YSL Libre dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat YSL Libre dupe összevetve illatjegyek, karakter és dátumozott üvegár szerint, azzal együtt, melyik követi valójában a Libre Intense-t. Vagy viseld előbb magát a Librét egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb YSL Libre dupe a Maison Alhambra Léonie, amelynek ráadásul a legalacsonyabb az ára a táblázatban. A tulajdonosok szerint az Oakcha Desiree áll a legközelebb, a Libre teljes illatpiramisával, a Zara Golden Decade pedig a lágyabb, krémesebb lehetőség. Érdemes tudni, hogy több olcsó klón inkább a Libre Intense-hez áll közelebb, mint az eredetihez. Inkább az eredetit viselnéd? A Libre 10ml-es dekantja 25,11 € a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

A rangsor

  1. LéonieÖsszességében a legjobb Maison Alhambra17,19 € 100ml
  2. Golden DecadeLágyabb változat Zara19,95 € 80ml
  3. Floral LavenderFrissebb változat DossierNincs uniós ár
  4. Tharwah GoldÉdesebb változat Lattafa PrideNincs uniós ár
  5. Léonie IntenseSötétebb változat Maison AlhambraNincs uniós ár
  6. DesireeA leszáradásban a legközelebbi Oakcha33,95 € 50ml

Inkább az eredetit választanád?

Libre

Yves Saint LaurentAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,17 €–0,68 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

My Way, Libre és Goddess üvegek halványkék háttéren

Milyen illatú a Libre?

Yves Saint Laurent Libre flakon
Az eredetiLibreYves Saint Laurent

A Libre az Yves Saint Laurent 2019-es levendulás-narancsvirágos eau de parfumja. Az ötlet egy kontraszt: a levendula, amely általában borbélyüzletre emlékeztet, egy nagy fehér virágos illattal szemben. Mandarinnal, feketeribizlivel, petitgrainnel és levendulával nyit, ropogósan és kissé fűszernövényesen. A szív narancsvirág és jázmin, krémes és ragyogó. Alatta madagaszkári vanília, pézsma, cédrus és szürke ámbra húzódik, ezek sima, halványan púderes leszáradássá melegítik. A felsorolt akkordjai közül a fehér virágos, a citrusos, a levendulás és a vaníliás áll elöl.

Levendula, narancsvirág és vanília nyersanyagként: illatjegyek ebből: Yves Saint Laurent Libre
A képen: levendula, narancsvirág és vanília, illatjegyek ebből: Libre.

Melyik Librét szeretnéd megtalálni?

Ez a Librénél többet számít, mint a legtöbb parfümnél, mert a név mára egész családot takar, és a klónok nem mind ugyanazt célozzák. A legnagyobb csapda a Libre Intense, a melegebb, nehezebb flanker. A 10ML-nél nem kapható, de az alábbi klónok közül több inkább ezt követi, mint az eredetit: a Parfumo a Libre Intense-t sorolja fel elsőként a Golden Decade-hoz, a Tharwah Goldhoz és a Léonie Intense-hez hasonló parfümök között. Ha a kedvenc Libréd az eredeti eau de parfum, a Léonie-val, a Desiree-vel vagy a Floral Lavenderrel kezdd.

A Libre-család változatai és a klónok, amelyek az egyes változatok felé hajlanak
VáltozatIllatprofil a megadott jegyek alapjánAz itt szereplő klónok, amelyek közel állnak hozzá
LibreLevendula, narancsvirág, vaníliaLéonie, Desiree, Floral Lavender
Libre IntenseA Parfumo tagjai szerint melegebb és nehezebbLéonie Intense, Tharwah Gold, Golden Decade
Libre Le ParfumSáfrány, gyömbér, méz, tonkababEgyik sem a hat közül
Libre L'Absolu PlatineAldehidek, kék levendula, ámbraEgyik sem a hat közül
Libre Flowers & FlamesKókusz, liliom, narancsvirágEgyik sem a hat közül
Libre L'Eau NueCitrom, mandarin, narancsvirágEgyik sem a hat közül
Libre Berry CrushMálna, kókusz, Bourbon vaníliaEgyik sem a hat közül

A flankerek külön parfümök, nem a Libre erősebb vagy könnyebb üvegei, így egyik klón sem helyettesíti őket.

Libre-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Léonie Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
17,19 € 100ml
0,17 €/ml
2Lágyabb változat Golden Decade Zara
Megnevezett forrás Forrás
19,95 € 80ml
0,25 €/ml
3Frissebb változat Floral Lavender Dossier
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
4Édesebb változat Tharwah Gold Lattafa Pride
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5Sötétebb változat Léonie Intense Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
6A leszáradásban a legközelebbi Desiree Oakcha
Megnevezett forrás Forrás
33,95 € 50ml
0,68 €/ml

Üvegfotók: maisonalhambra-usa.com, walmart.com, fragrancereview.com, lattafa.my, maisonalhambra-usa.com, fragrantica.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontLibreYves Saint LaurentLéonieMaison Alhambra
Ár milliliterenként
3ml: 2,97 €/ml · 10ml: 2,51 €/ml · 30ml: 1,98 €/ml
0,17 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Libre parfümhöz hasonlítunk
  • Levendulát, petitgraint, feketeribizlit és mandarint sorol fel, majd levendulát, narancsvirágot és jázmint, végül vaníliát, szürke ámbrát, cédrusfát és pézsmát; a Parfumo a Libre EDP-t sorolja fel egyetlen hasonló parfümjeként; a tagok erős hasonlóságról, a Libre halkabb kishúgáról írnak, hangsúlyosabb levendulával, egyikük pedig élesebbnek és szintetikusabbnak találja Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  • Egy fórumbeli tag a Léonie-t egész nap kitartó Libre-dupe-ként nevezi meg Libre dupe thread, Fragrantica forum
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
  • Libre vásárláskor olcsóbb (8,91 €, illetve 17,19 €).
  • Léonie több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Libre illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb17,82 €0ml marad
  • 1 × 10ml25,11 €4ml marad
  • 1 × 30ml59,40 €24ml marad
  • Léonie (Maison Alhambra): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27., szállítás nélkül17,19 €94ml marad

Ennyi viselésnél Léonie olcsóbb, mint a(z) Libre dekantjai (17,19 €, illetve 17,82 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 8,91 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Libre dekantjai olcsóbbak, mint Léonie (8,91 €, illetve 17,19 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 152,82 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Léonie olcsóbb, mint a(z) Libre dekantjai (17,19 €, illetve 152,82 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Libre alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Maison Alhambra LéonieA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Libre. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Összességében a legjobb: Léonie

Maison Alhambra Léonie flakon
LéonieMaison AlhambraÖsszességében a legjobb

A Maison Alhambra Léonie fent levendulát, petitgraint, feketeribizlit és mandarint, a szívben levendulát, narancsvirágot és jázmint, az alapban vaníliát, szürke ámbrát, cédrusfát és pézsmát sorol fel. Ez a Libre eau de parfum szerkezete. A Parfumo-oldala egyetlen hasonló parfümként a Librét említi, és az ottani tagok erős hasonlóságot írnak le az eredetivel. A Fragrantica-fórum egyik tagja is Libre dupe-ként említi, amely rajta egész nap kitart.

A fő különbség a csiszoltság. Egy Parfumo-tag a Libre csendesebb kistestvérének nevezi, finomabbnak és visszafogottabbnak, hangsúlyosabb levendulával. Egy másik a legerősebb egyezésnek tartja mind közül, de nyersebbnek és szintetikusabbnak, és inkább a lágyabb Zara-lehetőséget választotta. Egy dologban a tagok egyetértenek: a levendula fel van hangosítva.

Annak való, aki a Libre levendulás oldalát szereti, és egész évben viselhető, hétköznapi változatot keres. Alap: megnevezett források, a fent linkelt Parfumo-oldal és fórumtéma.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Levendulát, petitgraint, feketeribizlit és mandarint sorol fel, majd levendulát, narancsvirágot és jázmint, végül vaníliát, szürke ámbrát, cédrusfát és pézsmát; a Parfumo a Libre EDP-t sorolja fel egyetlen hasonló parfümjeként; a tagok erős hasonlóságról, a Libre halkabb kishúgáról írnak, hangsúlyosabb levendulával, egyikük pedig élesebbnek és szintetikusabbnak találja Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  2. Egy fórumbeli tag a Léonie-t egész nap kitartó Libre-dupe-ként nevezi meg Libre dupe thread, Fragrantica forum

Lágyabb változat: Golden Decade

Zara Golden Decade flakon
Golden DecadeZaraLágyabb változat

A Zara Golden Decade narancsvirágra, levendulára és vaníliára épül. A Parfumo-oldala a hasonló parfümök között elsőként a Libre Intense-t, a Librét és a Libre Le Parfumot sorolja fel, ebben a sorrendben.

A fő különbség, hogy az Intense felé hajlik. A Parfumo-tagok a Libre és a Libre Intense közé teszik, tiszta, friss levendulával és melegebb, vajasabb vaníliával, mint az eredetié. Egy tag szerint csak a nyitása tér el a Librétől; egy másik a Libre Intense frissebb, könnyebb változatának nevezi. A Fragranticán egy tag, akinek mindkét Libre-változat megvan, az Intense-hez találja a legközelebbinek, élesebb citrusokkal. Egy Parfumo-tag, aki a Léonie-val vetette össze, a Zarát krémesebbnek és lágyabbnak találta.

Annak való, aki a Libre levendulását kissé ridegnek találja, és több vaníliával lekerekítve szeretné. Alap: megnevezett források, a fent linkelt Parfumo- és Fragrantica-oldal.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo a Libre Intense-t, a Libre EDP-t és a Libre Le Parfumot sorolja elsőként a hasonló parfümök közé; a tagok a Libre EDP és a Libre Intense közé helyezik, melegebb, vajasabb vaníliával és tiszta levendulával, egyikük szerint pedig csak a nyitánya különbözik a Libre EDP-től Golden Decade by Zara, Parfumo
  2. Egy tag, aki összehasonlította a Zara változatát a Léonie-val, krémesebbnek és lágyabbnak találta Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  3. Egy tag, akinek megvan a Libre EDP és a Libre Intense, úgy találja, hogy leginkább az Intense-hoz áll közel, élesebb citrusokkal Golden Decade by Zara, Fragrantica

Frissebb változat: Floral Lavender

Dossier Floral Lavender flakon
Floral LavenderDossierFrissebb változat

A Dossier Floral Lavender feketeribizlit, mandarint és nerolit, aztán jázmint, levendulát és narancsvirágot, végül ámbrát, pézsmát és vaníliát sorol fel. A Parfumo-oldala egyetlen hasonló parfümként a Librét említi.

A fő különbség a lezárásban van. A felsorolt alap a Libre cédrusát és szürke ámbráját ámbrára cseréli, egy Parfumo-tag pedig, akinek újra meg újra megvolt mindkettő, nagyon közelinek írja le: levendula, vanília és tiszta, szappanos érzet. A Fragrantica-oldalán egy tag, akinek megvan a Libre és több általa ihletett illat, ezt nevezi közülük a kedvencének. Ez két hang, nem tömeg, úgyhogy ennek megfelelően mérlegeld. Az ellenőrzés napján a gyártó nem elérhetőként jelölte, ezért a táblázat nem mutat árat hozzá.

Annak való, aki a tiszta, frissen mosott ruhára emlékeztető oldala miatt viseli a Librét, nappalra és irodába. Alap: megnevezett források, a Parfumo- és Fragrantica-oldala.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Feketeribizlit, mandarint és nerolit sorol fel, majd jázmint, levendulát és narancsvirágot, végül ámbrát, pézsmát és vaníliát; a Parfumo a Libre EDP-t sorolja fel egyetlen hasonló parfümjeként; egy tag, akinek mindkettő megvolt, nagyon közelinek írja le, szappanos levendulával és vaníliával Floral Lavender by Dossier, Parfumo
  2. Egy tag, akinek megvan a Libre és több, a Libre által ihletett illat, ezt nevezi közülük a kedvencének Floral Lavender by Dossier, Fragrantica

Édesebb változat: Tharwah Gold

Lattafa Pride Tharwah Gold flakon
Tharwah GoldLattafa PrideÉdesebb változat

A Lattafa Pride Tharwah Gold levendulát és bergamottot, aztán narancsvirágot és jázmint, végül ámbrát, vetivert és vaníliát sorol fel. A Parfumo-oldala a hasonló parfümök között elsőként a Libre Intense-t, aztán a Givenchy L'Interdit illatát, majd a Librét említi.

A fő különbség az édesség. Egy hosszú Parfumo-leírás a Libre és a Libre Intense édesebb, virágosabb, szinte nektárszerű változatának nevezi: ugyanaz a narancsvirágos, levendulás, citrusos kézjegy, de klasszikusabban nőies, krémes narancsvirággal és vaníliával. Ugyanez a tag jobban szereti az eredeti Librénél, de kevésbé, mint az Intense-t és a Le Parfumot. A Fragranticán a rajongói által szintén kedvelt parfümök listáját a Libre vezeti. Ott, ahol az árát ellenőriztük, nem volt elérhető, ezért a táblázat nem mutat árat.

Annak való, aki a Librét kissé szigorúnak találja, és az édesebb, virágosabb értelmezést szeretné estékre és hűvösebb időre. Alap: megnevezett források, a Tharwah Gold saját Parfumo- és Fragrantica-oldala.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A levendulát és a bergamottot, majd a narancsvirágot és a jázmint, végül az ámbrát, a vetivert és a vaníliát sorolja fel; a Parfumo hasonlóként tünteti fel a Libre Intense-t, a L'Interdit-t és a Libre EDP-t; egy tag édesebbnek és virágosabbnak találja mind a Libre-nél, mind a Libre Intense-nél, nektárszerűnek és klasszikusabban nőiesnek Tharwah Gold by Lattafa Pride, Parfumo
  2. A Fragrantica a YSL Libre-t tünteti fel elsőként az „Akiknek ez tetszik, azoknak ez is tetszik” listán Tharwah Gold by Lattafa Pride, Fragrantica

Sötétebb változat: Léonie Intense

Maison Alhambra Léonie Intense flakon
Léonie IntenseMaison AlhambraSötétebb változat

A Maison Alhambra Léonie Intense a márka válasza a Libre Intense-re, nem az eredetire. A felsorolt illatjegyei a Libre saját piramisát tükrözik, a feketeribizlitől a szürke ámbráig, de a Parfumo-oldala a hasonló parfümök között elsőként a Libre Intense-t, másodikként a Golden Decade-ot említi.

A fő különbség a mélység. Egy Parfumo-tag szerint a vanília erősebb benne, mint a Léonie-ban, és az egész könnyebb, mint maga a Libre Intense. Így az eredeti melegebb, mélyebb oldalán áll, nem mellette.

Annak való, akinek megvan vagy aki imádja a Libre Intense-t, és ezt az irányt szeretné alacsonyabb áron, vagy aki az eredeti Librét túl ragyogónak találja. Az ellenőrzés napján nem találtunk hozzá EU-s listaárat. Alap: megnevezett forrás, a fent linkelt Parfumo-oldal.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo a Libre Intense-t és a Golden Decade-et sorolja fel hasonló parfümként; egy tag szerint a vanília erősebb benne, mint a Léonie-ban, az összhatás pedig könnyedebb, mint a Libre Intense-é Léonie Intense by Maison Alhambra, Parfumo

A leszáradásban a legközelebbi: Desiree

Oakcha Desiree flakon
DesireeOakchaA leszáradásban a legközelebbi

Az Oakcha Desiree feketeribizlit, levendulát, mandarint és petitgraint, aztán jázmint, levendulát és narancsvirágot, végül szürke ámbrát, bourbon vaníliát, cédrust és pézsmát sorol fel. A Libre mellé téve ez szakaszról szakaszra ugyanaz a piramis, egészen az alap szürke ámbrájáig, cédrusáig és pézsmájáig. A Parfumo-oldala egyetlen hasonló parfümként a Librét említi, a Fragrantica-oldalán pedig több tagi hozzászólás is nagyon közelinek találja a Libréhez.

A fő különbség, hogy kevesebben viselték. A Parfumón csak egyetlen rövid vélemény szerepel, egy olyan tagtól, aki felismeri benne a Libre karakterét, de nem rajong érte, és a Fragrantica-hozzászólások is kevesebbek, mint a Léonie-nál. Az alapja papíron egyezik a Libréével, ahogy a Léonie-é is, ezért a Léonie, amely mögött sokkal több viselő áll, az összesített győztes.

Annak való, aki a tulajdonosok leírása szerint az eredeti eau de parfumhoz közeli változatot keres egy kisebb, 50ml-es üvegben. Alap: megnevezett források, a fent linkelt Parfumo- és Fragrantica-oldal.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A feketeribizlit, a levendulát, a mandarint és a petitgraint, majd a jázmint, a levendulát és a narancsvirágot, végül a szürke ámbrát, a Bourbon vaníliát, a cédrust és a pézsmát sorolja fel: ez a Libre EDP illatpiramisa; a Parfumo a Libre EDP-t tünteti fel egyetlen hasonló parfümjeként Desiree by Oakcha, Parfumo
  2. A Libre EDP jegylistáját adja meg; tagok hozzászólásai nagyon közelinek találják a Libre-hez: egyikük szerint pontosan úgy illatozik, mint az eredeti, egy másikuk pedig azt írja, hogy nem volt különbség, amikor mások Libre-t viseltek Desiree by Oakcha, Fragrantica

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti parfümök, amelyek a Libre stílusának egy részében osztoznak, mindegyik 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként.

  1. Giorgio Armani

    My Way

    Bergamott és narancsvirág, aztán tubarózsa és indiai jázmin madagaszkári vanílián, fehér pézsmán és cédruson.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Burberry

    Goddess

    Levendula, minden szakaszában vaníliával, hozzá kakaó és gyömbér.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit minden klón elhibáz

A Libre egyensúlyozás egy tiszta, szinte férfias levendula és egy krémes, nőies narancsvirág között, amelyeket a vanília tart össze. A klónok felborítják az egyensúlyt. A Léonie és a Floral Lavender a levendulát tolja előre. A Golden Decade, a Tharwah Gold és a Léonie Intense a vaníliát és az édességet, ezért párosítja őket a Parfumo újra meg újra a Libre Intense-szel. Szinte senki sem találja el pontosan ezt a feszültséget, pedig éppen ez az eredeti lényege.

A második hiány a textúra. A Parfumo-tagok a Léonie-t nyersebbnek és szintetikusabbnak, a Floral Lavendert szappanosnak írják le. Az eredeti szürke ámbrája és pézsmája sima, bőrszerű lezárást ad, amit egy illatjegy-lista nem tud megígérni.

Klón üveg, vagy a Libre kisebb méretben?

A hat klónból háromnak van EU-s listaára, a fenti táblázatban látható, 50 és 100 ml közötti üvegekben. Ez sok parfüm ahhoz képest, hogy még nem tudod, jól áll-e neked a levendula, bármelyik üveget választod is.

A 10ML-nél a Librét az Yves Saint Laurent üvegéből dekantáljuk. A legkisebb, a 3ml-es dekant 8,91 € áron nagyjából 60 fújást ad: elég ahhoz, hogy egy héten belül tudd. A 10ml-es dekant 25,11 € (2,51 €/ml), és nagyjából 200 fújás van benne, hetekig tartó mindennapi viseletre. Ha a Libre már a kedvenced, a 30ml-es dekant 59,40 € (1,98 €/ml) áron nagyjából 600 fújást ad, a legalacsonyabb milliliterenkénti áron. Tedd a 10ml-es dekantot a táblázat klónárai mellé, és a különbség kisebb lesz, mint amit a teljes üveges számítás sugall. A milliliterenkénti árindexünk minden kínált parfümünket ugyanarra a skálára helyezi.

Eredeti parfümök, amelyeket helyette kipróbálhatsz

Ha szereted a Libre stílusát, de valami sajátot szeretnél, két általunk kínált eredeti illat is osztozik benne részben. A legjobb női parfümökről szóló útmutatónkban továbbiakat találsz.

A Giorgio Armani My Way bergamottal és narancsvirággal nyit, tubarózsára és indiai jázminra vált, majd madagaszkári vanílián, fehér pézsmán és virginiai cédruson nyugszik meg. Megtartja a narancsvirágot, a jázmint és a vaníliát, a levendulát elhagyja.

A Burberry Goddess levendulát párosít háromszoros adag vaníliával, kakaóval és gyömbérrel. Megtartja a levendulát és a vaníliát, a fehér virágokat elhagyja, így melegebb, gourmand-abb illat születik.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot?

A tesztcsík hízeleg a fejjegyeknek és elrejti az alapot, a Librénél pedig éppen az alapban távolodnak el a klónok. Fújj egyszer az egyik csuklódra, és hagyd telni a napot: először rögtön szagold meg, másodszor dél körül, harmadszor lefekvés előtt.

Minden jelöltnek jusson a saját napja. Két egyszerre viselt illat összemosódik, és végül egy olyan keveréket ítélsz meg, amelyet senki sem árul. Minden alkalommal kérdezd meg magadtól, hol áll a levendula, mennyire krémes a narancsvirág, és mennyire lett édes a vanília. Ha egy klón cukorba fordul, ahol a Libre tiszta marad, megtaláltad a különbséget.

Minden klónt viselj néhányszor, mielőtt döntesz, és a saját bőrödön vesd össze a Librével, ne egy üzleti pultnál szerzett emlékkel. A Libre 3ml-es dekantja ezt korrekté teszi. Teljes üvegen gondolkodsz? Olvasd el, hogyan gondolkodunk a vakvásárlás alternatívájáról, és azt is, mi az a parfüm dekant, hogy lásd, hogyan töltjük a miénket.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom a YSL Libre-t 3ml-es dekantban, mielőtt dupe-ot választok?
A 10ML a Libre-t 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es dekantban árulja, az eredeti üvegből töltve, és az egész EU-ba szállítja. A 3ml-es ára 8,91 €.
Melyik YSL Libre dupe vezeti a rangsorunkat?
A Maison Alhambra Léonie az útmutató legjobb választása összességében: a Libre eau de parfum illatjegyeit sorolja fel, és a Parfumo tagjai erős hasonlóságról írnak, hangsúlyosabb levendulával.
Van olyan dupe, amely az eredeti Libre-hoz áll közelebb, és kevésbé édes, mint az Intense?
Igen. A Léonie, a Desiree és a Floral Lavender az eredeti eau de parfumot követi. A Golden Decade, a Tharwah Gold és a Léonie Intense a melegebb, édesebb Libre Intense felé hajlik.
YSL Libre dupe a Maison Alhambra Léonie?
Itt ez a legjobb választás összességében. Parfumo-oldala egyetlen parfümként a Libre-t nevezi meg, amelyre hasonlít, és az ottani tagok közelinek, halkabbnak és levendulásabbnak tartják; egyikük nyersebbnek érzi. Testvére, a Léonie Intense ehelyett a Libre Intense-et követi.
Melyik Libre-t válasszam: az eredetit, a Le Parfumot vagy egy másik flankert?
Az eredeti levendula és narancsvirág vanílián. A Le Parfum sáfránnyal, gyömbérrel, mézzel és tonkababbal melegebb változatot ad, a L'Absolu Platine pedig még inkább a levendula felé hajlik. Kettőt kipróbálni közülük 3ml-es dekantként a legegyszerűbb módja a döntésnek.
Mely klónok követik az eredeti Libre eau de parfum illatát?
A klónok közül a Léonie, a Desiree és a Floral Lavender az eredeti eau de parfumot követi. Az eredeti parfümök közül a Giorgio Armani My Way a narancsvirágban, a jázminban és a vaníliában osztozik, a Burberry Goddess pedig a levendulában és a vaníliában.
Kevesebbe kerülnek a Libre klónjai, mint egy teljes üveg?
Az összehasonlító táblázat EU-s listaárral szereplő klónüvegei jóval kevesebbe kerülnek, mint egy teljes üveg Libre. Az eredetit is viselheted hetekig egy 10ml-es dekanttal 25,11 € áron.

Források

  1. Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  2. Libre dupe thread, Fragrantica forum
  3. Golden Decade by Zara, Parfumo
  4. Golden Decade by Zara, Fragrantica
  5. Floral Lavender by Dossier, Parfumo
  6. Tharwah Gold by Lattafa Pride, Parfumo
  7. Léonie Intense by Maison Alhambra, Parfumo
  8. Desiree by Oakcha, Parfumo
  9. Desiree by Oakcha, Fragrantica
  10. Floral Lavender by Dossier, Fragrantica
  11. Tharwah Gold by Lattafa Pride, Fragrantica

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Libre illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Yves Saint Laurent márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat
  • Black Opium: az eredeti és 6 alternatíva összehasonlítva

    Hat Black Opium dupe összehasonlítása az illatjegyek, a megnevezett források és az ár alapján, azzal együtt, miben tér el mindegyik az eredetitől. Vagy előbb viseld a Black Opiumot 3ml-es dekantban.

    11 perces olvasmány

  • A legjobb férfiparfümök: 18 illat stílus szerint, és az aftershave kérdése

    A legjobb férfiparfüm az, amelyik illik ahhoz a stílushoz, amit amúgy is szívesen viselsz. Tizennyolc férfiillat stílusok szerint csoportosítva, egymás mellé állítva, egy „ha ezt viseled, próbáld ki azt” útmutatóval, és azzal, hogy mit is jelent valójában az aftershave.

    14 perces olvasmány

  • A legjobb női parfümök: 18 illat a frisstől az ámbrásig

    A legjobb női parfüm az, amelyiknek a stílusa közel áll hozzád. 18 női parfüm stílusok szerint csoportosítva, egymás mellett összehasonlítva, és egy háromdekantos módszer, amellyel még a teljes üveg megvásárlása előtt megtalálhatod a neked valót.

    13 perces olvasmány

Összes parfümútmutató