Narciso Rodriguez For Her dupe 2026: 6 klonów w porównaniu

Sześć odpowiedników Narciso Rodriguez For Her, z informacją, z którą wersją są porównywane i czym się różnią. Możesz też najpierw wypróbować oryginał w odlewce 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszym ogólnym odpowiednikiem Narciso Rodriguez For Her jest Lovely by Sarah Jessica Parker, które większość głosujących w Parfumo uważa za podobne do Eau de Toilette. Bright Rose by Zara to zapach, który osoba mająca obie wersje For Her określa jako bardzo zbliżony. Look of Woman by La Rive ma najniższą cenę. Chcesz poznać oryginał? Odlewka For Her 10ml kosztuje 33,21 € w 10ML.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 28 września 2026

Ranking

  1. LovelyNajlepszy ogólnie Sarah Jessica Parker36,87 € 100ml
  2. Bright RoseNajbliżej w bazie ZaraBrak ceny w UE
  3. Look of WomanNajniższa cena La Rive7,45 € 75ml
  4. Narissa For HerŁagodniejsza wersja Maison Alhambra29,99 € 100ml
  5. CleopatraŚwieższa wersja ToccaBrak ceny w UE
  6. Musky RoseCiemniejsza wersja DossierBrak ceny w UE

Wolisz oryginał?

Narciso Rodriguez For Her

Narciso RodriguezOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,10 €–0,37 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 28 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: White Suede, Narciso Rodriguez For Her i Lazy Sunday Morning

Jak pachnie Narciso Rodriguez For Her?

Flakon Narciso Rodriguez For Her marki Narciso Rodriguez
OryginałNarciso Rodriguez For HerNarciso Rodriguez

Narciso Rodriguez For Her marki Narciso Rodriguez zadebiutował w 2003 roku jako Eau de Toilette w czarnym flakonie. To właśnie tę wersję 10ML oferuje w odlewkach. Pierwsze minuty przynoszą afrykański kwiat pomarańczy, osmantus i bergamotkę: miękką, kwiatową świeżość z owocową nutą, bez ostrego cytrusowego uderzenia. Potem pojawiają się piżmo i ambra, tworząc pudrowo-piżmowy akord z animalną nutą. Bazę stanowią wetiwer, paczula i wanilia. Dzięki nim piżmo osiada na ziemistym, lekko słodkim tle, a nie na mydlanej nucie. W katalogu zapach jest opisany jako damski.

Właśnie tę równowagę musi uchwycić klon: piżmo bliskie skórze, kwiaty na wierzchu i ziemiste tło.

Bergamotka i paczula jako surowce: nuty zapachu Narciso Rodriguez For Her marki Narciso Rodriguez
Na zdjęciu: bergamotka i paczula, nuty zapachu Narciso Rodriguez For Her.

Eau de Toilette, Eau de Parfum czy Intense?

Ta nazwa obejmuje więcej niż jeden zapach, a twórcy klonów nie zawsze celują w tę samą wersję. Eau de Toilette z 2003 roku to opisany wyżej zapach kwiatu pomarańczy, osmantusa i piżma. Eau de Parfum w różowym flakonie ma inny skład, a większość klonów tworzonych z myślą o tej nazwie powstaje właśnie na jego podstawie. W Eau de Parfum Intense, przypisywanym Soni Constant, znajdziesz brzoskwinię i bergamotkę, potem piżmo i białe kwiaty, a na końcu wanilię i wetiwer. W naszym przewodniku eau de parfum a eau de toilette wyjaśniamy, dlaczego pod tą samą nazwą mogą kryć się różne składy. Zanim sprawdzisz, jak bardzo podobny ma być klon, zobacz, z którą wersją porównują go jego fani.

Wersje For Her i najbliższe propozycje z tego poradnika
WersjaFlakonProfil zapachowyNajbliższa propozycja w tym poradniku
Eau de Toilette (2003)CzarnyKwiat pomarańczy i osmantus na piżmie i ambrze, ziemista bazaLovely, Narissa For Her, Cleopatra
Eau de ParfumRóżowyWersja, na której wzoruje się większość klonów tworzonych specjalnie pod ten zapachLook of Woman
Eau de Parfum IntenseNieomówiona tutajBrzoskwinia i bergamotka, piżmo i białe kwiaty, wanilia i wetiwerBrak propozycji w tym poradniku

Alternatywy dla Narciso Rodriguez For Her w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 28 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Lovely Sarah Jessica Parker
Wskazane źródło Źródło
36,87 € 100ml
0,37 €/ml
2Najbliżej w bazie Bright Rose Zara
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
3Najniższa cena Look of Woman La Rive
Wskazane źródło Źródło
7,45 € 75ml
0,10 €/ml
4Łagodniejsza wersja Narissa For Her Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
29,99 € 100ml
0,30 €/ml
5Świeższa wersja Cleopatra Tocca
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
6Ciemniejsza wersja Musky Rose Dossier
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—

Zdjęcia flakonów: fragrantica.com, parfumo.com, fragrantica.com, ellajessiparfums.com.br, fragrantica.com, fragrancereview.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaNarciso Rodriguez For HerNarciso RodriguezLovelySarah Jessica Parker
Cena za ml
3ml: 3,87 €/ml · 10ml: 3,32 €/ml · 30ml: 2,64 €/ml
0,37 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Narciso Rodriguez For Her
  • Na stronie porównawczej Parfumo większość głosujących członków uważa Lovely za podobny do For Her Eau de Toilette. W nutach Lovely wymieniono lawendę, jabłko, drzewo różane, bergamotkę i mandarynkę, potem paczulę, narcyza i orchideę, a na końcu piżmo, nuty drzewne, cedr i białą ambrę Lovely vs For Her Eau de Toilette, Parfumo
  • Członek forum, który ma wszystkie trzy zapachy, uważa Lovely za bliższy For Her Eau de Toilette, ale bardziej przewiewny i pozbawiony kremowej wanilii w fazie dry-down; inni członkowie mówią, że oba opierają się na akordzie egipskiego piżma, ale nie są wymienne, a Lovely stawia na lawendę i cedr To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum
  • Gdy na forum zapytano o zamiennik For Her Eau de Toilette, kilku użytkowników wskazało Lovely, ale jeden się z tym nie zgodził A substitute for Narciso Rodriguez for her EDT?, Fragrantica forum
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 28 września 2026
  • Narciso Rodriguez For Her kosztuje mniej przy zakupie: 11,61 € wobec 36,87 €.
  • Lovely daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Narciso Rodriguez For Her ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej23,22 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml33,21 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml79,20 €Zostaje 24ml
  • Lovely od Sarah Jessica Parker: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026, bez dostawy36,87 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu Narciso Rodriguez For Her kosztują mniej niż Lovely: 23,22 € wobec 36,87 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 11,61 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Narciso Rodriguez For Her kosztują mniej niż Lovely: 11,61 € wobec 36,87 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 203,22 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Lovely kosztuje mniej niż odlewki zapachu Narciso Rodriguez For Her: 36,87 € wobec 203,22 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Narciso Rodriguez For Her: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Lovely marki Sarah Jessica ParkerOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Narciso Rodriguez For Her. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 28 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Lovely

Flakon Lovely marki Sarah Jessica Parker
LovelySarah Jessica ParkerNajlepszy ogólnie

Lovely by Sarah Jessica Parker prowadzi, bo trzy źródła, w tym strona porównawcza Parfumo, zestawiają go z Eau de Toilette. Na stronie porównawczej Parfumo większość głosujących użytkowników uważa, że jest podobny do For Her Eau de Toilette, czyli wersji w czarnym flakonie. Opublikowana lista nut wymienia lawendę, jabłko, palisander, bergamotkę i mandarynkę, następnie paczulę, narcyz i orchideę, a na końcu piżmo, nuty drzewne, cedr i białą ambrę. Zestawienie obu list wskazuje, że For Her i Lovely mają wspólne bergamotkę, paczulę, piżmo i ambrę.

Największa różnica tkwi w bazie. Użytkownik forum Fragrantica, który ma wszystkie trzy zapachy omawiane w tym wątku, uważa, że Lovely jest bliżej Eau de Toilette, ale ma lżejszy charakter i brakuje mu kremowej wanilii w bazie. Inni użytkownicy piszą, że oba zapachy opierają się na akordzie egipskiego piżma, ale nie można ich stosować zamiennie; Lovely wyróżniają lawenda i cedr.

To propozycja dla osoby, która lubi piżmo w For Her, ale woli lżejszą, bardziej ziołową wersję i mniej słodyczy w końcowej fazie. Podstawa: wymienione źródła. Gdy w osobnym wątku na forum ktoś poprosił o zamiennik Eau de Toilette, kilka osób wskazało Lovely, a jedna się z tym nie zgodziła.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na stronie porównawczej Parfumo większość głosujących członków uważa Lovely za podobny do For Her Eau de Toilette. W nutach Lovely wymieniono lawendę, jabłko, drzewo różane, bergamotkę i mandarynkę, potem paczulę, narcyza i orchideę, a na końcu piżmo, nuty drzewne, cedr i białą ambrę Lovely vs For Her Eau de Toilette, Parfumo
  2. Członek forum, który ma wszystkie trzy zapachy, uważa Lovely za bliższy For Her Eau de Toilette, ale bardziej przewiewny i pozbawiony kremowej wanilii w fazie dry-down; inni członkowie mówią, że oba opierają się na akordzie egipskiego piżma, ale nie są wymienne, a Lovely stawia na lawendę i cedr To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum
  3. Gdy na forum zapytano o zamiennik For Her Eau de Toilette, kilku użytkowników wskazało Lovely, ale jeden się z tym nie zgodził A substitute for Narciso Rodriguez for her EDT?, Fragrantica forum

Najbliżej w bazie: Bright Rose

Flakon Bright Rose marki Zara
Bright RoseZaraNajbliżej w bazie

Bright Rose od Zary to wybór, który jeden właściciel Lovely i obu wersji For Her uznaje za bardzo zbliżony. To miejsce w zestawieniu zawdzięcza opinii tej jednej osoby, a nie udokumentowanemu porównaniu zapachów po rozwinięciu. Na stronie zapachu w serwisie Fragrantica ten użytkownik uznaje go za bardzo zbliżony do For Her, zwłaszcza Eau de Toilette. Parfumo wymienia For Her Eau de Parfum, For Her Eau de Toilette i Lovely jako podobne, a użytkownicy określają Bright Rose jako dobrze skomponowaną alternatywę dla For Her. W wykorzystanych przez nas źródłach nie ma wykazu nut tego zapachu, więc podobieństwo oceniają osoby, które go nosiły, a nie porównanie wspólnych nut.

Główna różnica to róża. Inny użytkownik Fragrantica uważa, że zapach jest nieco mniej piżmowy, a róża mocniej się wybija. Trzecia osoba porównuje go z różową wersją Eau de Parfum, więc nie ma zgody co do tego, do której wersji jest mu bliżej.

To propozycja dla kogoś, kto chce złagodzić piżmowy charakter For Her bardziej różanym akcentem i nie ma nic przeciwko temu, że nie wiadomo, do której wersji zapachu jest bliżej. Podstawa: wskazane źródła, czyli powyższe strony Fragrantica i Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Użytkownik, który ma Lovely i obie wersje For Her, uważa, że zapach jest bardzo zbliżony do For Her, szczególnie do Eau de Toilette, ale ma słaby ogon i krótką trwałość; inny wyczuwa w nim nieco mniej piżma i więcej róży, a trzeci porównuje go raczej do For Her Eau de Parfum w różowym flakonie i czuje go przez parę godzin Bright Rose by Zara, Fragrantica
  2. Parfumo wymienia For Her Eau de Parfum, For Her Eau de Toilette i Lovely na liście „zapachów podobnych”; użytkownicy nazywają go dobrze skomponowaną alternatywą dla For Her o umiarkowanej trwałości Bright Rose by Zara, Parfumo

Najniższa cena: Look of Woman

Flakon Look of Woman marki La Rive
Look of WomanLa RiveNajniższa cena

Look of Woman od La Rive kosztuje najmniej spośród klonów z podaną ceną, zarówno w przeliczeniu na flakon, jak i na ml, co pokazuje tabela porównawcza. Na stronie zapachu w serwisie Parfumo wymieniono brzoskwinię i różę, następnie ambrę i piżmo, a na końcu paczulę i drzewo sandałowe. To opublikowana piramida nut For Her Eau de Parfum, a nie Eau de Toilette. W porównaniu z wersją w czarnym flakonie wspólne w wykazach nut są ambra, piżmo i paczula.

Główna różnica dotyczy wersji, do której nawiązuje zapach. Ta propozycja celuje w różowy flakon, więc według wykazu nut zamiast otwarcia kwiatem pomarańczy i osmantusem stawia na brzoskwinię i różę, a zamiast bazy z wetiwerem i wanilią — na drzewo sandałowe. Parfumo wymienia obie wersje For Her i Lovely jako podobne, a użytkownicy uznają Look of Woman za bardzo zbliżony do Eau de Parfum; jedna osoba uważa, że jest nieco mniej wyrazisty. Na stronie porównawczej Parfumo większość głosujących użytkowników uznaje go za podobny do Eau de Parfum.

To propozycja dla kogoś, kto zna i lubi różową wersję Eau de Parfum i chce wydać jak najmniej. Jeśli najbardziej lubisz czarny flakon, spodziewaj się innego otwarcia. Podstawa: wskazane źródła, czyli dwie strony Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. W opublikowanej piramidzie For Her Eau de Parfum, a nie Eau de Toilette, wymieniono brzoskwinię i różę, następnie ambrę i piżmo, a na końcu paczulę i drzewo sandałowe; Parfumo wymienia obie wersje For Her i Lovely na liście „zapachów podobnych”, a użytkownicy uznają go za bardzo podobny do Eau de Parfum, przy czym jeden uważa, że jest nieco cichszy Look of Woman (2023) by La Rive, Parfumo
  2. Na stronie porównawczej Parfumo większość głosujących użytkowników uważa, że zapach jest podobny do For Her Eau de Parfum Look of Woman vs For Her Eau de Parfum, Parfumo

Łagodniejsza odsłona: Narissa For Her

Flakon Narissa For Her marki Maison Alhambra
Narissa For HerMaison AlhambraŁagodniejsza wersja

Narissa For Her od Maison Alhambra to propozycja, która najbardziej dzieli opinie. Społeczność Parfumo określa ten zapach jako podobny do For Her Eau de Toilette. Wykazy nut są różne: Fragrantica podaje różowy pieprz, brzoskwinię i gruszkę, następnie różę, tuberozę i jaśmin, a na końcu piżmo, cedr, drzewo sandałowe i wanilię. Tymczasem jeden z użytkowników publikuje tam wykaz z kwiatem pomarańczy, osmantusem i piżmem. Wykaz Fragrantica ma wspólne z For Her piżmo i wanilię, a lista tego użytkownika — kwiat pomarańczy, osmantus i piżmo.

Główna różnica to intensywność. Na tej stronie Fragrantica jedna osoba uważa, że zapach jest bardzo zbliżony do For Her, ale bardziej stonowany i słabiej wyczuwalny w otoczeniu. Inna odbiera go jako lżejszy i mniej ostry, bliższy wrażeniem Lovely. Są też osoby, które nie uważają go za zbliżony.

To propozycja dla kogoś, kto uważa For Her za nieco zbyt ostry i szuka łagodniejszej wersji, a przy tym akceptuje rozbieżne opinie użytkowników. Podstawa: wskazane źródła, przy czym opinie na Fragrantica są podzielone.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Użytkownicy są podzieleni: jeden uważa, że zapach jest bardzo zbliżony do For Her, ale bardziej stonowany i o słabszej projekcji; inny odbiera go jako lżejszy i mniej ostry, bliższy wrażeniom, jakie daje Lovely; pozostali twierdzą, że wcale nie jest podobny. Piramida nut w serwisie Fragrantica (różowy pieprz, brzoskwinia, gruszka; róża, tuberoza, jaśmin; piżmo, cedr, drzewo sandałowe, wanilia) różni się od listy kwiatu pomarańczy, osmantusa i piżma podanej przez jednego użytkownika Narissa For Her by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Społeczność serwisu Parfumo klasyfikuje go jako podobny zapachem do For Her Eau de Toilette Narissa for Her by Maison Alhambra, Parfumo

Świeższa odsłona: Cleopatra

Flakon Cleopatra marki Tocca
CleopatraToccaŚwieższa wersja

Cleopatra od Tocca jest porównywana głównie z Eau de Toilette. Użytkownicy jej strony na Fragrantica opisują podobny, choć nie taki sam charakter piżma. Kilka osób zwraca uwagę na piżmo z wyraźną paczulą. Wykorzystane przez nas źródła nie podają pełnej listy nut, więc wspólnym mianownikiem pozostają piżmo i wymieniona przez nich paczula.

Największa różnica tkwi w świeżości i ziemistym charakterze. Jeden z użytkowników Fragrantica porównuje ten zapach zarówno z For Her Eau de Toilette, jak i Eau de Parfum, zauważając więcej zielonych i cytrusowych akordów. Użytkownik forum zalicza go do tej samej rodziny egipskich piżm co For Her i Lovely, ale podkreśla nieco więcej cytrusów i paczuli. Użytkownik Parfumo nazywa go bliskim sąsiadem For Her i Lovely, z dużo wyraźniejszym piżmem i paczulą.

To propozycja dla osób, które chcą piżma z bardziej zielonym, rześkim akcentem i wyraźniejszą ziemistą bazą. Podstawa: wskazane źródła, czyli wypowiedzi użytkowników Fragrantica i Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Użytkownicy porównują go z For Her: ma podobny charakter piżma, choć nie taki sam; jeden porównuje go do For Her Eau de Toilette i Eau de Parfum, wyczuwając więcej zielonych i cytrusowych nut, a kilku opisuje piżmo z wyraźną paczulą, które długo się utrzymuje Cleopatra by Tocca, Fragrantica
  2. Użytkownik serwisu Parfumo nazywa go bliskim sąsiadem Narciso Rodriguez For Her i Lovely, znacznie bardziej piżmowo-paczulowym, o mocnej projekcji i trwałości Cleopatra member write-up, Parfumo
  3. Użytkownik forum zalicza go do tej samej rodziny egipskich piżm co For Her i Lovely, ale uważa, że nieco bardziej wybijają się w nim cytrusy i paczula To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum

Mroczniejsza odsłona: Musky Rose

Flakon Musky Rose marki Dossier
Musky RoseDossierCiemniejsza wersja

Musky Rose od Dossier to jedyna propozycja, w przypadku której sama marka wskazuje związek z oryginałem: strona produktu Dossier podaje, że zapach powstał z inspiracji Narciso Rodriguez For Her, nie precyzując wersji. Marka wymienia osmantus, bergamotkę i kwiat pomarańczy, następnie różę, brzoskwinię i jaśmin, a na końcu piżmo, paczulę i mech dębowy. Zestawiając nuty, widać, że wspólne z wersją w czarnym flakonie są osmantus, bergamotka, kwiat pomarańczy, piżmo i paczula.

Największa różnica tkwi w bazie. Fragrantica podaje tę samą piramidę, która dodaje jaśmin i mech dębowy do nut For Her, a wśród akordów wymienia ziemisty, paczulowy i mszysty. Ciemniejszy charakter tej kompozycji wynika z bazy z mchu dębowego i paczuli, nie z mocy: marka opisuje jej intensywność jako łagodną.

To propozycja dla osób, które lubią ziemisty charakter For Her i chętnie wypróbują bardziej różaną, mszystą odsłonę. Podstawa: wskazane źródła — strona marki i Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Marka podaje, że zapach powstał z inspiracji Narciso Rodriguez For Her, i wymienia osmantus, bergamotkę i kwiat pomarańczy, następnie różę, brzoskwinię i jaśmin, a na końcu piżmo, paczulę i mech dębowy; jego intensywność określa jako delikatną Musky Rose, Dossier
  2. Fragrantica podaje tę samą piramidę, uzupełniając nuty For Her o jaśmin i mech dębowy; wśród akordów wymienia ziemisty, paczulowy i mszysty Musky Rose by Dossier, Fragrantica

Oryginalne perfumy, które mamy w ofercie

Oryginalne perfumy o miękkim, pudrowym charakterze piżma, każde jako odlewka z oryginalnego flakonu.

  1. Tom Ford

    White Suede

    Róża i lilia na tle zamszu i białego piżma, z drzewem sandałowym i ambrą: miękki zapach z delikatną skórzaną nutą.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Maison Margiela

    Lazy Sunday Morning

    Aldehydy, gruszka i konwalia, a potem irys, kwiat pomarańczy i róża na tle białego piżma: czysto i pudrowo.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Diptyque

    Fleur de Peau

    Różowy pieprz i arcydzięgiel, a dalej irys i róża turecka na tle piżma, ambretty i ambry szarej: piżmowo i pudrowo.

    3ml · 10ml · 30ml

Co umyka każdemu klonowi

Pierwsza różnica dotyczy wersji. Eau de Toilette w czarnym flakonie i Eau de Parfum w różowym to różne zapachy, a klony nawiązują do różnych wersji. Zanim sprawdzisz, jak blisko im do oryginału, ustal, z którą wersją są porównywane.

W przypadku Bright Rose zdania są podzielone — jedni porównują go z jedną wersją, inni z drugą. Dossier wskazuje For Her jako inspirację dla Musky Rose, ale nie podaje konkretnej wersji.

Druga różnica dotyczy kwiatów. W kilku opisach pojawia się róża lub brzoskwinia, choć w Eau de Toilette są kwiat pomarańczy i osmantus. Przez to otwarcie zmienia się z łagodnego i lekko owocowego w bardziej różane i pełniejsze. Trzecia różnica to finisz: co najmniej jednej osobie brakuje na końcu kremowej wanilii, a ziemista baza różni się zależnie od propozycji.

Samo piżmo to najprostsza część. W naszym przewodniku po perfumach z białym piżmem wyjaśniamy, czym jest ten składnik i jak zachowuje się w zapachu.

Klon w pełnym flakonie czy odlewka 10ml oryginału?

W przeliczeniu na ml wycenione klony kosztują znacznie mniej niż oryginał. Trzy propozycje nie mają ceny katalogowej dla UE w tabeli porównawczej, bo nie udało się jej znaleźć w dniu sprawdzenia. Oryginał kosztuje 3,32 €/ml za 10ml (łącznie 33,21 €) i 2,64 €/ml za 30ml (79,20 €). Osoba, która już lubi ten zapach i używa go codziennie, dostanie więcej perfum za euro, wybierając klon w pełnym flakonie.

Inaczej wygląda to w przeliczeniu na decyzję. Za 11,61 € dostajesz najmniejszą pojemność: odlewkę 3ml, która wystarcza na około 60 rozpyleń. Po tygodniu noszenia zapachu na skórze będziesz wiedzieć, czy oryginał zasługuje na większy flakon, czy wystarczy klon, czy może nie odpowiada ci żaden z nich. Eau de Parfum Intense jest dostępny jako odlewka 3ml za 11,61 €, więc możesz ponosić obie wersje przed wyborem. Dane dla całego katalogu znajdziesz w naszym indeksie cen za ml oraz przewodniku po zakupie w ciemno.

Oryginalne perfumy z tej samej rodziny

Jeśli podoba ci się pudrowo-piżmowy charakter tego zapachu, ale szukasz czegoś z innego domu perfumeryjnego, trzy oryginalne kompozycje mają z nim coś wspólnego. White Suede marki Tom Ford z 2009 roku łączy różę i lilię z zamszem i białym piżmem, a w bazie drzewo sandałowe i ambrę — jest łagodniejszy, ze skórzanym akcentem. Lazy Sunday Morning marki Maison Margiela z 2013 roku otwierają aldehydy, konwalia i gruszka, po których pojawiają się irys, kwiat pomarańczy i róża, a następnie ambrette, paczula i białe piżmo — zapach jest świeży i czysty. Fleur de Peau marki Diptyque z 2018 roku łączy aldehydy, różowy pieprz, bergamotkę i dzięgiel z irysem i różą turecką, na bazie z piżma, ambrette, ambry szarej i drzewa sandałowego — jest piżmowy i pudrowy. Wszystkie trzy są dostępne jako odlewki, dzięki czemu możesz nosić dwie z nich na zmianę przez tydzień. Więcej pomysłów znajdziesz w naszym przewodniku po czystych zapachach.

Jak przetestować podobny zapach

Pasek papieru podkreśla otwarcie i nie pokazuje bazy, dlatego porównuj zapachy na skórze. Noś For Her przez cały dzień, a następnego dnia wypróbuj klon. Testowanie ich osobno pozwala uniknąć wpływu jednego zapachu na odbiór drugiego. Sprawdź każdy w tych samych momentach: tuż po rozpyleniu, gdy już się ułoży, a potem pod koniec dnia, kiedy pozostaną tylko piżmo i baza.

Odlewka 3ml Narciso Rodriguez For Her wystarczy na tydzień porównań. Jeśli bardziej spodoba ci się oryginał, odlewka 10ml, która wystarcza na około 200 rozpyleń, zapewni ci kilka tygodni codziennego noszenia, a odlewka 30ml, na około 600 rozpyleń, to pojemność na dłużej. Nigdy wcześniej nie kupowałeś odlewki? Podstawy wyjaśniamy w artykule jak działa odlewka perfum.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Narciso Rodriguez For Her w pojemności 3ml lub 10ml?
Tak, 10ML sprzedaje go jako odlewkę 3ml, 10ml lub 30ml, przelaną z oryginalnego flakonu. Odlewka 10ml wystarcza na około 200 psiknięć i mieści się w kieszeni.
Czy For Her Eau de Toilette różni się od Eau de Parfum?
Tak, to różne kompozycje. Eau de Toilette z 2003 roku, w czarnym flakonie, otwiera się kwiatem pomarańczy i osmantusem na tle piżma i ambry, a Eau de Parfum w różowym flakonie to wersja, z którą porównuje się większość wiernych zamienników, takich jak Look of Woman.
Które dupe Narciso Rodriguez For Her jest tu na pierwszym miejscu?
Lovely by Sarah Jessica Parker to najlepszy ogólny wybór w tym przewodniku. Większość głosujących członków na stronie porównawczej Parfumo uważa, że przypomina For Her Eau de Toilette, choć jeden członek forum odbiera go jako bardziej zwiewny i pozbawiony kremowej, waniliowej bazy, a inni twierdzą, że wyraźnie czuć w nim lawendę i cedr.
Czy Bright Rose by Zara jest zbliżony do For Her?
Jeden z właścicieli uważa, że tak: członek, który ma Lovely i obie wersje For Her, widzi między nimi bardzo duże podobieństwo, zwłaszcza do Eau de Toilette. Inny uważa, że Bright Rose jest mniej piżmowy i bardziej różany, a trzeci porównuje go raczej z Eau de Parfum w różowym flakonie.
Które perfumy fani porównują z Narciso Rodriguez For Her?
Lovely, Bright Rose, Look of Woman, Narissa For Her, Cleopatra i Musky Rose są porównywane z tym zapachem przez ich fanów lub ich domy perfumeryjne. Wśród oryginalnych perfum White Suede, Lazy Sunday Morning i Fleur de Peau mają podobny pudrowo-piżmowy charakter.
Jak wypadają klony For Her w przeliczeniu na ml w porównaniu z oryginałem?
W przeliczeniu na ml każdy zamiennik, którego cenę mogliśmy ustalić, kosztuje znacznie mniej niż oryginał. Odlewka 10ml oryginału kosztuje 33,21 €, a odlewka 3ml — 11,61 €, jeśli chcesz ponosić go przed wyborem.
Jak długo For Her utrzymuje się na skórze?
To zależy od twojej skóry i pogody, więc nikt nie może zagwarantować, jak długo zapach będzie wyczuwalny. Najprościej sprawdzić to na odlewce 3ml, czyli około 60 psiknięć, nosząc zapach przez kilka dni w swojej codziennej rutynie.

Źródła

  1. Lovely vs For Her Eau de Toilette, Parfumo
  2. To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum
  3. A substitute for Narciso Rodriguez for her EDT?, Fragrantica forum
  4. Bright Rose by Zara, Fragrantica
  5. Bright Rose by Zara, Parfumo
  6. Look of Woman (2023) by La Rive, Parfumo
  7. Look of Woman vs For Her Eau de Parfum, Parfumo
  8. Narissa For Her by Maison Alhambra, Fragrantica
  9. Narissa for Her by Maison Alhambra, Parfumo
  10. Cleopatra by Tocca, Fragrantica
  11. Musky Rose, Dossier
  12. Musky Rose by Dossier, Fragrantica

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Narciso Rodriguez For Her, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 28 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Narciso Rodriguez ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki
  • Najlepsze perfumy dla kobiet: 18 propozycji od świeżych po ambrowe

    Najlepsze perfumy dla kobiet to te w stylu, który już lubisz. Oto 18 damskich zapachów pogrupowanych według charakteru i porównanych obok siebie. Podpowiadamy też, jak znaleźć swój zapach, wypróbowując trzy odlewki przed zakupem flakonu.

    13 min czytania

  • Jak pachnie paczula? Ziemista, słodka czy ciemna

    Paczula pachnie ziemiście, drzewnie i lekko słodko, a kryje się w znacznie większej liczbie perfum, niż myślisz. Dwanaście zapachów, które pokazują jej różne strony — od cukierkowych do świeżych.

    11 min czytania

  • Black Opium: oryginał i 6 alternatyw w porównaniu

    Porównujemy sześć odpowiedników Black Opium pod kątem nut, wskazanych źródeł i ceny, a także pokazujemy, czym każdy z nich różni się od oryginału. Możesz też najpierw wypróbować samo Black Opium w odlewce 3ml.

    11 min czytania

Wszystkie poradniki o perfumach