Amouage Guidance dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Guidance-dupe a jegyzékük, a megnevezett forrás és az ár dátuma szerint, azzal együtt, hogy miben térnek el egymástól. Vagy előbb próbáld ki az eredeti Amouage-ot egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

A Maison Alhambra Decadent Dreamje a legjobb Amouage Guidance-dupe összességében: közzétett jegyzéke a körtétől, a mogyorótól és a tömjéntől a szantálfáig és a vaníliáig terjed. Egy Parfumo-bejegyzés szerint a Monkoku Lumorája nagyon közel áll az Eau de Parfumhöz, bár közvetlen összehasonlítás nélkül. Az árral rendelkező klónok közül a Nusuk Mahabja a legolcsóbb. Az eredetit szeretnéd? A Guidance ára 47,61 € egy 10ml-es dekantért a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Decadent DreamÖsszességében a legjobb Maison AlhambraNincs uniós ár
  2. LumoraA leszáradásban a legközelebbi Monkoku29,95 € 50ml
  3. Bayn Al AsrarFrissebb változat Paris Corner29,50 € 80ml
  4. Stellar AmberLágyabb változat ZaraNincs uniós ár
  5. Musk pour AmberÉdesebb változat Khadlaj57,00 € 100ml
  6. MahabA legolcsóbb Nusuk28,75 € 100ml

Inkább az eredetit választanád?

Guidance

AmouageAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,29 €–0,60 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg világoskék háttér előtt: Impadia by BDK Parfums, Guidance by Amouage és Delina Exclusif by Parfums de Marly

Milyen illatú a Guidance?

Amouage Guidance flakon
Az eredetiGuidanceAmouage

Az Amouage Guidance illata 2023-ban jelent meg, és női parfümként tartják számon. A nyitányban a körte mogyoróval és tömjénnel társul, így egyszerre jelenik meg a gyümölcsösség, a diós jegy és a gyantás illat. A szív virágos és fűszeres: osmanthus, rózsa, sáfrány és sambac jázmin. Az alap meleg, balzsamos, szantálfából, vaníliából, Akigalawoodból, szürke ámbrából és labdanumból épül fel. A megadott illatjegyek között a fás és az ámbrás jegyekkel indul a sor, majd a gyümölcsös, diós és púderes jegyek következnek. Az Amouage a saját Guidance-oldalán is közli az illatjegyek listáját.

Ez a kombináció teszi nehezen követhetővé a Guidance-ot. A körte önmagában egyszerű; a körte mogyoróval, osmanthusszal, sáfránnyal és gyantával együtt már nem az.

Körte, rózsa és szantálfa nyersanyagként: illatjegyek ebből: Amouage Guidance
A képen: körte, rózsa és szantálfa, illatjegyek ebből: Guidance.

Guidance vagy Guidance 46?

Az Amouage 2024-ben mutatta be a Guidance 46-ot, egy Exceptional Extrait-t. Külön parfüm, nem a Guidance erősebb változata: önálló, rózsásabb és krémesebb kompozíció. A szívében ugyanaz a négy jegy kap helyet: osmanthus, rózsa, sáfrány és sambac jázmin. A nyitányban a rózsavíz, a keserűmandula és a rózsaszín bors a körtéhez, a mogyoróhoz és a tömjénhez társul. Az alapban az ambrette, a Georgywood és a cypriol a szantálfával, az Akigalawooddal, a vaníliával, a szürke ámbrával és a labdanummal találkozik; az illatjegyek között rózsa és oud is szerepel. A teljes összehasonlításért olvasd el a Guidance és Guidance 46 összevetését. Ebben az útmutatóban minden klónt az eredeti Guidance-hoz mérünk; az extrait-hoz kapcsolódó klónokat a Guidance 46-dupe-ok között találod.

Röviden a Guidance két változatáról
VáltozatMegjelenésMi különbözteti meg?A legközelebbi találat itt
Guidance2023Körte, mogyoró és tömjén, osmanthus és sáfrány fölöttLumora
Guidance 462024Rózsavíz, keserűmandula és rózsaszín bors a nyitányban, cypriol és Georgywood az alapbanForrásaink egyiket sem emelték ki

Guidance-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Decadent Dream Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
2A leszáradásban a legközelebbi Lumora Monkoku
Megnevezett forrás Forrás
29,95 € 50ml
0,60 €/ml
3Frissebb változat Bayn Al Asrar Paris Corner
Megnevezett forrás Forrás
29,50 € 80ml
0,37 €/ml
4Lágyabb változat Stellar Amber Zara
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5Édesebb változat Musk pour Amber Khadlaj
Megnevezett forrás Forrás
57,00 € 100ml
0,57 €/ml
6A legolcsóbb Mahab Nusuk
Megnevezett forrás Forrás
28,75 € 100ml
0,29 €/ml

Üvegfotók: maisonalhambra-usa.com, fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, khadlaj-perfumes.com, silloria.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontGuidanceAmouageDecadent DreamMaison Alhambra
Ár milliliterenként
3ml: 5,37 €/ml · 10ml: 4,76 €/ml · 30ml: 3,78 €/ml
Nem találtunk uniós listaárat
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
Nem ismert
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Nincs uniós listaár, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Guidance parfümhöz hasonlítunk
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Nem található uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Ehhez nincs uniós ár: Decadent Dream, így a költség nem vethető össze.
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Guidance illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb32,22 €0ml marad
  • 1 × 10ml47,61 €4ml marad
  • 1 × 30ml113,40 €24ml marad
  • Lumora (Monkoku): 1 × 50mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül29,95 €44ml marad

Ennyi viselésnél Lumora olcsóbb, mint a(z) Guidance dekantjai (29,95 €, illetve 32,22 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 16,11 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Guidance dekantjai olcsóbbak, mint Lumora (16,11 €, illetve 29,95 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 290,52 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Lumora olcsóbb, mint a(z) Guidance dekantjai (59,90 €, illetve 290,52 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Guidance alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Maison Alhambra Decadent DreamA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Guidance. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A legjobb összességében: Decadent Dream

Maison Alhambra Decadent Dream flakon
Decadent DreamMaison AlhambraÖsszességében a legjobb

A Maison Alhambra Decadent Dreamje az illatjegyek listájával érdemli ki az első helyet, amely szorosan követi a Guidance-ét. A Fragrantica a körtét, a mogyorót és a tömjént sorolja a nyitányba, az osmanthust, a sambac jázmint, a rózsát és a sáfrányt a szívbe, a szantálfát, a labdanumot, a szürke ámbrát és a vaníliát pedig az alapba.

A különbség a karakterük súlyában rejlik. A Guidance-t ismerő Fragrantica-tagok könnyedebbnek, édesebbnek és kevésbé összetettnek írják le a Decadent Dreamet. A Fragrantica fórumán egy tag úgy foglalja össze: könnyedebb Guidance, nagyon hasonló fejillatjegyekkel, krémesebb és édesebb alapillattal.

Neked való, ha tetszik, ahogy a Guidance felépül, de könnyedebb, édesebb, kevesebb rétegből álló változatot választanál. Alap: megnevezett forrás. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok többsége hasonlónak tartja a kettőt.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a Decadent Dreamöt és a Guidance-t Decadent Dream vs Guidance, Parfumo comparison
  2. Körtét, mogyorót és tömjént sorol fel az osmanthus, a sambac jázmin, a rózsa és a sáfrány fölött, szantálfa, labdanum, szürke ámbra és vanília alapokon; a Guidance-ot ismerő tagok könnyedebbnek, édesebbnek és kevésbé összetettnek találják Decadent Dream by Maison Alhambra, Fragrantica
  3. Egy fórumozó a Guidance könnyedebb változatának nevezi: a fejjegyek nagyon hasonlóak, az alap krémesebb és édesebb, és kevésbé tartós Decadent Dream and Guidance, Fragrantica forum

A legközelebbi a leszáradásban: Lumora

Monkoku Lumora flakon
LumoraMonkokuA leszáradásban a legközelebbi

A Monkoku Lumorája kapcsolódik a legközvetlenebbül az eredetihez a Parfumo szerint. A Parfumo-oldalán a Guidance Eau de Parfum áll a hasonló illatok listájának élén. Az összehasonlító oldal szerint a szavazó tagok többsége hasonlónak tartja a párost, a két jegylista pedig egyaránt tartalmaz körtét, mogyorót, rózsát, sáfrányt, vaníliát és cisztuszt. Egyik forrás sem veti össze a két illat leszáradását; a választás alapja a hasonló lista és a szavazatok.

A fő különbség az alapillatban van: a Lumorában oud szerepel, a Guidance-ban viszont nem. A Parfumo-oldal vezető leírása szerint nagyon közel áll az Eau de Parfumhöz, nem pedig a Guidance 46-hoz, miközben elismeri, hogy közvetlen összehasonlítást nem végzett.

Annak való, aki ismeri az első Guidance-t, jobban kedveli a Guidance 46-nál, és szívesen fogadja az oud jelenlétét az alapban. Alap: megnevezett forrás, mégpedig a Parfumo hasonló illatokat felsoroló listája, az összehasonlító oldal és egy tag leírása.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a Lumorát és a Guidance-t; mindkettő jegyei között szerepel a körte, a mogyoró, a rózsa, a sáfrány, a vanília és a cisztusz Lumora vs Guidance, Parfumo comparison
  2. A Parfumo a Guidance Eau de Parfumöt sorolja elsőként a hasonló illatok között; a legnépszerűbb tagi írás szerint nagyon közel áll az Eau de Parfumhöz, nem pedig a Guidance 46-hoz, bár közvetlen összehasonlítás nélkül, és olyan oud alapja van, amelyet a Guidance nem tüntet fel Lumora by Monkoku, Parfumo

Üdébb változat: Bayn Al Asrar

Paris Corner Bayn Al Asrar flakon
Bayn Al AsrarParis CornerFrissebb változat

Papíron a Paris Corner Bayn Al Asrar a Guidance jegyeit hordozza. A Fragrantica először mogyorót, körtét és tömjént sorol fel; utánuk rózsa, oszmantusz, sáfrány és sambac jázmin következik; végül vanília, szantálfa, labdánum, ámbra és Akigalawood.

A különbség a légiesebb hatás és az előtérbe kerülő rózsa. A Fragrantica egyik szerkesztőségi cikke szerint sokan a Guidance alacsonyabb árú alternatívájaként emlegetik, és légies, krémes körtét képzel el rózsával, jázminnal és sáfránnyal, száraz szantálfás alap fölött. A Fragrantica Signature Pearl-oldalán egy tag nagyon könnyed Guidance-ként írja le, amelyben inkább a rózsa dominál.

Annak való, aki a Guidance körtés-rózsás karakterét szeretné, több levegővel körülötte. Alap: megnevezett forrás, a Fragrantica szerkesztőségi cikke és egyetlen tag összehasonlítása.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica szerkesztőségi cikke szerint gyakran említik a Guidance kedvezőbb árú alternatívájaként, és légies, krémes körtét ír le rózsával, jázminnal és sáfránnyal, száraz szantálfaalapon Bayn Al Asrar, Fragrantica editorial
  2. A felsorolt jegyek: mogyoró, körte és tömjén, rózsa, osmanthus, sáfrány és sambac jázmin, majd vanília, szantálfa, labdanum, szürke ámbra és Akigalawood – ezeket a jegyeket sorolja fel a Guidance is Bayn Al Asrar by Paris Corner, Fragrantica
  3. Egy tag a Guidance rózsásabb, nagyon könnyű, nyárias változatának nevezi, amely hamarabb elillan Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica

Lágyabb változat: Stellar Amber

Zara Stellar Amber flakon
Stellar AmberZaraLágyabb változat

A Zara Stellar Amber azért került ide, mert ezt mondják róla a viselői, nem pedig a jegylistája miatt. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok többsége hasonlónak tartja a Guidance-hoz. Egyik forrásunk sem sorolja fel a jegyeit, ezért ebben a részben a viselők leírásaira hagyatkozunk.

A fő különbség a mélység. A Fragrantica oldalán azok a tagok, akik mindkettőt viselték, a Stellar Ambert könnyedebbnek, gyümölcsösebbnek és kevésbé púderesnek írják le, a Guidance-ot pedig mélyebbnek, fásabbnak és diósabbnak. Többen hozzáteszik, hogy csak időnként kapható; a táblázatban nincs hozzá EU-s listaár.

Annak való, aki túl púderesnek vagy túl diós jellegűnek érzi a Guidance-ot, és valami könnyedebbet, gyümölcsösebbet keres. Források: egy megnevezett forrás, a Parfumo összehasonlító oldala és a viselők Fragrantica-hozzászólásai.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a Stellar Ambert és a Guidance-t Stellar Amber vs Guidance, Parfumo comparison
  2. Azok a tagok, akik mindkettőt viselték, könnyedebbnek, gyümölcsösebbnek és kevésbé púderesnek találják; szerintük a Guidance mélyebb, fásabb és diósabb. Többen azt mondják, hogy csak időnként kapható Stellar Amber by Zara, Fragrantica

Édesebb változat: Musk pour Amber

Khadlaj Musk pour Amber flakon
Musk pour AmberKhadlajÉdesebb változat

A Khadlaj Musk pour Amber papíron a Guidance jellegének nagy részét hozza. A Fragrantica adatlapja tömjént, körtét és bergamottot; mogyorót, rózsát és sambac jázmint; végül vaníliát és cédrusfát sorol fel. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok több mint fele hasonlónak tartja a két illatot.

A fűszerekben válnak el egymástól. Egy Parfumo-tag, aki összevetette a Guidance alternatíváit, hiányolja a Guidance fűszerességét, a Musk pour Ambert pedig édesebbnek érzi: körte és tömjén, mogyorókrém, jázmin, tiszta pézsma és vanília. Csak a listákat nézve a sáfrány és az osmanthus hiányzik, a szantálfa helyét pedig cédrusfa veszi át.

Annak való, akit a Guidance körtés-mogyorós jellege vonz, de kevesebb fűszerre és több édességre vágyik. Források: egy megnevezett forrás, egy tag leírása és a Parfumo összehasonlító oldala.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy tag, aki összehasonlította a Guidance alternatíváit, úgy találja, hogy ebből hiányzik a Guidance fűszeressége, és édesebb irányba megy el: körte és tömjén, mogyorókrém, jázmin, tiszta pézsma és vanília Musk pour Amber member write-up, Parfumo
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok több mint fele hasonlónak találja a kettőt Musk pour Amber vs Guidance, Parfumo comparison
  3. A jegyek között tömjén, körte és bergamott, mogyoró, rózsa és sambac jázmin, majd vanília és cédrus szerepel Musk Pour Amber by Khadlaj, Fragrantica

A legalacsonyabb ár: Mahab

Nusuk Mahab flakon
MahabNusukA legolcsóbb

A táblázatban árral szereplő klónok közül a Nusuk Mahabja kerül a legkevesebbe, üvegenként és milliliterenként is. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok többsége hasonlónak tartja a Mahabot és a Guidance-ot, és az oldalon mindkettőnél felsorolt jegyek között szerepel a tömjén, az osmanthus, a rózsa és a szantálfa.

Az édeskömény jelenti a különbséget. Egy tag, aki több Guidance-alternatívát is kipróbált, a Fragrantica Signature Pearl oldalán azt írta, hogy a Mahab édesköménye hangsúlyos volt, és nem tetszett neki. Ez egyetlen ember véleménye, a Guidance jegylistáján viszont nem szerepel édeskömény.

Annak való, aki a lehető legkevesebbet költené egy üvegre, és nem zavarja az édeskömény. Források: egy megnevezett forrás, a Parfumo összehasonlító oldala és egy tag véleménye.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége hasonlónak találja a Mahabot és a Guidance-t; közös jegyeik a tömjén, az osmanthus, a rózsa és a szantálfa Mahab vs Guidance, Parfumo comparison
  2. Egy tag, aki több Guidance-alternatívát is kipróbált, feltűnőnek találta a Mahab édesköményjegyét, és nem kedvelte Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti parfümök, amelyekben visszaköszön a Guidance körtéje, rózsája vagy gyantája; mindegyik eredeti üvegből töltött dekantként kapható.

  1. BDK Parfums

    Impadia

    Körte, bergamott és mandarin narancsvirággal és kétféle rózsával, akigalafán, szantálfán és vanílián.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Parfums de Marly

    Delina Exclusif

    Licsi és körte török rózsa, oud és tömjén fölött, vaníliás, ámbrás, pézsmás-vetiveres alapon.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Maison Crivelli

    Musc Nurasana

    Bergamott, kardamom és gyömbér damaszkuszi rózsa és tömjén körül, fenyős, labdanumos, pézsmás-tonkababos alapon.

    3ml · 10ml · 30ml

Miben térnek el a klónok?

Ha egymás után olvasod a hat részt, újra és újra ugyanaz a szó bukkan fel: könnyedebb, gyakran édesebbel kiegészítve. A viselők a Decadent Dream, a Bayn Al Asrar és a Stellar Amber esetében is ezt emelik ki, a Musk pour Ambert pedig kevesebb fűszerrel, édesebbnek írják le. Ha egy klón valami újat hoz, az olyan jegy, amely a Guidance listáján nem szerepel: a Lumorában oud, a Mahabban édeskömény.

A Guidance inkább a másik irányba húz. A jegylistáján a sáfrány fűszeressége, valamint az olibanum és a labdanum gyantás jellege a gyümölcsök és a diófélék mellett jelenik meg. Azok a viselők pedig, akik mindkettőt ismerik, a Guidance-ot mélyebbnek, fásabbnak és diósabbnak tartják a Stellar Ambernél.

Klón üvegben, vagy az eredeti dekantban?

A táblázatban árral szereplő összes klón ml-enkénti ára alacsonyabb az eredeti bármelyik kiszerelésénél. A Decadent Dream és a Stellar Amber mellett nem szerepel ár: az ellenőrzés napján egyikhez sem találtunk uniós listaárat. A Guidance egy 10ml-es dekantja 47,61 € (4,76 €/ml), a 30ml-es kiszerelése pedig 113,40 € (3,78 €/ml). Ha ez a stílus már a kedvenced, és számolgatás nélkül szeretnéd fújni, egy klónból több millilitert kapsz.

Más a helyzet, ha azért vásárolsz, hogy eldöntsd, tetszik-e. 16,11 €-ért kapsz egy 3ml-es Guidance-ot, ami körülbelül 60 fújásra elég; 20,61 €-ért pedig egy 3ml-es Guidance 46-ot, ha mindkét változatot szeretnéd viselni ugyanazon a héten. Egy hét az eredetivel megmutatja, milyen mércéhez kell felérnie a klónnak. A teljes katalógusra vonatkozó számokat az ml-enkénti árak indexében találod.

Eredeti parfümök hasonló illatvilággal

Három másik parfümház eredeti parfümjében is megjelenik a Guidance körtéje vagy rózsája. A BDK Parfums 2025-ös Impadia illatában a körte bergamottal és mandarinnal társul, majd afrikai narancsvirág, bolgár és török rózsa követi; az alapban Akigalawood, szantálfa és vanília kap helyet. A Parfums de Marly 2018-ban megjelent Delina Exclusif illata licsivel, körtével, bergamottal, grapefruittal és rózsaszín borssal nyit, szívében török rózsával, ouddal és tömjénnel, az alapban pedig vaníliával, ámbrával, pézsmával és vetiverrel zárul. A Maison Crivelli 2026-os extrait de parfum-je, a Musc Nurasana damaszkuszi rózsát és tömjént helyez a bergamottból, kardamomból és gyömbérből álló nyitány, valamint a jegenyefenyőt, labdanumot, pézsmát és tonkababot felvonultató alap közé. A rózsás parfümökről szóló útmutatónkban még több rózsás illatot találsz.

Így próbálj ki egy dupe-ot

A papírcsík többnyire csak a nyitányt mutatja meg, ezért a bőrödön hasonlítsd össze a klónt az eredetivel. Egyik nap fújd magadra az eredetit, egy másik napon pedig a klónt, ugyanarra a helyre. Szagold meg mindkettőt közvetlenül fújás után, majd valamivel később is, az alapjegyekről pedig csak este alkoss véleményt. Ha külön napokon próbálod őket, az egyik illat nem befolyásolja az emlékezetedet a másikról.

A Guidance esetében különösen figyelj az alapjegyekre: a szantálfára, a vaníliára, a szürke ámbrára és a labdanumra. Egy 3ml-es Guidance elegendő időt ad egy alapos, egyhetes összehasonlításhoz. Ha a Guidance nyer, válassz egy 10ml-es dekantot, ami körülbelül 200 fújásra elég, így hetekig viselheted naponta; vagy egy 30ml-est, ami körülbelül 600 fújásra elég, ha már tudod, hogy szeretnéd kéznél tudni. Most próbálsz először dekantot? Kezdd azzal, hogy mi az a parfümdekant, aztán olvasd el a vakvásárlás helyett ajánlott útmutatónkat.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kapható az Amouage Guidance kisebb kiszerelésben, hogy először kipróbáljam?
A 10ML a Guidance-et 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként árulja, az eredeti üvegből töltve, és az EU egész területére szállít. A 3ml-es körülbelül 60, a 10ml-es 200, a 30ml-es pedig 600 fújásra elég.
Melyik az a hat klón, amelyet az útmutató a Guidance-hoz hasonlít?
A Decadent Dream, a Lumora, a Bayn Al Asrar, a Stellar Amber, a Musk pour Amber és a Mahab az útmutatóban összehasonlított hat klón, mindegyikük másban tér el az eredetitől. A nálunk kapható eredeti parfümök közül a BDK Parfums Impadiájában is van körte, rózsa, Akigalawood és szantálfa, a Delina Exclusifben pedig körte, rózsa és vanília.
Ha csak egy Amouage Guidance-dupe-ot veszek, melyik legyen az?
A Maison Alhambra Decadent Dreamje az útmutató összességében legjobb választása. A Fragrantica-adatlapja a Guidance jegyeit követi a körtétől, a mogyorótól és az olibanumtól a szantálfán, a labdanumon, a szürke ámbrán és a vanílián át, a Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok többsége pedig hasonlónak találja a kettőt. A Guidance-et ismerő Fragrantica-tagok könnyedebbnek, édesebbnek és kevésbé összetettnek találják.
Közel áll a Lumora a Guidance-hoz?
A Parfumo forrásai alapján közel áll hozzá: a Guidance Eau de Parfum az első a hasonló illatok között, és az összehasonlító oldalon szavazó tagok többsége hasonlónak találja a kettőt. A fő különbség az oud alap, amelyet a Guidance jegyei között nem tüntetnek fel. Az első helyen álló leírás az eredetihez közelebbinek találja, mint a Guidance 46-ot, közvetlen összehasonlítás nélkül.
A Guidance-et vagy a Guidance 46-ot próbáljam ki?
Kezdd azzal, amelyhez a klónokat hasonlítod: ebben az útmutatóban ez az eredeti, 2023-as Guidance. A 2024-es Guidance 46 új jegyei a rózsavíz, a keserűmandula és a rózsaszín bors a nyitányban, valamint az ambrette, a Georgywood és a cypriol az alapban. Egy 3ml-es dekant ára 20,61 €.
Meddig tart a Guidance a bőrömön?
Az illat tartóssága a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért egyetlen útmutató sem ígérhet biztos időtartamot. A legegyszerűbb, ha egy 3ml-es dekantot próbálsz ki: körülbelül 60 fújásra elég, és egy héten át viselheted a saját bőrödön.
Olcsóbbak milliliterenként a Guidance-klónok, mint az eredeti dekantja?
Az összehasonlító táblázatban szereplő, árral megadott klónok mindegyike olcsóbb milliliterenként, mint az eredeti. A Guidance 10ml-es dekantja 47,61 €, a 3ml-es pedig 16,11 €, így kipróbálhatod az eredetit, mielőtt eldöntöd, megéri-e egy klón teljes üvegét választani.

Források

  1. Guidance, Amouage
  2. Decadent Dream vs Guidance, Parfumo comparison
  3. Decadent Dream by Maison Alhambra, Fragrantica
  4. Decadent Dream and Guidance, Fragrantica forum
  5. Lumora by Monkoku, Parfumo
  6. Bayn Al Asrar, Fragrantica editorial
  7. Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica
  8. Stellar Amber vs Guidance, Parfumo comparison
  9. Stellar Amber by Zara, Fragrantica
  10. Musk pour Amber member write-up, Parfumo
  11. Musk pour Amber vs Guidance, Parfumo comparison
  12. Mahab vs Guidance, Parfumo comparison

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Guidance illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Amouage márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató