Valaya dupe 2026: 6 klonů vs. originál
Šest alternativ k Valaya srovnáváme podle společných tónů, uvedených zdrojů a cen s datem. Zjistíte také, v čem se každá liší od originálu. Nebo si nejdřív vyzkoušejte samotnou Valaya jako 3ml odstřik.
V tomto průvodci
Stručně
Nejlepší alternativou k Valaya je celkově Mystique Bouquet od Afnan, které většina hlasujících na Parfumo považuje za podobné. Členové Fragrantica, kteří vyzkoušeli oba klony, vidí Delilah Blanc od Maison Alhambra jako o něco bližší. Jeden z nich mu ale vytýká plošší vůni, další kratší výdrž. Nejnižší uvedenou cenu má Velvet Whisper od House of Thêom. Chcete raději originál? Valaya stojí 39,51 € za 10ml odstřik v 10ML.
6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 28. září 2026
Pořadí
- Mystique Bouquet45,50 € 80ml
- Delilah BlancBez ceny v EU
- Velvet Whisper18,95 € 75ml
- Valeria37,95 € 100ml
- Amara59,90 € 50ml
- Kiage 31149,00 € 50ml
Chcete raději originál?
Valaya
Parfums de MarlyStočeno z originálního flakonu
Alternativy: 0,25 €–1,20 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

Jak voní Valaya?
Valaya od Parfums de Marly vyšla v roce 2023 a je uvedena jako vůně pro ženy. V úvodu jiskří aldehydy, které doplňuje bílá broskev, bergamot a mandarinka. Srdcem je čistá bílá kytice: pomerančový květ a konvalinka, doplněné o Petalia, Nympheal a mahonii. Pod nimi se vine tenká linka vetiveru. Nejdéle se drží základ z pižma, Ambroxanu, Akigalawoodu a vanilky. Společně vytvářejí jemné, pudrové, pižmové doznívání, nikoli těžce sladký závěr. Vlastní popis vůně najdete na stránce Valaya značky.
Kdo skládá klon, musí zachytit dvě věci, které tvoří celou vůni: jiskřivý úvod a pižmový závěr. Členové ve svých komentářích níže opakovaně zmiňují obojí.
Eau de Parfum, nebo Valaya Exclusif?
Značka nyní nabízí dvě verze. Valaya Exclusif přišla v roce 2025 jako Extrait de Parfum a je uvedena jako unisex. Má vlastní seznam tónů: v úvodu mandle, bergamot a mandarinku; v srdci jasmín, pomerančový květ a bílé květiny; v základu Akigalawood, Ambroxan, santalové dřevo a vanilku. Mandle, jasmín a santalové dřevo jsou nové, bergamot, pomerančový květ, Akigalawood, Ambroxan a vanilka zůstaly z Eau de Parfum. Srovnávací stránky Parfumo, ze kterých tento průvodce vychází, porovnávají klony s Eau de Parfum. Diskusní vlákno citované u Valeria má ale v názvu Valaya Exclusif.
| Verze | Uvedení na trh | Koncentrace | Vonný profil |
|---|---|---|---|
| Valaya | 2023 | Eau de Parfum | Svěží, pudrová bílá květinová vůně s bergamotem a pomerančovým květem |
| Valaya Exclusif | 2025 | Extrait de Parfum | V úvodu mandle, v základu jasmín, santalové dřevo a vanilka |
Alternativy k Valaya ve srovnání
Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026
Fotografie flakonů: walmart.com, fragrantica.com, house-of-theom.com, versetparfums.uk, avaparifragrances.de
Porovnejte dva vedle sebe
Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.
- Srovnávací stránka Parfuma ukazuje, že velká většina hlasujících členů považuje Mystique Bouquet za vůni podobnou vůni Valaya; v pyramidách obou vůní jsou bílá broskev, bergamot, mandarinka, pomerančový květ, vetiver, pižmo a vanilka. Valaya vs Mystique Bouquet, Parfumo comparison
- Blok „vůně podobné“ u vůně Valaya na Parfumu uvádí Mystique Bouquet. Valaya (Eau de Parfum) by Parfums de Marly, Parfumo
- Členové komunity Fragrantica, kteří obě vůně porovnávali, považují Valaya kvůli aldehydům za jiskřivější a Mystique Bouquet za ovocně-květinovější, s liči, pivoňkou a základem z dubového mechu, který Valaya neuvádí; jeden člen ji označuje za velmi dobrý dupe k Valaya a silnější než Delilah Blanc. Mystique Bouquet by Afnan, Fragrantica
- Ve vlákně na fóru komunity Fragrantica o vůních podobných vůni Valaya jedna členka říká, že od chvíle, kdy objevila Mystique Bouquet, už necítí potřebu vlastnit Valaya a její pozdější fázi na kůži vnímá jako méně pižmovou. Scents like Valaya, Fragrantica forum
- Valaya stojí při nákupu méně: 14,31 € oproti 45,50 €.
- Mystique Bouquet vám dá víc parfému: 80ml oproti 3ml.
- 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.
Kolik potřebuji?
Zadejte, kolikrát chcete Valaya nosit a kolik střiků používáte.
Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).
Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Valaya méně než Mystique Bouquet: 28,62 € oproti 45,50 €.
Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.
Dva spočítané příklady
Měsíc víkendů
8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 14,31 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Valaya méně než Mystique Bouquet: 14,31 € oproti 45,50 €.
Každý den po celý rok
365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 242,82 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Mystique Bouquet méně než odstřiky parfému Valaya: 45,50 € oproti 242,82 €. Je to jiný parfém, ne originál.
Nejlepší celkově: Mystique Bouquet
Za Mystique Bouquet od Afnan stojí největší shoda. Na srovnávací stránce Parfumo ho velká většina hlasujících členů považuje za podobný Valaya. Obě vonné pyramidy tam mají společné tóny bílé broskve, bergamotu, mandarinky, pomerančového květu, vetiveru, pižma a vanilky. Parfumo ho uvádí také v sekci „podobné vůně“ u svého záznamu Valaya.
Hlavní rozdíl je v ovocnosti a jiskřivosti. Členové, kteří porovnávali obě vůně na Fragrantica, považují Valaya za jiskřivější z této dvojice díky aldehydům, zatímco Mystique Bouquet podle nich působí ovocněji a květinověji. Obsahuje liči, pivoňku a základ z dubového mechu, který Valaya ve svém seznamu tónů nemá. Ve vlákně fóra Fragrantica o vůních podobných Valaya jedna členka píše, že jeho rozvonění je méně pižmové, ale od chvíle, kdy ho objevila, už necítí potřebu vlastnit Valaya.
Hodí se pro někoho, kdo miluje broskev a květinové tóny Valaya a vyměnil by část její jiskřivosti za kulatější, ovocnější kytici. Jeden člen Fragrantica ji označuje za velmi dobrý dupe Valaya a silnější než Delilah Blanc. Základ: jmenovaný zdroj, srovnání a seznam podobných vůní na Parfumo a komentáře členů na Fragrantica.
Proč tahle volba?Zdroje: 4
Základ: Uvedený zdroj
- Srovnávací stránka Parfuma ukazuje, že velká většina hlasujících členů považuje Mystique Bouquet za vůni podobnou vůni Valaya; v pyramidách obou vůní jsou bílá broskev, bergamot, mandarinka, pomerančový květ, vetiver, pižmo a vanilka. Valaya vs Mystique Bouquet, Parfumo comparison
- Blok „vůně podobné“ u vůně Valaya na Parfumu uvádí Mystique Bouquet. Valaya (Eau de Parfum) by Parfums de Marly, Parfumo
- Členové komunity Fragrantica, kteří obě vůně porovnávali, považují Valaya kvůli aldehydům za jiskřivější a Mystique Bouquet za ovocně-květinovější, s liči, pivoňkou a základem z dubového mechu, který Valaya neuvádí; jeden člen ji označuje za velmi dobrý dupe k Valaya a silnější než Delilah Blanc. Mystique Bouquet by Afnan, Fragrantica
- Ve vlákně na fóru komunity Fragrantica o vůních podobných vůni Valaya jedna členka říká, že od chvíle, kdy objevila Mystique Bouquet, už necítí potřebu vlastnit Valaya a její pozdější fázi na kůži vnímá jako méně pižmovou. Scents like Valaya, Fragrantica forum
Nejpodobnější v rozvonění: Delilah Blanc
Tento nadpis je označení průvodce pro jeho nejpodobnější tip; níže citovaní členové porovnávají celou vůni, nejen její rozvonění. Delilah Blanc od Maison Alhambra má ze šesti vůní nejjednoznačnější výsledek: na stránce srovnání na Parfumo ji téměř všichni hlasující členové považují za podobnou Valaya. V obou pyramidách jsou tam uvedené bílá broskev, bergamot, mandarinka, pomerančový květ, vetiver, pižmo a vanilka. Také její záznam na Fragrantica uvádí stejnou skladbu: bergamot, bílou broskev a mandarinku, poté pomerančový květ a vetiver a nakonec pižmo a vanilku.
Hlavní rozdíl je v jiskřivosti. Členové Fragrantica, kteří vyzkoušeli oba klony, říkají, že Delilah Blanc působí Valaya o něco blíž než Mystique Bouquet, jejich názory se ale neshodují: jednomu připadá plošší, jako nápoj, který ztratil bublinky, jiný říká, že nevydrží tak dlouho. Podle uvedených seznamů v pyramidě Delilah Blanc na Fragrantica chybí aldehydy, Ambroxan a Akigalawood z Valaya.
Hodí se pro někoho, kdo chce co nejpodobnější celkový dojem z Valaya a spokojí se s méně výrazným, méně jiskřivým výsledkem. Tabulka u ní neuvádí cenu v EU, protože v den kontroly nebyla skladem. Základ: jmenovaný zdroj, srovnání na Parfumo a komentáře členů na Fragrantica.
Proč tahle volba?Zdroje: 3
Základ: Uvedený zdroj
- Srovnávací stránka Parfuma ukazuje, že téměř všichni hlasující členové považují Delilah Blanc za podobnou Valaya; v pyramidách obou vůní jsou bílá broskev, bergamot, mandarinka, pomerančový květ, vetiver, pižmo a vanilka. Valaya vs Delilah Blanc, Parfumo comparison
- Členové komunity Fragrantica, kteří vyzkoušeli oba klony vůně Valaya, říkají, že Delilah Blanc má k vůni Valaya o něco blíž než Mystique Bouquet, jeden ji však vnímá jako plošší, jako nápoj, který ztratil bublinky, a další říká, že nevydrží tak dlouho. Mystique Bouquet by Afnan, Fragrantica
- Fragrantica uvádí bergamot, bílou broskev a mandarinku; pomerančový květ a vetiver; pižmo a vanilku. Delilah Blanc by Maison Alhambra, Fragrantica
Nejnižší cena: Velvet Whisper
Velvet Whisper od House of Thêom má ze všech klonů, u kterých lze v tabulce uvést cenu, nejnižší cenu, ať se díváte na cenu flakonu, nebo na cenu za ml. Na stránce srovnání na Parfumo ji velká většina hlasujících členů považuje za podobnou Valaya. Obě vůně mají společné tóny bergamotu, mandarinky, broskve, pomerančového květu, vetiveru a pižma.
Hlavní rozdíl je v úvodu. Velvet Whisper k těmto společným tónům přidává rebarboru, lilii a ambru. Jeden člen v příspěvku na její stránce na Parfumo píše, že zamíří rovnou k čistému, pudrovému rozvonění Valaya a vynechá ovocný úvod, takže působí trochu plošeji a přímočařeji. Jiný člen ji označuje za Valaya za dostupnější cenu a Parfumo řadí Valaya na první místo v oddílu „vůně podobné“.
Hodí se pro někoho, koho na Valaya nejvíc baví čisté, pudrové doznívání a komu nebude chybět broskev v úvodu. Základ: jmenovaný zdroj, srovnání na Parfumo a texty členů.
Proč tahle volba?Zdroje: 2
Základ: Uvedený zdroj
- Srovnávací stránka Parfuma ukazuje, že velká většina hlasujících členů považuje Velvet Whisper za podobnou vůni Valaya; obě uvádějí bergamot, mandarinku, broskev, pomerančový květ, vetiver a pižmo, zatímco Velvet Whisper přidává rebarboru, lilii a ambru. Valaya vs Velvet Whisper, Parfumo comparison
- Parfumo uvádí Valaya jako první v bloku „vůně podobné“ u Velvet Whisper; jeden člen píše, že se vůně bez ovocného úvodu rovnou dostává k čisté, pudrové pozdější fázi vůně Valaya na kůži a je o něco plošší a lineárnější, další ji označuje za Valaya za dostupnější cenu. Velvet Whisper by House of Thêom, Parfumo
Jemnější varianta: Valeria
Valeria od Verset Parfums zachovává květiny, ale ubírá na pižmu. Její seznam tónů tu není uvedený, takže srovnání vychází z popisů členů komunity. Členka, která Valayu vlastní, popisuje na Fragrantice Valerii jako Valayu s méně pižma a více květin. Celkově jí připadá velmi podobná, na její kůži ale vydrží kratší dobu. Také člen komunity, který hledá alternativu k Valaye, ji ve vlákně na fóru Fragrantica považuje za velmi podobnou, chybí mu v ní však pižmovost.
Hlavní rozdíl je v základu. Vedle jemnějšího pižma si člen fóra všímá kovového akordu, který se rozvine při doznívání vůně. Jinému členovi Fragranticy ve Valaye chybí broskev a z Akigalawood cítí lehce kouřový nádech.
Hodí se pro někoho, komu je pižma ve Valaye příliš mnoho a dává přednost tomu, když vyniknou květiny. Podklad: jeden jmenovaný zdroj, popisy členů na Fragrantice a jejím fóru.
Proč tahle volba?Zdroje: 2
Základ: Uvedený zdroj
- Členka komunity Fragrantica, která vlastní Valaya, popisuje vůni Valeria jako Valaya s menším množstvím pižma a s více květinami, velmi podobnou, ale s kratší výdrží na své kůži; jinému členovi u vůně Valeria chybí broskev z Valaya a všímá si lehkého kouřového nádechu akigalového dřeva. Valeria by Verset Parfums, Fragrantica
- Ve vlákně na fóru komunity Fragrantica člen hledající alternativu k vůni Valaya považuje Valeria za velmi podobnou, ale bez pižmovosti, s kovovým akordem v pozdější fázi na kůži. Similar perfumes to Valaya Exclusif, Fragrantica forum
Sladší varianta: Amara
Amara od Avapari se podle seznamu tónů Valaye nejvíce podobá. Na stránce Parfumo je Valaya jako první uvedena v kategorii „vůně podobné“ a vonná pyramida se té její velmi blíží: aldehydy, bílá broskev, bergamot a mandarinka; mahonie, konvalinka, Nympheal, pomerančový květ, Petalia a vetiver; Akigalawood, Ambroxan, pižmo a vanilka.
Hlavní rozdíl je v poměru jednotlivých tónů. Parfumo řadí Amaru mezi květinově sladké vůně, zatímco Valayu mezi svěží květinové. Člen na německé verzi Parfumo píše, že si Amara z Valayi něco bere, ale působí jako vůně sama o sobě: je méně přímočará, zelenější a citrusovější a chybí jí ostře syntetický čistý tón.
Hodí se pro někoho, komu se líbí stavba Valayi, ale chtěl by ji sladší, nebo komu její čistý nádech připadá příliš ostrý. Podklad: jeden jmenovaný zdroj, seznam na Parfumo a popis člena komunity.
Proč tahle volba?Zdroje: 2
Základ: Uvedený zdroj
- Parfumo uvádí Valaya jako první v bloku „vůně podobné“ u vůně Amara a řadí ji mezi květinově sladké, zatímco Valaya řadí mezi svěže květinové; uvedená pyramida obsahuje aldehydy, bílou broskev, bergamot a mandarinku; mahonii, konvalinku, Nympheal, pomerančový květ, Petalia a vetiver; Akigalawood, Ambroxan, pižmo a vanilku. Amara by Avapari, Parfumo
- Člen komunity Parfumo píše, že Amara si bere něco z Valaya, ale působí jako samostatná vůně: je méně lineární, má zelenější a citrusovější tóny a chybí jí ostrý syntetický čistý tón. Amara von Avapari, Parfumo
Prémiová alternativa: Kiage 311
Kiage 311 je prémiovou volbou díky deklarované intenzitě, ne ceně: v tabulce nejde o nejdražší klon v přepočtu na ml. Vlastní stránka Kiage uvádí Valayu jako inspiraci, označuje vůni jako Duftzwilling, německy „vonné dvojče“, a deklaruje podíl vonných olejů vyšší než u Eau de Parfum. Mezi uvedené tóny patří bergamot, mandarinka a bílá broskev; pomerančový květ, bílé květiny a vetiver; Akigalawood, Ambrofix, pižmo a vanilka.
Hlavní rozdíl je podle seznamů v tom, co chybí a co je nahrazené. Aldehydy tu nejsou, místo Ambroxanu uvedeného u Valayi je Ambrofix a obecné „bílé květiny“ nahrazují konvalinku, Petalia, Nympheal a mahonii, které Valaya uvádí.
Hodí se pro někoho, kdo chce obrysy Valayi v klonu, který jeho výrobce popisuje jako koncentrovanější. Podklad: pouze vlastní stránka výrobce, takže jde o tvrzení značky, nikoli nezávislý zdroj.
Proč tahle volba?Zdroje: 1
Základ: Uvedený zdroj
- Vlastní stránka Kiage uvádí Valaya jako inspiraci pro Kiage 311, označuje vůni za dvojče (Duftzwilling), deklaruje podíl vonných olejů vyšší než u eau de parfum a uvádí bergamot, mandarinku a bílou broskev; pomerančový květ, bílé květiny a vetiver; Akigalawood, Ambrofix, pižmo a vanilku. Kiage 311, Kiage
Autentické alternativy v naší nabídce
Originální parfémy, které mají část čistého charakteru bílých květin Valaya; každý nabízíme jako odstřik stáčený z originálního flakonu.
Ex Nihilo
Fleur Narcotique
Liči, bergamot a broskev nad jasmínem, pomerančovým květem a pivoňkou, v základu pižmo, mech a santalové dřevo: ovocná vůně s bílými květy.
3ml · 10ml
Frederic Malle
Acne Studios
Aldehydy, broskev, pomerančový květ a konvalinka nad santalovým dřevem, pižmem, vanilkou a heliotropem: pudrová a mýdlová vůně.
3ml · 10ml · 30ml
Ex Nihilo
Blue Talisman
Hruška, bergamot a zázvor s pomerančovým květem nad Akigalawood, pižmem a Ambrofix: svěžejší a dřevitější vůně.
3ml · 10ml
V čem klony zaostávají
Když porovnáme komentáře členů se seznamy tónů, ukážou se tři nedostatky. Prvním je jiskřivost. Delilah Blanc i Velvet Whisper označil vždy jeden člen za plošší vůni. V seznamech tónů ani jedné z nich nejsou aldehydy, které bílé květinové vůni dodávají jiskřivý, vzdušný začátek.
Druhým je pižmo. Tři členové komunity u Mystique Bouquet a Valerie uvádějí, že při doznívání působí méně pižmově než Valaya.
Třetí rozdíl je ovocný začátek. Jednomu členovi u Velvet Whisper chybí ovocné úvodní tóny, jinému zase ve Valerii chybí broskev. Když klon vystihne základ, ale přijde o prvních pár jiskřivých minut, může připomínat závěr Valaye, jen bez jejího začátku.
Celý flakon klonu, nebo Valaya v menším balení?
Při přepočtu na ml vychází každý klon, u kterého lze cenu v tabulce uvést, levněji než originál. 10ml odstřik Valaya stojí 39,51 €, tedy 3,95 €/ml za ml; 30ml stojí 94,50 €, tedy 3,15 €/ml za ml. Pokud už víte, že vám tento čistý květinový styl sedí, a chcete ho nosit každý den ve větším množství, klon vám za stejné peníze nabídne větší objem.
Jinak je to, když teprve zjišťujete, jestli je Valaya vůbec pro vás. Nejmenší balení, 3ml s přibližně 60 střiky, stojí 14,31 €. Můžete zvolit 10ml odstřik s přibližně 200 střiky nebo 30ml s přibližně 600. Valaya Exclusif je k dispozici také jako 3ml za 16,11 €, pokud chcete před výběrem vyzkoušet obě verze. V našem přehledu ceny za ml najdete srovnání všech velikostí, které prodáváme, podle jednotlivých parfémových domů.
Čisté bílé květinové vůně od dalších značek
Pokud hledáte čistou bílou květinovou vůni od jiné značky, tři originální parfémy mají něco společného. Fleur Narcotique od Ex Nihilo z roku 2022 spojuje liči, bergamot a broskev s jasmínem, pomerančovým květem a pivoňkou na základu z pižma, mechu a santalového dřeva. Ovocně-květinový směr tu stojí sám za sebe. Acne Studios od Frederic Malle z roku 2024 si jako jediná zachovává aldehydy. Najdete v ní bergamot a mandarinku, srdce z broskve, pomerančového květu, konvalinky, jasmínu, růže a fialky a pudrový základ ze santalového dřeva, kadidla, Iso E Super, pižma, vanilky a heliotropu. Blue Talisman od Ex Nihilo z roku 2023 působí svěžeji a dřevitěji: hruška, bergamot, mandarinka a zázvor, pak pomerančový květ a Georgywood a nakonec Akigalawood, pižmo a Ambrofix. Všechny jsou dostupné v odstřicích, takže můžete během dvou týdnů střídat několik vůní, než se rozhodnete.
Jak vyzkoušet dupe
Papírek ukáže hlavně úvod, proto originál i klon vyzkoušejte na kůži. Jeden noste jeden den a druhý jindy, ne oba najednou. Jinak by jeden mohl ovlivnit, jak vnímáte druhý. U obou sledujte stejné chvíle: první střik, srdce po odeznění úvodních tónů a pozdější rozvonění, až se vůně usadí. U Valaya věnujte pozornost jiskřivému začátku a pižmovému závěru. Právě v těchto místech podle členů klony zaostávají.
3ml Valaya s přibližně 60 střiky vám dá několik dní na férové srovnání. Pokud vám originál vyhovuje víc, pořiďte si 10ml odstřik: přibližně 200 střiků vám vystačí na několik týdnů každodenního nošení. Kupujete malé balení poprvé? Základy najdete v našem článku o odstřicích parfémů a další možnost popisujeme na stránce o tom, jak vyzkoušet parfém před koupí celého flakonu. Chcete-li Valaya porovnat s vůní ze stejného domu, přečtěte si Delina vs Valaya. Přehled širší nabídky najdete v průvodci po parfémech Parfums de Marly nebo po čistých parfémech.
Klon, nebo originál? Co vědět předem
- Mohu Valaya nosit několik dní, než si vyberu dupe?
- 10ML prodává Valaya jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik stáčený z originálního flakonu. 3ml vystačí přibližně na 60 střiků, takže vůni můžete nosit několik dní a porovnat ji s kterýmkoli klonem.
- Které dupe Valaya vede naše pořadí?
- Mystique Bouquet od Afnan je v tomto přehledu nejlepší volbou celkově: velká většina hlasujících členů na srovnávací stránce Parfumo ho považuje za podobný a obě vonné pyramidy uvádějí bílou broskev, bergamot, mandarinku, pomerančový květ, vetiver, pižmo a vanilku. Členové Fragranticy ho vnímají jako ovocnější a květinovější a méně jiskřivý než Valaya.
- Nakolik je Delilah Blanc podloženou alternativou k Valaya?
- Má silnou podporu: téměř všichni hlasující členové na srovnávací stránce Parfumo ji považují za podobnou a členové Fragranticy, kteří vyzkoušeli oba klony, říkají, že je Valaya o něco bližší než Mystique Bouquet. Jednomu členovi ale připadá plošší a další říká, že nevydrží tak dlouho.
- Jaký je rozdíl mezi Valaya a Valaya Exclusif?
- Valaya je Eau de Parfum z roku 2023 s aldehydy, bílou broskví, bílými květy, pižmem a vanilkou. Valaya Exclusif je Extrait de Parfum z roku 2025 s mandlemi, jasmínem a santalovým dřevem; aldehydy, broskev ani pižmo neobsahuje. Klony v tomto průvodci srovnáváme s Eau de Parfum.
- Vycházejí klony Valaya levněji za ml než odstřik?
- Každý klon s cenou v EU uvedenou ve srovnávací tabulce stojí v přepočtu na ml méně než originál. 10ml odstřik Valaya stojí 39,51 € (3,95 €/ml) a 3ml 14,31 €.
- Které klony jsou spojovány s Valaya a kým?
- Mystique Bouquet, Delilah Blanc, Velvet Whisper, Valeria, Amara a Kiage 311 spojuje s Valaya Parfumo, členové Fragranticy nebo jejich výrobce. Z autentických parfémů sdílí Acne Studios od Frederic Malle její aldehydy, broskev, pomerančový květ, konvalinku, pižmo a vanilku; Fleur Narcotique a Blue Talisman mají společný bergamot a pomerančový květ.
- Jak dlouho mi Valaya vydrží?
- Záleží na vaší pokožce a počasí, proto výdrž neslibujeme. Několik dní noste 3ml odstřik, který vystačí přibližně na 60 střiků, a sledujte, jak se na vás vůně chová. Pak se rozhodněte, jestli zvolit větší velikost.
Zdroje
- Valaya Eau de Parfum, Parfums de Marly
- Valaya (Eau de Parfum) by Parfums de Marly, Parfumo
- Valaya vs Mystique Bouquet, Parfumo comparison
- Mystique Bouquet by Afnan, Fragrantica
- Scents like Valaya, Fragrantica forum
- Valaya vs Delilah Blanc, Parfumo comparison
- Delilah Blanc by Maison Alhambra, Fragrantica
- Valaya vs Velvet Whisper, Parfumo comparison
- Velvet Whisper by House of Thêom, Parfumo
- Valeria by Verset Parfums, Fragrantica
- Amara by Avapari, Parfumo
- Kiage 311, Kiage
Jak jsme srovnávali
Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Valaya, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 28. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.
10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Parfums de Marly ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.
Noste ho týden, ne deset vteřin.
Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.
Prohlédnout odstřikyČtěte dál
Delina: originál a 7 alternativ ve srovnání
Sedm alternativ k Delina od Parfums de Marly porovnaných podle tónů a podle toho, kde se každá odchyluje od originálu. Nebo si nejdřív vyzkoušejte skutečnou Delinu jako 3ml odstřik.
Co je oud? Jak voní parfém s oudem a 16 vůní od jemných po temné
Oud je tmavá pryskyřice, která vzniká uvnitř agarového dřeva. V parfému voní dřevitě, kouřově a pryskyřičně. Přečtěte si, co oud je a jak voní, a seznamte se se 16 parfémy s oudem seřazenými od jemných po temné.
Nejlepší parfémy pro muže: 18 tipů podle stylu a odpověď na otázku po vodě po holení
Nejlepší pánský parfém je ten, po kterém už teď saháte podle svého stylu. Osmnáct pánských vůní rozdělených podle stylu, srovnání vedle sebe, tipy ve stylu „nosíte-li tohle, zkuste tamto“ a vysvětlení, co vlastně znamená voda po holení.