Dupe-uri Dior Homme Intense 2026: 6 clone comparate cu originalul
Șase alternative la Dior Homme Intense, fiecare comparată cu originalul cu iris prin notele menționate și sursele indicate. Sau încearcă mai întâi parfumul original, ca decant de 3ml.
În acest ghid
Pe scurt
Cea mai bună alternativă per ansamblu la Dior Homme Intense este Kayaan Classic de la Al Wataniah, cel mai des recomandat, deși un proprietar spune că seamănă mai mult cu Dior Homme simplu. Potrivit relatării unui membru, cel mai apropiat de Intense este Dark Door Intense de la Maison Alhambra; cel mai mic preț îl are Parfum D'Hommes Intense de la Fragrance World. Vrei parfumul original? Dior Homme Intense costă 26,91 € pentru un decant de 10ml la 10ML.
6 alternative comparate mai jos · prețuri verificate pe 28 septembrie 2026
Clasamentul
- Kayaan Classic25,93 € 100ml
- Dark Door Intense24,95 € 100ml
- Camaro Homme Intense34,90 € 100ml
- Parfum D'Hommes Intense23,96 € 100ml
- His Confession40,00 € 100ml
- Intense HommeFără preț UE
Preferi originalul?
Dior Homme Intense
DiorTurnat din flaconul original
Alternativele: 0,24 €–0,40 €/ml în alte magazine, verificat pe 28 septembrie 2026

Cum miroase Dior Homme Intense?
Dior Homme Intense de la Dior este un parfum bărbătesc lansat în 2011, construit în jurul unui singur ingredient. O notă scurtă de lavandă deschide drumul pentru iris, care umple inima alături de ambretă și puțină pară. Irisul are o textură pudrată, ușor pământie, cu o nuanță de violetă, iar ambreta îi adaugă o căldură blândă, cu nuanțe de mosc. La bază, cedrul din Virginia și vetiverul conturează o structură lemnoasă, uscată, care împiedică notele pudrate să devină dulci. Dior prezintă parfumul pe pagina sa de produs.
Pentru o casă care creează clone, echilibrul acesta e esențial. Dacă adaugi zahăr, irisul devine moale și gurmand; dacă elimini lemnul, notele pudrate nu mai au pe ce se sprijini.
Alternative la Dior Homme Intense, comparate
Prețuri de flacon în alte magazine, verificate pe 28 septembrie 2026
Fotografii ale flacoanelor: fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, lattafa-usa.com, fragrantica.com
Compară două parfumuri unul lângă altul
Alege oricare două parfumuri din acest ghid. Pornește cu originalul față în față cu nr. 1.
- Un membru Parfumo îl consideră cea mai bună alternativă la Dior Homme Intense: izbitor de asemănător și puțin mai condimentat, cu lavandă la început, apoi iris pudrat și, în faza de bază, vanilie dulce și pudrată Kayaan Classic member write-up, Parfumo
- Notele listate sunt iris toscan și portocală, apoi trandafir și piele, iar la final lemn de santal, ambretă, lemn de agar și cedru; membrii descriu un caracter Dior Homme la un preț mult mai mic, unul îl găsește foarte apropiat de original, în timp ce alții spun că se estompează repede sau îl consideră prea pudrat Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
- Recomandat de doi membri într-un fir de forum în care se căutau alternative la Dior Homme Intense, unul dintre ei spunând că persistă mult Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
- Pe pagina Dark Door Intense, un proprietar consideră Kayaan Classic o alternativă mai bună la originalul Dior Homme decât la Intense, iar altul îl găsește pe Kayaan puțin mai dulce decât Dark Door Intense Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
- Dior Homme Intense costă mai puțin la cumpărare: 8,91 € față de 25,93 €.
- Kayaan Classic îți dă mai mult parfum: 100ml față de 3ml.
- 10ML nu a purtat aceste două parfumuri unul lângă altul; fiecare afirmație de mai sus își numește sursa.
Cât îmi trebuie?
Scrie de câte ori vrei să porți Dior Homme Intense și câte pulverizări folosești.
Îți trebuie cam 6ml (120 pulverizări).
La o asemenea folosire, decanturile de Dior Homme Intense costă mai puțin decât Kayaan Classic: 17,82 € față de 25,93 €.
O estimare: mărimile 10ML au cam 60 de pulverizări (3ml), 200 (10ml) și 600 (30ml), cam 20 pe ml. Pulverizatoarele diferă, așa că ia cifrele ca reper. Prețuri fără livrare.
Două exemple calculate
O lună de weekenduri
8 purtări a câte 3 pulverizări. Îți trebuie cam 1,2ml (24 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 1 × 3ml cu 8,91 €, și rămân cam 1,8ml. La o asemenea folosire, decanturile de Dior Homme Intense costă mai puțin decât Kayaan Classic: 8,91 € față de 25,93 €.
În fiecare zi, timp de un an
365 purtări a câte 4 pulverizări. Îți trebuie cam 73ml (1.460 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml cu 163,62 €, și rămân cam 0ml. La o asemenea folosire, Kayaan Classic costă mai puțin decât decanturile de Dior Homme Intense: 25,93 € față de 163,62 €. E un alt parfum, nu originalul.
Cel mai bun în general: Kayaan Classic
Kayaan Classic de la Al Wataniah este parfumul pe care îl vei vedea cel mai des recomandat, iar pe hârtie are în comun cu originalul irisul, ambreta și cedrul. Potrivit listării sale de pe Fragrantica, notele de vârf sunt iris toscan și portocală, inima cuprinde trandafir și piele, iar baza are lemn de santal, ambretă, lemn de agar și cedru.
Diferența principală ține de structură și merită spusă clar. Lista nu include lavandă, pară sau vetiver, așa că piramida nu este cea a lui Intense. Un proprietar care a scris pe pagina Dark Door Intense spune că Kayaan e o alternativă mai bună la Dior Homme simplu decât la Intense. Totuși, cei care îl poartă îl asociază cu Intense: un membru Parfumo îl numește cea mai bună alternativă la Dior Homme Intense, izbitor de asemănătoare și puțin mai condimentată, trecând de la lavandă la iris pudrat, apoi la o persistență dulce, pudrată, cu vanilie. Pe Fragrantica, membrii spun că amintește de caracterul Dior Homme la un preț mult mai mic, iar unul îl consideră foarte apropiat de original. Alții spun că se estompează repede sau îl găsesc prea pudrat.
I se potrivește cuiva care adoră ideea de iris pudrat, preferă un final mai condimentat și mai dulce și s-ar bucura la fel de mult de Dior Homme simplu. Bază: surse numite. Doi membri îl recomandă într-un fir de discuție de pe forumul Fragrantica despre alternative la Dior Homme Intense; unul adaugă că persistă mult, iar informațiile din listare și textul unui membru de mai sus completează detaliile.
De ce această alegere?Surse: 4
Baza: Sursă numită
- Un membru Parfumo îl consideră cea mai bună alternativă la Dior Homme Intense: izbitor de asemănător și puțin mai condimentat, cu lavandă la început, apoi iris pudrat și, în faza de bază, vanilie dulce și pudrată Kayaan Classic member write-up, Parfumo
- Notele listate sunt iris toscan și portocală, apoi trandafir și piele, iar la final lemn de santal, ambretă, lemn de agar și cedru; membrii descriu un caracter Dior Homme la un preț mult mai mic, unul îl găsește foarte apropiat de original, în timp ce alții spun că se estompează repede sau îl consideră prea pudrat Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
- Recomandat de doi membri într-un fir de forum în care se căutau alternative la Dior Homme Intense, unul dintre ei spunând că persistă mult Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
- Pe pagina Dark Door Intense, un proprietar consideră Kayaan Classic o alternativă mai bună la originalul Dior Homme decât la Intense, iar altul îl găsește pe Kayaan puțin mai dulce decât Dark Door Intense Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
Cel mai apropiat în faza finală: Dark Door Intense
Dark Door Intense de la Maison Alhambra prezintă piramida olfactivă completă, publicată pentru original. Pe pagina sa de pe Fragrantica sunt menționate lavanda, apoi irisul, ambreta și para, iar la final cedrul de Virginia și vetiverul. Așadar, notele de bază din listare sunt cele ale originalului. Tot acolo, un membru spune că îl găsește chiar mai apropiat de Intense decât Kayaan Classic, pe care îl percepe ca fiind puțin mai dulce.
Diferența principală se simte în notele de bază. Un alt membru de pe pagina respectivă îl găsește puțin mai întunecat decât originalul, cu mai puțin iris cu aer de ruj și mai mult cedru și vetiver la vedere. Membrul care îl consideră cel mai apropiat spune și că nu persistă mult. Un membru de pe Parfumo descrie un iris dulce-pudrat, alături de lavandă, pară, ambretă, vetiver și cedru; consideră că persistența e medie și îl recomandă celor cărora le place originalul pudrat.
I se potrivește cuiva care își dorește chiar lista de note a lui Intense și pe care nu îl deranjează că irisul trece în plan secund, în spatele unor note lemnoase mai uscate. Bază: surse numite, listarea de pe Fragrantica și textul de pe Parfumo.
De ce această alegere?Surse: 2
Baza: Sursă numită
- Notele listate sunt lavandă, apoi iris, ambretă și pară, iar la final cedru de Virginia și vetiver; un membru îl găsește chiar mai apropiat de Dior Homme Intense decât Kayaan Classic, care e puțin mai dulce, dar cu persistență scurtă; altul îl găsește puțin mai întunecat, cu mai puțin iris cu miros de ruj și mai mult cedru și vetiver Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
- Un membru Parfumo descrie un iris dulce și pudrat, cu lavandă, pară, ambretă, vetiver și cedru, cu persistență medie, și îl recomandă celor cărora le place originalul pudrat Dark Door Intense member write-up, Parfumo
O variantă mai blândă: Camaro Homme Intense
Camaro Homme Intense de la Pendora Scents urmează și el îndeaproape lista originalului. În listarea de pe Fragrantica apar lavanda, apoi irisul, ambreta și para, iar la final cedrul și vetiverul.
Diferența principală ține de intensitatea notelor pudrate. Membrii care au Dior Homme Intense îl consideră asemănător, dar ceva mai puțin pudrat și mult mai puțin pudrat decât Kayaan Classic. Alții găsesc că irisul are o textură cerată, nu una de ruj, iar câțiva nu îl apreciază ca alternativă la Dior Homme Intense, deci părerile nu sunt unanime. Un membru spune în firul de discuție de pe forumul Fragrantica despre alternative la Dior Homme Intense că a fost creat după o formulă mai veche de Dior Homme Intense.
I se potrivește cuiva căruia pudra din original i se pare puțin prea mult și care vrea un iris mai lejer. Bază: surse numite, listarea și firul de discuție.
De ce această alegere?Surse: 2
Baza: Sursă numită
- Notele listate sunt lavandă, apoi iris, ambretă și pară, iar la final cedru și vetiver; membrii care au Dior Homme Intense îl găsesc asemănător, dar puțin mai puțin pudrat și mult mai puțin pudrat decât Kayaan Classic; alții găsesc irisul ceros, nu cu miros de ruj, iar câtorva nu le place ca alternativă la DHI Camaro Homme Intense by Pendora Scents, Fragrantica
- Un membru de pe forum spune că Paris Corner l-a creat după Dior Homme Intense din 2007 Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
Cel mai mic preț: Parfum D'Hommes Intense
Fragrantica prezintă Parfum D'Hommes Intense de la Fragrance World drept o alternativă la Dior Homme Intense. În listarea de acolo apar lavanda, apoi irisul, ambreta și para, iar la final cedrul de Virginia și vetiverul — lista originalului, notă cu notă.
Judecând după singura relatare a unui membru de pe pagina respectivă, principala diferență ține de persistență, nu de caracter. Membrul respectiv consideră că parfumul este foarte apropiat de original, dar spune că se simte doar pentru scurt timp și nu rezistă mult pe piele.
I se potrivește celui care vrea notele din Intense cu cel mai mic efort financiar și nu se deranjează să reaplice parfumul. Bază: o singură sursă nominalizată, așa că recomandarea se sprijină pe dovezi mai puține decât ale alegerilor de mai sus.
De ce această alegere?Surse: 1
Baza: Sursă numită
- Fragrantica îl prezintă drept o alternativă la Dior Homme Intense și listează lavandă, apoi iris, ambretă și pară, iar la final cedru de Virginia și vetiver; un membru găsește parfumul foarte apropiat de original, dar spune că proiecția durează aproximativ o oră, iar pe piele persistă între 3 și 5 ore Parfum D'Hommes Intense by Fragrance World, Fragrantica
O variantă mai dulce: His Confession
His Confession de la Lattafa păstrează irisul din centrul originalului, însă membrii îl asociază cu mai multe parfumuri, nu doar cu unul. Pe pagina sa Fragrantica, membrii spun că le amintește de Dior Homme Intense și Givenchy Gentleman EDP.
Principala diferență este vanilia. Membrii respectivi descriu o vanilie mai densă și mai dulce, care estompează irisul, iar un altul îl găsește asemănător cu Dior Homme Intense, dar mai dulce și mai pudrat. Un membru Parfumo îl plasează între Luna Rossa Black, Dior Homme Intense și Givenchy Gentleman, cu un iris mai cald decât în Dior Homme și mai multă ambră, vanilie și tonka.
I se potrivește celui căruia originalul i se pare prea sec și rece și care preferă irisul învăluit într-o aromă caldă. Bază: surse nominalizate, pagina Fragrantica și relatarea de pe Parfumo.
De ce această alegere?Surse: 2
Baza: Sursă numită
- Membrii spun că le amintește de Dior Homme Intense și Givenchy Gentleman EDP, cu o vanilie mai densă și mai dulce, care domolește irisul; altul îl găsește asemănător cu Dior Homme Intense, dar mai dulce și mai pudrat His Confession by Lattafa, Fragrantica
- Un membru Parfumo îl plasează între Luna Rossa Black, Dior Homme Intense și Givenchy Gentleman, cu un iris mai cald decât în Dior Homme și mai multă ambră, vanilie și tonka His Confession member write-up, Parfumo
Alternativă premium: Intense Homme
The Dua Brand vinde Intense Homme ca extrait de parfum. Pagina proprie a casei spune că este inspirat de o formulă mai veche de Dior Homme Intense și enumeră iris, vanilie, vetiver, lavandă, ambră și cedru de Virginia. Aici se regăsesc lavanda, irisul, cedrul și vetiverul din original.
Judecând după liste, principala diferență este schimbarea din notele de mijloc: apar vanilia și ambra, dar lipsesc para și ambreta. Un membru Parfumo care a avut o versiune mai veche de Dior Homme Intense îl consideră apropiat, ușor amărui și dulce-condimentat, cu note pudrate și vanilie, dar cu mai puțină profunzime decât originalul; spune și că rezistă foarte mult. Nu am găsit un preț de listă pentru UE, așa că rubrica de preț din tabel rămâne necompletată.
I se potrivește celui care vrea o clonă cu concentrație de extrait și apreciază o notă de vanilie alături de iris. Bază: surse nominalizate, pagina casei și relatarea de pe Parfumo.
De ce această alegere?Surse: 2
Baza: Sursă numită
- Casa spune că este inspirat de formula din 2008 a lui Dior Homme Intense, listează iris, vanilie, vetiver, lavandă, ambră și cedru de Virginia și îl vinde ca extrait de parfum Intense Homme, The Dua Brand
- Un membru Parfumo care a avut Dior Homme Intense din 2007 îl găsește apropiat, ușor amărui și dulce-condimentat, cu note pudrate și vanilie, cu mai puțină profunzime decât originalul și cu persistență foarte îndelungată Intense Homme member write-up, Parfumo
Alternative originale din oferta noastră
Parfumuri originale de la alte case, cu irisul în prim-plan, fiecare disponibil ca decant umplut din flaconul original.
Prada
Prada L'Homme Intense
Iris peste ambră, paciuli, boabe de tonka, piele și lemn de santal: mai cald și cu note mai pregnante de piele.
3ml · 10ml · 30ml
Givenchy
Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée
Bergamotă, iris și castană peste whiskey, note lemnoase și ambră: cu note de nuci și accente alcoolice.
3ml · 10ml · 30ml
Prada
Prada L'Homme
Iris și violetă, cu neroli, piper negru și cardamom peste ambră, cedru și lemn de santal: mai proaspăt și mai condimentat.
3ml · 10ml · 30ml
Ce nu redă bine nicio clonă
Abaterea obișnuită ține de dulceață. Mai multe dintre aceste clone aduc vanilie, ambră sau tonka în ecuație, fie în listele de note, fie în descrierile celor care le poartă, iar lista originalului nu include niciuna dintre ele. Dulceața lui vine doar dintr-o atingere de fruct în notele de mijloc, temperată de lemnul sec. De aceea, cei care le poartă spun atât de des că o clonă este puțin mai dulce.
Al doilea punct de dispută este nota pudrată. Ce unuia i se pare prea pudrat, altuia i se pare insuficient, iar aceeași clonă poate stârni ambele observații. Membrii descriu irisul în termeni diferiți: ruj, ceară sau o notă mai caldă.
Al treilea aspect este persistența. Mai mult de un membru spune că o clonă apropiată rezistă puțin, așa că o primă impresie bună poate să nu țină până la sfârșitul zilei. În fine, unele clone trimit la o formulă mai veche a originalului.
Să cumperi un flacon de clone sau originalul într-un decant?
Raportat la mililitru, fiecare alternativă din tabel cu preț indicat costă mult mai puțin decât originalul. Un decant de 10ml Dior Homme Intense costă 26,91 €, adică 2,69 €/ml pe mililitru, iar unul de 30ml costă 63,90 € (2,13 €/ml pe mililitru). Dacă ești sigur că irisul pudrat ți se potrivește și îți place să pulverizezi din belșug, un flacon mare dintr-o alternativă îți va ajunge mai mult.
Dacă încă nu te-ai hotărât, calculele se schimbă. Un decant de 3ml din original, cu aproximativ 60 de pulverizări, costă 8,91 €, mai puțin decât un flacon întreg dintr-o alternativă. După o săptămână pe pielea ta, alegerea devine simplă: irisul de la Dior, una dintre alternativele de mai sus sau cu totul altă direcție. Indexul prețului pe ml pune aceste cifre în contextul întregului catalog.
Parfumuri originale din aceeași familie
Dacă irisul e nota care îți place cel mai mult, trei parfumuri originale de la alte case de parfumuri pornesc de la ea. Prada L'Homme Intense se deschide cu iris și trece la ambră și paciuli, peste boabe de tonka, piele și lemn de santal: mai cald și cu accente mai pronunțate de piele. Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée de la Givenchy combină bergamota cu iris și castană, apoi cu whisky, note lemnoase și ambră: cu accente de nuci și băutură spirtoasă. Prada L'Homme îmbracă irisul și violeta în neroli, piper negru, cardamom și mușcată, cu ambră, cedru, lemn de santal și paciuli la bază: mai proaspăt și mai condimentat. Le găsești pe toate ca decanturi, așa că poți purta două în aceeași săptămână și le poți compara.
Cum testezi o alternativă
Evaluează alternativa pe piele, nu pe o bandă de test, fiindcă hârtia îți arată deschiderea și prea puțin din restul parfumului. Poartă originalul într-o zi și alternativa în alta, ca niciun parfum să nu-ți influențeze felul în care îl percepi pe celălalt. Verifică-le în aceleași momente: în primele minute, în inimă, după ce se așază, și mai târziu, la bază, unde irisul și notele lemnoase arată cât de bine se potrivesc.
Un decant de 3ml din Dior Homme Intense îți oferă o săptămână întreagă pentru comparație. Un decant de 10ml, cu aproximativ 200 de pulverizări, îți ajunge pentru săptămâni de purtare dacă alegi originalul, iar unul de 30ml, cu aproximativ 600 de pulverizări, e varianta de păstrat. Nu ai mai încercat decanturi? Ghidurile noastre explică cum funcționează un decant de parfum și de ce e mai bine să alegi un flacon mic decât să cumperi pe nevăzute. Pentru mai multe detalii despre materia din spatele acestui parfum, află cum miroase irisul, iar pentru un alt parfum Dior privit din aceeași perspectivă, citește ghidul nostru despre alternative la Dior Sauvage. Dacă vrei arome mai calde pentru lunile reci, încearcă parfumurile noastre de iarnă pentru bărbați.
Clonă sau original? Ce e bine să știi înainte
- Se vinde Dior Homme Intense ca decant de 3ml sau 10ml?
- Da. 10ML îl vinde ca decant de 3ml, 10ml sau 30ml, umplut din flaconul original; un decant de 10ml înseamnă aproximativ 200 de pulverizări și costă 26,91 €.
- Ce dupe Dior Homme Intense clasăm pe primul loc și de ce?
- Kayaan Classic de la Al Wataniah este alegerea generală preferată în acest ghid, fiind recomandat cel mai des. Un membru Parfumo îl consideră izbitor de asemănător, puțin mai condimentat și dulce la final. Lista notelor diferă de cea a Intense, iar un proprietar spune că se apropie mai mult de Dior Homme simplu; prin urmare, Dark Door Intense este alegerea care enumeră notele proprii ale Intense.
- Este Kayaan Classic, pe hârtie, cea mai apropiată clonă de Dior Homme Intense?
- Este cel mai recomandat, dar nu cel mai apropiat pe hârtie. Notele listate înlocuiesc lavanda, para și vetiverul cu portocală, trandafir, piele, lemn de santal și agarwood. Un proprietar spune că se potrivește mai bine cu Dior Homme simplu, iar unii membri îl consideră prea pudrat sau spun că se estompează repede.
- Ce clone menționează irisul și lavanda din Dior Homme Intense?
- Dark Door Intense, Camaro Homme Intense și Parfum D'Hommes Intense au în lista de note lavandă, iris, ambretă, pară, cedru și vetiver, iar membrii compară Kayaan Classic și His Confession cu acesta. Dintre parfumurile originale, Prada L'Homme Intense, Prada L'Homme și Givenchy Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée au și ele irisul în prim-plan.
- Există o clonă pentru Dior Homme Intense în concentrație extrait?
- Intense Homme de la The Dua Brand se vinde ca extrait de parfum, iar casa spune că este inspirat de o formulă mai veche a Dior Homme Intense. Notele listate adaugă vanilie și ambră, dar nu includ para și ambreta.
- Cum se compară clonele cu Dior Homme Intense per ml?
- Calculat per ml, fiecare clonă cu preț din tabel costă mult mai puțin decât originalul. Un decant de 10ml din original costă 26,91 €, iar unul de 3ml costă 8,91 €; acesta din urmă costă mai puțin decât un flacon întreg de clonă și îți permite să te hotărăști înainte să cumperi oricare dintre ele.
- Cât va rezista Dior Homme Intense pe pielea mea?
- Durata depinde de pielea ta și de vreme, așa că nu indicăm o cifră. Poartă un decant de 3ml, aproximativ 60 de pulverizări, timp de o săptămână și evaluează-l pe propria piele, alături de orice clonă.
Surse
- Dior Homme Intense, Dior
- Kayaan Classic member write-up, Parfumo
- Kayaan Classic by Al Wataniah, Fragrantica
- Good Dior Homme Intense dupes?, Fragrantica forum
- Dark Door Intense by Maison Alhambra, Fragrantica
- Dark Door Intense member write-up, Parfumo
- Camaro Homme Intense by Pendora Scents, Fragrantica
- Parfum D'Hommes Intense by Fragrance World, Fragrantica
- His Confession by Lattafa, Fragrantica
- His Confession member write-up, Parfumo
- Intense Homme, The Dua Brand
- Intense Homme member write-up, Parfumo
Cum am comparat
Fiecare alternativă e ordonată după cât de aproape urmează notele și baza lui Dior Homme Intense, pe baza arătată pentru ea în tabel. Prețurile din alte magazine sunt cele verificate pe 28 septembrie 2026 și se schimbă des; prețurile 10ML de pe această pagină sunt la zi.
10ML este independent și nu este afiliat cu Dior sau cu casele alternativelor numite aici și nici susținut de ele. Numele lor sunt folosite doar pentru a identifica parfumurile comparate.
Poartă-l o săptămână, nu zece secunde.
Parfumuri de designer și de nișă în decanturi de 10ml, ca să porți un parfum zile la rând înainte să te hotărăști.
Vezi decanturileCitește mai departe
Dior Sauvage: originalul comparat cu 6 alternative
Șase dupe-uri Dior Sauvage comparate după note, caracter și un preț datat pe flacon, cu variantele explicate și locul în care fiecare clonă se desparte de original. Sau poartă mai întâi Sauvage, ca decant de 3ml.
Hypnotic Poison: originalul comparat cu 7 alternative
Șapte clone ale parfumului Hypnotic Poison de la Dior, de la La Rive la Profumum Roma: ce au în comun cu originalul, unde se deosebesc și cum poți purta parfumul original, mai întâi într-un decant de 3ml.
Cel mai bun parfum bărbătesc: 18 alegeri pe stil și răspunsul la întrebarea despre aftershave
Cel mai bun parfum bărbătesc e cel care se potrivește stilului spre care te îndrepți deja. 18 parfumuri pentru bărbați, grupate pe stil și comparate, un ghid de tipul „dacă porți asta, încearcă și asta” și explicația sensului real al termenului aftershave.