Pour Homme od Afnan, który kilku użytkowników Fragrantica uważa za bliski wersji eau de toilette. Ventana od Armaf to świeższa, bardziej owocowa opcja, a Kuro od Ajmal ma najniższą cenę flakonu. Każdy klon w tym zestawieniu celuje w oryginalną eau de toilette. Wolisz oryginał? Sauvage kosztuje w 10ML 26,91 € za odlewkę 10ml.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 27 września 2026

Ranking

  1. Modest Une Pour HommeNajlepszy ogólnie Afnan39,50 € 100ml
  2. VentanaŚwieższa wersja Armaf19,99 € 100ml
  3. KuroNajniższa cena Ajmal17,80 € 90ml
  4. Club de Nuit Urban Man ElixirCiemniejsza wersja Armaf27,99 € 105ml
  5. Hunter IntenseSłodsza wersja Armaf18,99 € 100ml
  6. SuaveŁagodniejsza wersja Fragrance World19,90 € 100ml

Wolisz oryginał?

Sauvage

DiorOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,19 €–0,40 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 27 września 2026

Flakony Luna Rossa Carbon, Sauvage i Explorer na jasnoniebieskim tle

Jak pachnie Sauvage?

Flakon Sauvage marki Dior
OryginałSauvageDior

Sauvage to pieprzna, pełna ambroxanu eau de toilette, którą Dior wypuścił w 2015 roku. Pierwsze psiknięcie jest ostre i czyste: kalabryjska bergamotka i pieprz, na tyle jasne, że z drugiego końca pokoju czyta się jako cytrus. Pod spodem pracuje gęste serce z pieprzu syczuańskiego, różowego pieprzu, lawendy, geranium, elemi, wetiweru i paczuli, które daje mu tę świeżą, lekko ziołową korzenność. Baza to ambroxan z cedrem i labdanum, ciepła, mineralna poświata przypominająca skórę, którą większość ludzi rozpoznaje. Jego wymienione akordy to przede wszystkim świeży korzenny, ambrowy, cytrusowy i aromatyczny.

Sauvage rozrósł się w całą rodzinę, a trzy jej flankery są w 10ML. To osobne perfumy, a nie mocniejsze flakony tego samego zapachu, i żaden z poniższych klonów w nie nie celuje.

Wersje Sauvage w 10ML
WersjaWymienione nutyProfil zapachowy
SauvageBergamotka, pieprz, lawenda, AmbroxanŚwieży, pieprzny, jasny
Sauvage Eau ForteElemi, przyprawy, lawenda, piżmo, nuty drzewneŁagodny, piżmowy i żywiczny
Sauvage ElixirKardamon, cynamon, grejpfrut, gałka muszkatołowa, lawenda, lukrecja, ambra, drzewo sandałoweCiepły, korzenny i intensywny
Sauvage ExtraitCedr, paczula, oud, wetiwerMroczny i drzewny

Nasz przewodnik Sauvage kontra Sauvage Elixir omawia dokładniej dwie najbardziej znane wersje.

Bergamotka, pieprz syczuański i lawenda jako surowce: nuty zapachu Sauvage marki Dior
Na zdjęciu: bergamotka, pieprz syczuański i lawenda, nuty zapachu Sauvage.

Alternatywy dla Sauvage w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 27 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Modest Une Pour Homme Afnan
Wskazane źródło Źródło
39,50 € 100ml
0,40 €/ml
2Świeższa wersja Ventana Armaf
Wskazane źródło Źródło
19,99 € 100ml
0,20 €/ml
3Najniższa cena Kuro Ajmal
Wskazane źródło Źródło
17,80 € 90ml
0,20 €/ml
4Ciemniejsza wersja Club de Nuit Urban Man Elixir Armaf
Wskazane źródło Źródło
27,99 € 105ml
0,27 €/ml
5Słodsza wersja Hunter Intense Armaf
Wskazane źródło Źródło
18,99 € 100ml
0,19 €/ml
6Łagodniejsza wersja Suave Fragrance World
Wskazane źródło Źródło
19,90 € 100ml
0,20 €/ml

Zdjęcia flakonów: silloria.com, armafperfume.com, in.ajmal.com, armaf.com, armafperfume.com, fragrantica.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaSauvageDiorModest Une Pour HommeAfnan
Cena za ml
3ml: 2,97 €/ml · 10ml: 2,69 €/ml · 30ml: 2,13 €/ml
0,40 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Sauvage
  • W kilku tekstach członkowie nazywają go najbliższą alternatywą dla wody toaletowej Sauvage, jaką wypróbowali; otwarcie jest łagodniejsze i odrobinę słodsze Modest Pour Homme Une by Afnan, Fragrantica
  • Podaje kalabryjską bergamotkę, pieprz i lawendę, następnie elemi, geranium i różowy pieprz, a potem ambroksan, wetywerię i paczulę; serwis Parfumo wymienia Sauvage EDP i EDT na pierwszych miejscach listy podobnych zapachów; jeden członek wyczuwa więcej cytrusów, mniej ambroksanu i brak metalicznego akcentu, przy zachowanym charakterze Sauvage Modest Une pour Homme by Afnan Perfumes, Parfumo
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 27 września 2026
  • Sauvage kosztuje mniej przy zakupie: 8,91 € wobec 39,50 €.
  • Modest Une Pour Homme daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Sauvage ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej17,82 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml26,91 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml63,90 €Zostaje 24ml
  • Modest Une Pour Homme od Afnan: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026, bez dostawy39,50 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu Sauvage kosztują mniej niż Modest Une Pour Homme: 17,82 € wobec 39,50 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 8,91 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Sauvage kosztują mniej niż Modest Une Pour Homme: 8,91 € wobec 39,50 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 163,62 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Modest Une Pour Homme kosztuje mniej niż odlewki zapachu Sauvage: 39,50 € wobec 163,62 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Sauvage: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Modest Une Pour Homme marki AfnanOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Sauvage. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 27 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Modest Une Pour Homme

Flakon Modest Une Pour Homme marki Afnan
Modest Une Pour HommeAfnanNajlepszy ogólnie

Modest Une Pour Homme od Afnan ma na swojej stronie w Parfumo kalabryjską bergamotkę, pieprz i lawendę w głowie, elemi, geranium i różowy pieprz w sercu oraz ambroxan, wetiwer i paczulę w bazie. To większość struktury Sauvage, a Parfumo wymienia obie wersje Sauvage na samej górze listy podobnych perfum. Na jego stronie w Fragrantica kilku użytkowników porównuje go bezpośrednio z eau de toilette i uznaje za bliski.

Główna różnica to ostrość. Użytkownicy Fragrantica opisują gładsze otwarcie, a jeden uważa go za bardziej mydlany, bez ostrego uderzenia ambroxanu z oryginału. Użytkownik Parfumo, który je porównał, czuje więcej cytrusów, mniej ambroxanu i żadnej z delikatnie metalicznych nut oryginału, choć ogólny charakter się utrzymuje. Kilku użytkowników Fragrantica zgłasza też słabszą trwałość nowszych flakonów.

Pasuje komuś, kto nosi Sauvage dla jego łatwej, czystej, dziennej świeżości i nie potrzebuje ostrych pierwszych minut. Podstawa: wskazane źródła, jego strony w Fragrantica i Parfumo (linki wyżej).

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. W kilku tekstach członkowie nazywają go najbliższą alternatywą dla wody toaletowej Sauvage, jaką wypróbowali; otwarcie jest łagodniejsze i odrobinę słodsze Modest Pour Homme Une by Afnan, Fragrantica
  2. Podaje kalabryjską bergamotkę, pieprz i lawendę, następnie elemi, geranium i różowy pieprz, a potem ambroksan, wetywerię i paczulę; serwis Parfumo wymienia Sauvage EDP i EDT na pierwszych miejscach listy podobnych zapachów; jeden członek wyczuwa więcej cytrusów, mniej ambroksanu i brak metalicznego akcentu, przy zachowanym charakterze Sauvage Modest Une pour Homme by Afnan Perfumes, Parfumo

Świeższa wersja: Ventana

Flakon Ventana marki Armaf
VentanaArmafŚwieższa wersja

Ventana od Armaf opiera się na bardziej owocowej głowie: bergamotka, cytryna, grejpfrut, mandarynka i czerwone owoce, na paczuli, geranium, wetiwerze i lawendzie, z cedrem, labdanum i ambrą. Jego strona w Parfumo wymienia eau de toilette Sauvage na pierwszym miejscu wśród podobnych perfum.

Główna różnica to pieprz. Użytkownik Parfumo, który nosił Ventanę na jednym nadgarstku, a Sauvage na drugim, poczuł bardziej owocowe otwarcie wobec pieprznego Diora, przy czym podobieństwo rosło w bazie, gdy dochodziły do głosu lawenda, wetiwer i cedr. Inni użytkownicy podsumowują go jako Sauvage z mniejszą ilością pieprzu i większą ilością lawendy. W wątku Fragrantica porównującym oba zapachy kilku właścicieli obu uznaje je za bardzo bliskie, choć jeden uważa, że Ventana trzyma się krócej, a użytkownicy na jego stronie w Basenotes zgadzają się, że sprawdza się jako klon Sauvage. W Fragrantica jeden użytkownik, który miał kilka klonów w stylu Sauvage, uznał go za zbyt cytrusowy.

Pasuje komuś, kto lubi Sauvage w upały i odda trochę pazura za więcej jasności. Podstawa: wskazane źródła w Parfumo, Fragrantica i Basenotes, podlinkowane w tej sekcji.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 4

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Podaje bergamotkę, cytrynę, grejpfrut, mandarynkę i czerwone owoce na tle paczuli, geranium, wetywerii i lawendy, z cedrem, labdanum i ambrą; serwis Parfumo wymienia Sauvage EDT na pierwszym miejscu listy podobnych zapachów; członkowie, którzy nosili oba zapachy, uważają go za bardziej owocowy, z mniejszą ilością pieprzu i większą ilością lawendy Ventana by Armaf, Parfumo
  2. Członek, który miał kilka klonów w stylu Sauvage, uważa, że zapach Ventana jest zbyt cytrusowy w zestawieniu z Sauvage Modest Pour Homme Une by Afnan, Fragrantica
  3. W wątku porównującym oba zapachy kilku właścicieli obu uznaje Ventana za bardzo podobny do Sauvage; jeden uważa, że krócej się utrzymuje Armaf Ventana vs Dior Sauvage, Fragrantica forum
  4. Członkowie piszący o nim nazywają go udanym klonem Sauvage, a jeden zauważa słabsze parametry Ventana by Armaf, Basenotes

Najniższa cena: Kuro

Flakon Kuro marki Ajmal
KuroAjmalNajniższa cena

Kuro od Ajmal ma najniższą cenę flakonu w tabeli; w przeliczeniu na ml większy flakon Hunter Intense wychodzi niemal tak samo. Porusza się w tym samym świeżym, pieprznym, drzewnym torze co Sauvage. Jego strona w Parfumo wymienia wśród podobnych perfum eau de toilette i eau de parfum Sauvage, a także Luna Rossa Carbon od Prada.

Główna różnica to ostrość, a użytkownicy nie są co do niej zgodni. Jeden użytkownik Parfumo nazywa go bliską, pełną ambroxanu wersją eau de toilette z tym samym wrażeniem świeżości spod prysznica. Inny uważa lawendę za gładką i trochę mydlaną, ze śladem wetiweru, a całość za mniej ostrą niż Sauvage. Na jego stronie w Fragrantica użytkownicy słyszą charakter Sauvage, ale słodszy, bardziej drzewny i mniej metaliczny, z lekką dymnością, a jeden, który przetestował kilka klonów Sauvage, uznał go za zbyt ziemisty i ziołowy.

Pasuje komuś, kto chce tego stylu przy najniższym wydatku i uważa Sauvage za trochę za głośny: krąglejsza wersja z lawendą na pierwszym planie, do biura. Podstawa: wskazane źródła (strony samego Kuro w Parfumo i Fragrantica).

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Parfumo wymienia Sauvage EDT, Sauvage EDP i Luna Rossa Carbon jako podobne zapachy; jeden członek nazywa go bliską, mocno ambroksanową interpretacją Sauvage EDT, inny uważa, że jego lawenda jest gładka i lekko mydlana, a całość mniej ostra niż Sauvage Kuro by Ajmal, Parfumo
  2. Członek, który zużył Kuro, mając też inne klony Sauvage, uznał, że na tle Sauvage jest zbyt ziemisty i ziołowy Modest Pour Homme Une by Afnan, Fragrantica
  3. Członkowie wyczuwają charakter wody toaletowej Sauvage, ale zapach jest słodszy, bardziej drzewny i mniej metaliczny, z lekką dymną nutą Kuro by Ajmal, Fragrantica

Ciemniejsza wersja: Club de Nuit Urban Man Elixir

Flakon Club de Nuit Urban Man Elixir marki Armaf
Club de Nuit Urban Man ElixirArmafCiemniejsza wersja

Club de Nuit Urban Man Elixir od Armaf dzieli z Sauvage bergamotkę, różowy pieprz, elemi, lawendę, geranium, wetiwer, ambroxan, paczulę, cedr i labdanum. Dodaje kwiat pomarańczy, jaśmin, szafran, aksamitkę i ambrę. Jego strona w Parfumo wymienia obie wersje Sauvage na samej górze listy podobnych perfum.

Główna różnica to ciepło. Użytkownicy Parfumo opisują głośne otwarcie z ananasem i drewnem, które z czasem zamienia się w Sauvage, potem dymną krawędź i słodszą bazę, którą jeden z nich porównuje raczej do eau de parfum Sauvage niż do eau de toilette. Od początku do końca jest mniej ostry niż oryginał. Użytkownik na stronie Salvo Intense w Fragrantica również traktuje go jako klon Sauvage.

Pasuje komuś, kto chce Sauvage na wieczorne wyjścia, z większą słodyczą i dymem. Użytkownicy Parfumo opisują go jako bardzo wydajny, więc nie przesadzaj z psiknięciami. Podstawa: wskazane źródła w Parfumo i Fragrantica, oba podlinkowane w tej sekcji.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia bergamotkę, różowy pieprz, kwiat pomarańczy i jaśmin, następnie elemi, lawendę, szafran, aksamitkę, geranium i wetywerię, a na końcu ambroksan, ambrę, paczulę, cedr i labdanum; Parfumo wymienia Sauvage EDT i EDP jako pierwsze wśród podobnych zapachów; członkowie opisują ananasowo-drzewne otwarcie, które przechodzi w Sauvage, z dymnym akcentem i słodszym, przypominającym EDP finiszem Club de Nuit Urban Man Elixir by Armaf, Parfumo
  2. W swoim tekście członek przedstawia go jako klon Sauvage Salvo Intense by Maison Alhambra, Fragrantica

Słodsza wersja: Hunter Intense

Flakon Hunter Intense marki Armaf
Hunter IntenseArmafSłodsza wersja

Hunter Intense od Armaf wymienia bergamotkę, kardamon, cytrynę i mandarynkę, potem geranium, lawendę, różowy pieprz i różę, a na końcu cedr, labdanum, piżmo, paczulę i wetiwer. Jego strona w Parfumo jako najbliższe odpowiedniki wymienia Invictus od Rabanne i eau de toilette Sauvage.

Główna różnica to cukier. Użytkownicy Parfumo opisują go jako bliski Sauvage, ale słodszy i bardziej klubowy, a kilku odbiera go jako połączenie obu: otwarcie Invictus, które osiada w osłodzonej wersji serca Sauvage. Jeden nazywa go wodnym Sauvage z dodatkiem słodyczy. Opinie na jego stronie w Fragrantica dzielą się między otwarcie Invictus, które w bazie zmierza ku Sauvage, a brak jakiegokolwiek Sauvage, a w wątku na forum Fragrantica jeden użytkownik czuje to samo ogólne wrażenie, tylko ostrzejsze.

Pasuje komuś, kto lubi Sauvage, a do tego słodsze świeże zapachy, i chce jednego flakonu na weekendy. Podstawa: wskazane źródła, podlinkowane wyżej strony w Parfumo i Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia bergamotkę, kardamon, cytrynę i mandarynkę, następnie geranium, lawendę, różowy pieprz i różę, a na końcu cedr, labdanum, piżmo, paczulę i wetywerię; Parfumo wymienia Invictus i Sauvage EDT jako pierwsze wśród podobnych zapachów; członkowie uważają, że jest podobny do Sauvage, ale słodszy i bardziej imprezowy — to połączenie Invictus i Sauvage Hunter Intense by Armaf, Parfumo
  2. Opinie członków są podzielone: kilku opisuje otwarcie przypominające Invictus, które w fazie dry-down zmierza w stronę wody toaletowej Sauvage, inni nie wyczuwają w nim Sauvage Hunter Intense by Armaf, Fragrantica
  3. Jeden członek nazywa go Sauvage w budżetowym wydaniu, o podobnym podstawowym charakterze, ale ostrzejszym; inny wyczuwa Invictus z nutą Sauvage i zamiast niego poleca Modest Une Armaf Hunter Intense, Fragrantica forum

Łagodniejsza wersja: Suave

Flakon Suave marki Fragrance World
SuaveFragrance WorldŁagodniejsza wersja

Suave od Fragrance World celuje w eau de toilette. Na jego stronie w Fragrantica komentarze użytkowników nazywają go zamiennikiem eau de toilette Sauvage, a jeden zwraca uwagę, że marka sprzedaje tę samą piramidę pod drugą nazwą.

Główna różnica to moc. Na tej samej stronie jeden z użytkowników ostrzega, że nowsza partia jest słabsza od starej, więc spodziewaj się cichszej, cieńszej wersji oryginału, a nie jego pełnego pazura. To jedyne świadectwo z baz zapachów, jakie znaleźliśmy na temat tego, jak się nosi, i dlatego zamyka to zestawienie. Oferta, którą wyceniliśmy, sprzedaje flakon w zestawie z dezodorantem.

Pasuje komuś, kto chce stonowanej wersji Sauvage, noszonej blisko skóry na co dzień. Podstawa: wskazane źródło, podlinkowana wyżej strona w Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. W tekstach członkowie nazywają go odpowiednikiem wody toaletowej Sauvage; jeden zauważa, że nowsza partia jest słabsza niż starsza Suave by Fragrance World, Fragrantica

Oryginalne alternatywy z naszej oferty

Oryginalne perfumy w tym samym świeżym, pieprznym stylu prowadzonym przez ambroxan, każde jako odlewka 3ml, 10ml lub 30ml.

  1. Prada

    Luna Rossa Carbon

    Bergamotka i pieprz z lawendą i metalicznym, wodnym sercem na ambroxanie i paczuli.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Montblanc

    Explorer

    Bergamotka, różowy pieprz i szałwia muszkatołowa na wetiwerze, skórze, ambroxanie i paczuli.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Yves Saint Laurent

    Y Eau de Toilette

    Aldehydy, bergamotka i imbir na geranium, lawendzie, cedrze i ambrze szarej.

    3ml · 10ml · 30ml

Czego nie trafia żaden klon

Sauvage balansuje na ostrzu noża między ostrym a gładkim. Pieprz i bergamotka gryzą; ambroxanowa baza zmiękcza wszystko w ciepłą, czystą poświatę. Klony przeważnie szlifują ten pazur. Ventana zamienia pieprz na owoce, Modest Une łagodzi otwarcie, Kuro zaokrągla je lawendą, Suave ścisza głośność, a Hunter Intense i Club de Nuit dodają cukru. Użytkownicy zauważają brak jednej rzeczy: delikatnie metalicznej, mineralnej ostrości oryginału, której jedni nie znoszą, a inni właśnie za nią go kochają.

Druga kwestia to wersja. Klony w tym przewodniku celują w eau de toilette. Jeśli twój ukochany Sauvage to Elixir albo Extrait, żaden z nich cię tam nie zaprowadzi; to inne perfumy, a punktem wyjścia jest powyższa tabela flankerów.

Sześć flakonów klonów czy jedna odlewka oryginału?

Patrząc tylko na cenę flakonu, każdy klon w tabeli kosztuje mniej niż pełny flakon Sauvage. Klon nie powie ci jednak, czy oryginał na twojej skórze jest tego wart. Mała pojemność odpowie na to pytanie znacznie taniej. (Jeśli lubisz liczby, nasz indeks cen za ml zestawia wszystkie nasze perfumy według ceny za ml).

W 10ML Sauvage jest odlewany z flakonu Diora w trzech pojemnościach. Odlewka 3ml, około 60 psiknięć, kosztuje 8,91 € i starcza na mniej więcej tydzień noszenia. Odlewka 10ml, 26,91 €, czyli 2,69 €/ml, daje około 200 psiknięć i tygodnie codziennego używania. Odlewka 30ml kosztuje 63,90 €, czyli 2,13 €/ml, to około 600 psiknięć i najkorzystniejsza z trzech cena za ml. Zestaw cenę odlewki 10ml z flakonami klonów w tabeli: mniej więcej za cenę jednego z droższych klonów możesz przez tygodnie nosić prawdziwy Sauvage.

Oryginały o podobnym charakterze

Jeśli chodzi ci o świeży styl oparty na ambroxanie, a nie o sam Sauvage, trzy oryginalne perfumy z naszej oferty dzielą jego część.

Luna Rossa Carbon od Prada łączy bergamotkę i pieprz z lawendą i metalicznym, wodnym sercem na ambroxanie i paczuli. To najbliższy krewny: Parfumo wymienia go obok Sauvage wśród perfum podobnych do Kuro.

Explorer od Montblanc otwiera się bergamotką, różowym pieprzem i szałwią muszkatołową, a osiada na wetiwerze, skórze, ambroxanie i paczuli. Jest bardziej drzewny i lekko skórzany.

Y Eau de Toilette od Yves Saint Laurent nakłada aldehydy, bergamotkę i imbir na geranium, lawendę i szałwię, z cedrem i ambrą szarą. Jest czystszy i bardziej aromatyczny. O nauce stojącej za tą ciepłą bazą przeczytasz w naszym przewodniku ambra szara i ambroxan.

Jak przetestować dupe

Odpuść blotter. Sauvage i jego klony są sobie najbliższe w bazie, więc otwarcie, które pokazuje pasek papieru, to najmniej przydatna część. Psiknij raz wewnętrzną stronę nadgarstka i żyj z tym przez cały dzień: powąchaj zaraz po aplikacji, około lunchu i przed snem.

Testuj oryginał i klon w różne dni. Tego samego dnia mieszają się w powietrzu wokół ciebie i przestajesz wiedzieć, który jest który. Nasłuchuj trzech rzeczy: bergamotki na początku, pieprzu w środku i ciepła ambroxanu na końcu. Tam, gdzie klon cichnie albo robi się słodki, znalazłeś jego różnicę.

Daj każdemu klonowi kilka dni noszenia, zanim go ocenisz, i porównuj z prawdziwym Sauvage, a nie ze wspomnieniem blottera z perfumerii. Odlewka 3ml Sauvage wystarczy na uczciwy tydzień. Wciąż zastanawiasz się nad pełnym flakonem? Nasza strona o alternatywie dla zakupu w ciemno wyjaśnia to podejście, a tekst o tym, czym jest odlewka perfum, opisuje, jak napełniamy każdą odlewkę 10ML.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Dior Sauvage w odlewce 3ml, zanim wybiorę klon?
10ML sprzedaje Sauvage w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml, napełnianych z oryginalnego flakonu i wysyłanych w całej UE. 3ml kosztuje 8,91 €.
Które dupe Dior Sauvage otwiera ten przewodnik?
Modest Une Pour Homme od Afnan to najlepsza propozycja ogólnie w tym przewodniku: kilku użytkowników Fragrantica uważa go za bliski wodzie toaletowej Sauvage, z gładszym otwarciem i mniej ostrą ambroxanową krawędzią.
Czy Afnan Modest Une jest bliżej Sauvage EDT czy EDP?
Większość użytkowników Fragrantica porównuje go z wodą toaletową, choć kilku uważa, że po ułożeniu bliżej mu do wody perfumowanej. Każdy klon w tym przewodniku celuje w wodę toaletową. Jeśli chcesz słodszej, ciemniejszej bazy w stylu EDP, użytkownicy Parfumo wskazują Club de Nuit Urban Man Elixir od Armaf.
Czego mogę się spodziewać po Afnan Modest Une w porównaniu z Sauvage?
To tutaj propozycja ogólna. Spodziewaj się gładszego otwarcia, odrobinę więcej cytrusów i mniej metalicznej, ambroxanowej krawędzi; pamiętaj też, że kilku użytkowników Fragrantica zgłasza słabą trwałość nowszych flakonów.
Czy Armaf Ventana jest lepszy od Afnan Modest Une?
To zależy, czego chcesz od Sauvage. Według użytkowników Ventana jest bardziej owocowy i mniej pieprzny, a Modest Une zachowuje więcej z oryginalnej struktury i jest tutaj propozycją ogólną.
Czy klony Sauvage kosztują mniej niż pełny flakon?
Każdy klon w tabeli porównawczej kosztuje za flakon mniej niż pełny flakon Sauvage. Oryginał możesz też nosić tygodniami dzięki odlewce 10ml za 26,91 €, napełnianej z flakonu Dior.
Które klony są najbliższe Sauvage Eau de Toilette?
Wśród klonów najbliżej świeżej, pieprznej wody toaletowej trzymają się Modest Une, Ventana i Kuro. Wśród oryginalnych perfum Luna Rossa Carbon od Prada dzieli z nim bergamotkę, pieprz, lawendę i ambroxan.
Jak klony Sauvage wypadają na tle oryginału pod względem trwałości?
Relacje są różne. W wątku na forum Fragrantica porównującym Ventanę z Sauvage jeden właściciel uzyskuje z Ventany około 8 godzin wobec ponad 10 z Sauvage, a kilku użytkowników Fragrantica zgłasza słabą trwałość nowszych flakonów Modest Une. Porównaj je na własnej skórze przez cały dzień.

Źródła

  1. Modest Pour Homme Une by Afnan, Fragrantica
  2. Modest Une pour Homme by Afnan Perfumes, Parfumo
  3. Ventana by Armaf, Parfumo
  4. Kuro by Ajmal, Parfumo
  5. Club de Nuit Urban Man Elixir by Armaf, Parfumo
  6. Salvo Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
  7. Hunter Intense by Armaf, Parfumo
  8. Armaf Ventana vs Dior Sauvage, Fragrantica forum
  9. Kuro by Ajmal, Fragrantica
  10. Hunter Intense by Armaf, Fragrantica
  11. Armaf Hunter Intense, Fragrantica forum
  12. Suave by Fragrance World, Fragrantica

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Sauvage, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 27 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Dior ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach