Kayali Vanilla 28 dupe-ok 2026: 7 klón az eredetivel szemben

Hét Kayali Vanilla 28 dupe összevetése a közös jegyek, a megnevezett források és a dátummal ellátott árak alapján, kitérve arra is, miben térnek el az eredetitől. Vagy kezdd az eredetivel egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a Fragrance World Elysia Vanilla a legjobb Kayali Vanilla 28 dupe: a feltüntetett jegyei között szerepel az eredeti vaníliaorchideája, jázminja, barna cukra, amberwoodja, pézsmája és pacsulija. A Câline Vanille No. 25-öt egy Parfumo-tag nagyon közelinek találja, a La Rive Fleur Antique pedig milliliterenként a legolcsóbb. Az eredetit keresed? A Vanilla | 28 10ml-es dekantja 27,90 € a 10ML-nél.

7 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Elysia VanillaÖsszességében a legjobb Fragrance World29,95 € 100ml
  2. Vanille No. 25A leszáradásban a legközelebbi Câline5,95 € 60ml
  3. Fleur AntiqueA legolcsóbb La Rive6,99 € 90ml
  4. Ramsh DivaLágyabb változat ZimayaNincs uniós ár
  5. Eshal VanillaÉdesebb változat Paris Corner34,90 € 100ml
  6. Vanilla SeductionSötétebb változat Maison AsrarNincs uniós ár
  7. Vanilla AddictionFrissebb változat Gulf OrchidNincs uniós ár

Inkább az eredetit választanád?

Vanilla | 28

KayaliAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,08 €–0,35 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg halványkék háttér előtt: Black Opium Le Parfum, Vanilla | 28 by Kayali és Caramelo Vanilla

Milyen illatú a Kayali Vanilla 28?

Kayali Vanilla | 28 flakon
Az eredetiVanilla | 28Kayali

A Kayali Vanilla | 28 uniszex vaníliaillat, amelyet Gabriela Chelariu alkotott. Vaníliaorchideával és jázminnal indul, így az első percek virágosak és lágyak, nem pusztán desszertesek. A szívjegyekben barna cukor és tonkabab jelenik meg. Alattuk ámbra, amberwood, pézsma és pacsuli húzódik: fás, enyhén földes alap, amely megakadályozza, hogy a cukros jelleg ellaposodjon. A hozzá feltüntetett akkordok: vanília, édes, ámbrás, meleg-fűszeres, fás és púderes. A Kayali saját szavaival ír róla a Vanilla | 28 parfümház oldalán.

A 10ML ezt az illatot egy változatban, 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es dekantban kínálja, így az alábbi klónokat mind ugyanahhoz az egyetlen jegylistához mérjük. Bármelyik alternatívának az egyensúly megtartása a nehéz feladat: a sok cukrosságot a púder, az amberwood és a pacsuli fogja össze.

Vanília, barna cukor és pacsuli nyersanyagként: illatjegyek ebből: Kayali Vanilla | 28
A képen: vanília, barna cukor és pacsuli, illatjegyek ebből: Vanilla | 28.

Vanilla | 28-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Elysia Vanilla Fragrance World
Megnevezett forrás Forrás
29,95 € 100ml
0,30 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Vanille No. 25 Câline
Megnevezett forrás Forrás
5,95 € 60ml
0,10 €/ml
3A legolcsóbb Fleur Antique La Rive
Megnevezett forrás Forrás
6,99 € 90ml
0,08 €/ml
4Lágyabb változat Ramsh Diva Zimaya
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5Édesebb változat Eshal Vanilla Paris Corner
Megnevezett forrás Forrás
34,90 € 100ml
0,35 €/ml
6Sötétebb változat Vanilla Seduction Maison Asrar
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
7Frissebb változat Vanilla Addiction Gulf Orchid
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—

Üvegfotók: fragrantica.com, iscentive.com, fragrantica.com, walmart.com, ezenzia.com, maisonasrar.com, shop-gulforchid.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontVanilla | 28KayaliElysia VanillaFragrance World
Ár milliliterenként
3ml: 3,63 €/ml · 10ml: 2,79 €/ml · 30ml: 2,20 €/ml
0,30 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Vanilla | 28 parfümhöz hasonlítunk
  • A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a két illatot; mindkettőben vaníliás orchidea, jázmin, barna cukor, ámbrafás jegyek, pézsma és pacsuli szerepel Vanilla 28 vs Elysia Vanilla, Parfumo comparison
  • Azok a tagok, akiknek mindkettő megvan, nagyon hasonlónak, de édesebbnek, tejesebbnek és simábbnak találják; a barna cukor sziruposabb benne. A Vanilla 28-at porosabbnak és jobban összedolgozottnak érzik Elysia Vanilla by Fragrance World, Fragrantica
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Vanilla | 28 vásárláskor olcsóbb (10,90 €, illetve 29,95 €).
  • Elysia Vanilla több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Vanilla | 28 illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb21,80 €0ml marad
  • 1 × 10ml27,90 €4ml marad
  • 1 × 30ml66,00 €24ml marad
  • Elysia Vanilla (Fragrance World): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül29,95 €94ml marad

Ennyi viselésnél a(z) Vanilla | 28 dekantjai olcsóbbak, mint Elysia Vanilla (21,80 €, illetve 29,95 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 10,90 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Vanilla | 28 dekantjai olcsóbbak, mint Elysia Vanilla (10,90 €, illetve 29,95 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 170,80 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Elysia Vanilla olcsóbb, mint a(z) Vanilla | 28 dekantjai (29,95 €, illetve 170,80 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Vanilla | 28 alternatívák rangsora: 7 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Fragrance World Elysia VanillaA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Vanilla | 28. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A legjobb összességében: Elysia Vanilla

Fragrance World Elysia Vanilla flakon
Elysia VanillaFragrance WorldÖsszességében a legjobb

A Fragrance World Elysia Vanilla osztozik a legtöbb feltüntetett illatjegyben az itt szereplő illatok közül. A Parfumo párosítási oldalán mindkettőnél szerepel a vaníliaorchidea, a jázmin, a barna cukor, az amberwood, a pézsma és a pacsuli, és a szavazók többsége hasonlónak ítéli őket.

A fő különbség az állagérzet. Akiknek mindkettő megvan, a Fragrantica oldalán azt írják, hogy nagyon közeli, de édesebb, tejesebb és simább, a barna cukor pedig sziruposabbá válik benne. Ugyanezek a tulajdonosok az eredetit porosabbnak és jobban összedolgozottnak írják le.

Annak való, aki kerekebb, krémesebb cukros vaníliára vágyik, és nem bánja, ha az eredeti száraz, púderes éléből valamennyit elveszít. Alap: megnevezett források, a Parfumo összehasonlítása és a Fragrantica-tagok leírásai.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a két illatot; mindkettőben vaníliás orchidea, jázmin, barna cukor, ámbrafás jegyek, pézsma és pacsuli szerepel Vanilla 28 vs Elysia Vanilla, Parfumo comparison
  2. Azok a tagok, akiknek mindkettő megvan, nagyon hasonlónak, de édesebbnek, tejesebbnek és simábbnak találják; a barna cukor sziruposabb benne. A Vanilla 28-at porosabbnak és jobban összedolgozottnak érzik Elysia Vanilla by Fragrance World, Fragrantica

A lecsengésben a legközelebbi: Vanille No. 25

Câline Vanille No. 25 flakon
Vanille No. 25CâlineA leszáradásban a legközelebbi

A Câline Vanille No. 25 a Parfumo párosítási oldala szerint a jázminon, a vanílián, a pézsmán és a pacsulin osztozik az eredetivel; az erről szavazók többsége hasonlónak ítéli a két illatot.

A fő különbség az, mennyire hangsúlyos benne a vanília. A Parfumo-oldalán egy tag szerint nagyon közel áll a Vanilla 28-hoz, és ahogy lecseng, egyre vaníliásabbá válik. Egy másik tag, aki birtokolja az eredetit, úgy véli, a márka jó munkát végzett. Egy külön Parfumo-bejegyzés szerzője szerint a vaníliát könnyebb felismerni benne, mint az eredetiben; karamell, barna cukor és egy leheletnyi fűszer társul hozzá.

Annak való, aki leginkább az eredeti illat lecsengését szereti, és szívesen érezné még hangsúlyosabban magát a vaníliát. Alap: megnevezett források, mind a Parfumón.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Parfumo-tag szerint nagyon közel áll a Vanilla 28-hoz, és a leszáradásban kifejezetten vaníliássá válik; egy másik, akinek megvan az eredeti, úgy véli, a ház jó munkát végzett Vanille No. 25 by Câline, Parfumo
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a két illatot; mindkettőben jázmin, vanília, pézsma és pacsuli szerepel Vanille No. 25 vs Vanilla 28, Parfumo comparison
  3. Egy tag szerint ebben a vanília jobban érződik, mint az eredetiben, karamellel, barna cukorral és egy kevés fűszerrel Vanille No. 25 member write-up, Parfumo

A legalacsonyabb ár: Fleur Antique

La Rive Fleur Antique flakon
Fleur AntiqueLa RiveA legolcsóbb

Az EU-s listaárral rendelkező klónok közül a La Rive Fleur Antique illata kerül a legkevesebbe milliliterenként. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazók többsége hasonlónak ítéli a Vanilla 28-hoz.

A fő különbség a mélység, és a nehézkes nyitány. A Parfumo-oldalán megjelent első beszámoló szerint az első egy-két, nagyon szintetikus perc után emlékeztet a Vanilla 28-ra, de egyszerűbb és kevésbé mély. Egy másik tag szerint a neve ellenére inkább gourmand, mint virágos.

Annak való, aki a cukros-vaníliás összhatást keresi a lehető legalacsonyabb milliliteráron, és elfogadja, ha az illat kevésbé telt és egyszerűbb. Források: névvel vállalt Parfumo-bejegyzések.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a Fleur Antique-ot és a Vanilla 28-at Vanilla 28 vs Fleur Antique, Parfumo comparison
  2. Egy Parfumo-tag szerint az első, nagyon szintetikus egy-két perc után a Vanilla 28-ra emlékeztet, de egyszerűbb és kevésbé mély; egy másik inkább gourmandnak, mint virágosnak találja Fleur Antique by La Rive, Parfumo

Lágyabb változat: Ramsh Diva

Zimaya Ramsh Diva flakon
Ramsh DivaZimayaLágyabb változat

A Zimaya Ramsh Diva illatában a jázmin, a vanília, a pézsma és a pacsuli közös az eredetivel a Parfumo összehasonlító oldala szerint. Az ottani szavazók többsége hasonlónak találja a két illatot.

A fő különbség a karakter súlya. A Fragrantica oldalán író, az eredetit ismerő tagok szerint kevésbé sötét és könnyebben viselhető, légiesebb, valamint kissé édesebb és virágosabb; némi gyümölcsösség is megjelenik benne.

Annak való, aki túl nehéznek vagy túl sötétnek érzi az eredetit, és ugyanennek az elképzelésnek egy könnyedebb, csinosabb változatát keresi. Források: névvel vállalt bejegyzések a Fragrantica oldalán és a Parfumo összehasonlító oldalán.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Az eredetit ismerő tagok szerint kevésbé sötét és könnyebben viselhető, légiesebb, kissé édesebb és virágosabb, némi gyümölcsösséggel Ramsh Diva by Zimaya, Fragrantica
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a kettőt; mindkettő jegyei között szerepel a jázmin, a vanília, a pézsma és a pacsuli Ramsh Diva vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Édesebb változat: Eshal Vanilla

Paris Corner Eshal Vanilla flakon
Eshal VanillaParis CornerÉdesebb változat

A Paris Corner Eshal Vanilla illatában a jázmin, a vanília és a pézsma közös az eredetivel. A Parfumo összehasonlító oldala mérsékelten hasonlónak ítéli őket; a találat lazább, mint a fentebb bemutatott illatoknál.

A fő különbség a cukrosságban és a virágos jegyekben rejlik. Az illat Fragrantica-oldalán megszólalók szerint édesebb változata a Vanilla 28-nak: virágosabb, rózsás jeggyel, alkoholosabb és nehezebb, az eredeti mélységéből pedig kevesebbet őriz meg.

Annak való, aki még édesebben, rózsás-alkoholos éllel szeretné, és nem bánja, ha az eredeti rétegzettségéből kevesebbet kap. Források: a megnevezett Fragrantica-oldal és a Parfumo összehasonlítása.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A tagok a Vanilla 28 édesebb változataként írják le: virágosabb, rózsajeggyel, alkoholosabb és nehezebb, az eredeti mélységéből pedig kevesebbet őriz Eshal Vanilla by Paris Corner, Fragrantica
  2. A Parfumo összehasonlító oldala mérsékelten hasonlónak tartja a kettőt; mindkettő jegyei között szerepel a jázmin, a vanília és a pézsma Eshal Vanilla vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Sötétebb változat: Vanilla Seduction

Maison Asrar Vanilla Seduction flakon
Vanilla SeductionMaison AsrarSötétebb változat

A Maison Asrar Vanilla Seduction a jázmin, a barna cukor, a vanília, a pézsma és a pacsuli jegyében osztozik az eredetivel. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazók többsége hasonlónak tartja a két illatot.

A fő különbség a szilvás jegy. A Fragrantica oldalán megszólalók a Vanilla 28 családjába sorolják, de sötétebb változatként írják le: a szilva a sötét fák és a barna cukor mellett is hangsúlyos marad.

Annak való, aki szereti az eredeti cukrosságát, de annak mélyebb, gyümölcsösebb árnyalatára vágyik. Források: a megnevezett Fragrantica-oldal és a Parfumo összehasonlítása.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A tagok a Vanilla 28 családjába sorolják, de sötétebbnek tartják; a szilvajegy kiemelkedik a sötét fák és a barna cukor fölött Vanilla Seduction by Maison Asrar, Fragrantica
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a kettőt; mindkettő jegyei között szerepel a jázmin, a barna cukor, a vanília, a pézsma és a pacsuli Vanilla Seduction vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Frissebb változat: Vanilla Addiction

Gulf Orchid Vanilla Addiction flakon
Vanilla AddictionGulf OrchidFrissebb változat

A Gulf Orchid Vanilla Addiction a jázmin, a vanília és a pacsuli jegyében osztozik az eredetivel. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazók többsége hasonlónak tartja a két illatot.

A fő különbség a nyitányban van. A Vanilla 28-at ismerő megszólalók a Fragranticán levendulás kezdetről írnak, tiszta, enyhén aromás éllel; a kókuszjegy pedig krémesebbé és nyáriasabbá teszi.

Annak való, aki tisztább első benyomású vaníliát keres, krémesebb, könnyedebb hangulattal. Források: a megnevezett Fragrantica-oldal és a Parfumo összehasonlítása.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Vanilla 28-at ismerő tagok szerint levendulás nyitánya tiszta, enyhén aromás élű, a kókuszjegy pedig krémesebbé és nyáriasabbá teszi Vanilla Addiction by Gulf Orchid, Fragrantica
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a kettőt; mindkettő jegyei között szerepel a jázmin, a vanília és a pacsuli Vanilla Addiction vs Vanilla 28, Parfumo comparison

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Más parfümházak eredeti vaníliás parfümjei, mindegyik dekantként, az eredeti üvegből töltve.

  1. Yves Saint Laurent

    Black Opium Le Parfum

    Fahéj, körte és sambac jázmin rétegzett vaníliák, kávé és pacsuli fölött: fűszeresebb, kávés éllel.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. New Notes

    Caramelo Vanilla

    Karamell, frangipáni, dulce de leche és vattacukor vaníliarúddal, tonkababbal és pézsmával: még inkább desszertillat.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Bvlgari

    Allegra Magnifying Vanilla

    Madagaszkári vanília ámbrával és pézsmával: letisztult, meleg vaníliaillat.

    3ml · 10ml · 30ml

Amiben eltérnek a klónok

Ha együtt olvasod a tagok oldalait, több változatnál is kirajzolódik egy minta: erősebben építenek a cukrosságra, miközben a szerkezetből valamennyit elveszítenek. Az Elysia Vanilla tulajdonosai szerint az eredeti porosabb és jobban összehangolt. A Fleur Antique egyszerűbbnek és kevésbé mélynek hat, az Eshal Vanilla pedig nehezebbnek, kevesebb mélységgel. A Ramsh Divát és az Eshal Vanillát egyaránt édesebbnek írják le.

Az Elysia Vanilla tulajdonosai szerint az eredeti száraz, poros oldalát tompítja a klón. Ne az első fújást, hanem az illat későbbi óráit figyeld.

Klónüveg vagy az eredeti kisebb kiszerelésben?

Milliliterenként számolva mind a négy, EU-s listaárral feltüntetett klón alacsonyabb áron jön ki, mint az eredeti dekantja. A Ramsh Diva, a Vanilla Seduction és a Vanilla Addiction nem szerepel EU-s listaárral a táblázatban, ezért nem számítanak bele. A Vanilla | 28 10ml-es dekantja, nagyjából 200 fújásra elegendő mennyiségben 27,90 € (2,79 €/ml). Ha tovább kitartanál vele, a 30ml-es, nagyjából 600 fújásra elegendő kiszerelés ára 66,00 € (2,20 €/ml). Aki már biztos benne, hogy szereti az illatot, és mindennap bőven fúj belőle, annak egy klónüveg több millilitert ad eurónként.

Ha választásonként nézed az árát, rögtön más képet kapsz. 10,90 €-ért egy 3ml-es dekantot kapsz az eredetiből, nagyjából 60 fújásra elegendőt. Viseld egy hétig a bőrödön, aztán döntsd el, megérdemel-e az eredeti egy nagyobb méretet, megfelel-e egy klón, vagy egyik sem neked való.

Más parfümházak édes vaníliái

Ha másik parfümháztól keresel cukros vaníliát, három nálunk kapható eredeti parfüm hangulatában van némi közös.

Black Opium Le Parfum by Yves Saint Laurent

A Black Opium Le Parfum 2022-ben jelent meg. Fahéjjal, körtével és zöld mandarinnal nyit, majd jázmin sambac, napfényes jegyek és narancsvirág következik. Az alapot madagaszkári vanília, Bourbon vanília, kávé, vaníliaorchidea és pacsuli adja. Ez a fűszeresebb, kávéval átitatott út a vaníliás lecsengés felé.

Caramelo Vanilla by New Notes

A szintén 2022-ben megjelent Caramelo Vanilla karamellával és vaníliavirággal nyit. A szívjegyekben fehér virágok, frangipáni, dulce de leche és vattacukor bontakozik ki, az alapban pedig vaníliarúd, tonkabab és pézsma kap helyet. Még inkább a desszertek világába visz, tejesen lágy, cukros karakterrel.

Allegra Magnifying Vanilla by Bvlgari

Az Allegra Magnifying Vanilla 2021-es Eau de Parfum. A madagaszkári vanília a fej- és szívjegyekben is végigvonul, az alapot pedig ámbra és pézsma alkotja. Letisztultabb választás: vanília és melegség, rájuk rétegzett cukor és virágok nélkül.

Mindhárom parfüm dekantként is kapható, így kettőt akár két héten át is viselhetsz a csuklódon, mielőtt választasz.

Hogyan próbálj ki egy klónt

Kezdd a bőrödön, ne illatcsíkon: az első percekben az illatcsík bármelyik klónt előnyösebbnek mutatja. Az eredetit és a klónt különböző napokon viseld a bőrödön, hogy egyik se befolyásolja a másikról alkotott benyomásodat. Figyeld meg a nyitányt, majd a szívjegyeket, és várj a nap végéig, mielőtt megítéled a lecsengést. Ekkor tudod igazán összevetni a cukros és a púderes hatást.

Ha egy hétig viselsz egy 3ml-es dekantot a Vanilla | 28 illatból, az elég a tisztességes összehasonlításhoz. Ha a Vanilla 28 bizonyul jobbnak, a 10ml-es dekant nagyjából 200 fújása hetekig kitart. Újak még neked a dekantok? Olvasd el, mi az a parfümdekant. Ha ezen túl is keresel vaníliás illatokat, nézd meg a legjobb vaníliás parfümöket és a legjobb gourmand parfümöket.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom először 3ml-es dekantban a Kayali Vanilla 28-at?
Igen, a 10ML a Vanilla 28-at 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es, az eredeti üvegből töltött dekantként árulja. A 3ml-es körülbelül 60, a 10ml-es 200, a 30ml-es pedig 600 fújásra elég.
Melyik Kayali Vanilla 28-dupe vezeti a rangsorunkat?
A Fragrance World Elysia Vanilla a legjobb összességében ebben az útmutatóban. A felsorolt jegyei között az eredetihez hasonlóan vaníliaorchidea, jázmin, barna cukor, amberwood, pézsma és pacsuli szerepel. Akiknek mindkettő megvan, nagyon közelinek találják, de édesebbnek, tejesebbnek és lágyabbnak.
Melyik Vanilla 28-dupe áll a legközelebb a leszáradáskor?
A leszáradásra a Câline Vanille No. 25-öt ajánljuk: egy Parfumo-tag szerint nagyon közel áll a Vanilla 28-hoz, és leszáradás közben kifejezetten vaníliássá válik. Egy másik írás szerzője könnyebben felismerhetőnek találta benne a vaníliát, mint az eredetiben.
Miért az Elysia Vanilla vezeti ezt a Vanilla 28 útmutatót?
Az útmutatóban szereplő többi klónnál több jegyet oszt meg a közzétett jegylistából, ezért került az élre. Akik mindkettőt birtokolják, édesebbnek és tejesebbnek találják, sziruposabb barna cukorral; az eredetit porosabbnak és jobban összehangoltnak írják le.
A Vanilla 28 klónjai milliliterenként olcsóbbak, mint egy dekant?
Minden általunk beárazott klón olcsóbb milliliterenként, mint az eredeti dekantja. A Vanilla 28 10ml-es dekantja 27,90 €, a 3ml-es pedig 10,90 €; az összehasonlító táblázatban a klónok árai és az ellenőrzésük dátuma is szerepel.
Meddig tart majd rajtam a Vanilla 28?
A tartósság a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért senki sem ígérhet biztos időtartamot. Úgy tudod a leginkább kideríteni, ha egy héten át viselsz egy 3ml-es dekantot, ami körülbelül 60 fújásra elég.
Mely klónokról tartják úgy, hogy hasonlítanak a Kayali Vanilla 28-ra?
A Parfumo összehasonlító oldalain szavazó tagok többsége az Elysia Vanillát, a Vanille No. 25-öt, a Fleur Antique-ot, a Ramsh Divát, a Vanilla Seductiont és a Vanilla Addictiont egyaránt hasonlónak találja hozzá. Az eredeti parfümök közül a Black Opium Le Parfum, a Caramelo Vanilla és az Allegra Magnifying Vanilla osztozik az édes, vaníliás irányán.

Források

  1. Vanilla | 28, Kayali
  2. Vanilla 28 vs Elysia Vanilla, Parfumo comparison
  3. Elysia Vanilla by Fragrance World, Fragrantica
  4. Vanille No. 25 by Câline, Parfumo
  5. Vanille No. 25 vs Vanilla 28, Parfumo comparison
  6. Vanille No. 25 member write-up, Parfumo
  7. Vanilla 28 vs Fleur Antique, Parfumo comparison
  8. Fleur Antique by La Rive, Parfumo
  9. Ramsh Diva by Zimaya, Fragrantica
  10. Eshal Vanilla by Paris Corner, Fragrantica
  11. Vanilla Seduction by Maison Asrar, Fragrantica
  12. Vanilla Addiction by Gulf Orchid, Fragrantica

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Vanilla | 28 illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Kayali márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató