YSL Libre dupe 2026: 6 klonů vs. originál

Šest alternativ k YSL Libre porovnaných podle tónů, charakteru a ceny flakonu k datu, včetně toho, které doopravdy sledují Libre Intense. Nebo si nejdřív vyzkoušejte samotný Libre jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší celkovou alternativou k YSL Libre je Léonie od Maison Alhambra, která má zároveň nejnižší cenu v tabulce. Jako nejbližší vnímají majitelé Desiree od Oakcha s celou pyramidou tónů Libre a Golden Decade od Zary je jemnější, krémovější varianta. Počítejte s tím, že několik levných klonů má blíž k Libre Intense než k originálu. Chcete originál? Libre stojí v 10ML 25,11 € za 10ml odstřik.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 27. září 2026

Pořadí

  1. LéonieNejlepší celkově Maison Alhambra17,19 € 100ml
  2. Golden DecadeJemnější pojetí Zara19,95 € 80ml
  3. Floral LavenderSvěžejší pojetí DossierBez ceny v EU
  4. Tharwah GoldSladší pojetí Lattafa PrideBez ceny v EU
  5. Léonie IntenseTemnější pojetí Maison AlhambraBez ceny v EU
  6. DesireeNejblíž v dojezdu Oakcha33,95 € 50ml

Chcete raději originál?

Libre

Yves Saint LaurentStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,17 €–0,68 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

Flakony My Way, Libre a Goddess na světle modrém pozadí

Jak voní Libre?

Lahvička Libre od Yves Saint Laurent
OriginálLibreYves Saint Laurent

Libre je eau de parfum s levandulí a pomerančovým květem, kterou Yves Saint Laurent uvedl v roce 2019. Myšlenkou je kontrast: levandule, obvykle tón z holičství, postavená proti velké bílé květině. Otevírá se mandarinkou, černým rybízem, petitgrainem a levandulí, svěže a trochu bylinně. Srdce tvoří pomerančový květ a jasmín, krémové a jasné. Pod nimi leží madagaskarská vanilka, pižmo, cedr a ambra šedá, které ho zahřejí do hladkého, lehce pudrového dojezdu. Jeho uváděné akordy vede bílá květina, citrusy, levandule a vanilka.

Levandule, pomerančový květ a vanilka jako suroviny: tóny parfému Libre od Yves Saint Laurent
Na obrázku: levandule, pomerančový květ a vanilka, tóny parfému Libre.

Který Libre chcete trefit?

U Libre na tom záleží víc než u většiny parfémů, protože jeho jméno dnes zastřešuje celou rodinu a klony nemíří všechny na stejného člena. Největší past je Libre Intense, teplejší a těžší flanker. V 10ML ho neprodáváme, ale několik klonů níže sleduje právě jeho, ne originál: Parfumo uvádí Libre Intense na prvním místě mezi parfémy podobnými Golden Decade, Tharwah Gold a Léonie Intense. Pokud milujete původní eau de parfum, začněte u Léonie, Desiree nebo Floral Lavender.

Řada Libre a klony, které se přiklánějí ke každé její verzi
VerzeVonný profil podle uvedených tónůKlony, které se jí zde blíží
LibreLevandule, pomerančový květ, vanilkaLéonie, Desiree, Floral Lavender
Libre IntensePodle členů Parfumo působí hřejivěji a těžčejiLéonie Intense, Tharwah Gold, Golden Decade
Libre Le ParfumŠafrán, zázvor, med, tonkové bobyŽádný ze šesti
Libre L'Absolu PlatineAldehydy, modrá levandule, ambraŽádný ze šesti
Libre Flowers & FlamesKokos, lilie, pomerančový květŽádný ze šesti
Libre L'Eau NueCitron, mandarinka, pomerančový květŽádný ze šesti
Libre Berry CrushMalina, kokos, bourbonská vanilkaŽádný ze šesti

Flankery jsou samostatné parfémy, ne silnější nebo lehčí flakony Libre, takže žádný z klonů je nenahradí.

Alternativy k Libre ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Léonie Maison Alhambra
Uvedený zdroj Zdroj
17,19 € 100ml
0,17 €/ml
2Jemnější pojetí Golden Decade Zara
Uvedený zdroj Zdroj
19,95 € 80ml
0,25 €/ml
3Svěžejší pojetí Floral Lavender Dossier
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
4Sladší pojetí Tharwah Gold Lattafa Pride
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
5Temnější pojetí Léonie Intense Maison Alhambra
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
6Nejblíž v dojezdu Desiree Oakcha
Uvedený zdroj Zdroj
33,95 € 50ml
0,68 €/ml

Fotografie flakonů: maisonalhambra-usa.com, walmart.com, fragrancereview.com, lattafa.my, maisonalhambra-usa.com, fragrantica.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajLibreYves Saint LaurentLéonieMaison Alhambra
Cena za ml
3ml: 2,97 €/ml · 10ml: 2,51 €/ml · 30ml: 1,98 €/ml
0,17 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Libre
  • Uvádí levanduli, petitgrain, černý rybíz a mandarinku, dále levanduli, pomerančový květ a jasmín a nakonec vanilku, šedou ambru, cedrové dřevo a pižmo; Parfumo uvádí Libre EDP jako jediný podobný parfém; členové mluví o výrazné podobnosti, tišší mladší sestře Libre s výraznější levandulí a jeden ji vnímá jako ostřejší a syntetičtější Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  • Člen fóra označuje Léonie za alternativu k Libre, která vydrží celý den Libre dupe thread, Fragrantica forum
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 27. září 2026
  • Libre stojí při nákupu méně: 8,91 € oproti 17,19 €.
  • Léonie vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Libre nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější17,82 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml25,11 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml59,40 €Zbyde 24ml
  • Léonie od Maison Alhambra: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026, bez dopravy17,19 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí Léonie méně než odstřiky parfému Libre: 17,19 € oproti 17,82 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 8,91 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Libre méně než Léonie: 8,91 € oproti 17,19 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 152,82 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Léonie méně než odstřiky parfému Libre: 17,19 € oproti 152,82 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Libre: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Léonie od Maison AlhambraOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Libre. Ceny za ml z cen lahví ověřených 27. září 2026.

Nejlepší celkově: Léonie

Lahvička Léonie od Maison Alhambra
LéonieMaison AlhambraNejlepší celkově

Léonie od Maison Alhambra uvádí nahoře levanduli, petitgrain, černý rybíz a mandarinku, v srdci levanduli, pomerančový květ a jasmín a v základu vanilku, ambru šedou, cedrové dřevo a pižmo. To je struktura eau de parfum Libre. Její stránka na Parfumo uvádí Libre jako jediný parfém, kterému se podobá, a tamní členové popisují silnou podobnost s originálem. Člen fóra Fragrantiky ji také jmenuje jako dupe Libre, které mu vydrží celý den.

Hlavní rozdíl je v uhlazenosti. Jeden člen Parfumo ji nazývá tišší mladší sestrou Libre, jemnější a decentnější, s výraznější levandulí. Jiný ji považuje za nejsilnější shodu ze všech, ale drsnější a syntetičtější, a dal přednost jemnější variantě od Zary. Na jednom se členové shodnou: levandule je přidaná.

Hodí se pro toho, kdo miluje levandulovou stránku Libre a chce celoroční verzi na každý den. Podklad: konkrétní zdroje, stránka na Parfumo a vlákno fóra odkazované výše.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí levanduli, petitgrain, černý rybíz a mandarinku, dále levanduli, pomerančový květ a jasmín a nakonec vanilku, šedou ambru, cedrové dřevo a pižmo; Parfumo uvádí Libre EDP jako jediný podobný parfém; členové mluví o výrazné podobnosti, tišší mladší sestře Libre s výraznější levandulí a jeden ji vnímá jako ostřejší a syntetičtější Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  2. Člen fóra označuje Léonie za alternativu k Libre, která vydrží celý den Libre dupe thread, Fragrantica forum

Jemnější pojetí: Golden Decade

Lahvička Golden Decade od Zara
Golden DecadeZaraJemnější pojetí

Golden Decade od Zary stojí na pomerančovém květu, levanduli a vanilce. Jeho stránka na Parfumo uvádí mezi podobnými parfémy na prvních místech Libre Intense, Libre a Libre Le Parfum, v tomto pořadí.

Hlavní rozdíl je, že tíhne k Intense. Členové Parfumo ho řadí mezi Libre a Libre Intense, s čistou, svěží levandulí a teplejší, máslovější vanilkou než u originálu. Jednomu členovi se od Libre liší jen otevření, jiný ho nazývá svěžejším, lehčím Libre Intense. Na Fragrantice ho členka, která vlastní obě verze Libre, má nejblíž k Intense, s ostřejšími citrusy. Člen Parfumo, který ho porovnával s Léonie, shledal Zaru krémovější a jemnější.

Hodí se pro toho, komu levandule v Libre připadá trochu strohá a chce ji zakulatit větší dávkou vanilky. Podklad: konkrétní zdroje, stránky na Parfumo a Fragrantice odkazované výše.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Parfumo uvádí Libre Intense, Libre EDP a Libre Le Parfum jako první mezi podobnými parfémy; členové ji řadí mezi Libre EDP a Libre Intense, s teplejší, máslovější vanilkou a čistou levandulí, a jednomu připadá odlišný od Libre EDP jen úvod Golden Decade by Zara, Parfumo
  2. Člen, který srovnával verzi Zara s Léonie, ji vnímal jako krémovější a jemnější Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  3. Člen, který má Libre EDP i Libre Intense, ji považuje za nejbližší Libre Intense, s ostřejšími citrusy Golden Decade by Zara, Fragrantica

Svěžejší pojetí: Floral Lavender

Lahvička Floral Lavender od Dossier
Floral LavenderDossierSvěžejší pojetí

Floral Lavender od Dossier uvádí černý rybíz, mandarinku a neroli, pak jasmín, levanduli a pomerančový květ, pak ambru, pižmo a vanilku. Jeho stránka na Parfumo uvádí Libre jako jediný podobný parfém.

Hlavní rozdíl je v závěru. Uváděný základ mění cedr a ambru šedou z Libre za ambru a člen Parfumo, který oba opakovaně vlastnil, ho popisuje jako velmi blízký: levandule, vanilka a čistý, mýdlový dojem. Na jeho stránce na Fragrantice ho členka, která vlastní Libre a několik vůní jím inspirovaných, označuje za svého favorita. Jsou to dva hlasy, ne dav, tak je podle toho važte. V den kontroly ho výrobce vedl jako nedostupný, takže tabulka pro něj cenu neuvádí.

Hodí se pro toho, kdo nosí Libre kvůli jeho čisté stránce jako čerstvě vyprané prádlo, na den a do kanceláře. Podklad: konkrétní zdroje, jeho stránky na Parfumo a Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí černý rybíz, mandarinku a neroli, dále jasmín, levanduli a pomerančový květ a nakonec ambru, pižmo a vanilku; Parfumo uvádí Libre EDP jako jedinou podobnou vůni; člen, který měl obě vůně, ji popisuje jako velmi blízkou, s mýdlovou levandulí a vanilkou Floral Lavender by Dossier, Parfumo
  2. Členka, která má Libre i několik vůní inspirovaných Libre, ji označuje za svou nejoblíbenější z nich Floral Lavender by Dossier, Fragrantica

Sladší pojetí: Tharwah Gold

Lahvička Tharwah Gold od Lattafa Pride
Tharwah GoldLattafa PrideSladší pojetí

Tharwah Gold od Lattafa Pride uvádí levanduli a bergamot, pak pomerančový květ a jasmín, pak ambru, vetiver a vanilku. Jeho stránka na Parfumo uvádí mezi podobnými parfémy na prvním místě Libre Intense, pak L'Interdit od Givenchy a pak Libre.

Hlavní rozdíl je sladkost. Dlouhá recenze na Parfumo ho označuje za sladší, květinovější, téměř nektarovou verzi Libre i Libre Intense: stejný podpis z pomerančového květu, levandule a citrusů, ale klasičtěji ženský, s krémovým pomerančovým květem a vanilkou. Témuž členovi se líbí víc než původní Libre, ale méně než Intense a Le Parfum. Na Fragrantice vede Libre seznam parfémů, které mají jeho fanoušci také rádi. Tam, kde jsme ověřovali cenu, nebyl k dostání, takže tabulka žádnou neuvádí.

Hodí se pro toho, komu je Libre trochu strohý a chce sladší, květinovější výklad, na večery a do chladnějšího počasí. Podklad: konkrétní zdroje, vlastní stránky Tharwah Gold na Parfumo a Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí levanduli a bergamot, poté pomerančový květ a jasmín a nakonec ambru, vetiver a vanilku; Parfumo uvádí Libre Intense, L'Interdit a Libre EDP jako podobné vůně; jeden člen ji vnímá jako sladší a květinovější než Libre i Libre Intense, nektarovou a klasičtěji ženskou Tharwah Gold by Lattafa Pride, Parfumo
  2. Fragrantica uvádí YSL Libre na prvním místě v seznamu „Lidé, kterým se líbí tato vůně, mají rádi také“ Tharwah Gold by Lattafa Pride, Fragrantica

Temnější pojetí: Léonie Intense

Lahvička Léonie Intense od Maison Alhambra
Léonie IntenseMaison AlhambraTemnější pojetí

Léonie Intense od Maison Alhambra je odpovědí značky na Libre Intense, ne na originál. Jeho uváděné tóny zrcadlí vlastní pyramidu Libre, od černého rybízu po ambru šedou, ale jeho stránka na Parfumo uvádí mezi podobnými parfémy na prvním místě Libre Intense a na druhém Golden Decade.

Hlavní rozdíl je v hloubce. Jeden člen Parfumo vnímá vanilku jako silnější než u Léonie a celek jako lehčí než samotný Libre Intense. Stojí tedy na teplejší, hlubší straně originálu, ne vedle něj.

Hodí se pro toho, kdo vlastní nebo miluje Libre Intense a chce tento směr za nižší cenu, nebo komu je původní Libre příliš jasný. V den kontroly jsme pro něj nenašli žádnou ceníkovou cenu v EU. Podklad: konkrétní zdroj, stránka na Parfumo odkazovaná výše.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Parfumo uvádí Libre Intense a Golden Decade jako podobné vůně; jeden člen vnímá vanilku jako výraznější než v Léonie a celou vůni jako lehčí než Libre Intense Léonie Intense by Maison Alhambra, Parfumo

Nejblíž v dojezdu: Desiree

Lahvička Desiree od Oakcha
DesireeOakchaNejblíž v dojezdu

Desiree od Oakcha uvádí černý rybíz, levanduli, mandarinku a petitgrain, pak jasmín, levanduli a pomerančový květ, pak ambru šedou, bourbonskou vanilku, cedr a pižmo. Vedle Libre je to táž pyramida fázi po fázi, až po ambru šedou, cedr a pižmo v základu. Jeho stránka na Parfumo uvádí Libre jako jediný podobný parfém a na jeho stránce na Fragrantice ho několik komentářů členů shledává velmi blízkým Libre.

Hlavní rozdíl je, že ho nosilo méně lidí. Na Parfumo je jen jedno krátké hodnocení od člena, který charakter Libre poznává, ale není jeho fanouškem, a komentářů na Fragrantice je méně než u Léonie. Jeho základ na papíře odpovídá Libre, stejně jako základ Léonie, a proto je celkovým tipem Léonie, za kterou stojí mnohem víc nositelů.

Hodí se pro toho, kdo chce podle popisu majitelů blízké pojetí původní eau de parfum v menším, 50ml flakonu. Podklad: konkrétní zdroje, stránky na Parfumo a Fragrantice odkazované výše.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí černý rybíz, levanduli, mandarinku a petitgrain, poté jasmín, levanduli a pomerančový květ a nakonec šedou ambru, bourbonskou vanilku, cedr a pižmo — pyramidu Libre EDP; Parfumo uvádí Libre EDP jako jedinou podobnou vůni Desiree by Oakcha, Parfumo
  2. Uvádí seznam tónů Libre EDP; komentáře členů ji označují za velmi podobnou Libre: jeden píše, že voní přesně jako originál, a další, že při nošení Libre jinými lidmi nebyl žádný rozdíl Desiree by Oakcha, Fragrantica

Originální alternativy z naší nabídky

Originální parfémy, které sdílejí část stylu Libre, každý jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik.

  1. Giorgio Armani

    My Way

    Bergamot a pomerančový květ, pak tuberóza a indický jasmín nad madagaskarskou vanilkou, bílým pižmem a cedrem.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Burberry

    Goddess

    Levandule s vanilkou v každé fázi, navíc kakao a zázvor.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem se mýlí každý klon

Libre balancuje mezi čistou, téměř mužskou levandulí a krémovým, ženským pomerančovým květem a vanilka drží obojí pohromadě. Klony rovnováhu naklánějí. Léonie a Floral Lavender přitlačí levanduli. Golden Decade, Tharwah Gold a Léonie Intense přitlačí vanilku a sladkost, a proto je Parfumo pořád páruje s Libre Intense. Přesně to napětí netrefí skoro nikdo, a přitom je celou podstatou originálu.

Druhou mezerou je textura. Členové Parfumo popisují Léonie jako drsnější a syntetičtější a Floral Lavender jako mýdlový. Ambra šedá a pižmo originálu dávají hladký závěr připomínající kůži, který seznam tónů slíbit nemůže.

Flakon klonu, nebo Libre v menší velikosti?

Tři ze šesti klonů mají ceníkovou cenu v EU, uvedenou v tabulce výše, ve flakonech od 50ml do 100ml. To je hodně parfému na to, abyste ho vlastnili dřív, než víte, jestli vám levandule sedí, ať zvolíte kterýkoli flakon.

V 10ML se Libre stáčí z flakonu Yves Saint Laurent. Nejmenší, 3ml odstřik za 8,91 €, vám dá zhruba 60 střiků: dost na to, abyste to do týdne věděli. 10ml odstřik stojí 25,11 € (2,51 €/ml) a obsahuje zhruba 200 střiků na týdny každodenního nošení. Pokud je Libre už vaším oblíbencem, 30ml odstřik za 59,40 € (1,98 €/ml) vystačí na zhruba 600 střiků a má nejnižší cenu za ml. Položte 10ml odstřik vedle cen klonů v tabulce a rozdíl je menší, než napovídají počty s celým flakonem. Náš index ceny za ml staví všechny naše parfémy na stejnou stupnici.

Originální parfémy, které můžete zkusit místo něj

Pokud se vám styl Libre líbí, ale chcete něco vlastního, sdílejí jeho část dva originály z naší nabídky. Víc najdete v našem průvodci nejlepšími parfémy pro ženy.

My Way od Giorgio Armani se otevírá bergamotem a pomerančovým květem, přechází k tuberóze a indickému jasmínu a usadí se na madagaskarské vanilce, bílém pižmu a virginském cedru. Drží si pomerančový květ, jasmín a vanilku a vypouští levanduli.

Goddess od Burberry spojuje levanduli s trojitou dávkou vanilky, plus kakao a zázvor. Drží si levanduli a vanilku a vypouští bílé květiny, pro teplejší a gurmánštější vůni.

Jak otestovat dupe

Papírový proužek lichotí vrchním tónům a skrývá základ, a u Libre se klony rozcházejí právě v základu. Stříkněte jednou na jedno zápěstí a nechte den běžet: první přičichnutí hned, druhé kolem poledne, třetí před spaním.

Každému kandidátovi dejte vlastní den. Dvě vůně nošené naráz se slijí a nakonec posuzujete směs, kterou nikdo neprodává. Při každé kontrole se ptejte, kde je levandule, jak krémový je pomerančový květ a jak sladká se stala vanilka. Pokud klon sklouzne do cukru tam, kde Libre zůstává čistý, našli jste jeho rozdíl.

Každý klon noste několikrát, než se rozhodnete, a srovnávejte ho s Libre na vlastní kůži, ne se vzpomínkou od pultu v obchodě. 3ml odstřik Libre to srovnání udělá férovým. Zvažujete celý flakon? Přečtěte si, jak přemýšlíme o alternativě k nákupu naslepo, a co je odstřik parfému, abyste věděli, jak plníme ty naše.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Mohu si YSL Libre vyzkoušet v odstřiku 3ml, než si vyberu dupe?
10ML prodává Libre v 3ml, 10ml a 30ml odstřicích plněných z originálního flakonu, s doručením po celé EU. 3ml stojí 8,91 €.
Který dupe YSL Libre vede naše pořadí?
Nejlepším celkovým tipem v tomto průvodci je Léonie od Maison Alhambra: uvádí tóny Libre Eau de Parfum a členové Parfumo popisují silnou podobnost, s výraznější levandulí.
Existuje dupe bližší původnímu Libre, méně sladký než Intense?
Ano. Původní eau de parfum sledují Léonie, Desiree a Floral Lavender. Golden Decade, Tharwah Gold a Léonie Intense se kloní k teplejšímu, sladšímu Libre Intense.
Je Léonie od Maison Alhambra dupe YSL Libre?
Tady je celkovým tipem. Její stránka na Parfumo uvádí Libre jako jediný parfém, kterému se podobá, a členové ji tam shledávají blízkou, tišší a víc vedenou levandulí; jednomu připadá drsnější. Její sestra, Léonie Intense, sleduje naopak Libre Intense.
Který Libre si vybrat: originál, Le Parfum, nebo jiný flanker?
Originál je levandule a pomerančový květ nad vanilkou. Le Parfum přidává šafrán, zázvor, med a tonkové boby pro teplejší pojetí a L'Absolu Platine jde ještě víc do levandule. Nejsnáz se rozhodnete, když si dva z nich vyzkoušíte jako 3ml odstřiky.
Které klony se drží originálního Libre eau de parfum?
Z klonů sledují původní eau de parfum Léonie, Desiree a Floral Lavender. Z originálních parfémů s ním My Way od Giorgio Armani sdílí pomerančový květ, jasmín a vanilku a Goddess od Burberry levanduli a vanilku.
Stojí klony Libre méně než celý flakon?
Flakony klonů s unijní ceníkovou cenou ve srovnávací tabulce stojí mnohem méně než celý flakon Libre. Originál můžete také týdny nosit s 10ml odstřikem za 25,11 €.

Zdroje

  1. Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  2. Libre dupe thread, Fragrantica forum
  3. Golden Decade by Zara, Parfumo
  4. Golden Decade by Zara, Fragrantica
  5. Floral Lavender by Dossier, Parfumo
  6. Tharwah Gold by Lattafa Pride, Parfumo
  7. Léonie Intense by Maison Alhambra, Parfumo
  8. Desiree by Oakcha, Parfumo
  9. Desiree by Oakcha, Fragrantica
  10. Floral Lavender by Dossier, Fragrantica
  11. Tharwah Gold by Lattafa Pride, Fragrantica

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Libre, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 27. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Yves Saint Laurent ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce