Tom Ford Black Orchid dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Sześć zamienników Tom Ford Black Orchid, każdy zestawiony z truflą, czekoladą i paczulą oryginału, z tym, czego mu brakuje. Albo najpierw ponoś oryginał jako odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszy zamiennik Tom Ford Black Orchid w ogólnym rozrachunku to Black Origami od Maison Alhambra, którego lista nut prowadzi za oryginałem od trufli po czekoladę. Oud 24 Hours od Ard Al Zaafaran jest najbliżej w bazie, a Black Origami to przy okazji najtańszy flakon w tabeli. Wolisz oryginał? Black Orchid kosztuje w 10ML 30,51 € za odlewkę 10ml.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 27 września 2026

Ranking

  1. Black OrigamiNajlepszy ogólnie Maison Alhambra19,99 € 100ml
  2. Oud 24 HoursNajbliżej w bazie Ard Al ZaafaranBrak ceny w UE
  3. Orchid NoirSłodsza wersja Just Jack25,35 € 100ml
  4. La Yuqawam Pour FemmeŚwieższa wersja Rasasi40,97 € 75ml
  5. Spicy OrchidPropozycja premium Dossier39,00 € 50ml
  6. BlackŁagodniejsza wersja The Fragrance WorldBrak ceny w UE

Wolisz oryginał?

Black Orchid

Tom FordOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,20 €–0,78 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 27 września 2026

Trzy flakony, Velvet Orchid, Black Orchid i Noir de Noir, na jasnoniebieskim tle

Jak pachnie Black Orchid?

Flakon Black Orchid marki Tom Ford
OryginałBlack OrchidTom Ford

Black Orchid to unisex od Tom Forda z 2006 roku, ciemny od pierwszego psiknięcia. Otwiera go czarna trufla, a wokół niej ylang-ylang, gardenia, jaśmin i czarna porzeczka oraz krótki błysk bergamotki, mandarynki i cytryny z Amalfi. Serce to wyobrażona orchidea z lotosem, przyprawami i nutami owocowymi. Na bazie opiera się większość jego sławy: meksykańska czekolada, paczula, kadzidło i wanilia na ambrze, drzewie sandałowym, wetiwerze i białym piżmie. Jego akordy to ciepłe przyprawy, ziemia, drewno i słodycz, z pudrowym, balsamicznym brzegiem. To ziemista nić trufli i paczuli, bardziej niż kwiaty, czyni go Black Orchid.

Dwa zapachy tego samego domu pomagają go umiejscowić. Black Orchid Reserve z 2025 roku zachowuje truflę i bergamotkę w głowie, a bazę przesuwa ku gorzkiej czekoladzie, paczuli, bobowi tonka i wanilii, więc wypada bogatszy i bardziej gourmand. Velvet Orchid z 2014 roku to osobne perfumy, a nie wersja: miód, rum i cytrusy na orchidei i zamszu, potem wanilia, drzewo sandałowe i piżmo. Zostawia orchideę, a rezygnuje z ziemi.

Ten podział ma znaczenie, gdy oceniasz poniższe klony. Większość łapie czekoladę i paczulę. Mniej z nich zachowuje truflę, a jeszcze mniej mroczny kwiatowy środek, który nie pozwala Black Orchid zamienić się w deser.

Trufla, orchidea i gorzka czekolada jako surowce: nuty zapachu Black Orchid marki Tom Ford
Na zdjęciu: trufla, orchidea i gorzka czekolada, nuty zapachu Black Orchid.

Alternatywy dla Black Orchid w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 27 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Black Origami Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
19,99 € 100ml
0,20 €/ml
2Najbliżej w bazie Oud 24 Hours Ard Al Zaafaran
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
3Słodsza wersja Orchid Noir Just Jack
Wskazane źródło Źródło
25,35 € 100ml
0,25 €/ml
4Świeższa wersja La Yuqawam Pour Femme Rasasi
Wskazane źródło Źródło
40,97 € 75ml
0,55 €/ml
5Propozycja premium Spicy Orchid Dossier
Wskazane źródło Źródło
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
6Łagodniejsza wersja Black The Fragrance World
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—

Zdjęcia flakonów: maisonalhambra.co, ardalzaafaranshop.com, fragrantica.com, rasasistore.com, fragrancereview.com, thefragranceworld.co.uk

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaBlack OrchidTom FordBlack OrigamiMaison Alhambra
Cena za ml
3ml: 3,27 €/ml · 10ml: 3,05 €/ml · 30ml: 2,43 €/ml
0,20 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Black Orchid
  • Opis serwisu Fragrantica określa go jako wierną interpretację profilu Black Orchid, z czekoladą i ylang-ylang na pierwszym planie; jeden członek uważa, że jest słodszy i łatwiejszy w noszeniu niż Black Orchid, a inny, że skłania się bardziej ku męskiej stronie Black Origami by Maison Alhambra, Fragrantica
  • Członek, który ma Black Orchid EDP, porównał z nim Black Origami i Orchid Noir i uznał, że oba są do niego zbliżone; Black Origami utrzymał się na nim dłużej, ale w fazie dry-down stał się czystszy i świeższy Orchid Noir by Just Jack, Fragrantica
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 27 września 2026
  • Black Orchid kosztuje mniej przy zakupie: 9,81 € wobec 19,99 €.
  • Black Origami daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Black Orchid ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej19,62 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml30,51 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml72,90 €Zostaje 24ml
  • Black Origami od Maison Alhambra: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026, bez dostawy19,99 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu Black Orchid kosztują mniej niż Black Origami: 19,62 € wobec 19,99 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 9,81 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Black Orchid kosztują mniej niż Black Origami: 9,81 € wobec 19,99 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 186,12 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Black Origami kosztuje mniej niż odlewki zapachu Black Orchid: 19,99 € wobec 186,12 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Black Orchid: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Black Origami marki Maison AlhambraOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Black Orchid. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 27 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Black Origami

Flakon Black Origami marki Maison Alhambra
Black OrigamiMaison AlhambraNajlepszy ogólnie

Black Origami od Maison Alhambra ma największą opublikowaną zbieżność ze wszystkich propozycji. Jego lista nut prowadzi od trufli, ylang-ylang i czarnej porzeczki przez orchideę do czekolady, paczuli, kadzidła i wanilii, czyli niemal linijka po linijce zarys Black Orchid. Opis w samej Fragrantica nazywa go wierną adaptacją tego profilu, z czekoladą i ylang-ylang na pierwszym planie.

Główna różnica: wykończenie. Użytkowniczka Fragrantica, która ma Black Orchid i nosiła przy nim zarówno Black Origami, jak i Orchid Noir, uznała oba za bliskie, ale zauważyła, że Black Origami wysycha czyściej i świeżej, bez zalegającego mroku oryginału. Zdania o jego charakterze są podzielone: jedna osoba uważa go za słodszy i łatwiejszy w noszeniu, inna za bardziej męski.

Komu pasuje: komuś, kto chce całego łuku Black Orchid, łącznie z truflowym otwarciem, jako codziennego flakonu na jesienne i zimowe wieczory. To też propozycja do wypróbowania w pierwszej kolejności, jeśli nigdy nie nosiłeś oryginału.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło. Strona we Fragrantica podaje nuty i opis; porównanie z Orchid Noir znajdziesz na stronie Orchid Noir we Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Opis serwisu Fragrantica określa go jako wierną interpretację profilu Black Orchid, z czekoladą i ylang-ylang na pierwszym planie; jeden członek uważa, że jest słodszy i łatwiejszy w noszeniu niż Black Orchid, a inny, że skłania się bardziej ku męskiej stronie Black Origami by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Członek, który ma Black Orchid EDP, porównał z nim Black Origami i Orchid Noir i uznał, że oba są do niego zbliżone; Black Origami utrzymał się na nim dłużej, ale w fazie dry-down stał się czystszy i świeższy Orchid Noir by Just Jack, Fragrantica

Najbliżej w bazie: Oud 24 Hours

Flakon Oud 24 Hours marki Ard Al Zaafaran
Oud 24 HoursArd Al ZaafaranNajbliżej w bazie

Oud 24 Hours od Ard Al Zaafaran dzieli z bazą Black Orchid gorzką czekoladę, paczulę, kadzidło, drzewo sandałowe i ambrę, a wyżej mandarynkę, bergamotkę, gardenię, ylang-ylang i jaśmin. Wbrew nazwie, jak mówią właściciele, to nie oud zwraca uwagę. Zwraca ją późna faza: kilku użytkowników, którzy mają Black Orchid, twierdzi, że podobieństwo jest najsilniejsze, gdy zapach już się ułoży.

Główna różnica: jest bardziej toporny. Ci sami użytkownicy opisują go jako mniej wyrafinowany i mniej zniuansowany niż oryginał, a jeden nazywa go łagodniejszą, nieco bardziej męską wersją. Na forum Fragrantica osoba, która nosiła oba razem, mówi, że do siebie nie pasują, więc spodziewaj się rodzinnego podobieństwa, a nie bliźniaka.

Komu pasuje: komuś, komu najbardziej zależy na godzinach czekolady i paczuli, a mniej na otwarciu. To swobodny flakon na chłodne wieczory.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło. Zobacz jego stronę we Fragrantica i wątek na forum Fragrantica o tym domu. Jedyny sklep w UE, jaki znaleźliśmy, sprzedaje go tylko w zestawie z dezodorantem, więc tabela nie podaje unijnej ceny katalogowej samego flakonu.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Kilku członków, którzy mają Black Orchid, uważa, że jest do niego zbliżony, głównie w fazie dry-down, ale mniej subtelny i mniej wyrafinowany; jeden nazywa go łagodniejszą, nieco bardziej męską wersją Oud 24 Hours by Ard Al Zaafaran, Fragrantica
  2. Członkowie forum opisują go jako podobny do Black Orchid; jeden twierdzi, że te dwa zapachy nie są podobne, gdy nosi się je jednocześnie Ard Al Zaafaran: what have you tried?, Fragrantica forum
  3. Członek forum wymienia Oud 24 Hours wśród klonów zapachu Black Orchid, które znalazł, obok La Yuqawam Femme i Orchid Noir Black Orchid clones, Fragrantica forum

Słodsza wersja: Orchid Noir

Flakon Orchid Noir marki Just Jack
Orchid NoirJust JackSłodsza wersja

Orchid Noir od Just Jack dzieli z otwarciem oryginału czarną porzeczkę, bergamotkę, ylang-ylang, jaśmin i gardenię, w środku ma nuty owocowe i przyprawy, a w bazie paczulę, kadzidło, ambrę, wanilię i piżmo. Użytkownicy, którzy zestawili go z Black Orchid i Oud 24 Hours, nazywają go bardzo bliskim i wprost wspominają o nutach głowy z nutą trufli, które wiele klonów pomija.

Główna różnica: kończy się słodziej. Ci użytkownicy opisują późną fazę jako bardziej czekoladową, bliższą gourmandowi niż suchemu, ziemistemu finiszowi Black Orchid, a kilku mówi, że ogólnie jest lżejszy. Jedna osoba uznała go za bliższy wersji Black Orchid Parfum niż Eau de Parfum.

Komu pasuje: każdemu, kto dopiero poznaje ten mroczny styl i chce łatwego codziennego flakonu, zanim zdecyduje, czy oryginał zasługuje na miejsce na półce. Noś go tam, gdzie cichszy ślad jest mile widziany.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło. Jego strona we Fragrantica zawiera porównania użytkowników, a wątek na forum Fragrantica o klonach Black Orchid też go wymienia.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie, którzy porównali go z Black Orchid i Oud 24 Hours, uważają, że jest do nich bardzo zbliżony, łącznie z truflowymi nutami głowy, ale lżejszy i kończący się słodszą nutą czekolady Orchid Noir by Just Jack, Fragrantica
  2. Członek forum wymienia go wśród zamienników Black Orchid, które znalazł Black Orchid clones, Fragrantica forum

Świeższa wersja: La Yuqawam Pour Femme

Flakon La Yuqawam Pour Femme marki Rasasi
La Yuqawam Pour FemmeRasasiŚwieższa wersja

La Yuqawam Pour Femme od Rasasi dzieli z Black Orchid bergamotkę, ylang-ylang, przyprawy, kadzidło, drzewo sandałowe, ambrę, czarną truflę i paczulę. Użytkownicy, którzy mają oryginał, nazywają je bardzo podobnymi w truflowo-orchideowym sercu, a kilku opisuje kremowe wykończenie z drzewa sandałowego i ylang-ylang.

Główna różnica: jest jaśniejszy i bardziej zielony. Inni właściciele na tej samej stronie uważają Black Orchid za ciemniejszy i bardziej kremowy, a La Yuqawam za słodszy, bardziej trawiasty albo tropikalny. Na forum jedna osoba stawia go bliżej lżejszej wersji Black Orchid Eau de Toilette niż Eau de Parfum, i nieco bardziej korzennie.

Komu pasuje: komuś, dla kogo Black Orchid jest za ciężki na dzień albo na cieplejsze miesiące i kto chce jego zarysu z większą ilością powietrza wokół.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło. Porównania znajdziesz na jego stronie we Fragrantica i w wątku na forum o klonach Black Orchid.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie, którzy mają Black Orchid, uważają, że jest do niego bardzo podobny; inni są zdania, że Black Orchid jest ciemniejszy i bardziej kremowy, a La Yuqawam słodszy, bardziej zielony lub tropikalny La Yuqawam Femme by Rasasi, Fragrantica
  2. Członkowie forum wymieniają go jako klon zapachu Black Orchid; jeden twierdzi, że jest bliższy lżejszej wersji Eau de Toilette i nieco bardziej korzenny Black Orchid clones, Fragrantica forum

Propozycja premium: Spicy Orchid

Flakon Spicy Orchid marki Dossier
Spicy OrchidDossierPropozycja premium

Spicy Orchid od Dossier zachowuje orchideowe serce z ylang-ylang i mandarynką na paczuli, kadzidle, drzewie sandałowym i wanilii. Dossier otwarcie mówi, że inspiracją był Black Orchid. Fragrantica stawia Black Orchid na pierwszym miejscu wśród perfum, które lubią też jej odwiedzający, a blok podobnych zapachów w Parfumo również go wymienia.

Główna różnica: marka nie podaje ani trufli, ani czekolady. Zamiast nich otwiera się cynamonem, różowym pieprzem i ylang-ylang, a do smugi dodaje śliwkę, co odciąga go od ziemi w stronę ciepłych przypraw i owoców. Użytkownik Parfumo, który ma oba, uważa Spicy Orchid za słodszy i łatwiejszy w noszeniu i mówi, że uspokaja się szybciej niż oryginał. Ma też najwyższą cenę za ml wśród klonów z ceną w euro, więc to przemyślany zakup, a nie codzienny zastępca.

Komu pasuje: komuś, kto lubi ideę Black Orchid, ale trufla wydaje mu się zbyt dziwna. Sprawdza się w chłodne dni i w biurze, gdzie oryginał bywa za mocny.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło. Strona w Parfumo zawiera porównanie użytkownika, strona we Fragrantica nuty, a strona samego Dossier deklarowaną inspirację.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Sekcja „zapachy podobne” na Parfumo wymienia Black Orchid EDP; członek, który ma oba zapachy, uważa, że Spicy Orchid jest słodszy, łatwiejszy w noszeniu i szybciej łagodnieje Spicy Orchid by Dossier, Parfumo
  2. Fragrantica wymienia orchideę, ylang-ylang, mandarynkę, paczulę, kadzidło, drzewo sandałowe i wanilię, a Black Orchid umieszcza na pierwszym miejscu na liście „Osoby, którym podoba się ten zapach, lubią też” Spicy Orchid by Dossier, Fragrantica
  3. Marka mówi, że zapach jest inspirowany Black Orchid i otwiera się cynamonem, różowym pieprzem oraz ylang-ylang, po czym rozwija się w serce orchidei i ogon z paczuli, drzewa sandałowego, śliwki i wanilii Spicy Orchid, Dossier

Łagodniejsza wersja: Black

Flakon Black marki The Fragrance World
BlackThe Fragrance WorldŁagodniejsza wersja

Black pochodzi od The Fragrance World, marki z Liverpoolu, która nie jest tą samą firmą co Fragrance World z Zatoki Perskiej. Jego opublikowana lista wiernie trzyma się otwarcia oryginału: trufla, ylang-ylang, bergamotka i czarna porzeczka, potem serce z czarnej orchidei i lotosu, a na koniec paczula, wanilia, kadzidło i drzewo sandałowe.

Główna różnica: projekcja. Sama marka mówi, że Black trzyma się bliżej skóry niż oryginał, więc to zarys Black Orchid ściszony o kilka tonów. Nie znaleźliśmy dla niego strony w żadnej bazie perfum, więc dowodem jest tu opis samej marki, a nie porównania właścicieli.

Komu pasuje: komuś, kto kocha zapach Black Orchid, ale nie to, ile miejsca zajmuje w pokoju, na dzień i do bliskiego towarzystwa.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło, czyli własna strona produktu marki. Marka sprzedaje tylko w funtach, więc tabela nie podaje unijnej ceny katalogowej.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Marka z Liverpoolu sprzedaje Black jako zapach inspirowany Black Orchid i mówi, że jest bliżej skóry niż oryginał Black, The Fragrance World

Oryginalne alternatywy z naszej oferty

Oryginalne perfumy Tom Ford, które dzielą część charakteru Black Orchid, każde jako odlewka 3ml, 10ml lub 30ml.

  1. Tom Ford

    Velvet Orchid

    Miód, rum i cytrusy na orchidei i zamszu, z wanilią, drzewem sandałowym i piżmem: orchidea bez ziemi.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Tom Ford

    Noir de Noir

    Szafran i czarna trufla na róży, oudzie i czarnej dalii, z wanilią, paczulą, mchem drzewnym i styraksem.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Tom Ford

    Tobacco Chocolat

    Pomarańcza i akigalawood na kakao i gorzkiej czekoladzie, z paczulą, balsamem peruwiańskim i tytoniem.

    3ml · 10ml · 30ml

Black Orchid jako odlewka 10ml czy flakon klonu?

Black Orchid kosztuje w 10ML 30,51 € jako odlewka 10ml, odlewana z oryginalnego flakonu. Około 200 psiknięć to mniej więcej dziewięć tygodni codziennego noszenia po trzy psiknięcia. Mimo to ta odlewka kosztuje więcej niż każdy z dwóch najtańszych flakonów klonów w tabeli, a każdy z nich to pełne 100ml, więc w cenie za ml klony wygrywają i nikt nie powinien udawać, że jest inaczej.

Odlewka daje ci to, co one przycinają: truflę, mroczny kwiatowy środek i suche, ziemiste zakończenie. Jeśli Black Orchid to dla ciebie zapach na wieczór, noszony kilka razy w tygodniu, odlewka 10ml wystarczy na długo. Sięgasz po mroczny gourmand codziennie? Wtedy kup flakon klonu, a 3ml oryginału zachowaj jako miarę, do której go przykładasz. Black Orchid Reserve jest dostępny w tych samych pojemnościach, od 16,11 €.

Co każdy klon robi źle

Przeczytaj listy nut razem, a zobaczysz wzór. Klony zgadzają się co do czekolady, paczuli i wanilii, bo te nuty ludzie zapamiętują. Nie zgadzają się co do trufli, a trufla to najdziwniejsza i najważniejsza nuta w Black Orchid: daje ziemisty, niemal wytrawny mrok pod słodyczą.

Drugą ofiarą jest kwiatowy środek. Serce Black Orchid to gęsty splot ylang-ylang, gardenii, jaśminu i lotosu, który nie pozwala czekoladzie brzmieć jak deser. Klony, które go przerzedzają, wychodzą słodsze i bardziej gourmand, i to właśnie użytkownicy mówią o Orchid Noir: blisko, ale z większą ilością czekolady na końcu niż Black Orchid.

Jak przetestować dupe

Blottery nadają się do oceny otwarcia i do niczego więcej. Trufla i paczula potrzebują ciepłej skóry i czasu, zanim pokażą, czym są, więc oceniaj na skórze i przez cały dzień.

  1. Najpierw poznaj oryginał. Odlewka 3ml Black Orchid wystarczy na kilka pełnych dni, a tyle potrzebujesz, żeby dobrze poznać jego bazę.
  2. Klon noś innego dnia, w tym samym miejscu na skórze i z tą samą liczbą psiknięć. Powąchaj go rano, znowu po południu i jeszcze raz wieczorem.
  3. Zanim wydasz ostateczny werdykt, daj nowemu flakonowi klonu odpocząć kilka tygodni. Świeży flakon może się zmienić, gdy się ułoży, a pierwsze wrażenia często łagodnieją.
  4. Oceniaj późną fazę. Zapytaj siebie, czy po południu ziemista nuta wciąż jest pod czekoladą, czy została już tylko słodycz.

Jeśli żaden klon cię nie przekona, wypróbuj oryginalne perfumy o częściowo podobnym charakterze w tych samych pojemnościach. Velvet Orchid zachowuje orchideę, wanilię i drzewo sandałowe w łagodniejszej, miodowej formie. Noir de Noir dzieli czarną truflę i paczulowo-waniliową bazę, z różą i oudem. Tobacco Chocolat zachowuje gorzką czekoladę i paczulę bez kwiatów. O nutach, które za nimi stoją, przeczytasz w tekście jak pachnie paczula; zobacz też nutę paczuli, przejrzyj najlepsze perfumy Tom Ford albo przeczytaj, czym jest odlewka perfum.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę najpierw wypróbować Tom Ford Black Orchid w małej pojemności?
10ML sprzedaje Black Orchid w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml napełnianych z oryginalnego flakonu, od 9,81 €. Odlewka 3ml to około 60 psiknięć, co wystarczy, by nosić go przez kilka dni i porównać z klonem.
Który dupe Tom Ford Black Orchid jest na pierwszym miejscu w tym przewodniku?
Black Origami od Maison Alhambra to najlepsza propozycja ogólnie w tym przewodniku: jego lista nut podąża za Black Orchid od trufli po czekoladę, choć użytkownicy Fragrantica uważają jego bazę za czystszą i świeższą. Oud 24 Hours od Ard Al Zaafaran jest najbliżej w bazie.
Co Black Origami zachowuje z Black Orchid?
To tutaj najlepsza propozycja ogólnie. Jego opublikowane nuty prowadzą od trufli, ylang-ylang i czarnej porzeczki przez orchideę do czekolady, paczuli, kadzidła i wanilii, ale jedna właścicielka Black Orchid uznała jego bazę za czystszą i świeższą niż w oryginale.
Czy Orchid Noir albo Oud 24 Hours to dupe wersji Eau de Parfum czy Parfum Black Orchid?
Oba porównuje się głównie z Eau de Parfum, czyli wersją, którą sprzedaje 10ML. Jeden użytkownik Fragrantica uznał Orchid Noir za bliższy wersji Parfum, a jeden użytkownik forum stawia La Yuqawam Pour Femme bliżej Eau de Toilette.
Czy istnieją dupe Black Orchid dla mężczyzn?
Sam Black Orchid jest unisex, więc męska wersja nie jest potrzebna. Jeden użytkownik uważa, że Black Origami skłania się ku męskiemu charakterowi, inny nazywa Oud 24 Hours nieco bardziej męską wersją, a Noir de Noir to ciemniejsza alternatywa unisex z tego samego domu.
Czy klony Black Orchid są tańsze w przeliczeniu na ml niż oryginał?
Flakony klonów kosztują mniej za ml niż oryginał; ceny z datą znajdziesz w tabeli. Jeśli chcesz oryginału bez pełnego flakonu, odlewka 3ml Black Orchid kosztuje w 10ML 9,81 €, a odlewka 10ml 30,51 €.
Które klony członkowie bazy danych łączą z Black Orchid?
Wśród klonów użytkownicy baz perfum najczęściej zestawiają z nim Black Origami, Oud 24 Hours, Orchid Noir i La Yuqawam Pour Femme. Wśród oryginalnych perfum Velvet Orchid dzieli z nim orchideę, Noir de Noir truflę i paczulę, a Tobacco Chocolat gorzką czekoladę.
Czy klon Black Orchid utrzyma się na skórze tak długo jak oryginał?
Nie możemy obiecać, jak długo jakiekolwiek perfumy utrzymają się na twojej skórze, a właściciele spierają się o klony. Zanim zdecydujesz, noś każdy na skórze przez cały dzień, w inny dzień niż oryginał.

Źródła

  1. Black Orchid by Tom Ford (Fragrantica)
  2. Black Origami by Maison Alhambra (Fragrantica)
  3. Oud 24 Hours by Ard Al Zaafaran (Fragrantica)
  4. Orchid Noir by Just Jack (Fragrantica)
  5. La Yuqawam Femme by Rasasi (Fragrantica)
  6. Black Orchid clones (Fragrantica forum)
  7. Spicy Orchid by Dossier (Parfumo)
  8. Spicy Orchid (Dossier)
  9. Black (The Fragrance World)

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Black Orchid, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 27 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Tom Ford ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach