Amouage Guidance 46 dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Amouage Guidance 46-dupe összevetése az illatjegyek, a források és az ár alapján, és azzal, miben tér el mindegyik az eredetitől. Vagy előbb próbáld ki az eredetit 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb Amouage Guidance 46-dupe az Al Wataniah Arya Peony Rose, amelyet a Parfumo hasonló illatként tart számon. A Parfumo egyik tagja szerint a legközelebbi az Alexandria Fragrances Directive 46. Ha a lehető legkevesebbet költenéd, válaszd a Nusuk Mahabot. Az eredetit szeretnéd? A Guidance 46 10ml-es dekantja 59,31 € a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Arya Peony RoseÖsszességében a legjobb Al Wataniah38,80 € 100ml
  2. Directive 46A leszáradásban a legközelebbi Alexandria FragrancesNincs uniós ár
  3. Signature PearlÉdesebb változat Fragrance WorldNincs uniós ár
  4. Daiman EdenLágyabb változat ZimayaNincs uniós ár
  5. MahabA legolcsóbb Nusuk28,75 € 100ml
  6. LumoraPrémium alternatíva Monkoku29,95 € 50ml

Inkább az eredetit választanád?

Guidance 46

AmouageAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,29 €–0,60 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg halványkék háttér előtt: Purpose 50, Guidance 46 és Impadia

Milyen illatú a Guidance 46?

Amouage Guidance 46 flakon
Az eredetiGuidance 46Amouage

Az Amouage Guidance 46 illata 2024-ben jelent meg, és női parfümként tartják számon. Körte, rózsavíz, mogyoró és keserűmandula nyitja, a tömjén és a rózsaszín bors pedig száraz, borsos karaktert ad a gyümölcsös jegyeknek. A szív virágos és meleg: osmanthus, rózsa, sáfrány és sambac jázmin. Alul hosszan tartó, fás-ámbrás alap bontakozik ki szantálfával, akigalawooddal, Georgywooddal és cipriololajjal, amelyet vanília, ambrette, ámbra és labdanum lágyít. Az illat összhatása fás, gyümölcsös, virágos és diós, a lecsengése púderes és ámbrás. Az Amouage a Guidance 46 saját oldalán közli a teljes illatjegylistát.

Egy klónnak ezt a diós-gyümölcsös nyitányt kell megidéznie a sűrű, fás alap fölött. A körte és a mogyoró könnyen visszaköszönhet benne, az alap mélysége már nehezebb ügy.

Rózsa, szantálfa és körte nyersanyagként: illatjegyek ebből: Amouage Guidance 46
A képen: rózsa, szantálfa és körte, illatjegyek ebből: Guidance 46.

Guidance vagy Guidance 46?

Az Amouage két parfümöt is kínál ezen a néven. A Guidance jelent meg előbb, 2023-ban: körte, mogyoró és olibanum a nyitányban, osmanthus, rózsa, sáfrány és sambac jázmin a szívben, szantálfa, vanília, akigalawood, ámbra és labdanum pedig az alapban. A Guidance 46 2024-ben követte Exceptional Extrait-ként. Nem egy erősebb Guidance, hanem különálló, rózsásabb és krémesebb kompozíció: megtartja az alapfelépítést, a fentiek szerint pedig mind a nyitányt, mind az alapot kibővíti. A Guidance és Guidance 46 összehasonlításáról szóló útmutatónk részletesen bemutatja mindkettőt. Az alább idézett beszámolók némelyike a klónt inkább „az Eau de Parfumhöz” sorolja; így utalnak a korábbi Guidance-ra, ezért nézd meg, melyik változathoz készült az adott klón. A korábbi parfüm klónjaiért olvasd el a Guidance-dupe-okról szóló útmutatónkat.

A Guidance és a Guidance 46, valamint a hozzájuk kötött klónok
ParfümÉvJellegzetes jegyekHozzá kötött klónok
Guidance2023Körte, mogyoró és olibanum osmanthus és rózsa fölött, majd szantálfa és vaníliaEgyes beszámolók szerint Signature Pearl és Lumora
Guidance 462024Ugyanaz az alapfelépítés, gazdagabb nyitánnyal és mélyebb, fás alappalEgy tag szerint Directive 46

Guidance 46-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Arya Peony Rose Al Wataniah
Megnevezett forrás Forrás
38,80 € 100ml
0,39 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Directive 46 Alexandria Fragrances
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
3Édesebb változat Signature Pearl Fragrance World
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
4Lágyabb változat Daiman Eden Zimaya
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5A legolcsóbb Mahab Nusuk
Megnevezett forrás Forrás
28,75 € 100ml
0,29 €/ml
6Prémium alternatíva Lumora Monkoku
Megnevezett forrás Forrás
29,95 € 50ml
0,60 €/ml

Üvegfotók: fragrantica.com, alexandriafragrances.com, fragrantica.com, saudi.zimayaperfumes.com, silloria.com, fragrantica.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontGuidance 46AmouageArya Peony RoseAl Wataniah
Ár milliliterenként
3ml: 6,87 €/ml · 10ml: 5,93 €/ml · 30ml: 4,74 €/ml
0,39 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Guidance 46 parfümhöz hasonlítunk
  • A Parfumo a Guidance 46-ot sorolja fel egyetlen hasonló illatként; egy tag szerint egyértelmű a rokonság köztük, bár nem egyeznek, és a Guidance 46 kedvelőinek ajánlja Arya Peony Rose by Al Wataniah, Parfumo
  • A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a kettőt; közös jegyeik a mogyoró, az osmanthus, a rózsa, a sáfrány, a vanília, a szürke ámbra és a szantálfa Arya Peony Rose vs Guidance 46, Parfumo comparison
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Guidance 46 vásárláskor olcsóbb (20,61 €, illetve 38,80 €).
  • Arya Peony Rose több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Guidance 46 illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb41,22 €0ml marad
  • 1 × 10ml59,31 €4ml marad
  • 1 × 30ml142,20 €24ml marad
  • Arya Peony Rose (Al Wataniah): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül38,80 €94ml marad

Ennyi viselésnél Arya Peony Rose olcsóbb, mint a(z) Guidance 46 dekantjai (38,80 €, illetve 41,22 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 20,61 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Guidance 46 dekantjai olcsóbbak, mint Arya Peony Rose (20,61 €, illetve 38,80 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 364,32 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Arya Peony Rose olcsóbb, mint a(z) Guidance 46 dekantjai (38,80 €, illetve 364,32 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Guidance 46 alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Al Wataniah Arya Peony RoseA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Guidance 46. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Összességében a legjobb: Arya Peony Rose

Al Wataniah Arya Peony Rose flakon
Arya Peony RoseAl WataniahÖsszességében a legjobb

Az Al Wataniah Arya Peony Rose számos illatjegye megegyezik az eredetiével. A Parfumo a két illat összehasonlító oldalán közös jegyként sorolja fel a mogyorót, az osmanthust, a rózsát, a sáfrányt, a vaníliát, az ámbrát és a szantálfát; az ott szavazó tagok többsége hasonlónak találja a két illatot.

A fő különbség, hogy rokona az eredetinek, de nem egyezik vele. A Parfumo Arya Peony Rose-ról szóló oldalán egy tag úgy látja, a két illat egyértelműen összetartozik, de nem egyeznek; ennek ellenére azoknak is ajánlja, akik szeretik a Guidance 46-ot. Az oldal a Guidance 46-ot nevezi meg egyetlen parfümként, amelyhez hasonló az illata.

Annak való, aki az eredeti diós, rózsás, sáfrányos és szantálfás hangulatát keresi, és beéri a rokonsággal, nem várja el, hogy minden rétegében közel álljon hozzá. Alap: megnevezett forrás, a Parfumo hasonló illatokat felsoroló listája és összehasonlító oldala.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo a Guidance 46-ot sorolja fel egyetlen hasonló illatként; egy tag szerint egyértelmű a rokonság köztük, bár nem egyeznek, és a Guidance 46 kedvelőinek ajánlja Arya Peony Rose by Al Wataniah, Parfumo
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a kettőt; közös jegyeik a mogyoró, az osmanthus, a rózsa, a sáfrány, a vanília, a szürke ámbra és a szantálfa Arya Peony Rose vs Guidance 46, Parfumo comparison

A leszáradásban a legközelebbi: Directive 46

Alexandria Fragrances Directive 46 flakon
Directive 46Alexandria FragrancesA leszáradásban a legközelebbi

Az Alexandria Fragrances Directive 46 illatáról a forrásaink nem közölnek közös jegylistát; az állítás egyetlen viselő tapasztalatán alapul. A Parfumo egyik tagja a két illatot a két csuklóján viselte, és úgy találta, hogy a Directive 46 feltűnően közel áll a Guidance 46-hoz, nehéz megkülönböztetni őket.

Ugyanezen beszámoló szerint a fő különbség csekély: legfeljebb az édesség enyhe eltolódása, illetve az, hogy meddig mélyül a leszáradás. Ez egyetlen tag benyomása, ezért inkább erős támpontként kezeld, ne végleges ítéletként. A Parfumo Directive 46-ról szóló oldala forrásra hivatkozó tényként rögzíti, hogy a márka a Guidance 46-ot vette alapul az elkészítésekor.

Annak való, aki az útmutatóban szereplő klónok közül a lehető legközelebb szeretne kerülni az eredeti lecsengéséhez, és a saját bőrén akarja megítélni a leszáradást. Alap: megnevezett forrás, egy tag beszámolója a Parfumón.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy tag, aki a két illatot két külön csuklóján viselte, feltűnően közelinek találta a Directive 46-ot a Guidance 46-hoz, és nehéznek érezte megkülönböztetni őket; legfeljebb az édességben és a leszáradás mélységében látott csekély eltérést Directive 46 member write-up, Parfumo
  2. A Parfumo tényként rögzíti, forrással alátámasztva, hogy a Guidance 46 ihlette Directive 46 by Alexandria Fragrances, Parfumo

Édesebb változat: Signature Pearl

Fragrance World Signature Pearl flakon
Signature PearlFragrance WorldÉdesebb változat

A Fragrance World Signature Pearl illatát a Fragrantica oldalán író tagok a Guidance 46-hoz hasonlónak írják le. Főként az eredetivel összevetve jellemzik.

A fő különbség a karakter súlya és a gyümölcsösség. Ugyanezek a tagok a Guidance 46-nál édesebbnek, töményebbnek és erőteljesebbnek találják; az eredeti körtéje és mandulája helyett őszibarackot és kókuszt említenek. Nem mindenki a Guidance 46-hoz köti: néhányan inkább az Eau de Parfumhöz érzik közelebb.

Annak való, aki szereti az eredetit, de édesebb, erőteljesebb illatra vágyik, vagy inkább a korábbi Guidance-ot kedveli. Alap: megnevezett forrás, a Fragrantica tagjai.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A tagok szerint hasonlít a Guidance 46-ra, de édesebb, tömörebb és erőteljesebb; benne őszibarack és kókusz van, míg a Guidance 46-ban körte és mandula. Néhányan inkább az Eau de Parfumhöz érzik közelebb Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica

Lágyabb változat: Daiman Eden

Zimaya Daiman Eden flakon
Daiman EdenZimayaLágyabb változat

A Zimaya Daiman Edenje a könnyedebb választás. A Parfumo a két illat összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja őket.

A fő különbség a légiesebb hatás. Egy Parfumo-tag szerint elsőre a Guidance 46 jut róla eszébe, csak érezhetően légiesebb és könnyedebb formában, halvány sáfránnyal, tiszta rózsával, borssal és egy leheletnyi tömjénnel.

Annak való, aki túl töménynek találja az eredetit, és a rózsás-borsos oldalát visszafogottabb, halkabb formában szeretné viselni. Források: megnevezett forrás, egy tag leírása és a Parfumo összehasonlító oldala.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy tag első benyomása a Guidance 46, de ez érezhetően légiesebb és könnyedebb, halvány sáfránnyal, tiszta rózsával és borssal, valamint egy leheletnyi tömjénnel Daiman Eden member write-up, Parfumo
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a két illatot Daiman Eden vs Guidance 46, Parfumo comparison

A legalacsonyabb árú: Mahab

Nusuk Mahab flakon
MahabNusukA legolcsóbb

A Nusuk Mahabja a legalacsonyabb árú klón azok közül, amelyeknek euróára szerepel az összehasonlító táblázatban, üvegenként és milliliterenként is. A Parfumo a Mahab és a Guidance 46 összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja őket, közös jegyeik pedig a tömjén, az osmanthus, a rózsa és a szantálfa.

A fő különbség az édeskömény. Ugyanazon az oldalon olvasható, hogy a Mahab a közös jegyek mellé édesköményt, piros gyümölcsöket és őszibarackot is kapott. A Fragrantica egyik tagja, aki kipróbálta a Guidance alternatíváit, hangsúlyosnak érezte a Mahab édesköményét, és nem kedvelte.

Annak való, aki a lehető legkisebb ráfordítással szeretné az összhatást, és nem zavarja az édesköményes hangsúly. Források: megnevezett forrás és a Parfumo összehasonlító oldala, a Fragrantica egyik tagjának eltérő véleményével.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a Mahabot és a Guidance 46-ot; közös jegyeik a tömjén, az oszmantusz, a rózsa és a szantálfa, a Mahab pedig édesköménnyel, piros gyümölcsökkel és őszibarackkal egészül ki Mahab vs Guidance 46, Parfumo comparison
  2. Egy tag kipróbálta a Guidance alternatíváit, és a Mahab édesköményjegyét hangsúlyosnak találta, neki nem tetszett Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica

Prémium alternatíva: Lumora

Monkoku Lumora flakon
LumoraMonkokuPrémium alternatíva

A Monkoku Lumorája extrait, és a nyitányban több eredeti jegyet sorol fel, mint az itt bemutatott klónok többsége. A Parfumo a két illat összehasonlító oldalán mindkettőnél körte, mogyoró, rózsa, sáfrány, vanília és szuhar szerepel; az ott szavazó tagok többsége hasonlónak találja őket.

A fő különbség az, hogy a Guidance melyik változatára emlékeztet. A Lumora Parfumo-oldalán a legfelső leírás az Eau de Parfumhöz, nem pedig a Guidance 46-hoz érzi közelebb. Egy másik tag a több általa birtokolt Guidance-alternatíva közül ezt tartja a legfinomabbnak.

Annak való, aki mindkét Guidance-parfümöt kedveli, és extrait koncentrációjú klónt keres. Források: megnevezett forrás és két Parfumo-oldal.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a Lumorát és a Guidance 46-ot; mindkettő jegyei között szerepel a körte, a mogyoró, a rózsa, a sáfrány, a vanília és a cisztusz Lumora vs Guidance 46, Parfumo comparison
  2. Extrait; egy tag szerint a birtokában lévő Guidance-alternatívák közül ez a legkiválóbb, a legfelső bejegyzés viszont inkább az Eau de Parfumhöz érzi közelebb állónak, mint a Guidance 46-hoz Lumora by Monkoku, Parfumo

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti parfümök, amelyekben a Guidance 46 rózsás, sáfrányos és fás karakterének egy része visszaköszön; mindegyik eredeti üvegből töltött dekantként kapható.

  1. Amouage

    Purpose 50

    Tömjén, rózsaszín bors, rózsa, sáfrány és akigalafa, vetiverrel és velúrral: szárazabb illat ugyanattól a parfümháztól.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. BDK Parfums

    Impadia

    Körte és kétféle rózsa akigalafa és szantálfa fölött, bergamottal és mandarinnal nyitva.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Maison Crivelli

    Musc Nurasana

    Damaszkuszi rózsa és tömjén kardamommal, gyömbérrel, labdanummal, pézsmával és tonkababbal.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit a klónok kihagynak

Forrásainkban a közös jegyek listáján körte, mogyoró, osmanthus, rózsa, sáfrány, szantálfa és vanília szerepel. Egyik sem sorolja fel a Guidance 46 nyitányának rózsavizét, keserűmanduláját vagy rózsaszín borsát, illetve az alapjában lévő akigalafát, ambrette-et, Georgywoodot és cipriololajat. Az akigalafa kivételével, amelyet a korábbi Guidance is felsorol, ezek azok a jegyek, amelyek megkülönböztetik a Guidance 46-ot az előző Guidance-tól.

Ahol a források különbséget említenek, az rendszerint háromféle: édesebb és gyümölcsösebb (őszibarack, kókusz, piros gyümölcsök), könnyedebb, vagy egy saját pluszjeggyel, például édesköménnyel gazdagabb. A Directive 46-ról egyetlen tag számol be úgy, hogy közel áll az eredetihez, és bőrön nehéz megkülönböztetni őket.

Klón egy üvegben, vagy az eredeti kisebb kiszerelésben?

Milliliterenként számolva a táblázatban árral szereplő klónok mindegyike olcsóbb, mint az eredeti dekantja. A Guidance 46 10ml-es dekantja 59,31 €, vagyis 5,93 €/ml, a 30ml-es pedig 142,20 € (4,74 €/ml). A Directive 46, a Signature Pearl és a Daiman Eden mellett nincs ár a táblázatban: az árak ellenőrzésekor nem találtunk hozzájuk EU-s listaárat. Ha már szereted ezt az illatvilágot, és mindennap sokat viselnéd, egy klón teljes üvegével több parfümhöz jutsz a pénzedért.

Ha választásonként nézzük, más a kép. Az eredeti 3ml-es dekantja, nagyjából 60 fújásra elegendő mennyiségben, 20,61 €; ezt vesd össze a táblázatban szereplő üvegárakkal. Egy hét viselés után kiderül, hogy a Guidance 46-ot, egy klónt vagy egyiket sem szeretnéd. Az Eau de Parfum is érdekel? A Guidance 3ml-es dekantja 16,11 €. A teljesebb képért a milliliterenkénti árak mutatója összeveti az árakat a kínálatunkban szereplő összes parfümnél.

Hasonló karakterű eredeti parfümök

Három, nálunk kapható eredeti parfümben is felfedezhető ebből a karakterből valamennyi. A Purpose 50, az Amouage 2025-ös Extrait de Parfum-je, tömjént, rózsaszín borsot, rózsát, szantálfát, akigalawoodot, sáfrányt és vaníliát vonultat fel; bergamottal, pimentóval, papírusszal, vetiverrel és velúrral szárazabb irányba viszi az illatot. A BDK Parfums szintén 2025-ös Impadia parfümjében a körtét bolgár és török rózsa kíséri akigalawood és szantálfa fölött, a bergamott, a mandarin és az afrikai narancsvirág pedig frissebb nyitást ad. A Maison Crivelli 2026-os extrait-je, a Musc Nurasana rózsát, tömjént és labdanumot társít kardamommal, gyömbérrel, jegenyefenyővel, pézsmával és tonkababbal. Mindhárom dekantként is kapható, így több napon át viselheted őket, mielőtt üveget választasz. További ötletekért nézd meg a rózsás parfümökről szóló útmutatónkat.

Hogyan próbálj ki egy dupe-ot

A klónt a bőrödön ítéld meg, ne illatcsíkon, mert az csak az első perceket mutatja meg. Egyik nap viseld az eredetit, másik nap a klónt. Szagolj a csuklódhoz az elején, aztán félidőben, végül este is, mielőtt döntesz. Ha külön napokon próbálod őket, az egyik illat nem befolyásolja, hogyan érzékeled a másikat.

A Guidance 46 3ml-es dekantja elég egy hét összehasonlításhoz; a 10ml-es dekant, nagyjából 200 fújással, heteken át kitart, ha az eredeti mellett döntesz. A 30ml-es dekant, nagyjából 600 fújással, már az a méret, amit megtartasz. Most veszel először dekantot? A parfümdekantokról szóló ismertetőnk bemutatja az alapokat, a vakvásárlás elkerüléséről szóló útmutatónk pedig megmutatja, miért érdemes először kisebb méretet választani.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Viselhetem egy hétig a Guidance 46-ot, mielőtt dupe-ot választok?
A 10ML a Guidance 46-ot 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es, eredeti üvegből töltött dekantként kínálja, és az EU egész területére szállít. A 3ml-es nagyjából 60, a 10ml-es körülbelül 200, a 30ml-es pedig mintegy 600 fújásra elég.
Melyik Guidance 46-dupe végez az útmutató élén?
Az Al Wataniah Arya Peony Rose a legjobb összességében ebben az útmutatóban. A Parfumo a Guidance 46-ot nevezi meg egyetlen illatként, amelyre hasonlít, és a kettőben közös a mogyoró, az osmanthus, a rózsa, a sáfrány, a vanília, az ámbra és a szantálfa, bár az ottani egyik tag inkább rokonságot lát köztük, nem egyezést.
Mennyire áll közel a Directive 46 a Guidance 46-hoz?
A Parfumo egyik tagja, aki mindkettőt viselte, úgy találta, hogy a Directive 46 feltűnően közel áll hozzá, és nehéz megkülönböztetni őket; legfeljebb az édességben és a leszáradás mélységében érzett kisebb eltérést. Ez egyetlen személy tapasztalata, ezért döntés előtt próbáld ki mindkettőt a saját bőrödön.
A Guidance-ot vagy a Guidance 46-ot válasszam?
A Guidance 46 megtartja a Guidance körtéjét, mogyoróját, osmanthusát és rózsáját, felül pedig rózsavizet, keserűmandulát és rózsaszín borsot ad hozzá, az alapban pedig ambrettát, Georgywoodot és cipriololajat. Egyes leírások a Signature Pearlt és a Lumorát például inkább a korábbi Guidance-hoz sorolják.
Hogyan viszonyulnak a Guidance 46-klónok milliliterenkénti árai?
Minden általunk beárazott klón milliliterenként kevesebbe kerül az eredetinél. A Guidance 46 10ml-es dekantja 59,31 €, a 3ml-es pedig 20,61 €; ezeket összevetheted az összehasonlító táblázatban szereplő, dátummal ellátott klónárakkal.
Mely más parfümöket említi az útmutató a Guidance 46 mellett?
Az Arya Peony Rose-t, a Directive 46-ot, a Signature Pearlt, a Daiman Edent, a Mahabot és a Lumorát egyaránt hasonlóként említik az illatadatbázisok. Az eredeti parfümök közül a Purpose 50-ben és az Impadiában is megtalálható a rózsa, az akigalafa és a szantálfa.
Egy 3ml-es dekantból megtudhatom, meddig tart rajtam a Guidance 46?
A tartóssága a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért nem ígérünk meghatározott viselési időt. Egy 3ml-es dekant nagyjából 60 fújásra elég; több napon át viselheted, és magad is megtapasztalhatod.

Források

  1. Guidance 46, Amouage
  2. Arya Peony Rose by Al Wataniah, Parfumo
  3. Arya Peony Rose vs Guidance 46, Parfumo comparison
  4. Directive 46 member write-up, Parfumo
  5. Directive 46 by Alexandria Fragrances, Parfumo
  6. Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica
  7. Daiman Eden member write-up, Parfumo
  8. Daiman Eden vs Guidance 46, Parfumo comparison
  9. Mahab vs Guidance 46, Parfumo comparison
  10. Lumora vs Guidance 46, Parfumo comparison
  11. Lumora by Monkoku, Parfumo

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Guidance 46 illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Amouage márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató