Oud Satin Mood dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał
Czym sześć zamienników Oud Satin Mood różni się od oryginału pod względem nut, źródeł i ceny — i jak najpierw wypróbować oryginał w odlewce 3ml.
W tym poradniku
W skrócie
Najlepszym ogólnym zamiennikiem Oud Satin Mood jest Oud Satin od Paris Corner, w którego wykazie nut znajdziesz te same róże, fiołek, benzoes, oud i wanilię co w oryginale. Najbardziej zbliżony w fazie bazy jest Barakkat Satin Oud od Fragrance World, a najniższą cenę ma Impulse Oud od Zimaya. Chcesz poznać oryginał? Oud Satin Mood kosztuje 52,11 € za odlewkę 10ml w 10ML.
6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 28 września 2026
Ranking
- Oud Satin29,90 € 100ml
- Barakkat Satin OudBrak ceny w UE
- Impulse Oud16,80 € 100ml
- NostalgiaBrak ceny w UE
- Satin MidnightBrak ceny w UE
- Perpetual Oud22,95 € 80ml
Wolisz oryginał?
Oud Satin Mood
Maison Francis KurkdjianOdlane z oryginalnego flakonu
Alternatywy: 0,17 €–0,30 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 28 września 2026

Jak pachnie Oud Satin Mood?
Oud Satin Mood od Maison Francis Kurkdjian pojawił się w 2015 roku i został stworzony z myślą o każdym. Oficjalna strona domu perfumeryjnego przedstawia go jako eau de parfum. Kompozycję otwierają dwie róże: bułgarska i turecka. Najpierw wyczuwasz więc różę, nie drewno. W sercu pojawia się fiołek — miękki, lekko pudrowy kwiat — oraz benzoes, ciepła, balsamiczna żywica. Bazę tworzą oud i wanilia: drewno agarowe nadaje głębię, a wanilia łagodzi jego ostrość i otula je miękkością.
Łącznie sześć nut. 10ML oferuje jedną wersję — eau de parfum — więc nie musisz tu wybierać między nią a Extrait.
Alternatywy dla Oud Satin Mood w porównaniu
Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 28 września 2026
Zdjęcia flakonów: pariscornerperfumes.com, flora-parfums.com, fragrantica.com, alexandriafragrances.com, thescentbase.com, fragrantica.com
Porównanie dwóch obok siebie
Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.
- Na stronie porównawczej Parfumo 73 z 78 głosujących użytkowników oznacza Oud Satin (z linii Ministry of Oud marki Paris Corner) jako podobny do Oud Satin Mood Eau de Parfum. Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
- Fragrantica wymienia różę bułgarską i oud; różę turecką i benzoes; fiołek i wanilię. Użytkownik, który ma zarówno ten zapach, jak i Barakkat Satin Oud, i próbował oryginału, uważa Oud Satin za bliższy z tej dwójki, z łagodniejszym różanym otwarciem i gładszym oudem, choć nie tak gładkim jak oryginał; inni użytkownicy mówią, że zapach musi odstać w butelce kilka tygodni, zanim jego ostre otwarcie złagodnieje. Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica
- Oud Satin Mood kosztuje mniej przy zakupie: 20,61 € wobec 29,90 €.
- Oud Satin daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
- 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.
Ile tego potrzeba?
Wystarczy podać, ile razy Oud Satin Mood ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.
Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).
Przy takim użyciu Oud Satin kosztuje mniej niż odlewki zapachu Oud Satin Mood: 29,90 € wobec 41,22 €. To inny zapach, nie oryginał.
Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.
Dwa przeliczone przykłady
Miesiąc weekendów
8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 20,61 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Oud Satin Mood kosztują mniej niż Oud Satin: 20,61 € wobec 29,90 €.
Codziennie przez rok
365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 321,12 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Oud Satin kosztuje mniej niż odlewki zapachu Oud Satin Mood: 29,90 € wobec 321,12 €. To inny zapach, nie oryginał.
Najlepszy ogólnie: Oud Satin
Oud Satin od Paris Corner, należący do linii Ministry of Oud tej marki, ma na papierze najpełniej pokrywający się wykaz nut. W opisie na Fragrantica znajdziesz różę bułgarską i oud, a następnie różę turecką i benzoes, po czym fiołek i wanilię. To sześć nut z oryginału, ułożonych w innej kolejności.
Największa różnica dotyczy otwarcia. Jeden z użytkowników Fragrantica, który ma zarówno ten zapach, jak i Barakkat Satin Oud, a także wypróbował oryginał, uważa Oud Satin za bliższy oryginałowi z tej dwójki: różane otwarcie jest łagodniejsze, a oud gładszy, choć wciąż nie tak gładki jak w oryginale. Inni użytkownicy piszą tam, że nowy flakon potrzebuje kilku tygodni odpoczynku, by ostre otwarcie złagodniało.
To propozycja dla osoby, która chce znaleźć w dużym flakonie pełny wykaz nut z oryginału i ma dość cierpliwości, by dać zapachowi odpocząć, zanim go oceni. Podstawa: wskazane źródło. Parfumo ma stronę porównującą oba zapachy.
Dlaczego ten wybór?Źródła: 2
Podstawa: Wskazane źródło
- Na stronie porównawczej Parfumo 73 z 78 głosujących użytkowników oznacza Oud Satin (z linii Ministry of Oud marki Paris Corner) jako podobny do Oud Satin Mood Eau de Parfum. Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
- Fragrantica wymienia różę bułgarską i oud; różę turecką i benzoes; fiołek i wanilię. Użytkownik, który ma zarówno ten zapach, jak i Barakkat Satin Oud, i próbował oryginału, uważa Oud Satin za bliższy z tej dwójki, z łagodniejszym różanym otwarciem i gładszym oudem, choć nie tak gładkim jak oryginał; inni użytkownicy mówią, że zapach musi odstać w butelce kilka tygodni, zanim jego ostre otwarcie złagodnieje. Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica
Najbliższy w fazie bazy: Barakkat Satin Oud
Barakkat Satin Oud od Fragrance World warto wybrać, jeśli zależy ci na zapachu w późniejszych godzinach. W opisie na Fragrantica Oud Satin Mood wskazano jako punkt odniesienia. W nutach głowy wymieniono fiołek, w sercu różę bułgarską, różę turecką i oud laotański, a w bazie drewno agarowe, wanilię, ambrę i benzoes. Na liście są wszystkie nuty z oryginału, a dodatkowo ambra.
Największa różnica pojawia się na początku. Jeden z właścicieli pisze, że przez mniej więcej pół godziny otwarcie jest nieco alkoholowe, a potem zapach staje się dość zbliżony do oryginału. Inna osoba opisuje początek przypominający wodę różaną, który w miarę rozwoju coraz bardziej zbliża się do oryginału.
Pojawia się też kwestia nazwy. Użytkownicy Fragrantica podają, że flakon Barakkat został zastąpiony przez B Satin Oud. Jedna osoba twierdzi, że Fragrance World poinformowało ją, iż zmieniło się tylko opakowanie. Ktoś inny, kto ma oba zapachy, uważa, że B Satin Oud jest od początku słodszy i bardziej liniowy. Flakon Barakkat trudno też znaleźć: w dniu sprawdzania cen nie mieli go na stanie żadni sprawdzeni przez nas sprzedawcy z UE, dlatego wiersz w tabeli nie zawiera ceny. Jeśli zamiast niego wybierzesz zapach pod nową nazwą B Satin Oud, przygotuj się na rozbieżne opinie.
Pasuje osobie, która ocenia zapach po tym, jak się rozwija i kończy, a nie po samym otwarciu, i nie przeszkadza jej ostrzejszy początek przez pierwsze pół godziny. Podstawa: wskazane źródło, czyli dwie wspomniane wyżej strony Fragrantica.
Dlaczego ten wybór?Źródła: 2
Podstawa: Wskazane źródło
- Wpis na Fragrantice mówi, że zapach powstał z inspiracji zapachem Oud Satin Mood, i wymienia fiołek; różę bułgarską, różę turecką i laotańskie oud; drewno agarowe, wanilię, ambrę i benzoes. Jeden właściciel mówi, że otwarcie jest przez około pół godziny nieco alkoholowe, po czym zapach staje się całkiem podobny do oryginału; inny twierdzi, że w miarę rozwoju coraz bardziej zbliża się do oryginału, po początku przypominającym wodę różaną. Barakkat Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
- Użytkownicy serwisu Fragrantica donoszą, że flakon Barakkat został zastąpiony przez „B Satin Oud”; jedna osoba mówi, że Fragrance World przekazało jej, iż zmieniło się tylko opakowanie, a inna, która ma oba zapachy, uważa, że B Satin Oud od początku jest słodszy i bardziej linearny. B Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
Najniższa cena: Impulse Oud
Impulse Oud marki Zimaya to najmniej kosztowny spośród wycenionych klonów flakon, zarówno w przeliczeniu na całość, jak i na ml. Na Parfumo jego lista nut zaczyna się od wanilii, fiołka i róży bułgarskiej, następnie obejmuje różę, benzoes i oud, a na końcu ambrę, piżmo i nuty drzewne. Dzieli więc z oryginałem różę bułgarską, fiołek, benzoes, oud i wanilię, a dodatkowo ma ambrę, piżmo i nuty drzewne.
Największa różnica dotyczy słodyczy. Na stronie Fragrantica użytkownicy opisują go jako przystępniejszą cenowo interpretację Oud Satin Mood, a nie idealne dopasowanie. Jeden z właścicieli uważa, że jest świeższy, mniej słodki i mniej pudrowy niż oryginał. Inna osoba, która ma oba zapachy, twierdzi, że to oryginał jest słodszy.
Pasuje osobie, która uważa oryginał za odrobinę zbyt słodki lub pudrowy i szuka świeższej drogi do tej samej róży i tego samego oudu. Podstawa: wskazane źródło. Parfumo ma też stronę z porównaniem tych zapachów.
Dlaczego ten wybór?Źródła: 2
Podstawa: Wskazane źródło
- Na stronie porównawczej Parfumo 56 z 65 głosujących członków uznało Impulse Oud za podobny do Oud Satin Mood Eau de Parfum; Parfumo wymienia wanilię, fiołek i różę bułgarską; różę, benzoes i oud; ambrę, piżmo i nuty drzewne. Impulse Oud vs Oud Satin Mood, Parfumo comparison
- Użytkownicy serwisu Fragrantica nazywają go przystępniejszą cenowo interpretacją Oud Satin Mood, a nie idealnym odpowiednikiem; jeden właściciel uważa, że jest świeższy, mniej słodki i mniej pudrowy niż oryginał, a inna osoba, która ma oba zapachy, twierdzi, że oryginał jest słodszy. Impulse Oud by Zimaya, Fragrantica
Słodsza odsłona: Nostalgia
Nostalgia marki Alexandria Fragrances idzie w przeciwnym kierunku. Na stronie Fragrantica wymieniono różę turecką, różę bułgarską, oud laotański, wanilię, benzoes i fiołek — sześć nut obecnych w oryginale. Własny opis marki przedstawia ten zapach jako jej interpretację MFK Oud Satin Mood: kandyzowany fiołek na tle róży bułgarskiej, absolutu róży tureckiej i oudu laotańskiego, z waniliowo-ambrowym wykończeniem.
Największa różnica dotyczy nie tylko słodyczy, lecz także tekstury. Właściciel, który nosił go w zestawieniu z oryginałem, uważa, że jest bardzo zbliżony, ale słodszy, bardziej oleisty, bardziej kadzidlany i mniej naturalny w odbiorze. Druga osoba, która porównała oba zapachy, zauważa inne otwarcie i uważa, że najsłabszy jest etap po wyschnięciu. Te dwie relacje różnią się co do tego, w którym momencie zapach staje się zbliżony do oryginału, więc lepiej traktować go jako słodszego kuzyna niż zamiennik.
Pasuje osobie, która najbardziej lubi kandyzowany charakter fiołka i szuka większej słodyczy niż w oryginale. Podstawa: wskazane źródło, strona Fragrantica i własny opis marki.
Dlaczego ten wybór?Źródła: 2
Podstawa: Wskazane źródło
- Fragrantica wymienia różę turecką, różę bułgarską, oud Laotian, wanilię, benzoes i fiołek. Właściciel, który nosił ten zapach, porównując go z próbką Oud Satin Mood, uznaje go za bardzo podobny, ale słodszy, bardziej oleisty i bardziej kadzidlany, a także pachnący mniej naturalnie; inny właściciel, który porównał oba zapachy, uważa, że otwarcie jest inne, a faza wysychania to najsłabszy element. Nostalgia by Alexandria Fragrances, Fragrantica
- Alexandria Fragrances przedstawia zapach Nostalgia jako inspirowany MFK Oud Satin Mood: otwiera go kandyzowany fiołek na tle róży bułgarskiej, absolutu z róży tureckiej i laotańskiego oud, a całość wieńczy waniliowo-ambrowy akord. Nostalgia, Alexandria Fragrances
Wersja premium: Satin Midnight
Satin Midnight marki The Dua Brand jest sprzedawany jako extrait de parfum. Marka wskazuje Oud Satin Mood od MFK jako punkt odniesienia i wymienia różę bułgarską, różę turecką, benzoes, wanilię, oud oraz fiołek. Wpis na Fragrantica podaje te same sześć nut i również określa zapach jako extrait de parfum.
Główna różnica dotyczy stężenia. Na stronie marki oryginał widnieje jako eau de parfum, a Satin Midnight jest oznaczony jako extrait. Żadne ze źródeł nie opisuje, jak wypada w noszeniu na tle oryginału, więc podobieństwo można ocenić wyłącznie na podstawie listy nut. Wyjaśnienie tych oznaczeń znajdziesz w artykule eau de parfum, eau de toilette i extrait.
To propozycja dla kogoś, kto chce znaleźć w extrait dokładnie tę samą listę nut co w oryginale i nie ma nic przeciwko temu, by oceniać zapach na podstawie opisu, a nie relacji osób, które go nosiły. Podstawa: wskazane źródło, strona marki i Fragrantica.
Dlaczego ten wybór?Źródła: 2
Podstawa: Wskazane źródło
- The Dua Brand wskazuje Oud Satin Mood marki MFK jako inspirację i sprzedaje Satin Midnight jako extrait de parfum; w wykazie nut są róża bułgarska, róża turecka, benzoes, wanilia, oud i fiołek. Satin Midnight, The Dua Brand
- Fragrantica wymienia różę bułgarską, różę turecką, oud, wanilię, benzoes i fiołek, a także klasyfikuje zapach jako extrait de parfum. Satin Midnight by The Dua Brand, Fragrantica
Łagodniejsza odsłona: Perpetual Oud
Perpetual Oud marki Zara to najspokojniejsza propozycja. Jeden z użytkowników na stronie Fragrantica uznaje go za nieco przypominający Oud Satin Mood: wyczuwa podobny, czysty, pudrowy oud oraz różę słodką od wanilii.
Największa różnica dotyczy ilości oudu. Ten sam użytkownik wyczuwa go znacznie mniej; oud pojawia się oszczędnie, jako miękka baza. Brakuje mu też fiołka i wyrazistych nut balsamicznych. W miarę wysychania zapach staje się ziemisty dzięki paczuli i wetiwerowi. Własny opis Zary określa go jako drzewno-kwiatowy zapach, w którym wetiwer i paczula nadają oudowi ziemisty charakter, otulony akordem skóry.
To propozycja dla kogoś, kto chce mniej oudu i balsamiczności niż w oryginale, woli bardziej ziemiste wykończenie i akceptuje luźne podobieństwo — jak ujął to ten użytkownik, zapach nieco przypomina oryginał. Podstawa: wskazane źródło, jeden użytkownik Fragrantica i opis samej marki.
Dlaczego ten wybór?Źródła: 2
Podstawa: Wskazane źródło
- Użytkownik serwisu Fragrantica dostrzega w nim mgliste podobieństwo do Oud Satin Mood: ma podobny, czysty, pudrowy oud i słodką od wanilii różę, ale znacznie mniej oudu, użytego oszczędnie jako miękka nuta bazy, i nie ma fiołka ani mocnych nut balsamicznych; w końcowej fazie pojawia się ziemisty akcent paczuli i wetywerii. Perpetual Oud by Zara, Fragrantica
- Zara opisuje Perpetual Oud jako drzewno-kwiatowy zapach, w którym wetyweria i paczula nadają oudowi ziemistą fakturę, a całość otula akord skóry. Perpetual Oud EDP, Zara
Oryginalne alternatywy z naszej oferty
Róża i oud z innych oryginalnych perfum, każde z nich odlewane z własnego flakonu.
Maison Francis Kurkdjian
Oud Silk Mood
Róże, oud, benzoes i wanilia z szafranem, papirusem i labdanum: bardziej korzenny i żywiczny krewniak z tego samego domu perfumeryjnego.
3ml · 10ml · 30ml
Jo Malone London
Velvet Rose Oud
Róża damasceńska i oud z goździkiem, pralinką i szałwią muszkatołową na tle paczuli i wanilii.
3ml · 10ml · 30ml
Tom Ford
Noir de Noir
Róża i oud między szafranem a czarną truflą, na tle wanilii, paczuli, mchu drzewnego i styraksu: bardziej ziemiście i mrocznie.
3ml · 10ml · 30ml
Montale
Arabians Tonka
Oud i róża bułgarska z szafranem i bergamotką na tle ambry, bobu tonka, trzciny cukrowej, białego piżma i mchu dębowego.
3ml · 10ml · 30ml
Co nie wychodzi żadnemu klonowi
Problemem nie jest lista nut. Cztery z sześciu klonów opisanych w tym przewodniku wymieniają wszystkie nuty oryginału, a Impulse Oud ma z nim większość wspólnych. Gdy osoby noszące te zapachy dostrzegają różnice, dotyczą one szczegółów: pierwszych minut i poziomu słodyczy.
Najwięcej uwag dotyczy otwarcia. Użytkownicy opisują ostre otwarcie Oud Satin, które łagodnieje po kilku tygodniach odpoczynku, alkoholowy zapach przez pierwsze pół godziny w Barakkat Satin Oud oraz inne otwarcie w przypadku zapachu Nostalgia. Różnice dotyczą też słodyczy: jeden użytkownik uważa zapach Nostalgia za słodszy od oryginału, podczas gdy Impulse Oud wydaje się mniej słodki. Nawet użytkownik, któremu Oud Satin wydaje się bliższy oryginałowi z dwóch klonów, uważa, że oryginał jest gładszy.
To zrozumiałe przy krótkiej formule. Kiedy perfumy mają zaledwie kilka nut, nie ma gdzie ukryć szorstkiego składnika ani dodatkowej łyżki cukru. Różę, fiołek i wanilię łatwo wpisać na listę; przytoczone wyżej uwagi użytkowników dotyczą za to otwarcia, słodyczy, a w przypadku jednej osoby — gładkości.
Klon we flakonie czy oryginał w małej pojemności?
W przeliczeniu na mililitr każdy wyceniony w tabeli klon kosztuje mniej niż oryginał, nawet w pojemności 30ml. Barakkat Satin Oud, Nostalgia i Satin Midnight nie mają tam ceny katalogowej w UE, więc nie uwzględniamy ich w tym zestawieniu. Za odlewkę 10ml oryginału zapłacisz 52,11 €, czyli 5,21 €/ml za mililitr. W pojemności 30ml cena spada do 4,14 €/ml za mililitr, a całość kosztuje 124,20 €. Gdy już wiesz, że ten styl ci odpowiada i chcesz używać perfum obficie, flakon klonu daje większą pojemność.
Wybór to jednak inne przeliczenie. 3ml oryginału wystarczą na około 60 rozpyleń i kosztują 20,61 €. Tydzień noszenia pozwoli ci ocenić, czy to oryginał jest dla ciebie, czy wystarczy klon, a może nie pasuje ci żaden z nich. Nasz indeks cen za mililitr porównuje ceny w całym katalogu, a poradnik na jak długo wystarcza flakon 10ml opisuje codzienne użytkowanie.
Oryginalne perfumy z tej samej rodziny zapachowej
Jeśli podoba ci się połączenie róży i oudu, ale chcesz poznać je z innego flakonu, cztery oryginalne perfumy z naszej oferty mają z nim coś wspólnego. Oud Silk Mood marki Maison Francis Kurkdjian, wydane w 2017 roku i stworzone przez Francisa Kurkdjiana, łączy róże, oud, benzoes i wanilię, a szafran, papirus i labdanum nadają mu bardziej korzenny, żywiczny charakter. Velvet Rose Oud marki Jo Malone London łączy różę damasceńską i oud z goździkiem, pralinką oraz szałwią muszkatołową, na bazie paczuli i wanilii.
Noir de Noir marki Tom Ford, stworzony przez Toma Forda, łączy różę i oud z szafranem oraz czarną truflą w nutach głowy, a wanilię, paczulę, mech drzewny i styraks w bazie. Z tej czwórki jest najbardziej ziemisty. Arabians Tonka marki Montale zestawia oud i różę bułgarską z szafranem i bergamotką, a następnie przechodzi w akordy ambry, bobu tonka, trzciny cukrowej, białego piżma i mchu dębowego. Jeśli chcesz nosić w tym samym tygodniu oba zapachy Maison Francis Kurkdjian, Oud Silk Mood w pojemności 3ml kosztuje 19,71 €.
Jak testować klon
Pasek bibuły może schlebiać zapachowi róży i oudu; nadgarstek oceni go uczciwiej. Przeznacz osobny dzień na oryginał, a kolejny na klon, żeby wrażenia z jednego nie wpływały na odbiór drugiego. Porównaj je w trzech momentach: na początku, w sercu i pod koniec dnia, gdy zapach osiada na skórze. W tej rodzinie większą wagę przyłóż do końcowej fazy niż do otwarcia: kilka przytoczonych wyżej osób opisuje otwarcia, które z czasem się zmieniają lub łagodnieją.
3ml Oud Satin Mood, czyli około 60 rozpyleń, wystarczą na solidny tydzień porównań. Jeśli wygra oryginał, wybierz odlewkę 10ml, około 200 rozpyleń, żeby nosić go przez kilka tygodni, albo 30ml, około 600 rozpyleń, na dłużej. Jeśli dopiero poznajesz odlewki, przeczytaj nasz poradnik o odlewkach perfum i argumenty przeciw zakupowi w ciemno. Więcej o składnikach znajdziesz w tekstach czym jest oud i przewodniku po perfumach różanych. Jeśli wolisz drzewny oud od róży, zajrzyj do przewodnika po klonach Oud Wood.
Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej
- Czy mogę ponosić Oud Satin Mood z odlewki 3ml, zanim wybiorę klon?
- W 10ML możesz wybrać odlewkę 3ml, 10ml lub 30ml, nalaną z oryginalnego flakonu i wysyłaną na terenie UE. Odlewka 3ml wystarcza na około 60 psiknięć, czyli na tydzień porównywania zapachu z klonem.
- Który dupe Oud Satin Mood prowadzi w naszym rankingu?
- W tym zestawieniu prowadzi Oud Satin od Paris Corner: w jego opisie na Fragrantica wymieniono wszystkie sześć nut oryginału, a jeden z użytkowników, który ma Oud Satin i Barakkat Satin Oud, uważa, że ten pierwszy jest bliższy oryginałowi. Użytkownicy dodają też, że nowy flakon potrzebuje kilku tygodni, by jego ostry początek złagodniał.
- Czy Oud Satin Mood to EDP czy Extrait?
- Dom perfumeryjny sprzedaje Oud Satin Mood jako eau de parfum i właśnie tę wersję ma w ofercie 10ML. Spośród klonów opisanych w tym zestawieniu jako extrait de parfum sprzedawany jest Satin Midnight od The Dua Brand.
- Jak blisko Oud Satin Mood jest Barakkat Satin Oud?
- Jeden z właścicieli na Fragrantica twierdzi, że po ustąpieniu lekko alkoholowego otwarcia zapach jest dość bliski oryginałowi. Inny uważa, że w miarę rozwoju staje się coraz bliższy, dlatego w tym zestawieniu polecamy go jako zapach, który warto ocenić po wyschnięciu. Flakon Barakkat trudno znaleźć w UE, a jego miejsce zajął B Satin Oud. Jeden z użytkowników mówi, że Fragrance World przekazało mu, iż zmieniło się tylko opakowanie, natomiast właściciel obu wersji uważa, że nowsza od początku jest słodsza i bardziej jednowymiarowa.
- Które klony wymieniają róże, fiołek i oud z Oud Satin Mood?
- Oud Satin, Barakkat Satin Oud, Nostalgia i Satin Midnight wymieniają w swoich nutach różę, fiołek, benzoes, oud i wanilię, a Impulse Oud ma większość z nich. Wśród oryginalnych perfum różę i oud łączą Oud Silk Mood, Velvet Rose Oud, Noir de Noir i Arabians Tonka.
- Czy klony Oud Satin Mood są tańsze w przeliczeniu na ml?
- Każdy klon z ceną katalogową w UE kosztuje mniej za 1ml niż oryginał. Odlewka Oud Satin Mood 10ml kosztuje 52,11 € (5,21 €/ml), a 3ml kosztuje 20,61 €, jeśli chcesz ponosić zapach przed wyborem.
- Jak długo Oud Satin Mood utrzymuje się na skórze?
- Trwałość zależy od skóry i pogody, więc nie da się obiecać konkretnego wyniku. Najprościej sprawdzisz to, nosząc przez tydzień odlewkę 3ml, która wystarcza na około 60 psiknięć.
Źródła
- OUD satin mood Eau de parfum, Maison Francis Kurkdjian
- Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
- Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica
- Barakkat Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
- B Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
- Impulse Oud vs Oud Satin Mood, Parfumo comparison
- Impulse Oud by Zimaya, Fragrantica
- Nostalgia by Alexandria Fragrances, Fragrantica
- Satin Midnight by The Dua Brand, Fragrantica
- Perpetual Oud by Zara, Fragrantica
Jak porównaliśmy
Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Oud Satin Mood, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 28 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.
10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Maison Francis Kurkdjian ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.
Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.
Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.
Zobacz odlewkiCzytaj dalej
Baccarat Rouge 540: oryginał i 7 alternatyw w porównaniu
Siedem zamienników Baccarat Rouge 540 porównanych pod kątem nut, źródeł i ceny, z tym, czym każdy się różni. Albo najpierw ponoś oryginał jako odlewkę 3ml.
Czym jest oud? Jak pachną perfumy z oudem i 16 propozycji od łagodnych po mroczne
Oud to ciemna żywica powstająca wewnątrz drewna agarowego. W perfumach pachnie drzewnie, dymnie i żywicznie. Sprawdź, czym jest i jak pachnie, a także poznaj 16 perfum z oudem ułożonych od łagodnych po mroczne.
Najlepsze perfumy dla kobiet: 18 propozycji od świeżych po ambrowe
Najlepsze perfumy dla kobiet to te w stylu, który już lubisz. Oto 18 damskich zapachów pogrupowanych według charakteru i porównanych obok siebie. Podpowiadamy też, jak znaleźć swój zapach, wypróbowując trzy odlewki przed zakupem flakonu.