Initio Side Effect dupe-ok 2026: 7 klón az eredetivel szemben
Hét Initio Side Effect dupe összevetése az illatjegyek, a források és az ár alapján, valamint hogy melyik miben tér el az eredetitől. Vagy próbáld ki előbb az eredetit 3ml-es dekantban.
Ebben az útmutatóban
Röviden
Összességében a French Avenue After Effectje a legjobb Initio Side Effect dupe: illatjegyei között megtalálható az eredeti rumja, dohánya, fahéja és szantálfája. A The Dua Brand Collateral Damage-a áll hozzá a legközelebb: egy Parfumo-tag, aki mindkettőt viselte, alig tudott különbséget tenni köztük. A Fragrance World Intro Aftermathja a legalacsonyabb árú. Az eredetit keresed? A Side Effect 10ml-es dekantja 35,91 € a 10ML-nél.
7 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
A rangsor
- After Effect31,99 € 80ml
- Farah25,90 € 100ml
- Collateral DamageNincs uniós ár
- Intro Aftermath20,90 € 80ml
- Upside Down112,95 € 100ml
- Infini Elixir23,90 € 100ml
- Rum & Spice59,90 € 50ml
Inkább az eredetit választanád?
Side Effect
Initio Parfums PrivesAz eredeti üvegből töltve
Az alternatívák: 0,24 €–1,20 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Milyen illatú a Side Effect?
Az Initio Parfums Prives Side Effect illatát 2016-ban mutatták be uniszex parfümként. Rummal nyit, majd a szívjegyben dohány és fahéj bontakozik ki. Az alapját szantálfa adja. Illatkaraktere meleg, fűszeres, dohányos, rumos, fahéjas, fás és édes. A parfümház saját leírását a Side Effect oldalán találod.
Négy illatjegy nem sok, és éppen ez nehezíti meg a dolgot minden dupe számára. Ilyen rövid jegyzék mellett az édes rum, a meleg fahéj és a selymes szantálfa egyensúlya határozza meg az egész illatot, így a legkisebb eltolódás is feltűnik.
Side Effect-alternatívák összehasonlítva
Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
Üvegfotók: fragrancelovers.com, fragrantica.com, thescentbase.com, orioudh.com, alexandriafragrances.com, ferwer.com, avaparifragrances.de
Két parfüm egymás mellett
Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.
- Rumot, fahéjat, dohányt, sáfrányt, szantálfát és fehér virágokat sorol fel; a Side Effectet ismerő Fragrantica-tagok szerint szerkezetében és illatnyomában is közel áll hozzá, durvább, szárazabb fűszerekkel és kevésbé krémes lecsengéssel, néhányan pedig köményszerű jegyet éreznek a nyitányban After Effect by French Avenue, Fragrantica
- Egy Parfumo-tag szerint az első egy-két órában nagyon hasonlít a Side Effectre, utána kissé szintetikusabbá válik, és öt-hat óra elteltével elhalványul Member write-up on After Effect, Parfumo
- Side Effect vásárláskor olcsóbb (12,51 €, illetve 31,99 €).
- After Effect több parfümöt ad (80ml, illetve 3ml).
- A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.
Mennyi kell nekem?
Add meg, hányszor viselnéd a(z) Side Effect illatot, és hány fújást használsz.
Nagyjából 6ml kell (120 fújás).
Ennyi viselésnél a(z) Side Effect dekantjai olcsóbbak, mint After Effect (25,02 €, illetve 31,99 €).
Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.
Két kiszámolt példa
Egy hónapnyi hétvége
8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 12,51 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Side Effect dekantjai olcsóbbak, mint After Effect (12,51 €, illetve 31,99 €).
Minden nap, egy évig
365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 219,42 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél After Effect olcsóbb, mint a(z) Side Effect dekantjai (31,99 €, illetve 219,42 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.
A legjobb összességében: After Effect
A French Avenue After Effectje a Fragrantica adatlapja szerint mind a négy eredeti illatjegyet tartalmazza: rumot, fahéjat, dohányt és szantálfát. Sáfrányt és fehér virágokat is feltüntet, amelyeket a Side Effect saját jegyzéke nem említ.
A fő különbség az illat textúrájában rejlik. Azok a Fragrantica-tagok, akik ismerik a Side Effectet, szerkezetében és illatcsíkjában közelinek érzik az After Effectet, de a fűszereit érdesebbnek és szárazabbnak, a lecsengését pedig kevésbé krémesnek találják. Néhányan köményszerű jegyet éreznek a nyitányban. Egy Parfumo-tag szerint az első szakaszában nagyon közel áll a Side Effecthez, majd az elhalványulása előtt kissé szintetikusabbá válik.
Annak lehet jó választás, aki a rum, a dohány és a fahéj teljes vonalát keresi, és nem bánja a szárazabb, fűszeresebb lecsengést. Az üveg beszerzéséhez türelem kellhet: az ellenőrzés napján az általunk megnézett uniós üzletek közül csak egyben volt készleten.
Alap: megnevezett források, a Fragrantica adatlapja a tagok hozzászólásaival, valamint egy Parfumo-tag írása.
Miért ez a választás?Források: 2
Alap: Megnevezett forrás
- Rumot, fahéjat, dohányt, sáfrányt, szantálfát és fehér virágokat sorol fel; a Side Effectet ismerő Fragrantica-tagok szerint szerkezetében és illatnyomában is közel áll hozzá, durvább, szárazabb fűszerekkel és kevésbé krémes lecsengéssel, néhányan pedig köményszerű jegyet éreznek a nyitányban After Effect by French Avenue, Fragrantica
- Egy Parfumo-tag szerint az első egy-két órában nagyon hasonlít a Side Effectre, utána kissé szintetikusabbá válik, és öt-hat óra elteltével elhalványul Member write-up on After Effect, Parfumo
Édesebb változat: Farah
A Paris Corner Farah illatát az eredetivel veti össze a Parfumo összehasonlító oldala. Mindkét parfümnél rumot, sáfrányt, fahéjat, vaníliát és dohányt sorol fel, Farah szívjegyeihez pedig cédrust is hozzáad.
A fő különbség az édesség, és ebben a források nem értenek egyet. Egy Parfumo-tag, aki mindkettőt viselte, Farah-t kissé édesebbnek érzi, amitől kerekebb és melegebb az illat, az extrait erejével. Egy másik tag ugyanott szerint egyértelműen a Side Effectet idézi, de valamivel édesebbnek hat. Egy Fragrantica-tag épp fordítva érzi: kevésbé édesnek és fásabbnak.
Annak való, aki az eredeti melegségét valamivel kerekebb formában szeretné, és szívesen viseli, majd a saját bőrén dönti el, mennyire édes.
Alap: megnevezett források, a Parfumo összehasonlító oldala és két tag leírása.
Miért ez a választás?Források: 3
Alap: Megnevezett forrás
- Egy Parfumo-tag, aki mindkettőt viselte, kissé édesebbnek találja a Side Effectnél, ezért kerekebbnek és melegebbnek, extrait-erősségű teljesítménnyel Member write-up on Farah, Parfumo
- A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok többsége hasonlónak találja a Side Effecthez; közös jegyeik a rum, a sáfrány, a fahéj, a vanília és a dohány, a szívjegyek között pedig cédrus is megjelenik Side Effect vs. Farah, Parfumo
- Egy másik Parfumo-tag szerint egyértelműen a Side Effectet idézi, de kissé édesebbnek hat Member write-up on Farah, Parfumo
A leszáradásban a legközelebbi: Collateral Damage
A The Dua Brand Collateral Damage illatánál a Fragrantica rumot, dohányt és fahéjat, majd fakérget és vaníliát sorol fel. A parfümház extrait-ként mutatja be, amelyet az Initio Side Effect ihletett, dohányra, rumra és vaníliára építve. A címke itt ezt jelöli a legközelebbi választásnak, a források viszont az összhatásbeli hasonlóságról beszélnek, nem csak a leszáradásról.
A fő különbség inkább az intenzitásban, mint az illatkarakterben van. Egy Parfumo-tag az egyik csuklóján a Side Effectet, a másikon a Collateral Damage-t viselte, alig érzékelt különbséget, és a Dua illatát választotta a tartóssága és illatfelhője miatt. A Fragrantica tagjai szerint a levegőben közel áll a Side Effecthez, a kisugárzása pedig erősebb. Egyikük közelről különbségeket is észlel, egy másik pedig cseresznyés jegyet érez.
Annak való, aki szereti, ahogy az eredeti kis távolságból hat, és ennek a benyomásnak egy erőteljesebb változatát keresi. A parfümház amerikai dollárban adja meg az árát, ezért az összehasonlító táblázatban nem szerepel hozzá uniós listaár.
Alap: megnevezett források, egy Parfumo-leírás, a Fragrantica adatlapja és a parfümház saját oldala.
Miért ez a választás?Források: 3
Alap: Megnevezett forrás
- Egy Parfumo-tag a Side Effectet az egyik csuklóján, a Collateral Damage-et a másikon viselte, és alig vett észre különbséget; a Dua mellett a tartóssága és az illatfelhője miatt döntött Member write-up on Collateral Damage, Parfumo
- Rumot, dohányt, fahéjat, kérget és vaníliát sorol fel; a Fragrantica tagjai szerint a levegőben közel áll a Side Effecthez, és erősebb a kisugárzása, míg egyikük közeli szagláskor különbségeket, egy másik pedig cseresznyés jegyet említ Collateral Damage by The Dua Brand, Fragrantica
- A ház extrait-ként mutatja be, amelyet az Initio Side Effect illata ihletett, és dohányra, rumra, valamint vaníliára épül. Collateral Damage, The Dua Brand
A legalacsonyabb ár: Intro Aftermath
A Fragrance World Intro Aftermath illatánál a Fragrantica oldala előbb vaníliát és dohányt, majd rumot, aztán fahéjat sorol fel, és a Side Effect ihlette illatként írja le. Az eredeti négy jegyéből hármat tartalmaz; a szantálfa nincs a listáján.
A fő különbség attól függ, kit kérdezel. Néhány tag nagyon közelinek, de édesebbnek és jóval gyengébbnek érzi. Egyikük szerint a rum erős marad benne, miközben a Side Effectben a vanília felé szelídül. Mások durvának vagy laposnak találják.
Annak való, aki ebben az útmutatóban a legalacsonyabb üvegáron szeretné megkapni a rumos-dohányos hangulatot, és elfogadja, hogy a hasonlóság lazább és kevésbé biztos, mint a fenti választásoknál.
Alap: egy megnevezett forrás, a Fragrantica adatlapja és az ott megoszló tagi vélemények.
Miért ez a választás?Források: 1
Alap: Megnevezett forrás
- Vaníliát és dohányt, majd rumot, végül fahéjat sorol fel, a Fragrantica pedig a Side Effect által ihletettként írja le; a tagok véleménye megoszlik: egyesek nagyon közelinek, de édesebbnek és jóval gyengébbnek találják, egyikük szerint a rum erős marad benne, míg a Side Effect a vanília irányába lágyul, mások durvának vagy laposnak érzik Aftermath by Fragrance World, Fragrantica
Prémium alternatíva: Upside Down
Az Alexandria Fragrances Upside Down illatánál a Fragrantica vaníliát, rumot, dohányt és fahéjat tüntet fel, a parfümház pedig az Initio Side Effectje ihlette illatként árulja. A táblázatban szereplő klónok közül ennek a legmagasabb az üvegára.
A fő különbség ezúttal is az édesség és az erősség, és a tagok véleménye megoszlik. Többen, akik a Side Effect mellett viselték, nagyon közelinek érzik, erősebb illatfelhővel és hosszabb tartóssággal. Egyiküknek hiányzik az eredetiből a sáfrány, a Hedione és a szantálfa, és édesebbnek találja. Másvalaki kellemetlen, vegyszeres szagot érez.
Annak való, aki a rumos-dohányos szívjegyek hangsúlyosabb, erősebb változatát keresi, szem előtt tartva, hogy az egyik tagnak hiányzik belőle az eredeti szantálfája.
Források: a megnevezett források, a Fragrantica adatlapja a tagok hozzászólásaival, valamint a parfümház saját oldala.
Miért ez a választás?Források: 2
Alap: Megnevezett forrás
- Vaníliát, rumot, dohányt és fahéjat sorol fel; azoknak a Fragrantica-tagoknak a véleménye megoszlik, akik a Side Effect mellett viselték: többen nagyon közelinek találják, erősebb illatfelhővel és tartóssággal, egyikük hiányolja az eredeti sáfrányát, Hedione-ját és szantálfáját, és édesebbnek érzi, egy másik pedig kellemetlen, vegyszeres szagot tapasztal Upside Down by Alexandria Fragrances, Fragrantica
- A ház az Initio Side Effectje által ihletettként árulja Upside Down, Alexandria Fragrances
Sötétebb változat: Infini Elixir
A Maison Alhambra Infini Elixir illatjegyei a Fragrantica szerint először fahéj és szerecsendió, majd oud és szantálfa, végül vanília, bőr és ámbra. Az eredetivel a fahéj és a szantálfa közös; a rum és a dohány nem szerepel a listáján. A Parfumo az első helyen említi a Side Effectet azok között a parfümök között, amelyekhez hasonlónak érzi.
A fő különbség a rum, illetve annak hiánya. A Parfumo egyik tagja fássabb, Side Effect irányába hajló illatként írja le: hiányzik belőle a rumos alkoholosság, az oud és a szantálfa kerül előtérbe, leszáradáskor pedig ámbra, bőr és vanília marad. A Fragranticán a vélemények a nagyon közeli illattól egészen addig terjednek, hogy kellemes, de nem a legjobb egyezés.
Annak való, aki túl édesnek érzi az eredeti rumját, és a fűszereket meg a fát keresi sötétebb, bőrös alapon.
Források: a megnevezett források, a Parfumo hasonló illatokat felsoroló listája és egy tag leírása, valamint a Fragrantica adatlapja.
Miért ez a választás?Források: 2
Alap: Megnevezett forrás
- A Parfumo a Side Effectet sorolja elsőként a „hasonló illatú parfümök” között; egy tag szerint fásabb megközelítés, a Side Effect irányába: hiányzik belőle a rumos, alkoholos jelleg, az oud és a szantálfa kerül előtérbe, a leszáradásban pedig ámbra, bőr és vanília jelenik meg Infini Elixir by Maison Alhambra, Parfumo
- Fahéjat és szerecsendiót, majd oudot és szantálfát, végül vaníliát, bőrt és ámbrát sorol fel; a Fragrantica tagjainak véleménye a Side Effecthez nagyon közelitől egészen a jó, de nem a legjobb találatnak tartott illatig terjed Infini Elixir by Maison Alhambra, Fragrantica
Lágyabb változat: Rum & Spice
Az Avapari Rum & Spice esetében itt nem illatjegylista, hanem a tagok leírásai adnak támpontot. Egy Parfumo-tag szerint egy barátja először Side Effectnek nézte.
A fő különbség a kerekebb karakter. Ugyanez a barát később úgy írta le, hogy sokkal kerekebb, az édesség pedig elsimítja a fűszerességet. Egy német Parfumo-tag nagyon közelinek érzi az eredetihez, valamivel kevesebb mélységgel és több rummal a nyitásban. Egy másik tag szerint elmarad a Side Effecttől, hiányzik belőle annak mélysége és kifinomultsága.
Annak való, aki több édességgel szelídítené a fűszerességet, és fontosabb számára a lágy, kerek illatélmény, mint az eredeti mélységének visszaadása.
Források: a megnevezett források, három eltérő véleményt megfogalmazó Parfumo-tag leírása.
Miért ez a választás?Források: 3
Alap: Megnevezett forrás
- Egy Parfumo-tag szerint egy barátja először Side Effectnek nézte, majd sokkal kerekebbnek írta le, a fűszerességet pedig az édesség kerekíti le Member write-up on Rum & Spice, Parfumo
- Egy másik Parfumo-tag szerint nem éri el egészen a Side Effect szintjét, hiányzik belőle annak mélysége és kifinomultsága Member statement on Rum & Spice, Parfumo
- Egy német Parfumo-tag nagyon közelinek találja az eredetihez, a nyitányban valamivel kevesebb mélységgel és több rummal Member statement on Rum & Spice, Parfumo
Eredeti parfümök a kínálatunkból
Eredeti parfümök, amelyekben a Side Effect rumos, dohányos és fűszeres jegyei közül több is visszaköszön. Mindegyik az eredeti üvegből töltött dekantként kapható.
Maison Margiela
Jazz Club
Rum, muskotályzsálya és vetiver dohány, tonkabab, vanília és styrax fölött, citrom, neroli és rózsaszín bors után: füstös és rumos.
3ml · 10ml · 30ml
Nishane
Fan Your Flames
Kókusz és rum dohány és tonkabab fölött, kínai cédrussal és tölgymohával: édes, krémes és mohás.
3ml · 10ml · 30ml
Bvlgari
Bvlgari Man In Black
Rum és dohány a nyitány fűszerei között; bőr, írisz és tubarózsa a szívjegyekben; benzoin, tonkabab és guajakfa az alapban: meleg és bőrös.
3ml · 10ml · 30ml
Xerjoff
Tony Iommi Monkey Special
Rum, fahéj és szantálfa maracujával, rózsával és bőrrel, karamelles-vaníliás alappal: édes és meleg, fűszeres.
3ml · 10ml · 30ml
Miben térnek el a klónok az eredetitől
Ha együtt olvasod a forrásokat, visszatérő különbségként az édesség rajzolódik ki. A tagok a Farah, az Intro Aftermath és a Rum & Spice illatát édesebbnek vagy kerekebbnek írják le, és egy viselő az Upside Down esetében is ezt említi. Más irányú eltérések is vannak: az After Effect szárazabbnak és nyersebbnek hat, az Infini Elixir pedig a rum helyett oudot hoz előtérbe.
Az erősség a második különbség. A leírások szerint a Collateral Damage és az Upside Down erősebb, míg egyesek az Intro Aftermathot jóval gyengébbnek érzik. A lecsengés is számít. Amikor a tagok megnevezik, mi hiányzik nekik, gyakran az eredeti mélységét és krémes lecsengését említik.
Klónüveg vagy Side Effect-dekant?
Milliliterre vetítve a táblázat minden olyan klónja, amelyhez euróár tartozik, alulmúlja az eredeti árát. A Side Effect 10ml-es dekantként 35,91 € (3,59 €/ml), 30ml-es kiszerelésben pedig 85,50 € (2,85 €/ml). Ha már biztos vagy benne, hogy neked való a rumos-dohányos stílus, és számolgatás nélkül szeretnéd fújni, egy klónüveg több millilitert ad a pénzedért.
A választás szempontjából viszont másképp alakul a matek. Az eredeti 3ml-es kiszerelése nagyjából 60 fújásra elég, és 12,51 € az ára, vagyis kevesebbe kerül, mint a táblázatban szereplő bármelyik klónüveg, amelyhez euróár tartozik. Viseld egy hétig, és kiderül, hogy magát a Side Effectet, egy klónt vagy egyiket sem szeretnéd. Az ml-árindex a katalógus összes kiszerelését összehasonlítja.
Eredeti parfümök ugyanabból az illatcsaládból
Négy másik parfümház eredeti illata is osztozik ennek a rumos-fűszeres illatképnek egy részén. A Maison Margiela 2013-as Jazz Club illatában rum, muskotályzsálya és vetiver kerül a dohány, a tonkabab, a vanília és a styrax fölé, citromos, nerolis, rózsaszín borsos nyitány után: kezdetben frissebb, az alapja pedig füstösebb. A Nishane Fan Your Flames illatában a kókusz és a rum dohánnyal és tonkababbal párosul, kínai cédrusra és tölgymohára építve – ez krémesebb, mohásabb irány.
A Bvlgari Man In Black nyitányában a rum és a dohány fűszerek között jelenik meg. Szívjegyeiben bőr, írisz és tubarózsa, alapjában benzoin, tonkabab és guajakfa. A Xerjoff Tony Iommi Monkey Special illatában a Side Effecthez hasonlóan rum, fahéj és szantálfa kap helyet, maracujával, rózsával és bőrrel körülvéve, karamelles-vaníliás alappal. Mind a négy dekantként is kapható, így egy hét alatt kettőt is kipróbálhatsz a bőrödön, és hagyhatod, hogy magától eldőljön, melyik tetszik.
Így próbálj ki egy dupe-ot
A papírcsíkon csak az első perceket ismered meg, ennél sokkal többet nem, ezért minden klónt a bőrödön ítélj meg. Egyik nap viseld a Side Effectet, másnap a klónt, így egyik illat sem befolyásolja a másikról alkotott benyomásodat. Mindkettőt ugyanazokon a pontokon figyeld meg: a rumos nyitányt, a dohányos-fahéjas szívjegyeket, majd a nap későbbi részében kialakuló fás lecsengést. Figyeld meg, hol érezni az édességet, és hogy a fűszerek nem válnak-e karcossá.
A Side Effect 3ml-es dekantja egy hetet ad arra, hogy bármelyik klón mellé tedd. Ha az eredeti nyer, válts 10ml-es dekantjára, amely nagyjából 200 fújásra elég, így hetekig viselheted naponta, vagy tarts otthon egy 30ml-est, nagyjából 600 fújással. Most rendelsz először dekantot? A parfümdekantokról szóló útmutató bemutatja az alapokat, a vakvásárlás elkerüléséről szóló oldalunk pedig elmagyarázza, miért érdemes először kisebb kiszereléssel kezdeni. Ha hasonló stílusú illatokat keresel, nézd meg a legjobb dohányos parfümöket stílus szerint, a dohányos illatokról szóló dupe-útmutatónkat és a legjobb gourmand parfümöket.
Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod
- Kipróbálhatom először 3ml-es dekantban az Initio Side Effectet?
- A 10ML az eredeti üvegből töltött 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantban kínálja, és az EU egész területére szállít. Egy 3ml-es dekant körülbelül 60 fújásra elég, így egy hétig viselheted, mielőtt klónt vagy eredetit választasz.
- Melyik Initio Side Effect-dupe áll az első helyen a rangsorunkban?
- Ebben az útmutatóban összességében az After Effect by French Avenue a legjobb választás: a Fragrantica adatlapja szerint az eredeti rumos, fahéjas, dohányos és szantálfás jegyeit hozza, bár a tagok szerint a fűszerei nyersebbek és szárazabbak, a lecsengése pedig kevésbé krémes. Az ár ellenőrzésének napján az általunk megnézett uniós üzletek közül csak egyben volt készleten.
- Van extrait erősségű Side Effect-dupe?
- A The Dua Brand extrait-ként mutatja be a Collateral Damage-ot, egy Parfumo-tag pedig extrait-erősségűnek találja a Farah teljesítményét. A 10ML az eredeti Side Effectet 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantban kínálja.
- Mennyire közelíti meg a Collateral Damage a Side Effectet?
- Ebben az útmutatóban ez áll a legközelebb hozzá: egy Parfumo-tag, aki mindkettőt viselte, alig vett észre különbséget, a Fragrantica tagjai pedig a levegőben közelinek és erősebb kisugárzásúnak találják. Egy tag közeli szagláskor is észrevesz különbségeket, egy másik pedig cseresznyés jegyet említ; a parfümház csak amerikai dollárban adja meg az árát.
- Mely klónokról írják a források, hogy közel állnak a Side Effecthez?
- Az After Effect, a Collateral Damage, a Farah és az Upside Down olyan klónok, amelyeket a források közelinek írnak le, miközben mindegyik másként édes vagy intenzív. Az eredeti parfümök közül a Jazz Club, a Fan Your Flames és a Bvlgari Man In Black a rumos és dohányos jegyeiben osztozik vele, a Tony Iommi Monkey Special pedig a rumos, fahéjas és szantálfás vonalában.
- Egy Side Effect-klón olcsóbb milliliterenként, mint egy dekant?
- Minden klón, amelynek árát meg tudtuk nézni, milliliterenként kevesebbe kerül, mint az eredeti. A Side Effect 10ml-es dekantja 35,91 € (3,59 €/ml), a 3ml-es pedig 12,51 €, ami kevesebb, mint bármelyik klónüveg ára, amelyet ellenőrizni tudtunk.
- Meddig tart majd a Side Effect a bőrömön?
- A tartósság a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért nem ígérünk meghatározott viselési időt. A legegyszerűbben úgy derítheted ki, ha néhány napig viselsz egy 3ml-es dekantot, ami körülbelül 60 fújásra elég.
Források
- Side Effect, Initio Parfums Privés
- After Effect by French Avenue, Fragrantica
- Member write-up on After Effect, Parfumo
- Member write-up on Farah, Parfumo
- Side Effect vs. Farah, Parfumo
- Member write-up on Collateral Damage, Parfumo
- Collateral Damage by The Dua Brand, Fragrantica
- Aftermath by Fragrance World, Fragrantica
- Upside Down by Alexandria Fragrances, Fragrantica
- Infini Elixir by Maison Alhambra, Parfumo
- Infini Elixir by Maison Alhambra, Fragrantica
- Member write-up on Rum & Spice, Parfumo
Hogyan hasonlítottunk
Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Side Effect illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.
A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Initio Parfums Prives márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.
Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.
Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.
Nézd meg a dekantokatOlvass tovább
A legjobb dohányparfümök stílus szerint: édes, füstös és száraz
A dohány illata a parfümben a szárított levélé, mézes és meleg, nem a hamutartóé. Tizenkét dohányparfüm három stílusban, édes, füstös és száraz, és hogyan próbálj ki egyet, mielőtt megvennéd az üveget.
A legjobb Kilian parfümök: alkoholos, sötét, édes és virágos, stílus szerint csoportosítva
Tizenkét Kilian parfüm alkoholos, sötét-gourmand, édes-púderes és fehér virágos csoportba rendezve, azzal, hogyan alakul mindegyik az első spriccnyitástól a lecsengésig, és hogyan próbáld ki egy teljes üveg előtt.
A legjobb gourmand parfümök, a karameltől a kávéig
Tizennégy gourmand parfüm az édesség szerint csoportosítva, amelyre épülnek: karamell, kávé, praliné, vagy gyümölcs és méz, és hogyan találd meg a hozzád illő édesség szintet, mielőtt üveget vennél.