Kayali Vanilla 28 dupe 2026: 7 klonů vs. originál

Sedm alternativ ke Kayali Vanilla 28 porovnáváme podle společných tónů, uvedených zdrojů a cen s datem, včetně toho, čím se každá liší od originálu. Nebo začněte originálem v 3ml odstřiku.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší celkovou alternativou ke Kayali Vanilla 28 je Elysia Vanilla od Fragrance World, která uvádí vanilkovou orchidej, jasmín, třtinový cukr, ambrové dřevo, pižmo a pačuli z originálu. Vanille No. 25 od Câline je volba, kterou jeden člen Parfumo považuje za velmi podobnou. Fleur Antique od La Rive vychází nejlevněji v přepočtu na ml. Chcete originál? Vanilla | 28 stojí 27,90 € za 10ml odstřik v 10ML.

7 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 28. září 2026

Pořadí

  1. Elysia VanillaNejlepší celkově Fragrance World29,95 € 100ml
  2. Vanille No. 25Nejblíž v dojezdu Câline5,95 € 60ml
  3. Fleur AntiqueNejnižší cena La Rive6,99 € 90ml
  4. Ramsh DivaJemnější pojetí ZimayaBez ceny v EU
  5. Eshal VanillaSladší pojetí Paris Corner34,90 € 100ml
  6. Vanilla SeductionTemnější pojetí Maison AsrarBez ceny v EU
  7. Vanilla AddictionSvěžejší pojetí Gulf OrchidBez ceny v EU

Chcete raději originál?

Vanilla | 28

KayaliStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,08 €–0,35 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

Tři flakony na světle modrém pozadí: Black Opium Le Parfum, Vanilla | 28 od Kayali a Caramelo Vanilla

Jak voní Kayali Vanilla 28?

Lahvička Vanilla | 28 od Kayali
OriginálVanilla | 28Kayali

Vanilla | 28 od Kayali je unisex vůně, kterou vytvořila Gabriela Chelariu. V úvodu se objevuje vanilková orchidej a jasmín, takže první minuty působí květinově a jemně, ne jen jako něco k snědku. V srdci se přidává třtinový cukr a tonkové boby. Základ tvoří ambra, ambrové dřevo, pižmo a pačuli. Dřevité, lehce zemitě působící tóny brání tomu, aby sladkost vyzněla ploše. Uváděné akordy jsou vanilka, sladké tóny, ambra, teplé koření, dřevo a pudrové tóny. Kayali ji vlastními slovy popisuje na stránce značky věnované Vanilla | 28.

10ML nabízí jednu verzi ve 3ml, 10ml a 30ml odstřicích, takže všechny níže uvedené klony porovnáváme s tímto jediným seznamem tónů. Nejtěžší je u každé alternativy vyvážit sladkost: cukru musí být dost, ale zároveň ho mají držet na uzdě pudrové tóny, ambrové dřevo a pačuli.

Vanilka, třtinový cukr a pačuli jako suroviny: tóny parfému Vanilla | 28 od Kayali
Na obrázku: vanilka, třtinový cukr a pačuli, tóny parfému Vanilla | 28.

Alternativy k Vanilla | 28 ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Elysia Vanilla Fragrance World
Uvedený zdroj Zdroj
29,95 € 100ml
0,30 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Vanille No. 25 Câline
Uvedený zdroj Zdroj
5,95 € 60ml
0,10 €/ml
3Nejnižší cena Fleur Antique La Rive
Uvedený zdroj Zdroj
6,99 € 90ml
0,08 €/ml
4Jemnější pojetí Ramsh Diva Zimaya
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
5Sladší pojetí Eshal Vanilla Paris Corner
Uvedený zdroj Zdroj
34,90 € 100ml
0,35 €/ml
6Temnější pojetí Vanilla Seduction Maison Asrar
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
7Svěžejší pojetí Vanilla Addiction Gulf Orchid
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—

Fotografie flakonů: fragrantica.com, iscentive.com, fragrantica.com, walmart.com, ezenzia.com, maisonasrar.com, shop-gulforchid.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajVanilla | 28KayaliElysia VanillaFragrance World
Cena za ml
3ml: 3,63 €/ml · 10ml: 2,79 €/ml · 30ml: 2,20 €/ml
0,30 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Vanilla | 28
  • Většina členů, kteří hlasovali na srovnávací stránce Parfuma, považuje obě vůně za podobné; u obou jsou uvedeny vanilková orchidej, jasmín, třtinový cukr, ambrové dřevo, pižmo a pačuli Vanilla 28 vs Elysia Vanilla, Parfumo comparison
  • Členové, kteří vlastní obě vůně, ji považují za velmi podobnou, ale sladší, mléčnější a hladší, se sirupovějším třtinovým cukrem; Vanilla 28 jim připadá prašnější a lépe propojená Elysia Vanilla by Fragrance World, Fragrantica
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 28. září 2026
  • Vanilla | 28 stojí při nákupu méně: 10,90 € oproti 29,95 €.
  • Elysia Vanilla vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Vanilla | 28 nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější21,80 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml27,90 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml66,00 €Zbyde 24ml
  • Elysia Vanilla od Fragrance World: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026, bez dopravy29,95 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Vanilla | 28 méně než Elysia Vanilla: 21,80 € oproti 29,95 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 10,90 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Vanilla | 28 méně než Elysia Vanilla: 10,90 € oproti 29,95 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 170,80 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Elysia Vanilla méně než odstřiky parfému Vanilla | 28: 29,95 € oproti 170,80 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Vanilla | 28: 7 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Elysia Vanilla od Fragrance WorldOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Vanilla | 28. Ceny za ml z cen lahví ověřených 28. září 2026.

Nejlepší celkově: Elysia Vanilla

Lahvička Elysia Vanilla od Fragrance World
Elysia VanillaFragrance WorldNejlepší celkově

Elysia Vanilla od Fragrance World má společných tónů z veřejně dostupného seznamu víc než kterákoli jiná zde uvedená volba. Na srovnávací stránce Parfumo pro tuto dvojici mají oba parfémy vanilkovou orchidej, jasmín, třtinový cukr, ambrové dřevo, pižmo a pačuli. Většina hlasujících na této stránce je považuje za podobné.

Hlavní rozdíl je v textuře. Lidé, kteří vlastní oba parfémy a píší na stránce Elysia Vanilla na Fragrantica, ji považují za velmi podobnou, ale sladší, mléčnější a hladší. Třtinový cukr v ní působí víc jako sirup. Ti samí majitelé popisují originál jako pudrovější a lépe namíchaný.

Hodí se pro ty, kdo chtějí zaoblenější a krémovější sladkou vanilku a nevadí jim přijít o část suchého, pudrového vyznění originálu. Podklady: uvedené zdroje, srovnání na Parfumo a texty na Fragrantica.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Většina členů, kteří hlasovali na srovnávací stránce Parfuma, považuje obě vůně za podobné; u obou jsou uvedeny vanilková orchidej, jasmín, třtinový cukr, ambrové dřevo, pižmo a pačuli Vanilla 28 vs Elysia Vanilla, Parfumo comparison
  2. Členové, kteří vlastní obě vůně, ji považují za velmi podobnou, ale sladší, mléčnější a hladší, se sirupovějším třtinovým cukrem; Vanilla 28 jim připadá prašnější a lépe propojená Elysia Vanilla by Fragrance World, Fragrantica

Nejpodobnější v doznívání: Vanille No. 25

Lahvička Vanille No. 25 od Câline
Vanille No. 25CâlineNejblíž v dojezdu

Vanille No. 25 od Câline má podle srovnávací stránky Parfumo s originálem společný jasmín, vanilku, pižmo a pačuli. Většina těch, kdo o ní hlasovali, považuje obě vůně za podobné.

Hlavní rozdíl je v tom, jak výrazně vystupuje vanilka. Jeden člen na stránce parfému na Parfumo má za to, že se vůni Vanilla 28 velmi blíží a při rozvonění je stále vanilkovější. Další člen, který vlastní originál, tam píše, že značka odvedla dobrou práci. V samostatném textu na Parfumo autor uvádí, že vanilka je tu výraznější než v originálu a doplňuje ji karamel, hnědý cukr a špetka koření.

Hodí se pro někoho, komu se nejvíc líbí závěrečná fáze originálu a uvítal by samotnou vanilku ještě výraznější. Zdroje: konkrétní příspěvky na Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen komunity Parfumo ji považuje za velmi blízkou Vanilla 28 a v doznívání na kůži se vůně stává výrazně vanilkovou; další majitel originálu říká, že značka odvedla dobrou práci Vanille No. 25 by Câline, Parfumo
  2. Většina členů, kteří hlasovali na srovnávací stránce Parfuma, považuje obě vůně za podobné; u obou jsou uvedeny jasmín, vanilka, pižmo a pačuli Vanille No. 25 vs Vanilla 28, Parfumo comparison
  3. Jeden člen vnímá její vanilku zřetelněji než v originálu, spolu s karamelem, třtinovým cukrem a špetkou koření Vanille No. 25 member write-up, Parfumo

Nejnižší cena: Fleur Antique

Lahvička Fleur Antique od La Rive
Fleur AntiqueLa RiveNejnižší cena

Fleur Antique od La Rive vychází nejlevněji v přepočtu na ml ze všech klonů s doporučenou cenou pro EU. Na srovnávací stránce Parfumo většina hlasujících hodnotí tuto vůni a Vanilla 28 jako podobné.

Hlavní rozdíl je v hloubce a také v trochu drsném začátku. První text na stránce parfému na Parfumo uvádí, že se vůně Vanilla 28 podobá, jakmile odezní velmi syntetické první minuty, je ale jednodušší a méně hluboká. Další člen tam píše, že působí spíš gurmánsky než květinově, navzdory svému jménu.

Hodí se pro někoho, kdo chce obecně sladce vanilkovou náladu za nejnižší cenu za ml a spokojí se s méně plnou a jednodušší verzí. Zdroje: konkrétní příspěvky na Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Většina členů, kteří hlasovali na srovnávací stránce Parfuma, považuje Fleur Antique a Vanilla 28 za podobné Vanilla 28 vs Fleur Antique, Parfumo comparison
  2. Jeden člen komunity Parfumo říká, že po první minutě nebo dvou s velmi syntetickým dojmem připomíná Vanilla 28, je však jednodušší a méně hluboká; další ji vnímá jako spíš gurmánskou než květinovou Fleur Antique by La Rive, Parfumo

Jemnější pojetí: Ramsh Diva

Lahvička Ramsh Diva od Zimaya
Ramsh DivaZimayaJemnější pojetí

Ramsh Diva od Zimaya má s originálem společný jasmín, vanilku, pižmo a pačuli, uvádí srovnávací stránka Parfumo. Většina hlasujících na této stránce je označuje za podobné.

Hlavní rozdíl je v intenzitě. Členové, kteří znají originál a píší o vůni na Fragrantica, ji vnímají jako méně tmavou a snáze nositelnou, vzdušnější a o něco sladší a květinovější, s nádechem ovoce.

Hodí se pro někoho, komu originál připadá příliš těžký nebo tmavý a chce lehčí, líbivější verzi stejné myšlenky. Zdroje: konkrétní příspěvky na Fragrantica a srovnání na Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové, kteří znají originál, ji vnímají jako méně temnou a nositelnější, vzdušnější a o něco sladší a květinovější, s nádechem ovoce Ramsh Diva by Zimaya, Fragrantica
  2. Většina členů, kteří hlasovali na srovnávací stránce Parfuma, považuje obě vůně za podobné; u obou jsou uvedeny jasmín, vanilka, pižmo a pačuli Ramsh Diva vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Sladší pojetí: Eshal Vanilla

Lahvička Eshal Vanilla od Paris Corner
Eshal VanillaParis CornerSladší pojetí

Eshal Vanilla od Paris Corner má s originálem společný jasmín, vanilku a pižmo. Srovnávací stránka Parfumo označuje obě vůně za středně podobné; shoda je volnější než u předchozích tipů.

Hlavní rozdíl je v cukru a květinách. Členové na stránce na Fragrantice ji popisují jako sladší verzi Vanilla 28: květinovější, s růžovým tónem, výrazněji likérovou a těžší, ale s menší hloubkou než originál.

Hodí se pro ty, kdo chtějí ještě výraznější sladkost s růžovým, likérovým nádechem a nevadí jim přijít o část vrstevnatosti originálu. Vycházíme z uvedených zdrojů: Fragrantica a srovnání na Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové ji označují za sladší pojetí Vanilla 28: květinovější, s růžovým tónem, opojnější a těžší, ale s menší hloubkou než originál Eshal Vanilla by Paris Corner, Fragrantica
  2. Srovnávací stránka na Parfumu hodnotí obě vůně jako středně podobné; u obou jsou uvedeny jasmín, vanilka a pižmo Eshal Vanilla vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Temnější pojetí: Vanilla Seduction

Lahvička Vanilla Seduction od Maison Asrar
Vanilla SeductionMaison AsrarTemnější pojetí

Vanilla Seduction od Maison Asrar sdílí s originálem jasmín, hnědý cukr, vanilku, pižmo a pačuli. Většina hlasujících na srovnávací stránce Parfumo považuje obě vůně za podobné.

Hlavní rozdíl představuje tón švestky. Členové na Fragrantice ji řadí do rodiny Vanilla 28, ale vnímají ji jako temnější; švestka tu vystupuje nad tmavým dřevem a hnědým cukrem.

Hodí se pro ty, kterým chutná sladkost originálu, ale chtějí její hlubší, ovocnější odstín. Vycházíme z uvedených zdrojů: Fragrantica a srovnání na Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové ji řadí do rodiny Vanilla 28, ale vnímají ji jako temnější, s výrazným švestkovým tónem nad temnými dřevy a hnědým cukrem Vanilla Seduction by Maison Asrar, Fragrantica
  2. Většina členů, kteří hlasovali na srovnávací stránce Parfuma, považuje obě vůně za podobné; u obou jsou uvedeny jasmín, hnědý cukr, vanilka, pižmo a pačuli Vanilla Seduction vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Svěžejší pojetí: Vanilla Addiction

Lahvička Vanilla Addiction od Gulf Orchid
Vanilla AddictionGulf OrchidSvěžejší pojetí

Vanilla Addiction od Gulf Orchid sdílí s originálem jasmín, vanilku a pačuli. Na srovnávací stránce Parfumo řadí většina hlasujících obě vůně mezi podobné.

Hlavní rozdíl je v úvodu. Členové, kteří znají Vanilla 28, ji na Fragrantice popisují jako vůni s levandulovým začátkem a čistým, lehce aromatickým nádechem. Kokosový tón jí dodává krémovější a letnější charakter.

Hodí se pro ty, kdo chtějí vanilku s čistším prvním dojmem a krémovějším, bezstarostnějším vyzněním. Vycházíme z uvedených zdrojů: Fragrantica a srovnání na Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové, kteří znají Vanilla 28, popisují úvod s levandulí, čistým, lehce aromatickým nádechem a kokosovým tónem, díky němuž je vůně krémovější a letnější Vanilla Addiction by Gulf Orchid, Fragrantica
  2. Většina členů, kteří hlasovali na srovnávací stránce na Parfumu, považuje obě vůně za podobné; u obou jsou uvedeny jasmín, vanilka a pačuli Vanilla Addiction vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Autentické alternativy z naší nabídky

Originální vanilkové parfémy od jiných značek, každý jako odstřik stáčený z originálního flakonu.

  1. Yves Saint Laurent

    Black Opium Le Parfum

    Skořice, hruška a jasmín sambac nad vrstvami vanilky, kávy a pačuli: kořenitější vůně s kávovým nádechem.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. New Notes

    Caramelo Vanilla

    Karamel, plumérie, dulce de leche a cukrová vata na základu z vanilkového lusku, tonkových bobů a pižma: působí víc jako dezert.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Bvlgari

    Allegra Magnifying Vanilla

    Madagaskarská vanilka na základu z ambry a pižma: střídmá, hřejivá vanilka.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem se klony liší

Když si přečtete příspěvky členů vedle sebe, u několika vůní se ukáže podobný vzorec: víc se opírají o cukr a ztrácejí část struktury. Majitelé Elysia Vanilla považují originál za zaprášenější a lépe propojený. Fleur Antique působí jednodušeji a méně hluboce, Eshal Vanilla zase těžším dojmem a s menší hloubkou. O Ramsh Diva i Eshal Vanilla se píše, že jsou sladší.

Majitelé Elysia Vanilla vnímají suchou, zaprášenou stránku originálu jako něco, co klon zjemňuje. Posuzujte ji až po několika hodinách, ne podle prvního střiku.

Klon v celém flakonu, nebo originál v menším balení?

V přepočtu na mililitr vycházejí všechny čtyři klony s uvedenou cenou pro EU levněji než odstřik originálu. Ramsh Diva, Vanilla Seduction a Vanilla Addiction nemají v tabulce uvedenou cenu pro EU, proto se do součtu nezahrnují. 10ml odstřik Vanilla | 28, přibližně 200 střiků, stojí 27,90 € (2,79 €/ml). Déle vám vydrží 30ml odstřik s přibližně 600 střiky za 66,00 € (2,20 €/ml). Kdo už ví, že tuhle vůni miluje, a plánuje ji každý den používat štědře, získá v celém flakonu klonu za euro více mililitrů.

Když to zvážíte podle jednotlivých možností, obrázek se změní. Za 10,90 € získáte 3ml odstřik originálu, přibližně na 60 střiků. Noste ho týden na kůži a pak se rozhodněte, jestli si originál zaslouží větší balení, jestli vám stačí klon, nebo jestli vám nevyhovuje ani jedna možnost.

Další značky se sladkou vanilkou

Pokud hledáte vanilku s cukrovým nádechem od jiné značky, tři originální parfémy z naší nabídky mají podobnou náladu.

Black Opium Le Parfum od Yves Saint Laurent

Black Opium Le Parfum přišel na trh v roce 2022. V úvodu se mísí skořice, hruška a zelená mandarinka, v srdci jasmín sambac, sluneční tóny a pomerančový květ. Základ tvoří madagaskarská vanilka, bourbonská vanilka, káva, vanilková orchidej a pačuli. Vanilkový dozvuk tu získává kořenitější, kávový charakter.

Caramelo Vanilla od New Notes

Caramelo Vanilla, také z roku 2022, začíná karamelem a květem vanilky. Srdce tvoří bílé květy, plumérie, dulce de leche a cukrová vata. V základu se snoubí vanilkový lusk, tonkové boby a pižmo. Vůně se vydává ještě víc směrem k dezertům a působí jemně mléčně a sladce.

Allegra Magnifying Vanilla od Bvlgari

Allegra Magnifying Vanilla je Eau de Parfum z roku 2021. Madagaskarská vanilka se prolíná hlavou i srdcem, základ tvoří ambra a pižmo. Je to střídmější volba: vanilka a hřejivost bez vrstvení cukru a květinových tónů.

Všechny tři vůně jsou k dostání jako odstřiky, takže můžete dvě z nich zkoušet na zápěstí po dobu dvou týdnů, než se rozhodnete.

Jak vyzkoušet dupe

Začněte na kůži, ne na papírku: na blotteru každý klon v prvních minutách působí lépe. Originál a klon noste na kůži v různé dny, aby vám jedna vůně neovlivnila dojem z druhé. Všímejte si úvodu, pak srdce a s hodnocením základu počkejte až na pozdější část dne. Právě tehdy můžete posoudit, jak si sladkost stojí vedle pudrovosti.

Týdenní nošení 3ml odstřiku Vanilla | 28 vám dá dost času na pořádné srovnání. Pokud Vanilla 28 vyjde lépe, 10ml odstřik s přibližně 200 střiky vám vydrží na několik týdnů nošení. S odstřiky teprve začínáte? Přečtěte si co je parfémový odstřik. Další vanilkové vůně najdete v průvodcích nejlepší vanilkové parfémy a nejlepší gurmánské parfémy.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Můžu si nejdřív vyzkoušet Kayali Vanilla 28 v 3ml?
Ano, 10ML nabízí Vanilla 28 jako odstřik 3ml, 10ml nebo 30ml, stáčený z originálního flakonu. 3ml vystačí zhruba na 60 střiků, 10ml asi na 200 a 30ml přibližně na 600.
Který dupe Kayali Vanilla 28 vede naše pořadí?
Elysia Vanilla od Fragrance World je v tomto průvodci nejlepší volbou celkově. Ve složení uvádí vanilkovou orchidej, jasmín, hnědý cukr, ambrové dřevo, pižmo a pačuli, stejně jako originál. Majitelé obou vůní je považují za velmi podobné, Elysia Vanilla je podle nich ale sladší, mléčnější a uhlazenější.
Který klon Vanilla 28 se nejvíc blíží vůni po rozvonění?
Na vůni po rozvonění se nejvíc hodí Vanille No. 25 od Câline: jeden člen Parfumo má pocit, že se Vanilla 28 velmi blíží a při rozvonění je výrazně vanilková. V jiném textu zase zaznělo, že její vanilka se rozpoznává snáz než u originálu.
Proč je Elysia Vanilla na prvním místě tohoto průvodce vůní Vanilla 28?
Ze všech klonů v tomto průvodci má společného se zveřejněným seznamem tónů nejvíc, a proto je na prvním místě. Lidé, kteří znají obě vůně, ji vnímají jako sladší a mléčnější, s výraznějším sirupovým hnědým cukrem. Originál podle nich působí prašněji a lépe sladěně.
Jsou klony Vanilla 28 levnější na ml než odstřik?
Každý klon, u kterého se nám podařilo zjistit cenu, vychází na ml levněji než odstřik originálu. 10ml odstřik Vanilla 28 stojí 27,90 € a 3ml 10,90 €; ve srovnávací tabulce najdete ceny klonů i datum jejich ověření.
Jak dlouho mi Vanilla 28 vydrží?
Výdrž závisí na vaší pokožce i počasí, takže vám nikdo nemůže slíbit konkrétní dobu. Nejlépe to zjistíte, když budete týden nosit 3ml odstřik, který vystačí zhruba na 60 střiků.
Které klony jsou považované za podobné Kayali Vanilla 28?
Každou z vůní Elysia Vanilla, Vanille No. 25, Fleur Antique, Ramsh Diva, Vanilla Seduction a Vanilla Addiction považuje většina členů, kteří hlasovali na srovnávacích stránkách Parfumo, za podobnou Kayali Vanilla 28. Z autentických parfémů sdílejí její sladký vanilkový směr Black Opium Le Parfum, Caramelo Vanilla a Allegra Magnifying Vanilla.

Zdroje

  1. Vanilla | 28, Kayali
  2. Vanilla 28 vs Elysia Vanilla, Parfumo comparison
  3. Elysia Vanilla by Fragrance World, Fragrantica
  4. Vanille No. 25 by Câline, Parfumo
  5. Vanille No. 25 vs Vanilla 28, Parfumo comparison
  6. Vanille No. 25 member write-up, Parfumo
  7. Vanilla 28 vs Fleur Antique, Parfumo comparison
  8. Fleur Antique by La Rive, Parfumo
  9. Ramsh Diva by Zimaya, Fragrantica
  10. Eshal Vanilla by Paris Corner, Fragrantica
  11. Vanilla Seduction by Maison Asrar, Fragrantica
  12. Vanilla Addiction by Gulf Orchid, Fragrantica

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Vanilla | 28, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 28. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Kayali ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce