Amouage Reflection Man dupe-ok 2026: 7 klón az eredetivel szemben

Hét Reflection Man illatutánzat: mi közös bennük az eredeti Amouage illattal, és miben térnek el tőle? Az árak a feltüntetett időpontban érvényesek. Vagy előbb próbáld ki az eredetit 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a Khadlaj Shiyaaka For Men a legjobb Amouage Reflection Man-illatutánzat: a leírása az eredeti rozmaringját, neroliját, íriszét és száraz fáit sorolja fel. A The Dua Brand Desert Reflectionje a leszáradásban áll a legközelebb hozzá, az Al Haramain Mystique Homme-jának pedig a legalacsonyabb az ára, bár az hasonlít a legkevésbé. Az eredetit keresed? A Reflection Man 41,31 € egy 10ml-es dekantban a 10ML-nél.

7 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Shiyaaka For MenÖsszességében a legjobb Khadlaj15,10 € 100ml
  2. Desert ReflectionA leszáradásban a legközelebbi The Dua BrandNincs uniós ár
  3. The Run WayÉdesebb változat Alexandria FragrancesNincs uniós ár
  4. Killer Oud RevolutionFrissebb változat Paris Corner23,96 € 100ml
  5. HartleyPrémium alternatíva Mazzolari148,00 € 100ml
  6. Mystique HommeA legolcsóbb Al Haramain13,20 € 100ml
  7. Acqua di Parisis Venezia for MenSötétebb változat Reyane TraditionNincs uniós ár

Inkább az eredetit választanád?

Reflection Man

AmouageAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,13 €–1,48 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg halványkék háttér előtt: Prada L'Homme, Amouage Reflection Man és Prada L'Homme L'Eau

Milyen illatú a Reflection Man?

Amouage Reflection Man flakon
Az eredetiReflection ManAmouage

Az Amouage Reflection Man illata 2006-ban jelent meg, és férfiaknak készült. Gyógynövényes, friss nyitánya rozmaringgal, rózsaszín borssal és a petitgrain kesernyés zöldességével indul. Szívében ragyogó jázmin, neroli és ylang-ylang alkot csokrot, amelynek hűvös, púderes lezárást ad az íriszgyökér. Alatta szantálfa, cédrus, vetiver és pacsuli húzódik, így a fehér virágok sima, enyhén földes fákra simulnak. A parfümház a saját Reflection Man oldalán mutatja be az illatot.

Bármelyik illatutánzatnál az egyensúly megtartása a nehéz. A virágoknak és a púderes jegyeknek tisztának, légiesnek kell maradniuk, a fáknak pedig úgy kell előtérbe kerülniük, hogy az illat ne váljon édessé vagy nehézzé.

Jázmin, szantálfa és neroli nyersanyagként: illatjegyek ebből: Amouage Reflection Man
A képen: jázmin, szantálfa és neroli, illatjegyek ebből: Reflection Man.

Reflection Man vagy Reflection 45 Man?

Az Amouage 2021-ben megjelentette a Reflection 45 Man illatot is. Megtartja a jázmint, a nerolit, az íriszt, valamint a szantálfából, cédrusból, vetiverből és pacsuliból álló alapot, de melegebb illatot épít köréjük. Levendula, borókabogyó, kardamom és muskotályzsálya nyitja; a tonkabab és a vanília lágyítja a szívét; a tömjén, a mirha és az opoponax mélyíti az alapját. Az útmutató minden forrása a Reflection Manhez, nem a 45-höz hasonlítja az illatutánzatokat, ezért ellenőrizd, melyiket keresed.

A Reflection Man két változata és a hozzájuk legközelebb álló választás
VáltozatMegjelenés éveIllatjegyekA legközelebbi választás itt
Reflection Man2006Borsos gyógynövények, fehér virágok és púderes írisz szantálfával, cédrussal és vetiverrelShiyaaka For Men
Reflection 45 Man2021Levendulával, vaníliával, tonkababbal és gyantákkal egészül ki, így melegebb alapot kapAz útmutató forrásai nem neveznek meg hozzá illatot

Reflection Man-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Shiyaaka For Men Khadlaj
Megnevezett forrás Forrás
15,10 € 100ml
0,15 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Desert Reflection The Dua Brand
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
3Édesebb változat The Run Way Alexandria Fragrances
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
4Frissebb változat Killer Oud Revolution Paris Corner
Megnevezett forrás Forrás
23,96 € 100ml
0,24 €/ml
5Prémium alternatíva Hartley Mazzolari
Megnevezett forrás Forrás
148,00 € 100ml
1,48 €/ml
6A legolcsóbb Mystique Homme Al Haramain
Megnevezett forrás Forrás
13,20 € 100ml
0,13 €/ml
7Sötétebb változat Acqua di Parisis Venezia for Men Reyane Tradition
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—

Üvegfotók: fragrantica.com, thescentbase.com, fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, shop.alharamainperfumes.com, fragrancemarket.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontReflection ManAmouageShiyaaka For MenKhadlaj
Ár milliliterenként
3ml: 5,07 €/ml · 10ml: 4,13 €/ml · 30ml: 3,30 €/ml
0,15 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Reflection Man parfümhöz hasonlítunk
  • A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége a Shiyaaka For Ment (amelyet Shiyaaka Silver néven is árulnak) a Reflection Manhez hasonlónak jelölte; mindkettőben rozmaring, neroli, jázmin, ylang-ylang, írisz, vetiver, cédrus és pacsuli szerepel. Reflection Man vs Shiyaaka for Men, Parfumo comparison
  • Egy Reflection Man-alternatívát kereső Fragrantica-fórumtémában egy tag a Shiyaakát nevezi a legjobb Reflection-klónnak; a kérdező megvette, és nagyon hasonlónak találta, apró különbségekkel: kissé édesebb és kevésbé fás. Alternative to Reflection Man, Fragrantica forum
  • A Fragrantica rozmaringot, keserűnarancslevelet és borsot; nerolit, íriszgyökeret és jázmint; cédrust, vetivert és pacsulit sorol fel. Shiyaaka For Men by Khadlaj Perfumes, Fragrantica
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Shiyaaka For Men vásárláskor olcsóbb (15,10 €, illetve 15,21 €).
  • Shiyaaka For Men több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Reflection Man illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb30,42 €0ml marad
  • 1 × 10ml41,31 €4ml marad
  • 1 × 30ml99,00 €24ml marad
  • Shiyaaka For Men (Khadlaj): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül15,10 €94ml marad

Ennyi viselésnél Shiyaaka For Men olcsóbb, mint a(z) Reflection Man dekantjai (15,10 €, illetve 30,42 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 15,21 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél Shiyaaka For Men olcsóbb, mint a(z) Reflection Man dekantjai (15,10 €, illetve 15,21 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 254,52 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Shiyaaka For Men olcsóbb, mint a(z) Reflection Man dekantjai (15,10 €, illetve 254,52 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Reflection Man alternatívák rangsora: 7 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Khadlaj Shiyaaka For MenA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Reflection Man. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A legjobb összességében: Shiyaaka For Men

Khadlaj Shiyaaka For Men flakon
Shiyaaka For MenKhadlajÖsszességében a legjobb

A Khadlaj Shiyaaka For Men, amelyet Shiyaaka Silver néven is árulnak, papíron sok illatjegyet oszt meg a Reflection Mannel. A Parfumo összehasonlító oldalán mindkét parfümben szerepel rozmaring, neroli, jázmin, ylang-ylang, írisz, vetiver, cédrus és pacsuli, és az ott szavazó tagok nagy többsége hasonlónak ítéli a két illatot. A Fragrantica adatlapja saját illatpiramisát közli: rozmaring, petitgrain és bors, majd neroli, írisz és jázmin, végül cédrus, vetiver és pacsuli.

A fő különbség, hogy egy kicsit édesebb, és valamivel kevésbé fás. Egy Fragrantica-fórumtémában, ahol egy tag a Reflection Manhez keresett alternatívát, az egyik válasz a Shiyaakát nevezte a legjobb Reflection-klónnak. A kérdező végül megvette, és nagyon hasonlónak találta, kisebb eltérésekkel: egy árnyalattal édesebb, és nem egészen olyan fás.

Annak lehet jó választás, aki kedveli a gyógynövényes nyitányt, valamint a neroli és az íriszgyökér alkotta szívjegyeket, és nem bánja a valamivel lágyabb, édesebb lecsengést. Alap: megnevezett források, a Parfumo összehasonlítása és a Fragrantica fórumbejegyzése.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége a Shiyaaka For Ment (amelyet Shiyaaka Silver néven is árulnak) a Reflection Manhez hasonlónak jelölte; mindkettőben rozmaring, neroli, jázmin, ylang-ylang, írisz, vetiver, cédrus és pacsuli szerepel. Reflection Man vs Shiyaaka for Men, Parfumo comparison
  2. Egy Reflection Man-alternatívát kereső Fragrantica-fórumtémában egy tag a Shiyaakát nevezi a legjobb Reflection-klónnak; a kérdező megvette, és nagyon hasonlónak találta, apró különbségekkel: kissé édesebb és kevésbé fás. Alternative to Reflection Man, Fragrantica forum
  3. A Fragrantica rozmaringot, keserűnarancslevelet és borsot; nerolit, íriszgyökeret és jázmint; cédrust, vetivert és pacsulit sorol fel. Shiyaaka For Men by Khadlaj Perfumes, Fragrantica

A legközelebbi a lecsengésben: Desert Reflection

The Dua Brand Desert Reflection flakon
Desert ReflectionThe Dua BrandA leszáradásban a legközelebbi

Ha a lecsengés a fontos, a The Dua Brand Desert Reflection a legjobb választás. A márka az Amouage Reflection Man illatát nevezi meg ihletőjeként, és extrait de parfumként árulja. A Parfumo összehasonlító oldalán a két illatban közös a rozmaring, a neroli, a jázmin, a szantálfa és a pacsuli, és a szavazó tagok többsége hasonlónak tartja őket.

A fő különbség a nyitányban és az intenzitásban rejlik. Egy Parfumo-tag a Reflection Mannél jóval erősebbnek találja, a nyitányát pedig kissé szintetikusnak érzi. A lecsengéshez érve ez a tag már nem észlel különbséget az eredetihez képest. Ez egyetlen ember beszámolója, ezért támpontként kezeld, ne végső ítéletként.

Annak való, akinek az a legfontosabb, hogyan simul le az illat, és nem bánja, ha a nyitány hangosabb és kevésbé kifinomult. Alap: megnevezett források, a parfümház saját oldala, a Parfumo összehasonlítása és egy tag beszámolója.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Parfumo-tag szerint a Desert Reflection jóval erősebb a Reflection Mannál, a nyitánya pedig kissé szintetikus, de a leszáradásban nem érez különbséget az eredetihez képest. Desert Reflection, member write-up (Parfumo)
  2. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok többsége hasonlónak jelöli a két illatot; közös jegyeik a rozmaring, a neroli, a jázmin, a szantálfa és a pacsuli. Reflection Man vs Desert Reflection, Parfumo comparison
  3. A ház az Amouage Reflection Manjét nevezi meg ihletforrásként, és extrait de parfumként árulja. Desert Reflection, The Dua Brand

Édesebb változat: The Run Way

Alexandria Fragrances The Run Way flakon
The Run WayAlexandria FragrancesÉdesebb változat

A The Run Way az Alexandria Fragrances-től egy olyan parfümház illata, amelynek saját termékoldala az Amouage Reflection Mant nevezi meg kiindulópontként. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak ítéli a két illatot. Az itt hivatkozott források nem sorolják fel a jegyeit, így a közös vonásokról viselők számolnak be: egy Parfumo-tag, akinek megvan a Reflection Man jelenlegi és vintage változata is, nagyon közelinek találja a szívjegyeket.

A fő különbség az édesség, amely végig megmarad. A tag szerint a Reflection Man az alapban fásabbá és kevésbé édessé válik, míg a The Run Way a végéig megőrzi virágos édességét. Az illat Fragrantica-oldalán azok a tagok, akik ismerik az eredetit, nagyon hasonlónak tartják a leszáradást, de a The Run Way-t kissé édesebbnek, virágosabbnak és kevésbé fásnak érzik, kevesebb rózsaszín borsos fűszerességgel. Egyikük kevésbé ragyogónak is találja.

Annak való, aki szereti az eredeti fehér virágos szívét, és jobban örülne, ha az nem válna szárazzá. Alap: megnevezett források, a Parfumo összehasonlítása, egy tag beszámolója és Fragrantica-hozzászólások.

Miért ez a választás?Források: 4

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Reflection Mant ismerő Fragrantica-tagok nagyon hasonlónak írják le a leszáradásukat; a The Run Way kissé édesebb, virágosabb és kevésbé fás, a rózsaborsos fűszeressége pedig visszafogottabb. Egy tulajdonos kevésbé ragyogónak érzi. The Run Way by Alexandria Fragrances, Fragrantica
  2. Egy jelenlegi és vintage Reflection Man-tulajdonos Parfumo-tag nagyon közelinek találja a szívjegyeket; az alapban a Reflection Man fásabbá válik és veszít az édességéből, míg a The Run Way az illat végéig virágosan édes marad. The Run Way, member write-up (Parfumo)
  3. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok többsége hasonlónak jelöli a két illatot. Reflection Man vs The Run Way, Parfumo comparison
  4. A ház szerint a The Run Wayt az Amouage Reflection Man ihlette. The Run Way, Alexandria Fragrances

Üdébb változat: Killer Oud Revolution

Paris Corner Killer Oud Revolution flakon
Killer Oud RevolutionParis CornerFrissebb változat

A Paris Corner Killer Oud Revolution illatát a Fragrantica Revolution by Killer Oud néven tartja számon; papíron hosszan egyezik a jegylistája. A Parfumo összehasonlító oldala mindkét illatnál keserűnarancs-levelet, rozmaringot, piros borsot, jázmint, íriszt, ilang-ilangot, szantálfát és pacsulit sorol fel, a szavazó tagok többsége pedig hasonlónak ítéli őket.

A fő különbség, hogy az eredeti lágy, ez viszont zöldes. Az illat Fragrantica-oldalán hozzászóló tagok szerint visszaadja a Reflection Man hangulatát és friss, virágos karakterét, de az édes írisz helyett zöldesebbé válik, és nagyobb hangsúlyt kap benne a citrusos nyitány. Abban megoszlanak a vélemények, mennyire sikerül megközelítenie az eredetit.

Annak való, aki az eredeti ragyogását jobban szereti, mint a púderességét. Alap: megnevezett források, a Parfumo összehasonlítása és Fragrantica-hozzászólások.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica tagjai szerint a Reflection Man hangulatát idézi, ugyanazzal a friss, virágos karakterrel, de az édes írisz helyett zöldebb irányba hajlik, és inkább a citrusos fejjegyekre helyezi a hangsúlyt; megoszlanak a vélemények arról, mennyire közelíti meg. Revolution by Killer Oud, Fragrantica
  2. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok többsége hasonlónak jelöli a két illatot; közös jegyeik a keserűnarancs-levél, a rozmaring, a pirospaprika, a jázmin, az írisz, az ilang-ilang, a szantálfa és a pacsuli. Reflection Man vs Revolution, Parfumo comparison

Prémium alternatíva: Hartley

Mazzolari Hartley flakon
HartleyMazzolariPrémium alternatíva

A Mazzolari Hartley-ja a legdrágább azok közül a hasonmások közül, amelyeknek meg tudtuk állapítani az árát. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok nagy többsége hasonlónak tartja a Reflection Manhez. A felsorolt jegyei a bergamott, citrom, jázmin, rozmaring, levendula, szantálfa, pacsuli és cédrus; így közös benne a rozmaring, a jázmin és a háromféle fa.

A fő különbség az, merre halad a nyitány után. A Hartley Parfumo-oldalán hozzászóló tagok szerint Reflection Man-szerűen indul, aztán a lágy virágok és az írisz helyét levendula, citrusok és fás jegyek veszik át, végül pedig fougère-illat benyomását kelti. Egy másik tag kerekebbnek és fásabbnak érzi, élénkebb nyitánnyal.

Annak való, aki szereti a Reflection Man első benyomását, de túl lágynak találja a virágos, púderes középjegyeit. Alap: megnevezett források, a Parfumo összehasonlítása és tagok beszámolói.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége a Reflection Manhez hasonlónak jelöli a Hartleyt; a Hartley bergamottot, citromot, jázmint, rozmaringot, levendulát, szantálfát, pacsulit és cédrust sorol fel. Hartley vs Reflection Man, Parfumo comparison
  2. A Parfumo tagjai szerint a Reflection Manra emlékeztető nyitás után levendula, citrusok és fás jegyek jelennek meg a lágy virágok és az írisz helyett, így az illat a fougère-ekhez áll közel; egy másik tag kerekebbnek, élénkebb nyitásúnak és fásabbnak találja. Hartley by Mazzolari, Parfumo

A legalacsonyabb ár: Mystique Homme

Al Haramain Mystique Homme flakon
Mystique HommeAl HaramainA legolcsóbb

Az Al Haramain Mystique Homme illatának a legalacsonyabb az üvegára azok közül a klónok közül, amelyek árát meg tudtuk nézni, és a hét közül ez hasonlít a legkevésbé az eredetire. A márka bergamottot, elemit, narancsot, levendulát, jázmint, narancsvirágot, mentát, pézsmát, dohányt és guajakfát sorol fel. A Parfumo összehasonlító oldalán a jázmin az egyetlen közös jegy a két illatjegy-piramisban, és a szavazó tagoknak csak a szűk többsége tartja hasonlónak őket.

A felsorolások alapján szinte minden más: a dohány, a guajakfa és a pézsma áll ott, ahol az eredetiben írisz, szantálfa és vetiver szerepel. A viselők véleménye megoszlik. Egy Parfumo-tag erőteljesebb, érettebb Reflection Mannek érzi, amely kevésbé lágy, mint az Amouage, egy másik tag szerint viszont a két illat teljesen különbözik.

Annak lehet jó választás, akinek első a kedvező ár, és elfogadja, hogy a hasonlóság laza. Alap: megnevezett források, miközben magát a hasonlóságot vitatják.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Parfumo-tag erőteljesebb, érettebb Reflection Manre emlékeztető illatot érez, amely kevésbé sima, mint az Amouage; egy másik tag szerint a két illat teljesen különbözik. Mystique Homme, member write-up (Parfumo)
  2. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok szűk többsége hasonlónak jelöli a két illatot; a felsorolt illatpiramisaikban csak a jázmin közös. Reflection Man vs Mystique Homme, Parfumo comparison
  3. A ház bergamottot, elemit, narancsot, levendulát, jázmint, narancsvirágot, mentát, pézsmát, dohányt és guajakfát sorol fel. Mystique Homme, Al Haramain

Sötétebb változat: Acqua di Parisis Venezia for Men

Reyane Tradition Acqua di Parisis Venezia for Men flakon
Acqua di Parisis Venezia for MenReyane TraditionSötétebb változat

A Reyane Tradition-féle Acqua di Parisis Venezia for Men papíron a cédrus, a vetiver és a pacsuli jegyeiben osztozik az eredetivel. A Parfumo összehasonlító oldala narancsot, bergamottot és cédrátcitromot sorol fel, utánuk kardamomot és cédrust, végül pacsulit, pézsmát és vetivert; a szavazó tagok mintegy fele hasonlónak tartja a két illatot.

A fő különbség a több fa és a melegebb alapillat, ám ezt egyetlen vélemény támasztja alá. A Parfumo-oldalán egyes tagok szerint az illat meglehetősen közel kerül a Reflection Manhez, miután lecseng a gyümölcsös-citrusos nyitánya. Egyikük úgy jegyzi meg, hogy valamivel több benne a fás jegy, mint az Amouage-ban, az alapja pedig később a pacsuli és a vanília felé fordul; ezért került itt a sötétebbek közé. Egy Fragrantica-fórumtémában egy tulajdonos, aki közvetlenül összevetette a két illatot, nagyon hasonlónak nevezi őket; egy másik tag szerint nehéz hozzájutni.

Annak való, aki a Reflection Man karakterét keresi több fával az alapban, és kész felkutatni egy üveget. Források: megnevezett források, Parfumo-tagok és a Fragrantica-fórumtéma.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo tagjai szerint a gyümölcsös-citrusos fejjegyek elhalványulása után eléggé közel kerül a Reflection Manhez; egyikük valamivel több fás jegyet említ, mint az Amouage-nál, és olyan alapot, amely négy-öt óra elteltével a pacsuli és a vanília felé mozdul el. Acqua di Parisis Venezia for Men by Reyane Tradition, Parfumo
  2. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok körülbelül fele hasonlónak jelöli a kettőt; a feltüntetett illatpiramisban narancs, bergamott és citron, kardamom és cédrus, valamint pacsuli, pézsma és vetiver szerepel. Reflection Man vs Acqua di Parisis Venezia for Men, Parfumo comparison
  3. A Reflection Man-klónjairól szóló Fragrantica-fórumtémában egy tulajdonos azt mondja, közvetlenül összehasonlítva nagyon hasonlóak; egy másik tag szerint nehéz beszerezni. Any good Reflection Man clones?, Fragrantica forum

Nálunk kapható eredeti parfümök

Eredeti parfümök, amelyekben az íriszes, nerolis és fás karakter egy része is visszaköszön; mindegyik dekantját az eredeti üvegből töltjük.

  1. Prada

    Prada L'Homme

    Neroli és fekete bors írisz, ibolya és maté fölött, ámbra, cédrus, szantálfa és pacsuli alapokon.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Prada

    Prada L'Homme L'Eau

    Neroli és gyömbér, írisz és ámbra, majd púderes jegyek, szantálfa és cédrus.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Jean Paul Gaultier

    Le Male

    Menta, levendula és kardamom, majd narancsvirág és fahéj vaníliás, tonkababos, cédrusos-szantálfás alapon: az édesebb irány.

    3ml · 10ml · 30ml

Mit ront el minden klón?

Ha együtt olvassuk a forrásokat, a legtöbb említett különbség a virágos jegyek és a fás jegyek közötti átmenetben jelentkezik. Némelyik édes marad, miközben az eredeti szárazabbá válik; másokból túl hamar eltűnnek a púderes virágok, és az illat zöld, citrusos vagy fougère-es irányt vesz.

A nyitány a másik gyenge pont. Egy Parfumo-tag szerint a Desert Reflection nyitánya jóval erősebb, és kissé szintetikus hatású; a Venezia tagjai pedig gyümölcsös-citrusos nyitányról írnak, amely lecseng. Ha csak egy üzletben, papírcsíkon szagolsz meg egy klónt, épp azt a részét ítéled meg, amelyik a leginkább eltér.

Klónüveg vagy dekant az eredetiből?

Milliliterenként minden olyan klón kevesebbe kerül az eredetinél, amelynek az ár-ellenőrzés napján volt feltüntetett EU-s listaára, még akkor is, ha az eredetit a legnagyobb dekanttal vetjük össze. A hét közül háromnak, a Desert Reflectionnek, a The Run Waynek és az Acqua di Parisis Venezia for Mennek nem találtunk EU-s listaárat, ezért ez az útmutató nem közöl hozzájuk árat.

A Reflection Man 10ml-es dekantja 41,31 €, vagyis 4,13 €/ml milliliterenként. A 30ml-es változat 99,00 € (3,30 €/ml milliliterenként). Aki már biztos benne, hogy ez a stílus illik hozzá, és mindennap, bőven viselné, több millilitert kap eurónként egy klón teljes üvegével.

Döntésenként más a matek. A 3ml-es dekant, nagyjából 60 fújásra elegendő mennyiség, 15,21 €. Hét nap viselés után kiderül, hogy maga a Reflection Man megérdemel-e egy helyet, megfelel-e egy klón, vagy egyik sem neked való. A Reflection 45 Man 3ml-es dekantja 19,71 €, ha előbb mindkét változatot a csuklódon próbálnád ki. A tágabb árképhez nézd meg a milliliterár-indexet, és olvasd el, hogy a dekant vagy a teljes üveg illik-e jobban hozzád.

Eredeti illatok ugyanazzal az íriszes-fás vonallal

Másik parfümháztól keresed a tiszta, íriszes-fás vonalat? Három eredeti illatot is érdemes egy-egy hétig viselni. A Prada 2016-os Prada L'Homme illata nerolival, fekete borssal, kardamommal és sárgarépamaggal nyit, szívében írisz, ibolya, geránium és maté jelenik meg, az alapját pedig ámbra, cédrus, szantálfa és pacsuli adja. A 2017-es Prada L'Homme L'Eau jegyei között neroli és gyömbér, írisz és ámbra, majd púderes jegyek, szantálfa és cédrus szerepelnek. Az 1995-ös Le Male a Jean Paul Gaultier-től édesebb irányt képvisel: a kardamomot levendula és menta kíséri a nyitányban, a narancsvirág és a fahéj melegséget ad a szívnek, az alapban pedig cédrus, szantálfa, tonkabab és vanília marad. Ha ennek az illatcsaládnak a púderes oldaláról olvasnál többet, nézd meg, milyen illata van az írisznek, a fásságról pedig olvasd el, milyen illata van a szantálfának.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot

Mindig bőrön tesztelj, ne papíron. Az eredetit egy napig, a klónt pedig egy másik napon viseld, így mindkettőt friss orral tudod megítélni. Mindkettőt ugyanazokban a pillanatokban vizsgáld meg: közvetlenül fújás után, miután leülepedett, majd később a nap folyamán. Több forrás szerint a leszáradáskor a legközelebbi a hasonlóság, ezért dönts csak azután, hogy hagytál neki időt.

A Reflection Man 3ml-es dekantja körülbelül 60 fújásra elég, így tisztességes esélyt ad egyheti összehasonlításra. Ha az eredeti nyeri el a tetszésed, egy 10ml-es dekant körülbelül 200 fújással több héten át kitart napi viselés mellett, a 30ml-es pedig körülbelül 600 fújással már olyan méret, amit érdemes megtartani. Újak neked a kis üvegek? Először olvasd el, mi az a parfümdekant, aztán nézd meg, meddig elég egy 10ml-es dekant. Ha kíváncsi vagy, hol helyezkedik el az Amouage a parfümházak között, olvasd el a niche és designer parfümökről szóló útmutatót.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom a Reflection Mant 3ml-es dekantban, mielőtt klónt választok?
A 10ML a Reflection Mant 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként kínálja, az eredeti üvegből töltve. A 3ml-es körülbelül 60, a 10ml-es pedig nagyjából 200 fújásra elég.
Melyik Reflection Man-dupe kerül itt az élre?
A Khadlaj Shiyaaka For Menje az útmutató összességében legjobb választása. A Parfumo mindkettőnél rozmaringot, nerolit, jázmint, ilang-ilangot, íriszt, vetivert, cédrust és pacsulit sorol fel. Egy Fragrantica-tag, aki megvásárolta, nagyon hasonlónak találta, csak kissé édesebbnek és kevésbé fásnak.
Hogyan viszonyul a Shiyaaka For Men a Reflection Manhez?
A Parfumo mindkettőnél rozmaringot, nerolit, jázmint, ilang-ilangot, íriszt, vetivert, cédrust és pacsulit sorol fel, és az ott szavazó tagok nagy többsége hasonlónak ítéli őket. Egy Fragrantica-tag, aki megvásárolta, nagyon hasonlónak találta, kisebb eltérésekkel: kissé édesebb és kevésbé fás.
Melyik Reflection Man-klónnak a legalacsonyabb az ára?
Az Al Haramain Mystique Homme parfümnek a legalacsonyabb az üvegára azok közül a klónok közül, amelyeknek az árát meg tudtuk állapítani, de ez hasonlít rá a legkevésbé. A két felsorolt illatpiramisban csak a jázmin közös, a Parfumo tagjai pedig megosztottak abban, hogy egyáltalán közel áll-e hozzá.
A Reflection Mant vagy a Reflection 45 Mant próbáljam ki?
Kezdd a Reflection Mannal, ha klónokat hasonlítasz össze, mert az útmutató minden forrása ehhez viszonyítja őket. A Reflection 45 Manban is megvan a jázmin, a neroli, az írisz és a fás jegyek, de levendulával, vaníliával, tonkababbal és gyantákkal egészül ki, amitől melegebb az illata.
Olcsóbb milliliterenként egy Reflection Man-klón, mint egy dekant?
Minden olyan klón olcsóbb milliliterenként az eredetinél, amelynek van EU-s listaára. A Reflection Man 10ml-es dekantja 41,31 €, a 3ml-es pedig 15,21 €, így kipróbálhatod az eredetit, mielőtt klónüveget választasz.
Melyik klónokat tartják a tagok a Reflection Manhez hasonlónak?
A klónok közül a Parfumo összehasonlító oldalain a legtöbb szavazó hasonlónak ítéli a Shiyaaka For Men, a Desert Reflection, a The Run Way, a Killer Oud Revolution és a Hartley illatát. Az eredeti parfümök közül a Prada L'Homme és a Prada L'Homme L'Eau közös jegye a neroli, az írisz, a szantálfa és a cédrus.
Mennyi ideig tart a Reflection Man a bőrön?
Az illat tartóssága a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért nincs mindenkire érvényes válasz. Úgy tudod a legbiztosabban kideríteni, ha vásárlás előtt néhány napig viselsz egy 3ml-es dekantot, ami körülbelül 60 fújásra elég.

Források

  1. Reflection Man, Amouage
  2. Reflection Man vs Shiyaaka for Men, Parfumo comparison
  3. Alternative to Reflection Man, Fragrantica forum
  4. Desert Reflection, member write-up (Parfumo)
  5. The Run Way by Alexandria Fragrances, Fragrantica
  6. The Run Way, member write-up (Parfumo)
  7. Revolution by Killer Oud, Fragrantica
  8. Reflection Man vs Revolution, Parfumo comparison
  9. Hartley by Mazzolari, Parfumo
  10. Reflection Man vs Mystique Homme, Parfumo comparison
  11. Acqua di Parisis Venezia for Men by Reyane Tradition, Parfumo
  12. Any good Reflection Man clones?, Fragrantica forum

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Reflection Man illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Amouage márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató