Initio Side Effect dupe 2026: 7 klonů vs. originál
Sedm alternativ k Initio Side Effect porovnáváme podle tónů, zdrojů a ceny. Zjistěte, v čem se každá liší od originálu. Nebo si nejdřív vyzkoušejte originál jako 3ml odstřik.
V tomto průvodci
Stručně
Nejlepší celkovou alternativou k Initio Side Effect je After Effect od French Avenue. Jeho tóny zahrnují rum, tabák, skořici a santalové dřevo, které najdete i v originálu. Nejblíže mu je Collateral Damage od The Dua Brand: jeden uživatel Parfumo, který nosil obě vůně, je od sebe jen stěží rozeznal. Nejnižší cenu má Intro Aftermath od Fragrance World. Chcete originál? Side Effect pořídíte jako 10ml odstřik za 35,91 € v 10ML.
7 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 28. září 2026
Pořadí
- After Effect31,99 € 80ml
- Farah25,90 € 100ml
- Collateral DamageBez ceny v EU
- Intro Aftermath20,90 € 80ml
- Upside Down112,95 € 100ml
- Infini Elixir23,90 € 100ml
- Rum & Spice59,90 € 50ml
Chcete raději originál?
Side Effect
Initio Parfums PrivesStočeno z originálního flakonu
Alternativy: 0,24 €–1,20 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

Jak voní Side Effect?
Side Effect od Initio Parfums Prives je unisex parfém uvedený na trh v roce 2016. V úvodu se ozývá rum, který postupně doplní srdce z tabáku a skořice. V základu najdete santalové dřevo. Mezi jeho akordy patří teplé koření, tabák, rum, skořice, dřevité a sladké tóny. Značka uvádí vlastní popis na stránce Side Effect.
Čtyři tóny tvoří stručný seznam, a právě v tom spočívá výzva pro každou podobnou vůni. Když je toho na papíře tak málo, celou vůni drží pohromadě rovnováha sladkého rumu, hřejivé skořice a hladkého santalového dřeva. Stačí drobný posun u kterékoli složky a je to znát.
Alternativy k Side Effect ve srovnání
Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026
Fotografie flakonů: fragrancelovers.com, fragrantica.com, thescentbase.com, orioudh.com, alexandriafragrances.com, ferwer.com, avaparifragrances.de
Porovnejte dva vedle sebe
Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.
- Uvádí rum, skořici, tabák, šafrán, santalové dřevo a bílé květy; členové komunity Fragrantica, kteří znají Side Effect, popisují podobnou strukturu i stopu, s drsnějším, sušším kořením a méně krémovým závěrem, a někteří v úvodu cítí tón připomínající kmín After Effect by French Avenue, Fragrantica
- Jeden člen komunity Parfumo ji považuje za velmi podobnou Side Effect během první až dvou hodin, pak působí o něco syntetičtěji a po pěti až šesti hodinách vyprchá Member write-up on After Effect, Parfumo
- Side Effect stojí při nákupu méně: 12,51 € oproti 31,99 €.
- After Effect vám dá víc parfému: 80ml oproti 3ml.
- 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.
Kolik potřebuji?
Zadejte, kolikrát chcete Side Effect nosit a kolik střiků používáte.
Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).
Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Side Effect méně než After Effect: 25,02 € oproti 31,99 €.
Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.
Dva spočítané příklady
Měsíc víkendů
8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 12,51 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Side Effect méně než After Effect: 12,51 € oproti 31,99 €.
Každý den po celý rok
365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 219,42 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí After Effect méně než odstřiky parfému Side Effect: 31,99 € oproti 219,42 €. Je to jiný parfém, ne originál.
Nejlepší celková volba: After Effect
After Effect od French Avenue podle záznamu na Fragrantice obsahuje všechny čtyři tóny originálu: rum, skořici, tabák a santalové dřevo. Uvádí také šafrán a bílé květy, které seznam tónů Side Effect nezmiňuje.
Hlavní rozdíl je v textuře. Uživatelé Fragranticy, kteří znají Side Effect, považují After Effect za blízký svou stavbou i stopou, kterou za sebou zanechává, ale koření jim připadá drsnější a sušší a závěr méně krémový. Někteří v úvodu zachytí tón připomínající kmín. Jeden uživatel Parfumo ho považuje za velmi blízký Side Effect v první fázi, později však podle něj působí o něco syntetičtěji, než vyprchá.
Sedne těm, kdo chtějí plnou kombinaci rumu, tabáku a skořice a nevadí jim sušší, kořenitější závěr. Sehnat flakon může vyžadovat trpělivost: v den kontroly ho měla skladem jen jedna z prověřených prodejen v EU.
Podklady: uvedené zdroje, záznam na Fragrantice včetně komentářů uživatelů a jeden text uživatele Parfumo.
Proč tahle volba?Zdroje: 2
Základ: Uvedený zdroj
- Uvádí rum, skořici, tabák, šafrán, santalové dřevo a bílé květy; členové komunity Fragrantica, kteří znají Side Effect, popisují podobnou strukturu i stopu, s drsnějším, sušším kořením a méně krémovým závěrem, a někteří v úvodu cítí tón připomínající kmín After Effect by French Avenue, Fragrantica
- Jeden člen komunity Parfumo ji považuje za velmi podobnou Side Effect během první až dvou hodin, pak působí o něco syntetičtěji a po pěti až šesti hodinách vyprchá Member write-up on After Effect, Parfumo
Sladší pojetí: Farah
Farah od Paris Corner se podle srovnání na Parfumu blíží originálu. U obou parfémů uvádí rum, šafrán, skořici, vanilku a tabák; v srdci Farah navíc najdete cedr.
Hlavní rozdíl je ve sladkosti a na tom se zdroje neshodnou. Člen Parfuma, který nosil oba parfémy, vnímá Farah jako o něco sladší, zaoblenější a hřejivější, s intenzitou extraitu. Další člen téhož webu říká, že mu Side Effect výrazně připomíná, ale působí trochu sladčeji. Jeden člen Fragranticy to vnímá opačně: jako méně sladkou a dřevitější.
Sedne tomu, kdo chce hřejivost originálu v o něco zaoblenější podobě a rád si ji vyzkouší na vlastní kůži, aby si názor na sladkost udělal sám.
Vychází z uvedených zdrojů, srovnání na Parfumu a dvou textů členů.
Proč tahle volba?Zdroje: 3
Základ: Uvedený zdroj
- Člen komunity Parfumo, který nosil obě vůně, ji vnímá jako o něco sladší než Side Effect, a proto zaoblenější a teplejší, s výdrží a projekcí na úrovni extraitu Member write-up on Farah, Parfumo
- Srovnávací stránka Parfuma ukazuje, že většina hlasujících členů ji považuje za podobnou vůni Side Effect: sdílí rum, šafrán, skořici, vanilku a tabák, v srdci se přidává cedr Side Effect vs. Farah, Parfumo
- Další člen komunity Parfumo říká, že mu vůně zřetelně připomíná Side Effect, ale působí o něco sladčeji Member write-up on Farah, Parfumo
Nejblíž v doznívání: Collateral Damage
Collateral Damage od The Dua Brand má na Fragrantice uvedený rum, tabák a skořici, po nich kůru a vanilku. Značka ho představuje jako extrait inspirovaný Side Effect od Initio, postavený na tabáku, rumu a vanilce. Označení ho v tomto přehledu uvádí jako nejbližší volbu; zdroje ale mluví o celkové podobnosti, ne o samotném doznívání.
Hlavním rozdílem je spíš intenzita než charakter vůně. Člen Parfuma nosil Side Effect na jednom zápěstí a Collateral Damage na druhém. Rozdíl téměř nepoznal a pro Dua se rozhodl kvůli výdrži a stopě. Členům Fragranticy připadá ve vzduchu podobný Side Effect, ale s výraznější projekcí. Jeden z nich při přivonění zblízka vnímá rozdíly a další zachytil třešňový tón.
Sedne tomu, kdo má rád, jak originál působí z malé vzdálenosti, a chce výraznější verzi tohoto dojmu. Značka uvádí cenu v amerických dolarech, proto u něj srovnávací tabulka neukazuje evropskou katalogovou cenu.
Vychází z uvedených zdrojů, textu na Parfumu, záznamu na Fragrantice a vlastní stránky značky.
Proč tahle volba?Zdroje: 3
Základ: Uvedený zdroj
- Člen komunity Parfumo, který měl Side Effect na jednom zápěstí a Collateral Damage na druhém, sotva zaznamenal rozdíl a zvolil vůni od Dua kvůli její výdrži a sillage Member write-up on Collateral Damage, Parfumo
- Uvádí rum, tabák, skořici, kůru a vanilku; členové komunity Fragrantica ji ve vzduchu považují za blízkou Side Effect a s výraznější projekcí, jeden ale zmiňuje rozdíly zblízka a další třešňový aspekt Collateral Damage by The Dua Brand, Fragrantica
- Značka ji představuje jako extrait inspirovaný Side Effect od Initio, postavený na tabáku, rumu a vanilce Collateral Damage, The Dua Brand
Nejnižší cena: Intro Aftermath
Intro Aftermath od Fragrance World má na stránce Fragranticy uvedenou vanilku a tabák, potom rum a skořici. Stránka ho popisuje jako vůni inspirovanou Side Effect. Obsahuje tak tři ze čtyř tónů originálu; santalové dřevo v seznamu chybí.
Hlavní rozdíl záleží na tom, koho se zeptáte. Některým členům připadá velmi podobný, ale sladší a výrazně slabší. Jeden si všímá, že rum zůstává výrazný, zatímco Side Effect přechází do vanilky. Jiným připadá drsný nebo plochý.
Sedne tomu, kdo chce rumovo-tabákovou náladu za nejnižší cenu celého flakonu v tomto přehledu a počítá s tím, že podobnost je volnější a méně jistá než u předchozích vůní.
Vychází z uvedeného zdroje, záznamu na Fragrantice a rozdílných komentářů jejích členů.
Proč tahle volba?Zdroje: 1
Základ: Uvedený zdroj
- Uvádí vanilku a tabák, pak rum a nakonec skořici; Fragrantica ji popisuje jako inspirovanou Side Effect. Členové se rozcházejí: někteří ji považují za velmi podobnou, ale sladší a mnohem slabší, jeden poznamenává, že rum zůstává výrazný, zatímco Side Effect přechází k vanilce, jiným připadá drsná nebo plochá Aftermath by Fragrance World, Fragrantica
Prémiová alternativa: Upside Down
Upside Down od Alexandria Fragrances uvádí na Fragrantice vanilku, rum, tabák a skořici. Značka ho prodává jako vůni inspirovanou Side Effect od Initio. Z klonů v tabulce má nejvyšší cenu za flakon.
Hlavní rozdíl je opět ve sladkosti a intenzitě a názory členů se různí. Několik lidí, kteří vůni nosili vedle Side Effect, ji považuje za velmi podobnou, s výraznější projekcí a delší výdrží. Jednomu chybí šafrán, Hedione a santalové dřevo z originálu a připadá mu sladší. Jiný v ní cítí nepříjemný chemický zápach.
Hodí se pro někoho, kdo chce výraznější a silnější pojetí rumového a tabákového srdce, ale měl by počítat s tím, že jednomu členovi v ní chybí santalové dřevo z originálu.
Zdroje: uvedené zdroje, profil na Fragrantice s komentáři členů a vlastní stránka značky.
Proč tahle volba?Zdroje: 2
Základ: Uvedený zdroj
- Uvádí vanilku, rum, tabák a skořici; členové komunity Fragrantica, kteří ji nosili vedle Side Effect, se rozcházejí: několik ji považuje za velmi podobnou, s výraznější projekcí a delší výdrží, jednomu v ní chybí šafrán, Hedione a santalové dřevo z originálu a připadá mu sladší, jiný vnímá nepříjemný chemický zápach Upside Down by Alexandria Fragrances, Fragrantica
- Značka ji prodává jako vůni inspirovanou vůní Side Effect od značky Initio Upside Down, Alexandria Fragrances
Temnější pojetí: Infini Elixir
Infini Elixir od Maison Alhambra uvádí na Fragrantice skořici a muškátový oříšek, poté oud a santalové dřevo a nakonec vanilku, kůži a ambru. S originálem sdílí skořici a santalové dřevo; rum ani tabák v seznamu nemá. Parfumo řadí Side Effect na první místo mezi parfémy, kterým se podle něj podobá.
Hlavním rozdílem je rum, respektive jeho absence. Člen Parfuma ji popisuje jako dřevitější pojetí ve stylu Side Effect: opojný rum chybí, převládá oud a santalové dřevo a ve vůni se nakonec rozvinou ambra, kůže a vanilka. Na Fragrantice se názory pohybují od velmi podobné vůně až po solidní parfém, který ale předloze neodpovídá nejlépe.
Hodí se pro někoho, komu připadá rum v originálu příliš sladký a chce koření a dřevo na temnějším, koženém základu.
Zdroje: uvedené zdroje, seznam podobných vůní na Parfumu a text člena i profil na Fragrantice.
Proč tahle volba?Zdroje: 2
Základ: Uvedený zdroj
- Parfumo uvádí Side Effect na prvním místě mezi parfémy s podobnou vůní; jeden člen ji označuje za dřevitější pojetí ve směru Side Effect: chybí jí opojný rum, převládají oud a santalové dřevo a v dozvuku přechází k ambře, kůži a vanilce Infini Elixir by Maison Alhambra, Parfumo
- Uvádí skořici a muškátový oříšek, pak oud a santalové dřevo a nakonec vanilku, kůži a ambru; názory členů komunity Fragrantica sahají od velmi blízké podobnosti se Side Effect až po solidní vůni, která mu však není nejbližší Infini Elixir by Maison Alhambra, Fragrantica
Jemnější pojetí: Rum & Spice
U Rum & Spice od Avapari zde vycházíme z popisů členů, nikoli ze seznamu vonných tónů. Člen Parfuma píše, že ji jeho přítel nejprve považoval za Side Effect.
Hlavním rozdílem je zaoblenější charakter. Tentýž přítel ji pak popsal jako mnohem kulatější, přičemž sladkost zjemňuje kořeněné tóny. Člen Parfuma z Německa ji považuje za velmi podobnou originálu, jen s o něco menší hloubkou a výraznějším rumem na začátku. Další člen má za to, že Side Effect nedosahuje: chybí jí jeho hloubka a propracovanost.
Hodí se pro někoho, kdo chce jemnější kořeněnou vůni s větší sladkostí a záleží mu víc na měkkém, zaobleném projevu než na tom, aby odpovídala hloubce originálu.
Zdroje: uvedené zdroje, tři texty členů Parfuma s různými závěry.
Proč tahle volba?Zdroje: 3
Základ: Uvedený zdroj
- Člen komunity Parfumo říká, že si ji jeho přítel nejprve spletl se Side Effect, pak ji popsal jako mnohem zaoblenější, přičemž sladkost obrušuje ostrost koření Member write-up on Rum & Spice, Parfumo
- Další člen komunity Parfumo má za to, že vůně úplně nedosahuje kvalit Side Effect a postrádá jeho hloubku a sofistikovanost Member statement on Rum & Spice, Parfumo
- Německému členovi komunity Parfumo připadá velmi blízký originálu, jen má zpočátku o něco menší hloubku a více rumu Member statement on Rum & Spice, Parfumo
Originální alternativy z naší nabídky
Originální parfémy s některými tóny rumu, tabáku a koření ze Side Effect. Každý nabízíme jako odstřik stáčený z originálního flakonu.
Maison Margiela
Jazz Club
Rum, šalvěj muškátová a vetiver nad tabákem, tonkovými boby, vanilkou a styraxem, po úvodu s citronem, neroli a růžovým pepřem: kouřová a lihovinová vůně.
3ml · 10ml · 30ml
Nishane
Fan Your Flames
Kokos a rum nad tabákem a tonkovými boby, na základu z čínského cedru a dubového mechu: sladká, krémová a mechová vůně.
3ml · 10ml · 30ml
Bvlgari
Bvlgari Man In Black
Rum a tabák mezi úvodním kořením; srdce z kůže, kosatce a tuberózy; základ z benzoinu, tonky a guajakového dřeva: hřejivá, kožená vůně.
3ml · 10ml · 30ml
Xerjoff
Tony Iommi Monkey Special
Rum, skořice a santalové dřevo s marakujou, růží, kůží a základem z karamelu a vanilky: sladká vůně s hřejivým kořením.
3ml · 10ml · 30ml
V čem se klony od originálu odchylují
Když zdroje čtete společně, opakovaně se v nich objevuje rozdíl ve sladkosti. Členové popisují Farah, Intro Aftermath a Rum & Spice jako sladší nebo zaoblenější; jeden člověk říká totéž i o Upside Down. Odchylka může být i opačná: After Effect působí sušeji a drsněji, zatímco Infini Elixir nahrazuje rum oudem.
Síla je druhým rozdílem. Collateral Damage a Upside Down jsou popisovány jako výraznější, zatímco některým připadá Intro Aftermath mnohem slabší. Záleží i na doznívání. Když členové píší, co jim chybí, často zmiňují hloubku a krémový závěr originálu.
Flakon klonu, nebo odstřik Side Effect?
Při přepočtu na mililitr stojí každý klon v tabulce s cenou v EUR méně než originál. 10ml odstřik Side Effect stojí 35,91 € (3,59 €/ml) a 30ml odstřik 85,50 € (2,85 €/ml). Jakmile víte, že vám rumový a tabákový charakter sedí a chcete se navoňavovat bez počítání střiků, za cenu jednoho flakonu klonu získáte víc mililitrů.
Záleží ale na tom, co právě vybíráte. 3ml odstřik originálu vystačí přibližně na 60 střiků a stojí 12,51 €, tedy méně než kterýkoli flakon klonu v tabulce s cenou v EUR. Noste ho týden a poznáte, jestli chcete přímo Side Effect, klon, nebo ani jedno. Index ceny za ml porovnává všechny velikosti v nabídce.
Originální parfémy ze stejné rodiny
Čtyři originály od jiných značek sdílejí část této rumové a kořeněné nálady. Jazz Club od Maison Margiela z roku 2013 spojuje rum, muškátovou šalvěj a vetiver s tabákem, tonkovými boby, vanilkou a styraxem. Začíná citronem, neroli a růžovým pepřem, takže je zpočátku svěžejší a v základu kouřovější. Fan Your Flames od Nishane spojuje kokos a rum s tabákem a tonkovými boby na základu z čínského cedru a dubového mechu. Je to krémovější, mechovější pojetí.
Bvlgari Man In Black kombinuje rum a tabák s kořením už v úvodu. V srdci se rozvíjí kůže, kosatec a tuberóza, v základu benzoin, tonkové boby a guajakové dřevo. Tony Iommi Monkey Special od Xerjoff spojuje rum, skořici a santalové dřevo, podobně jako Side Effect, a doplňuje je mučenkou, růží, kůží a karamelovo-vanilkovým základem. Všechny čtyři jsou k dostání jako odstřiky, takže si dva z nich můžete během jednoho týdne vyzkoušet na kůži a nechat rozhodnout vlastní dojem.
Jak vyzkoušet dupe
Papírek vám ukáže prvních pár minut, ale mnoho dalšího ne, proto každý klon zkoušejte na kůži. Jeden den noste Side Effect a další den klon, aby jeden neovlivnil váš dojem z druhého. Oba porovnejte ve stejných chvílích: v úvodu s rumem, v srdci s tabákem a skořicí a později během dne, až se vůně usadí, v dřevitém závěru. Všímejte si, kde se drží sladkost a jestli koření nepůsobí příliš ostře.
3ml odstřik Side Effect vám dá týden na porovnání s kterýmkoli klonem. Pokud u vás vyhraje originál, sáhněte po 10ml odstřiku, který vystačí přibližně na 200 střiků a týdny každodenního nošení, nebo si pořiďte 30ml odstřik, zhruba na 600 střiků. Kupujete odstřik poprvé? V tomto průvodci odstřiky parfémů najdete základní informace a naše stránka o tom, jak se vyhnout nákupu naslepo vysvětluje, proč má smysl začít s menším balením. Další vůně v podobném stylu najdete v průvodcích nejlepší tabákové parfémy podle stylu, naše tipy na tabákové dupe a nejlepší gurmánské parfémy.
Klon, nebo originál? Co vědět předem
- Můžu si nejdřív vyzkoušet Initio Side Effect v 3ml?
- 10ML ho nabízí jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik stáčený z originálního flakonu a zasílá ho po celé EU. 3ml odstřik vystačí přibližně na 60 střiků, takže ho můžete týden nosit, než se rozhodnete pro klon nebo originál.
- Který dupe Initio Side Effect řadíme na první místo?
- Nejlepší volbou celkově je v tomto průvodci After Effect od French Avenue. Podle záznamu na Fragrantice má rum, skořici, tabák a santalové dřevo jako originál, členové ale jeho koření vnímají jako drsnější a sušší a závěr jako méně krémový. V den kontroly ceny ho měla skladem jen jedna prověřená prodejna v EU.
- Existuje dupe Side Effect s koncentrací extrait?
- The Dua Brand uvádí Collateral Damage jako extrait a jeden člen Parfuma soudí, že Farah má výdrž na úrovni extrait. 10ML nabízí originální Side Effect jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik.
- Jak blízko má Collateral Damage k Side Effect?
- V tomto průvodci je mu nejblíž: jeden člen Parfuma, který nosil oba parfémy, téměř nepoznal rozdíl a členové Fragranticy ho považují za podobný ve vzduchu a výraznější v projekci. Jeden člen vnímá při přivonění zblízka rozdíly, jiný třešňový nádech, a značka uvádí cenu pouze v amerických dolarech.
- Které klony zdroje označují za podobné Side Effect?
- After Effect, Collateral Damage, Farah a Upside Down jsou klony, které zdroje popisují jako blízké originálu; každý se liší sladkostí nebo intenzitou. Z autentických parfémů sdílejí jeho rum a tabák Jazz Club, Fan Your Flames a Bvlgari Man In Black, zatímco Tony Iommi Monkey Special má společný rum, skořici a santalové dřevo.
- Je klon Side Effect levnější na ml než odstřik?
- Každý klon, u kterého se nám podařilo zjistit cenu, vychází na mililitr levněji než originál. 10ml odstřik Side Effect stojí 35,91 € (3,59 €/ml) a 3ml stojí 12,51 €, tedy méně než každá lahvička klonu, u které se nám podařilo zjistit cenu.
- Jak dlouho Side Effect vydrží na mé kůži?
- Výdrž závisí na vaší pokožce a počasí, proto neslibujeme konkrétní dobu nošení. Nejjednodušší je vyzkoušet 3ml odstřik, který vystačí přibližně na 60 střiků, a nosit ho několik dní.
Zdroje
- Side Effect, Initio Parfums Privés
- After Effect by French Avenue, Fragrantica
- Member write-up on After Effect, Parfumo
- Member write-up on Farah, Parfumo
- Side Effect vs. Farah, Parfumo
- Member write-up on Collateral Damage, Parfumo
- Collateral Damage by The Dua Brand, Fragrantica
- Aftermath by Fragrance World, Fragrantica
- Upside Down by Alexandria Fragrances, Fragrantica
- Infini Elixir by Maison Alhambra, Parfumo
- Infini Elixir by Maison Alhambra, Fragrantica
- Member write-up on Rum & Spice, Parfumo
Jak jsme srovnávali
Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Side Effect, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 28. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.
10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Initio Parfums Prives ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.
Noste ho týden, ne deset vteřin.
Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.
Prohlédnout odstřikyČtěte dál
Nejlepší tabákové parfémy podle stylu: sladké, kouřové a suché
Tabák v parfému voní po sušeném listu, medově a hřejivě, ne po popelníku. Dvanáct tabákových parfémů ve třech stylech, sladkém, kouřovém a suchém, a jak si jeden vyzkoušet, než koupíte flakon.
Nejlepší parfémy Kilian: alkoholové, temné, sladké a květinové, podle stylu
Dvanáct parfémů Kilian rozdělených do skupin alkoholové, temné a gurmánské, sladké a pudrové, a bílé květinové – s tím, jak se každý vyvíjí od prvního vstřiku až po základ, a jak je nosit, než koupíte celý flakon.
Nejlepší gurmánské parfémy: od karamelu po kávu
Čtrnáct gurmánských parfémů rozdělených podle toho, na jaké sladkosti stojí – karamel, káva, pralinka nebo ovoce a med – a jak najít tu svou úroveň sladkosti dřív, než koupíte celý flakon.