Dupe-uri Narciso Rodriguez For Her 2026: 6 clone comparate

Șase clone pentru Narciso Rodriguez For Her, cu versiunea cu care este comparată fiecare și diferențele dintre ele. Sau încearcă mai întâi parfumul original într-un decant de 3ml.

În acest ghid

Pe scurt

Cea mai reușită clonă pentru Narciso Rodriguez For Her, per ansamblu, este Lovely de Sarah Jessica Parker, pe care majoritatea celor care au votat pe Parfumo îl consideră asemănător cu Eau de Toilette. Bright Rose de Zara este parfumul pe care un posesor al ambelor versiuni For Her îl descrie ca fiind foarte apropiat, iar Look of Woman de La Rive are cel mai mic preț. Vrei parfumul original? For Her costă 33,21 € pentru un decant de 10ml la 10ML.

6 alternative comparate mai jos · prețuri verificate pe 28 septembrie 2026

Clasamentul

  1. LovelyCel mai bun per total Sarah Jessica Parker36,87 € 100ml
  2. Bright RoseCel mai apropiat în fond ZaraFără preț UE
  3. Look of WomanCel mai mic preț La Rive7,45 € 75ml
  4. Narissa For HerVarianta mai blândă Maison Alhambra29,99 € 100ml
  5. CleopatraVarianta mai proaspătă ToccaFără preț UE
  6. Musky RoseVarianta mai întunecată DossierFără preț UE

Preferi originalul?

Narciso Rodriguez For Her

Narciso RodriguezTurnat din flaconul original

Alternativele: 0,10 €–0,37 €/ml în alte magazine, verificat pe 28 septembrie 2026

Trei flacoane pe un fundal bleu: White Suede, Narciso Rodriguez For Her și Lazy Sunday Morning

Cum miroase Narciso Rodriguez For Her?

Flaconul Narciso Rodriguez For Her de la Narciso Rodriguez
OriginalulNarciso Rodriguez For HerNarciso Rodriguez

Narciso Rodriguez For Her, creat de Narciso Rodriguez, a fost lansat în 2003 ca Eau de Toilette, în flacon negru. Aceasta este versiunea pe care o decantează 10ML. În primele minute se simt florile de portocal africane, osmanthusul și bergamota: o prospețime florală delicată, cu o notă fructată, nu o explozie ascuțită de citrice. Apoi apar moscul și ambra, într-un acord pudrat, cu mosc și o tentă animalică. La bază, vetiverul, paciuliul și vanilia așază moscul peste note pământii și ușor dulci, nu peste o senzație de săpun. Catalogul îl prezintă drept parfum pentru femei.

O clonă trebuie să redea acest echilibru: un mosc care amintește de piele, cu flori deasupra și note pământii dedesubt.

Bergamotă și paciuli ca materii prime: note din Narciso Rodriguez For Her de la Narciso Rodriguez
În imagine: bergamotă și paciuli, note din Narciso Rodriguez For Her.

Eau de Toilette, Eau de Parfum sau Intense?

Numele acoperă mai multe parfumuri, iar creatorii de clone nu urmăresc cu toții aceeași versiune. Eau de Toilette, lansat în 2003, este parfumul cu flori de portocal, osmanthus și mosc descris mai sus. Eau de Parfum, în flaconul roz, are o compoziție diferită, iar majoritatea clonelor create special vizează această versiune. Eau de Parfum Intense, atribuită Soniei Constant, are în note piersică și bergamotă, apoi mosc și flori albe, iar la bază vanilie și vetiver. Ghidul nostru despre eau de parfum și eau de toilette explică de ce același nume poate ascunde formule diferite. Așadar, află cu ce versiune o compară cei care poartă clona, înainte să te uiți cât de apropiată spun că este.

Versiunile For Her și cea mai apropiată alegere din acest ghid
VersiuneFlaconProfilul parfumuluiCea mai apropiată alegere de aici
Eau de Toilette (2003)NegruFlori de portocal și osmanthus peste mosc și ambră, bază pământieLovely, Narissa For Her, Cleopatra
Eau de ParfumRozVersiunea vizată de cele mai multe clone dedicateLook of Woman
Eau de Parfum IntenseNu este inclusă aiciPiersică și bergamotă, mosc și flori albe, vanilie și vetiverNicio alegere în acest ghid

Alternative la Narciso Rodriguez For Her, comparate

Prețuri de flacon în alte magazine, verificate pe 28 septembrie 2026

AlternativăBaza comparațieiPrețul flaconuluiPe ml
1Cel mai bun per total Lovely Sarah Jessica Parker
Sursă numită Sursă
36,87 € 100ml
0,37 €/ml
2Cel mai apropiat în fond Bright Rose Zara
Sursă numită Sursă
Fără preț UE
—
3Cel mai mic preț Look of Woman La Rive
Sursă numită Sursă
7,45 € 75ml
0,10 €/ml
4Varianta mai blândă Narissa For Her Maison Alhambra
Sursă numită Sursă
29,99 € 100ml
0,30 €/ml
5Varianta mai proaspătă Cleopatra Tocca
Sursă numită Sursă
Fără preț UE
—
6Varianta mai întunecată Musky Rose Dossier
Sursă numită Sursă
Fără preț UE
—

Fotografii ale flacoanelor: fragrantica.com, parfumo.com, fragrantica.com, ellajessiparfums.com.br, fragrantica.com, fragrancereview.com

Compară două parfumuri unul lângă altul

Alege oricare două parfumuri din acest ghid. Pornește cu originalul față în față cu nr. 1.

CriteriuNarciso Rodriguez For HerNarciso RodriguezLovelySarah Jessica Parker
Preț pe ml
3ml: 3,87 €/ml · 10ml: 3,32 €/ml · 30ml: 2,64 €/ml
0,37 €/ml
Mărime
Decanturi de 3, 10 sau 30ml
Flacon de 100ml
Cost cu livrare
Preț 10ML actualizat; livrarea se adaugă la plată
Prețul flaconului în alt magazin la 28 septembrie 2026; fără livrare
Ce spun sursele
Referința: fiecare alternativă din acest ghid e comparată cu Narciso Rodriguez For Her
  • Pe pagina de comparație a Parfumo, cei mai mulți membri care au votat consideră Lovely asemănător cu For Her Eau de Toilette; Lovely are note de lavandă, măr, lemn de trandafir, bergamotă și mandarină, apoi paciuli, narcisă și orhidee, iar la final mosc, note lemnoase, lemn de cedru și ambră albă Lovely vs For Her Eau de Toilette, Parfumo
  • Un membru de pe forum care le are pe toate trei îl găsește pe Lovely mai apropiat de For Her Eau de Toilette, dar mai aerisit și fără faza de bază cu vanilie cremoasă a acestuia; alți membri spun că ambele au la bază un acord de mosc egiptean, dar nu sunt interschimbabile, Lovely mizând pe lavandă și cedru To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum
  • Câțiva membri de pe forum numesc Lovely drept înlocuitor pentru For Her Eau de Toilette; unul nu este de acord A substitute for Narciso Rodriguez for her EDT?, Fragrantica forum
Baza comparației
Parfumul original
Sursă numită
Disponibilitate
La 10ML, turnat din flaconul original
La vânzare într-un magazin din UE la 28 septembrie 2026
  • Narciso Rodriguez For Her costă mai puțin la cumpărare: 11,61 € față de 36,87 €.
  • Lovely îți dă mai mult parfum: 100ml față de 3ml.
  • 10ML nu a purtat aceste două parfumuri unul lângă altul; fiecare afirmație de mai sus își numește sursa.

Cât îmi trebuie?

Scrie de câte ori vrei să porți Narciso Rodriguez For Her și câte pulverizări folosești.

Îți trebuie cam 6ml (120 pulverizări).

  • 2 × 3mlCel mai ieftin23,22 €Rămân 0ml
  • 1 × 10ml33,21 €Rămân 4ml
  • 1 × 30ml79,20 €Rămân 24ml
  • Lovely de la Sarah Jessica Parker: 1 × 100mlPreț în alt magazin la 28 septembrie 2026, fără livrare36,87 €Rămân 94ml

La o asemenea folosire, decanturile de Narciso Rodriguez For Her costă mai puțin decât Lovely: 23,22 € față de 36,87 €.

O estimare: mărimile 10ML au cam 60 de pulverizări (3ml), 200 (10ml) și 600 (30ml), cam 20 pe ml. Pulverizatoarele diferă, așa că ia cifrele ca reper. Prețuri fără livrare.

Două exemple calculate

  • O lună de weekenduri

    8 purtări a câte 3 pulverizări. Îți trebuie cam 1,2ml (24 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 1 × 3ml cu 11,61 €, și rămân cam 1,8ml. La o asemenea folosire, decanturile de Narciso Rodriguez For Her costă mai puțin decât Lovely: 11,61 € față de 36,87 €.

  • În fiecare zi, timp de un an

    365 purtări a câte 4 pulverizări. Îți trebuie cam 73ml (1.460 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml cu 203,22 €, și rămân cam 0ml. La o asemenea folosire, Lovely costă mai puțin decât decanturile de Narciso Rodriguez For Her: 36,87 € față de 203,22 €. E un alt parfum, nu originalul.

Clasamentul alternativelor la Narciso Rodriguez For Her: 6 dupe-uri cu rolul și prețul pe ml, pe primul loc Lovely de la Sarah Jessica ParkerDeschide imaginea la dimensiune completă într-o filă nouă
Ordonate după cât de aproape sunt de Narciso Rodriguez For Her. Prețul pe ml calculat din prețurile flacoanelor verificate pe 28 septembrie 2026.

Cea mai bună per ansamblu: Lovely

Flaconul Lovely de la Sarah Jessica Parker
LovelySarah Jessica ParkerCel mai bun per total

Lovely de Sarah Jessica Parker iese în față: trei surse, inclusiv o pagină de comparație Parfumo, îl compară cu Eau de Toilette. Pe pagina de comparație Parfumo, majoritatea membrilor care au votat îl consideră similar cu For Her Eau de Toilette, varianta în flacon negru. Lista de note publicată include lavandă, măr, lemn de trandafir, bergamotă și mandarină, apoi paciuli, narcisă și orhidee, iar la final mosc, note lemnoase, lemn de cedru și ambră albă. Comparând cele două liste, are în comun cu For Her bergamota, paciuliul, moscul și o notă de ambră.

Principala diferență ține de felul în care se așază la final. Un membru al forumului Fragrantica, care deține toate cele trei parfumuri discutate în acel fir, consideră că Lovely se apropie mai mult de Eau de Toilette, dar e mai aerat și îi lipsește nota cremoasă de vanilie din dry-down. Alți membri spun că ambele se bazează pe un acord de mosc egiptean, dar nu sunt interschimbabile; Lovely pune mai mult accent pe lavandă și cedru.

I se potrivește cuiva căruia îi place moscul din For Her, dar îl vrea mai ușor și mai ierbos, cu mai puțină dulceață la final. Bază: surse citate. Când un membru a cerut un înlocuitor pentru Eau de Toilette într-un fir separat de forum, mai mulți membri au numit Lovely, iar unul nu a fost de acord.

De ce această alegere?Surse: 3

Baza: Sursă numită

  1. Pe pagina de comparație a Parfumo, cei mai mulți membri care au votat consideră Lovely asemănător cu For Her Eau de Toilette; Lovely are note de lavandă, măr, lemn de trandafir, bergamotă și mandarină, apoi paciuli, narcisă și orhidee, iar la final mosc, note lemnoase, lemn de cedru și ambră albă Lovely vs For Her Eau de Toilette, Parfumo
  2. Un membru de pe forum care le are pe toate trei îl găsește pe Lovely mai apropiat de For Her Eau de Toilette, dar mai aerisit și fără faza de bază cu vanilie cremoasă a acestuia; alți membri spun că ambele au la bază un acord de mosc egiptean, dar nu sunt interschimbabile, Lovely mizând pe lavandă și cedru To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum
  3. Câțiva membri de pe forum numesc Lovely drept înlocuitor pentru For Her Eau de Toilette; unul nu este de acord A substitute for Narciso Rodriguez for her EDT?, Fragrantica forum

Cel mai apropiat în dry-down: Bright Rose

Flaconul Bright Rose de la Zara
Bright RoseZaraCel mai apropiat în fond

Bright Rose de la Zara este alegerea pe care un posesor de Lovely și de ambele versiuni For Her o consideră foarte apropiată. Includerea ei aici se bazează pe părerea acelui singur posesor, nu pe o comparație documentată a evoluției parfumului. Pe pagina sa Fragrantica, membrul o găsește foarte apropiată de For Her, mai ales de Eau de Toilette. Parfumo enumeră For Her Eau de Parfum, For Her Eau de Toilette și Lovely ca parfumuri similare, iar membrii de acolo o numesc o alternativă bine făcută la For Her. Sursele folosite nu oferă o listă de note pentru acest parfum, așa că asemănarea se bazează pe părerile celor care l-au purtat, nu pe note comune.

Principala diferență este trandafirul. Un alt membru Fragrantica îl găsește cu puțin mai puțin mosc, cu trandafirul mai prezent. Un al treilea îl compară cu varianta Eau de Parfum în flacon roz, așa că nu există un acord asupra versiunii de care se apropie mai mult.

Se potrivește cuiva care vrea moscul din For Her, dar într-o variantă îmblânzită de o notă mai pronunțată de trandafir și căruia nu-i pasă de care versiune se apropie mai mult. Bază: sursele menționate, paginile Fragrantica și Parfumo de mai sus.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Un membru care are Lovely și ambele versiuni For Her îl găsește foarte apropiat de For Her, mai ales de Eau de Toilette, dar cu dâră și persistență slabe; altul îl găsește un pic mai puțin moscat și cu mai mult trandafir; un al treilea îl aseamănă cu Eau de Parfum în sticla roz și îl simte pe piele vreo două ore Bright Rose by Zara, Fragrantica
  2. Parfumo le listează pe For Her Eau de Parfum, For Her Eau de Toilette și Lovely ca parfumuri similare; membrii îl numesc o alternativă bine făcută la For Her, cu persistență moderată Bright Rose by Zara, Parfumo

Cel mai mic preț: Look of Woman

Flaconul Look of Woman de la La Rive
Look of WomanLa RiveCel mai mic preț

Look of Woman de la La Rive costă cel mai puțin dintre clonele pentru care este indicat un preț, atât per flacon, cât și per ml, după cum arată tabelul comparativ. Pe pagina sa Parfumo sunt enumerate piersica și trandafirul, apoi ambra și moscul, urmate de paciuli și lemn de santal. Aceasta este piramida publicată pentru For Her Eau de Parfum, nu pentru Eau de Toilette. Față de varianta în flacon negru, listele au în comun ambra, moscul și paciuliul.

Principala diferență este parfumul vizat. Acesta este gândit pentru varianta în flacon roz, așa că, pe hârtie, înlocuiește deschiderea cu flori de portocal și osmanthus cu piersică și trandafir, iar baza cu vetiver și vanilie cu lemn de santal. Parfumo enumeră ambele versiuni For Her și Lovely ca parfumuri similare, iar membrii de acolo îl consideră foarte asemănător cu Eau de Parfum; unul îl găsește puțin mai discret. Pe pagina de comparație Parfumo, majoritatea membrilor care au votat îl consideră similar cu Eau de Parfum.

Se potrivește cuiva care cunoaște și apreciază varianta Eau de Parfum în flacon roz și vrea să cheltuiască cât mai puțin. Dacă varianta în flacon negru e cea pe care o iubești, așteaptă-te la un început diferit. Bază: sursele menționate, cele două pagini Parfumo.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Listează piersică și trandafir, apoi ambră și mosc, iar la urmă paciuli și lemn de santal — piramida publicată pentru For Her Eau de Parfum, nu pentru Eau de Toilette; Parfumo le listează pe ambele versiuni For Her și pe Lovely ca similare, iar membrii îl găsesc foarte asemănător cu Eau de Parfum, unul dintre ei spunând că e un pic mai discret Look of Woman (2023) by La Rive, Parfumo
  2. Pe pagina de comparație de pe Parfumo, majoritatea membrilor care au votat îl găsesc similar cu For Her Eau de Parfum Look of Woman vs For Her Eau de Parfum, Parfumo

O variantă mai blândă: Narissa For Her

Flaconul Narissa For Her de la Maison Alhambra
Narissa For HerMaison AlhambraVarianta mai blândă

Narissa For Her de la Maison Alhambra este alegerea în privința căreia părerile sunt cel mai împărțite. Comunitatea Parfumo îl clasifică drept similar ca miros cu For Her Eau de Toilette. Listele de note nu coincid: Fragrantica menționează piper roz, piersică și pară, apoi trandafir, tuberoză și iasomie, urmate de mosc, cedru, lemn de santal și vanilie, în timp ce un membru publică acolo o listă cu flori de portocal, osmanthus și mosc. Lista Fragrantica are în comun moscul și vanilia cu For Her; lista membrului are în comun florile de portocal, osmanthusul și moscul.

Principala diferență este intensitatea. Pe acea pagină Fragrantica, un membru îl găsește foarte apropiat de For Her, dar mai estompat, cu o proiecție mai slabă. Altul îl găsește mai lejer și mai puțin aspru, mai apropiat ca impresie de Lovely. Alții spun că nu se apropie deloc.

Se potrivește cuiva căruia For Her i se pare puțin prea ascuțit și care vrea o variantă mai discretă, acceptând că părerile celor care îl dețin sunt împărțite. Bază: sursele menționate, cu opinii împărțite pe Fragrantica.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Părerile membrilor sunt împărțite: unul îl găsește foarte apropiat de For Her, dar mai domolit, cu proiecție mai slabă; altul îl găsește mai lejer și mai puțin aspru, mai apropiat ca senzație de Lovely; alții spun că nu se apropie deloc. Piramida de pe Fragrantica (piper roz, piersică, pară; trandafir, tuberoză, iasomie; mosc, cedru, lemn de santal, vanilie) diferă de lista cu flori de portocal, osmanthus și mosc postată de un membru Narissa For Her by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Comunitatea de pe Parfumo îl clasifică drept un parfum cu miros similar cu For Her Eau de Toilette Narissa for Her by Maison Alhambra, Parfumo

O variantă mai proaspătă: Cleopatra

Flaconul Cleopatra de la Tocca
CleopatraToccaVarianta mai proaspătă

Cleopatra de la Tocca este comparat în principal cu Eau de Toilette. Membrii de pe pagina sa Fragrantica descriu un caracter de mosc similar, dar nu identic, iar câțiva vorbesc despre un mosc în care paciuliul iese în prim-plan. Sursele consultate nu oferă lista completă a notelor, așa că elementele comune sunt moscul și paciuliul menționate.

Principala diferență ține de luminozitate și de notele pământii. Un membru Fragrantica îl compară atât cu For Her Eau de Toilette, cât și cu Eau de Parfum, remarcând accente mai verzi și citrice. Un membru al forumului îl încadrează în aceeași familie de mosc egiptean ca For Her și Lovely, dar spune că are ceva mai mult citric și paciuli în prim-plan. Un membru Parfumo îl numește un apropiat de For Her și Lovely, cu accent mult mai puternic pe mosc și paciuli.

I se potrivește celui care își dorește moscul cu o notă mai verde, mai proaspătă și mai multă profunzime pământie. Bază: surse citate, de la membri Fragrantica și Parfumo.

De ce această alegere?Surse: 3

Baza: Sursă numită

  1. Membrii îl compară cu For Her: are un caracter de mosc similar, dar nu chiar același; unul îl aseamănă cu For Her Eau de Toilette și Eau de Parfum, cu note verzi și citrice mai pregnante, iar câțiva descriu un mosc dominat de paciuli, cu persistență bună Cleopatra by Tocca, Fragrantica
  2. Un membru de pe Parfumo îl numește un apropiat al parfumurilor Narciso Rodriguez For Her și Lovely, cu mult mai mult accent pe mosc și paciuli și cu proiecție și persistență puternice Cleopatra member write-up, Parfumo
  3. Un membru de pe forum îl încadrează în aceeași familie de parfumuri cu mosc egiptean ca For Her și Lovely, dar cu un pic mai mult accent pe citrice și paciuli To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum

O variantă mai întunecată: Musky Rose

Flaconul Musky Rose de la Dossier
Musky RoseDossierVarianta mai întunecată

Musky Rose de la Dossier este singura opțiune al cărei brand numește explicit legătura: pagina produsului Dossier spune că este inspirat de Narciso Rodriguez For Her, fără să precizeze versiunea. Brandul enumeră osmanthus, bergamotă și flori de portocal, apoi trandafir, piersică și iasomie, iar la final mosc, paciuli și mușchi de stejar. Judecând după liste, are în comun cu versiunea în flacon negru osmanthusul, bergamota, florile de portocal, moscul și paciuliul.

Principala diferență este baza. Fragrantica prezintă aceeași piramidă, care adaugă iasomie și mușchi de stejar la notele din For Her, iar printre acorduri apar cele pământii, de paciuli și de mușchi. Eticheta mai închisă se datorează bazei de mușchi de stejar și paciuli, nu intensității: brandul o descrie drept delicată.

I se potrivește cuiva căruia îi place latura pământie din For Her și care ar vrea o direcție mai mușchiată și mai florală, cu trandafir. La bază: surse nominalizate, pagina brandului și Fragrantica.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Casa spune că este inspirat de Narciso Rodriguez For Her și listează osmanthus, bergamotă și flori de portocal, apoi trandafir, piersică și iasomie, iar la urmă mosc, paciuli și mușchi de stejar, indicându-i intensitatea drept discretă Musky Rose, Dossier
  2. Fragrantica listează aceeași piramidă, care adaugă iasomie și mușchi de stejar notelor din For Her, iar printre acordurile sale se numără cel pământiu, de paciuli și de mușchi Musky Rose by Dossier, Fragrantica

Alternative autentice în stoc

Parfumuri originale cu aceeași atmosferă delicată și pudrată de mosc, fiecare disponibil ca decant umplut din flaconul original.

  1. Tom Ford

    White Suede

    Trandafir și crin peste piele întoarsă și mosc alb, cu lemn de santal și ambră: delicat și ușor pielos.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Maison Margiela

    Lazy Sunday Morning

    Aldehide, pară și lăcrămioare, apoi iris, flori de portocal și trandafir peste mosc alb: curat și pudrat.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Diptyque

    Fleur de Peau

    Piper roz și angelică peste iris și trandafir turcesc, pe o bază de mosc, ambretă și ambră cenușie: moscat și pudrat.

    3ml · 10ml · 30ml

Ce greșește fiecare clonă

Prima diferență ține de versiune. Eau de Toilette în flacon negru și Eau de Parfum în flacon roz sunt parfumuri diferite, iar clonele se raportează când la una, când la alta. Înainte să vezi cât de apropiată este o clonă, află cu ce versiune se compară.

Bright Rose este asociat când cu una, când cu cealaltă dintre cele două, iar Dossier numește For Her drept sursă de inspirație pentru Musky Rose, fără să precizeze versiunea.

A doua diferență ține de flori. În câteva dintre aceste liste apar trandafirul sau piersica în locul florii de portocal și al osmanthusului din Eau de Toilette, ceea ce face ca deschiderea să treacă de la una delicată și ușor fructată la una mai florală, cu trandafir, și mai rotundă. A treia diferență apare la final: cel puțin un proprietar duce dorul vaniliei cremoase din încheiere, iar baza pământie diferă de la o opțiune la alta.

Moscul în sine e partea simplă. Ghidul nostru despre parfumurile cu mosc alb explică ce este acest ingredient și cum se comportă.

Flacon clone sau un decant de 10ml din parfumul original?

Raportat la fiecare ml, clonele cu preț afișat costă mult mai puțin decât parfumul original. Pentru trei opțiuni nu apare niciun preț de listă în UE în tabelul comparativ, fiindcă nu a fost găsit unul la data verificării. La mărimea de 10ml, parfumul original ajunge la 3,32 €/ml (33,21 € în total), iar la 30ml, la 2,64 €/ml (79,20 €). Dacă îți place deja parfumul și îl porți zilnic, un flacon clone îți oferă mai mult volum pentru fiecare euro.

Privită ca decizie, situația arată altfel. Pentru 11,61 € primești cea mai mică mărime: un decant de 3ml, cu aproximativ 60 de pulverizări. După o săptămână în care îl porți pe piele, vei ști dacă parfumul original merită un flacon mai mare, dacă o clonă îți ajunge sau dacă nu ți se potrivește niciuna. Eau de Parfum Intense este disponibil și ca decant de 3ml, pentru 11,61 €, așa că poți purta ambele versiuni înainte să alegi. Pentru cifre din întregul catalog, consultă indicele prețului per ml și ghidul pentru cumpărat pe nevăzute.

Parfumuri autentice din aceeași familie

Dacă îți place atmosfera pudrată și moscată, dar vrei să încerci altă casă de parfumuri, trei parfumuri originale au ceva în comun cu ea. White Suede de Tom Ford, din 2009, așază trandafirul și crinul peste piele întoarsă și mosc alb, cu lemn de santal și ambră la bază: mai delicat, cu o notă de piele. Lazy Sunday Morning de Maison Margiela, din 2013, se deschide cu aldehide, lăcrămioare și pară, continuă cu iris, flori de portocal și trandafir, apoi cu ambretă, paciuli și mosc alb: proaspăt și curat. Fleur de Peau de Diptyque, din 2018, combină aldehide, piper roz, bergamotă și angelică cu iris și trandafir turcesc, pe o bază de mosc, ambretă, ambră cenușie și lemn de santal: moscat și pudrat. Toate trei se găsesc și ca decanturi, așa că poți purta două dintre ele pe parcursul unei săptămâni. Găsești și alte idei în ghidul nostru despre parfumuri cu miros curat.

Cum testezi un dupe

O bandă de hârtie pune în valoare notele de deschidere și ascunde baza, așa că testează-le pe piele. Poartă For Her singur o zi întreagă, apoi încearcă clona a doua zi. Dacă le porți separat, un parfum nu îți va influența felul în care îl percepi pe celălalt. Verifică-le în aceleași momente: imediat după pulverizare, după ce se așază și mai târziu în cursul zilei, când rămân doar moscul și notele de bază.

Un decant de 3ml de Narciso Rodriguez For Her îți ajunge pentru o săptămână de comparații. Dacă îl preferi pe cel original, un decant de 10ml, cu aproximativ 200 de pulverizări, îți oferă săptămâni întregi de purtare zilnică, iar un decant de 30ml, cu aproximativ 600 de pulverizări, e mărimea pe care o păstrezi. N-ai mai cumpărat niciodată un decant? Găsești toate noțiunile de bază în explicația noastră despre cum funcționează un decant de parfum.

Clonă sau original? Ce e bine să știi înainte

Pot încerca Narciso Rodriguez For Her într-un decant de 3ml sau 10ml?
Da, 10ML îl vinde ca decant de 3ml, 10ml sau 30ml, umplut din flaconul original. Un decant de 10ml are aproximativ 200 de pulverizări și încape în buzunar.
Sunt diferite versiunile Eau de Toilette și Eau de Parfum ale parfumului Narciso Rodriguez For Her?
Da, sunt compoziții diferite. Eau de Toilette din 2003, în flaconul negru, se deschide cu flori de portocal și osmanthus, peste note de mosc și ambră, în timp ce Eau de Parfum din flaconul roz este versiunea cu care sunt comparate cele mai multe clone dedicate, precum Look of Woman.
Care dupe pentru Narciso Rodriguez For Her e pe primul loc aici?
Lovely de Sarah Jessica Parker este alegerea cea mai bună per total în acest ghid. Majoritatea membrilor care au votat pe o pagină de comparație Parfumo îl consideră asemănător cu For Her Eau de Toilette, deși un membru al forumului îl găsește mai aerat și fără notele cremoase de vanilie din dry-down, iar alții spun că predomină lavanda și cedrul.
Se apropie Bright Rose by Zara de For Her?
Un proprietar crede că da: un membru care are Lovely și ambele variante For Her îl găsește foarte apropiat, mai ales de Eau de Toilette. Altul îl găsește mai puțin moscat, cu mai mult trandafir, iar un al treilea îl aseamănă cu Eau de Parfum în sticla roz.
Ce parfumuri compară fanii cu Narciso Rodriguez For Her?
Lovely, Bright Rose, Look of Woman, Narissa For Her, Cleopatra și Musky Rose sunt toate comparate cu el de fanii lor sau de casa de parfumuri care le-a creat. Dintre parfumurile autentice, White Suede, Lazy Sunday Morning și Fleur de Peau au în comun atmosfera de mosc pudrat.
Cum se compară clonele For Her cu originalul, raportat la ml?
Per ml, fiecare clonă pentru care am putut afla prețul costă mult mai puțin decât originalul. Un decant de 10ml din parfumul original costă 33,21 €, iar unul de 3ml costă 11,61 € dacă vrei să-l porți înainte să alegi.
Cât rezistă For Her pe piele?
Depinde de pielea ta și de vreme, așa că nimeni nu poate promite cât va rezista. Cel mai simplu mod de a verifica este să încerci un decant de 3ml, de aproximativ 60 de pulverizări, purtat câteva zile în rutina ta obișnuită.

Surse

  1. Lovely vs For Her Eau de Toilette, Parfumo
  2. To Narciso Rodriguez fans regarding Lovely by SJP, Fragrantica forum
  3. A substitute for Narciso Rodriguez for her EDT?, Fragrantica forum
  4. Bright Rose by Zara, Fragrantica
  5. Bright Rose by Zara, Parfumo
  6. Look of Woman (2023) by La Rive, Parfumo
  7. Look of Woman vs For Her Eau de Parfum, Parfumo
  8. Narissa For Her by Maison Alhambra, Fragrantica
  9. Narissa for Her by Maison Alhambra, Parfumo
  10. Cleopatra by Tocca, Fragrantica
  11. Musky Rose, Dossier
  12. Musky Rose by Dossier, Fragrantica

Cum am comparat

Fiecare alternativă e ordonată după cât de aproape urmează notele și baza lui Narciso Rodriguez For Her, pe baza arătată pentru ea în tabel. Prețurile din alte magazine sunt cele verificate pe 28 septembrie 2026 și se schimbă des; prețurile 10ML de pe această pagină sunt la zi.

10ML este independent și nu este afiliat cu Narciso Rodriguez sau cu casele alternativelor numite aici și nici susținut de ele. Numele lor sunt folosite doar pentru a identifica parfumurile comparate.

Poartă-l o săptămână, nu zece secunde.

Parfumuri de designer și de nișă în decanturi de 10ml, ca să porți un parfum zile la rând înainte să te hotărăști.

Vezi decanturile
  • Cel mai bun parfum pentru femei: 18 alegeri, de la fresh la ambrat

    Cel mai bun parfum pentru femei este cel în stilul pe care îl iubești deja. Am grupat 18 parfumuri pentru femei după stil și le-am comparat unul lângă altul. În plus, poți încerca trei decanturi ca să-l găsești pe al tău înainte să cumperi un flacon întreg.

    13 min de citit

  • Cum miroase paciuli? Terestru, dulce sau întunecat

    Paciuli miroase terestru, lemnos și vag dulce, și se ascunde în mult mai multe parfumuri decât crezi. Douăsprezece care îi arată fațetele, de la dulce-zaharos la proaspăt.

    11 min de citit

  • Black Opium: originalul comparat cu 6 alternative

    Șase alternative la Black Opium, comparate după note, sursele menționate și preț, cu detalii despre ce le deosebește de original. Sau încearcă mai întâi Black Opium, într-un decant de 3ml.

    12 min de citit

Toate ghidurile despre parfumuri