Tom Ford Black Orchid dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Tom Ford Black Orchid dupe, mindegyik az eredeti szarvasgombájához, csokoládéjához és pacsulijához mérve, azzal együtt, hol marad el. Vagy viseld előbb az igazit egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb Tom Ford Black Orchid dupe a Maison Alhambra Black Origami, amelynek illatjegylistája a szarvasgombától a csokoládéig követi az eredetit. A leszáradásban az Ard Al Zaafaran Oud 24 Hours áll a legközelebb, és a táblázatban is a Black Origami a legolcsóbb üveg. Inkább az eredetit viselnéd? A Black Orchid 10ml-es dekantja 30,51 € a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

A rangsor

  1. Black OrigamiÖsszességében a legjobb Maison Alhambra19,99 € 100ml
  2. Oud 24 HoursA leszáradásban a legközelebbi Ard Al ZaafaranNincs uniós ár
  3. Orchid NoirÉdesebb változat Just Jack25,35 € 100ml
  4. La Yuqawam Pour FemmeFrissebb változat Rasasi40,97 € 75ml
  5. Spicy OrchidPrémium alternatíva Dossier39,00 € 50ml
  6. BlackLágyabb változat The Fragrance WorldNincs uniós ár

Inkább az eredetit választanád?

Black Orchid

Tom FordAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,20 €–0,78 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Három üveg halványkék háttéren: Velvet Orchid, Black Orchid és Noir de Noir

Milyen illatú a Black Orchid?

Tom Ford Black Orchid flakon
Az eredetiBlack OrchidTom Ford

A Black Orchid Tom Ford 2006-os uniszex parfümje, és már az első fújástól sötét. Fekete szarvasgomba nyitja, körülötte ilang-ilang, gardénia, jázmin és feketeribizli, egy pillanatra bergamott, mandarin és amalfi citrom villan fel. A szív egy elképzelt orchidea, lótusszal, fűszerekkel és gyümölcsös jegyekkel. A hírnevének nagy részét az alap viszi: mexikói csokoládé, pacsuli, tömjén és vanília, ámbrán, szantálfán, vetiveren és fehér pézsmán. Akkordjai meleg-fűszeresek, földesek, fásak és édesek, púderes, balzsamos éllel. Nem annyira a virágok, mint inkább a földes szarvasgomba-pacsuli szál teszi Black Orchiddá.

Ugyanannak a parfümháznak két másik illata segít elhelyezni. A 2025-ös Black Orchid Reserve megtartja fent a szarvasgombát és a bergamottot, az alapot pedig az étcsokoládé, a pacsuli, a tonkabab és a vanília felé viszi, így gazdagabb és gourmand-abb. A 2014-es Velvet Orchid nem változat, hanem külön parfüm: méz, rum és citrusok orchideán és velúron, aztán vanília, szantálfa és pézsma. Az orchideát megtartja, a földességet elhagyja.

Ez a különbség számít, amikor az alábbi klónokat megítéled. A legtöbbjük elkapja a csokoládét és a pacsulit. Kevesebb tartja meg a szarvasgombát, és még kevesebb az árnyékos, virágos közepet, amely megakadályozza, hogy a Black Orchid desszertbe forduljon.

Szarvasgomba, orchidea és étcsokoládé nyersanyagként: illatjegyek ebből: Tom Ford Black Orchid
A képen: szarvasgomba, orchidea és étcsokoládé, illatjegyek ebből: Black Orchid.

Black Orchid-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Black Origami Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
19,99 € 100ml
0,20 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Oud 24 Hours Ard Al Zaafaran
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
3Édesebb változat Orchid Noir Just Jack
Megnevezett forrás Forrás
25,35 € 100ml
0,25 €/ml
4Frissebb változat La Yuqawam Pour Femme Rasasi
Megnevezett forrás Forrás
40,97 € 75ml
0,55 €/ml
5Prémium alternatíva Spicy Orchid Dossier
Megnevezett forrás Forrás
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
6Lágyabb változat Black The Fragrance World
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—

Üvegfotók: maisonalhambra.co, ardalzaafaranshop.com, fragrantica.com, rasasistore.com, fragrancereview.com, thefragranceworld.co.uk

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontBlack OrchidTom FordBlack OrigamiMaison Alhambra
Ár milliliterenként
3ml: 3,27 €/ml · 10ml: 3,05 €/ml · 30ml: 2,43 €/ml
0,20 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Black Orchid parfümhöz hasonlítunk
  • A Fragrantica leírása szerint hűen idézi a Black Orchid illatvilágát, előtérben a csokoládéval és az ylang-ylanggal; egy tag édesebbnek és könnyebben viselhetőnek találja a Black Orchidnál, egy másik szerint inkább férfias Black Origami by Maison Alhambra, Fragrantica
  • Egy Black Orchid EDP-t birtokló tag összevetette vele a Black Origamit és az Orchid Noirt, és mindkettőt közelinek találta; a Black Origami tovább tartott rajta, de tisztább, frissebb illatúra száradt le Orchid Noir by Just Jack, Fragrantica
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
  • Black Orchid vásárláskor olcsóbb (9,81 €, illetve 19,99 €).
  • Black Origami több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Black Orchid illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb19,62 €0ml marad
  • 1 × 10ml30,51 €4ml marad
  • 1 × 30ml72,90 €24ml marad
  • Black Origami (Maison Alhambra): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27., szállítás nélkül19,99 €94ml marad

Ennyi viselésnél a(z) Black Orchid dekantjai olcsóbbak, mint Black Origami (19,62 €, illetve 19,99 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 9,81 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Black Orchid dekantjai olcsóbbak, mint Black Origami (9,81 €, illetve 19,99 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 186,12 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Black Origami olcsóbb, mint a(z) Black Orchid dekantjai (19,99 €, illetve 186,12 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Black Orchid alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Maison Alhambra Black OrigamiA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Black Orchid. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Összességében a legjobb: Black Origami

Maison Alhambra Black Origami flakon
Black OrigamiMaison AlhambraÖsszességében a legjobb

A Maison Alhambra Black Origami közzétett átfedése a legteljesebb az összes választás közül. Illatjegylistája szarvasgombával, ilang-ilanggal és feketeribizlivel indul, orchideába fut, aztán csokoládé, pacsuli, tömjén és vanília következik, ami szinte sorról sorra a Black Orchid körvonala. A Fragrantica saját leírása ennek a profilnak hű adaptációjaként említi, elöl csokoládéval és ilang-ilanggal.

A fő különbség: a lezárás. Egy Fragrantica-tag, akinek megvan a Black Orchid, és a Black Origamit meg az Orchid Noirt is kipróbálta mellette, mindkettőt közelinek találta, de szerinte a Black Origami tisztábban és frissebben szárad le, az eredeti elhúzódó homálya nélkül. A karakteréről megoszlanak a vélemények: az egyik tag édesebbnek és könnyebben viselhetőnek találja, egy másik szerint inkább férfias irányba hajlik.

Kinek való: annak, aki a teljes Black Orchid ívet szeretné, a szarvasgombás nyitással együtt, mindennapi üvegként őszi és téli estékre. Ezt érdemes elsőként kipróbálni akkor is, ha az eredetit még sosem viselted.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica-adatlap közli az illatjegyeket és a leírást; az Orchid Noirral való összevetés az Orchid Noir Fragrantica-oldalán olvasható.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica leírása szerint hűen idézi a Black Orchid illatvilágát, előtérben a csokoládéval és az ylang-ylanggal; egy tag édesebbnek és könnyebben viselhetőnek találja a Black Orchidnál, egy másik szerint inkább férfias Black Origami by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Egy Black Orchid EDP-t birtokló tag összevetette vele a Black Origamit és az Orchid Noirt, és mindkettőt közelinek találta; a Black Origami tovább tartott rajta, de tisztább, frissebb illatúra száradt le Orchid Noir by Just Jack, Fragrantica

A leszáradásban a legközelebbi: Oud 24 Hours

Ard Al Zaafaran Oud 24 Hours flakon
Oud 24 HoursArd Al ZaafaranA leszáradásban a legközelebbi

Az Ard Al Zaafaran Oud 24 Hours étcsokoládéban, pacsuliban, tömjénben, szantálfában és ámbrában osztozik a Black Orchid alapjával, feljebb pedig mandarinban, bergamottban, gardéniában, ilang-ilangban és jázminban. A neve ellenére a tulajdonosok szerint nem az oud tűnik fel benne. Hanem a késői szakasz: több tag, akinek megvan a Black Orchid, azt mondja, a hasonlóság akkor a legerősebb, amikor a parfüm már leülepedett.

A fő különbség: nyersebb. Ugyanezek a tagok kevésbé kifinomultnak és kevésbé árnyaltnak írják le az eredetinél, egyikük lágyabb, kissé férfiasabb változatnak nevezi. A Fragrantica fórumán egy tag, aki a kettőt együtt viselte, azt írja, hogy nem egyeznek, úgyhogy családi hasonlóságra számíts, ne ikertestvérre.

Kinek való: annak, akinek a csokoládés-pacsulis órák számítanak leginkább, a nyitás kevésbé. Laza üveg hűvös estékre.

Alap: megnevezett külső forrás. Lásd a Fragrantica-adatlapját és a márkáról szóló Fragrantica-fórumszálat. Az egyetlen EU-s bolt, amelyet találtunk, csak dezodorral együtt, szettben árulja, ezért a táblázatban nincs EU-s listaár magára az üvegre.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Több Black Orchid-tulajdonos közelinek találja, főleg a leszáradásban, de nyersebbnek és kevésbé kifinomultnak; egyikük egy lágyabb, kissé férfiasabb változatnak nevezi Oud 24 Hours by Ard Al Zaafaran, Fragrantica
  2. A fórumtagok Black Orchid-szerűnek írják le; egyikük szerint együtt viselve a két illat nem hasonlít egymásra Ard Al Zaafaran: what have you tried?, Fragrantica forum
  3. Egy fórumtag az általa talált Black Orchid-klónok között sorolja fel az Oud 24 Hourst, a La Yuqawam Femme és az Orchid Noir mellett Black Orchid clones, Fragrantica forum

Édesebb változat: Orchid Noir

Just Jack Orchid Noir flakon
Orchid NoirJust JackÉdesebb változat

A Just Jack Orchid Noir feketeribizliben, bergamottban, ilang-ilangban, jázminban és gardéniában osztozik az eredeti nyitásával, középen gyümölcsös és fűszeres jegyek, az alapban pacsuli, tömjén, ámbra, vanília és pézsma. Azok a tagok, akik a Black Orchid és az Oud 24 Hours mellé tették, nagyon közelinek nevezik, és név szerint említik a szarvasgombás árnyalatú fejjegyeket, amelyeket sok klón kihagy.

A fő különbség: édesebben zár. Ugyanezek a tagok a késői szakaszt inkább csokoládés jegynek írják le, közelebb egy gourmand illathoz, mint a Black Orchid száraz, földes lezárásához, és többen összességében könnyebbnek tartják. Egy tag a Black Orchid Parfumhoz közelebbinek találta, mint az Eau de Parfumhoz.

Kinek való: annak, aki most ismerkedik ezzel a sötét stílussal, és könnyű mindennapi üveget szeretne, amíg eldönti, kiérdemli-e a helyét az eredeti. Ott viseld, ahol a csendesebb illatfelhő a jobb.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica-adatlapján olvashatók a tagok összevetései, és a Black Orchid-klónokról szóló Fragrantica-fórumszál is felsorolja.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A tagok, akik a Black Orchidhoz és az Oud 24 Hourshoz hasonlították, nagyon közelinek érzik, a szarvasgombás fejjegyeket is beleértve, de könnyedebbnek, a végén pedig édesebb csokoládés jeggyel. Orchid Noir by Just Jack, Fragrantica
  2. Egy fórumtag az általa talált Black Orchid-dupe-ok között sorolja fel Black Orchid clones, Fragrantica forum

Frissebb változat: La Yuqawam Pour Femme

Rasasi La Yuqawam Pour Femme flakon
La Yuqawam Pour FemmeRasasiFrissebb változat

A Rasasi La Yuqawam Pour Femme bergamottban, ilang-ilangban, fűszerekben, tömjénben, szantálfában, ámbrában, fekete szarvasgombában és pacsuliban osztozik a Black Orchiddal. Azok a tagok, akiknek megvan az eredeti, a szarvasgombás és orchideás szíven át nagyon hasonlónak nevezik a kettőt, és többen krémes, szantálfás-ilang-ilangos lezárást írnak le.

A fő különbség: ragyogóbb és zöldebb. Ugyanazon az oldalon más tulajdonosok a Black Orchidot sötétebbnek és krémesebbnek, a La Yuqawamot édesebbnek, füvesebbnek vagy trópusibbnak találják. A fórumon egy tag a könnyebb Black Orchid Eau de Toilette-hez közelebb helyezi, mint az Eau de Parfumhoz, és kicsit fűszeresebbnek tartja.

Kinek való: annak, aki a Black Orchidot túl nehéznek találja nappalra vagy a melegebb hónapokra, és a körvonalát több levegővel szeretné.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica-adatlapja és a Black Orchid-klónokról szóló fórumszál tartalmazza az összevetéseket.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Black Orchidot birtokló tagok nagyon hasonlónak találják; mások szerint a Black Orchid sötétebb és krémesebb, a La Yuqawam pedig édesebb, zöldebb vagy trópusibb La Yuqawam Femme by Rasasi, Fragrantica
  2. A fórum tagjai Black Orchid-klónként sorolják fel; egyikük szerint inkább a könnyedebb Eau de Toilette-hez áll közel, és valamivel fűszeresebb Black Orchid clones, Fragrantica forum

Prémium alternatíva: Spicy Orchid

Dossier Spicy Orchid flakon
Spicy OrchidDossierPrémium alternatíva

A Dossier Spicy Orchid megtartja az orchideás szívet ilang-ilanggal és mandarinnal, pacsulin, tömjénen, szantálfán és vanílián. A Dossier nyíltan kimondja, hogy a Black Orchid az ihletője. A Fragrantica a Black Orchidot teszi az első helyre a látogatói által szintén kedvelt parfümök között, és a Parfumo hasonló parfümöket felsoroló blokkja is megnevezi.

A fő különbség: a márka nem sorol fel sem szarvasgombát, sem csokoládét. Helyettük fahéjjal, rózsaszín borssal és ilang-ilanggal nyit, az illatfelhőbe pedig szilvát tesz, ami elhúzza a földességtől a meleg fűszer és a gyümölcs felé. Egy Parfumo-tag, akinek mindkettő megvan, a Spicy Orchidot édesebbnek és könnyebben viselhetőnek találja, és szerinte hamarabb lecsillapodik, mint az eredeti. Az euróáras klónok közül ennek a legmagasabb a milliliterenkénti ára is, így megfontolt vásárlás, nem mindennapi helyettes.

Kinek való: annak, akinek tetszik a Black Orchid gondolata, de a szarvasgombát túl furcsának találja. Hideg napokon és az irodában is működik, ahol az eredeti sok lehet.

Alap: megnevezett külső forrás. A Parfumo-adatlapon szerepel a tagi összevetés, a Fragrantica-adatlapon az illatjegyek, a Dossier saját oldalán pedig a kimondott ihlet.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo „hasonló illatok” listáján szerepel a Black Orchid EDP; egy mindkettőt birtokló tag szerint a Spicy Orchid édesebb, könnyebben viselhető, és hamarabb lecsendesedik Spicy Orchid by Dossier, Parfumo
  2. A Fragrantica az orchideát, az ylang-ylangot, a mandarint, a pacsulit, a tömjént, a szantálfát és a vaníliát sorolja fel, a látogatóinak „ezek az illatok is tetszenek” listáján pedig elsőként szerepel a Black Orchid Spicy Orchid by Dossier, Fragrantica
  3. A ház szerint a Black Orchid ihlette; fahéjjal, rózsaborssal és ylang-ylanggal nyit, majd orchideás szívillatot követ a pacsuli, a szantálfa, a szilva és a vanília illatnyoma Spicy Orchid, Dossier

Lágyabb változat: Black

The Fragrance World Black flakon
BlackThe Fragrance WorldLágyabb változat

A Black a The Fragrance World terméke, egy liverpooli márkáé, amely nem azonos az Öböl menti Fragrance World parfümházzal. Közzétett listája szorosan követi az eredeti nyitását: szarvasgomba, ilang-ilang, bergamott és feketeribizli, aztán fekete orchideás és lótuszos szív, végül pacsuli, vanília, tömjén és szantálfa.

A fő különbség: a jelenlét. Maga a márka mondja, hogy a Black közelebb marad a bőrhöz, mint az eredeti, így ez a Black Orchid körvonala halkabban. Illatadatbázis-oldalt nem találtunk hozzá, ezért itt a márka saját leírása a bizonyíték, nem tulajdonosok összevetései.

Kinek való: annak, aki imádja a Black Orchid illatát, de azt nem, mennyi teret foglal el, nappalra és közeli társaságba.

Alap: megnevezett külső forrás, a márka saját termékoldala. A márka csak fontban árul, ezért a táblázatban nincs EU-s listaár.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Liverpool-i parfümház a Blacket a Black Orchid ihlette illatként árulja, és azt mondja, hogy közelebb simul a bőrhöz, mint az eredeti. Black, The Fragrance World

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti Tom Ford parfümök, amelyek a Black Orchid karakterének egy részét hordozzák, mindegyik 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként.

  1. Tom Ford

    Velvet Orchid

    Méz, rum és citrus orchideán és velúron, vaníliával, szantálfával és pézsmával: az orchidea a földesség nélkül.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Tom Ford

    Noir de Noir

    Sáfrány és fekete szarvasgomba rózsán, oudon és fekete dálián, vaníliával, pacsulival, fazuzmóval és sztiraxszal.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Tom Ford

    Tobacco Chocolat

    Narancs és akigalawood kakaón és étcsokoládén, pacsulival, perubalzsammal és dohánnyal.

    3ml · 10ml · 30ml

Black Orchid 10ml-es dekantban vagy egy klónüveg?

A Black Orchid 10ml-es dekantként 30,51 € a 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve. Nagyjából 200 fújás ez, napi három fújással mintegy kilenc hét viselet. Ez a dekant viszont többe kerül, mint a táblázat két legolcsóbb klónüvege közül bármelyik, pedig azok teljes 100ml-esek, így milliliterenkénti árban a klónok nyernek, és ezt senkinek sem kell szépíteni.

A dekanttal azt kapod meg, amit ők lenyesnek: a szarvasgombát, a sötét, virágos közepet és a száraz, földes lezárást. Ha nálad a Black Orchid esti parfüm, hetente néhányszor viselve, egy 10ml-es dekant sokáig kitart. Mindennap sötét gourmand illat után nyúlsz? Akkor vegyél egy klónüveget, és tarts meg mellé egy 3ml-est az eredetiből mércének, amelyhez viszonyítod. A Black Orchid Reserve ugyanezekben a méretekben kapható, 16,11 €-tól.

Amit minden klón elhibáz

Ha együtt olvasod az illatjegylistákat, kirajzolódik egy minta. A klónok egyetértenek a csokoládéban, a pacsuliban és a vaníliában, mert ezekre a jegyekre emlékeznek az emberek. A szarvasgombában már nem, pedig az a Black Orchid legfurcsább és legfontosabb jegye: ez adja az édesség alatti földes, szinte sós-fűszeres sötétséget.

A második áldozat a virágos közép. A Black Orchid szíve ilang-ilang, gardénia, jázmin és lótusz sűrű csokra, amely megakadályozza, hogy a csokoládé desszertnek hasson. Azok a klónok, amelyek ezt elvékonyítják, édesebbek és gourmand-abbak lesznek, és a tagok épp ezt mondják az Orchid Noirról: közeli, de több csokoládéval zár, mint a Black Orchid.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot?

A tesztcsík jó a nyitáshoz, de minden utána következőhöz használhatatlan. A szarvasgombának és a pacsulinak meleg bőr és idő kell, mielőtt megmutatják, mik valójában, ezért a bőrödön és egy teljes napon át ítélj.

  1. Előbb ismerd meg az eredetit. Egy 3ml-es Black Orchid dekant elég néhány teljes napra, és ennyi kell ahhoz, hogy jól megismerd az alapját.
  2. A klónt egy másik napon viseld, ugyanazon a bőrfelületen, ugyanannyi fújással. Szagold meg reggel, délután, majd este is.
  3. Egy új klónüveget hagyj pihenni néhány hétig, mielőtt végső ítéletet mondasz. A friss üveg változhat, ahogy leülepszik, és az első benyomás gyakran lágyul.
  4. A késői szakaszt ítéld meg. Kérdezd meg magadtól, hogy délutánra ott van-e még a földes jegy a csokoládé alatt, vagy csak az édesség maradt.

Ha egyik klón sem győz meg, próbálj ki egy eredeti parfümöt ugyanezekben a méretekben, amely a karakter egy részét hordozza. A Velvet Orchid lágyabb, mézes formában tartja meg az orchideát, a vaníliát és a szantálfát. A Noir de Noir a fekete szarvasgombában és a pacsulis-vaníliás alapban osztozik, rózsával és ouddal. A Tobacco Chocolat virágok nélkül tartja meg az étcsokoládét és a pacsulit. A mögöttük álló illatjegyekhez olvasd el, milyen illatú a pacsuli, nézd meg a pacsuli illatjegyet, böngészd a legjobb Tom Ford parfümöket, vagy olvasd el, mi az a parfümdekant.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom először a Tom Ford Black Orchidot kis kiszerelésben?
A 10ML 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es, az eredeti üvegből töltött dekantként árulja a Black Orchidot, 9,81 €-tól. Egy 3ml-es dekant nagyjából 60 fújás, elég ahhoz, hogy több napig viseld, és összevesd egy klónnal.
Melyik Tom Ford Black Orchid-dupe áll az útmutató élén?
Az útmutatóban összességében a Maison Alhambra Black Origami a legjobb választás: illatjegylistája a szarvasgombától a csokoládéig követi a Black Orchidot, bár a Fragrantica tagjai tisztábbnak és frissebbnek érzik a leszáradását. A leszáradásban az Ard Al Zaafaran Oud 24 Hours áll a legközelebb.
Mit őriz meg a Black Origami a Black Orchidból?
Itt ez a legjobb választás összességében. Közzétett illatjegyei szarvasgombától, ilang-ilangtól és feketeribizlitől vezetnek az orchideáig, majd csokoládéig, pacsuliig, tömjénig és vaníliáig, de egy Black Orchid-tulajdonos tisztábbnak és frissebbnek találta a leszáradását az eredetinél.
Az Orchid Noir vagy az Oud 24 Hours a Black Orchid Eau de Parfum vagy a Parfum dupe-ja?
Mindkettőt főleg az Eau de Parfumhoz hasonlítják, és a 10ML is ezt a változatot árulja. Egy Fragrantica-tag szerint az Orchid Noir a Parfumhoz áll közelebb, egy fórumtag pedig a La Yuqawam Pour Femme-et az Eau de Toilette-hez teszi közelebb.
Vannak férfiaknak szóló Black Orchid dupe-ok?
Maga a Black Orchid uniszex, így nincs szükség férfi változatra. Az egyik tag szerint a Black Origami férfiasabb irányba hajlik, egy másik az Oud 24 Hourst nevezi kissé férfiasabb változatnak, a Noir de Noir pedig ugyanannak a parfümháznak egy sötétebb uniszex alternatívája.
Milliliterenként olcsóbbak a Black Orchid klónjai, mint az eredeti?
A klónüvegek milliliterenként kevesebbe kerülnek, mint az eredeti; a dátumozott árak a táblázatban vannak. Ha az eredetit szeretnéd teljes üveg nélkül, a Black Orchid 3ml-es dekantjának ára 9,81 €, a 10ml-es dekanté 30,51 € a 10ML-nél.
Mely klónokat kapcsolják az adatbázis tagjai a Black Orchidhoz?
A klónok közül a Black Origamit, az Oud 24 Hourst, az Orchid Noirt és a La Yuqawam Pour Femme-et állítják mellé a legtöbbször az illatadatbázisok tagjai. Az eredeti parfümök közül a Velvet Orchid az orchideában, a Noir de Noir a szarvasgombában és a pacsuliban, a Tobacco Chocolat pedig az étcsokoládéban osztozik vele.
Kitart-e egy Black Orchid-klón olyan sokáig, mint az eredeti?
Nem ígérhetjük meg, meddig tart bármelyik parfüm a bőrödön, és a tulajdonosok sem értenek egyet a klónokról. Viseld mindegyiket egy teljes napig a bőrödön, más napon, mint az eredetit, mielőtt döntesz.

Források

  1. Black Orchid by Tom Ford (Fragrantica)
  2. Black Origami by Maison Alhambra (Fragrantica)
  3. Oud 24 Hours by Ard Al Zaafaran (Fragrantica)
  4. Orchid Noir by Just Jack (Fragrantica)
  5. La Yuqawam Femme by Rasasi (Fragrantica)
  6. Black Orchid clones (Fragrantica forum)
  7. Spicy Orchid by Dossier (Parfumo)
  8. Spicy Orchid (Dossier)
  9. Black (The Fragrance World)

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Black Orchid illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Tom Ford márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató