La Vie Est Belle dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Sześć odpowiedników La Vie Est Belle porównanych pod kątem nut, nazwanych źródeł i cen z datą — z informacją, czym każdy z nich się różni. Możesz też najpierw wypróbować oryginał w odlewce 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszym ogólnym odpowiednikiem La Vie Est Belle jest Queen of Life marki La Rive. To także najtańszy klon, jaki udało nam się znaleźć z ceną podaną w euro. Najbliżej oryginału wypada La Vivacité marki Maison Alhambra — większość osób głosujących na stronie porównawczej Parfumo uważa, że jest bardzo podobny. Wolisz oryginał? Odlewka 10ml La Vie Est Belle kosztuje w 10ML 23,31 €.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 28 września 2026

Ranking

  1. Queen of LifeNajlepszy ogólnie La Rive7,99 € 75ml
  2. La VivacitéNajbliżej w bazie Maison Alhambra22,00 € 100ml
  3. Red VanillaŁagodniejsza wersja ZaraBrak ceny w UE
  4. Hawas for HerPropozycja premium Rasasi45,96 € 100ml
  5. Acqua di Parisis VeniziaSłodsza wersja Reyane TraditionBrak ceny w UE
  6. Aura JolieŚwieższa wersja Suddenly (Lidl)Brak ceny w UE

Wolisz oryginał?

La Vie Est Belle

LancômeOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,11 €–0,46 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 28 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Black Opium, La Vie Est Belle i Good Girl

Jak pachnie La Vie Est Belle?

Flakon La Vie Est Belle marki Lancôme
OryginałLa Vie Est BelleLancôme

La Vie Est Belle marki Lancôme pojawiły się na rynku w 2012 roku. Zapach otwierają rześkie, owocowe nuty czarnej porzeczki i gruszki. Serce jest kwiatowe i pudrowe: irys łączy się z jaśminem i kwiatem pomarańczy, dzięki czemu słodycz nie przypomina zwykłego cukru. Baza dopełnia całość. Wanilia, pralina i bób tonka nadają kompozycji ciepły, słodki charakter, a ziemista paczula zapewnia jej wytrawne, drzewne oparcie. Właśnie na tym polega wyzwanie dla klonu: dużo słodyczy równoważą pudrowy irys i paczula, dzięki czemu zapach pozostaje bogaty, ale nie lepki.

Czarna porzeczka, jaśmin i wanilia jako surowce: nuty zapachu La Vie Est Belle marki Lancôme
Na zdjęciu: czarna porzeczka, jaśmin i wanilia, nuty zapachu La Vie Est Belle.

Do której wersji La Vie Est Belle nawiązują klony?

Źródła dotyczące każdego z wybranych klonów porównują je z oryginalnym La Vie Est Belle, a nie z jego wariantami. Lancôme stworzyło kilka wersji pod tą nazwą, a każda idzie w innym kierunku. L'Eau de Parfum Intense zachowuje irys, kwiat pomarańczy i gruszkę, a dodaje tuberozę, ylang-ylang, bitą śmietanę i orzech laskowy. L'Elixir niewiele łączy z pierwotną listą nut: malina i likier przeplatają się z liściem fiołka, różą, skórą, masłem kakaowym i drewnem cedrowym. L'Elixir Very Cherry, skomponowane przez Anne Flipo i Dominique Ropion, zachowuje irys, wanilię i paczulę, a dodaje czarną wiśnię, likier wiśniowy i oud.

Jeśli chcesz przyjrzeć się poszczególnym nutom, zajrzyj do naszego przewodnika o tym, jak pachnie La Vie Est Belle.

La Vie Est Belle i jej wersje w skrócie
WersjaPremieraNuty głowyNuty sercaNuty bazy
La Vie Est Belle2012Czarna porzeczka, gruszkaIrys, jaśmin, kwiat pomarańczyWanilia, pralina, paczula, bób tonka
L'Eau de Parfum Intense2015Gruszka, różowy pieprz, pąki porzeczki, pomarańcza, bergamotkaIrys, tuberoza, ylang-ylang, kwiat pomarańczy, jaśmin sambacBita śmietana, orzech laskowy
L'Elixir2024Malina, likier, bergamotka kalabryjskaLiść fiołka, różaSkóra, masło kakaowe, drewno cedrowe
L'Elixir Very Cherry—Czarna wiśnia, likier wiśniowy, różowy pieprzLiść fiołka, irys, jaśmin sambac, róża damasceńskaOud, wanilia, kakao, paczula, cedr

Alternatywy dla La Vie Est Belle w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 28 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Queen of Life La Rive
Wskazane źródło Źródło
7,99 € 75ml
0,11 €/ml
2Najbliżej w bazie La Vivacité Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
22,00 € 100ml
0,22 €/ml
3Łagodniejsza wersja Red Vanilla Zara
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
4Propozycja premium Hawas for Her Rasasi
Wskazane źródło Źródło
45,96 € 100ml
0,46 €/ml
5Słodsza wersja Acqua di Parisis Venizia Reyane Tradition
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
6Świeższa wersja Aura Jolie Suddenly (Lidl)
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—

Zdjęcia flakonów: walmart.com, jameela.my, fragrantica.com, rasasistore.com, valenciaperfumes.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaLa Vie Est BelleLancômeQueen of LifeLa Rive
Cena za ml
3ml: 2,67 €/ml · 10ml: 2,33 €/ml · 30ml: 1,86 €/ml
0,11 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 75ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem La Vie Est Belle
  • Prawie wszyscy członkowie serwisu Parfumo, którzy zagłosowali na stronie porównawczej, uważają Queen of Life i La Vie est Belle za bardzo podobne; serwis Parfumo wymienia w obu te same nuty czarnej porzeczki, gruszki, irysa, jaśminu, kwiatu pomarańczy, pralinki, paczuli, bobu tonka i wanilii Queen of Life vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  • Członkowie serwisu Fragrantica porównują ten zapach do La Vie est Belle, ale uważają go za lżejszy i mniej wyrazisty; jeden z nich wyczuwa więcej paczuli i czarnej porzeczki w oryginale, a więcej pralinki i irysa w Queen of Life Queen of Life by La Rive, Fragrantica
  • W wątku na forum serwisu Fragrantica członkowie, którzy mają oba zapachy, mówią, że ten jest zbliżony do La Vie est Belle, ale nie jest idealnym odpowiednikiem Queen of Life as a La Vie est Belle substitute, Fragrantica forum
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 28 września 2026
  • Queen of Life kosztuje mniej przy zakupie: 7,99 € wobec 8,01 €.
  • Queen of Life daje więcej perfum: 75ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy La Vie Est Belle ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej16,02 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml23,31 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml55,80 €Zostaje 24ml
  • Queen of Life od La Rive: 1 × 75mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026, bez dostawy7,99 €Zostaje 69ml

Przy takim użyciu Queen of Life kosztuje mniej niż odlewki zapachu La Vie Est Belle: 7,99 € wobec 16,02 €. To inny zapach, nie oryginał.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 8,01 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu Queen of Life kosztuje mniej niż odlewki zapachu La Vie Est Belle: 7,99 € wobec 8,01 €. To inny zapach, nie oryginał.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 142,92 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Queen of Life kosztuje mniej niż odlewki zapachu La Vie Est Belle: 7,99 € wobec 142,92 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników La Vie Est Belle: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Queen of Life marki La RiveOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do La Vie Est Belle. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 28 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Queen of Life

Flakon Queen of Life marki La Rive
Queen of LifeLa RiveNajlepszy ogólnie

Queen of Life marki La Rive ma najmocniejsze potwierdzenie w źródłach i jest najtańszym klonem z ceną podaną w euro, jaki udało nam się znaleźć. Na stronie porównawczej Parfumo przy obu perfumach podano pełną listę nut oryginału: czarną porzeczkę, gruszkę, irys, jaśmin i kwiat pomarańczy, a następnie pralinę, paczulę, bób tonka i wanilię. Niemal wszyscy głosujący tam członkowie uznają te zapachy za bardzo podobne.

Największa różnica dotyczy wyważenia i intensywności. Członkowie na stronie Fragrantica poświęconej temu zapachowi opisują go jako lżejszą, mniej wyrazistą wersję La Vie Est Belle. Jeden z nich uważa, że oryginał mocniej eksponuje paczulę i czarną porzeczkę, a Queen of Life — praliny i irys. W wątku na forum Fragrantica członkowie, którzy mają oba zapachy, określają go jako zbliżony, ale nie idealnie dopasowany.

Sprawdzi się u osób, które lubią oryginał, ale uważają go za zbyt intensywny, albo wolą jego pudrowo-słodką stronę od ziemistej paczuli. Podstawa: wskazane źródła — porównanie na Parfumo, komentarze na Fragrantica i wątek na forum.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Prawie wszyscy członkowie serwisu Parfumo, którzy zagłosowali na stronie porównawczej, uważają Queen of Life i La Vie est Belle za bardzo podobne; serwis Parfumo wymienia w obu te same nuty czarnej porzeczki, gruszki, irysa, jaśminu, kwiatu pomarańczy, pralinki, paczuli, bobu tonka i wanilii Queen of Life vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  2. Członkowie serwisu Fragrantica porównują ten zapach do La Vie est Belle, ale uważają go za lżejszy i mniej wyrazisty; jeden z nich wyczuwa więcej paczuli i czarnej porzeczki w oryginale, a więcej pralinki i irysa w Queen of Life Queen of Life by La Rive, Fragrantica
  3. W wątku na forum serwisu Fragrantica członkowie, którzy mają oba zapachy, mówią, że ten jest zbliżony do La Vie est Belle, ale nie jest idealnym odpowiednikiem Queen of Life as a La Vie est Belle substitute, Fragrantica forum

Najbliższy na etapie wybrzmiewania: La Vivacité

Flakon La Vivacité marki Maison Alhambra
La VivacitéMaison AlhambraNajbliżej w bazie

La Vivacité marki Maison Alhambra, wcześniej sprzedawany jako La Vita Bella, ma opublikowaną listę nut, która jest bardzo zbliżona do listy oryginału. Na stronie Fragrantica wymieniono czarną porzeczkę, gruszkę, irys, kwiat pomarańczy, jaśmin, paczulę, bób tonka, praliny i wanilię. Nagłówek określa jego rolę jako najbliższego odpowiednika w tym przewodniku; źródła porównują oba zapachy jako całość, a nie etap po etapie.

Największa różnica dotyczy słodyczy, choć nie każdy ją zauważa. Jeden z członków Fragrantica, który wypróbował oba zapachy przy stoisku, dostrzegł między nimi niewielką różnicę. Inni uważają, że La Vivacité jest łagodniejszy i mniej słodki niż oryginał.

Sprawdzi się u osób, które lubią charakter La Vie Est Belle, ale chciałyby odrobinę mniej słodyczy. Podstawa: wskazane źródła. Większość głosujących na stronie porównawczej Parfumo uważa oba zapachy za bardzo podobne, a komentarze na Fragrantica pokazują, w czym opinie się rozchodzą.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Większość członków, którzy głosowali na stronie porównawczej serwisu Parfumo, uważa La Vivacité (wcześniej La Vita Bella) i La Vie est Belle za bardzo podobne La Vivacité vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  2. Fragrantica wymienia czarną porzeczkę, gruszkę, irys, kwiat pomarańczy, jaśmin, paczulę, bób tonka, pralinkę i wanilię; członek, który porównał oba zapachy przy stoisku, zauważył niewielką różnicę, a inni uważają, że ten zapach jest łagodniejszy i mniej słodki niż oryginał La Vivacité by Maison Alhambra, Fragrantica

Łagodniejsza wersja: Red Vanilla

Flakon Red Vanilla marki Zara
Red VanillaZaraŁagodniejsza wersja

Red Vanilla marki Zara zasługuje na miejsce dzięki komentarzom członków, a nie opublikowanej zgodności nut: nasze źródła nie porównują jego nut z nutami oryginału. Członkowie na stronie Fragrantica poświęconej temu zapachowi porównują go do La Vie Est Belle, a w wątku na forum Fragrantica o alternatywach marki Zara zestawiono oba zapachy.

Największa różnica dotyczy ciężkości. Jeden z członków uważa go za nieco łagodniejszy i mniej złożony niż oryginał, a inny odbiera go jako lżejszą, świeższą wersję. Kilku członków dodaje też, że zapach znacznie szybciej się ulatnia.

Sprawdzi się u osób, które uważają oryginał za zbyt ciężki i nie mają nic przeciwko ponownemu sięganiu po flakon. Podstawa: wskazane źródła — komentarze na Fragrantica i wątek na forum. W dniu sprawdzania nie znaleźliśmy dla niego ceny katalogowej w UE, dlatego ta komórka tabeli pozostaje pusta.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie serwisu Fragrantica porównują go do La Vie est Belle; jeden uważa, że jest nieco łagodniejszy i mniej złożony, inny — że to lżejsza, świeższa wersja, a kilku twierdzi, że znika znacznie szybciej Red Vanilla by Zara, Fragrantica
  2. Wątek na forum serwisu Fragrantica o alternatywach dla zapachów Zara zestawia Red Vanilla z La Vie est Belle Zara alternatives, Fragrantica forum

Alternatywa premium: Hawas for Her

Flakon Hawas for Her marki Rasasi
Hawas for HerRasasiPropozycja premium

Hawas for Her marki Rasasi to najdroższy klon w tabeli. Zarówno w nim, jak i w oryginale pojawiają się irys, pralina i paczula — tak wynika z porównania na Parfumo, gdzie większość głosujących członków uznaje te zapachy za podobne. W opisie na Fragrantica do wspólnej bazy dodano jaśmin sambac.

Główna różnica pojawia się na otwarciu. Według Fragrantiki zapach zaczyna się od granatu, jabłka i grejpfruta, podczas gdy w nutach oryginału wymieniono czarną porzeczkę i gruszkę. W bazie obok paczuli pojawia się też wetiwer. Członek Parfumo uważa, że zapach nawiązuje do La Vie Est Belle, ale jest lżejszy i łatwiejszy do noszenia na co dzień.

Sprawdzi się u osób, które lubią serce z irysem i pralinką, ale wolą soczystsze otwarcie i lżejsze wrażenie. Podstawa: wskazane źródła, porównanie na Parfumo i tekst członka serwisu, a także nuty z Fragrantiki.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Większość członków, którzy głosowali na stronie porównawczej Parfumo, uważa Hawas for Her i La Vie est Belle za podobne; w obu pojawiają się irys, pralinka i paczula Hawas for Her vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  2. Członek serwisu Parfumo uważa, że ten zapach jest w stylu La Vie est Belle, ale lżejszy i łatwiejszy do noszenia na co dzień; w otwarciu wyczuwa grejpfrut, jabłko i granat Hawas for Her by Rasasi, Parfumo
  3. Fragrantica przypisuje kompozycję Claire Liégent i Dominique Ropion oraz wymienia granat, jabłko, grejpfrut, irys, jaśmin sambac, pralinkę, paczulę i wetywerię Hawas for Her by Rasasi, Fragrantica

Słodsza odsłona: Acqua di Parisis Venizia

Flakon Acqua di Parisis Venizia marki Reyane Tradition
Acqua di Parisis VeniziaReyane TraditionSłodsza wersja

Acqua di Parisis Venizia marki Reyane Tradition zalicza się do rodziny La Vie Est Belle, jak piszą członkowie na stronie Fragrantiki. Fragrantica wymienia słodkie i korzenne nuty, wanilię, paczulę oraz karmel, więc na papierze z oryginałem łączą go wanilia i paczula. Członek Parfumo uważa, że zapach jest bardzo zbliżony do La Vie Est Belle. Na skórze wyczuwa gruszkę, pralinkę, tonkę i paczulę.

Główna różnica to dodatkowa słodycz. W składzie pojawia się karmel, którego nie ma w nutach oryginału. Jeden z członków Fragrantiki opisuje zapach jako połączenie La Vie Est Belle i Pink Sugar.

Sprawdzi się u osób, które lubią najsłodszą stronę oryginału i chcą jeszcze więcej słodyczy. Podstawa: wskazane źródła, jeden członek Parfumo i komentarze na Fragrantice. W dniu sprawdzania nie udało się znaleźć ceny katalogowej w UE.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Fragrantica wymienia słodkie nuty, wanilię, nuty korzenne, paczulę i karmel; członkowie zaliczają ten zapach do rodziny La Vie est Belle, a jeden odczytuje go jako połączenie La Vie est Belle i Pink Sugar Acqua di Parisis Venizia by Reyane Tradition, Fragrantica
  2. Członek serwisu Parfumo uważa, że jest bardzo zbliżony do La Vie est Belle; na skórze wyczuwa gruszkę, pralinkę, bób tonka i paczulę Acqua di Parisis Venizia by Reyane Tradition, Parfumo

Świeższa odsłona: Aura Jolie

Aura JolieSuddenly (Lidl)Świeższa wersja

Na stronie Parfumo Aura Jolie marki Suddenly pojawia się wśród perfum o zapachu podobnym do La Vie Est Belle. Nasze źródła nie podają opublikowanej listy nut, którą można by porównać z nutami oryginału, więc zestawienie opiera się na opisach członków serwisu.

Główna różnica to świeżość. Członek Parfumo opisuje ten zapach jako świeży, kwiatowy i lekki — jak połączenie La Vie Est Belle ze starszą Miss Dior Chérie. W wątku na forum Fragrantiki o alternatywach dla La Vie Est Belle jeden z członków poleca go jako niedrogą opcję.

Sprawdzi się u osób, którym oryginał wydaje się zbyt słodki i które wolą lżejszą, bardziej kwiatową wersję. Podstawa: wskazane źródła, opis na Parfumo i polecenie z forum. W dniu sprawdzania nie znaleźliśmy ceny katalogowej w UE.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Parfumo wymienia La Vie est Belle wśród zapachów, do których ten zapach jest podobny; członek opisuje go jako świeży, kwiatowy i lekki, jak połączenie La Vie est Belle ze starszym Miss Dior Chérie Aura Jolie by Suddenly, Parfumo
  2. W wątku na forum serwisu Fragrantica o alternatywach dla La Vie est Belle jeden z członków poleca ten zapach jako niedrogą opcję sprzedawaną w Lidlu Queen of Life as a La Vie est Belle substitute, Fragrantica forum

Oryginalne alternatywy, które mamy w ofercie

Oryginalne perfumy, które łączy część słodkiego, kwiatowego charakteru La Vie Est Belle. Każde z nich kupisz jako odlewkę z oryginalnego flakonu.

  1. Yves Saint Laurent

    Black Opium

    Gruszka i kwiat pomarańczy, a potem kawa, lukrecja i gorzki migdał na waniliowo-paczulowej bazie: mroczniejszy, słodki kwiatowy zapach.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Carolina Herrera

    Good Girl

    Pralina, bób tonka, wanilia i paczula z kawą, migdałem, tuberozą, kakao i cynamonem: zapach gęstszy i bardziej korzenny.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Valentino

    Valentino Donna

    Irys i pralina z bułgarską różą na bazie skóry, wanilii i paczuli: pudrowa odsłona.

    3ml · 10ml · 30ml

Czego klonom brakuje

Zestawienie źródeł pokazuje pewien schemat. Co najmniej jeden członek serwisu opisuje każdy z zapachów — Queen of Life, La Vivacité, Red Vanilla i Hawas for Her — jako lżejszy, łagodniejszy lub mniej wyrazisty od oryginału. Dla niektórych kupujących właśnie dlatego są warte wyboru.

Sekret oryginału tkwi w równowadze. Pralinka, wanilia i tonka odpowiadają za słodycz, a paczula i pudrowy irys nadają kompozycji stabilność. Klony zwykle przechylają tę równowagę w jedną lub drugą stronę. Queen of Life mocniej akcentuje pralinkę i irys, Venizia dodaje karmel, a Aura Jolie skręca w stronę kwiatów. Żadne ze źródeł nie nazywa żadnego klonu idealnym dopasowaniem. Członkowie forum, którzy mają zarówno Queen of Life, jak i oryginał, mówią o tym wprost.

Flakon klonu czy odlewka 10ml oryginału?

W przeliczeniu na ml każdy klon wyceniony w tabeli w euro kosztuje mniej niż oryginał. W 10ML odlewka 10ml La Vie Est Belle kosztuje 23,31 € (2,33 €/ml). Za 30ml zapłacisz 55,80 €, czyli 1,86 €/ml. Jeśli dobrze znasz już ten zapach i planujesz używać go obficie każdego dnia, duży flakon klonu zapewni więcej mililitrów.

Jeśli jednak liczyć wartość jako pomoc w podjęciu decyzji, wygrywa mniejsza buteleczka. 3ml La Vie Est Belle, czyli około 60 psiknięć, kosztuje 8,01 €. To zapas na tydzień noszenia, który pozwoli sprawdzić, czy wolisz wersję Lancôme, jeden z tych klonów, czy żadną z nich. 3ml L'Eau de Parfum Intense kosztuje 8,91 €, a L'Elixir — 8,01 €, jeśli lepiej pasowałaby ci inna odsłona. W naszym indeksie cen za ml znajdziesz zestawienie cen w katalogu, wyjaśnienie, czym jest odlewka perfum opowiada o małych buteleczkach, a poradnik na jak długo wystarcza 10ml perfum pokazuje, na ile wystarcza każda pojemność.

Oryginalne perfumy z tej samej rodziny zapachów

Jeśli szukasz słodkiego, kwiatowego klimatu w zapachu innego domu perfumeryjnego, trzy oryginalne kompozycje mają z nim coś wspólnego. Black Opium Yves Saint Laurent otwiera się gruszką i kwiatem pomarańczy, a potem ciemnieje za sprawą kawy, lukrecji i gorzkiego migdału na waniliowo-paczulowej bazie. Good Girl Carolina Herrera ma z nim wspólne praliny, bób tonka, wanilię, paczulę i kwiat pomarańczy, a do tego dodaje kawę, migdał, tuberozę, kakao i cynamon, tworząc gęstszą bazę. Valentino Donna Valentino to pudrowa odsłona: irys i praliny z bułgarską różą, na skórzanej, waniliowo-paczulowej bazie, z cytrusowymi nutami głowy grejpfruta i bergamotki.

Każdy z tych zapachów jest dostępny jako odlewka 3ml, 10ml lub 30ml, więc możesz nosić dwa albo trzy w ciągu tych samych dwóch tygodni, zanim wybierzesz. Więcej o kawowych zapachach przeczytasz w naszym poradniku perfumy podobne do Black Opium.

Jak testować klon

Oceniaj klon na skórze, nie na papierowym blotterze. Blotter pokazuje głównie pierwsze minuty, które niewiele mówią o bazie. Jednego dnia noś La Vie Est Belle, a następnego klon. Sprawdzaj oba zapachy w tych samych momentach: tuż po rozpyleniu, gdy rozwinie się serce, a później, kiedy baza już osiądzie. Rozdziel testy, żeby jeden zapach nie wpłynął na to, jak odbierzesz drugi.

Najwięcej uwagi poświęć zapachowi, gdy już osiądzie. Jeden z użytkowników Fragrantica uważa, że oryginał ma więcej paczuli, a Queen of Life — pralin, więc właśnie wtedy warto je porównać. 3ml oryginału, czyli około 60 psiknięć, wystarczy na tydzień rzetelnego porównywania. Odlewka 10ml, około 200 psiknięć, wystarczy na kilka tygodni noszenia, gdy już podejmiesz decyzję, a 30ml, czyli około 600 psiknięć, to pojemność na dłużej. Jeśli szukasz innych słodkich zapachów z tej rodziny, zajrzyj do naszych poradników: najlepsze perfumy gourmand, najlepsze perfumy waniliowe i jak pachnie irys. Przeczytaj też, jak uniknąć zakupu w ciemno.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę najpierw wypróbować La Vie Est Belle w małej pojemności?
W 10ML kupisz La Vie Est Belle w odlewce 3ml, 10ml lub 30ml, przelanej z oryginalnego flakonu. Zamówienia wysyłamy na terenie całej UE. Odlewka 3ml wystarcza na około 60 psiknięć, 10ml na około 200, a 30ml na około 600.
Czy zamiennik porównywać z La Vie Est Belle czy z Intense?
Porównuj go z oryginalnym La Vie Est Belle, bo właśnie do tych perfum odnoszą się źródła opisujące te klony. L'Eau de Parfum Intense wnosi tuberozę, ylang-ylang, bitą śmietanę i orzech laskowy, a L'Elixir skręca w stronę maliny, róży, skóry i masła kakaowego. To dwa inne punkty odniesienia.
Które dupe La Vie Est Belle zajmuje pierwsze miejsce w tym przewodniku?
Queen of Life marki La Rive to najlepszy wybór ogółem w tym poradniku. Prawie wszyscy użytkownicy, którzy głosowali na stronie porównawczej tego zapachu w serwisie Parfumo, uważają go za bardzo podobny do La Vie Est Belle. To także klon o najniższej cenie w euro, jaki udało nam się znaleźć. Użytkownicy Fragrantica opisują go jako lżejszy i mniej intensywny niż oryginał.
Na ile La Vivacité jest zbliżone do La Vie Est Belle?
Źródła wskazują, że jest zbliżony: większość użytkowników, którzy głosowali na stronie porównawczej w serwisie Parfumo, uważa oba zapachy za bardzo podobne, a Fragrantica przypisuje mu nuty oryginału. Jeden użytkownik Fragrantica prawie nie zauważył różnicy przy stoisku w perfumerii, inni uważają go za łagodniejszy i mniej cukrowy.
Czy klony La Vie Est Belle są tańsze w przeliczeniu na ml niż oryginał?
Każdy zapach z tabeli porównawczej, dla którego podano cenę w euro, kosztuje mniej w przeliczeniu na ml niż oryginał. Odlewka La Vie Est Belle 10ml kosztuje 23,31 €, a 3ml, czyli około 60 psiknięć, kosztuje 8,01 €. To wystarczy, by nosić ten zapach przez tydzień i dopiero potem zdecydować.
Jakie perfumy fani łączą z La Vie Est Belle?
Queen of Life, La Vivacité, Red Vanilla, Hawas for Her, Acqua di Parisis Venizia i Aura Jolie są łączone z tym zapachem przez użytkowników Parfumo lub Fragrantica. Wśród oryginalnych perfum Black Opium, Good Girl i Valentino Donna mają z nim wspólne elementy słodkiego, kwiatowego charakteru i paczuli.
Jak długo La Vie Est Belle utrzymuje się na skórze?
Trwałość zależy od twojej skóry i pogody, dlatego nie obiecujemy konkretnego czasu noszenia. Najłatwiej sprawdzić to samodzielnie: noś odlewkę 3ml, czyli około 60 rozpyleń, przez tydzień i zobacz, jak zapach zachowuje się na twojej skórze.

Źródła

  1. Queen of Life vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  2. Queen of Life by La Rive, Fragrantica
  3. Queen of Life as a La Vie est Belle substitute, Fragrantica forum
  4. La Vivacité vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  5. La Vivacité by Maison Alhambra, Fragrantica
  6. Red Vanilla by Zara, Fragrantica
  7. Hawas for Her vs La Vie est Belle, Parfumo comparison
  8. Hawas for Her by Rasasi, Parfumo
  9. Hawas for Her by Rasasi, Fragrantica
  10. Acqua di Parisis Venizia by Reyane Tradition, Fragrantica
  11. Acqua di Parisis Venizia by Reyane Tradition, Parfumo
  12. Aura Jolie by Suddenly, Parfumo

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę La Vie Est Belle, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 28 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Lancôme ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach