Dior Homme Intense dupe 2026: 6 klonů vs. originál

Šest alternativ k Dior Homme Intense, každá posouzená podle uvedených tónů a jmenovaných zdrojů ve vztahu k původní vůni s kosatcem. Nebo si nejprve vyzkoušejte originál jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší celkovou alternativou k Dior Homme Intense je Kayaan Classic od Al Wataniah, který se doporučuje nejčastěji, ačkoli jeden majitel mu připisuje větší podobnost s klasickým Dior Homme. Podle jednoho člena se samotnému Intense nejvíc blíží Dark Door Intense od Maison Alhambra; nejnižší cenu má Parfum D'Hommes Intense od Fragrance World. Chcete originál? Dior Homme Intense stojí 26,91 € za 10ml odstřik v 10ML.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 28. září 2026

Pořadí

  1. Kayaan ClassicNejlepší celkově Al Wataniah25,93 € 100ml
  2. Dark Door IntenseNejblíž v dojezdu Maison Alhambra24,95 € 100ml
  3. Camaro Homme IntenseJemnější pojetí Pendora Scents34,90 € 100ml
  4. Parfum D'Hommes IntenseNejnižší cena Fragrance World23,96 € 100ml
  5. His ConfessionSladší pojetí Lattafa40,00 € 100ml
  6. Intense HommePrémiová alternativa The Dua BrandBez ceny v EU

Chcete raději originál?

Dior Homme Intense

DiorStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,24 €–0,40 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

Tři flakony na světle modrém pozadí: Prada L'Homme Intense, Dior Homme Intense a Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée

Jak voní Dior Homme Intense?

Lahvička Dior Homme Intense od Dior
OriginálDior Homme IntenseDior

Dior Homme Intense od Dior je pánská vůně z roku 2011, postavená na jedné hlavní složce. Krátký úvod levandule uvolní prostor kosatci, který tvoří srdce vůně spolu s ambrettou a trochou hrušky. Kosatec působí pudrově a lehce zemitě, s fialkovým nádechem, zatímco ambrette mu dodává jemné pižmové teplo. V základu cedr z Virginie a vetiver vytvářejí suchý dřevitý základ, který brání tomu, aby pudrovost působila sladce. Dior vůni uvádí na své produktové stránce.

U značky, která vytváří klony, je právě tahle rovnováha zásadní. Přidejte cukr a kosatec zjemní a získá gurmánský charakter; uberte dřevo a pudrovost ztratí oporu.

Levandule, hruška a cedrové dřevo jako suroviny: tóny parfému Dior Homme Intense od Dior
Na obrázku: levandule, hruška a cedrové dřevo, tóny parfému Dior Homme Intense.

Alternativy k Dior Homme Intense ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Kayaan Classic Al Wataniah
Uvedený zdroj Zdroj
25,93 € 100ml
0,26 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Dark Door Intense Maison Alhambra
Uvedený zdroj Zdroj
24,95 € 100ml
0,25 €/ml
3Jemnější pojetí Camaro Homme Intense Pendora Scents
Uvedený zdroj Zdroj
34,90 € 100ml
0,35 €/ml
4Nejnižší cena Parfum D'Hommes Intense Fragrance World
Uvedený zdroj Zdroj
23,96 € 100ml
0,24 €/ml
5Sladší pojetí His Confession Lattafa
Uvedený zdroj Zdroj
40,00 € 100ml
0,40 €/ml
6Prémiová alternativa Intense Homme The Dua Brand
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—

Fotografie flakonů: fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, lattafa-usa.com, fragrantica.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajDior Homme IntenseDiorKayaan ClassicAl Wataniah
Cena za ml
3ml: 2,97 €/ml · 10ml: 2,69 €/ml · 30ml: 2,13 €/ml
0,26 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Dior Homme Intense
  • Člen komunity Parfumo ji označuje za nejlepší alternativu k Dior Homme Intense: je nápadně podobná a o něco kořenitější; nejprve levandule, pak pudrový kosatec a nakonec sladké, pudrové doznívání vanilky Kayaan Classic member write-up, Parfumo
  • Uvádí toskánský kosatec a pomeranč, pak růži a kůži, nakonec santalové dřevo, ambrette, agarové dřevo a cedr; členové popisují charakter Dior Homme za mnohem nižší cenu, jednomu připadá vůně originálu velmi blízká, zatímco jiní uvádějí, že rychle vyprchá, nebo jim připadá příliš pudrová Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
  • Dva členové ji doporučili ve fórovém vlákně s dotazem na alternativy k Dior Homme Intense; jeden z nich říká, že dlouho vydrží Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
  • Na stránce Dark Door Intense jeden majitel označuje Kayaan Classic za lepší alternativu k původnímu Dior Homme než k verzi Intense a jinému připadá Kayaan o něco sladší než Dark Door Intense Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 28. září 2026
  • Dior Homme Intense stojí při nákupu méně: 8,91 € oproti 25,93 €.
  • Kayaan Classic vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Dior Homme Intense nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější17,82 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml26,91 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml63,90 €Zbyde 24ml
  • Kayaan Classic od Al Wataniah: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026, bez dopravy25,93 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Dior Homme Intense méně než Kayaan Classic: 17,82 € oproti 25,93 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 8,91 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Dior Homme Intense méně než Kayaan Classic: 8,91 € oproti 25,93 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 163,62 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Kayaan Classic méně než odstřiky parfému Dior Homme Intense: 25,93 € oproti 163,62 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Dior Homme Intense: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Kayaan Classic od Al WataniahOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Dior Homme Intense. Ceny za ml z cen lahví ověřených 28. září 2026.

Nejlepší celková volba: Kayaan Classic

Lahvička Kayaan Classic od Al Wataniah
Kayaan ClassicAl WataniahNejlepší celkově

Kayaan Classic od Al Wataniah patří k nejčastěji doporučovaným volbám a podle složení sdílí s originálem kosatec, ambrettu a cedr. Na stránce Fragrantica jsou v úvodu toskánský kosatec a pomeranč, v srdci růže a kůže a v základu santalové dřevo, ambrette, agarové dřevo a cedr.

Hlavní rozdíl je ve stavbě vůně a stojí za to říct to otevřeně. Levandule, hruška ani vetiver v seznamu nejsou, nejde tedy o vonnou pyramidu Intense. Jeden majitel, který píše na stránce Dark Door Intense, označuje Kayaan za lepší alternativu ke klasickému Dior Homme než k Intense. Přesto si ho nositelé s Intense spojují: člen Parfumo ho označuje za nejlepší alternativu k Dior Homme Intense, nápadně podobnou a o něco kořenitější; podle něj přechází od levandule přes pudrový kosatec až k nasládlému pudrovému vanilkovému dozvuku. Členové na Fragrantica popisují charakter Dior Homme za mnohem nižší cenu a jednomu připadá vůně originálu velmi blízká. Jiní uvádějí, že rychle vyprchá, nebo jim připadá příliš pudrová.

Hodí se pro někoho, kdo má rád pudrový kosatec, dává přednost kořenitějšímu a sladšímu dozvuku a nevadila by mu ani blízkost klasického Dior Homme. Základ: jmenované zdroje. Dva členové ho doporučují ve vlákně na fóru Fragrantica, kde se hledají alternativy k Dior Homme Intense. Jeden z nich dodává, že dlouho vydrží; podrobnosti doplňuje výše uvedený seznam vůně a text člena.

Proč tahle volba?Zdroje: 4

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen komunity Parfumo ji označuje za nejlepší alternativu k Dior Homme Intense: je nápadně podobná a o něco kořenitější; nejprve levandule, pak pudrový kosatec a nakonec sladké, pudrové doznívání vanilky Kayaan Classic member write-up, Parfumo
  2. Uvádí toskánský kosatec a pomeranč, pak růži a kůži, nakonec santalové dřevo, ambrette, agarové dřevo a cedr; členové popisují charakter Dior Homme za mnohem nižší cenu, jednomu připadá vůně originálu velmi blízká, zatímco jiní uvádějí, že rychle vyprchá, nebo jim připadá příliš pudrová Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
  3. Dva členové ji doporučili ve fórovém vlákně s dotazem na alternativy k Dior Homme Intense; jeden z nich říká, že dlouho vydrží Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
  4. Na stránce Dark Door Intense jeden majitel označuje Kayaan Classic za lepší alternativu k původnímu Dior Homme než k verzi Intense a jinému připadá Kayaan o něco sladší než Dark Door Intense Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica

Nejblíže při doznívání: Dark Door Intense

Lahvička Dark Door Intense od Maison Alhambra
Dark Door IntenseMaison AlhambraNejblíž v dojezdu

Dark Door Intense od Maison Alhambra uvádí kompletní zveřejněnou pyramidu originálu. Na stránce Fragrantica najdete levanduli, poté kosatec, ambrettu a hrušku a nakonec virginský cedr a vetiver. Uvedené základní tóny jsou tedy stejné jako u originálu. Jeden z členů tam navíc považuje vůni za ještě bližší samotnému Intense než Kayaan Classic, který mu připadá o něco sladší.

Hlavní rozdíl je v základu. Jiný člen na této stránce vůni vnímá jako o něco tmavší než originál, s méně rtěnkovým kosatcem a výraznějším cedrem a vetiverem. Člen, který ji považuje za nejbližší, zároveň uvádí kratší výdrž. Jeden člen na Parfumo popisuje pudrově sladký kosatec s levandulí, hruškou, ambrettou, vetiverem a cedrem. Výdrž mu připadá průměrná a vůni doporučuje každému, kdo má rád pudrový originál.

Hodí se pro někoho, kdo chce stejné tóny jako Intense a nevadí mu, když kosatec ustoupí suššímu dřevu. Základ: jmenované zdroje, seznam vůně na Fragrantica a text na Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí levanduli, pak kosatec, ambrette a hrušku, nakonec virginský cedr a vetiver; jednomu členovi připadá ještě bližší Dior Homme Intense než Kayaan Classic, který je o něco sladší, sama však má krátkou výdrž; jinému připadá o něco tmavší, s méně rtěnkovým kosatcem a výraznějším cedrem a vetiverem Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Člen komunity Parfumo popisuje pudrově sladký kosatec s levandulí, hruškou, ambrette, vetiverem a cedrem, průměrnou výdrž a doporučuje ji každému, komu se líbí pudrový originál Dark Door Intense member write-up, Parfumo

Jemnější pojetí: Camaro Homme Intense

Lahvička Camaro Homme Intense od Pendora Scents
Camaro Homme IntensePendora ScentsJemnější pojetí

Camaro Homme Intense od Pendora Scents se také drží seznamu tónů originálu. V seznamu na Fragrantica najdete levanduli, poté kosatec, ambrettu a hrušku a nakonec cedr a vetiver.

Hlavní rozdíl je v míře pudrovosti. Členové, kteří vlastní Dior Homme Intense, ji považují za podobnou, ale o něco méně pudrovou, a výrazně méně pudrovou než Kayaan Classic. Jiným připadá kosatec voskový, nikoli rtěnkový, a několika se jako alternativa k Dior Homme Intense nelíbí, takže názory se různí. Jeden člen ve vlákně na fóru Fragrantica o alternativách k Dior Homme Intense píše, že vznikla podle starší formulace Dior Homme Intense.

Hodí se pro někoho, komu připadá pudrovost originálu trochu přehnaná a chce lehčeji působící kosatec. Základ: jmenované zdroje, seznam vůně a diskusní vlákno.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí levanduli, pak kosatec, ambrette a hrušku, nakonec cedr a vetiver; členům, kteří Dior Homme Intense vlastní, připadá podobná, ale o něco méně pudrová a mnohem méně pudrová než Kayaan Classic; jiným připadá kosatec voskový, nikoli jako rtěnka, a pár lidem jako alternativa k DHI nesedí Camaro Homme Intense by Pendora Scents, Fragrantica
  2. Člen fóra říká, že ji Paris Corner vytvořil podle vzoru Dior Homme Intense z roku 2007 Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum

Nejnižší cena: Parfum D'Hommes Intense

Lahvička Parfum D'Hommes Intense od Fragrance World
Parfum D'Hommes IntenseFragrance WorldNejnižší cena

Fragrantica představuje Parfum D'Hommes Intense od Fragrance World jako alternativu k Dior Homme Intense. V záznamu na Fragrantica najdete levanduli, poté kosatec, ambrettu a hrušku a nakonec virginský cedr a vetiver. Seznam tónů se tedy s originálem shoduje položku po položce.

Hlavní rozdíl podle jediného textu člena na dané stránce spočívá ve výdrži, ne v charakteru. Členovi připadá vůně originálu velmi blízká, píše však, že se rozvine jen na krátkou dobu a na kůži dlouho nevydrží.

Hodí se pro někoho, kdo chce tóny Intense za co nejnižší výdaj a nevadí mu vůni znovu nanášet. Podklad: jediný jmenovaný zdroj, takže důkazy jsou zde slabší než u předchozích tipů.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Fragrantica ji představuje jako alternativu k Dior Homme Intense a uvádí levanduli, pak kosatec, ambrette a hrušku, nakonec virginský cedr a vetiver; jednomu členovi připadá vůně velmi blízká originálu, uvádí však projekci asi hodinu a výdrž na kůži 3 až 5 hodin Parfum D'Hommes Intense by Fragrance World, Fragrantica

Sladší varianta: His Confession

Lahvička His Confession od Lattafa
His ConfessionLattafaSladší pojetí

His Confession od Lattafa má s originálem společný kosatec v srdci, členové ho ale řadí mezi několik vůní, ne vedle jedné konkrétní. Na stránce Fragrantica členové píší, že jim připomíná Dior Homme Intense a Givenchy Gentleman EDP.

Hlavní rozdíl je ve vanilce. Členové popisují hutnější, sladší vanilku, která zjemňuje kosatec, a další člen ji přirovnává k Dior Homme Intense, jen sladší a pudrovější. Člen Parfumo ji řadí mezi Luna Rossa Black, Dior Homme Intense a Givenchy Gentleman. Kosatec je podle něj teplejší než v Dior Homme a vůně má víc ambry, vanilky a tonky.

Hodí se pro někoho, komu připadá originál příliš suchý a chladný a raději by měl kosatec zahalený do něčeho hřejivého. Podklad: jmenované zdroje, stránka Fragrantica a text člena Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové říkají, že jim připomíná Dior Homme Intense a Givenchy Gentleman EDP, s hutnější a sladší vanilkou, která zjemňuje kosatec; jinému připadá jako Dior Homme Intense, ale sladší a pudrovější His Confession by Lattafa, Fragrantica
  2. Člen komunity Parfumo ji řadí někam mezi Luna Rossa Black, Dior Homme Intense a Givenchy Gentleman; kosatec je teplejší než v Dior Homme a vůně má více ambry, vanilky a tonkového bobu His Confession member write-up, Parfumo

Prémiová alternativa: Intense Homme

Lahvička Intense Homme od The Dua Brand
Intense HommeThe Dua BrandPrémiová alternativa

The Dua Brand prodává Intense Homme jako extrait de parfum. Vlastní stránka značky uvádí, že vůně čerpá inspiraci z dřívější formulace Dior Homme Intense, a vyjmenovává kosatec, vanilku, vetiver, levanduli, ambru a virginský cedr. S originálem sdílí levanduli, kosatec, cedr a vetiver.

Hlavní rozdíl podle seznamů spočívá ve výměně tónů uprostřed: objevuje se vanilka a ambra, hruška a ambrette chybí. Člen Parfumo, který vlastnil dřívější Dior Homme Intense, ji považuje za blízkou, lehce hořkou a sladce kořeněnou, s pudrovými tóny a vanilkou. Má podle něj menší hloubku než originál a velmi dlouhou výdrž. Evropský maloobchodní ceník se nepodařilo najít, proto zůstává příslušná cenová buňka v tabulce prázdná.

Hodí se pro někoho, kdo chce klon v koncentraci extrait a líbí se mu vanilkový nádech vedle kosatce. Podklad: jmenované zdroje, stránka značky a text člena Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Značka uvádí, že vůně vychází z formulace Dior Homme Intense z roku 2008, a jmenuje kosatec, vanilku, vetiver, levanduli, ambru a virginský cedr; prodává ji jako extrait de parfum Intense Homme, The Dua Brand
  2. Člen komunity Parfumo, který vlastnil Dior Homme Intense z roku 2007, ji považuje za blízkou, lehce hořkou a sladce kořenitou, s pudrovými tóny a vanilkou; oproti originálu má menší hloubku, ale na kůži vydrží velmi dlouho Intense Homme member write-up, Parfumo

Originální alternativy z naší nabídky

Originální parfémy jiných značek, které staví kosatec do hlavní role. Každý nabízíme jako odstřik stáčený z originálního flakonu.

  1. Prada

    Prada L'Homme Intense

    Kosatec nad ambrou, pačuli, tonkovými boby, kůží a santalovým dřevem: hřejivější a koženější.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Givenchy

    Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée

    Bergamot, kosatec a kaštan nad whiskey, dřevitými tóny a ambrou: oříškový a lihovinový.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Prada

    Prada L'Homme

    Kosatec a fialka s neroli, černým pepřem a kardamomem nad ambrou, cedrem a santalovým dřevem: svěžejší a kořenitější.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem každý klon zaostává

Nejčastěji se odchylují ve sladkosti. Několik těchto klonů přidává vanilku, ambru nebo tonku, ať už podle seznamu tónů, nebo podle slov těch, kdo je nosí. V seznamu originálu není ani jedna z nich. Sladkost mu dodává jen náznak ovoce v srdci, který tlumí suché dřevo. Proto majitelé tak často píší, že je klon o něco sladší.

Druhým sporným bodem je pudrovost. Co jednomu připadá příliš pudrové, druhému nestačí; stejný klon může vyvolat obě poznámky. Členové popisují kosatec různými slovy, třeba jako rtěnkový, voskový nebo teplejší.

Třetím bodem je výdrž. Více než jeden člen píše, že blízký klon vydržel krátce, takže dobrý první dojem nemusí přetrvat celý den. A některé klony odkazují na dřívější formulaci originálu.

Koupit flakon klonu, nebo originál jako odstřik?

Přepočteno na mililitr vyjde každý klon s cenou v tabulce výrazně levněji než originál. 10ml odstřik Dior Homme Intense stojí 26,91 €, tedy 2,69 €/ml za mililitr. 30ml vyjde na 63,90 € (2,13 €/ml). Pokud víte, že vám pudrový kosatec sedí, a rádi se parfémem štědře stříkáte, velký flakon klonu vám vydrží déle.

Pokud ještě nejste rozhodnutí, počty vycházejí jinak. 3ml odstřik originálu, tedy přibližně 60 střiků, stojí 8,91 €, což je méně než celý flakon klonu. Po týdnu na kůži bude rozhodování snazší: Diorův kosatec, některý z výše uvedených klonů, nebo úplně jiný směr. Přehled ceny za mililitr ukazuje tyto částky v rámci celého katalogu.

Originální parfémy ze stejné rodiny

Pokud vás baví kosatec, tři originální parfémy od jiných značek na něm staví. Prada L'Homme Intense začíná kosatcem a postupně přechází k ambře a pačuli, které doplňují tonkové boby, kůže a santalové dřevo: působí hřejivěji a koženěji. Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée od Givenchy spojuje bergamot s kosatcem a kaštanem, po nichž přichází whisky, dřevité tóny a ambra: je oříškový a alkoholový. Prada L'Homme propojuje kosatec a fialku s neroli, černým pepřem, kardamomem a gerániem, zatímco v základu jsou ambra, cedr, santalové dřevo a pačuli: působí svěžeji a kořenitěji. Všechny jsou dostupné jako odstřik, takže můžete během jednoho týdne nosit dva a porovnat je.

Jak vyzkoušet klon

Klon zkoušejte na kůži, ne na papírku. Papírek ukáže hlavně úvod vůně a máloco dalšího. Jeden den noste originál a jiný den klon, aby vám jedna vůně neovlivnila vnímání té druhé. U obou sledujte stejné fáze: první minuty, srdce po rozvonění a později během dne základ, ve kterém o podobnosti rozhodne kosatec se dřevitými tóny.

3ml odstřik Dior Homme Intense vám dá dost času na týdenní porovnávání. 10ml odstřik, přibližně 200 střiků, vystačí na týdny nošení, pokud u vás vyhraje originál. 30ml, přibližně 600 střiků, je pak velikost, kterou si necháte. S odstřiky teprve začínáte? V našich průvodcích se dozvíte, jak funguje odstřik parfému a proč je menší balení lepší než nákup naslepo. Více o složce, která stojí za touto vůní, se dozvíte v článku jak voní kosatec. A pokud chcete stejným pohledem prozkoumat další vůni Dior, podívejte se na náš průvodce klony Dior Sauvage. Pro hřejivější vůně do chladných měsíců vyzkoušejte náš výběr zimních vůní pro muže.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Prodává se Dior Homme Intense jako 3ml nebo 10ml odstřik?
Ano. 10ML nabízí 3ml, 10ml i 30ml odstřik stáčený z originálního flakonu. 10ml odstřik vystačí přibližně na 200 střiků a stojí 26,91 €.
Který dupe Dior Homme Intense řadíme na první místo a proč?
Celkově je v tomto průvodci nejlepší volbou Kayaan Classic od Al Wataniah. Doporučuje ho nejvíc lidí a jeden člen Parfumo ho považuje za nápadně podobný, jen trochu kořeněnější a se sladkým závěrem. Jeho seznam tónů se od Intense liší a jeden majitel ho považuje za bližší běžnému Dior Homme. Pokud hledáte vůni, která uvádí vlastní tóny Intense, sáhněte po Dark Door Intense.
Je Kayaan Classic podle složení nejbližším klonem Dior Homme Intense?
Doporučuje ho nejvíc lidí, ale podle uvedených tónů není nejpodobnější. Místo levandule, hrušky a vetiveru uvádí pomeranč, růži, kůži, santalové dřevo a agarové dřevo. Jeden majitel říká, že víc připomíná běžný Dior Homme, a některým členům připadá příliš pudrový nebo podle nich rychle vyprchá.
U kterých klonů se uvádí kosatec a levandule z Dior Homme Intense?
Dark Door Intense, Camaro Homme Intense a Parfum D'Hommes Intense uvádějí levanduli, kosatec, ambrette, hrušku, cedr a vetiver, které najdete i v jeho složení. Členové přirovnávají také Kayaan Classic a His Confession. Z originálních parfémů staví na kosatci také Prada L'Homme Intense, Prada L'Homme a Givenchy Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée.
Existuje klon Dior Homme Intense v koncentraci extrait?
Intense Homme od The Dua Brand se prodává jako extrait de parfum a značka uvádí, že vychází ze staršího složení Dior Homme Intense. V seznamu tónů navíc uvádí vanilku a ambru, ale chybí v něm hruška a ambrette.
Jak si klony stojí v porovnání s Dior Homme Intense na mililitr?
Při přepočtu na mililitr stojí každý cenově uvedený klon v tabulce výrazně méně než originál. 10ml odstřik originálu stojí 26,91 € a 3ml odstřik 8,91 €. Ten vyjde levněji než celý flakon klonu a umožní vám rozhodnout se, než si koupíte kterýkoli z nich.
Jak dlouho mi Dior Homme Intense vydrží na kůži?
Výdrž závisí na vaší pokožce i počasí, proto neuvádíme konkrétní údaj. Noste 3ml, tedy přibližně 60 střiků, týden a porovnejte, jak se vůně rozvine na vaší pokožce vedle jakéhokoli klonu.

Zdroje

  1. Dior Homme Intense, Dior
  2. Kayaan Classic member write-up, Parfumo
  3. Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
  4. Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
  5. Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
  6. Dark Door Intense member write-up, Parfumo
  7. Camaro Homme Intense by Pendora Scents, Fragrantica
  8. Parfum D'Hommes Intense by Fragrance World, Fragrantica
  9. His Confession by Lattafa, Fragrantica
  10. His Confession member write-up, Parfumo
  11. Intense Homme, The Dua Brand
  12. Intense Homme member write-up, Parfumo

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Dior Homme Intense, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 28. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Dior ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce