La Vie Est Belle dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat La Vie Est Belle-dupe összehasonlítása a jegyek, a megnevezett források és a dátummal ellátott árak alapján, kitérve arra is, miben térnek el. Vagy előbb próbáld ki az eredetit 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a La Rive Queen of Life a legjobb La Vie Est Belle-dupe, és egyben ez a legalacsonyabb árú klón, amelyet euróban megadott árral találtunk. A Maison Alhambra La Vivacité a legközelebbi találat: a Parfumo összehasonlító oldalán szavazók többsége nagyon hasonlónak találja. Az eredetit szeretnéd? A La Vie Est Belle 23,31 € egy 10ml-es dekantban a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Queen of LifeÖsszességében a legjobb La Rive7,99 € 75ml
  2. La VivacitéA leszáradásban a legközelebbi Maison Alhambra22,00 € 100ml
  3. Red VanillaLágyabb változat ZaraNincs uniós ár
  4. Hawas for HerPrémium alternatíva Rasasi45,96 € 100ml
  5. Acqua di Parisis VeniziaÉdesebb változat Reyane TraditionNincs uniós ár
  6. Aura JolieFrissebb változat Suddenly (Lidl)Nincs uniós ár

Inkább az eredetit választanád?

La Vie Est Belle

LancômeAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,11 €–0,46 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg világoskék háttér előtt: Black Opium, La Vie Est Belle és Good Girl

Milyen illatú a La Vie Est Belle?

Lancôme La Vie Est Belle flakon
Az eredetiLa Vie Est BelleLancôme

A Lancôme La Vie Est Belle illata 2012-ben jelent meg. Élénk, gyümölcsös nyitánya a feketeribizli és a körte jegyeivel indul. A szív virágos és púderes: az írisz mellett jázmin és narancsvirág jelenik meg, így az édesség nem hat egyszerű cukorillatnak. Az alap adja meg az illat karakterét. A vanília, a praliné és a tonkabab meleg, édes hatású, míg a földes pacsuli száraz, fás alapot ad. Egy klónnak ezt az egyensúlyt kell eltalálnia: sok édességet fog közre az írisz púderessége és a pacsuli, így az illat gazdag marad, nem válik ragacsossá.

Feketeribizli, jázmin és vanília nyersanyagként: illatjegyek ebből: Lancôme La Vie Est Belle
A képen: feketeribizli, jázmin és vanília, illatjegyek ebből: La Vie Est Belle.

Melyik La Vie Est Belle-t követik a klónok?

Az egyes ajánlások mögötti források mind az eredeti La Vie Est Belle illattal vetik össze a klónokat, nem annak flankereivel. A Lancôme több, azonos névre épülő változatot készített, amelyek más-más irányt képviselnek. A L'Eau de Parfum Intense megtartja az íriszt, a narancsvirágot és a körtét, majd tubarózsával, ylang-ylanggal, tejszínhabbal és mogyoróval egészíti ki őket. A L'Elixir jegylistája kevés közös pontot mutat az eredetivel: málnát és likőrt hoz ibolyalevél, rózsa, bőr, kakaóvaj és cédrusfa mellé. Az Anne Flipo és Dominique Ropion nevéhez fűződő L'Elixir Very Cherry megtartja az íriszt, a vaníliát és a pacsulit, fekete cseresznyével, cseresznyelikőrrel és ouddal egészíti ki őket.

Ha részletesebben is megismernéd az egyes jegyeket, olvasd el útmutatónkat arról, milyen illatú a La Vie Est Belle.

A La Vie Est Belle és változatai egy pillantásra
VáltozatMegjelenés éveFejjegyekSzívjegyekAlapjegyek
La Vie Est Belle2012Feketeribizli, körteÍrisz, jázmin, narancsvirágVanília, praliné, pacsuli, tonkabab
L'Eau de Parfum Intense2015Körte, rózsaszín bors, ribizlirügyek, narancs, bergamottÍrisz, tubarózsa, ylang-ylang, narancsvirág, sambac jázminTejszínhab, mogyoró
L'Elixir2024Málna, likőr, calabriai bergamottIbolyalevél, rózsaBőr, kakaóvaj, cédrusfa
L'Elixir Very Cherry—Fekete cseresznye, cseresznyelikőr, rózsaszín borsIbolyalevél, írisz, sambac jázmin, damaszkuszi rózsaOud, vanília, kakaó, pacsuli, cédrus

La Vie Est Belle-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Queen of Life La Rive
Megnevezett forrás Forrás
7,99 € 75ml
0,11 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi La Vivacité Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
22,00 € 100ml
0,22 €/ml
3Lágyabb változat Red Vanilla Zara
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
4Prémium alternatíva Hawas for Her Rasasi
Megnevezett forrás Forrás
45,96 € 100ml
0,46 €/ml
5Édesebb változat Acqua di Parisis Venizia Reyane Tradition
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
6Frissebb változat Aura Jolie Suddenly (Lidl)
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—

Üvegfotók: walmart.com, jameela.my, fragrantica.com, rasasistore.com, valenciaperfumes.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontLa Vie Est BelleLancômeQueen of LifeLa Rive
Ár milliliterenként
3ml: 2,67 €/ml · 10ml: 2,33 €/ml · 30ml: 1,86 €/ml
0,11 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
75ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) La Vie Est Belle parfümhöz hasonlítunk
  • A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok szinte mindegyike nagyon hasonlónak találja a Queen of Life-ot és a La Vie est Belle-t; a Parfumo mindkettőnél a feketeribizli, a körte, az írisz, a jázmin, a narancsvirág, a praliné, a pacsuli, a tonkabab és a vanília jegyeit sorolja fel Queen of Life vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  • A Fragrantica tagjai a La Vie est Belle-hez hasonlítják, de könnyedebbnek és kevésbé hangosnak találják; egyikük szerint az eredetiben erősebb a pacsuli és a feketeribizli, a Queen of Life-ban pedig a praliné és az írisz Queen of Life by La Rive, Fragrantica
  • Egy Fragrantica-fórumtéma tagjai, akik mindkettővel rendelkeznek, közelinek tartják a La Vie est Belle-hez, de szerintük nem tökéletes megfelelője Queen of Life as a La Vie est Belle substitute, Fragrantica forum
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Queen of Life vásárláskor olcsóbb (7,99 €, illetve 8,01 €).
  • Queen of Life több parfümöt ad (75ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) La Vie Est Belle illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb16,02 €0ml marad
  • 1 × 10ml23,31 €4ml marad
  • 1 × 30ml55,80 €24ml marad
  • Queen of Life (La Rive): 1 × 75mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül7,99 €69ml marad

Ennyi viselésnél Queen of Life olcsóbb, mint a(z) La Vie Est Belle dekantjai (7,99 €, illetve 16,02 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 8,01 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél Queen of Life olcsóbb, mint a(z) La Vie Est Belle dekantjai (7,99 €, illetve 8,01 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 142,92 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Queen of Life olcsóbb, mint a(z) La Vie Est Belle dekantjai (7,99 €, illetve 142,92 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

La Vie Est Belle alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: La Rive Queen of LifeA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: La Vie Est Belle. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A legjobb összességében: Queen of Life

La Rive Queen of Life flakon
Queen of LifeLa RiveÖsszességében a legjobb

A La Rive Queen of Life kapja a legerősebb forrásalátámasztást, és ez a legalacsonyabb árú klón, amelyet euróban megadott árral találtunk. A Parfumo összehasonlító oldalán mindkét parfümnél az eredeti teljes jegylistája szerepel: feketeribizli, körte, írisz, jázmin és narancsvirág, majd praliné, pacsuli, tonkabab és vanília. Az ott szavazó tagok közül szinte mindenki nagyon hasonlónak találja a két illatot.

A fő különbség az egyensúlyban és az intenzitásban van. A Fragrantica oldalán a tagok a La Vie Est Belle könnyedebb, kevésbé harsány változataként írják le. Egyikük szerint az eredetiben erőteljesebb a pacsuli és a feketeribizli, míg a Queen of Life-ban inkább a praliné és az írisz kerül előtérbe. Egy Fragrantica-fórumtémában azok a tagok, akiknek mindkettő megvan, közelinek, de nem tökéletes egyezésnek nevezik.

Annak való, aki szereti az eredetit, de túl harsánynak találja, vagy a földes pacsuli helyett inkább a púderes, cukros oldalát kedveli. Alap: megnevezett források, a Parfumo összehasonlítása, valamint a Fragrantica hozzászólásai és fórumtémája.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok szinte mindegyike nagyon hasonlónak találja a Queen of Life-ot és a La Vie est Belle-t; a Parfumo mindkettőnél a feketeribizli, a körte, az írisz, a jázmin, a narancsvirág, a praliné, a pacsuli, a tonkabab és a vanília jegyeit sorolja fel Queen of Life vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  2. A Fragrantica tagjai a La Vie est Belle-hez hasonlítják, de könnyedebbnek és kevésbé hangosnak találják; egyikük szerint az eredetiben erősebb a pacsuli és a feketeribizli, a Queen of Life-ban pedig a praliné és az írisz Queen of Life by La Rive, Fragrantica
  3. Egy Fragrantica-fórumtéma tagjai, akik mindkettővel rendelkeznek, közelinek tartják a La Vie est Belle-hez, de szerintük nem tökéletes megfelelője Queen of Life as a La Vie est Belle substitute, Fragrantica forum

A legközelebbi a leszáradásban: La Vivacité

Maison Alhambra La Vivacité flakon
La VivacitéMaison AlhambraA leszáradásban a legközelebbi

A Maison Alhambra La Vivacité nevű illatát korábban La Vita Bella néven árulták; közzétett jegylistája közel áll az eredetiéhez. A Fragrantica adatlapján feketeribizli, körte, írisz, narancsvirág, jázmin, pacsuli, tonkabab, praliné és vanília szerepel. A cím az útmutató szerkesztői megjelölése a legközelebbi találathoz; a források a két parfümöt egészében hasonlítják össze, nem illatfázisonként.

A fő különbség az édesség, bár ezt nem mindenki veszi észre. Egy Fragrantica-tag, aki mindkettőt kipróbálta egy pultnál, alig érzékelt különbséget köztük. Mások szerint a La Vivacité lágyabb és kevésbé édes az eredetinél.

Annak való, aki szereti a La Vie Est Belle karakterét, de egy árnyalattal kevésbé édes illatra vágyik. Alap: megnevezett források. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége nagyon hasonlónak találja a kettőt, a Fragrantica hozzászólásaiból pedig látszik, hol oszlik meg a vélemény.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége nagyon hasonlónak találja a La Vivacitét (korábban La Vita Bella) és a La Vie est Belle-t La Vivacité vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  2. A Fragrantica feketeribizlit, körtét, íriszt, narancsvirágot, jázmint, pacsulit, tonkababot, pralinét és vaníliát sorol fel; egy tag, aki pultnál hasonlította össze a kettőt, alig érzett különbséget, mások viszont lágyabbnak és kevésbé cukrosnak találják az eredetinél La Vivacité by Maison Alhambra, Fragrantica

Lágyabb változat: Red Vanilla

Zara Red Vanilla flakon
Red VanillaZaraLágyabb változat

A Zara Red Vanilla a tagok hozzászólásai alapján érdemelte ki a helyét, nem egy közzétett jegylista-egyezés miatt: forrásaink nem vetik össze a jegyeit az eredetiével. A Fragrantica oldalán a tagok a La Vie Est Belle-hez hasonlítják, egy Zara-alternatívákról szóló Fragrantica-fórumtémában pedig együtt említik a két illatot.

A fő különbség az intenzitásban van. Egy tag szerint kissé lágyabb és kevésbé összetett az eredetinél, egy másik könnyedebb, frissebb változatként írja le. Több tag azt is mondja, hogy jóval hamarabb elillan.

Annak való, aki túl nehéznek találja az eredetit, és nem bánja, ha újra elő kell vennie az üveget. Alap: megnevezett források, a Fragrantica hozzászólásai és a fórumtémája. Az ellenőrzés napján nem találtunk hozzá uniós listaárat, ezért a táblázatban üresen hagytuk ezt a mezőt.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica tagjai a La Vie est Belle-hez hasonlítják; egyikük kissé lágyabbnak és kevésbé összetettnek találja, másikuk könnyedebb, frissebb változatnak, többen pedig azt mondják, sokkal hamarabb elillan Red Vanilla by Zara, Fragrantica
  2. A Zara-alternatívákról szóló Fragrantica-fórumtéma a Red Vanillát a La Vie est Belle-lel párosítja Zara alternatives, Fragrantica forum

Prémium alternatíva: Hawas for Her

Rasasi Hawas for Her flakon
Hawas for HerRasasiPrémium alternatíva

A táblázatban a Rasasi Hawas for Her a legdrágább klón. A Parfumo összehasonlító oldala szerint az írisz, a praliné és a pacsuli ebben és az eredetiben is megtalálható, és az ott szavazó tagok többsége hasonlónak találja a két illatot. A Fragrantica adatlapja a közös jegyekhez jázmin sambacot is hozzátesz.

A fő különbség a nyitányban van. A Fragrantica gránátalmát, almát és grapefruitot említ, míg az eredeti illatnál feketeribizli és körte szerepel; az alapjegyek közé pedig a pacsuli mellé vetivert is tesz. Egy Parfumo-tag szerint a La Vie Est Belle irányába mutat, de könnyedebb, és mindennapi viseletként is egyszerűbb.

Annak való, aki az íriszes-pralinés szívet lédúsabb nyitánnyal és könnyedebb összhatással szeretné. Alap: a megnevezett források, a Parfumo összehasonlítása és a tag leírása, valamint a Fragrantica jegyei.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a Hawas for Hert és a La Vie est Belle-t; mindkettőben szerepel írisz, praliné és pacsuli Hawas for Her vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  2. Egy Parfumo-tag a La Vie est Belle irányába mutatónak találja, de könnyedebbnek és mindennapi viseletre alkalmasabbnak; a nyitányban grapefruitot, almát és gránátalmát érez Hawas for Her by Rasasi, Parfumo
  3. A Fragrantica Claire Liégent-nek és Dominique Ropion-nak tulajdonítja, és gránátalmát, almát, grapefruitot, íriszt, sambac jázmint, pralinét, pacsulit és vetivert sorol fel Hawas for Her by Rasasi, Fragrantica

Édesebb változat: Acqua di Parisis Venizia

Reyane Tradition Acqua di Parisis Venizia flakon
Acqua di Parisis VeniziaReyane TraditionÉdesebb változat

A Reyane Tradition Acqua di Parisis Veniziája a La Vie Est Belle illatcsaládjába illik a Fragrantica-oldalán író tagok szerint. A Fragrantica édes jegyeket, vaníliát, fűszeres jegyeket, pacsulit és karamellt sorol fel, így papíron a vanília és a pacsuli az, ami közös benne az eredetivel. Egy Parfumo-tag nagyon közelinek érzi a La Vie Est Belle-hez, bőrön pedig körtét, pralinét, tonkababot és pacsulit érez.

A fő különbség a plusz édesség. A karamell szerepel a jegyek között, az eredetiben viszont nem, és a Fragrantica egyik tagja a La Vie Est Belle és a Pink Sugar keverékeként írja le.

Annak való, aki az eredeti legédesebb oldalát kedveli, és még többre vágyik belőle. Alap: a megnevezett források, egy Parfumo-tag és a Fragrantica hozzászólásai. Az ellenőrzés napján nem találtunk EU-s listaárat.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica édes jegyeket, vaníliát, fűszeres jegyeket, pacsulit és karamellt sorol fel; a tagok a La Vie est Belle illatcsaládjába helyezik, egyikük pedig úgy érzi, mintha a La Vie est Belle-t a Pink Sugarral keresztezték volna Acqua di Parisis Venizia by Reyane Tradition, Fragrantica
  2. Egy Parfumo-tag nagyon közelinek találja a La Vie est Belle-hez; a bőrén körtét, pralinét, tonkababot és pacsulit érez Acqua di Parisis Venizia by Reyane Tradition, Parfumo

Frissebb változat: Aura Jolie

Aura JolieSuddenly (Lidl)Frissebb változat

A Suddenly Aura Jolie illatának Parfumo-oldalán a La Vie Est Belle is ott van azok között a parfümök között, amelyekhez hasonló az illata. Forrásaink nem közölnek jegylistát, amelyet össze lehetne vetni az eredetiével, így az összehasonlítás a tagok leírásain alapul.

A fő különbség a frissebb hatás. Egy Parfumo-tag frissnek, virágosnak és könnyednek írja le, a La Vie Est Belle és a régebbi Miss Dior Chérie keverékéhez hasonlítva. A La Vie Est Belle alternatíváiról szóló Fragrantica-fórumtémában egy tag kedvező árú lehetőségként ajánlja.

Annak való, aki túl édesnek találja az eredetit, és inkább egy könnyedebb, virágosabb változatot viselne. Alap: a megnevezett források, a Parfumo adatlapja és egy fórumos ajánlás. Az ellenőrzés napján nem találtunk hozzá EU-s listaárat.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo a „hasonló illatú” parfümök között sorolja fel a La Vie est Belle-t; egy tag frissnek, virágosnak és könnyednek írja le, mintha a La Vie est Belle-t a régebbi Miss Dior Chérie-vel vegyítették volna Aura Jolie by Suddenly, Parfumo
  2. A La Vie est Belle alternatíváiról szóló Fragrantica-fórumtémában egy tag alacsony árú, Lidlben kapható lehetőségként ajánlja Queen of Life as a La Vie est Belle substitute, Fragrantica forum

Eredeti parfümök a kínálatunkban

Eredeti parfümök, amelyekben a La Vie Est Belle édes, virágos hangulatának egy része is visszaköszön; mindegyik az eredeti üvegből töltött dekantként kapható.

  1. Yves Saint Laurent

    Black Opium

    Körte és narancsvirág, majd kávé, édesgyökér és keserűmandula vaníliával és pacsulival: sötétebb, édes-virágos illat.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Carolina Herrera

    Good Girl

    Praliné, tonkabab, vanília és pacsuli kávéval, mandulával, tubarózsával, kakaóval és fahéjjal: teltebb, fűszeresebb illat.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Valentino

    Valentino Donna

    Írisz és praliné bolgár rózsával, bőrrel, vaníliával és pacsulival: púderesebb irány.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit minden klón elhibáz

Ha egymás mellé tesszük a forrásokat, kirajzolódik egy minta. A Queen of Life-ot, a La Vivacité-t, a Red Vanillát és a Hawas for Her-t is legalább egy tag könnyedebbnek, lágyabbnak vagy visszafogottabbnak írja le az eredetinél. Egyes vásárlóknak épp ez az ok, amiért ezeket választják.

Az eredeti titka az egyensúly. A praliné, a vanília és a tonkabab adja az édességet, a pacsuli és az íriszpor pedig keretet ad neki. A klónok hajlamosak valamelyik irányba kibillenteni ezt az egyensúlyt. A Queen of Life a praliné és az írisz felé húz, a Venizia karamellt ad hozzá, az Aura Jolie pedig a virágok felé billen. A források egyike sem nevezi tökéletes egyezésnek egyik klónt sem, és azok a fórumtagok is világosan ezt mondják, akiknek megvan a Queen of Life és az eredeti is.

Klón egy teljes üvegben, vagy az eredeti 10ml-es dekantja?

Milliliterenként számolva a táblázatban euróban megadott árú klónok mindegyike kevesebbe kerül, mint az eredeti. A 10ML-nél a La Vie Est Belle 10ml-es dekantja 23,31 € (2,33 €/ml). A 30ml-es kiszerelés 55,80 €, vagyis milliliterenként 1,86 €/ml. Ha már biztos vagy benne, hogy ez az illat tetszik, és naponta bőven fújnál belőle, egy nagy üveg klón több millilitert ad.

Ha viszont magát a döntést nézzük, a kis üveg éri meg jobban. A La Vie Est Belle 3ml-es dekantja, nagyjából 60 fújásra elegendő mennyiség, 8,01 €: egy hétig viselheted, és kiderül, hogy a Lancôme változatát, ezek közül valamelyik klónt vagy inkább egyiket sem választanád. A L'Eau de Parfum Intense 3ml-es dekantja 8,91 €, a L'Elixiré pedig 8,01 €, ha valamelyik másik változat jobban illene hozzád. Az ár milliliterenkénti mutatónk ár szerint rendezi a kínálatot, a parfümdekantokról szóló útmutatónk bemutatja a kis üvegeket, az útmutatónk pedig arról, meddig tart ki egy 10ml-es parfüm, megmutatja, mire elég az egyes méret.

Eredeti parfümök hasonló illatvilággal

Ha egy másik parfümháztól keresel édes, virágos hangulatú illatot, három eredeti parfüm is osztozik ennek néhány jegyében. Yves Saint Laurent Black Opium illatában a körte és a narancsvirág után a kávé, az édesgyökér és a keserűmandula sötétebb tónust ad a vanília és a pacsuli mellett. Carolina Herrera Good Girl illatában a praliné, a tonkabab, a vanília, a pacsuli és a narancsvirág mellé kávé, mandula, tubarózsa, kakaó és fahéj kerül, így testesebb alapot kap. Valentino Valentino Donna illata a púderesebb irány: írisz és praliné bolgár rózsával, bőr, vanília és pacsuli fölött, grapefruitból és bergamottból álló citrusos nyitánnyal.

Mindegyikből választhatsz 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantot, így ugyanazon a két héten belül kettőt-hármat is viselhetsz, mielőtt döntenél. A Black Opiumhoz hasonló parfümökről szóló útmutatónk tovább kalandozik a kávés illatok között.

Hogyan próbálj ki egy klónt

A klónt a bőrödön ítéld meg, ne papírcsíkon. A papír főként az első perceket mutatja, azokból pedig keveset tudsz meg az alapjegyekről. Egyik nap viseld a La Vie Est Belle illatát, másnap pedig a klónt, és mindkettőt ugyanazokban a pillanatokban vizsgáld meg: közvetlenül fújás után, amikor már kibontakoztak a szívjegyek, majd később a nap folyamán, amikor az alapjegyek lecsendesedtek. A két illatot külön napon viseld, hogy az egyik ne befolyásolja, hogyan érzed a másikat.

A legtöbbet arra a szakaszra figyelj, amikor az illat már lecsendesedett. A Fragrantica egyik tagja szerint az eredetiben erősebb a pacsuli, a Queen of Life-ban pedig a praliné, ezért ekkor érdemes összehasonlítani őket. Az eredeti 3ml-es dekantja, nagyjából 60 fújás, egy alapos összehasonlítási hétre elég. Ha már döntöttél, a 10ml-es dekant nagyjából 200 fújással több hétre elegendő, a 30ml-es, körülbelül 600 fújással pedig már megtartható. Ha további édes illatokat keresel, olvasd el útmutatóinkat a legjobb gourmand parfümökről, a legjobb vaníliás parfümökről és az írisz illatáról, vagy nézd meg, hogyan kerüld el a vakvásárlást.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom először a La Vie Est Belle-t kis kiszerelésben?
A 10ML La Vie Est Belle-t 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantban kínálja, az eredeti üvegből töltve, és az EU egész területére szállít. A 3ml-es dekant körülbelül 60, a 10ml-es 200, a 30ml-es pedig 600 fújásra elegendő.
A La Vie Est Belle-hez vagy az Intense-hez hasonlítsam a dupét?
Az eredeti La Vie Est Belle-hez hasonlítsd, mert a klónok mögött álló források ehhez mérik őket. A L'Eau de Parfum Intense tubarózsával, ylang-ylanggal, tejszínhabbal és mogyoróval egészül ki, a L'Elixir pedig a málna, a rózsa, a bőr és a kakaóvaj jegyei felé visz, így más a két összehasonlítási alap.
Melyik La Vie Est Belle-dupe áll az útmutató élén?
Az útmutatóban összességében a La Rive Queen of Life a legjobb választás. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok szinte mindegyike nagyon hasonlónak találja a La Vie Est Belle-hez, és az általunk talált, euróban árazott klónok közül ennek a legalacsonyabb az ára. A Fragrantica tagjai az eredetinél könnyedebbnek és kevésbé harsánynak írják le.
Mennyire áll közel a La Vivacité a La Vie Est Belle-hez?
A források szerint közel áll hozzá: a Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége nagyon hasonlónak találja a kettőt, a Fragrantica pedig az eredeti jegyeit tünteti fel hozzá. Egy Fragrantica-tag alig érzett különbséget a parfümériában, mások viszont lágyabbnak és kevésbé cukrosnak találják.
Olcsóbbak milliliterenként a La Vie Est Belle klónjai, mint az eredeti?
Az összehasonlító táblázatban minden euróban árazott klón milliliterenként olcsóbb az eredetinél. A La Vie Est Belle 10ml-es dekantja 23,31 €, a 3ml-es, körülbelül 60 fújásra elegendő dekant pedig 8,01 €. Így egy hétig viselheted, mielőtt döntenél.
Mely parfümöket említik a rajongóik a La Vie Est Belle-lel kapcsolatban?
A Queen of Life, a La Vivacité, a Red Vanilla, a Hawas for Her, az Acqua di Parisis Venizia és az Aura Jolie illatát Parfumo- vagy Fragrantica-tagok is kapcsolatba hozzák vele. Az eredeti parfümök közül a Black Opium, a Good Girl és a Valentino Donna édes, virágos és pacsulis karakterének egyes vonásai közösek vele.
Meddig tart a La Vie Est Belle a bőrön?
A tartósság a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért nem ígérünk meghatározott viselési időt. A legegyszerűbben úgy derítheted ki, ha egy héten át viselsz egy 3ml-es dekantot, ami körülbelül 60 fújásra elég, és megnézed, hogyan viselkedik rajtad.

Források

  1. Queen of Life vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  2. Queen of Life by La Rive, Fragrantica
  3. Queen of Life as a La Vie est Belle substitute, Fragrantica forum
  4. La Vivacité vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  5. La Vivacité by Maison Alhambra, Fragrantica
  6. Red Vanilla by Zara, Fragrantica
  7. Hawas for Her vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  8. Hawas for Her by Rasasi, Parfumo
  9. Hawas for Her by Rasasi, Fragrantica
  10. Acqua di Parisis Venizia by Reyane Tradition, Fragrantica
  11. Acqua di Parisis Venizia by Reyane Tradition, Parfumo
  12. Aura Jolie by Suddenly, Parfumo

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) La Vie Est Belle illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Lancôme márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat
  • A legjobb női parfümök: 18 illat a frisstől az ámbrásig

    A legjobb női parfüm az, amelyiknek a stílusa közel áll hozzád. 18 női parfüm stílusok szerint csoportosítva, egymás mellett összehasonlítva, és egy háromdekantos módszer, amellyel még a teljes üveg megvásárlása előtt megtalálhatod a neked valót.

    13 perces olvasmány

  • A legjobb vaníliás parfümök aszerint, milyen vaníliát szeretsz

    A vanília nem egyféle illat. Tizenhét vaníliás parfüm különböző stílusok szerint csoportosítva: likőrös, ámbrás, gourmand, krémes, púderes és friss illatok. Egymás mellett hasonlítjuk össze őket, férfiaknak és nőknek szóló ajánlatokkal, hogy megtaláld a hozzád illőt.

    13 perces olvasmány

  • Creed Aventus: az eredeti és 6 alternatíva összehasonlítva

    Hat Creed Aventus dupe összevetve közzétett illatjegyek, források és ár szerint, azzal együtt, hol marad el mindegyik. Vagy viseld előbb az eredetit egy 3ml-es dekantban.

    10 perces olvasmány

Összes parfümútmutató