Black Opium dupe 2026: 6 klonů vs. originál

Šest alternativ k Black Opium porovnáváme podle tónů, uvedených zdrojů a ceny. Dozvíte se také, v čem se každá liší od originálu. Nejdřív si můžete vyzkoušet samotné Black Opium jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Za nejlepší celkovou alternativu k Black Opium považujeme Ambery Vanilla od Dossier. Její zveřejněné tóny zahrnují růžový pepř, hrušku, lékořici, kávu a vanilku jako u originálu. U vůně Opera Noir od Maison Alhambra připadá dvěma členům Fragrantica základní fáze velmi blízká originálu. Nejnižší cenu má Touch of Woman od La Rive. Chcete si vyzkoušet originál? Black Opium pořídíte v 10ML jako 10ml odstřik za 27,81 €.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 28. září 2026

Pořadí

  1. Ambery VanillaNejlepší celkově Dossier29,00 € 50ml
  2. Fleur NoirTemnější pojetí Câline5,75 € 60ml
  3. Opera NoirNejblíž v dojezdu Maison AlhambraBez ceny v EU
  4. Touch of WomanNejnižší cena La Rive4,99 € 90ml
  5. GardeniaJemnější pojetí ZaraBez ceny v EU
  6. London DestinationSladší pojetí Alexandria FragrancesBez ceny v EU

Chcete raději originál?

Black Opium

Yves Saint LaurentStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,06 €–0,58 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

Tři flakony na světle modrém pozadí: Good Girl, Black Opium a Feminity

Jak voní Black Opium?

Lahvička Black Opium od Yves Saint Laurent
OriginálBlack OpiumYves Saint Laurent

Black Opium od Yves Saint Laurent spatřilo světlo světa v roce 2014. Úvod je jasný a lehce štiplavý, s hruškou, růžovým pepřem a pomerančovým květem. V srdci přebírá hlavní roli káva, kterou doplňuje jasmín, hořká mandle a lékořice. Sladkost díky nim získává pražený, lehce temný nádech. Základ tvoří vanilka a pačuli, položené na kašmírovém dřevě a cedru. Podle uváděných vonných akordů stojí na prvním místě vanilka s kávou, po nich následují sladké tóny, bílé květiny a hřejivé koření. Jednoduše řečeno: kávu a vanilku tu drží na uzdě bílé květiny a dřevitý základ, takže vůně nesklouzne k čistě dezertní sladkosti.

Právě podle kávy se posuzuje každý z níže uvedených klonů a právě s ní většina z nich zachází jinak.

Hruška, jasmín a vanilka jako suroviny: tóny parfému Black Opium od Yves Saint Laurent
Na obrázku: hruška, jasmín a vanilka, tóny parfému Black Opium.

Black Opium Le Parfum, Over Red a Pink Glaze

Značka vytvořila několik verzí na stejném základě, nejde ale jen o silnější nebo lehčí varianty. Black Opium Le Parfum z roku 2022 začíná skořicí, hruškou a zelenou mandarinkou. Káva se pak přesouvá do základu s vanilkou z Madagaskaru, Bourbonu a absolutní vanilkou. Black Opium Over Red z roku 2024 staví do popředí třešeň a do srdce přidává černý čaj. Black Opium Pink Glaze z roku 2026, u kterého je jako parfumérka uvedena Nathalie Lorson, kombinuje v úvodu jahodu a bergamot. Pod kávu přidává ambru a benzoin. Všechny zdroje citované v tomto průvodci srovnávají klony s Eau de Parfum, proto je budeme poměřovat právě s touto verzí.

Verze Black Opium podle jejich tónů
VerzeUvedení na trhÚvodní tónyV čem se liší
Eau de Parfum2014Popsáno výšeVýchozí verze pro všechny klony v tomto průvodci
Le Parfum2022Skořice, hruška, zelená mandarinkaKáva je v základu s několika druhy vanilky
Over Red2024Třešeň, zelená mandarinkaV srdci černý čaj, v základu káva
Pink Glaze2026Bergamot, zelená mandarinka, jahodaKávový základ doplňují ambra a benzoin

Alternativy k Black Opium ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Ambery Vanilla Dossier
Uvedený zdroj Zdroj
29,00 € 50ml
0,58 €/ml
2Temnější pojetí Fleur Noir Câline
Uvedený zdroj Zdroj
5,75 € 60ml
0,10 €/ml
3Nejblíž v dojezdu Opera Noir Maison Alhambra
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
4Nejnižší cena Touch of Woman La Rive
Uvedený zdroj Zdroj
4,99 € 90ml
0,06 €/ml
5Jemnější pojetí Gardenia Zara
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
6Sladší pojetí London Destination Alexandria Fragrances
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—

Fotografie flakonů: fragrancereview.com, amazon.de, fragrantica.com, riah.ae, fragrantica.com, alexandriafragrances.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajBlack OpiumYves Saint LaurentAmbery VanillaDossier
Cena za ml
3ml: 3,27 €/ml · 10ml: 2,78 €/ml · 30ml: 2,22 €/ml
0,58 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 50ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Black Opium
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 28. září 2026
  • Black Opium stojí při nákupu méně: 9,81 € oproti 29,00 €.
  • Ambery Vanilla vám dá víc parfému: 50ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Black Opium nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější19,62 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml27,81 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml66,60 €Zbyde 24ml
  • Ambery Vanilla od Dossier: 1 × 50mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026, bez dopravy29,00 €Zbyde 44ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Black Opium méně než Ambery Vanilla: 19,62 € oproti 29,00 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 9,81 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Black Opium méně než Ambery Vanilla: 9,81 € oproti 29,00 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 170,82 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Ambery Vanilla méně než odstřiky parfému Black Opium: 58,00 € oproti 170,82 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Black Opium: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Ambery Vanilla od DossierOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Black Opium. Ceny za ml z cen lahví ověřených 28. září 2026.

Nejlepší celkově: Ambery Vanilla

Lahvička Ambery Vanilla od Dossier
Ambery VanillaDossierNejlepší celkově

Ambery Vanilla od Dossier se těsně drží zveřejněné kompozice Black Opium. Podle záznamu na Fragrantice má v úvodu růžový pepř, lékořici, hrušku a mandarinku, v srdci pomerančový květ a jasmín a v základu vanilku, kávu, pačuli a cedr. Najdete v něm tak pepř, hrušku, lékořici, kávu i vanilkovo-pačuliový závěr původní vůně.

Když oba seznamy porovnáte, hlavní rozdíl je zřejmý. V seznamu Dossier chybí hořká mandle a kašmírové dřevo, zato se v úvodu objevuje mandarinka. Káva se navíc přesouvá ze srdce do základu.

Hodí se pro někoho, kdo chce celkový charakter Black Opium ve větším flakonu a obejde se bez mandle. Podklady: uvedené zdroje. Vlastní stránka Dossier popisuje vůni jako inspirovanou Black Opium od YSL, její stránka na Parfumo uvádí Black Opium Eau de Parfum v komunitním seznamu „Vůně podobné“ a jedna členka Fragranticy píše, že se jí někdo v místnosti zeptal, jestli má na sobě Black Opium.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Fragrantica uvádí růžový pepř, lékořici, hrušku a mandarinku; pomerančový květ a jasmín; vanilku, kávu, pačuli a cedr; jedné členky se v místnosti zeptali, zda má na sobě Black Opium Ambery Vanilla by Dossier (Fragrantica)
  2. Dossier popisuje Ambery Vanilla jako vůni inspirovanou vůní Black Opium od YSL Ambery Vanilla (Dossier)
  3. V seznamu „Podobné vůně“ komunity Parfumo je u Ambery Vanilla uvedena Black Opium Eau de Parfum Ambery Vanilla by Dossier (Parfumo)

Tmavší varianta: Fleur Noir

Lahvička Fleur Noir od Câline
Fleur NoirCâlineTemnější pojetí

Fleur Noir od Câline sdílí s originálem šest hlavních tónů. Srovnání na Parfumo ukazuje, že oba seznamy obsahují růžový pepř, kávu, pomerančový květ, jasmín, vanilku a pačuli. Členové na Fragrantice ji považují za velmi podobnou Black Opium.

Hlavní rozdíl spočívá v poměru sladkosti a hořkosti. Jeden člen Fragranticy ji vnímá jako méně sladkou, s výraznější hořkou kávou, zatímco jinému připadá, že vanilka s kávou ustupují do pozadí. Člen Parfumo ji považuje za opravdu podobnou originálu, brzy se však drží blízko pokožky.

Hodí se pro někoho, komu Black Opium připadá příliš sladké a chtěl by, aby káva působila hořčeji. Podklady: uvedené zdroje, srovnání na Parfumo a výše zmíněné komentáře členů.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové komunity Fragrantica ji považují za velmi podobnou Black Opium; jeden ji vnímá jako méně sladkou, s výraznější hořkou kávou, další má za to, že tóny vanilky a kávy jsou zjemněné Fleur Noir by Câline (Fragrantica)
  2. Na srovnávací stránce Parfumo považuje 128 ze 135 hlasujících členů obě vůně za podobné; u obou jsou uvedeny růžový pepř, káva, pomerančový květ, jasmín, vanilka a pačuli Fleur Noir vs Black Opium (Parfumo comparison)
  3. Člen komunity Parfumo ji považuje za opravdu blízkou Black Opium, brzy ale zůstává těsně u kůže Fleur Noir, member statement (Parfumo)

Nejpodobnější v závěru: Opera Noir

Lahvička Opera Noir od Maison Alhambra
Opera NoirMaison AlhambraNejblíž v dojezdu

Opera Noir od Maison Alhambra vyniká v pozdější fázi nošení. Dva členové na Fragrantice považují její závěr za velmi podobný Black Opium a její stránka na Parfumo uvádí Black Opium Eau de Parfum v komunitním seznamu „Podobně voní“.

Hlavní rozdíl je v úvodu. Těmto dvěma členům připadá ovocnější a s méně výraznou kávou, takže podobnost se projeví až po chvíli. Názory se ale výrazně různí: další členové Fragranticy píší, že nový flakon potřebuje několik měsíců odležet, a někteří v něm nevidí vůbec žádnou podobnost.

Hodí se pro někoho, kdo posuzuje vůni podle toho, jak voní v závěru, a nevadí mu ovocnější úvod. Podklady: uvedené zdroje; na Fragrantice se názory různí.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Dva členové komunity Fragrantica považují její rozvonění za velmi blízké Black Opium, úvod je však ovocnější a s menším množstvím kávy; jiní říkají, že potřebuje měsíce odpočinku, a někteří v ní podobnost nevidí Opera Noir by Maison Alhambra (Fragrantica)
  2. Komunitní seznam Parfuma „Vůně podobné“ u Opera Noir uvádí Black Opium Eau de Parfum Opera Noir by Maison Alhambra (Parfumo)

Nejnižší cena: Touch of Woman

Lahvička Touch of Woman od La Rive
Touch of WomanLa RiveNejnižší cena

Touch of Woman od La Rive je v porovnávací tabulce nejlevnější klon, ať už počítáme cenu za flakon, nebo za ml. Parfumo oba parfémy propojuje oběma směry: na vlastní stránce Touch of Woman uvádí Black Opium Eau de Parfum na prvním místě v části „Podobné vůně“ a stránka Black Opium na Parfumo zase uvádí Touch of Woman.

Hlavní rozdíl je v kávě. Člen Parfumo v příspěvku označuje vůni za cenově dostupnou alternativu k Black Opium se sladkou, krémovou vanilkou, kávu v ní ale postrádá. Právě ta dodává originálu temnější nádech.

Hodí se pro ty, kdo mají na Black Opium nejraději vanilkovou stránku a chtějí utratit co nejméně. Podklady: uvedené zdroje, dva seznamy podobných vůní na Parfumo a příspěvek jednoho člena.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Parfumo uvádí Black Opium Eau de Parfum na prvním místě v seznamu „Vůně podobné“ u Touch of Woman Touch of Woman by La Rive (Parfumo)
  2. Na vlastní stránce vůně Black Opium na Parfumu je v seznamu „Vůně podobné“ uvedena vůně Touch of Woman Black Opium Eau de Parfum (Parfumo)
  3. Člen komunity Parfumo ji označuje za cenově dostupnou alternativu k Black Opium se sladkou, krémovou vanilkou, káva mu v ní ale chybí Touch of Woman, member write-up (Parfumo)

Jemnější varianta: Gardenia

Lahvička Gardenia od Zara
GardeniaZaraJemnější pojetí

Gardenia od Zara nabízí jemnější cestu ke stejné náladě. Lidé, kteří vlastní oba parfémy, ji na Fragrantica popisují jako jemnější, lehčí a květinovější než Black Opium, s méně výrazným charakterem.

Hlavní rozdíl je opět v kávě: několik těchto majitelů ji ve vůni nenachází a do popředí se dostávají květiny. Jeden člen ji navíc vnímá jako sladší než originál, takže jemnější zde neznamená méně sladkou.

Hodí se pro ty, kterým Black Opium připadá na každý den příliš výrazné a dávají přednost jeho květinové stránce. Podklady: uvedený zdroj a komentáře majitelů na Fragrantica.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Majitelé obou vůní na Fragrantice ji popisují jako jemnější, lehčí a květinovější pojetí, které není tak výrazné jako Black Opium, s dlouhotrvajícím rozvoněním; jednomu připadá sladší a několik z nich v ní kávu nenašlo Gardenia by Zara (Fragrantica)
  2. Komunitní seznam Parfuma „Vůně podobné“ u vůně Gardenia (2021) uvádí Black Opium Eau de Parfum Gardenia (2021) by Zara (Parfumo)

Sladší varianta: London Destination

Lahvička London Destination od Alexandria Fragrances
London DestinationAlexandria FragrancesSladší pojetí

London Destination od Alexandria Fragrances je na vlastní stránce značky popsaná jako vůně inspirovaná YSL Black Opium a její stránka na Parfumo uvádí Black Opium Eau de Parfum v komunitním seznamu „Podobné vůně“.

Hlavní rozdíl je v hrušce. Členové na Fragrantica jí ve vůni vnímají víc než v Black Opium, zatímco hořké kávy méně. Do popředí vystupuje sladkost hrušky a vanilky, květin je méně.

Hodí se pro ty, kdo mají na Black Opium nejraději ovocný, cukrový úvod a obejdou se bez hořkého nádechu. Podklady: uvedené zdroje, popis značky, seznam podobných vůní na Parfumo a komentáře na Fragrantica.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové komunity Fragrantica v ní oproti Black Opium vnímají více hrušky a méně hořké kávy; převládá sladkost hrušky a vanilky a květinových tónů je méně London Destination by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  2. Alexandria Fragrances říká, že London Destination je inspirovaná YSL Black Opium London Destination (Alexandria Fragrances)
  3. Komunitní seznam Parfuma „Vůně podobné“ u London Destination uvádí Black Opium Eau de Parfum London Destination by Alexandria Fragrances (Parfumo)

Originální alternativy, které nabízíme

Originální parfémy, které mají něco společného s kombinací kávy, vanilky a bílých květů; každý nabízíme jako odstřik stáčený z originálního flakonu.

  1. Carolina Herrera

    Good Girl

    Mandle a káva nad tuberózou, jasmínem sambac a pomerančovým květem, doplněné tonkovými boby, kakaem a pralinkou: sladká květinová vůně s bílými květy.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Mancera

    Feminity

    Kůže, káva a růžový pepř, po nich fialka a otočník nad karamelem, bílým pižmem a vanilkovým luskem: pudrová a jemná vůně.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Maison Margiela

    Coffee Break

    Káva s mlékem, levandule a tonkové boby nad cedrem, vanilkou a vetiverem: unisexová vůně s kávovými tóny.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem každý klon zaostává

Když si zdroje přečtete společně, vynikne jeden vzorec: káva. Jeden majitel ji v Touch of Woman postrádá, několik ji nenachází v Gardenia a členové popisují méně kávy v úvodu Opera Noir a méně hořkosti v London Destination. U Fleur Noir to jeden člen vnímá opačně: více hořké kávy a méně cukru. Originál vyvažuje sladkost a pražené tóny, zatímco většina klonů se přiklání k jedné straně.

Druhým rozdílem je shoda názorů. I u nejlépe podloženého tipu se najdou členové s jiným názorem a u Opera Noir je skupina, která v ní nevidí žádnou podobnost. Vůně, která jednomu člověku připadá blízká, může na kůži někoho jiného působit docela jinak.

Vybrat si klon, nebo odstřik Black Opium?

Podle cen uvedených v tabulce vycházejí Ambery Vanilla, Fleur Noir a Touch of Woman na mililitr výrazně levněji než originál. U Opera Noir, Gardenia a London Destination je cena prázdná, protože ani jedna z těchto tří vůní v době naší kontroly neměla v EU doporučenou maloobchodní cenu. Black Opium stojí za 10ml odstřik 27,81 €, tedy 2,78 €/ml za mililitr; 30ml balení, které vystačí asi na 600 střiků, stojí 66,60 € (2,22 €/ml za mililitr). Pokud už každý den saháte po vůni s kávou a vanilkou, větší flakon klonu vám vydrží déle.

Pokud jde hlavně o to, které vůni se chcete věnovat, začněte s menším balením. Originál ve 3ml stojí 9,81 € a vystačí asi na 60 střiků: týden nošení, po kterém se rozhodnete mezi Black Opium, klonem, nebo ani jedním. Le Parfum stojí za 3ml 9,81 € a Over Red 8,01 €, pokud chcete nejdřív porovnat jednotlivé verze. V našem průvodci jak dlouho vydrží 10ml parfému zjistíte, na jak dlouho vystačí jednotlivé velikosti, a článek co je parfémový odstřik vysvětluje, jak se každý z nich stáčí z originálního flakonu.

Originální parfémy s podobnou kombinací kávy a vanilky

Dáváte přednost úplně jiné značce? Tři originální parfémy mají část společné kombinace kávy, vanilky a bílých květů. Good Girl od Carolina Herrera z roku 2016 se otevírá mandlemi, kávou, bergamotem a citronem, poté se rozvoní tuberóza, jasmín sambac a pomerančový květ. V základu jsou tonkové boby, kakao, pralinka a vanilka. Feminity od Mancera z roku 2020 začíná kůží, mandarinkou, kávou a růžovým pepřem, fialka a heliotrop jí dodávají pudrový nádech a závěr tvoří karamel, bílé pižmo a vanilkový lusk. Coffee Break od Maison Margiela z roku 2019 spojuje kávu s mlékem, levandulí a tonkovými boby, v základu pak najdete cedr, vanilku a vetiver. Jde o unisex vůni. Všechny tři jsou k dostání jako odstřiky, takže můžete během týdne vyzkoušet pár z nich a pak si vybrat.

Další vůně v tomto směru najdete v přehledech nejlepších gurmánských parfémů a nejlepších parfémů s vanilkou.

Jak vyzkoušet klon

Papírek vám ukáže hlavně úvod vůně, proto klon posuzujte na kůži. Jeden den noste originál a další klon, aby jedna vůně neovlivnila, jak vnímáte tu druhou. Každou si ověřte ve stejných chvílích: v prvních minutách, v srdci a znovu později během dne, až se rozvine. U Black Opium věnujte pozornost kávě v srdci, protože právě tam podle výše uvedených zdrojů bývá rozdíl nejčastěji patrný.

3ml odstřik Black Opium vám umožní nosit ho zhruba týden a porovnávat s klonem. Pokud vám víc vyhovuje originál, 10ml odstřik vystačí asi na 200 střiků, tedy na několik týdnů každodenního nošení, než začnete uvažovat o celém flakonu. Kam a kolik parfému při porovnávání stříkat, se dozvíte v článku kam stříkat parfém; rozdíly v koncentraci mezi verzemi vysvětluje náš průvodce Eau de Parfum vs Eau de Toilette. A pokud chcete promyslet celý postup, přečtěte si jak se vyhnout nákupu naslepo.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Můžu si Black Opium vyzkoušet ve 3ml odstřiku, než se rozhodnu pro dupe?
10ML nabízí Black Opium jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik stáčený z originálního flakonu. 3ml vystačí přibližně na 60 střiků, takže můžete originální parfém nosit zhruba týden a porovnat ho s kterýmkoli klonem, o kterém uvažujete.
Který dupe Black Opium je naší první volbou?
Ambery Vanilla od Dossier je v tomto průvodci nejlepší volbou jako celek. Jeho zveřejněné vonné tóny zahrnují růžový pepř, hrušku, lékořici, kávu, vanilku a pačuli, které najdete i v Black Opium, v jeho seznamu ale nejsou hořká mandle ani kašmírové dřevo.
Blíží se Fleur Noir vůni Black Opium?
Členové na Fragrantica ho považují za velmi podobný a srovnávací stránka Parfumo uvádí u obou růžový pepř, kávu, pomerančový květ, jasmín, vanilku a pačuli. Jeden člen Fragrantica ho vnímá jako méně sladký, s výraznější hořkou kávou, a člen Parfumo poznamenává, že se brzy drží blízko pokožky.
Jsou klony Black Opium zaměřené na Eau de Parfum, nebo Le Parfum?
Každý zdroj, o který se opírají klony v tomto průvodci, je porovnává s Eau de Parfum. Le Parfum má jiné vonné tóny: na úvod skořici a kolem kávy několik druhů vanilky. Pokud si nejste jistí, která verze vám vyhovuje víc, vyzkoušejte obě.
Jak si klony vedou v přepočtu na ml oproti Black Opium?
Za ml stojí každý klon s uvedenou cenou výrazně méně než originál. Odstřik Black Opium 10ml stojí 27,81 € a odstřik 3ml 9,81 €, pokud si chcete originál nejprve vyzkoušet a teprve potom se rozhodnout.
Jak dlouho mi Black Opium vydrží vonět?
Záleží spíš na vaší pokožce a počasí než na flakonu. Nejjednodušší je nosit několik dní odstřik 3ml a sledovat, jak se na vás vůně rozvíjí.
Které parfémy si fanoušci spojují s Black Opium?
Ambery Vanilla, Fleur Noir, Opera Noir, Touch of Woman, Gardenia a London Destination spojuje s Black Opium konkrétní zdroj, například Parfumo nebo Fragrantica. Z originálních parfémů mají s Black Opium společnou kávu, vanilku nebo bílé květy Good Girl, Feminity a Coffee Break.

Zdroje

  1. Ambery Vanilla by Dossier (Fragrantica)
  2. Ambery Vanilla (Dossier)
  3. Fleur Noir by Câline (Fragrantica)
  4. Fleur Noir vs Black Opium (Parfumo comparison)
  5. Fleur Noir, member statement (Parfumo)
  6. Opera Noir by Maison Alhambra (Fragrantica)
  7. Touch of Woman by La Rive (Parfumo)
  8. Black Opium Eau de Parfum (Parfumo)
  9. Touch of Woman, member write-up (Parfumo)
  10. Gardenia by Zara (Fragrantica)
  11. London Destination by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  12. London Destination (Alexandria Fragrances)

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Black Opium, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 28. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Yves Saint Laurent ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce