Black Opium dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Porównujemy sześć odpowiedników Black Opium pod kątem nut, wskazanych źródeł i ceny, a także pokazujemy, czym każdy z nich różni się od oryginału. Możesz też najpierw wypróbować samo Black Opium w odlewce 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszym ogólnym odpowiednikiem Black Opium jest Ambery Vanilla od Dossier. Opublikowane nuty zachowują różowy pieprz, gruszkę, lukrecję, kawę i wanilię znane z oryginału. Opera Noir od Maison Alhambra ma bazę, którą dwóch użytkowników Fragrantica uznaje za bardzo zbliżoną do oryginału, a najniższą cenę ma Touch of Woman od La Rive. Wolisz oryginał? Odlewka Black Opium 10ml kosztuje 27,81 € w 10ML.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 28 września 2026

Ranking

  1. Ambery VanillaNajlepszy ogólnie Dossier29,00 € 50ml
  2. Fleur NoirCiemniejsza wersja Câline5,75 € 60ml
  3. Opera NoirNajbliżej w bazie Maison AlhambraBrak ceny w UE
  4. Touch of WomanNajniższa cena La Rive4,99 € 90ml
  5. GardeniaŁagodniejsza wersja ZaraBrak ceny w UE
  6. London DestinationSłodsza wersja Alexandria FragrancesBrak ceny w UE

Wolisz oryginał?

Black Opium

Yves Saint LaurentOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,06 €–0,58 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 28 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Good Girl, Black Opium i Feminity

Jak pachnie Black Opium?

Flakon Black Opium marki Yves Saint Laurent
OryginałBlack OpiumYves Saint Laurent

Black Opium marki Yves Saint Laurent pojawiło się w 2014 roku. Zapach otwierają jasne, lekko pikantne nuty gruszki, różowego pieprzu i kwiatu pomarańczy. W sercu dominuje kawa, otulona jaśminem, gorzkim migdałem i lukrecją, które nadają słodyczy palony, lekko mroczny charakter. Baza osiada na wanilii i paczuli, uzupełnionych drewnem kaszmirowym i cedrem. W wykazie akordów na pierwszym miejscu są wanilia i kawa, dalej słodycz, białe kwiaty i ciepłe przyprawy. Mówiąc prościej: kawa i wanilia, którym białe kwiaty i drzewna baza nie pozwalają zmienić się w czysty deser.

To właśnie kawa jest nutą, według której oceniamy wszystkie poniższe zamienniki — i z którą większość z nich radzi sobie inaczej.

Gruszka, jaśmin i wanilia jako surowce: nuty zapachu Black Opium marki Yves Saint Laurent
Na zdjęciu: gruszka, jaśmin i wanilia, nuty zapachu Black Opium.

Black Opium Le Parfum, Over Red i Pink Glaze

Marka stworzyła kilka wersji opartych na tym samym pomyśle. Nie różnią się po prostu mocą ani lekkością. Black Opium Le Parfum z 2022 roku otwiera się cynamonem, gruszką i zieloną mandarynką, a później przenosi kawę do bazy z wanilią z Madagaskaru, wanilią Bourbon i absolutem waniliowym. Black Opium Over Red z 2024 roku wysuwa na pierwszy plan wiśnię i dodaje czarną herbatę do serca. Black Opium Pink Glaze z 2026 roku, skomponowane przez Nathalie Lorson, łączy truskawkę i bergamotkę w nutach głowy, a pod kawą umieszcza ambrę i benzoes. Wszystkie źródła przywołane w tym przewodniku porównują zamienniki z Eau de Parfum, dlatego to właśnie ta wersja jest punktem odniesienia.

Wersje Black Opium i ich nuty
WersjaPremieraNuty głowyCo się zmienia
Eau de Parfum2014Opisane powyżejPunkt odniesienia dla wszystkich zamienników w tym przewodniku
Le Parfum2022Cynamon, gruszka, zielona mandarynkaKawa trafia do bazy z kilkoma rodzajami wanilii
Over Red2024Wiśnia, zielona mandarynkaCzarna herbata w sercu, kawa w bazie
Pink Glaze2026Bergamotka, zielona mandarynka, truskawkaAmbra i benzoes dołączają do kawowej bazy

Alternatywy dla Black Opium w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 28 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Ambery Vanilla Dossier
Wskazane źródło Źródło
29,00 € 50ml
0,58 €/ml
2Ciemniejsza wersja Fleur Noir Câline
Wskazane źródło Źródło
5,75 € 60ml
0,10 €/ml
3Najbliżej w bazie Opera Noir Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
4Najniższa cena Touch of Woman La Rive
Wskazane źródło Źródło
4,99 € 90ml
0,06 €/ml
5Łagodniejsza wersja Gardenia Zara
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
6Słodsza wersja London Destination Alexandria Fragrances
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—

Zdjęcia flakonów: fragrancereview.com, amazon.de, fragrantica.com, riah.ae, fragrantica.com, alexandriafragrances.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaBlack OpiumYves Saint LaurentAmbery VanillaDossier
Cena za ml
3ml: 3,27 €/ml · 10ml: 2,78 €/ml · 30ml: 2,22 €/ml
0,58 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 50ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Black Opium
  • Fragrantica wymienia różowy pieprz, lukrecję, gruszkę i mandarynkę; kwiat pomarańczy i jaśmin; wanilię, kawę, paczulę i cedr; jedna z członkiń serwisu opisuje, że w pewnym pomieszczeniu zapytano ją, czy ma na sobie Black Opium Ambery Vanilla by Dossier (Fragrantica)
  • Dossier opisuje Ambery Vanilla jako zapach inspirowany Black Opium marki YSL Ambery Vanilla (Dossier)
  • Na społecznościowej liście Parfumo „Zapachy podobne” dla Ambery Vanilla wymieniono Black Opium Eau de Parfum Ambery Vanilla by Dossier (Parfumo)
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 28 września 2026
  • Black Opium kosztuje mniej przy zakupie: 9,81 € wobec 29,00 €.
  • Ambery Vanilla daje więcej perfum: 50ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Black Opium ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej19,62 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml27,81 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml66,60 €Zostaje 24ml
  • Ambery Vanilla od Dossier: 1 × 50mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026, bez dostawy29,00 €Zostaje 44ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu Black Opium kosztują mniej niż Ambery Vanilla: 19,62 € wobec 29,00 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 9,81 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Black Opium kosztują mniej niż Ambery Vanilla: 9,81 € wobec 29,00 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 170,82 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Ambery Vanilla kosztuje mniej niż odlewki zapachu Black Opium: 58,00 € wobec 170,82 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Black Opium: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Ambery Vanilla marki DossierOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Black Opium. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 28 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Ambery Vanilla

Flakon Ambery Vanilla marki Dossier
Ambery VanillaDossierNajlepszy ogólnie

Ambery Vanilla od Dossier wiernie oddaje opublikowany opis Black Opium. W opisie na Fragrantica w nutach głowy wymieniono różowy pieprz, lukrecję, gruszkę i mandarynkę, w sercu kwiat pomarańczy i jaśmin, a w bazie wanilię, kawę, paczulę i cedr. Znajdziesz tu pieprz, gruszkę, lukrecję, kawę oraz waniliowo-paczulową bazę znaną z oryginału.

Gdy zestawisz obie listy, główna różnica jest wyraźna. W wykazie Dossier brakuje gorzkiego migdału i drzewa kaszmirowego, za to w nutach głowy pojawia się mandarynka. Kawa przesuwa się też z serca do bazy.

To propozycja dla kogoś, kto chce poznać cały charakter Black Opium w większym flakonie i może obyć się bez migdału. Podstawa: wskazane źródła. Na własnej stronie Dossier opisuje zapach jako inspirowany Black Opium od YSL, na stronie Parfumo Black Opium Eau de Parfum figuruje na społecznościowej liście „Podobne zapachy”, a jedna z użytkowniczek Fragrantica pisze, że ktoś w pomieszczeniu zapytał ją, czy ma na sobie Black Opium.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Fragrantica wymienia różowy pieprz, lukrecję, gruszkę i mandarynkę; kwiat pomarańczy i jaśmin; wanilię, kawę, paczulę i cedr; jedna z członkiń serwisu opisuje, że w pewnym pomieszczeniu zapytano ją, czy ma na sobie Black Opium Ambery Vanilla by Dossier (Fragrantica)
  2. Dossier opisuje Ambery Vanilla jako zapach inspirowany Black Opium marki YSL Ambery Vanilla (Dossier)
  3. Na społecznościowej liście Parfumo „Zapachy podobne” dla Ambery Vanilla wymieniono Black Opium Eau de Parfum Ambery Vanilla by Dossier (Parfumo)

Ciemniejsza odsłona: Fleur Noir

Flakon Fleur Noir marki Câline
Fleur NoirCâlineCiemniejsza wersja

Fleur Noir od Câline łączy z oryginałem sześć głównych nut. Strona porównawcza Parfumo pokazuje, że w obu kompozycjach wymieniono różowy pieprz, kawę, kwiat pomarańczy, jaśmin, wanilię i paczulę. Użytkownicy Fragrantica uważają, że jest bardzo zbliżony do Black Opium.

Główna różnica tkwi w proporcjach słodyczy i goryczy. Jeden z użytkowników Fragrantica odbiera go jako mniej słodki, z wyraźniejszą goryczą kawy, a inny uważa, że wanilia i kawa są stonowane. Użytkownik Parfumo uważa, że jest naprawdę zbliżony do oryginału, choć wkrótce staje się wyczuwalny blisko skóry.

To propozycja dla kogoś, komu Black Opium wydaje się zbyt słodki i kto chciałby mocniej poczuć gorzką kawę. Podstawa: wskazane źródła, porównanie Parfumo i przytoczone wyżej wypowiedzi użytkowników.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie serwisu Fragrantica uważają, że zapach jest bardzo podobny do Black Opium; jeden uważa go za mniej słodki, z wyraźniejszą gorzką kawą, a inny — że wanilia i kawa są w nim stonowane Fleur Noir by Câline (Fragrantica)
  2. Na stronie porównawczej Parfumo 128 ze 135 głosujących członków uznaje te dwa zapachy za podobne; w nutach obu wymieniono różowy pieprz, kawę, kwiat pomarańczy, jaśmin, wanilię i paczulę Fleur Noir vs Black Opium (Parfumo comparison)
  3. Członek serwisu Parfumo uważa, że zapach jest naprawdę bliski Black Opium, choć wkrótce trzyma się blisko skóry Fleur Noir, member statement (Parfumo)

Najbardziej zbliżony w bazie: Opera Noir

Flakon Opera Noir marki Maison Alhambra
Opera NoirMaison AlhambraNajbliżej w bazie

Opera Noir od Maison Alhambra zasługuje na miejsce w zestawieniu ze względu na późniejszą fazę noszenia. Dwóch użytkowników Fragrantica uważa, że jego baza jest bardzo zbliżona do Black Opium, a na stronie Parfumo Black Opium Eau de Parfum figuruje na społecznościowej liście „Podobne zapachy”.

Główna różnica pojawia się na początku. Zdaniem tych dwóch użytkowników otwarcie jest bardziej owocowe i mniej kawowe, więc podobieństwo ujawnia się dopiero po pewnym czasie. Opinie są podzielone: inni użytkownicy Fragrantica twierdzą, że nowy flakon potrzebuje kilku miesięcy, by odstać, a niektórzy nie dostrzegają żadnego podobieństwa.

To propozycja dla kogoś, kto ocenia zapach po tym, jak pachnie w bazie, i nie przeszkadza mu bardziej owocowe otwarcie. Podstawa: wskazane źródła; opinie na Fragrantica są podzielone.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Dwóch członków serwisu Fragrantica uważa, że faza dry-down jest bardzo zbliżona do Black Opium, choć otwarcie jest bardziej owocowe i zawiera mniej kawy; inni twierdzą, że zapach potrzebuje kilku miesięcy odpoczynku, a niektórzy nie dostrzegają podobieństwa Opera Noir by Maison Alhambra (Fragrantica)
  2. Na społecznościowej liście „zapachów podobnych” serwisu Parfumo przy Opera Noir wymieniono Black Opium Eau de Parfum Opera Noir by Maison Alhambra (Parfumo)

Najniższa cena: Touch of Woman

Flakon Touch of Woman marki La Rive
Touch of WomanLa RiveNajniższa cena

Touch of Woman marki La Rive to klon o najniższej cenie w zestawieniu — zarówno w przeliczeniu na flakon, jak i na ml. Parfumo łączy oba zapachy w obie strony: na własnej stronie Black Opium Eau de Parfum jest pierwsze na liście „Smells similar”, a na stronie Black Opium w Parfumo z kolei wymieniono Touch of Woman.

Największa różnica to kawa. Jeden z użytkowników Parfumo nazywa go przystępną cenowo alternatywą dla Black Opium, ze słodką, kremową wanilią, ale nie wyczuwa w nim kawy. To właśnie ona nadaje oryginałowi ciemniejszy charakter.

To propozycja dla kogoś, kto najbardziej lubi waniliową stronę Black Opium i chce wydać jak najmniej. Podstawa: wskazane źródła, obie listy podobnych zapachów Parfumo i tekst jednego z użytkowników.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Serwis Parfumo wymienia Black Opium Eau de Parfum jako pierwszy zapach na liście „zapachów podobnych” przy Touch of Woman Touch of Woman by La Rive (Parfumo)
  2. Na stronie Black Opium w serwisie Parfumo na liście „zapachów podobnych” wymieniono Touch of Woman Black Opium Eau de Parfum (Parfumo)
  3. Członek serwisu Parfumo nazywa go przystępną cenowo alternatywą dla Black Opium, o słodkiej, kremowej wanilii, ale jego zdaniem brakuje w nim kawy Touch of Woman, member write-up (Parfumo)

Łagodniejsza wersja: Gardenia

Flakon Gardenia marki Zara
GardeniaZaraŁagodniejsza wersja

Gardenia marki Zara to łagodniejsza droga do podobnego nastroju. Osoby, które mają oba zapachy, opisują na Fragrantica Gardenia jako delikatniejszą, lżejszą i bardziej kwiatową niż Black Opium, a także mniej wyrazistą.

Główna różnica znów tkwi w kawie: kilka z tych osób jej nie wyczuwa, a kwiaty wysuwają się na pierwszy plan. Jeden z użytkowników uważa też, że Gardenia jest słodsza od oryginału, więc łagodniejszy zapach nie oznacza tu bardziej wytrawnego.

To propozycja dla kogoś, kto uważa Black Opium za zbyt wyraziste na co dzień i woli jego kwiatową stronę. Podstawa: wskazane źródło i komentarze osób mających Gardenia na Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Właściciele obu zapachów z serwisu Fragrantica opisują go jako łagodniejszą, lżejszą i bardziej kwiatową wersję, mniej wyrazistą niż Black Opium, z długo utrzymującą się późniejszą fazą na skórze; jeden uważa go za słodszy, a kilku nie wyczuwa kawy Gardenia by Zara (Fragrantica)
  2. Na społecznościowej liście „zapachów podobnych” serwisu Parfumo przy zapachu Gardenia (2021) wymieniono Black Opium Eau de Parfum Gardenia (2021) by Zara (Parfumo)

Słodsza wersja: London Destination

Flakon London Destination marki Alexandria Fragrances
London DestinationAlexandria FragrancesSłodsza wersja

Na własnej stronie marki London Destination marki Alexandria Fragrances opisano jako zapach inspirowany YSL Black Opium, a na stronie tego zapachu w Parfumo Black Opium Eau de Parfum figuruje na społecznościowej liście „Smells similar”.

Główna różnica to gruszka. Użytkownicy na Fragrantica wyczuwają jej więcej niż w Black Opium, a mniej gorzkiej kawy. Na pierwszy plan wychodzą słodycz gruszki i wanilii, kwiatów jest mniej.

To propozycja dla kogoś, kto najbardziej lubi owocowy, słodki początek Black Opium i może obyć się bez gorzkiej nuty. Podstawa: wskazane źródła, opis marki, lista podobnych zapachów Parfumo i komentarze na Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie serwisu Fragrantica wyczuwają w nim więcej gruszki i mniej gorzkiej kawy niż w Black Opium; na pierwszym planie są słodycz gruszki i wanilii, a nut kwiatowych jest mniej London Destination by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  2. Alexandria Fragrances podaje, że London Destination powstał z inspiracji YSL Black Opium London Destination (Alexandria Fragrances)
  3. Na społecznościowej liście „zapachów podobnych” serwisu Parfumo przy London Destination wymieniono Black Opium Eau de Parfum London Destination by Alexandria Fragrances (Parfumo)

Oryginalne perfumy, które mamy w ofercie

Oryginalne perfumy, które łączy część nut kawy, wanilii i białych kwiatów; każde dostępne jako odlewka z oryginalnego flakonu.

  1. Carolina Herrera

    Good Girl

    Migdał i kawa na tle tuberozy, jaśminu sambac i kwiatu pomarańczy, z bobem tonka, kakao i pralinką: słodki zapach z rodziny białych kwiatów.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Mancera

    Feminity

    Skóra, kawa i różowy pieprz, a potem fiołek i heliotrop na tle karmelu, białego piżma i wanilii w lasce: miękki, pudrowy zapach.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Maison Margiela

    Coffee Break

    Kawa z mlekiem, lawenda i bób tonka na tle cedru, wanilii i wetiweru: kawowy zapach unisex.

    3ml · 10ml · 30ml

Co każdy klon robi inaczej

Zestawienie źródeł pokazuje jeden wyraźny schemat: kawę. Jeden użytkownik nie wyczuwa jej w Touch of Woman, kilka osób nie znajduje jej w Gardenia, a użytkownicy opisują mniej kawy na otwarciu Opera Noir i mniej goryczy w London Destination. U jednego z użytkowników Fleur Noir działa odwrotnie: jest w nim więcej gorzkiej kawy i mniej słodyczy. Oryginał równoważy słodycz i paloną nutę, a większość klonów przechyla szalę na jedną stronę.

Druga różnica to opinie. Nawet zapach, za którym przemawia najwięcej źródeł, ma użytkowników o innym zdaniu, a wśród osób piszących o Opera Noir są też takie, które nie dostrzegają żadnego podobieństwa. Klon, który jednej osobie wydaje się bliski, na skórze innej może wypadać zupełnie inaczej.

Kupić klon czy odlewkę Black Opium?

Według datowanych cen z tabeli Ambery Vanilla, Fleur Noir i Touch of Woman kosztują znacznie mniej za ml niż oryginał. Przy Opera Noir, Gardenia i London Destination pole ceny jest puste, bo podczas sprawdzania żadna z tych trzech kompozycji nie miała ceny katalogowej w UE. Black Opium w odlewce 10ml kosztuje 27,81 €, czyli 2,78 €/ml za ml. W pojemności 30ml, która wystarcza na około 600 rozpyleń, kosztuje 66,60 € (2,22 €/ml za ml). Jeśli na co dzień sięgasz po zapach kawowo-waniliowy, większy flakon klonu wystarczy na dłużej.

Jeśli zastanawiasz się, na który zapach się zdecydować, zacznij od mniejszej pojemności. Oryginał w 3ml kosztuje 9,81 € i wystarcza na około 60 rozpyleń. Noś go przez tydzień, a potem zdecyduj: Black Opium, klon czy żaden z nich. Le Parfum w pojemności 3ml kosztuje 9,81 €, a Over Red 8,01 € — jeśli najpierw wolisz porównać różne wersje. Z naszego poradnika jak długo wystarczają perfumy w odlewce 10ml dowiesz się, na ile wystarcza każda pojemność, a czym jest odlewka perfum wyjaśnia, jak napełniamy każdą z nich, przelewając perfumy z oryginalnego flakonu.

Oryginalne perfumy z nutami kawy i wanilii

Wolisz zapach innego domu perfumeryjnego? Trzy oryginalne kompozycje mają część wspólnych nut kawy, wanilii i białych kwiatów. Good Girl Carolina Herrera z 2016 roku otwiera się migdałem, kawą, bergamotką i cytryną. Później pojawiają się tuberoza, jaśmin sambac i kwiat pomarańczy, a bazę tworzą bób tonka, kakao, pralina i wanilia. Feminity Mancera z 2020 roku zaczyna się od skóry, mandarynki, kawy i różowego pieprzu, następnie nabiera pudrowego charakteru dzięki fiołkowi i heliotropowi, a na koniec zostawia karmel, białe piżmo i laskę wanilii. Coffee Break Maison Margiela z 2019 roku łączy kawę z mlekiem, lawendą i bobem tonka, na bazie cedru, wanilii i wetiweru. To zapach uniseksowy. Wszystkie trzy są dostępne w odlewkach, więc możesz wypróbować kilka w ciągu tygodnia, a potem wybrać.

Jeśli szukasz podobnych zapachów, zajrzyj do zestawień najlepszych perfum gourmand i najlepszych perfum waniliowych.

Jak testować klon

Paski testowe pokazują głównie nuty otwarcia, dlatego klon oceniaj na skórze. Jednego dnia noś oryginał, a innego klon, żeby jeden zapach nie wpływał na odbiór drugiego. Sprawdzaj oba w tych samych momentach: przez pierwsze minuty, w fazie serca i później, gdy już się ułożą. Przy Black Opium zwróć uwagę na kawę w sercu zapachu, bo właśnie w tej nucie źródła powyżej najczęściej dostrzegają różnicę.

Odlewka 3ml Black Opium pozwala nosić je na zmianę z klonem przez około tydzień. Jeśli bardziej spodoba ci się oryginał, odlewka 10ml wystarcza na około 200 rozpyleń, czyli na wiele tygodni codziennego noszenia, zanim pomyślisz o pełnym flakonie. O tym, gdzie i ile perfum aplikować podczas porównywania, przeczytasz w poradniku gdzie aplikować perfumy; różnice w stężeniu między wersjami omawiamy w eau de parfum a eau de toilette, a o tym, jak unikać zakupów w ciemno, piszemy w jak uniknąć zakupu w ciemno.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Black Opium w 3ml, zanim zdecyduję się na dupe?
W 10ML kupisz Black Opium jako odlewkę 3ml, 10ml lub 30ml, napełnianą z oryginalnego flakonu. Odlewka 3ml wystarcza na około 60 rozpyleń, więc możesz nosić oryginalne perfumy przez mniej więcej tydzień i porównywać je z wybranym klonem.
Który dupe Black Opium jest naszym pierwszym wyborem?
Ambery Vanilla od Dossier to najlepszy ogólny wybór w tym zestawieniu: jego opublikowana lista nut obejmuje różowy pieprz, gruszkę, lukrecję, kawę, wanilię i paczulę z Black Opium, choć nie ma na niej gorzkiego migdału ani drewna kaszmirowego.
Czy Fleur Noir jest zbliżony do Black Opium?
Użytkownicy Fragrantica uważają, że jest bardzo zbliżony, a strona porównawcza Parfumo pokazuje, że w obu przypadkach wymieniono różowy pieprz, kawę, kwiat pomarańczy, jaśmin, wanilię i paczulę. Jeden z użytkowników Fragrantica uważa, że Fleur Noir jest mniej słodki, z wyraźniejszą goryczą kawy, a użytkownik Parfumo zauważa, że szybko zaczyna pachnieć blisko skóry.
Czy zamienniki Black Opium są porównywane z Eau de Parfum czy Le Parfum?
Każde źródło, na którym oparto klony z tego zestawienia, porównuje je z Eau de Parfum. Le Parfum ma inną listę nut: na początku pojawia się cynamon, a przy kawie kilka rodzajów wanilii. Jeśli nie wiesz, którą wersję wolisz, wypróbuj obie.
Jak klony wypadają w porównaniu z Black Opium w przeliczeniu na ml?
Każdy klon z podaną ceną kosztuje znacznie mniej w przeliczeniu na ml niż oryginał. Odlewka 10ml Black Opium kosztuje 27,81 €, a 3ml — 9,81 €, jeśli chcesz ponosić oryginał przed wyborem.
Jak długo Black Opium utrzymuje się na skórze?
Zależy to bardziej od skóry i pogody niż od flakonu. Najprościej sprawdzić to, nosząc 3ml przez kilka dni i obserwując, jak zapach zachowuje się na twojej skórze.
Jakie perfumy fani łączą z Black Opium?
Ambery Vanilla, Fleur Noir, Opera Noir, Touch of Woman, Gardenia i London Destination są powiązane z Black Opium przez wskazane źródła, takie jak Parfumo czy Fragrantica. Wśród oryginalnych perfum Good Girl, Feminity i Coffee Break łączą z nim nuty kawy, wanilii lub białych kwiatów.

Źródła

  1. Ambery Vanilla by Dossier (Fragrantica)
  2. Ambery Vanilla (Dossier)
  3. Fleur Noir by Câline (Fragrantica)
  4. Fleur Noir vs Black Opium (Parfumo comparison)
  5. Fleur Noir, member statement (Parfumo)
  6. Opera Noir by Maison Alhambra (Fragrantica)
  7. Touch of Woman by La Rive (Parfumo)
  8. Black Opium Eau de Parfum (Parfumo)
  9. Touch of Woman, member write-up (Parfumo)
  10. Gardenia by Zara (Fragrantica)
  11. London Destination by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  12. London Destination (Alexandria Fragrances)

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Black Opium, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 28 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Yves Saint Laurent ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach