Dior Homme Intense dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Dior Homme Intense dupe, összevetve az íriszes eredetivel a feltüntetett jegyek és megnevezett források alapján. Vagy előbb próbáld ki az eredetit 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében az Al Wataniah Kayaan Classic a legjobb Dior Homme Intense dupe, ezt ajánlják a legtöbben, bár egyik tulajdonosa szerint inkább a sima Dior Homme-hoz áll közel. Egy tag beszámolója szerint a Maison Alhambra Dark Door Intense hasonlít leginkább magára az Intense-re; a legalacsonyabb árú változat pedig a Fragrance World Parfum D'Hommes Intense. Az eredetit keresed? A Dior Homme Intense 10ml-es dekantja 26,91 € a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Kayaan ClassicÖsszességében a legjobb Al Wataniah25,93 € 100ml
  2. Dark Door IntenseA leszáradásban a legközelebbi Maison Alhambra24,95 € 100ml
  3. Camaro Homme IntenseLágyabb változat Pendora Scents34,90 € 100ml
  4. Parfum D'Hommes IntenseA legolcsóbb Fragrance World23,96 € 100ml
  5. His ConfessionÉdesebb változat Lattafa40,00 € 100ml
  6. Intense HommePrémium alternatíva The Dua BrandNincs uniós ár

Inkább az eredetit választanád?

Dior Homme Intense

DiorAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,24 €–0,40 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg világoskék háttér előtt: Prada L'Homme Intense, Dior Homme Intense és Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée

Milyen illatú a Dior Homme Intense?

Dior Dior Homme Intense flakon
Az eredetiDior Homme IntenseDior

A Dior Dior Homme Intense férfiillata 2011-ben jelent meg, és egyetlen alapanyagra épít. A rövid levendulás nyitány után az írisz kerül előtérbe, a szívjegyben ambrettával és kevés körtével. Az írisz púderes, kissé földes, ibolyás árnyalattal, az ambretta pedig lágy, pézsmás melegséget ad hozzá. Alatta a virginiai cédrus és a vetiver száraz, fás alapot teremt, így a púderesség nem válik édessé. A Dior a saját termékoldalán mutatja be az illatot.

Egy klónokat készítő márkának éppen ezt az egyensúlyt kell eltalálnia. Ha cukrot adnak hozzá, az írisz lágyabb, gourmand jellegű lesz; ha eltűnik a fa, a púderes jegyeknek nem marad támaszuk.

Levendula, körte és cédrusfa nyersanyagként: illatjegyek ebből: Dior Dior Homme Intense
A képen: levendula, körte és cédrusfa, illatjegyek ebből: Dior Homme Intense.

Dior Homme Intense-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Kayaan Classic Al Wataniah
Megnevezett forrás Forrás
25,93 € 100ml
0,26 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Dark Door Intense Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
24,95 € 100ml
0,25 €/ml
3Lágyabb változat Camaro Homme Intense Pendora Scents
Megnevezett forrás Forrás
34,90 € 100ml
0,35 €/ml
4A legolcsóbb Parfum D'Hommes Intense Fragrance World
Megnevezett forrás Forrás
23,96 € 100ml
0,24 €/ml
5Édesebb változat His Confession Lattafa
Megnevezett forrás Forrás
40,00 € 100ml
0,40 €/ml
6Prémium alternatíva Intense Homme The Dua Brand
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—

Üvegfotók: fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, lattafa-usa.com, fragrantica.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontDior Homme IntenseDiorKayaan ClassicAl Wataniah
Ár milliliterenként
3ml: 2,97 €/ml · 10ml: 2,69 €/ml · 30ml: 2,13 €/ml
0,26 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Dior Homme Intense parfümhöz hasonlítunk
  • Egy Parfumo-tag szerint ez a Dior Homme Intense legjobb alternatívája: feltűnően hasonló, csak kissé fűszeresebb; először levendula, aztán púderes írisz, végül édes, púderes vaníliás lecsengés Kayaan Classic member write-up, Parfumo
  • Toszkán íriszt és narancsot sorol fel, majd rózsát és bőrt, végül szantálfát, ambrettát, agarwoodot és cédrust; a tagok szerint jóval alacsonyabb áron hozza a Dior Homme karakterét, egyikük nagyon közelinek találja az eredetihez, mások viszont arról számolnak be, hogy gyorsan elillan, vagy túl púderesnek érzik Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
  • Két tag ajánlotta egy Dior Homme Intense-alternatívákat kereső fórumszálban; egyikük szerint sokáig tart Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
  • A Dark Door Intense oldalán az egyik tulajdonos szerint a Kayaan Classic inkább az eredeti Dior Homme-hoz, nem pedig az Intense-hez képest jobb alternatíva, egy másik pedig a Kayaan Classicot kissé édesebbnek találja a Dark Door Intense-nél Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Dior Homme Intense vásárláskor olcsóbb (8,91 €, illetve 25,93 €).
  • Kayaan Classic több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Dior Homme Intense illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb17,82 €0ml marad
  • 1 × 10ml26,91 €4ml marad
  • 1 × 30ml63,90 €24ml marad
  • Kayaan Classic (Al Wataniah): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül25,93 €94ml marad

Ennyi viselésnél a(z) Dior Homme Intense dekantjai olcsóbbak, mint Kayaan Classic (17,82 €, illetve 25,93 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 8,91 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Dior Homme Intense dekantjai olcsóbbak, mint Kayaan Classic (8,91 €, illetve 25,93 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 163,62 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Kayaan Classic olcsóbb, mint a(z) Dior Homme Intense dekantjai (25,93 €, illetve 163,62 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Dior Homme Intense alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Al Wataniah Kayaan ClassicA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Dior Homme Intense. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A legjobb összességében: Kayaan Classic

Al Wataniah Kayaan Classic flakon
Kayaan ClassicAl WataniahÖsszességében a legjobb

Az Al Wataniah Kayaan Classic az a változat, amelyet a leggyakrabban ajánlanak, és papíron közös benne az eredetivel az írisz, az ambretta és a cédrus. A Fragrantica adatlapján a nyitányban toszkán írisz és narancs, a szívben rózsa és bőr, az alapban pedig szantálfa, ambretta, agarfa és cédrus szerepel.

A fő különbség a felépítés, és ezt érdemes világosan kimondani. A felsorolásban nincs levendula, körte vagy vetiver, tehát nem a Dior Homme Intense illatpiramisát követi. A Dark Door Intense oldalán író egyik tulajdonos szerint a Kayaan inkább a sima Dior Homme jobb alternatívája, nem az Intense-é. A viselők ennek ellenére az Intense-hez kötik: egy Parfumo-tag a Dior Homme Intense legjobb alternatívájának nevezi, feltűnően hasonlónak, kissé fűszeresebbnek; levendulával indul, majd púderes íriszbe, végül édes, púderes vaníliás leszáradásba vált. A Fragranticán a tagok sokkal alacsonyabb ár mellett is Dior Homme-jellegről írnak, egyikük pedig nagyon közelinek érzi az eredetihez. Mások szerint gyorsan elillan, vagy túl púderes.

Annak való, aki szereti a púderes íriszt, a fűszeresebb, édesebb lecsengést, és a sima Dior Homme-ot is szívesen viseli. Alap: megnevezett források. Két tag ajánlja egy Fragrantica-fórumbejegyzésben, amelyben Dior Homme Intense-alternatívákat keresnek. Egyikük azt is hozzáteszi, hogy sokáig tart, a fenti termékadatlap és a tag leírása pedig további részletekkel szolgál.

Miért ez a választás?Források: 4

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Parfumo-tag szerint ez a Dior Homme Intense legjobb alternatívája: feltűnően hasonló, csak kissé fűszeresebb; először levendula, aztán púderes írisz, végül édes, púderes vaníliás lecsengés Kayaan Classic member write-up, Parfumo
  2. Toszkán íriszt és narancsot sorol fel, majd rózsát és bőrt, végül szantálfát, ambrettát, agarwoodot és cédrust; a tagok szerint jóval alacsonyabb áron hozza a Dior Homme karakterét, egyikük nagyon közelinek találja az eredetihez, mások viszont arról számolnak be, hogy gyorsan elillan, vagy túl púderesnek érzik Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
  3. Két tag ajánlotta egy Dior Homme Intense-alternatívákat kereső fórumszálban; egyikük szerint sokáig tart Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
  4. A Dark Door Intense oldalán az egyik tulajdonos szerint a Kayaan Classic inkább az eredeti Dior Homme-hoz, nem pedig az Intense-hez képest jobb alternatíva, egy másik pedig a Kayaan Classicot kissé édesebbnek találja a Dark Door Intense-nél Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica

A legközelebbi lecsengés: Dark Door Intense

Maison Alhambra Dark Door Intense flakon
Dark Door IntenseMaison AlhambraA leszáradásban a legközelebbi

A Maison Alhambra Dark Door Intense az eredeti teljes, közzétett illatpiramisát sorolja fel. A Fragrantica-oldala levendulát, majd íriszt, ambrettát és körtét, végül virginiai cédrust és vetivert sorol fel, tehát a feltüntetett alapjegyei megegyeznek az eredetiével. Egy ottani tag szerint ráadásul még a Kayaan Classicnál is közelebb áll magához az Intense-hez; szerinte a Kayaan Classic valamivel édesebb.

A fő különbség az alapjegyeknél érezhető. Egy másik tag az oldalon kissé sötétebbnek találja az eredetinél: kevésbé rúzsos az írisze, és jobban előtérbe kerül a cédrus és a vetiver. Az a tag, aki a legközelebbinek tartja, rövid tartósságról is beszámol. Egy Parfumo-tag levendulával, körtével, ambrettával, vetiverrel és cédrussal kísért, édes-púderes íriszként írja le. Átlagos tartósságúnak találja, és azoknak ajánlja, akik kedvelik az eredeti púderes jellegét.

Annak való, aki a Dior Homme Intense saját illatjegyeit keresi, és nem bánja, ha az írisz kissé háttérbe húzódik a szárazabb fás jegyek mögött. Alap: megnevezett források, a Fragrantica-adatlap és a Parfumo-tag leírása.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Levendulát sorol fel, majd íriszt, ambrettát és körtét, végül virginiai cédrust és vetivert; az egyik tag szerint még a kissé édesebb Kayaan Classicnál is közelebb áll a Dior Homme Intense-hez, de nem tart sokáig; egy másik kissé sötétebbnek érzi, kevesebb rúzsszerű íriszzel, több cédrussal és vetiverrel Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Egy Parfumo-tag púderesen édes íriszként írja le, levendulával, körtével, ambrettával, vetiverrel és cédrussal; átlagos a tartóssága, és annak ajánlja, aki kedveli az eredeti púderes jellegét Dark Door Intense member write-up, Parfumo

Lágyabb változat: Camaro Homme Intense

Pendora Scents Camaro Homme Intense flakon
Camaro Homme IntensePendora ScentsLágyabb változat

A Pendora Scents Camaro Homme Intense is szorosan követi az eredeti illatjegy-listáját. A Fragrantica-adatlapja levendulát, majd íriszt, ambrettát és körtét, végül cédrust és vetivert sorol fel.

A fő különbség a púderesség mértéke. Azok a tagok, akiknek megvan a Dior Homme Intense, hasonlónak, de valamivel kevésbé púderesnek érzik; a Kayaan Classicnál pedig jóval kevésbé púderesnek. Mások szerint az írisz inkább viaszos, mint rúzsos, néhányan pedig nem kedvelik Dior Homme Intense-alternatívaként, így a vélemények nem egységesek. Egy tag a Dior Homme Intense-alternatívákról szóló Fragrantica-fórumbejegyzésben azt írja, hogy a Dior Homme Intense egy korábbi formulája után készült.

Annak való, aki az eredeti púderességét kissé túl soknak érzi, és könnyedebb íriszt szeretne. Alap: megnevezett források, az adatlap és a fórumbejegyzés.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Levendulát sorol fel, majd íriszt, ambrettát és körtét, végül cédrust és vetivert; a Dior Homme Intense-t birtokló tagok hasonlónak találják, csak kissé kevésbé púderesnek, a Kayaan Classicnál pedig jóval kevésbé púderesnek; mások rúzsos helyett viaszosnak érzik az íriszt, néhányan pedig nem kedvelik DHI-alternatívaként Camaro Homme Intense by Pendora Scents, Fragrantica
  2. Egy fórumban hozzászóló szerint a Paris Corner a 2007-es Dior Homme Intense mintájára készítette Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum

A legalacsonyabb árú: Parfum D'Hommes Intense

Fragrance World Parfum D'Hommes Intense flakon
Parfum D'Hommes IntenseFragrance WorldA legolcsóbb

A Fragrantica a Fragrance World Parfum D'Hommes Intense illatát a Dior Homme Intense alternatívájaként mutatja be. Az ottani adatlapján levendulát, majd íriszt, ambrettát és körtét, végül virginiai cédrust és vetivert sorol fel, vagyis jegyről jegyre az eredeti listáját követi.

Az adott oldalon olvasható egyetlen tagi beszámoló alapján a fő különbség nem az illat karaktere, hanem a tartóssága. A beszámoló szerzője nagyon közelinek találja az eredetihez, de azt írja, hogy csak rövid ideig érezhető körülötte, és a bőrön sem marad sokáig.

Annak való, aki a lehető legkisebb ráfordítással szeretné megkapni az Intense jegyeit, és nem bánja, ha újra kell fújnia. Alap: egyetlen megnevezett forrás, ezért ez a választás kevésbé erős bizonyítékokon nyugszik, mint a fentiek.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica a Dior Homme Intense alternatívájaként mutatja be, és levendulát sorol fel, majd íriszt, ambrettát és körtét, végül virginiai cédrust és vetivert; az egyik tag nagyon közelinek találja az eredetihez, de arról számol be, hogy a kisugárzása körülbelül egy óráig tart, a bőrön pedig 3–5 órán át érezhető Parfum D'Hommes Intense by Fragrance World, Fragrantica

Édesebb változat: His Confession

Lattafa His Confession flakon
His ConfessionLattafaÉdesebb változat

A Lattafa His Confession illatában az eredeti központi íriszjegye is megjelenik, a tagok azonban több illat közé helyezik, nem csupán egy mellé. A Fragrantica-oldalán a tagok szerint a Dior Homme Intense és a Givenchy Gentleman EDP jut róla eszükbe.

A fő különbség a vanília. A tagok sűrűbb, édesebb vaníliáról írnak, amely lágyítja az íriszt; egy másikuk szerint a Dior Homme Intense-re emlékeztet, de annál édesebb és púderesebb. Egy Parfumo-tag a Luna Rossa Black, a Dior Homme Intense és a Givenchy Gentleman közé helyezi: az íriszt melegebbnek találja, mint a Dior Homme-ban, és több ámbrát, vaníliát és tonkát érez benne.

Annak való, aki az eredetit túl száraznak és hűvösnek érzi, és inkább valami melegbe burkolt íriszre vágyik. Alap: megnevezett források, a Fragrantica-oldal és a Parfumo-beszámoló.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A tagok szerint a Dior Homme Intense-re és a Givenchy Gentleman EDP-re emlékeztet, sűrűbb, édesebb vaníliával, amely lágyítja az íriszt; egy másik szerint olyan, mint a Dior Homme Intense, csak édesebb és púderesebb His Confession by Lattafa, Fragrantica
  2. Egy Parfumo-tag a Luna Rossa Black, a Dior Homme Intense és a Givenchy Gentleman közé helyezi; a Dior Homme-nál melegebb íriszt, valamint több ámbrát, vaníliát és tonkababot érez benne His Confession member write-up, Parfumo

Prémium alternatíva: Intense Homme

The Dua Brand Intense Homme flakon
Intense HommeThe Dua BrandPrémium alternatíva

A The Dua Brand extrait de parfumként árulja az Intense Homme-ot. A márka saját oldalán azt írja, hogy a Dior Homme Intense egy korábbi változata ihlette, és íriszt, vaníliát, vetivert, levendulát, ámbrát és virginiai cédrust sorol fel. Ez a levendula-, írisz-, cédrus- és vetiverjegyekben egyezik az eredetivel.

A jegylisták alapján a fő különbség a középrészt érintő csere: vanília és ámbra szerepel benne, körte és ambrette viszont nem. Egy Parfumo-tag, akinek korábban volt Dior Homme Intense-e, közelinek találja, kissé kesernyésnek és édes-fűszeresnek, púderes és vaníliás jegyekkel; szerinte kevésbé mély az eredetinél, viszont nagyon sokáig tart. EU-s listaárat nem találtunk hozzá, ezért a táblázatban az ármező üres marad.

Annak való, aki extrait-erősségű klónt keres, és szereti az írisz mellett a vaníliás árnyalatot. Alap: megnevezett források, a márka oldala és a Parfumo-beszámoló.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A ház szerint az illatot a Dior Homme Intense 2008-as formulája ihlette; íriszt, vaníliát, vetivert, levendulát, ámbrát és virginiai cédrust sorol fel, és extrait de parfumként árulja Intense Homme, The Dua Brand
  2. Egy Parfumo-tag, akinek megvolt a 2007-es Dior Homme Intense, közelinek találja: enyhén kesernyés, édes-fűszeres, púderes és vaníliás; az eredetinél kevésbé mély, a tartóssága pedig nagyon hosszú Intense Homme member write-up, Parfumo

Eredeti alternatívák a kínálatunkban

Más parfümházak eredeti parfümjei, amelyek középpontjában az írisz áll; mindegyik dekant az eredeti üvegből töltve.

  1. Prada

    Prada L'Homme Intense

    Írisz ámbra, pacsuli, tonkabab, bőr és szantálfa fölött: melegebb, bőrösebb hatású.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Givenchy

    Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée

    Bergamott, írisz és gesztenye whisky, fás jegyek és ámbra fölött: diós, alkoholos karakterű.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Prada

    Prada L'Homme

    Írisz és ibolya nerolival, fekete borssal és kardamommal, ámbra, cédrus és szantálfa fölött: frissebb, fűszeresebb hatású.

    3ml · 10ml · 30ml

Miben tér el minden klón?

Leggyakrabban az édességben térnek el. A klónok közül több vaníliát, ámbrát vagy tonkát hoz be az összképbe, akár a jegylistája, akár a viselők leírása alapján, az eredeti azonban egyiket sem sorolja fel. Az édességét kizárólag a szívben megbúvó kevés gyümölcs adja, amelyet a száraz fa fog vissza. Ezért mondják olyan gyakran a tulajdonosok, hogy egy klón kissé édesebb.

A második vitás pont a púderesség. Amit az egyik tulajdonos túl púderesnek talál, azt a másik nem érzi eléggé annak; ugyanarról a klónról is születhet mindkét vélemény. A tagok más-más szavakkal írják le az íriszt: rúzshoz, viaszos érzethez vagy melegséghez hasonlítják.

A harmadik a tartósság. Egynél több tag is arról számol be, hogy egy közeli klón csak rövid ideig tart, így a jó első benyomás nem feltétlenül kísér végig a napon. Végül néhány klón az eredeti egy korábbi változatát veszi alapul.

Klónüveget vegyél, vagy inkább az eredeti dekantját?

Milliliterenként számolva a táblázatban árral szereplő klónok mind jóval kevesebbe kerülnek az eredetinél. A Dior Homme Intense 10ml-es dekantja 26,91 €, vagyis milliliterenként 2,69 €/ml, a 30ml-es kiszerelés pedig 63,90 € (2,13 €/ml). Ha biztos vagy benne, hogy jól áll neked a púderes írisz, és szereted bőven fújni, egy nagyobb üveg klón tovább kitart.

Ha még nem döntöttél, másképp alakulnak a számok. Az eredeti 3ml-es dekantja – nagyjából 60 fújásra elég – 8,91 €, vagyis kevesebbe kerül, mint egy teljes üveg klón. Viseld egy hétig a bőrödön, és könnyebb lesz választani: a Dior írisze, a fenti klónok egyike vagy valami egészen más. A milliliterár-index a teljes kínálatban megmutatja ezeket az adatokat.

Eredeti parfümök ugyanabból az illatcsaládból

Ha az írisz a kedvenced, három másik márka eredeti parfümje is erre épít. A Prada L'Homme Intense íriszjegyekkel nyit, majd a tonkabab, a bőr és a szantálfa fölött ámbra és pacsuli bontakozik ki: melegebb, bőrösebb illat. A Givenchy Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée bergamottot társít az íriszhez és a gesztenyéhez, majd whiskey, fás jegyek és ámbra következik: diós, szeszes karakter. A Prada L'Homme az íriszt és az ibolyát nerolival, fekete borssal, kardamommal és gerániummal veszi körül, az alapban pedig ámbra, cédrus, szantálfa és pacsuli jelenik meg: frissebb és fűszeresebb. Mindhárom dekantként is kapható, így egy héten belül kettőt is viselhetsz, és összehasonlíthatod őket.

Így próbálj ki egy klónt

A klónt a bőrödön ítéld meg, ne papírcsíkon, mert azon csak a nyitányt és alig valami mást érzel. Az eredetit egyik nap viseld, a klónt pedig egy másikon, hogy egyik illat se befolyásolja, hogyan érzékeled a másikat. Mindkettőt ugyanazokban a pillanatokban vizsgáld meg: az első percekben, amikor a szívjegy már letisztult, majd később, a nap folyamán az alapjegyeknél, ahol az írisz és a fás jegyek döntik el, mennyire hasonló a két illat.

A Dior Homme Intense 3ml-es dekantja elegendő ahhoz, hogy egy hétig tisztességesen összehasonlítsd. A 10ml-es dekant nagyjából 200 fújásra elég, így hetekig viselheted, ha az eredeti mellett döntesz; a 30ml-es, nagyjából 600 fújásra elegendő kiszerelést pedig megtarthatod. Új vagy a dekantok világában? Útmutatóinkból megtudhatod, hogyan működik egy parfümdekant, és miért jobb egy kisebb kiszerelés, mint a vakvásárlás. Ha többet szeretnél megtudni az illatot meghatározó összetevőről, olvasd el, milyen illata van az írisznek; ha pedig egy másik Dior-illat érdekel ugyanezzel a megközelítéssel, nézd meg a Dior Sauvage klónjairól szóló útmutatónkat. Ha a hidegebb hónapokra melegebb illatot keresel, olvasd el a téli férfiillatokról szóló útmutatónkat.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kapható a Dior Homme Intense 3ml-es vagy 10ml-es dekantban?
Igen. A 10ML az eredeti üvegből töltve 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es dekantként kínálja. A 10ml-es dekant körülbelül 200 fújásra elég, az ára pedig 26,91 €.
Melyik Dior Homme Intense-dupe-ot rangsoroljuk első helyre, és miért?
Ebben az útmutatóban összességében a Kayaan Classic by Al Wataniah a legjobb választás, mert ezt ajánlják a legtöbben. Egy Parfumo-tag feltűnően hasonlónak találta, kissé fűszeresebbnek, a lecsengésében pedig édesnek. A jegylistája eltér az Intense-étől, egy tulajdonosa pedig inkább a sima Dior Homme-hoz érzi közelebbinek, ezért a Dark Door Intense az, amelyik az Intense saját jegyeit sorolja fel.
Papíron a Kayaan Classic a Dior Homme Intense-hez legközelebb álló klón?
Ezt ajánlják a legtöbben, de papíron nem ez áll hozzá a legközelebb. A feltüntetett jegyek között a levendulát, a körtét és a vetivert narancs, rózsa, bőr, szantálfa és agarfa váltja fel. Egy tulajdonosa inkább a sima Dior Homme-hoz érzi jobb találatnak, néhány tag pedig túl púderesnek találja, vagy arról számol be, hogy hamar elillan.
Mely klónoknál szerepel a Dior Homme Intense írisz- és levendulajegye?
A Dark Door Intense, a Camaro Homme Intense és a Parfum D'Hommes Intense is feltünteti a levendulát, az íriszt, az ambrettát, a körtét, a cédrust és a vetivert, a tagok pedig a Kayaan Classicot és a His Confessiont is hozzá hasonlítják. Az eredeti parfümök közül a Prada L'Homme Intense, a Prada L'Homme és a Givenchy Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée is az íriszre épül.
Van Dior Homme Intense-klón extrait koncentrációban?
A The Dua Brand Intense Homme parfümjét extrait de parfumként árulják, a parfümház pedig azt állítja, hogy a Dior Homme Intense egy korábbi változata ihlette. A feltüntetett jegyei között szerepel a vanília és az ámbra, a körte és az ambretta viszont hiányzik.
Hogyan viszonyulnak a klónok a Dior Homme Intense-hez milliliterenként?
Milliliterenként számolva a táblázatban szereplő összes árazott klón jóval kevesebbe kerül az eredetinél. Az eredeti 10ml-es dekantja 26,91 €, a 3ml-es pedig 8,91 €; ez utóbbi kevesebbe kerül, mint egy teljes klónüveg, és így még azelőtt dönthetsz, hogy bármelyiket megvennéd.
Meddig tart rajtam a Dior Homme Intense?
Az illat tartóssága a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért nem adunk meg rá konkrét időtartamot. Viseld egy hétig a 3ml-es dekantot, ami körülbelül 60 fújásra elég, és a saját bőrödön ítéld meg, valamelyik klón mellett.

Források

  1. Dior Homme Intense, Dior
  2. Kayaan Classic member write-up, Parfumo
  3. Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
  4. Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
  5. Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
  6. Dark Door Intense member write-up, Parfumo
  7. Camaro Homme Intense by Pendora Scents, Fragrantica
  8. Parfum D'Hommes Intense by Fragrance World, Fragrantica
  9. His Confession by Lattafa, Fragrantica
  10. His Confession member write-up, Parfumo
  11. Intense Homme, The Dua Brand
  12. Intense Homme member write-up, Parfumo

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Dior Homme Intense illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Dior márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató