Dior Homme Intense dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Sześć zamienników Dior Homme Intense, każdy zestawiony z oryginałem opartym na irysie pod kątem podanych nut i wskazanych źródeł. Możesz też najpierw wypróbować oryginał w odlewce 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszym ogólnie zamiennikiem Dior Homme Intense jest Kayaan Classic marki Al Wataniah — najczęściej polecany, choć jeden z właścicieli uważa, że bardziej przypomina zwykły Dior Homme. Według relacji jednego użytkownika najbliżej samego Intense jest Dark Door Intense marki Maison Alhambra, a najniższą cenę ma Parfum D'Hommes Intense marki Fragrance World. Wolisz oryginał? Dior Homme Intense kosztuje 26,91 € za odlewkę 10ml w 10ML.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 28 września 2026

Ranking

  1. Kayaan ClassicNajlepszy ogólnie Al Wataniah25,93 € 100ml
  2. Dark Door IntenseNajbliżej w bazie Maison Alhambra24,95 € 100ml
  3. Camaro Homme IntenseŁagodniejsza wersja Pendora Scents34,90 € 100ml
  4. Parfum D'Hommes IntenseNajniższa cena Fragrance World23,96 € 100ml
  5. His ConfessionSłodsza wersja Lattafa40,00 € 100ml
  6. Intense HommePropozycja premium The Dua BrandBrak ceny w UE

Wolisz oryginał?

Dior Homme Intense

DiorOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,24 €–0,40 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 28 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Prada L'Homme Intense, Dior Homme Intense i Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée

Jak pachnie Dior Homme Intense?

Flakon Dior Homme Intense marki Dior
OryginałDior Homme IntenseDior

Dior Homme Intense marki Dior to męskie perfumy z 2011 roku, w których główną rolę gra jeden składnik. Krótkie otwarcie lawendą ustępuje miejsca irysowi, który wypełnia serce zapachu wraz z ambrette i odrobiną gruszki. Irys jest pudrowy, lekko ziemisty i ma fiołkowy odcień, a ambrette dodaje mu miękkiego, piżmowego ciepła. Niżej wirginijski cedr i wetiwer tworzą suche, drzewne tło, które nie pozwala pudrowym nutom stać się słodkimi. Dior opisuje zapach na własnej stronie produktu.

Dla marki tworzącej klony właśnie na tym polega całe zadanie: zachować równowagę. Dodaj cukru, a irys stanie się łagodny i gourmand; usuń drewno, a pudrowe nuty stracą oparcie.

Lawenda, gruszka i drewno cedrowe jako surowce: nuty zapachu Dior Homme Intense marki Dior
Na zdjęciu: lawenda, gruszka i drewno cedrowe, nuty zapachu Dior Homme Intense.

Alternatywy dla Dior Homme Intense w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 28 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Kayaan Classic Al Wataniah
Wskazane źródło Źródło
25,93 € 100ml
0,26 €/ml
2Najbliżej w bazie Dark Door Intense Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
24,95 € 100ml
0,25 €/ml
3Łagodniejsza wersja Camaro Homme Intense Pendora Scents
Wskazane źródło Źródło
34,90 € 100ml
0,35 €/ml
4Najniższa cena Parfum D'Hommes Intense Fragrance World
Wskazane źródło Źródło
23,96 € 100ml
0,24 €/ml
5Słodsza wersja His Confession Lattafa
Wskazane źródło Źródło
40,00 € 100ml
0,40 €/ml
6Propozycja premium Intense Homme The Dua Brand
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—

Zdjęcia flakonów: fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, lattafa-usa.com, fragrantica.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaDior Homme IntenseDiorKayaan ClassicAl Wataniah
Cena za ml
3ml: 2,97 €/ml · 10ml: 2,69 €/ml · 30ml: 2,13 €/ml
0,26 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Dior Homme Intense
  • Członek serwisu Parfumo nazywa go najlepszą alternatywą dla Dior Homme Intense — zapach jest uderzająco podobny, tylko nieco bardziej korzenny: najpierw lawenda, potem pudrowy irys, a na końcu słodka, pudrowa wanilia w bazie Kayaan Classic member write-up, Parfumo
  • W nutach wymieniono toskański irys i pomarańczę, potem różę i skórę, a następnie drzewo sandałowe, ambrettę, drewno agarowe i cedr; członkowie opisują charakter Dior Homme w znacznie niższej cenie, jednej osobie zapach wydaje się bardzo bliski oryginałowi, podczas gdy inni piszą, że szybko się ulatnia, albo uważają go za zbyt pudrowy Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
  • Dwóch członków poleciło go w wątku na forum z pytaniem o alternatywy dla Dior Homme Intense; jeden z nich twierdzi, że zapach długo się utrzymuje Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
  • Na stronie Dark Door Intense jeden właściciel nazywa Kayaan Classic lepszą alternatywą dla oryginalnego Dior Homme niż dla wersji Intense, a inna osoba uważa Kayaan za nieco słodszy od Dark Door Intense Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 28 września 2026
  • Dior Homme Intense kosztuje mniej przy zakupie: 8,91 € wobec 25,93 €.
  • Kayaan Classic daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Dior Homme Intense ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej17,82 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml26,91 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml63,90 €Zostaje 24ml
  • Kayaan Classic od Al Wataniah: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026, bez dostawy25,93 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu Dior Homme Intense kosztują mniej niż Kayaan Classic: 17,82 € wobec 25,93 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 8,91 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Dior Homme Intense kosztują mniej niż Kayaan Classic: 8,91 € wobec 25,93 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 163,62 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Kayaan Classic kosztuje mniej niż odlewki zapachu Dior Homme Intense: 25,93 € wobec 163,62 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Dior Homme Intense: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Kayaan Classic marki Al WataniahOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Dior Homme Intense. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 28 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Kayaan Classic

Flakon Kayaan Classic marki Al Wataniah
Kayaan ClassicAl WataniahNajlepszy ogólnie

Kayaan Classic marki Al Wataniah to propozycja, którą najczęściej zobaczysz wśród polecanych. Na papierze łączy go z oryginałem irys, ambrette i cedr. Według opisu na Fragrantica w nutach głowy są irys toskański i pomarańcza, w sercu róża i skóra, a w bazie drzewo sandałowe, ambrette, agarwood i cedr.

Najważniejsza różnica dotyczy kompozycji i warto powiedzieć to wprost. Na tej liście nie ma lawendy, gruszki ani wetiweru, więc piramida zapachowa nie odpowiada tej z Intense. Jeden z właścicieli, który napisał na stronie Dark Door Intense, uważa, że Kayaan jest lepszą alternatywą dla zwykłego Dior Homme niż dla Intense. Użytkownicy nadal łączą go jednak z Intense: członek Parfumo nazywa go najlepszą alternatywą dla Dior Homme Intense, uderzająco podobną i nieco bardziej korzenną, która przechodzi od lawendy przez pudrowy irys do słodkiego, pudrowego waniliowego finiszu. Na Fragrantica użytkownicy opisują charakter Dior Homme w znacznie niższej cenie, a jedna osoba uważa, że zapach jest bardzo zbliżony do oryginału. Inni piszą, że szybko się ulatnia, albo uznają go za zbyt pudrowy.

Sprawdzi się u osób, które lubią pudrowy irys, wolą bardziej pikantne i słodsze wykończenie, a równie chętnie sięgnęłyby po zwykłe Dior Homme. Podstawa: wskazane źródła. Dwóch członków forum poleca go w wątku na forum Fragrantica poświęconym alternatywom dla Dior Homme Intense. Jeden z nich dodaje, że zapach długo się utrzymuje. Szczegóły uzupełniają powyższa karta i tekst członka forum.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 4

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek serwisu Parfumo nazywa go najlepszą alternatywą dla Dior Homme Intense — zapach jest uderzająco podobny, tylko nieco bardziej korzenny: najpierw lawenda, potem pudrowy irys, a na końcu słodka, pudrowa wanilia w bazie Kayaan Classic member write-up, Parfumo
  2. W nutach wymieniono toskański irys i pomarańczę, potem różę i skórę, a następnie drzewo sandałowe, ambrettę, drewno agarowe i cedr; członkowie opisują charakter Dior Homme w znacznie niższej cenie, jednej osobie zapach wydaje się bardzo bliski oryginałowi, podczas gdy inni piszą, że szybko się ulatnia, albo uważają go za zbyt pudrowy Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
  3. Dwóch członków poleciło go w wątku na forum z pytaniem o alternatywy dla Dior Homme Intense; jeden z nich twierdzi, że zapach długo się utrzymuje Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
  4. Na stronie Dark Door Intense jeden właściciel nazywa Kayaan Classic lepszą alternatywą dla oryginalnego Dior Homme niż dla wersji Intense, a inna osoba uważa Kayaan za nieco słodszy od Dark Door Intense Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica

Najbardziej zbliżony w bazie: Dark Door Intense

Flakon Dark Door Intense marki Maison Alhambra
Dark Door IntenseMaison AlhambraNajbliżej w bazie

Dark Door Intense marki Maison Alhambra ma podaną pełną piramidę nut oryginału. Na stronie Fragrantica wymieniono lawendę, następnie irys, ambrette i gruszkę, a na końcu cedr wirginijski i wetiwer. Zatem podana baza odpowiada tej z oryginału. To także zapach, który jeden z członków forum uważa za jeszcze bliższy samemu Intense niż Kayaan Classic, który wydaje mu się nieco słodszy.

Główna różnica tkwi w bazie. Inny członek forum pisze na tej stronie, że zapach jest nieco ciemniejszy od oryginału: mniej w nim irysa kojarzącego się ze szminką, za to wyraźniej czuć cedr i wetiwer. Osoba, która ocenia go jako najbliższy oryginałowi, wspomina też o krótkiej trwałości. Członek Parfumo opisuje pudrowo-słodki irys z lawendą, gruszką, ambrette, wetiwerem i cedrem. Ocenia trwałość jako przeciętną i poleca zapach osobom, które lubią pudrowy charakter oryginału.

Sprawdzi się u osób, które chcą zapachu z tą samą listą nut co Intense i nie przeszkadza im, że irys ustępuje miejsca bardziej suchym drzewnym akordom. Podstawa: wskazane źródła, karta na Fragrantica i tekst na Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. W nutach wymieniono lawendę, potem irys, ambrettę i gruszkę, a następnie cedr wirginijski i wetywerię; jednemu członkowi zapach wydaje się jeszcze bliższy Dior Homme Intense niż nieco słodszy Kayaan Classic, choć sam ma krótką trwałość; inna osoba odbiera go jako nieco ciemniejszy, z mniejszą ilością irysu kojarzącego się ze szminką, a większą cedru i wetywerii Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Członek serwisu Parfumo opisuje pudrowo-słodki irys z lawendą, gruszką, ambrettą, wetywerią i cedrem, przeciętną trwałość i poleca zapach każdemu, kto lubi pudrowy oryginał Dark Door Intense member write-up, Parfumo

Łagodniejsza wersja: Camaro Homme Intense

Flakon Camaro Homme Intense marki Pendora Scents
Camaro Homme IntensePendora ScentsŁagodniejsza wersja

Camaro Homme Intense marki Pendora Scents również wiernie podąża za listą nut oryginału. Na karcie Fragrantica wymieniono lawendę, następnie irys, ambrette i gruszkę, a na końcu cedr i wetiwer.

Największa różnica dotyczy ilości pudrowych akordów. Członkowie forum, którzy mają Dior Homme Intense, uważają, że zapach jest do niego podobny, ale nieco mniej pudrowy, a znacznie mniej pudrowy niż Kayaan Classic. Inni odbierają jego irys jako woskowy, a nie przypominający szminkę. Kilku osobom nie odpowiada jako alternatywa dla Dior Homme Intense, więc opinie nie są zgodne. Jeden z członków forum w wątku o alternatywach dla Dior Homme Intense na Fragrantica pisze, że powstał na podstawie wcześniejszej formuły Dior Homme Intense.

Sprawdzi się u osób, którym pudrowość oryginału wydaje się nieco zbyt intensywna i które wolą lżejszy irys. Podstawa: wskazane źródła, karta i wątek na forum.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. W nutach wymieniono lawendę, potem irys, ambrettę i gruszkę, a następnie cedr i wetywerię; członkowie posiadający Dior Homme Intense uważają zapach za podobny, ale nieco mniej pudrowy, i znacznie mniej pudrowy niż Kayaan Classic; inni odbierają irys jako woskowy, a nie szminkowy, a kilku osobom nie podoba się on jako alternatywa dla DHI Camaro Homme Intense by Pendora Scents, Fragrantica
  2. Członek forum mówi, że marka Paris Corner stworzyła go na wzór Dior Homme Intense z 2007 roku Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum

Najniższa cena: Parfum D'Hommes Intense

Flakon Parfum D'Hommes Intense marki Fragrance World
Parfum D'Hommes IntenseFragrance WorldNajniższa cena

Fragrantica przedstawia Parfum D'Hommes Intense marki Fragrance World jako alternatywę dla Dior Homme Intense. Na karcie wymieniono lawendę, następnie irys, ambrette i gruszkę, a na końcu cedr wirginijski i wetiwer — nuty oryginału podane w tej samej kolejności.

Główna różnica, sądząc po jedynym wpisie członka społeczności na tej stronie, dotyczy trwałości, a nie charakteru zapachu. Autor uważa, że zapach jest bardzo zbliżony do oryginału, ale pisze, że projekcja trwa krótko, a zapach szybko znika ze skóry.

Sprawdzi się u kogoś, kto chce poznać nuty Intense przy możliwie najmniejszym wydatku i nie ma nic przeciwko ponownej aplikacji. Podstawa: jedno wskazane źródło, więc mamy tu mniej danych niż w przypadku powyższych propozycji.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Fragrantica przedstawia go jako alternatywę dla Dior Homme Intense i wymienia lawendę, potem irys, ambrettę i gruszkę, a następnie cedr wirginijski i wetywerię; jednemu członkowi zapach wydaje się bardzo bliski oryginałowi, ale pisze, że projekcja utrzymuje się około godziny, a na skórze zapach pozostaje przez 3 do 5 godzin Parfum D'Hommes Intense by Fragrance World, Fragrantica

Słodsza odsłona: His Confession

Flakon His Confession marki Lattafa
His ConfessionLattafaSłodsza wersja

His Confession marki Lattafa ma irys, który stanowi serce oryginału, ale członkowie społeczności porównują go z kilkoma zapachami, a nie tylko z jednym. Na stronie Fragrantica piszą, że przypomina im Dior Homme Intense i Givenchy Gentleman EDP.

Główna różnica to wanilia. Członkowie opisują ją jako gęstszą i słodszą, przez co łagodzi irys; ktoś inny uważa, że zapach przypomina Dior Homme Intense, ale jest słodszy i bardziej pudrowy. Członek społeczności Parfumo umieszcza go między Luna Rossa Black, Dior Homme Intense i Givenchy Gentleman. Wyczuwa cieplejszy irys niż w Dior Homme, a także więcej ambry, wanilii i bobu tonka.

Sprawdzi się u kogoś, komu oryginał wydaje się zbyt suchy i chłodny, a irys woli otulony ciepłymi nutami. Podstawa: wskazane źródła, strona Fragrantica i wpis na Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie mówią, że przywodzi na myśl Dior Homme Intense i Givenchy Gentleman EDP, z gęstszą, słodszą wanilią, która łagodzi irys; inna osoba uważa, że przypomina Dior Homme Intense, ale jest słodszy i bardziej pudrowy His Confession by Lattafa, Fragrantica
  2. Członek serwisu Parfumo umieszcza go pomiędzy Luna Rossa Black, Dior Homme Intense i Givenchy Gentleman; irys jest cieplejszy niż w Dior Homme, a zapach ma więcej ambry, wanilii i bobu tonka His Confession member write-up, Parfumo

Wariant premium: Intense Homme

Flakon Intense Homme marki The Dua Brand
Intense HommeThe Dua BrandPropozycja premium

The Dua Brand oferuje Intense Homme jako extrait de parfum. Na własnej stronie marka pisze, że zapach nawiązuje do wcześniejszej formuły Dior Homme Intense, i wymienia irys, wanilię, wetiwer, lawendę, ambrę oraz cedr wirginijski. Z oryginałem łączą go lawenda, irys, cedr i wetiwer.

Główna różnica, sądząc po listach nut, polega na zamianie w sercu: pojawiają się wanilia i ambra, a gruszki i ambrette brakuje. Członek społeczności Parfumo, który miał wcześniejszą wersję Dior Homme Intense, uważa, że zapach jest zbliżony, lekko gorzki, słodko-pikantny, pudrowy i waniliowy. Ma jednak mniej głębi niż oryginał, a według autora wpisu utrzymuje się na skórze bardzo długo. Nie udało się znaleźć ceny katalogowej dla UE, dlatego pole z ceną w tabeli pozostaje puste.

Sprawdzi się u kogoś, kto szuka klonu o stężeniu extrait i lubi waniliowy akcent obok irysa. Podstawa: wskazane źródła, strona marki i wpis na Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Marka podaje, że zapach inspirowany jest formułą Dior Homme Intense z 2008 roku, wymienia irys, wanilię, wetywerię, lawendę, ambrę i cedr Virginian oraz oferuje go jako extrait de parfum Intense Homme, The Dua Brand
  2. Członek serwisu Parfumo, który miał Dior Homme Intense z 2007 roku, uważa zapach za bliski oryginałowi, lekko gorzki i słodko-korzenny, z pudrem i wanilią; ma mniejszą głębię niż oryginał, ale bardzo długo utrzymuje się na skórze Intense Homme member write-up, Parfumo

Oryginalne perfumy, które mamy w ofercie

Oryginalne perfumy innych marek, w których główną rolę gra irys; każdy zapach dostępny jako odlewka z oryginalnego flakonu.

  1. Prada

    Prada L'Homme Intense

    Irys na tle ambry, paczuli, bobu tonka, skóry i drzewa sandałowego: cieplejszy, z wyraźniejszą skórzaną nutą.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Givenchy

    Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée

    Bergamotka, irys i kasztan na tle whiskey, nut drzewnych i ambry: orzechowy, z wyraźną nutą alkoholu.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Prada

    Prada L'Homme

    Irys i fiołek z neroli, czarnym pieprzem i kardamonem na tle ambry, cedru i drzewa sandałowego: świeższy i bardziej korzenny.

    3ml · 10ml · 30ml

Co każdy klon robi źle

Najczęściej zmienia się poziom słodyczy. W kilku klonach pojawia się wanilia, ambra lub bób tonka — w listach nut albo w opisach osób, które je noszą — choć w oryginale nie ma żadnej z tych nut. Jego słodycz pochodzi wyłącznie z odrobiny owoców w sercu, równoważonej przez suche drewno. Dlatego osoby, które mają klon, tak często określają go jako nieco słodszy.

Druga kwestia to pudrowość. To, co dla jednej osoby jest zbyt pudrowe, dla innej nie jest pudrowe wystarczająco; ten sam klon może zebrać oba takie komentarze. Członkowie społeczności opisują irys na różne sposoby, mówiąc na przykład o szmince, woskowości czy cieplejszym charakterze.

Trzecia kwestia to trwałość. Więcej niż jeden członek społeczności pisze, że bliski oryginałowi klon krótko utrzymuje się na skórze, więc dobre pierwsze wrażenie może nie przetrwać całego dnia. Niektóre klony nawiązują też do wcześniejszej formuły oryginału.

Kupić flakon klonu czy odlewkę oryginału?

W przeliczeniu na mililitr każdy klon z ceną podaną w tabeli kosztuje znacznie mniej niż oryginał. Odlewka 10ml Dior Homme Intense kosztuje 26,91 €, czyli 2,69 €/ml za mililitr, a 30ml kosztuje 63,90 € (2,13 €/ml). Jeśli wiesz, że pudrowy irys ci odpowiada i lubisz obficie się spryskiwać, większy flakon klonu wystarczy na dłużej.

Jeśli jeszcze nie masz pewności, rachunek wygląda inaczej. 3ml oryginału, czyli około 60 psiknięć, kosztuje 8,91 € — mniej niż pełny flakon klonu. Po tygodniu noszenia na skórze łatwiej będzie wybrać: irys Dior, jeden z klonów powyżej czy zupełnie inny kierunek. Indeks cen za mililitr zestawia te wartości dla całego katalogu.

Oryginalne perfumy z tej samej rodziny

Jeśli najbardziej lubisz irys, trzy oryginalne kompozycje innych domów perfumeryjnych rozwijają ten akord. Prada L'Homme Intense otwiera się irysem, po czym przechodzi w ambrę i paczulę na bazie bobu tonka, skóry i drzewa sandałowego — jest cieplejsza i bardziej skórzana. Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée od Givenchy łączy bergamotkę z irysem i kasztanem, a później pojawiają się whiskey, nuty drzewne i ambra — kompozycja jest orzechowa i alkoholowa. Prada L'Homme otula irys i fiołek neroli, czarnym pieprzem, kardamonem i geranium, a niżej wybrzmiewają ambra, cedr, drzewo sandałowe i paczula — zapach jest świeższy i bardziej korzenny. Każdy z tych zapachów znajdziesz w formie odlewki, więc możesz nosić dwa z nich w tym samym tygodniu i je porównać.

Jak testować klon

Oceniaj klon na skórze, nie na papierowym blotterze — papier pokazuje otwarcie i niewiele więcej. Jednego dnia noś oryginał, a innego klon, żeby żaden zapach nie wpływał na odbiór drugiego. Sprawdzaj oba w tych samych momentach: w pierwszych minutach, w sercu, gdy już się ułoży, i w bazie później w ciągu dnia, kiedy o podobieństwie decydują irys i nuty drzewne.

3ml Dior Homme Intense wystarczą na tydzień porównań. Odlewka 10ml, czyli około 200 psiknięć, zapewni kilka tygodni noszenia, jeśli wybierzesz oryginał, a 30ml, czyli około 600 psiknięć, to pojemność na dłużej. Nie znasz jeszcze odlewek? W naszych poradnikach wyjaśniamy, jak działa odlewka perfum i dlaczego mała pojemność sprawdza się lepiej niż zakup w ciemno. Więcej o składniku, który stoi za tym zapachem, przeczytasz w artykule jak pachnie irys, a inny zapach Dior poznasz przez ten sam pryzmat w naszym poradniku o klonach Dior Sauvage. Jeśli na chłodniejsze miesiące szukasz czegoś cieplejszego, sprawdź nasze zimowe zapachy dla mężczyzn.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy Dior Homme Intense jest dostępny w odlewce 3ml lub 10ml?
Tak. 10ML sprzedaje odlewki 3ml, 10ml i 30ml przelewane z oryginalnego flakonu. Odlewka 10ml wystarcza na około 200 rozpyleń i kosztuje 26,91 €.
Które dupe Dior Homme Intense zajmuje u nas pierwsze miejsce i dlaczego?
Kayaan Classic marki Al Wataniah to najlepszy wybór ogólny w tym zestawieniu, bo jest najczęściej polecany. Jeden z użytkowników Parfumo uznał go za uderzająco podobny, nieco bardziej pikantny i słodki w finiszu. Wykaz nut różni się od tego w Intense, a jeden z właścicieli flakonu uważa, że zapach jest bliższy zwykłemu Dior Homme. Jeśli szukasz kompozycji z nutami wymienionymi dla Intense, wybierz Dark Door Intense.
Czy na papierze Kayaan Classic jest najbliższym klonem Dior Homme Intense?
To najczęściej polecany zapach z zestawienia, ale nie ten o nutach najbliższych oryginałowi. W jego wykazie nut lawenda, gruszka i wetiwer ustępują miejsca pomarańczy, róży, skórze, drzewu sandałowemu i drewnu agarowemu. Jeden z właścicieli flakonu uważa, że lepiej przypomina zwykły Dior Homme, a niektórzy użytkownicy twierdzą, że jest zbyt pudrowy albo szybko się ulatnia.
Które klony wymieniają irys i lawendę z Dior Homme Intense?
Dark Door Intense, Camaro Homme Intense i Parfum D'Hommes Intense mają w wykazie nut lawendę, irys, ambrette, gruszkę, cedr i wetiwer, a użytkownicy porównują z nim także Kayaan Classic i His Confession. Wśród oryginalnych perfum na irysie opierają się również Prada L'Homme Intense, Prada L'Homme i Givenchy Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée.
Czy istnieje klon Dior Homme Intense w stężeniu extrait?
Intense Homme marki The Dua Brand jest sprzedawany jako extrait de parfum, a marka podaje, że jest inspirowany wcześniejszą formułą Dior Homme Intense. Wymienione nuty obejmują wanilię i ambrę, ale nie ma wśród nich gruszki ani ambrette.
Jak klony wypadają w porównaniu z Dior Homme Intense w przeliczeniu na ml?
W przeliczeniu na ml każdy wyceniony klon z tabeli kosztuje znacznie mniej niż oryginał. Odlewka 10ml oryginału kosztuje 26,91 €, a odlewka 3ml — 8,91 €. Ta druga kosztuje mniej niż pełny flakon klonu i pozwala zdecydować, zanim kupisz którykolwiek z nich.
Jak długo Dior Homme Intense będzie się utrzymywać na mojej skórze?
Trwałość zależy od skóry i pogody, dlatego nie podajemy konkretnego czasu. Przez tydzień noś odlewkę 3ml, czyli około 60 rozpyleń, i oceń zapach na własnej skórze w porównaniu z dowolnym klonem.

Źródła

  1. Dior Homme Intense, Dior
  2. Kayaan Classic member write-up, Parfumo
  3. Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
  4. Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
  5. Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
  6. Dark Door Intense member write-up, Parfumo
  7. Camaro Homme Intense by Pendora Scents, Fragrantica
  8. Parfum D'Hommes Intense by Fragrance World, Fragrantica
  9. His Confession by Lattafa, Fragrantica
  10. His Confession member write-up, Parfumo
  11. Intense Homme, The Dua Brand
  12. Intense Homme member write-up, Parfumo

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Dior Homme Intense, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 28 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Dior ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach