Black Opium dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Black Opium dupe összehasonlítása az illatjegyek, a megnevezett források és az ár alapján, azzal együtt, miben tér el mindegyik az eredetitől. Vagy előbb viseld a Black Opiumot 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a Dossier Ambery Vanilla illata a legjobb Black Opium dupe: közzétett illatjegyei között az eredeti rózsaszín borsa, körtéje, édesgyökere, kávéja és vaníliája is szerepel. A Maison Alhambra Opera Noir illatának leszáradását két Fragrantica-tag is nagyon közelinek találja az eredetihez, a legalacsonyabb ára pedig a La Rive Touch of Woman illatáé. Inkább az eredetit szeretnéd? A Black Opium ára 27,81 € egy 10ml-es dekantért a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Ambery VanillaÖsszességében a legjobb Dossier29,00 € 50ml
  2. Fleur NoirSötétebb változat Câline5,75 € 60ml
  3. Opera NoirA leszáradásban a legközelebbi Maison AlhambraNincs uniós ár
  4. Touch of WomanA legolcsóbb La Rive4,99 € 90ml
  5. GardeniaLágyabb változat ZaraNincs uniós ár
  6. London DestinationÉdesebb változat Alexandria FragrancesNincs uniós ár

Inkább az eredetit választanád?

Black Opium

Yves Saint LaurentAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,06 €–0,58 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg halványkék háttér előtt: Good Girl, Black Opium és Feminity

Milyen illatú a Black Opium?

Yves Saint Laurent Black Opium flakon
Az eredetiBlack OpiumYves Saint Laurent

Az Yves Saint Laurent Black Opium illatát 2014-ben mutatták be. Élénken, enyhén csípősen nyit: körte, rózsaszín bors és narancsvirág alkotja a kezdetét. A szívben átveszi a főszerepet a kávé, amelyet jázmin, keserűmandula és édesgyökér kísér; ez ad az édességnek pörkölt, enyhén sötét árnyalatot. Az alapban vanília és pacsuli simul össze kasmírfával és cédrussal. A megadott akkordok élén a vanília és a kávé áll, utánuk az édes, a fehér virágos és a meleg fűszeres jegyek következnek. Egyszerűen fogalmazva: kávés-vaníliás illat, amelyet a fehér virágok és a fás alap óvnak attól, hogy tiszta desszertté váljon.

Az alábbi klónokat mind a kávé alapján ítéljük meg, és épp ezt kezelik a legtöbben másképp.

Körte, jázmin és vanília nyersanyagként: illatjegyek ebből: Yves Saint Laurent Black Opium
A képen: körte, jázmin és vanília, illatjegyek ebből: Black Opium.

Black Opium Le Parfum, Over Red és Pink Glaze

A márka több változatot is épített ugyanerre az ötletre, de ezek nem egyszerűen erősebb vagy könnyedebb fújások. A 2022-es Black Opium Le Parfum fahéjjal, körtével és zöld mandarinnal nyit, majd a kávé a madagaszkári, bourbon és abszolút vaníliából álló alapba kerül. A 2024-es Black Opium Over Red cseresznyével indít, a szívjegyek közé pedig fekete teát hoz. A 2026-os Black Opium Pink Glaze, amelynek alkotójaként Nathalie Lorsont tüntetik fel, eperrel és bergamottal nyit, a kávés alapban pedig ámbra és benzoin jelenik meg. Az útmutatóban szereplő klónok minden megnevezett forrása az Eau de Parfum változathoz hasonlítja őket, ezért ehhez érdemes mérni mindegyiket.

A Black Opium változatai az illatjegyeik alapján
VáltozatMegjelenésNyitójegyekMi változik?
Eau de Parfum2014Lásd fentAz útmutatóban szereplő klónok viszonyítási alapja
Le Parfum2022Fahéj, körte, zöld mandarinA kávé többféle vaníliából álló alapba kerül
Over Red2024Cseresznye, zöld mandarinFekete tea a szívben, kávé az alapban
Pink Glaze2026Bergamott, zöld mandarin, eperÁmbra és benzoin kerül a kávés alapba

Black Opium-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Ambery Vanilla Dossier
Megnevezett forrás Forrás
29,00 € 50ml
0,58 €/ml
2Sötétebb változat Fleur Noir Câline
Megnevezett forrás Forrás
5,75 € 60ml
0,10 €/ml
3A leszáradásban a legközelebbi Opera Noir Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
4A legolcsóbb Touch of Woman La Rive
Megnevezett forrás Forrás
4,99 € 90ml
0,06 €/ml
5Lágyabb változat Gardenia Zara
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
6Édesebb változat London Destination Alexandria Fragrances
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—

Üvegfotók: fragrancereview.com, amazon.de, fragrantica.com, riah.ae, fragrantica.com, alexandriafragrances.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontBlack OpiumYves Saint LaurentAmbery VanillaDossier
Ár milliliterenként
3ml: 3,27 €/ml · 10ml: 2,78 €/ml · 30ml: 2,22 €/ml
0,58 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
50ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Black Opium parfümhöz hasonlítunk
  • A Fragrantica rózsaborsot, édesgyökeret, körtét és mandarint; narancsvirágot és jázmint; vaníliát, kávét, pacsulit és cédrust sorol fel; egy tagtól egy szobában megkérdezték, hogy Black Opiumot visel-e Ambery Vanilla by Dossier (Fragrantica)
  • A Dossier leírása szerint az Ambery Vanillát az YSL Black Opium ihlette Ambery Vanilla (Dossier)
  • A Parfumo közösségi „Hasonló illatok” listáján az Ambery Vanilla mellett a Black Opium Eau de Parfum szerepel Ambery Vanilla by Dossier (Parfumo)
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Black Opium vásárláskor olcsóbb (9,81 €, illetve 29,00 €).
  • Ambery Vanilla több parfümöt ad (50ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Black Opium illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb19,62 €0ml marad
  • 1 × 10ml27,81 €4ml marad
  • 1 × 30ml66,60 €24ml marad
  • Ambery Vanilla (Dossier): 1 × 50mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül29,00 €44ml marad

Ennyi viselésnél a(z) Black Opium dekantjai olcsóbbak, mint Ambery Vanilla (19,62 €, illetve 29,00 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 9,81 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Black Opium dekantjai olcsóbbak, mint Ambery Vanilla (9,81 €, illetve 29,00 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 170,82 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Ambery Vanilla olcsóbb, mint a(z) Black Opium dekantjai (58,00 €, illetve 170,82 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Black Opium alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Dossier Ambery VanillaA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Black Opium. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Összességében a legjobb: Ambery Vanilla

Dossier Ambery Vanilla flakon
Ambery VanillaDossierÖsszességében a legjobb

A Dossier Ambery Vanilla illata szorosan követi a Black Opium közzétett jegylistáját. A Fragrantica-adatlapján a nyitányban rózsaszín bors, édesgyökér, körte és mandarin szerepel, a szívjegyek között narancsvirág és jázmin, az alapjegyek között pedig vanília, kávé, pacsuli és cédrus. Így megvan benne a bors, a körte, az édesgyökér, a kávé, valamint az eredeti vaníliás-pacsulis lecsengése is.

Ha egymás mellé teszed a két jegylistát, jól látszik a fő különbség. A Dossier listájáról hiányzik a keserűmandula és a kasmírfa, a nyitányba viszont bekerül a mandarin. A kávé is lejjebb kerül: a szívből az alapjegyek közé.

Annak való, aki a Black Opium teljes karakterét szeretné nagyobb üvegben, és nem bánja, ha a mandula kimarad. Alap: megnevezett források. A Dossier saját oldala az YSL Black Opium ihlette illatként írja le, a Parfumo-adatlapja a Black Opium Eau de Parfumot tünteti fel a közösség „Hasonló illatú” listáján, egy Fragrantica-tag pedig azt írja, hogy valaki megkérdezte a szobában, vajon Black Opiumot visel-e.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica rózsaborsot, édesgyökeret, körtét és mandarint; narancsvirágot és jázmint; vaníliát, kávét, pacsulit és cédrust sorol fel; egy tagtól egy szobában megkérdezték, hogy Black Opiumot visel-e Ambery Vanilla by Dossier (Fragrantica)
  2. A Dossier leírása szerint az Ambery Vanillát az YSL Black Opium ihlette Ambery Vanilla (Dossier)
  3. A Parfumo közösségi „Hasonló illatok” listáján az Ambery Vanilla mellett a Black Opium Eau de Parfum szerepel Ambery Vanilla by Dossier (Parfumo)

Sötétebb változat: Fleur Noir

Câline Fleur Noir flakon
Fleur NoirCâlineSötétebb változat

A Câline Fleur Noir hat jegyben osztozik az eredetivel. A Parfumo összehasonlító oldala szerint mindkettő jegyei között ott van a rózsaszín bors, a kávé, a narancsvirág, a jázmin, a vanília és a pacsuli. A Fragrantica tagjai nagyon közelinek érzik a Black Opiumhoz.

A fő különbség az édesség és a kesernyésség egyensúlyában van. Egy Fragrantica-tag kevésbé édesnek, kesernyésebb kávéval jellemezte, míg egy másik szerint visszafogottabb benne a vanília és a kávé. Egy Parfumo-tag nagyon közelinek érzi az eredetihez, bár az illat hamar a bőr közelében marad.

Annak való, aki túl cukrosnak érzi a Black Opiumot, és azt szeretné, hogy a kávé kesernyésebben érvényesüljön. Alap: megnevezett források, a fenti Parfumo-összehasonlítás és tagi hozzászólások.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica tagjai szerint nagyon közel áll a Black Opiumhoz; egyikük kevésbé édesnek, keserűbb kávéval, egy másik pedig visszafogottabb vaníliás-kávés jegyekkel találja Fleur Noir by Câline (Fragrantica)
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok közül 135-ből 128 hasonlónak találja a két illatot; mindkettőnél szerepel rózsabors, kávé, narancsvirág, jázmin, vanília és pacsuli Fleur Noir vs Black Opium (Parfumo comparison)
  3. Egy Parfumo-tag szerint nagyon közel áll a Black Opiumhoz, bár hamar a bőrközeli illatok közé húzódik Fleur Noir, member statement (Parfumo)

A lecsengésben a legközelebbi: Opera Noir

Maison Alhambra Opera Noir flakon
Opera NoirMaison AlhambraA leszáradásban a legközelebbi

A Maison Alhambra Opera Noir a viselés későbbi szakaszában mutatja meg, miért került fel a listára. A Fragrantica két tagja nagyon közelinek érzi a Black Opiumhoz a lecsengését, a Parfumo-adatlapján pedig a Black Opium Eau de Parfum szerepel a közösség „Hasonló illatú” listáján.

A fő különbség a nyitányban van. A két tag szerint gyümölcsösebb, kevesebb benne a kávé, ezért időbe telik, mire előjön a hasonlóság. A vélemények korántsem egyöntetűek: más Fragrantica-tagok szerint egy új üvegnek hónapokig kell pihennie, és vannak, akik egyáltalán nem éreznek hasonlóságot.

Annak való, aki az alapján ítél meg egy illatot, hová jut el a végén, és nem bánja a gyümölcsösebb nyitányt. Alap: megnevezett források, a Fragranticán megoszló véleményekkel.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Két Fragrantica-tag szerint a leszáradás nagyon közel áll a Black Opiumhoz, a nyitány viszont gyümölcsösebb és kevésbé kávés; mások szerint hónapok pihentetésére van szüksége, néhányan pedig nem találnak hasonlóságot Opera Noir by Maison Alhambra (Fragrantica)
  2. A Parfumo közösségi „Hasonló illatok” listája a Black Opium Eau de Parfumöt nevezi meg az Opera Noirhoz Opera Noir by Maison Alhambra (Parfumo)

A legalacsonyabb ár: Touch of Woman

La Rive Touch of Woman flakon
Touch of WomanLa RiveA legolcsóbb

A La Rive Touch of Womanje a táblázat legalacsonyabb árú klónja, üvegenként és milliliterenként is. A Parfumo mindkét irányban összekapcsolja őket: a Touch of Woman saját oldala elsőként említi a Black Opium Eau de Parfumöt a „Hasonló illatok” között, a Black Opium Parfumo-oldala pedig viszonzásképp a Touch of Womant sorolja fel.

A fő különbség a kávé. Egy Parfumo-tag a Black Opium megfizethető alternatívájaként ír róla, édes, krémes vaníliával, de hiányolja belőle a kávét. Ez adja az eredeti sötétebb karakterét.

Annak való, aki leginkább a Black Opium vaníliás oldalát szereti, és a lehető legkevesebbet költené rá. Alap: megnevezett források, a Parfumo két hasonló illatokat felsoroló listája és egy tag írása.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo a Touch of Woman „Hasonló illatok” listáján elsőként a Black Opium Eau de Parfumöt tünteti fel Touch of Woman by La Rive (Parfumo)
  2. A Black Opium Parfumo-oldalán a „Hasonló illatok” listán szerepel a Touch of Woman Black Opium Eau de Parfum (Parfumo)
  3. Egy Parfumo-tag a Black Opium megfizethető alternatívájának nevezi, édes, krémes vaníliával, de hiányolja belőle a kávét Touch of Woman, member write-up (Parfumo)

Lágyabb változat: Gardenia

Zara Gardenia flakon
GardeniaZaraLágyabb változat

A Zara Gardenia a Black Opium hangulatának visszafogottabb változata. A Fragrantica oldalán mindkettőt viselő felhasználók lágyabbnak, könnyedebbnek és virágosabbnak írják le, a Black Opiumnál kevésbé merésznek.

A fő különbség ismét a kávé: közülük többen nem érzik, a virágos jegyek pedig jobban előtérbe kerülnek. Egy tag az eredetinél édesebbnek is találja, vagyis a lágyabb itt nem szárazabb illatot jelent.

Annak való, aki túl merésznek találja a Black Opiumot mindennapi viseletre, és inkább a virágos oldalát kedveli. Alap: egy megnevezett forrás, a Fragrantica felhasználóinak hozzászólásai.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Mindkettőt birtokló Fragrantica-tagok szerint ez a Black Opium lágyabb, könnyedebb, virágosabb és kevésbé merész változata, hosszan tartó leszáradással; egyikük édesebbnek találja, többen pedig nem érzik benne a kávét Gardenia by Zara (Fragrantica)
  2. A Parfumo közösségi „Hasonló illatok” listája a Black Opium Eau de Parfumöt nevezi meg a Gardenia (2021)-hez Gardenia (2021) by Zara (Parfumo)

Édesebb változat: London Destination

Alexandria Fragrances London Destination flakon
London DestinationAlexandria FragrancesÉdesebb változat

Az Alexandria Fragrances London Destination illatát a parfümház saját oldala a YSL Black Opium ihlette illatként írja le, a Parfumo-oldalán pedig a Black Opium Eau de Parfum is szerepel a közösség „Hasonló illatok” listáján.

A fő különbség a körte. A Fragrantica tagjai a Black Opiumhoz képest több körtét és kevesebb kesernyés kávét éreznek benne; a körte és a vanília édessége kerül előtérbe, mögöttük pedig kevesebb a virágos jegy.

Annak való, aki leginkább a Black Opium gyümölcsös, cukros nyitányát szereti, és szívesen elhagyná a kesernyés élét. Alap: megnevezett források, a parfümház leírása, a Parfumo hasonló illatokat felsoroló listája és a Fragrantica hozzászólásai.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica tagjai szerint a Black Opiumhoz képest több benne a körte és kevesebb a keserű kávé; elöl a körte és a vanília édessége érvényesül, a virágos jegyekből pedig kevesebb jut London Destination by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  2. Az Alexandria Fragrances szerint a London Destinationt az YSL Black Opium ihlette London Destination (Alexandria Fragrances)
  3. A Parfumo közösségi „Hasonló illatok” listája a Black Opium Eau de Parfumöt nevezi meg a London Destinationhöz London Destination by Alexandria Fragrances (Parfumo)

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti parfümök, amelyek részben osztoznak a kávé, a vanília és a fehér virágok keverékén; mindegyik az eredeti üvegből töltött dekantként kapható.

  1. Carolina Herrera

    Good Girl

    Mandula és kávé tubarózsával, sambac jázminnal és narancsvirággal, tonkababbal, kakaóval és pralinéval: édes, fehér virágos illat.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Mancera

    Feminity

    Bőr, kávé és rózsaszín bors, majd ibolya és heliotróp karamell, fehér pézsma és vaníliarúd fölött: púderes és lágy illat.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Maison Margiela

    Coffee Break

    Tejes kávé levendulával és tonkababbal, cédrus, vanília és vetiver alapokon: uniszex kávés illat.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit minden klón elvét

A forrásokat együtt olvasva egy minta rajzolódik ki: a kávé. Egy felhasználó hiányolja a Touch of Womanből, többen nem érzik a Gardeniában, a tagok pedig kevesebb kávét éreznek az Opera Noir nyitányában, a London Destinationben pedig kevésbé kesernyésnek találják. A Fleur Noir egy tagnál épp ellenkező irányba mozdul: kesernyésebb kávét és kevesebb édességet érez benne. Az eredetiben egyensúlyban van az édesség és a pörkölt kávé, a klónok többsége viszont valamelyik irányba eltolódik.

A második különbség az egyetértés hiánya. Még a legerősebb alátámasztást kapó választásról is eltérően vélekednek a tagok, az Opera Noirt pedig egyesek egyáltalán nem találják hasonlónak. Ami valakinek közelinek tűnik, az más bőrén egészen máshogy hathat.

Klónt vagy Black Opium dekantot érdemes venned?

A táblázatban szereplő, dátummal ellátott árak alapján az Ambery Vanilla, a Fleur Noir és a Touch of Woman milliliterenként jóval kevesebbe kerül, mint az eredeti. Az Opera Noir, a Gardenia és a London Destination ármezője üres, mert ellenőrzésünkkor egyiknek sem volt uniós listaára. A Black Opium 10ml-es dekantja 27,81 €, vagyis 2,78 €/ml; 30ml-es kiszerelésben, nagyjából 600 fújásra elegendő mennyiséggel 66,60 € (2,22 €/ml). Ha minden nap kávés-vaníliás illatért nyúlsz, egy nagyobb üveg klón tovább kitart.

Ha igazából azt szeretnéd eldönteni, melyik mellett köteleződj el, kezdd kisebb kiszereléssel. Az eredeti 3ml-es változata 9,81 €, és nagyjából 60 fújásra elég: viseld egy hétig, aztán döntsd el, hogy a Black Opiumot, egy klónt vagy egyiket sem választod. A Le Parfum 3ml-es kiszerelése 9,81 €, az Over Redé pedig 8,01 €, ha előbb inkább a változatokat hasonlítanád össze. Az útmutatónk arról, meddig elég egy 10ml-es parfüm, megmutatja, meddig elegendők az egyes kiszerelések; azt pedig, hogy mi a parfümdekant, itt magyarázzuk el, többek között azt is, hogyan töltik meg az eredeti üvegből.

Eredeti parfümök hasonló kávés-vaníliás illattal

Inkább egy másik parfümház illata érdekel? Három eredeti parfümben is visszaköszön a kávé, a vanília és a fehér virágok kombinációjának egy része. A Carolina Herrera Good Girl illata 2016-ban jelent meg: mandulával, kávéval, bergamottal és citrommal nyit, majd tubarózsa, sambac jázmin és narancsvirág következik, a kompozíciót pedig tonkabab, kakaó, praliné és vanília zárja. A Mancera Feminity 2020-ból bőrrel, mandarinnal, kávéval és rózsaszín borssal indul, az ibolya és a heliotróp púderes hatást ad neki, végül karamell, fehér pézsma és vaníliarúd bontakozik ki. A Maison Margiela Coffee Break illata 2019-ben jelent meg; a kávé mellett tej, levendula és tonkabab jelenik meg, a cédrus, a vanília és a vetiver fölött. Uniszex illat. Mindhárom dekantként is kapható, így egy hét alatt akár kettőt is kipróbálhatsz, majd kiválaszthatod, melyik tetszik.

Ha hasonló illatokat keresel, nézd meg a legjobb gourmand parfümöket és a legjobb vaníliás parfümöket.

Hogyan tesztelj egy klónt

Az illatcsík többnyire csak a nyitányt mutatja meg, ezért a klónt a bőrödön értékeld. Egyik nap viseld az eredetit, egy másik napon pedig a klónt, hogy az egyik ne befolyásolja, hogyan érzed a másikat. Mindkettőt ugyanazokban az időpontokban ellenőrizd: az első percekben, a szívjegyeknél, majd később, miután leülepedett az illat. A Black Opium esetében figyelj a szívjegyekben megjelenő kávéra, mert a fenti források leggyakrabban itt említenek eltérést.

A Black Opium 3ml-es dekantját körülbelül egy hétig viselheted egy klón mellett. Ha az eredeti nyeri el a tetszésed, a 10ml-es dekant nagyjából 200 fújásra elég, vagyis hetekig viselheted naponta, mielőtt teljes üveget vennél. Ha az összehasonlításhoz arra vagy kíváncsi, hová és mennyit fújj, olvasd el útmutatónkat a parfüm fújásának helyéről; a különböző változatok erősségéről pedig az eau de parfum és az eau de toilette összehasonlítását. A vakvásárlás elkerüléséről itt olvashatsz.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom a Black Opiumot 3ml-es dekantban, mielőtt dupe mellett döntök?
A 10ML-nél a Black Opium 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként kapható, az eredeti üvegből töltve. A 3ml-es dekant körülbelül 60 fújásra elég, így nagyjából egy hétig viselheted az eredeti parfümöt azzal a klónnal párhuzamosan, amelyiket fontolgatod.
Melyik Black Opium-dupe az első választásunk?
Az útmutató összességében a Dossier Ambery Vanilla illatát ajánlja: a közzétett jegylistája a Black Opium rózsaszín borsát, körtéjét, édesgyökerét, kávéját, vaníliáját és pacsuliját sorolja fel, a keserű mandulát és a kasmírfa jegyet viszont nem.
A Fleur Noir közel áll a Black Opiumhoz?
A Fragrantica tagjai nagyon közelinek találják, a Parfumo összehasonlító oldala pedig mindkettőnél rózsaszín borsot, kávét, narancsvirágot, jázmint, vaníliát és pacsulit sorol fel. Egy Fragrantica-tag kevésbé édesnek írja le, több keserű kávéval; egy Parfumo-tag pedig megjegyzi, hogy hamar bőrközelivé válik.
A Black Opium dupe-jai az Eau de Parfumhöz vagy a Le Parfumhöz készültek?
Az útmutatóban szereplő klónok mögött álló összes forrás az Eau de Parfumhöz hasonlítja őket. A Le Parfum jegylistája más: az elején fahéj szerepel, a kávé körül pedig több vaníliajegy. Ha nem vagy biztos benne, melyik tetszik jobban, viseld mindkettőt.
Milliliterenként hogyan viszonyulnak a klónok a Black Opiumhoz?
Milliliterenként minden megadott árú klón jóval olcsóbb az eredetinél. A Black Opium 10ml-es dekantja 27,81 €, a 3ml-es pedig 9,81 €, ha választás előtt az eredetit is viselnéd.
Meddig marad érezhető rajtam a Black Opium?
Ez inkább a bőrödtől és az időjárástól függ, mint az üvegtől. A legegyszerűbben úgy derítheted ki, ha néhány napig viselsz egy 3ml-es dekantot, és megnézed, hogyan működik rajtad.
Mely parfümöket kapcsolják a rajongóik a Black Opiumhoz?
Az Ambery Vanilla, a Fleur Noir, az Opera Noir, a Touch of Woman, a Gardenia és a London Destination mindegyikét egy megnevezett forrás, például a Parfumo vagy a Fragrantica köti a Black Opiumhoz. Az eredeti parfümök közül a Good Girl, a Feminity és a Coffee Break a kávé, a vanília vagy a fehér virágok jegyeiben osztozik vele.

Források

  1. Ambery Vanilla by Dossier (Fragrantica)
  2. Ambery Vanilla (Dossier)
  3. Fleur Noir by Câline (Fragrantica)
  4. Fleur Noir vs Black Opium (Parfumo comparison)
  5. Fleur Noir, member statement (Parfumo)
  6. Opera Noir by Maison Alhambra (Fragrantica)
  7. Touch of Woman by La Rive (Parfumo)
  8. Black Opium Eau de Parfum (Parfumo)
  9. Touch of Woman, member write-up (Parfumo)
  10. Gardenia by Zara (Fragrantica)
  11. London Destination by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  12. London Destination (Alexandria Fragrances)

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Black Opium illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Yves Saint Laurent márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat
  • YSL Libre: az eredeti és 6 alternatíva összehasonlítva

    Hat YSL Libre dupe összevetve illatjegyek, karakter és dátumozott üvegár szerint, azzal együtt, melyik követi valójában a Libre Intense-t. Vagy viseld előbb magát a Librét egy 3ml-es dekantban.

    11 perces olvasmány

  • A legjobb férfiparfümök: 18 illat stílus szerint, és az aftershave kérdése

    A legjobb férfiparfüm az, amelyik illik ahhoz a stílushoz, amit amúgy is szívesen viselsz. Tizennyolc férfiillat stílusok szerint csoportosítva, egymás mellé állítva, egy „ha ezt viseled, próbáld ki azt” útmutatóval, és azzal, hogy mit is jelent valójában az aftershave.

    14 perces olvasmány

  • A legjobb női parfümök: 18 illat a frisstől az ámbrásig

    A legjobb női parfüm az, amelyiknek a stílusa közel áll hozzád. 18 női parfüm stílusok szerint csoportosítva, egymás mellett összehasonlítva, és egy háromdekantos módszer, amellyel még a teljes üveg megvásárlása előtt megtalálhatod a neked valót.

    13 perces olvasmány

Összes parfümútmutató