Oud Satin Mood dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Miben tér el hat Oud Satin Mood-hasonmás az eredetitől a jegyek, a források és az ár terén, és hogyan próbálhatod ki előbb az eredetit egy 3ml-es dekanttal.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a Paris Corner Oud Satin a legjobb Oud Satin Mood-hasonmás: az eredetivel megegyező rózsa-, ibolya-, benzoin-, oud- és vaníliajegyeket sorolja fel. A leszáradásban a Fragrance World Barakkat Satin Oud áll hozzá a legközelebb, a legalacsonyabb ára pedig a Zimaya Impulse Oudnak van. Az eredetit keresed? Az Oud Satin Mood 10ml-es dekantja a 10ML-nél 52,11 €.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Oud SatinÖsszességében a legjobb Paris Corner29,90 € 100ml
  2. Barakkat Satin OudA leszáradásban a legközelebbi Fragrance WorldNincs uniós ár
  3. Impulse OudA legolcsóbb Zimaya16,80 € 100ml
  4. NostalgiaÉdesebb változat Alexandria FragrancesNincs uniós ár
  5. Satin MidnightPrémium alternatíva The Dua BrandNincs uniós ár
  6. Perpetual OudLágyabb változat Zara22,95 € 80ml

Inkább az eredetit választanád?

Oud Satin Mood

Maison Francis KurkdjianAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,17 €–0,30 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Oud Silk Mood, Oud Satin Mood és Velvet Rose Oud üvegek világoskék háttér előtt

Milyen illatú az Oud Satin Mood?

Maison Francis Kurkdjian Oud Satin Mood flakon
Az eredetiOud Satin MoodMaison Francis Kurkdjian

A Maison Francis Kurkdjian Oud Satin Mood illatát 2015-ben mutatták be, és bárki viselheti. A parfümház saját oldalán eau de parfumként kínálja. Bolgár és török rózsával nyit, így elsőként a rózsa jelenik meg, nem a fa. A szívjegyek közt ott az ibolya, ez a lágy, kissé púderes virág, mellette pedig a meleg, balzsamos gyanta, a benzoin. Az alapot az oud és a vanília adja: az agarfa mélységet kölcsönöz az illatnak, a vanília pedig lekerekíti, így a fa telt, nem pedig éles hatású.

Összesen hat jegyből áll. A 10ML egy változatban, eau de parfumként tartja kínálatában, így itt nem kell az eau de parfum és az Extrait között választanod.

Rózsa, oud és vanília nyersanyagként: illatjegyek ebből: Maison Francis Kurkdjian Oud Satin Mood
A képen: rózsa, oud és vanília, illatjegyek ebből: Oud Satin Mood.

Oud Satin Mood-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Oud Satin Paris Corner
Megnevezett forrás Forrás
29,90 € 100ml
0,30 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Barakkat Satin Oud Fragrance World
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
3A legolcsóbb Impulse Oud Zimaya
Megnevezett forrás Forrás
16,80 € 100ml
0,17 €/ml
4Édesebb változat Nostalgia Alexandria Fragrances
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5Prémium alternatíva Satin Midnight The Dua Brand
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
6Lágyabb változat Perpetual Oud Zara
Megnevezett forrás Forrás
22,95 € 80ml
0,29 €/ml

Üvegfotók: pariscornerperfumes.com, flora-parfums.com, fragrantica.com, alexandriafragrances.com, thescentbase.com, fragrantica.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontOud Satin MoodMaison Francis KurkdjianOud SatinParis Corner
Ár milliliterenként
3ml: 6,87 €/ml · 10ml: 5,21 €/ml · 30ml: 4,14 €/ml
0,30 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Oud Satin Mood parfümhöz hasonlítunk
  • A Parfumo összehasonlító oldala szerint a 78 szavazó tagból 73 az Oud Satint (a Paris Corner Ministry of Oud vonalából) az Oud Satin Mood Eau de Parfumhoz hasonlónak jelölte. Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
  • A Fragrantica bolgár rózsát és oudot, török rózsát és benzoét, valamint ibolyát és vaníliát sorol fel. Egy tag, akinek ez és a Barakkat Satin Oud is megvan, és az eredetit is kipróbálta, úgy találja, hogy a kettő közül az Oud Satin áll közelebb hozzá: a rózsás nyitánya lágyabb, az oudja simább, bár az eredetinél nem annyira; más tagok szerint néhány hetet pihentetni kell az üvegben, hogy lecsillapodjon a kemény nyitánya. Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Oud Satin Mood vásárláskor olcsóbb (20,61 €, illetve 29,90 €).
  • Oud Satin több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Oud Satin Mood illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb41,22 €0ml marad
  • 1 × 10ml52,11 €4ml marad
  • 1 × 30ml124,20 €24ml marad
  • Oud Satin (Paris Corner): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül29,90 €94ml marad

Ennyi viselésnél Oud Satin olcsóbb, mint a(z) Oud Satin Mood dekantjai (29,90 €, illetve 41,22 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 20,61 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Oud Satin Mood dekantjai olcsóbbak, mint Oud Satin (20,61 €, illetve 29,90 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 321,12 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Oud Satin olcsóbb, mint a(z) Oud Satin Mood dekantjai (29,90 €, illetve 321,12 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Oud Satin Mood alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Paris Corner Oud SatinA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Oud Satin Mood. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Összességében a legjobb: Oud Satin

Paris Corner Oud Satin flakon
Oud SatinParis CornerÖsszességében a legjobb

A Paris Corner Oud Satinje a márka Ministry of Oud kollekciójának része, és papíron ez hasonlít leginkább az eredetire. A Fragrantica adatlapja bolgár rózsát és oudot, majd török rózsát és benzoint, végül ibolyát és vaníliát sorol fel. Ez az eredeti hat jegye, más sorrendben.

A legnagyobb különbség a nyitányban van. A Fragrantica egyik tagja ezt és a Barakkat Satin Oudot is birtokolja, és az eredetit is kipróbálta; szerinte a kettő közül az Oud Satin áll közelebb az eredetihez: lágyabb rózsás nyitánya és simább oudja van, bár még így sem olyan sima, mint az eredeti. Más tagok szerint az új üveget néhány hétig pihentetni kell, hogy lecsengjen a kemény nyitánya.

Annak lehet jó választás, aki az eredeti teljes jegylistáját szeretné egy nagy üvegben, és hajlandó pihentetni, mielőtt véleményt mond róla. Forrás: név szerint megjelölt forrás. A Parfumo összehasonlító oldalt tart fenn a két illathoz.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a 78 szavazó tagból 73 az Oud Satint (a Paris Corner Ministry of Oud vonalából) az Oud Satin Mood Eau de Parfumhoz hasonlónak jelölte. Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
  2. A Fragrantica bolgár rózsát és oudot, török rózsát és benzoét, valamint ibolyát és vaníliát sorol fel. Egy tag, akinek ez és a Barakkat Satin Oud is megvan, és az eredetit is kipróbálta, úgy találja, hogy a kettő közül az Oud Satin áll közelebb hozzá: a rózsás nyitánya lágyabb, az oudja simább, bár az eredetinél nem annyira; más tagok szerint néhány hetet pihentetni kell az üvegben, hogy lecsillapodjon a kemény nyitánya. Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica

A leszáradásban a legközelebbi: Barakkat Satin Oud

Fragrance World Barakkat Satin Oud flakon
Barakkat Satin OudFragrance WorldA leszáradásban a legközelebbi

A Fragrance World Barakkat Satin Oudja később mutatja meg igazán, mit tud. A Fragrantica adatlapja az Oud Satin Moodot jelöli meg viszonyítási alapként, és a nyitányban ibolyát, a szívben bolgár rózsát, török rózsát és laoszi oudot, az alapban pedig agarfát, vaníliát, ámbrát és benzoint sorol fel. Az eredeti minden jegye szerepel a listán, ámbrával kiegészítve.

A fő különbség a nyitányban rejlik. Az egyik tulajdonos szerint az első fél órában kissé alkoholos, utána viszont már elég közel kerül az eredetihez. Egy másik rózsavizes nyitányról számol be, amely a kibontakozás során egyre jobban hasonlít az eredetire.

A név körül is van némi bizonytalanság. A Fragrantica tagjai szerint a Barakkat üveget a B Satin Oud váltotta fel. Egyikük azt írja, a Fragrance World szerint csak a csomagolás változott; egy másik, aki mindkettővel rendelkezik, úgy találja, hogy a B Satin Oud már a nyitánytól édesebb és lineárisabb. A Barakkat üveget ráadásul nehéz beszerezni: az ár-ellenőrzésünk napján az általunk megnézett EU-s boltok egyikében sem volt készleten, ezért nem szerepel ár a táblázat megfelelő sorában. Ha helyette az átnevezett B Satin Oudot veszed meg, számíts rá, hogy megoszlanak róla a vélemények.

Annak való, aki inkább az illat lecsengése, mint a nyitánya alapján ítél, és nem zavarja, ha az első fél óra élesebb. Alap: egy megnevezett forrás, a fent említett két Fragrantica-oldal.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica adatlapja szerint az illatot az Oud Satin Mood ihlette; ibolyát; bolgár rózsát, török rózsát és laoszi oudot; agarwoodot, vaníliát, ámbrát és benzoét sorol fel. Egy tulajdonos szerint a nyitány körülbelül fél órán át kissé alkoholos, utána pedig eléggé közel kerül az eredetihez; egy másik úgy véli, hogy a rózsavizes nyitány után, ahogy kibontakozik, egyre közelebb kerül az eredetihez. Barakkat Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
  2. A Fragrantica tagjai arról számolnak be, hogy a Barakkat üvegét a „B Satin Oud” váltotta fel; egyikük szerint a Fragrance World azt mondta neki, hogy csak a csomagolás változott, míg egy másik, akinek mindkettő megvan, a B Satin Oudot már a kezdetektől édesebbnek és lineárisabbnak találja. B Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica

A legalacsonyabb árú: Impulse Oud

Zimaya Impulse Oud flakon
Impulse OudZimayaA legolcsóbb

A Zimaya Impulse Oudja a legkedvezőbb árú az árral feltüntetett klónok között, összességében és milliliterenként is. A Parfumo listáján először vanília, ibolya és bolgár rózsa, majd rózsa, benzoin és oud, végül ámbra, pézsma és fás jegyek szerepelnek. Így megvan benne az eredeti bolgár rózsája, ibolyája, benzoinja, oudja és vaníliája, ámbrával, pézsmával és fás jegyekkel kiegészítve.

A fő különbség az édesség. A Fragrantica-oldalán a tagok az Oud Satin Mood kedvezőbb árú értelmezéseként írják le, nem tökéletes egyezésként. Az egyik tulajdonos szerint frissebb, kevésbé édes és kevésbé púderes, mint az eredeti. Egy másik, akinek mindkettő megvan, az eredetit találja édesebbnek.

Annak való, aki az eredetit kissé túl cukrosnak vagy púderesnek érzi, és frissebb módon szeretné viselni ugyanezt a rózsa- és oudkaraktert. Alap: egy megnevezett forrás. A Parfumón a pároshoz összehasonlító oldal is tartozik.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a 65 szavazó tag közül 56 az Impulse Oudot az Oud Satin Mood Eau de Parfumhöz hasonlónak jelölte; a Parfumo vaníliát, ibolyát és bolgár rózsát; rózsát, benzoét és oudot; valamint ámbrát, pézsmát és fás jegyeket sorol fel. Impulse Oud vs Oud Satin Mood, Parfumo comparison
  2. A Fragrantica tagjai az Oud Satin Mood kedvezőbb árú értelmezéseként emlegetik, nem tökéletes egyezésként; egy tulajdonos az eredetinél frissebbnek, kevésbé édesnek és kevésbé púderesnek találja, egy másiknak pedig, akinek mindkettő megvan, az eredeti édesebb. Impulse Oud by Zimaya, Fragrantica

Édesebb változat: Nostalgia

Alexandria Fragrances Nostalgia flakon
NostalgiaAlexandria FragrancesÉdesebb változat

Az Alexandria Fragrances Nostalgia illata a másik irányba indul. A Fragrantica adatlapján török rózsa, bolgár rózsa, laoszi oud, vanília, benzoin és ibolya szerepel – az eredeti hat jegye. A márka saját leírása az MFK Oud Satin Mood saját értelmezéseként mutatja be: kandírozott ibolya bolgár rózsával, törökrózsa-abszolúttal és laoszi ouddal, vaníliás-ámbrás lecsengéssel.

A fő különbség az édesség mellett az illat textúrájában is megmutatkozik. Egy tulajdonos az eredeti mellett viselve nagyon közelinek találta, de édesebbnek, olajosabbnak, tömjénesebbnek és kevésbé természetes illatúnak. Egy másik, aki összehasonlította a kettőt, másnak találta a nyitányt, a lecsengést pedig a leggyengébb részének. A két beszámoló nem ért egyet abban, melyik szakaszban kerül közel az eredetihez, ezért inkább édesebb rokonként tekints rá, ne helyettesítőként.

Annak való, aki leginkább az ibolya kandírozott oldalát kedveli, és az eredetinél édesebb illatot keres. Alap: egy megnevezett forrás, a Fragrantica-oldal és a márka saját leírása.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica török rózsát, bolgár rózsát, laoszi oudot, vaníliát, benzoét és ibolyát sorol fel. Egy tulajdonos, aki az Oud Satin Mood mintájával együtt viselte, nagyon közelinek találja, de édesebbnek, olajosabbnak és tömjénesebbnek, természetes illatúnak pedig kevésbé; egy másik, aki összehasonlította a kettőt, másnak találja a nyitányt, és a leszáradást tartja a leggyengébb résznek. Nostalgia by Alexandria Fragrances, Fragrantica
  2. Az Alexandria Fragrances a Nostalgia illatát az MFK Oud Satin Mood ihlette változataként mutatja be: a nyitányban kandírozott ibolya jelenik meg bolgár rózsa, török rózsa abszolút és laoszi oud fölött, a lecsengést pedig vaníliás-ámbrás jegyek adják. Nostalgia, Alexandria Fragrances

Prémium alternatíva: Satin Midnight

The Dua Brand Satin Midnight flakon
Satin MidnightThe Dua BrandPrémium alternatíva

A The Dua Brand Satin Midnight Extrait de Parfumként kapható. A márka az MFK Oud Satin Mood parfümjét nevezi meg viszonyítási alapként, és bolgár rózsát, török rózsát, benzoint, vaníliát, oudot és ibolyát sorol fel. A Fragrantica adatlapján ugyanez a hat illatjegy szerepel, és ott is Extrait de Parfumként tüntetik fel.

A fő különbség a koncentráció. A márka oldalán az eredeti Eau de Parfumként szerepel, a Satin Midnight pedig Extrait de Parfumként van feltüntetve. Egyik forrás sem írja le, hogyan viszonyul az eredetihez viselve, így a hasonlóság megítéléséhez csak az illatjegyek listája ad támpontot. A koncentrációjelölések jelentéséről bővebben az Eau de Parfum, Eau de Toilette és Extrait de Parfum összehasonlításában olvashatsz.

Annak való, aki az eredeti pontos illatjegylistáját keresi Extrait de Parfumként, és az adatlap alapján is szívesen dönt, vásárlói beszámolók nélkül. Források: egy megnevezett forrás, a márka oldala és a Fragrantica.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A The Dua Brand az MFK Oud Satin Moodot nevezi meg ihletőként, a Satin Midnightot pedig extrait de parfumként kínálja; a felsorolt jegyek bolgár rózsa, török rózsa, benzoe, vanília, oud és ibolya. Satin Midnight, The Dua Brand
  2. A Fragrantica bolgár rózsát, török rózsát, oudot, vaníliát, benzoét és ibolyát sorol fel, és extrait de parfumként tartja nyilván. Satin Midnight by The Dua Brand, Fragrantica

Lágyabb változat: Perpetual Oud

Zara Perpetual Oud flakon
Perpetual OudZaraLágyabb változat

A Zara Perpetual Oud a legvisszafogottabb utat választja. A Fragrantica oldalán egy tag szerint halványan emlékeztet az Oud Satin Moodra: hasonlóan tiszta, púderes oud jellemzi, vaníliás-édes rózsával.

A fő különbség az oud mennyisége. Ugyanez a tag úgy érzi, jóval kevesebb van belőle, és csak visszafogottan, lágy alapként jelenik meg; az ibolyát és az erős balzsamos jegyeket hiányolja. A lecsengés pacsulival és vetiverrel földesebbé válik. A Zara saját leírása fás-virágos illatként jellemzi: a vetiver és a pacsuli földes textúrát ad az oudnak, amelyet bőrakkord ölel körül.

Annak való, aki az eredetinél kevesebb oudra és balzsamos jegyre vágyik, földesebb lecsengést kedvel, és beéri a laza hasonlósággal: az adott tag szavaival csak enyhén emlékeztet rá. Források: egy megnevezett forrás, egy Fragrantica-tag és a márka saját leírása.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Fragrantica-tag halványan az Oud Satin Moodra emlékeztetőnek találja: hasonlóan tiszta, púderes oud és vaníliásan édes rózsa jellemzi, de sokkal kevesebb benne az oud, azt is csak visszafogottan, lágy alapként használja, és hiányzik belőle az ibolya meg az erőteljes balzsamos jegyek; a leszáradása pacsulival és vetiverrel földessé válik. Perpetual Oud by Zara, Fragrantica
  2. A Zara a Perpetual Oudot fás-virágos illatként írja le, amelyben a vetiver és a pacsuli földes textúrát ad az oudnak, amit bőrakkord ölel körül. Perpetual Oud EDP, Zara

Eredeti parfümök, amelyekből tartunk készleten

Rózsa és oud más eredeti parfümökből, mindegyik a saját üvegéből dekantolva.

  1. Maison Francis Kurkdjian

    Oud Silk Mood

    Rózsa, oud, benzoin és vanília sáfránnyal, papírusszal és labdanummal: fűszeresebb, gyantásabb testvérillat ugyanattól a parfümháztól.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Jo Malone London

    Velvet Rose Oud

    Damaszkuszi rózsa és oud szegfűszeggel, pralinéval és muskotályzsályával, pacsuli és vanília fölött.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Tom Ford

    Noir de Noir

    Rózsa és oud sáfrány és fekete szarvasgomba között, vanília, pacsuli, famoha és sztirax fölött: földesebb és sötétebb illat.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. Montale

    Arabians Tonka

    Oud és bolgár rózsa sáfránnyal és bergamottal, ámbra, tonkabab, cukornád, fehér pézsma és tölgymoha fölött.

    3ml · 10ml · 30ml

Miben téved minden klón?

Nem az illatjegyek listájával van a gond. Az útmutatóban szereplő hat klón közül négy az eredeti összes illatjegyét felsorolja, az Impulse Oud pedig a legtöbbet osztja meg vele. Ahol a viselők eltérést találnak, az a részletekben mutatkozik meg: az első percekben és az édesség mértékében.

A nyitányokról esik a legtöbb szó. A tagok szerint az Oud Satin kezdetben nyers, de néhány hét pihentetés után megszelídül; a Barakkat Satin Oud első félórája alkoholos, a Nostalgia pedig másképp nyit. Az édességben is eltérnek a vélemények: az egyik viselő a Nostalgia illatát az eredetinél édesebbnek találja, míg az Impulse Oud kevésbé édesnek hat. Még az a tag is, aki a két klón közül az Oud Satint érzi közelebbinek, az eredetit simábbnak találja.

Ez érthető, ha rövid az illatjegyek listája. Ha egy parfüm csak néhány jegyből áll, nincs hová elrejteni egy nyers alapanyagot vagy egy kanálnyi plusz cukrot. A rózsát, az ibolyát és a vaníliát könnyű megnevezni a listán; a fenti viselői megjegyzések inkább a nyitányra, az édességre és az egyik tagnál a simaságra hívják fel a figyelmet.

Klón egy üvegben, vagy az eredeti kisebb kiszerelésben?

Milliliterre vetítve a táblázatban szereplő, feltüntetett árú klónok mindegyike az eredeti alatt marad, még annak 30ml-es kiszerelésénél is. A Barakkat Satin Oud, a Nostalgia és a Satin Midnight esetében nincs feltüntetve uniós listaár, ezért ezek nem szerepelnek az összehasonlításban. Az eredeti 10ml-es dekantjáért 52,11 € összeget fizetsz, ami milliliterenként 5,21 €/ml. A 30ml-es kiszerelés ára 124,20 €, így a milliliterár mindössze 4,14 €/ml. Ha már biztos vagy benne, hogy ezt a stílust keresed, és bőkezűen használnád, egy üveg klón nagyobb mennyiséget ad.

A választásnál másképp alakul a matek. Az eredeti 3ml-es kiszerelése körülbelül 60 fújásra elég, és 20,61 € az ára. Viseld egy hétig, és kiderül, hogy az eredeti a neked való, egy klón is megfelel, vagy egyik sem illik hozzád. A milliliterár-indexünk a katalógus termékeinek árait hasonlítja össze, az útmutatónkból pedig megtudhatod, meddig elég egy 10ml-es üveg mindennapos használat mellett.

Eredeti parfümök hasonló illatvilággal

Ha szereted a rózsa és az oud párosát, de másik üvegből viselnéd, négy, nálunk kapható eredeti parfüm is merít ebből az ötletből. A Maison Francis Kurkdjian 2017-ben megjelent, Francis Kurkdjian nevéhez fűződő Oud Silk Mood illatában a rózsa, az oud, a benzoin és a vanília mellé sáfrány, papirusz és labdanum társul, így fűszeresebb, gyantásabb testvérillat születik. A Jo Malone London Velvet Rose Oud illatában a damaszkuszi rózsa és az oud szegfűszeggel, pralinéval és muskotályzsályával egészül ki, pacsuli és vanília alapokon.

A Tom Ford nevéhez fűződő Noir de Noir a rózsát és az oudot a sáfrány és a fekete szarvasgomba közé helyezi, alapjában pedig vanília, pacsuli, fazuzmó és styrax jelenik meg: a négy közül ez a legföldesebb illat. A Montale Arabians Tonka illatában az oud és a bolgár rózsa sáfránnyal és bergamottal társul, majd ámbra, tonkabab, cukornád, fehér pézsma és tölgymoha zárja a kompozíciót. Az Oud Silk Mood 3ml-es kiszerelése 19,71 €, ha egy héten belül a parfümház mindkét illatát viselnéd.

Így próbálj ki egy klónt

A papírcsíkon a rózsa és oud párosa mindig előnyösen mutat; a csuklódon tisztábban kiderül, milyen valójában. Szánj egy napot az eredetire, majd egy másikat a klónra, hogy az egyik illatról alkotott benyomásod ne befolyásolja a másikat. Hasonlítsd össze őket három ponton: a nyitányban, a szívjegyeknél és a nap végére kialakuló leszáradásban. Ennél az illatcsaládnál a lecsengésre figyelj jobban, mint a nyitányra: a fent idézett tulajdonosok közül többen is arról számolnak be, hogy a nyitány változik vagy idővel kisimul.

Az Oud Satin Mood 3ml-es kiszerelése körülbelül 60 fújásra elég, így egy tisztességes összehasonlítós hétre is jut belőle. Ha az eredeti tetszik jobban, válassz egy 10ml-es dekantot, ami körülbelül 200 fújásra elég, és hetekig viselheted, vagy egy 30ml-es kiszerelést, amely körülbelül 600 fújást ad, és elteheted későbbre. Ha még nem ismered a dekantokat, olvasd el az útmutatónkat a parfümdekantokról és a vakvásárlás ellen szóló érveket. Az alapanyagokról a mi az oud? cikkünkben, a rózsás illatokról pedig a rózsás parfümökről szóló útmutatónkban olvashatsz. Ha inkább a fás oudot keresed rózsa helyett, nézd meg az Oud Wood klónjairól szóló útmutatónkat.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Viselhetem 3ml-es dekantból az Oud Satin Moodot, mielőtt klónt választok?
A 10ML-től 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként próbálhatod ki; mindegyiket az eredeti üvegből töltjük, és az EU egész területére szállítjuk. A 3ml körülbelül 60 fújásra elég, vagyis egy hétig hasonlíthatod össze egy klónnal.
Melyik Oud Satin Mood-dupe áll a rangsorunk élén?
Ebben az útmutatóban a Paris Corner Oud Satinje áll az élen: a Fragrantica-adatlapján az eredeti mind a hat jegye szerepel, és egy tag, akinek az Oud Satin és a Barakkat Satin Oud is megvan, a kettő közül az előbbit találja közelebbinek. A tagok azt is mondják, hogy egy új üvegnek néhány hét pihenésre van szüksége, hogy megszelídüljön a kemény nyitánya.
Eau de Parfum vagy Extrait az Oud Satin Mood?
A parfümház Eau de Parfumként árulja az Oud Satin Moodot, és a 10ML is ezt a változatot tartja. Az útmutatóban szereplő klónok közül a The Dua Brand Satin Midnightját árulják Extrait de Parfumként.
Mennyire közelíti meg a Barakkat Satin Oud az Oud Satin Moodot?
Egy Fragrantica-tag, akinek megvan, azt írja, hogy az enyhén alkoholos nyitány lecsengése után elég közel kerül az eredetihez. Egy másik szerint kibontakozás közben egyre közelebbinek hat, ezért ez az útmutató a leszáradásnál ezt ajánlja. A Barakkat üveget nehéz megtalálni az EU-ban, és a B Satin Oud váltotta fel; egy tag szerint a Fragrance World azt mondta neki, hogy csak a csomagolás változott, míg egy olyan tulajdonos, akinek mindkettő megvan, az újabbat kezdettől édesebbnek és kevésbé változónak érzi.
Mely klónok sorolják fel az Oud Satin Mood rózsás, ibolyás és oudos jegyeit?
Az Oud Satin, a Barakkat Satin Oud, a Nostalgia és a Satin Midnight jegyei között is szerepel a rózsa, az ibolya, a benzoin, az oud és a vanília, az Impulse Oud pedig ezek többségét tartalmazza. Az eredeti parfümök közül az Oud Silk Mood, a Velvet Rose Oud, a Noir de Noir és az Arabians Tonka közös jegye a rózsa és az oud párosa.
Kevesebbe kerülnek milliliterenként az Oud Satin Mood klónjai?
Minden olyan klón milliliterenként kevesebbe kerül az eredetinél, amelynek EU-s listaára van. Az Oud Satin Mood 10ml-es dekantja 52,11 € (5,21 €/ml), a 3ml-es pedig 20,61 €, ha választás előtt viselnéd.
Meddig érezhető rajtam az Oud Satin Mood?
A tartósság a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért senki sem ígérhet biztos időtartamot. A legegyszerűbben úgy derítheted ki, ha egy 3ml-es dekantot viselsz egy hétig; ez körülbelül 60 fújásra elég.

Források

  1. OUD satin mood Eau de parfum, Maison Francis Kurkdjian
  2. Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
  3. Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica
  4. Barakkat Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
  5. B Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
  6. Impulse Oud vs Oud Satin Mood, Parfumo comparison
  7. Impulse Oud by Zimaya, Fragrantica
  8. Nostalgia by Alexandria Fragrances, Fragrantica
  9. Satin Midnight by The Dua Brand, Fragrantica
  10. Perpetual Oud by Zara, Fragrantica

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Oud Satin Mood illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Maison Francis Kurkdjian márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató