Narciso Rodriguez For Her dupe 2026: 6 klonů ve srovnání

Šest vůní podobných Narciso Rodriguez For Her, včetně verze, se kterou se každá srovnává, a rozdílů oproti originálu. Nebo nejdřív vyzkoušejte originál v 3ml odstřiku.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší vůní podobnou Narciso Rodriguez For Her je celkově Lovely od Sarah Jessica Parker, kterou většina hlasujících na Parfumo považuje za podobnou toaletní vodě. Bright Rose od Zara označuje jeden člověk, který vlastní obě verze For Her, za velmi podobnou. Look of Woman od La Rive má nejnižší cenu. Chcete originál? For Her stojí 33,21 € za 10ml odstřik v 10ML.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 28. září 2026

Pořadí

  1. LovelyNejlepší celkově Sarah Jessica Parker36,87 € 100ml
  2. Bright RoseNejblíž v dojezdu ZaraBez ceny v EU
  3. Look of WomanNejnižší cena La Rive7,45 € 75ml
  4. Narissa For HerJemnější pojetí Maison Alhambra29,99 € 100ml
  5. CleopatraSvěžejší pojetí ToccaBez ceny v EU
  6. Musky RoseTemnější pojetí DossierBez ceny v EU

Chcete raději originál?

Narciso Rodriguez For Her

Narciso RodriguezStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,10 €–0,37 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

Tři flakony na světle modrém pozadí: White Suede, Narciso Rodriguez For Her a Lazy Sunday Morning

Jak voní Narciso Rodriguez For Her?

Lahvička Narciso Rodriguez For Her od Narciso Rodriguez
OriginálNarciso Rodriguez For HerNarciso Rodriguez

Narciso Rodriguez For Her od Narciso Rodriguez přišla na trh v roce 2003 jako Eau de Toilette v černém flakonu. Právě tuto verzi nabízí 10ML v odstřicích. V prvních minutách se rozvoní africký pomerančový květ, osmanthus a bergamot. Vůně působí jemně květinově a svěže, s ovocným nádechem, nikoli jako ostrá citrusová exploze. Poté nastupují pižmo a ambra v pižmově pudrovém akordu s živočišným podtónem. Základ tvoří vetiver, pačuli a vanilka, takže pižmo spočine na zemitých a lehce nasládlých tónech, ne na mýdlovém základu. Katalog ji uvádí jako dámský parfém.

Právě tuhle rovnováhu musí klon vystihnout: pižmo, které působí jako druhá kůže, květiny nad ním a zemité tóny v základu.

Bergamot a pačuli jako suroviny: tóny parfému Narciso Rodriguez For Her od Narciso Rodriguez
Na obrázku: bergamot a pačuli, tóny parfému Narciso Rodriguez For Her.

Eau de Toilette, Eau de Parfum, nebo Intense?

Název označuje více než jeden parfém a tvůrci klonů se nezaměřují všichni na stejnou verzi. Eau de Toilette z roku 2003, kterou jsme popsali výše, voní po pomerančovém květu, osmanthu a pižmu. Eau de Parfum v růžovém flakonu má jiné složení a většina klonů vytvořených přímo podle předlohy vychází právě z ní. Eau de Parfum Intense, za kterou stojí Sonia Constant, uvádí broskev a bergamot, poté pižmo a bílé květy a nakonec vanilku a vetiver. Náš průvodce eau de parfum vs eau de toilette vysvětluje, proč se pod stejným názvem mohou skrývat různá složení. Než se začnete zajímat o to, jak moc se podle příznivců klonu podobá, zjistěte, se kterou verzí ho srovnávají.

Verze For Her a nejbližší volba v tomto průvodci
VerzeFlakonVonný profilNejbližší volba zde
Eau de Toilette (2003)ČernýPomerančový květ a osmanthus nad pižmem a ambrou, zemitý základLovely, Narissa For Her, Cleopatra
Eau de ParfumRůžovýVerze, na kterou míří většina napodobenin vytvořených přímo pro niLook of Woman
Eau de Parfum IntenseZde není zahrnutaBroskev a bergamot, pižmo a bílé květy, vanilka a vetiverV tomto průvodci není žádná volba

Alternativy k Narciso Rodriguez For Her ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Lovely Sarah Jessica Parker
Uvedený zdroj Zdroj
36,87 € 100ml
0,37 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Bright Rose Zara
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
3Nejnižší cena Look of Woman La Rive
Uvedený zdroj Zdroj
7,45 € 75ml
0,10 €/ml
4Jemnější pojetí Narissa For Her Maison Alhambra
Uvedený zdroj Zdroj
29,99 € 100ml
0,30 €/ml
5Svěžejší pojetí Cleopatra Tocca
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
6Temnější pojetí Musky Rose Dossier
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—

Fotografie flakonů: fragrantica.com, parfumo.com, fragrantica.com, ellajessiparfums.com.br, fragrantica.com, fragrancereview.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajNarciso Rodriguez For HerNarciso RodriguezLovelySarah Jessica Parker
Cena za ml
3ml: 3,87 €/ml · 10ml: 3,32 €/ml · 30ml: 2,64 €/ml
0,37 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Narciso Rodriguez For Her
  • Na srovnávací stránce Parfuma považuje většina hlasujících členů Lovely za podobnou For Her Eau de Toilette; pyramida Lovely uvádí levanduli, jablko, palisandr, bergamot a mandarinku, pak pačuli, narcis a orchidej, nakonec pižmo, dřevité tóny, cedrové dřevo a bílou ambru Lovely vs For Her Eau de Toilette, Parfumo
  • Člen fóra, který vlastní všechny tři vůně, považuje Lovely za bližší For Her Eau de Toilette, ale vzdušnější a bez jejího krémového vanilkového doznívání; další členové říkají, že obě stojí na akordu egyptského pižma, ale nejsou zaměnitelné, přičemž Lovely staví na levanduli a cedru To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum
  • Když se na fóru ptali na náhradu za For Her Eau de Toilette, několik členů jmenovalo Lovely; jeden nesouhlasil A substitute for Narciso Rodriguez for her EDT?, Fragrantica forum
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 28. září 2026
  • Narciso Rodriguez For Her stojí při nákupu méně: 11,61 € oproti 36,87 €.
  • Lovely vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Narciso Rodriguez For Her nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější23,22 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml33,21 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml79,20 €Zbyde 24ml
  • Lovely od Sarah Jessica Parker: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026, bez dopravy36,87 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Narciso Rodriguez For Her méně než Lovely: 23,22 € oproti 36,87 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 11,61 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Narciso Rodriguez For Her méně než Lovely: 11,61 € oproti 36,87 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 203,22 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Lovely méně než odstřiky parfému Narciso Rodriguez For Her: 36,87 € oproti 203,22 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Narciso Rodriguez For Her: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Lovely od Sarah Jessica ParkerOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Narciso Rodriguez For Her. Ceny za ml z cen lahví ověřených 28. září 2026.

Nejlepší celkově: Lovely

Lahvička Lovely od Sarah Jessica Parker
LovelySarah Jessica ParkerNejlepší celkově

Lovely od Sarah Jessica Parker vede, protože ho se srovnáním s Eau de Toilette spojují tři zdroje, včetně srovnávací stránky Parfumo. Na srovnávací stránce Parfumo ho většina hlasujících členů považuje za podobný For Her Eau de Toilette, tedy verzi v černém flakonu. Zveřejněný seznam uvádí levanduli, jablko, růžové dřevo, bergamot a mandarinku, poté pačuli, narcis a orchidej a nakonec pižmo, dřevité tóny, cedrové dřevo a bílou ambru. Podle obou seznamů má s For Her společný bergamot, pačuli, pižmo a ambru.

Hlavní rozdíl je v doznívání. Člen fóra Fragrantica, který vlastní všechny tři vůně probírané ve vlákně, vnímá Lovely jako bližší Eau de Toilette, ale vzdušnější a bez krémového vanilkového doznívání. Další členové tam píší, že obě vůně staví na akordu egyptského pižma, ale nejsou zaměnitelné; Lovely se víc opírá o levanduli a cedr.

Hodí se pro někoho, komu se líbí pižmo ve For Her, ale chtěl by ho lehčí a bylinnější, s menší sladkostí v závěru. Vycházíme z konkrétně uvedených zdrojů. Když člen ve samostatném diskusním vlákně požádal o náhradu za Eau de Toilette, několik členů navrhlo Lovely a jeden nesouhlasil.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Na srovnávací stránce Parfuma považuje většina hlasujících členů Lovely za podobnou For Her Eau de Toilette; pyramida Lovely uvádí levanduli, jablko, palisandr, bergamot a mandarinku, pak pačuli, narcis a orchidej, nakonec pižmo, dřevité tóny, cedrové dřevo a bílou ambru Lovely vs For Her Eau de Toilette, Parfumo
  2. Člen fóra, který vlastní všechny tři vůně, považuje Lovely za bližší For Her Eau de Toilette, ale vzdušnější a bez jejího krémového vanilkového doznívání; další členové říkají, že obě stojí na akordu egyptského pižma, ale nejsou zaměnitelné, přičemž Lovely staví na levanduli a cedru To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum
  3. Když se na fóru ptali na náhradu za For Her Eau de Toilette, několik členů jmenovalo Lovely; jeden nesouhlasil A substitute for Narciso Rodriguez for her EDT?, Fragrantica forum

Nejbližší v doznívání: Bright Rose

Lahvička Bright Rose od Zara
Bright RoseZaraNejblíž v dojezdu

Bright Rose od Zara je tipem jednoho majitele Lovely a obou verzí For Her, který ji považuje za velmi podobnou. Její místo v tomto přehledu stojí na názoru jediného člověka, nikoli na zdokumentovaném porovnání vůní po rozvonění. Na její stránce na Fragrantice ji tento člen považuje za velmi podobnou For Her, zejména Eau de Toilette. Parfumo uvádí For Her Eau de Parfum, For Her Eau de Toilette a Lovely jako podobné vůně a členové ji označují za dobře zpracovanou alternativu k For Her. Zdroje, které jsme použili, u ní neuvádějí seznam tónů, takže podobnost vychází z dojmů těchto nositelů, nikoli ze společných tónů.

Hlavní rozdíl je v růži. Jiný člen Fragranticy ji vnímá jako o něco méně pižmovou, s výraznější růží. Třetí ji porovnává s Eau de Parfum v růžovém flakonu, takže není jasné, které verzi je bližší.

Hodí se pro někoho, kdo chce zjemnit pižmo For Her růžovějším charakterem a nevadí mu, že není jasné, ke které verzi má blíž. Podklad: uvedené zdroje, výše zmíněné stránky Fragranticy a Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen, který má Lovely i obě verze For Her, ji považuje za velmi podobnou For Her, zejména Eau de Toilette, ale se slabou projekcí a výdrží; jinému připadá o něco méně pižmová a s výraznější růží; třetí ji přirovnává k Eau de Parfum v růžovém flakonu a vydrží mu pár hodin Bright Rose by Zara, Fragrantica
  2. Parfumo uvádí For Her Eau de Parfum, For Her Eau de Toilette a Lovely jako podobné vůně; členové ji označují za dobře zpracovanou alternativu k For Her se střední výdrží Bright Rose by Zara, Parfumo

Nejnižší cena: Look of Woman

Lahvička Look of Woman od La Rive
Look of WomanLa RiveNejnižší cena

Look of Woman od La Rive stojí ze všech cenově srovnávaných klonů nejméně, ať počítáte cenu za flakon, nebo za ml, jak ukazuje srovnávací tabulka. Na stránce Parfumo jsou uvedené broskev a růže, po nich ambra a pižmo a nakonec pačuli a santalové dřevo. Jde o zveřejněnou vonnou pyramidu For Her Eau de Parfum, nikoli Eau de Toilette. Seznam tónů černé verze sdílí ambru, pižmo a pačuli.

Hlavní rozdíl je v tom, na kterou verzi cílí. Tato vůně míří na růžový flakon, takže podle složení na papíře nahrazuje úvod s pomerančovým květem a osmanthem broskví a růží a základ s vetiverem a vanilkou santalovým dřevem. Parfumo uvádí obě verze For Her i Lovely jako podobné vůně a jeho členové ji považují za velmi podobnou Eau de Parfum; jeden ji vnímá jako o něco tišší. Na srovnávací stránce Parfumo ji většina hlasujících členů považuje za podobnou Eau de Parfum.

Hodí se pro někoho, kdo zná a má rád Eau de Parfum v růžovém flakonu a chce utratit co nejméně. Pokud máte nejraději černý flakon, počítejte s jiným začátkem. Podklad: uvedené zdroje, dvě stránky na Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí broskev a růži, poté ambru a pižmo a nakonec pačuli a santalové dřevo; jde o zveřejněnou vonnou pyramidu For Her Eau de Parfum, nikoli Eau de Toilette. Parfumo uvádí obě verze For Her i Lovely jako podobné a členům připadá velmi podobná Eau de Parfum; jednomu voní o něco tišeji Look of Woman (2023) by La Rive, Parfumo
  2. Na srovnávací stránce Parfumu ji většina hlasujících členů považuje za podobnou For Her Eau de Parfum Look of Woman vs For Her Eau de Parfum, Parfumo

Jemnější pojetí: Narissa For Her

Lahvička Narissa For Her od Maison Alhambra
Narissa For HerMaison AlhambraJemnější pojetí

Narissa For Her od Maison Alhambra je vůně, na jejíž podobnosti se názory rozcházejí nejvíc. Komunita Parfumo ji řadí mezi vůně podobné For Her Eau de Toilette. Seznamy tónů se ale liší: Fragrantica uvádí růžový pepř, broskev a hrušku, pak růži, tuberózu a jasmín a nakonec pižmo, cedr, santalové dřevo a vanilku. Jeden z jejích členů zveřejnil seznam s pomerančovým květem, osmanthem a pižmem. Seznam Fragranticy sdílí s For Her pižmo a vanilku; seznam tohoto člena pomerančový květ, osmanthus a pižmo.

Hlavní rozdíl je v intenzitě. Na stránce Fragranticy ji jeden člen považuje za velmi podobnou For Her, ale tlumenější a s menším dosahem. Jinému připadá lehčí a méně ostrá, blíž k Lovely. Další říkají, že se For Her ani nepřibližuje.

Hodí se pro někoho, kdo vnímá For Her jako trochu ostrou, hledá klidnější pojetí a počítá s tím, že se její majitelé neshodnou. Podklad: uvedené zdroje a rozdělené názory na Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové se rozcházejí: jednomu připadá velmi blízká For Her, ale tlumenější a s menší projekcí; jinému voní lehčeji a méně ostře a pocitově se více blíží Lovely; další říkají, že se jí vůbec nepřibližuje. Vonná pyramida na Fragrantice (růžový pepř, broskev, hruška; růže, tuberóza, jasmín; pižmo, cedr, santalové dřevo, vanilka) se liší od seznamu pomerančového květu, osmanthu a pižma, který uvádí jeden člen Narissa For Her by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Komunita Parfuma ji řadí mezi vůně podobné For Her Eau de Toilette Narissa for Her by Maison Alhambra, Parfumo

Svěžejší pojetí: Cleopatra

Lahvička Cleopatra od Tocca
CleopatraToccaSvěžejší pojetí

Cleopatra od Tocca se nejčastěji srovnává s Eau de Toilette. Členové na její stránce Fragrantica popisují podobné, ale ne stejné pižmové vyznění. Několik z nich zmiňuje pižmo, v němž vystupuje do popředí pačuli. Zdroje, ze kterých jsme čerpali, neuvádějí úplný seznam tónů, společným základem je tedy pižmo a pačuli, které zmiňují.

Hlavní rozdíl spočívá v jiskřivosti a zemitosti. Jeden člen Fragrantica ji přirovnává k For Her Eau de Toilette i Eau de Parfum, přičemž více vystupují zelené a citrusové tóny. Člen fóra ji řadí do stejné rodiny egyptských pižmových vůní jako For Her a Lovely, ale s o něco výraznějšími citrusy a pačuli. Člen Parfumo ji označuje za blízkou příbuznou For Her a Lovely, postavenou mnohem víc na pižmu a pačuli.

Hodí se pro ty, kdo chtějí pižmo s výrazněji zeleným, svěžím nádechem a zemitějším základem. Vycházíme z konkrétních zdrojů, od členů Fragrantica a Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové ji srovnávají s For Her: má podobný charakter pižma, ale nejde o totéž; jeden ji přirovnává k For Her Eau de Toilette a Eau de Parfum, přičemž z ní více vystupují zelené a citrusové tóny, a několik dalších popisuje pižmovou vůni s výrazným pačuli, která dobře drží Cleopatra by Tocca, Fragrantica
  2. Člen komunity Parfumo ji označuje za blízkou sousedku Narciso Rodriguez For Her a Lovely; stojí mnohem víc na pižmu a pačuli a má silnou projekci i výdrž Cleopatra member write-up, Parfumo
  3. Člen fóra ji řadí do stejné rodiny egyptských pižmových vůní jako For Her a Lovely, jen s o něco výraznějšími citrusy a pačuli To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum

Temnější varianta: Musky Rose

Lahvička Musky Rose od Dossier
Musky RoseDossierTemnější pojetí

Musky Rose od Dossier je jediná volba, u níž samotná značka uvádí souvislost: produktová stránka Dossier říká, že je inspirovaná Narciso Rodriguez For Her, ale neuvádí konkrétní verzi. Značka uvádí osmanthus, bergamot a pomerančový květ, dále růži, broskev a jasmín a nakonec pižmo, pačuli a dubový mech. Podle seznamů se shoduje s verzí v černém flakonu v osmanthu, bergamotu, pomerančovém květu, pižmu a pačuli.

Hlavní rozdíl je v základu. Fragrantica uvádí stejné složení tónů, které k tónům For Her přidává jasmín a dubový mech. Mezi akordy uvádí také zemité, pačuliové a mechové. Tmavší charakter této vůně stojí na základu z dubového mechu a pačuli, ne na její síle: značka popisuje její intenzitu jako jemnou.

Hodí se pro někoho, komu se líbí zemitější stránka For Her a uvítal by mechovější, růžovější posun. Základ: uvedené zdroje, vlastní stránka značky a Fragrantica.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Značka říká, že je inspirovaná Narciso Rodriguez For Her, a uvádí osmanthus, bergamot a pomerančový květ, poté růži, broskev a jasmín a nakonec pižmo, pačuli a dubový mech; intenzitu označuje jako jemnou Musky Rose, Dossier
  2. Fragrantica uvádí stejnou vonnou pyramidu, která k tónům For Her přidává jasmín a dubový mech; mezi akordy jsou zemité, pačuliové a mechové Musky Rose by Dossier, Fragrantica

Originální alternativy v naší nabídce

Originální parfémy s jemným, pudrovým pižmovým charakterem, každý jako odstřik stáčený z originálního flakonu.

  1. Tom Ford

    White Suede

    Růže a lilie na semiši a bílém pižmu, se santalovým dřevem a ambrou: jemná vůně s lehce koženým nádechem.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Maison Margiela

    Lazy Sunday Morning

    Aldehydy, hruška a konvalinka, pak kosatec, pomerančový květ a růže na bílém pižmu: čistá, pudrová vůně.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Diptyque

    Fleur de Peau

    Růžový pepř a andělika nad kosatcem a tureckou růží, na pižmu, ambrette a ambře šedé: pižmová a pudrová vůně.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem se všechny klony mýlí

První rozdíl spočívá ve verzi. Eau de Toilette v černém flakonu a Eau de Parfum v růžovém flakonu jsou různé parfémy a klony se hlásí k jedné či druhé. Než začnete zjišťovat, jak blízko si jsou, přečtěte si, s čím se klon srovnává.

U Bright Rose se názory rozcházejí: někteří ji srovnávají s jednou verzí, jiní s druhou. Dossier u Musky Rose uvádí For Her, ale neříká, o kterou verzi jde.

Druhý rozdíl se týká květin. V několika seznamech se objevuje růže nebo broskev místo pomerančového květu a osmanthu, které má Eau de Toilette. Úvod je pak méně jemný a lehce ovocný, zato růžovější a plnější. Třetí rozdíl je v závěru: nejméně jednomu majiteli na konci chybí krémová vanilka a zemitý základ se u každé volby mění.

Samotné pižmo je ta snadná část. Náš průvodce parfémy s bílým pižmem vysvětluje, o jakou složku jde a jak se projevuje.

Klon ve flakonu, nebo 10ml odstřik originálu?

Při přepočtu na ml mají klony s uvedenou cenou výrazně nižší cenu než originál. U tří voleb není ve srovnávací tabulce uvedena cena pro EU, protože se ji k datu kontroly nepodařilo najít. Originál vychází na 3,32 €/ml ve velikosti 10ml (celkem 33,21 €) a na 2,64 €/ml ve velikosti 30ml (79,20 €). Kdo vůni už miluje a používá ji denně, získá z flakonu klonu za euro větší objem.

Když ale počítáte cenu za možnost rozhodnout se, vychází to jinak. Za 11,61 € získáte nejmenší velikost, 3ml odstřik na přibližně 60 střiků. Po týdnu nošení na kůži budete vědět, jestli si originál zaslouží větší flakon, jestli vám stačí klon, nebo jestli vám nesedí ani jeden. Eau de Parfum Intense je k dispozici také jako 3ml odstřik za 11,61 €, takže si před výběrem můžete vyzkoušet obě verze. Údaje za celý sortiment najdete v našem přehledu ceny za ml a průvodci nákupem naslepo.

Originální parfémy ze stejné rodiny

Pokud máte rádi pudrovou, pižmovou náladu, ale chcete zkusit jiný parfémový dům, tři originální vůně mají něco společného. White Suede od Tom Ford z roku 2009 staví růži a lilii na semiši a bílém pižmu, v základu pak najdete santalové dřevo a ambru. Působí jemněji a má kožený nádech. Lazy Sunday Morning od Maison Margiela z roku 2013 začíná aldehydy, konvalinkou a hruškou. Následují kosatec, pomerančový květ a růže, v základu pak ambreta, pačuli a bílé pižmo. Vůně je svěží a čistá. Fleur de Peau od Diptyque z roku 2018 spojuje aldehydy, růžový pepř, bergamot a anděliku s kosatcem a tureckou růží. Základ tvoří pižmo, ambreta, šedá ambra a santalové dřevo. Vůně je pižmová a pudrová. Všechny tři se prodávají jako odstřiky, takže můžete během jednoho týdne nosit dvě z nich. Další tipy najdete v našem průvodci čistými parfémy.

Jak vyzkoušet klon

Papírek zvýrazní úvod vůně a skryje její základ, proto je lepší porovnávat na kůži. Jeden celý den noste samotný For Her a klon si nechte na další den. Když je vyzkoušíte odděleně, jedna vůně neovlivní váš dojem z druhé. Každou z nich zkontrolujte ve stejných fázích: hned po nastříkání, až se rozvine, a později během dne, kdy zůstane už jen pižmo a základ vůně.

3ml odstřik Narciso Rodriguez For Her vám vystačí na týden porovnávání. Pokud vám víc vyhovuje originál, 10ml odstřik s přibližně 200 střiky vám zajistí několik týdnů každodenního nošení. 30ml odstřik s přibližně 600 střiky je velikost, kterou si necháte. Ještě jste si nikdy nekoupili odstřik? Základy najdete v našem článku o tom, jak funguje odstřik parfému.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Mohu si Narciso Rodriguez For Her vyzkoušet ve velikosti 3ml nebo 10ml?
Ano, 10ML ho prodává jako odstřik 3ml, 10ml nebo 30ml, stáčený z originálního flakonu. 10ml odstřik vystačí přibližně na 200 střiků a vejde se do kapsy.
Liší se For Her Eau de Toilette od Eau de Parfum?
Ano, jde o odlišné kompozice. Eau de Toilette z roku 2003 v černém flakonu začíná pomerančovým květem a osmantem nad pižmem a ambrou, zatímco Eau de Parfum v růžovém flakonu je verzí, se kterou se srovnává většina specializovaných klonů, například Look of Woman.
Které dupe vůně Narciso Rodriguez For Her je tady na prvním místě?
Lovely by Sarah Jessica Parker je v tomto průvodci nejlepší volbou celkově. Většina hlasujících členů na srovnávací stránce Parfumo ho považuje za podobný For Her Eau de Toilette, jeden člen fóra ho však vnímá jako vzdušnější, bez krémového vanilkového dozvuku, a další říkají, že v něm vyniká levandule a cedr.
Přibližuje se Bright Rose od Zary vůni For Her?
Jeden majitel si to myslí: člen, který vlastní Lovely i obě verze For Her, ho považuje za velmi podobný, zejména Eau de Toilette. Jinému připadá méně pižmový a více růžový a třetí ho přirovnává k Eau de Parfum v růžovém flakonu.
Které parfémy fanoušci srovnávají s Narciso Rodriguez For Her?
Lovely, Bright Rose, Look of Woman, Narissa For Her, Cleopatra a Musky Rose s ním srovnávají jejich příznivci nebo jejich parfémový dům. Z autentických parfémů sdílejí jeho pudrově pižmovou náladu White Suede, Lazy Sunday Morning a Fleur de Peau.
Jak si klony For Her vedou v přepočtu na mililitr oproti originálu?
V přepočtu na ml stojí každý klon, u kterého jsme dokázali zjistit cenu, mnohem méně než originál. 10ml odstřik originálu stojí 33,21 € a 3ml odstřik 11,61 €, pokud si ho chcete před výběrem nejprve vyzkoušet.
Jak dlouho vydrží For Her na kůži?
Záleží na vaší pokožce a počasí, takže výdrž vám nikdo nemůže slíbit. Nejjednodušší je vyzkoušet 3ml odstřik, přibližně na 60 střiků, a několik dní ho nosit při svém běžném režimu.

Zdroje

  1. Lovely vs For Her Eau de Toilette, Parfumo
  2. To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum
  3. A substitute for Narciso Rodriguez for her EDT?, Fragrantica forum
  4. Bright Rose by Zara, Fragrantica
  5. Bright Rose by Zara, Parfumo
  6. Look of Woman (2023) by La Rive, Parfumo
  7. Look of Woman vs For Her Eau de Parfum, Parfumo
  8. Narissa For Her by Maison Alhambra, Fragrantica
  9. Narissa for Her by Maison Alhambra, Parfumo
  10. Cleopatra by Tocca, Fragrantica
  11. Musky Rose, Dossier
  12. Musky Rose by Dossier, Fragrantica

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Narciso Rodriguez For Her, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 28. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Narciso Rodriguez ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky
  • Nejlepší parfémy pro ženy: 18 tipů od svěžích po ambrové

    Nejlepší parfém pro ženy je ten, jehož styl vám už teď sedí. Osmnáct dámských parfémů přehledně rozdělených podle stylu, srovnání vedle sebe a jednoduchý způsob, jak si pomocí tří odstřiků najít ten pravý ještě před koupí celého flakonu.

    13 min čtení

  • Jak voní pačuli? Zemitě, sladce nebo temně

    Pačuli voní zemitě, dřevitě a nepatrně sladce a skrývá se v mnohem víc parfémech, než byste čekali. Dvanáct z nich ukazuje jeho různé strany, od cukrových po svěží.

    10 min čtení

  • Black Opium: originál a 6 alternativ ve srovnání

    Šest alternativ k Black Opium porovnáváme podle tónů, uvedených zdrojů a ceny. Dozvíte se také, v čem se každá liší od originálu. Nejdřív si můžete vyzkoušet samotné Black Opium jako 3ml odstřik.

    11 min čtení

Zobrazit všechny průvodce