Kayali Vanilla 28 dupe 2026: 7 klonów kontra oryginał

Porównujemy 7 zamienników Kayali Vanilla 28 pod kątem wspólnych nut, wskazanych źródeł i cen z podaną datą, a także różnic względem oryginału. Możesz też zacząć od oryginału w odlewce 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszym ogólnym zamiennikiem Kayali Vanilla 28 jest Elysia Vanilla od Fragrance World, w którego wykazie nut znajdziemy waniliową orchideę, jaśmin, brązowy cukier, amberwood, piżmo i paczulę, obecne także w oryginale. Vanille No. 25 od Câline to wybór, który jeden z użytkowników Parfumo uznaje za bardzo zbliżony, a Fleur Antique od La Rive ma najniższą cenę w przeliczeniu na ml. Wolisz oryginał? Vanilla | 28 kosztuje 27,90 € za odlewkę 10ml w 10ML.

7 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 28 września 2026

Ranking

  1. Elysia VanillaNajlepszy ogólnie Fragrance World29,95 € 100ml
  2. Vanille No. 25Najbliżej w bazie Câline5,95 € 60ml
  3. Fleur AntiqueNajniższa cena La Rive6,99 € 90ml
  4. Ramsh DivaŁagodniejsza wersja ZimayaBrak ceny w UE
  5. Eshal VanillaSłodsza wersja Paris Corner34,90 € 100ml
  6. Vanilla SeductionCiemniejsza wersja Maison AsrarBrak ceny w UE
  7. Vanilla AddictionŚwieższa wersja Gulf OrchidBrak ceny w UE

Wolisz oryginał?

Vanilla | 28

KayaliOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,08 €–0,35 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 28 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Black Opium Le Parfum, Vanilla | 28 by Kayali i Caramelo Vanilla

Jak pachnie Kayali Vanilla 28?

Flakon Vanilla | 28 marki Kayali
OryginałVanilla | 28Kayali

Vanilla | 28 by Kayali to uniseksowe perfumy waniliowe skomponowane przez Gabrielę Chelariu. Otwierają je waniliowa orchidea i jaśmin, dlatego pierwsze minuty są kwiatowe i miękkie, a nie czysto deserowe. W sercu pojawiają się brązowy cukier i bób tonka. W tle wybrzmiewają ambra, amberwood, piżmo i paczula — drzewna, lekko ziemista baza, która nie pozwala cukrowej słodyczy stać się mdłą. Wymienione akordy to wanilia, słodycz, ambra, ciepłe przyprawy, nuty drzewne i pudrowe. Kayali opisuje ten zapach własnymi słowami na stronie marki poświęconej Vanilla | 28.

10ML oferuje jedną wersję zapachu w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml, dlatego każdy z poniższych klonów porównujemy z tą samą listą nut. Najtrudniej odtworzyć równowagę: dużo cukru, utrzymanego w ryzach przez pudrowe nuty, amberwood i paczulę.

Wanilia, brązowy cukier i paczula jako surowce: nuty zapachu Vanilla | 28 marki Kayali
Na zdjęciu: wanilia, brązowy cukier i paczula, nuty zapachu Vanilla | 28.

Alternatywy dla Vanilla | 28 w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 28 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Elysia Vanilla Fragrance World
Wskazane źródło Źródło
29,95 € 100ml
0,30 €/ml
2Najbliżej w bazie Vanille No. 25 Câline
Wskazane źródło Źródło
5,95 € 60ml
0,10 €/ml
3Najniższa cena Fleur Antique La Rive
Wskazane źródło Źródło
6,99 € 90ml
0,08 €/ml
4Łagodniejsza wersja Ramsh Diva Zimaya
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
5Słodsza wersja Eshal Vanilla Paris Corner
Wskazane źródło Źródło
34,90 € 100ml
0,35 €/ml
6Ciemniejsza wersja Vanilla Seduction Maison Asrar
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
7Świeższa wersja Vanilla Addiction Gulf Orchid
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—

Zdjęcia flakonów: fragrantica.com, iscentive.com, fragrantica.com, walmart.com, ezenzia.com, maisonasrar.com, shop-gulforchid.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaVanilla | 28KayaliElysia VanillaFragrance World
Cena za ml
3ml: 3,63 €/ml · 10ml: 2,79 €/ml · 30ml: 2,20 €/ml
0,30 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Vanilla | 28
  • Większość członków serwisu Parfumo, którzy zagłosowali na stronie porównawczej, uważa te dwa zapachy za podobne; w nutach obu wymieniono orchideę waniliową, jaśmin, brązowy cukier, ambrę drzewną, piżmo i paczulę Vanilla 28 vs Elysia Vanilla, Parfumo comparison
  • Użytkownicy, którzy mają oba zapachy, uważają, że jest bardzo zbliżony, ale słodszy, bardziej mleczny i gładszy, z bardziej syropowym brązowym cukrem; ich zdaniem Vanilla 28 jest bardziej pylisty i lepiej zharmonizowany Elysia Vanilla by Fragrance World, Fragrantica
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 28 września 2026
  • Vanilla | 28 kosztuje mniej przy zakupie: 10,90 € wobec 29,95 €.
  • Elysia Vanilla daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Vanilla | 28 ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej21,80 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml27,90 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml66,00 €Zostaje 24ml
  • Elysia Vanilla od Fragrance World: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026, bez dostawy29,95 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu Vanilla | 28 kosztują mniej niż Elysia Vanilla: 21,80 € wobec 29,95 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 10,90 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Vanilla | 28 kosztują mniej niż Elysia Vanilla: 10,90 € wobec 29,95 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 170,80 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Elysia Vanilla kosztuje mniej niż odlewki zapachu Vanilla | 28: 29,95 € wobec 170,80 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Vanilla | 28: 7 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Elysia Vanilla marki Fragrance WorldOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Vanilla | 28. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 28 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Elysia Vanilla

Flakon Elysia Vanilla marki Fragrance World
Elysia VanillaFragrance WorldNajlepszy ogólnie

Elysia Vanilla od Fragrance World ma więcej wspólnych nut z opublikowanej listy niż pozostałe propozycje. Na stronie porównującej oba zapachy w Parfumo przy obu wymieniono waniliową orchideę, jaśmin, brązowy cukier, amberwood, piżmo i paczulę, a większość głosujących uznaje je za podobne.

Główna różnica dotyczy tekstury. Osoby, które mają oba zapachy i opisały je na stronie Elysia Vanilla w Fragrantica, uznają je za bardzo zbliżone, ale opisują Elysia Vanilla jako słodszy, bardziej mleczny i gładszy zapach, w którym brązowy cukier staje się bardziej syropowy. Te same osoby określają oryginał jako bardziej pudrowy i lepiej zblendowany.

To propozycja dla osób, które wolą bardziej zaokrągloną, kremową wanilię w cukrowej odsłonie i nie przeszkadza im utrata części suchego, pudrowego charakteru oryginału. Podstawa: wskazane źródła, porównanie w Parfumo i opisy użytkowników Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Większość członków serwisu Parfumo, którzy zagłosowali na stronie porównawczej, uważa te dwa zapachy za podobne; w nutach obu wymieniono orchideę waniliową, jaśmin, brązowy cukier, ambrę drzewną, piżmo i paczulę Vanilla 28 vs Elysia Vanilla, Parfumo comparison
  2. Użytkownicy, którzy mają oba zapachy, uważają, że jest bardzo zbliżony, ale słodszy, bardziej mleczny i gładszy, z bardziej syropowym brązowym cukrem; ich zdaniem Vanilla 28 jest bardziej pylisty i lepiej zharmonizowany Elysia Vanilla by Fragrance World, Fragrantica

Najbliższy w bazie: Vanille No. 25

Flakon Vanille No. 25 marki Câline
Vanille No. 25CâlineNajbliżej w bazie

Według strony porównującej zapachy w Parfumo Vanille No. 25 od Câline ma wspólne z oryginałem nuty jaśminu, wanilii, piżma i paczuli, a większość głosujących uznaje oba zapachy za podobne.

Największa różnica polega na tym, jak mocno wybija się wanilia. Jeden z użytkowników na stronie perfum na Parfumo uważa, że zapach jest bardzo zbliżony do Vanilla 28, a podczas rozwijania staje się mocno waniliowy. Inny użytkownik, który ma oryginał, pisze, że marka dobrze wykonała swoją pracę. W osobnym opisie na Parfumo autor zauważa, że wanilię łatwiej wyczuć niż w oryginale, obok karmelu, brązowego cukru i odrobiny przypraw.

To propozycja dla kogoś, kto najbardziej lubi końcową fazę oryginału i chętnie podkręciłby samą wanilię. Podstawa: wskazane źródła, wszystkie na Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Użytkownik serwisu Parfumo uważa, że zapach jest bardzo zbliżony do Vanilla 28, a w fazie dry-down staje się bardzo waniliowy; inna osoba, która ma oryginał, twierdzi, że marka dobrze się spisała Vanille No. 25 by Câline, Parfumo
  2. Większość użytkowników, którzy zagłosowali na stronie porównawczej serwisu Parfumo, uważa, że te dwa zapachy są podobne; w nutach obu wymieniono jaśmin, wanilię, piżmo i paczulę Vanille No. 25 vs Vanilla 28, Parfumo comparison
  3. Jeden z użytkowników uważa, że wanilia w tym zapachu jest wyraźniej wyczuwalna niż w oryginale; wyczuwa też karmel, brązowy cukier i odrobinę przypraw Vanille No. 25 member write-up, Parfumo

Najniższa cena: Fleur Antique

Flakon Fleur Antique marki La Rive
Fleur AntiqueLa RiveNajniższa cena

Fleur Antique marki La Rive ma najniższą cenę za ml spośród klonów z ceną katalogową w UE. Na stronie porównawczej Parfumo większość głosujących ocenia je jako podobne do Vanilla 28.

Największa różnica dotyczy głębi i szorstkiego otwarcia. W pierwszym opisie na stronie zapachu na Parfumo autor pisze, że po bardzo syntetycznej pierwszej minucie lub dwóch zapach przypomina Vanilla 28, ale jest prostszy i mniej głęboki. Inny użytkownik uważa, że jest bardziej gourmand niż kwiatowy, mimo nazwy.

To propozycja dla kogoś, kto chce uzyskać ogólny, słodki waniliowy nastrój w najniższej cenie za ml i akceptuje jego lżejszą, prostszą wersję. Podstawa: wskazane źródła na Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Większość użytkowników, którzy zagłosowali na stronie porównawczej serwisu Parfumo, uważa Fleur Antique i Vanilla 28 za podobne Vanilla 28 vs Fleur Antique, Parfumo comparison
  2. Jeden użytkownik serwisu Parfumo twierdzi, że po bardzo syntetycznej pierwszej minucie czy dwóch zapach przypomina Vanilla 28, ale jest prostszy i mniej głęboki; inny uważa, że jest bardziej gourmand niż kwiatowy Fleur Antique by La Rive, Parfumo

Łagodniejsza wersja: Ramsh Diva

Flakon Ramsh Diva marki Zimaya
Ramsh DivaZimayaŁagodniejsza wersja

Ramsh Diva marki Zimaya ma wspólne z oryginałem nuty jaśminu, wanilii, piżma i paczuli, jak podaje strona porównawcza Parfumo. Większość głosujących na tej stronie uznaje te zapachy za podobne.

Największa różnica dotyczy ciężaru zapachu. Użytkownicy znający oryginał, piszący na Fragrantica, uważają, że jest mniej mroczny i łatwiejszy w noszeniu, bardziej przewiewny, a także nieco słodszy i bardziej kwiatowy, z owocową nutą.

To propozycja dla kogoś, komu oryginał wydaje się zbyt ciężki lub zbyt mroczny i kto chce lżejszej, ładniejszej wersji tej samej koncepcji. Podstawa: wskazane źródła, Fragrantica i porównanie na Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie, którzy znają oryginał, uważają, że ten zapach jest mniej mroczny i łatwiejszy w noszeniu, bardziej przewiewny, nieco słodszy i bardziej kwiatowy, z owocowym akcentem Ramsh Diva by Zimaya, Fragrantica
  2. Większość członków, którzy głosowali na stronie porównawczej Parfumo, uważa oba zapachy za podobne; w nutach obu wymieniono jaśmin, wanilię, piżmo i paczulę Ramsh Diva vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Słodsza wersja: Eshal Vanilla

Flakon Eshal Vanilla marki Paris Corner
Eshal VanillaParis CornerSłodsza wersja

Eshal Vanilla marki Paris Corner ma wspólne z oryginałem nuty jaśminu, wanilii i piżma. Strona porównawcza Parfumo określa te zapachy jako umiarkowanie podobne — to luźniejsze podobieństwo niż w przypadku wymienionych wyżej propozycji.

Główna różnica to cukier i kwiaty. Użytkownicy na stronie zapachu w serwisie Fragrantica opisują go jako słodszą wersję Vanilla 28: bardziej kwiatową, z nutą róży, cięższą i z mocniejszym akcentem alkoholu, ale mniej głęboką niż oryginał.

To propozycja dla kogoś, kto chce więcej słodyczy i różano-alkoholowego akcentu, a może zrezygnować z części warstwowości oryginału. Podstawa: wskazane źródła, Fragrantica i porównanie Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie nazywają go słodszą odsłoną Vanilla 28: bardziej kwiatową, z różaną nutą, bardziej alkoholową i cięższą, ale z mniejszą głębią niż oryginał Eshal Vanilla by Paris Corner, Fragrantica
  2. Na stronie porównawczej Parfumo oba zapachy oceniono jako umiarkowanie podobne; w nutach obu wymieniono jaśmin, wanilię i piżmo Eshal Vanilla vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Mroczniejsza odsłona: Vanilla Seduction

Flakon Vanilla Seduction marki Maison Asrar
Vanilla SeductionMaison AsrarCiemniejsza wersja

Vanilla Seduction marki Maison Asrar łączy z oryginałem jaśmin, brązowy cukier, wanilię, piżmo i paczulę. Większość głosujących na stronie porównania Parfumo uważa te zapachy za podobne.

Główna różnica to nuta śliwki. Użytkownicy na Fragrantica zaliczają go do rodziny Vanilla 28, ale opisują jako mroczniejszy: śliwka wybija się na tle ciemnych nut drzewnych i brązowego cukru.

To propozycja dla kogoś, kto lubi cukrowy charakter oryginału, ale szuka jego głębszej, bardziej owocowej odsłony. Podstawa: wskazane źródła, Fragrantica i porównanie Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie zaliczają go do rodziny Vanilla 28, ale opisują jako mroczniejszy, z wyróżniającą się nutą śliwki na tle ciemnego drewna i brązowego cukru Vanilla Seduction by Maison Asrar, Fragrantica
  2. Większość członków, którzy głosowali na stronie porównawczej serwisu Parfumo, uważa oba zapachy za podobne; w nutach obu wymieniono jaśmin, brązowy cukier, wanilię, piżmo i paczulę Vanilla Seduction vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Świeższa odsłona: Vanilla Addiction

Flakon Vanilla Addiction marki Gulf Orchid
Vanilla AddictionGulf OrchidŚwieższa wersja

Vanilla Addiction marki Gulf Orchid łączy z oryginałem jaśmin, wanilię i paczulę. Na stronie porównania Parfumo większość głosujących uznaje te zapachy za podobne.

Główna różnica tkwi w otwarciu. Użytkownicy znający Vanilla 28, piszący na Fragrantica, opisują lawendowy początek z czystym, lekko aromatycznym akcentem. Nuta kokosa nadaje zapachowi bardziej kremowy, letni charakter.

To propozycja dla kogoś, kto chce wanilii z czystszym pierwszym wrażeniem oraz kremowym, lżejszym charakterem. Podstawa: wskazane źródła, Fragrantica i porównanie Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie znający Vanilla 28 opisują otwarcie lawendą o czystym, lekko aromatycznym charakterze oraz nutę kokosa, która nadaje zapachowi bardziej kremowy i letni charakter Vanilla Addiction by Gulf Orchid, Fragrantica
  2. Większość członków, którzy głosowali na stronie porównawczej Parfumo, uważa oba zapachy za podobne; w nutach obu wymieniono jaśmin, wanilię i paczulę Vanilla Addiction vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Oryginalne alternatywy dostępne w naszej ofercie

Oryginalne waniliowe perfumy innych domów perfumeryjnych, każde jako odlewka z oryginalnego flakonu.

  1. Yves Saint Laurent

    Black Opium Le Parfum

    Cynamon, gruszka i jaśmin sambac na tle kilku odmian wanilii, kawy i paczuli: bardziej korzenne, z kawowym akcentem.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. New Notes

    Caramelo Vanilla

    Karmel, frangipani, dulce de leche i wata cukrowa na bazie wanilii w strąku, bobu tonka i piżma: zapach bardziej deserowy.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Bvlgari

    Allegra Magnifying Vanilla

    Wanilia z Madagaskaru na bazie ambry i piżma: oszczędna, ciepła kompozycja waniliowa.

    3ml · 10ml · 30ml

Gdzie klony się różnią

Gdy zestawi się strony użytkowników, widać powtarzający się schemat w przypadku kilku propozycji: mocniej stawiają na cukier, tracąc część struktury. Właściciele Elysia Vanilla uważają, że oryginał jest bardziej zakurzony i lepiej skomponowany. Fleur Antique wypada prościej i mniej głęboko, a Eshal Vanilla — ciężej i z mniejszą głębią. Ramsh Diva i Eshal Vanilla są opisywane jako słodsze.

Właściciele Elysia Vanilla uważają, że klon łagodzi suchy, zakurzony charakter oryginału. Oceniaj zapach po kilku godzinach, nie po pierwszym psiknięciu.

Klon we flakonie czy oryginał w małej pojemności?

W przeliczeniu na mililitr wszystkie cztery klony z ceną katalogową w UE wypadają taniej niż odlewka oryginału. Ramsh Diva, Vanilla Seduction i Vanilla Addiction nie mają w tabeli ceny katalogowej w UE, więc nie uwzględniono ich w tym porównaniu. Odlewka 10ml Vanilla | 28, czyli około 200 psiknięć, kosztuje 27,90 € (2,79 €/ml). Możesz mieć jej więcej, wybierając 30ml, czyli około 600 psiknięć, za 66,00 € (2,20 €/ml). Kto już wie, że uwielbia ten zapach i planuje obficie się nim psikać każdego dnia, dostanie więcej mililitrów za euro, wybierając klon we flakonie.

Policz koszt każdej opcji osobno, a obraz wygląda inaczej. Za 10,90 € dostajesz odlewkę oryginalnych perfum 3ml, czyli około 60 psiknięć. Noś je przez tydzień, a potem zdecyduj, czy oryginał zasługuje na większą pojemność, wystarczy ci klon, czy żadna z tych opcji nie jest dla ciebie.

Inne domy perfumeryjne ze słodką wanilią

Jeśli szukasz słodkiej, cukrowej wanilii od innej marki, trzy oryginalne perfumy z naszej oferty mają podobny charakter.

Black Opium Le Parfum marki Yves Saint Laurent

Black Opium Le Parfum pojawiły się w 2022 roku. Otwierają je cynamon, gruszka i zielona mandarynka, po których pojawiają się jaśmin wielkolistny, nuty słoneczne i kwiat pomarańczy. Bazę tworzą wanilia madagaskarska, wanilia Bourbon, kawa, storczyk waniliowy i paczula. To bardziej pikantna, rozświetlona kawą droga do waniliowej bazy.

Caramelo Vanilla marki New Notes

Caramelo Vanilla, również z 2022 roku, otwiera się karmelem i kwiatem wanilii. W sercu są białe kwiaty, plumeria, dulce de leche i wata cukrowa, a całość osiada na bazie z waniliowej laski, bobu tonka i piżma. Zapach mocniej skręca w stronę deseru, z mleczną, cukrową miękkością.

Allegra Magnifying Vanilla marki Bvlgari

Allegra Magnifying Vanilla to Eau de Parfum z 2021 roku. Wanilia madagaskarska przewija się przez nuty głowy i serca, a bazę tworzą ambra i piżmo. To prostsza wersja: wanilia i ciepło, bez nałożonych na nie warstw cukru i kwiatów.

Wszystkie trzy są dostępne jako odlewki, więc możesz nosić dwie z nich na nadgarstkach przez dwa tygodnie, zanim wybierzesz.

Jak testować klon

Zacznij od skóry, nie od blottera: papierowy pasek schlebia każdemu klonowi w pierwszych minutach. Noś oryginał i klon na skórze, w różne dni, żeby jeden nie wpływał na odbiór drugiego. Zwróć uwagę na otwarcie, potem na serce i poczekaj do późnego popołudnia, zanim ocenisz bazę. Dopiero wtedy możesz porównać słodycz z pudrowością.

Tydzień noszenia 3ml Vanilla | 28 wystarczy, by dobrze je porównać. Jeśli Vanilla 28 okaże się lepsze, odlewka 10ml wystarczy na około 200 psiknięć i wiele tygodni używania. Nie znasz jeszcze odlewek? Przeczytaj czym jest odlewka perfum. Jeśli szukasz innych waniliowych zapachów, zobacz najlepsze perfumy waniliowe i najlepsze perfumy gourmand.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę najpierw wypróbować Kayali Vanilla 28 w pojemności 3ml?
Tak, w 10ML kupisz Vanilla 28 jako odlewkę 3ml, 10ml lub 30ml, napełnioną z oryginalnego flakonu. 3ml to około 60 rozpyleń, 10ml — około 200, a 30ml — około 600.
Który dupe Kayali Vanilla 28 prowadzi w naszym rankingu?
Elysia Vanilla od Fragrance World to najlepszy ogólny wybór w tym zestawieniu. W jego składzie wymieniono orchideę waniliową, jaśmin, brązowy cukier, amberwood, piżmo i paczulę, podobnie jak w oryginale. Osoby, które mają oba zapachy, uważają, że są bardzo zbliżone, ale Elysia Vanilla jest słodsza, bardziej mleczna i gładsza.
Który zamiennik Vanilla 28 jest najbliższy w bazie?
W bazie warto wybrać Vanille No. 25 marki Câline. Jeden z użytkowników Parfumo uważa, że zapach jest bardzo zbliżony do Vanilla 28 i podczas wysychania staje się mocno waniliowy. Inna osoba w swoim opisie zauważa, że wanilię łatwiej w nim wyczuć niż w oryginale.
Dlaczego Elysia Vanilla prowadzi w tym przewodniku po Vanilla 28?
Ma więcej nut wspólnych z opublikowaną listą niż jakikolwiek inny klon w tym poradniku, dlatego zajmuje pierwsze miejsce. Osoby, które znają oba zapachy, uważają, że Elysia Vanilla jest słodsza i bardziej mleczna, z bardziej syropową nutą brązowego cukru. Oryginał opisują jako bardziej pylisty i lepiej skomponowany.
Czy klony Vanilla 28 kosztują mniej za ml niż odlewka?
Każdy klon, którego cenę udało nam się sprawdzić, kosztuje mniej w przeliczeniu na ml niż odlewka oryginału. Odlewka Vanilla 28 10ml kosztuje 27,90 €, a 3ml — 10,90 €. W tabeli porównawczej znajdziesz ceny klonów wraz z datą ich sprawdzenia.
Jak długo Vanilla 28 utrzyma się na mojej skórze?
Trwałość zależy od twojej skóry i pogody, więc nie da się obiecać konkretnego wyniku. Najlepiej sprawdzić to samodzielnie: noś odlewkę 3ml, czyli około 60 rozpyleń, przez tydzień.
Które klony są uznawane za podobne do Kayali Vanilla 28?
Większość osób, które oddały głos na stronach porównawczych Parfumo, uznała, że Elysia Vanilla, Vanille No. 25, Fleur Antique, Ramsh Diva, Vanilla Seduction i Vanilla Addiction są do niego podobne. Wśród autentycznych perfum słodki, waniliowy charakter łączy go z Black Opium Le Parfum, Caramelo Vanilla i Allegra Magnifying Vanilla.

Źródła

  1. Vanilla | 28, Kayali
  2. Vanilla 28 vs Elysia Vanilla, Parfumo comparison
  3. Elysia Vanilla by Fragrance World, Fragrantica
  4. Vanille No. 25 by Câline, Parfumo
  5. Vanille No. 25 vs Vanilla 28, Parfumo comparison
  6. Vanille No. 25 member write-up, Parfumo
  7. Vanilla 28 vs Fleur Antique, Parfumo comparison
  8. Fleur Antique by La Rive, Parfumo
  9. Ramsh Diva by Zimaya, Fragrantica
  10. Eshal Vanilla by Paris Corner, Fragrantica
  11. Vanilla Seduction by Maison Asrar, Fragrantica
  12. Vanilla Addiction by Gulf Orchid, Fragrantica

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Vanilla | 28, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 28 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Kayali ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach