Tom Ford Black Orchid dupe 2026: 6 klonů vs. originál

Šest alternativ k Tom Ford Black Orchid, každá postavená proti lanýži, čokoládě a pačuli originálu, i s tím, v čem zaostává. Nebo si nejdřív vyzkoušejte originál jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší celkovou alternativou k Tom Ford Black Orchid je Black Origami od Maison Alhambra, jehož výčet tónů sleduje originál od lanýže až po čokoládu. Oud 24 Hours od Ard Al Zaafaran má nejblíž v dojezdu a Black Origami je zároveň nejlevnějším flakonem v tabulce. Chcete originál? Black Orchid stojí v 10ML 30,51 € za 10ml odstřik.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 27. září 2026

Pořadí

  1. Black OrigamiNejlepší celkově Maison Alhambra19,99 € 100ml
  2. Oud 24 HoursNejblíž v dojezdu Ard Al ZaafaranBez ceny v EU
  3. Orchid NoirSladší pojetí Just Jack25,35 € 100ml
  4. La Yuqawam Pour FemmeSvěžejší pojetí Rasasi40,97 € 75ml
  5. Spicy OrchidPrémiová alternativa Dossier39,00 € 50ml
  6. BlackJemnější pojetí The Fragrance WorldBez ceny v EU

Chcete raději originál?

Black Orchid

Tom FordStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,20 €–0,78 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

Tři flakony na světle modrém pozadí: Velvet Orchid, Black Orchid a Noir de Noir

Jak voní Black Orchid?

Lahvička Black Orchid od Tom Ford
OriginálBlack OrchidTom Ford

Black Orchid je unisex parfém Toma Forda z roku 2006 a temný je od prvního střiku. Otevírá ho černý lanýž, kolem něj ylang-ylang, gardénie, jasmín a černý rybíz a krátký záblesk bergamotu, mandarinky a amalfského citronu. Srdcem je vysněná orchidej s lotosem, kořením a ovocnými tóny. Většinu jeho pověsti nese základ: mexická čokoláda, pačuli, kadidlo a vanilka na ambře, santalovém dřevě, vetiveru a bílém pižmu. Jeho akordy působí teple kořenitě, zemitě, dřevitě a sladce, s pudrovou, balzámovou hranou. Black Orchidem ho dělá spíš zemitá linka lanýže a pačuli než květiny.

Zařadit ho pomohou dva parfémy ze stejného domu. Black Orchid Reserve z roku 2025 si nahoře drží lanýž a bergamot a základ posouvá k hořké čokoládě, pačuli, tonkovým bobům a vanilce, takže působí bohatěji a gurmánštěji. Velvet Orchid z roku 2014 je samostatný parfém, ne verze: med, rum a citrusy nad orchidejí a semišem, pak vanilka, santalové dřevo a pižmo. Orchidej si nechává, zemitost vypouští.

Tohle rozdělení je důležité, když posuzujete klony níže. Většina z nich zachytí čokoládu a pačuli. Méně jich si nechá lanýž a ještě méně stinné květinové srdce, které Black Orchidu brání, aby se proměnil v dezert.

Lanýž, orchidej a hořká čokoláda jako suroviny: tóny parfému Black Orchid od Tom Ford
Na obrázku: lanýž, orchidej a hořká čokoláda, tóny parfému Black Orchid.

Alternativy k Black Orchid ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Black Origami Maison Alhambra
Uvedený zdroj Zdroj
19,99 € 100ml
0,20 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Oud 24 Hours Ard Al Zaafaran
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
3Sladší pojetí Orchid Noir Just Jack
Uvedený zdroj Zdroj
25,35 € 100ml
0,25 €/ml
4Svěžejší pojetí La Yuqawam Pour Femme Rasasi
Uvedený zdroj Zdroj
40,97 € 75ml
0,55 €/ml
5Prémiová alternativa Spicy Orchid Dossier
Uvedený zdroj Zdroj
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
6Jemnější pojetí Black The Fragrance World
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—

Fotografie flakonů: maisonalhambra.co, ardalzaafaranshop.com, fragrantica.com, rasasistore.com, fragrancereview.com, thefragranceworld.co.uk

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajBlack OrchidTom FordBlack OrigamiMaison Alhambra
Cena za ml
3ml: 3,27 €/ml · 10ml: 3,05 €/ml · 30ml: 2,43 €/ml
0,20 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Black Orchid
  • Popis na Fragrantice ji označuje za věrné přepracování charakteru Black Orchid, s čokoládou a ylang-ylang v popředí; jednomu členovi připadá sladší a nositelnější než Black Orchid, jinému se zdá spíše pánská Black Origami by Maison Alhambra, Fragrantica
  • Člen, který vlastní Black Orchid EDP, s ní srovnal Black Origami a Orchid Noir a obě vůně mu připadaly blízké; Black Origami mu vydržela déle, ale v doznění byla čistší a svěžejší Orchid Noir by Just Jack, Fragrantica
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 27. září 2026
  • Black Orchid stojí při nákupu méně: 9,81 € oproti 19,99 €.
  • Black Origami vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Black Orchid nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější19,62 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml30,51 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml72,90 €Zbyde 24ml
  • Black Origami od Maison Alhambra: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026, bez dopravy19,99 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Black Orchid méně než Black Origami: 19,62 € oproti 19,99 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 9,81 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Black Orchid méně než Black Origami: 9,81 € oproti 19,99 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 186,12 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Black Origami méně než odstřiky parfému Black Orchid: 19,99 € oproti 186,12 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Black Orchid: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Black Origami od Maison AlhambraOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Black Orchid. Ceny za ml z cen lahví ověřených 27. září 2026.

Nejlepší celkově: Black Origami

Lahvička Black Origami od Maison Alhambra
Black OrigamiMaison AlhambraNejlepší celkově

Black Origami od Maison Alhambra má ze všech tipů nejširší zveřejněný průnik. Jeho výčet tónů vede od lanýže, ylang-ylangu a černého rybízu k orchideji, pak k čokoládě, pačuli, kadidlu a vanilce, což je obrys Black Orchidu téměř řádek po řádku. Popis přímo na Fragrantice ho označuje za věrné zpracování tohoto profilu, s čokoládou a ylang-ylangem vpředu.

Hlavní rozdíl: závěr. Člen Fragrantiky, který Black Orchid vlastní a nosil proti němu Black Origami i Orchid Noir, shledal oba blízkými, ale podle něj Black Origami dojíždí čistěji a svěžeji, bez přetrvávajícího šera originálu. Na charakter se názory liší: jednomu členovi připadá sladší a snáz nositelný, druhému spíš mužnější.

Komu sedne: tomu, kdo chce celý oblouk Black Orchidu včetně lanýžového otevření jako flakon na každý den pro podzimní a zimní večery. Je to také tip, který vyzkoušet jako první, pokud jste originál nikdy nenosili.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Tóny a popis uvádí stránka na Fragrantice, srovnání s Orchid Noir najdete na stránce Orchid Noir na Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Popis na Fragrantice ji označuje za věrné přepracování charakteru Black Orchid, s čokoládou a ylang-ylang v popředí; jednomu členovi připadá sladší a nositelnější než Black Orchid, jinému se zdá spíše pánská Black Origami by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Člen, který vlastní Black Orchid EDP, s ní srovnal Black Origami a Orchid Noir a obě vůně mu připadaly blízké; Black Origami mu vydržela déle, ale v doznění byla čistší a svěžejší Orchid Noir by Just Jack, Fragrantica

Nejblíž v dojezdu: Oud 24 Hours

Lahvička Oud 24 Hours od Ard Al Zaafaran
Oud 24 HoursArd Al ZaafaranNejblíž v dojezdu

Oud 24 Hours od Ard Al Zaafaran sdílí se základem Black Orchidu hořkou čokoládu, pačuli, kadidlo, santalové dřevo a ambru a výš i mandarinku, bergamot, gardénii, ylang-ylang a jasmín. Navzdory názvu podle majitelů oud není to, čeho si všimnete. Všimnete si pozdní fáze: několik členů, kteří Black Orchid vlastní, píše, že podoba je nejsilnější, až se parfém usadí.

Hlavní rozdíl: je hrubší. Titíž členové ho popisují jako méně rafinovaný a méně odstíněný než originál a jeden mu říká jemnější, o něco mužnější verze. Na fóru Fragrantiky člen, který nosil oba současně, píše, že si neodpovídají, takže čekejte spíš rodinnou podobu než dvojče.

Komu sedne: tomu, komu nejvíc záleží na hodinách čokolády a pačuli a méně na otevření. Je to pohodový flakon na chladné večery.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Viz jeho stránka na Fragrantice a vlákno o této značce na fóru Fragrantiky. Jediný obchod v EU, který jsme našli, ho prodává jen v sadě s deodorantem, takže tabulka neuvádí unijní ceníkovou cenu za samotný flakon.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Několik členů, kteří vlastní Black Orchid, ji považuje za podobnou, hlavně po rozvonění, ale hrubší a méně propracovanou; jeden ji označuje za jemnější, lehce pánštější verzi Oud 24 Hours by Ard Al Zaafaran, Fragrantica
  2. Členové fóra ji popisují jako podobnou Black Orchid; jeden říká, že se obě vůně při současném nošení neshodují Ard Al Zaafaran: what have you tried?, Fragrantica forum
  3. Člen fóra uvádí Oud 24 Hours mezi klony Black Orchid, které objevil, spolu s La Yuqawam Femme a Orchid Noir Black Orchid clones, Fragrantica forum

Sladší pojetí: Orchid Noir

Lahvička Orchid Noir od Just Jack
Orchid NoirJust JackSladší pojetí

Orchid Noir od Just Jack sdílí s otevřením originálu černý rybíz, bergamot, ylang-ylang, jasmín a gardénii, uprostřed ovocné a kořenité tóny a v základu pačuli, kadidlo, ambru, vanilku a pižmo. Členové, kteří ho postavili vedle Black Orchidu a Oud 24 Hours, ho označují za velmi blízký a výslovně zmiňují hlavové tóny s nádechem lanýže, které mnoho klonů vynechává.

Hlavní rozdíl: končí sladčeji. Titíž členové popisují pozdní fázi spíš jako čokoládový tón, blíž gurmánské vůni než suchému, zemitému závěru Black Orchidu, a několik z nich píše, že je celkově lehčí. Jednomu členovi připadal blíž Black Orchid Parfum než verzi Eau de Parfum.

Komu sedne: každému, kdo s tímto temným stylem začíná a chce nenáročný flakon na každý den, zatímco zvažuje, jestli si originál své místo zaslouží. Noste ho tam, kde se hodí tišší stopa.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Srovnání od členů najdete na jeho stránce na Fragrantice a uvádí ho i vlákno o klonech Black Orchidu na fóru Fragrantiky.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové, kteří ji srovnávali s Black Orchid a Oud 24 Hours, ji považují za velmi podobnou, včetně lanýžových tónů v hlavě, ale lehčí a s dozvukem sladší čokolády Orchid Noir by Just Jack, Fragrantica
  2. Člen fóra ji uvádí mezi alternativami k Black Orchid, které objevil Black Orchid clones, Fragrantica forum

Svěžejší pojetí: La Yuqawam Pour Femme

Lahvička La Yuqawam Pour Femme od Rasasi
La Yuqawam Pour FemmeRasasiSvěžejší pojetí

La Yuqawam Pour Femme od Rasasi sdílí s Black Orchidem bergamot, ylang-ylang, koření, kadidlo, santalové dřevo, ambru, černý lanýž a pačuli. Členové, kteří originál vlastní, je díky lanýžovému a orchidejovému srdci označují za velmi podobné a několik z nich popisuje krémový závěr santalového dřeva a ylang-ylangu.

Hlavní rozdíl: je jasnější a zelenější. Další majitelé na téže stránce shledávají Black Orchid temnějším a krémovějším a La Yuqawam sladším, travnatějším nebo tropičtějším. Na fóru ho jeden člen řadí blíž k lehčímu Black Orchid Eau de Toilette než k verzi Eau de Parfum a o něco kořenitěji.

Komu sedne: tomu, komu je Black Orchid přes den nebo v teplejších měsících příliš těžký a chce jeho obrys s větším prostorem kolem.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Srovnání najdete na jeho stránce na Fragrantice a ve vlákně o klonech Black Orchidu na fóru.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové, kteří vlastní Black Orchid, ji považují za velmi podobnou; jiným připadá Black Orchid tmavší a krémovější a La Yuqawam sladší, zelenější nebo tropičtější La Yuqawam Femme by Rasasi, Fragrantica
  2. Členové fóra ji uvádějí jako klon vůně Black Orchid; jeden říká, že se blíží spíše lehčí verzi Eau de Toilette a je trochu kořenitější Black Orchid clones, Fragrantica forum

Prémiová alternativa: Spicy Orchid

Lahvička Spicy Orchid od Dossier
Spicy OrchidDossierPrémiová alternativa

Spicy Orchid od Dossier si drží orchidejové srdce s ylang-ylangem a mandarinkou nad pačuli, kadidlem, santalovým dřevem a vanilkou. Dossier otevřeně píše, že se inspiroval Black Orchidem. Fragrantica řadí Black Orchid na první místo mezi parfémy, které mají rádi i její návštěvníci, a zmiňuje ho i blok podobných parfémů na Parfumo.

Hlavní rozdíl: značka neuvádí žádný lanýž ani čokoládu. Místo nich se otevírá skořicí, růžovým pepřem a ylang-ylangem a do stopy přidává švestku, což ho odtahuje od zemitosti k teplému koření a ovoci. Člen Parfumo, který vlastní oba, shledává Spicy Orchid sladším a snáz nositelným a píše, že se uklidní dřív než originál. Ze všech klonů s cenou v eurech má také nejvyšší cenu za ml, takže je to uvážený nákup, ne náhrada na každý den.

Komu sedne: tomu, koho myšlenka Black Orchidu láká, ale lanýž mu připadá příliš zvláštní. Hodí se na chladné dny i do kanceláře, kde originál může být až moc.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Srovnání od člena najdete na stránce na Parfumo, tóny na stránce na Fragrantice a přiznanou inspiraci na vlastní stránce Dossier.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Blok podobných parfémů na Parfumu uvádí Black Orchid EDP; člen, který vlastní obě vůně, považuje Spicy Orchid za sladší, nositelnější a rychleji se zklidňující Spicy Orchid by Dossier, Parfumo
  2. Fragrantica uvádí orchidej, ylang-ylang, mandarinku, pačuli, kadidlo, santalové dřevo a vanilku a řadí Black Orchid na první místo mezi parfémy, které se líbí i návštěvníkům webu Spicy Orchid by Dossier, Fragrantica
  3. Značka uvádí, že vůně je inspirovaná Black Orchid a otevírá se skořicí, růžovým pepřem a ylang-ylang; následuje srdce s orchidejí a stopa pačuli, santalového dřeva, švestky a vanilky Spicy Orchid, Dossier

Jemnější pojetí: Black

Lahvička Black od The Fragrance World
BlackThe Fragrance WorldJemnější pojetí

Black pochází od The Fragrance World, značky z Liverpoolu, která není stejnou firmou jako značka Fragrance World z Perského zálivu. Jeho zveřejněný výčet těsně sleduje otevření originálu: lanýž, ylang-ylang, bergamot a černý rybíz, pak srdce z černé orchideje a lotosu, pak pačuli, vanilka, kadidlo a santalové dřevo.

Hlavní rozdíl: výraznost. Sama značka uvádí, že Black se drží blíž pleti než originál, takže je to obrys Black Orchidu s ubranou hlasitostí. Stránku v žádné parfémové databázi jsme pro něj nenašli, takže podkladem je tu vlastní popis značky, ne srovnání majitelů.

Komu sedne: tomu, kdo miluje vůni Black Orchidu, ale ne prostor, který zabírá, na den a do blízké společnosti.

Podklad: konkrétní externí zdroj, vlastní produktová stránka značky. Značka prodává jen v librách, takže tabulka neuvádí unijní ceníkovou cenu.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Liverpoolská značka prodává Black jako vůni inspirovanou Black Orchid a uvádí, že se drží blíže u kůže než originál Black, The Fragrance World

Originální alternativy z naší nabídky

Originální parfémy Tom Ford, které sdílejí část charakteru Black Orchidu, každý jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik.

  1. Tom Ford

    Velvet Orchid

    Med, rum a citrusy nad orchidejí a semišem, s vanilkou, santalovým dřevem a pižmem: orchidej bez zemitosti.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Tom Ford

    Noir de Noir

    Šafrán a černý lanýž nad růží, oudem a černou jiřinou, s vanilkou, pačuli, stromovým mechem a styraxem.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Tom Ford

    Tobacco Chocolat

    Pomeranč a akigalawood nad kakaem a hořkou čokoládou, s pačuli, peruánským balzámem a tabákem.

    3ml · 10ml · 30ml

Black Orchid jako 10ml odstřik, nebo flakon klonu?

Black Orchid stojí v 10ML 30,51 € jako 10ml odstřik, stáčený z originálního flakonu. Zhruba 200 střiků vydrží asi devět týdnů každodenního nošení po třech střicích. Přesto ten odstřik stojí víc než kterýkoli ze dvou nejlevnějších flakonů klonů v tabulce, a to každý po celých 100ml, takže v ceně za ml klony vyhrávají a nikdo by neměl předstírat opak.

Za odstřik platíte tu část, kterou klony osekají: lanýž, temné květinové srdce a suchý, zemitý závěr. Pokud je pro vás Black Orchid večerní parfém, který nosíte párkrát týdně, 10ml odstřik vydrží dlouho. Saháte po temné gurmánské vůni každý den? Pak si kupte flakon klonu a 3ml originálu si nechte jako měřítko, se kterým ho porovnáváte. Black Orchid Reserve je ve stejných velikostech, od 16,11 €.

V čem se mýlí každý klon

Když si výčty tónů přečtete vedle sebe, ukáže se vzorec. Klony se shodnou na čokoládě, pačuli a vanilce, protože právě ty si lidé pamatují. Rozcházejí se u lanýže, a lanýž je v Black Orchidu nejpodivnější a nejdůležitější tón: dává pod sladkostí zemitou, téměř slanou temnotu.

Druhou obětí je květinové srdce. Srdce Black Orchidu tvoří hustý shluk ylang-ylangu, gardénie, jasmínu a lotosu, který brání tomu, aby čokoláda působila jako dezert. Klony, které ho zředí, skončí sladší a gurmánštější, což členové říkají o Orchid Noir: blízko, ale končí na víc čokoládě než Black Orchid.

Jak otestovat dupe

Papírové proužky stačí na otevření a na všechno potom jsou k ničemu. Lanýž a pačuli potřebují teplou kůži a čas, než ukážou, čím jsou, takže posuzujte na kůži a během celého dne.

  1. Nejdřív poznejte originál. 3ml odstřik Black Orchidu vystačí na pár celých dní, a to je přesně to, co potřebujete, abyste dobře poznali jeho základ.
  2. Klon noste v jiný den, na stejném místě na kůži a se stejným počtem střiků. Přičichněte k němu ráno, znovu odpoledne a ještě jednou večer.
  3. Nový flakon klonu nechte před konečným verdiktem pár týdnů odpočinout. Čerstvý flakon se může při usazování měnit a první dojmy často zjemní.
  4. Posuzujte pozdní fázi. Zeptejte se, jestli je odpoledne pod čokoládou pořád zemitý tón, nebo jestli zbyla jen sladkost.

Pokud vás žádný z klonů nepřesvědčí, vyzkoušejte ve stejných velikostech originální parfém, který s ním sdílí část charakteru. Velvet Orchid si drží orchidej, vanilku a santalové dřevo v jemnější, medové podobě. Noir de Noir sdílí černý lanýž a základ z pačuli a vanilky, s růží a oudem. Tobacco Chocolat si nechává hořkou čokoládu a pačuli bez květin. Chcete poznat tóny za nimi? Přečtěte si, jak voní pačuli, podívejte se na tón pačuli, projděte nejlepší parfémy Tom Ford nebo si přečtěte, co je odstřik parfému.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Můžu si Tom Ford Black Orchid nejdřív vyzkoušet v menším balení?
10ML prodává Black Orchid v 3ml, 10ml a 30ml odstřicích plněných z originálního flakonu, od 9,81 €. 3ml odstřik je zhruba 60 střiků, dost na to, abyste ho nosili několik dní a porovnali s klonem.
Který dupe Tom Ford Black Orchid je v tomto průvodci na prvním místě?
Nejlepším celkovým tipem v tomto průvodci je Black Origami od Maison Alhambra: jeho výčet tónů sleduje Black Orchid od lanýže po čokoládu, i když členové Fragrantiky shledávají jeho dojezd čistším a svěžejším. Oud 24 Hours od Ard Al Zaafaran má nejblíž v dojezdu.
Co si Black Origami zachovává z Black Orchid?
Tady je nejlepším celkovým tipem. Jeho zveřejněné tóny vedou od lanýže, ylang-ylangu a černého rybízu k orchideji, pak k čokoládě, pačuli, kadidlu a vanilce, ale jeden majitel Black Orchidu shledal jeho dojezd čistším a svěžejším než originál.
Je Orchid Noir nebo Oud 24 Hours dupe verze Eau de Parfum, nebo Parfum od Black Orchid?
Oba se porovnávají hlavně s verzí Eau de Parfum, kterou prodává 10ML. Jeden člen Fragrantiky shledal Orchid Noir bližší verzi Parfum a jeden člen fóra řadí La Yuqawam Pour Femme blíž k verzi Eau de Toilette.
Existují dupe Black Orchid pro muže?
Samotný Black Orchid je unisex, takže pánskou verzi nepotřebuje. Jednomu členovi připadá Black Origami spíš mužný, jiný označuje Oud 24 Hours za o něco mužnější verzi a Noir de Noir je temnější unisex alternativa ze stejného domu.
Jsou klony Black Orchid v přepočtu na ml levnější než originál?
Flakony klonů stojí za ml méně než originál; ceny k datu najdete v tabulce. Pokud chcete originál bez celého flakonu, 3ml odstřik Black Orchidu stojí v 10ML 9,81 € a 10ml odstřik 30,51 €.
Které klony členové databáze spojují s Black Orchid?
Z klonů s ním členové parfémových databází nejčastěji porovnávají Black Origami, Oud 24 Hours, Orchid Noir a La Yuqawam Pour Femme. Z originálních parfémů s ním Velvet Orchid sdílí orchidej, Noir de Noir lanýž a pačuli a Tobacco Chocolat hořkou čokoládu.
Vydrží klon Black Orchid vonět stejně dlouho jako originál?
Nemůžeme slíbit, jak dlouho jakýkoli parfém vydrží na vaší kůži, a majitelé se na klonech neshodnou. Než se rozhodnete, noste každý z nich na kůži celý den, v jiný den než originál.

Zdroje

  1. Black Orchid by Tom Ford (Fragrantica)
  2. Black Origami by Maison Alhambra (Fragrantica)
  3. Oud 24 Hours by Ard Al Zaafaran (Fragrantica)
  4. Orchid Noir by Just Jack (Fragrantica)
  5. La Yuqawam Femme by Rasasi (Fragrantica)
  6. Black Orchid clones (Fragrantica forum)
  7. Spicy Orchid by Dossier (Parfumo)
  8. Spicy Orchid (Dossier)
  9. Black (The Fragrance World)

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Black Orchid, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 27. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Tom Ford ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce