Dupe-uri Oud Satin Mood 2026: 6 clone comparate cu originalul
Cum se deosebesc șase alternative la Oud Satin Mood de original prin note, surse și preț și cum poți purta mai întâi parfumul original, sub formă de decant de 3ml.
În acest ghid
Pe scurt
Cea mai bună alternativă per total la Oud Satin Mood este Oud Satin de la Paris Corner, care menționează aceleași note de trandafir, violetă, benzoin, oud și vanilie ca originalul. Cel mai apropiat la baza parfumului este Barakkat Satin Oud de la Fragrance World, iar cel mai mic preț îl are Impulse Oud de la Zimaya. Vrei parfumul original? Oud Satin Mood costă 52,11 € pentru un decant de 10ml la 10ML.
6 alternative comparate mai jos · prețuri verificate pe 28 septembrie 2026
Clasamentul
- Oud Satin29,90 € 100ml
- Barakkat Satin OudFără preț UE
- Impulse Oud16,80 € 100ml
- NostalgiaFără preț UE
- Satin MidnightFără preț UE
- Perpetual Oud22,95 € 80ml
Preferi originalul?
Oud Satin Mood
Maison Francis KurkdjianTurnat din flaconul original
Alternativele: 0,17 €–0,30 €/ml în alte magazine, verificat pe 28 septembrie 2026

Cum miroase Oud Satin Mood?
Oud Satin Mood de la Maison Francis Kurkdjian a fost lansat în 2015 și este creat pentru oricine. Pagina casei îl prezintă ca eau de parfum. Se deschide cu două tipuri de trandafir, bulgăresc și turcesc, așa că primul lucru pe care îl simți este trandafirul, nu lemnul. Inima aduce violeta, o notă florală delicată, ușor pudrată, alături de benzoin, o rășină balsamică și caldă. Baza îmbină oudul cu vanilia: lemnul de agar îi dă profunzime, iar vanilia îl rotunjește, astfel încât lemnul să se simtă catifelat, nu aspru.
În total, șase note. 10ML îl are într-o singură versiune, Eau de Parfum, așa că aici nu trebuie să alegi între acesta și Extrait.
Alternative la Oud Satin Mood, comparate
Prețuri de flacon în alte magazine, verificate pe 28 septembrie 2026
Fotografii ale flacoanelor: pariscornerperfumes.com, flora-parfums.com, fragrantica.com, alexandriafragrances.com, thescentbase.com, fragrantica.com
Compară două parfumuri unul lângă altul
Alege oricare două parfumuri din acest ghid. Pornește cu originalul față în față cu nr. 1.
- Pagina de comparații Parfumo arată că 73 dintre cei 78 de membri care au votat consideră Oud Satin, din linia Ministry of Oud de la Paris Corner, similar cu Oud Satin Mood Eau de Parfum. Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
- Fragrantica listează trandafir bulgăresc și oud; trandafir turcesc și benzoin; violetă și vanilie. Un membru care le deține pe amândouă, pe acesta și Barakkat Satin Oud, și a încercat originalul îl consideră pe Oud Satin mai apropiat dintre cele două, cu un debut de trandafir mai blând și un oud mai fin, deși nu la fel de fin ca originalul; alți membri spun că are nevoie de câteva săptămâni de repaus în sticlă, până i se domolește debutul aspru. Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica
- Oud Satin Mood costă mai puțin la cumpărare: 20,61 € față de 29,90 €.
- Oud Satin îți dă mai mult parfum: 100ml față de 3ml.
- 10ML nu a purtat aceste două parfumuri unul lângă altul; fiecare afirmație de mai sus își numește sursa.
Cât îmi trebuie?
Scrie de câte ori vrei să porți Oud Satin Mood și câte pulverizări folosești.
Îți trebuie cam 6ml (120 pulverizări).
La o asemenea folosire, Oud Satin costă mai puțin decât decanturile de Oud Satin Mood: 29,90 € față de 41,22 €. E un alt parfum, nu originalul.
O estimare: mărimile 10ML au cam 60 de pulverizări (3ml), 200 (10ml) și 600 (30ml), cam 20 pe ml. Pulverizatoarele diferă, așa că ia cifrele ca reper. Prețuri fără livrare.
Două exemple calculate
O lună de weekenduri
8 purtări a câte 3 pulverizări. Îți trebuie cam 1,2ml (24 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 1 × 3ml cu 20,61 €, și rămân cam 1,8ml. La o asemenea folosire, decanturile de Oud Satin Mood costă mai puțin decât Oud Satin: 20,61 € față de 29,90 €.
În fiecare zi, timp de un an
365 purtări a câte 4 pulverizări. Îți trebuie cam 73ml (1.460 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml cu 321,12 €, și rămân cam 0ml. La o asemenea folosire, Oud Satin costă mai puțin decât decanturile de Oud Satin Mood: 29,90 € față de 321,12 €. E un alt parfum, nu originalul.
Cea mai bună per total: Oud Satin
Oud Satin de la Paris Corner, din colecția Ministry of Oud a casei, se potrivește cel mai bine cu originalul pe hârtie. În pagina sa de pe Fragrantica sunt menționate trandafirul bulgăresc și oudul, apoi trandafirul turcesc și benzoinul, iar la final violeta și vanilia. Sunt aceleași șase note ca în original, dar într-o altă ordine.
Principala diferență se simte la deschidere. Un membru Fragrantica, care le are atât pe acesta, cât și pe Barakkat Satin Oud și a încercat originalul, îl consideră pe Oud Satin mai apropiat dintre cele două: începe cu un trandafir mai delicat, iar oudul e mai fin, deși nu la fel de fin ca în original. Alți membri de acolo spun că un flacon nou trebuie lăsat câteva săptămâni să se odihnească, până se domolește deschiderea aspră.
E potrivit pentru cineva care își dorește toate notele originalului într-un flacon mare și are răbdare să-l lase să se odihnească înainte să-l evalueze. Temei: o sursă citată explicit. Parfumo are o pagină de comparație pentru cele două.
De ce această alegere?Surse: 2
Baza: Sursă numită
- Pagina de comparații Parfumo arată că 73 dintre cei 78 de membri care au votat consideră Oud Satin, din linia Ministry of Oud de la Paris Corner, similar cu Oud Satin Mood Eau de Parfum. Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
- Fragrantica listează trandafir bulgăresc și oud; trandafir turcesc și benzoin; violetă și vanilie. Un membru care le deține pe amândouă, pe acesta și Barakkat Satin Oud, și a încercat originalul îl consideră pe Oud Satin mai apropiat dintre cele două, cu un debut de trandafir mai blând și un oud mai fin, deși nu la fel de fin ca originalul; alți membri spun că are nevoie de câteva săptămâni de repaus în sticlă, până i se domolește debutul aspru. Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica
Cel mai apropiat la baza parfumului: Barakkat Satin Oud
Barakkat Satin Oud de la Fragrance World e alegerea pentru orele de după aplicare. În pagina sa de pe Fragrantica, Oud Satin Mood este menționat ca reper, iar notele sunt prezentate astfel: violetă în vârf; trandafir bulgăresc, trandafir turcesc și oud laotian în inimă; lemn de agar, vanilie, ambră și benzoin în bază. Lista include toate notele originalului și adaugă ambră.
Diferența principală se simte la început. Unul dintre proprietari spune că debutul are o notă ușor alcoolică timp de aproximativ jumătate de oră, după care se apropie destul de mult de original. Un altul descrie un început cu apă de trandafiri, care se apropie tot mai mult de original pe măsură ce parfumul evoluează.
Există și o întrebare legată de nume. Membrii Fragrantica spun că flaconul Barakkat a fost înlocuit cu B Satin Oud. Unul spune că Fragrance World i-a transmis că s-a schimbat doar ambalajul; un altul, care le are pe amândouă, consideră că B Satin Oud e mai dulce de la început și mai liniar. Flaconul Barakkat se găsește și greu: la data verificării prețurilor, niciun magazin din UE pe care l-am verificat nu îl avea în stoc, de aceea rândul său din tabel nu are preț. Dacă alegi în schimb noul B Satin Oud, ține cont că părerile sunt împărțite.
I se potrivește cuiva care judecă un parfum după felul în care se încheie, nu după cum începe, și nu se deranjează de un debut mai aspru în prima jumătate de oră. Bază: o sursă numită, cele două pagini Fragrantica de mai sus.
De ce această alegere?Surse: 2
Baza: Sursă numită
- Înregistrarea de pe Fragrantica spune că este inspirat de Oud Satin Mood și enumeră violetă; trandafir bulgăresc, trandafir turcesc și Laotian oud; lemn de agar, vanilie, ambră și benzoin. Un proprietar spune că deschiderea miroase puțin a alcool timp de aproximativ jumătate de oră, apoi devine destul de apropiat de original; altul spune că se apropie tot mai mult de original pe măsură ce evoluează, după un început de apă de trandafiri. Barakkat Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
- Membrii Fragrantica spun că sticla Barakkat a fost înlocuită cu „B Satin Oud”; unul spune că Fragrance World i-a spus că s-a schimbat doar ambalajul, în timp ce altcineva, care le deține pe amândouă, îl găsește pe B Satin Oud mai dulce de la început și mai liniar. B Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
Cel mai mic preț: Impulse Oud
Impulse Oud de la Zimaya este flaconul cu cel mai mic preț dintre clonele cu preț afișat, atât per total, cât și per ml. Pe Parfumo, lista de note începe cu vanilie, violetă și trandafir bulgăresc, continuă cu trandafir, benzoin și oud, apoi cu ambră, mosc și note lemnoase. Așadar, are în comun cu originalul trandafirul bulgăresc, violeta, benzoinul, oudul și vanilia, la care adaugă ambră, mosc și note lemnoase.
Diferența principală ține de dulceață. Pe pagina sa Fragrantica, membrii îl descriu drept o interpretare a Oud Satin Mood la un preț mai accesibil, nu o potrivire perfectă. Un proprietar îl consideră mai proaspăt, mai puțin dulce și mai puțin pudrat decât originalul. Un altul, care le are pe amândouă, îl găsește pe original mai dulce dintre cele două.
I se potrivește cuiva care consideră originalul puțin prea dulce sau prea pudrat și vrea o variantă mai proaspătă, cu aceleași note de trandafir și oud. Bază: o sursă numită. Parfumo are și o pagină de comparație pentru cele două parfumuri.
De ce această alegere?Surse: 2
Baza: Sursă numită
- Pagina de comparație a Parfumo arată că 56 dintre cei 65 de membri care au votat consideră Impulse Oud asemănător cu Oud Satin Mood Eau de Parfum; Parfumo listează vanilie, violetă și trandafir bulgăresc; trandafir, benzoin și oud; ambră, mosc și note lemnoase. Impulse Oud vs Oud Satin Mood, Parfumo comparison
- Membrii Fragrantica îl numesc o interpretare a lui Oud Satin Mood la un preț mai accesibil, nu o potrivire perfectă; un proprietar îl găsește mai proaspăt, mai puțin dulce și mai puțin pudrat decât originalul, iar altul, care le deține pe amândouă, îl găsește pe original mai dulce. Impulse Oud by Zimaya, Fragrantica
O variantă mai dulce: Nostalgia
Nostalgia de la Alexandria Fragrances merge în direcția opusă. Lista sa de pe Fragrantica cuprinde trandafir turcesc, trandafir bulgăresc, oud laotian, vanilie, benzoin și violetă, cele șase note ale originalului. Descrierea proprie a casei îl prezintă drept interpretarea sa pentru MFK Oud Satin Mood: violetă confiată peste trandafir bulgăresc, absolut de trandafir turcesc și oud laotian, cu un final de vanilie și ambră.
Diferența principală ține atât de textură, cât și de dulceață. Un proprietar care l-a purtat alături de original îl găsește foarte apropiat, dar mai dulce, mai uleios, mai apropiat de tămâie și cu un miros mai puțin natural. Un al doilea proprietar, care le-a comparat, spune că începutul e diferit, iar evoluția pe piele e partea cea mai slabă. Cele două relatări nu cad de acord asupra momentului în care se apropie, așa că privește-l mai degrabă ca pe o rudă mai dulce decât ca pe un înlocuitor.
I se potrivește cuiva căruia îi place cel mai mult latura confiată a violetei și vrea mai multă dulceață decât oferă originalul. Bază: o sursă numită, pagina Fragrantica și descrierea proprie a casei.
De ce această alegere?Surse: 2
Baza: Sursă numită
- Fragrantica enumeră trandafir turcesc, trandafir bulgăresc, Laotian oud, vanilie, benzoin și violetă. Un proprietar care l-a purtat comparându-l cu o mostră de Oud Satin Mood îl găsește foarte apropiat, dar mai dulce, mai uleios și mai apropiat de tămâie, cu un miros mai puțin natural; un alt proprietar care le-a comparat pe amândouă găsește deschiderea diferită și faza de bază partea cea mai slabă. Nostalgia by Alexandria Fragrances, Fragrantica
- Alexandria Fragrances prezintă Nostalgia ca inspirat de MFK Oud Satin Mood: se deschide cu violetă confiată peste trandafir bulgăresc, absolut de trandafir turcesc și Laotian oud, cu un final de vanilie și ambră. Nostalgia, Alexandria Fragrances
O alternativă premium: Satin Midnight
Satin Midnight de la The Dua Brand este comercializat ca extrait de parfum. Casa de parfumuri îl prezintă ca având drept referință Oud Satin Mood de la MFK și enumeră trandafir bulgăresc, trandafir turcesc, benzoin, vanilie, oud și violetă. În fișa sa de pe Fragrantica apar aceleași șase note și este încadrat tot ca extrait de parfum.
Diferența principală ține de concentrație. Pe pagina casei, originalul este un eau de parfum; Satin Midnight este etichetat drept extrait. Niciuna dintre surse nu descrie cum se poartă față de original, așa că asemănarea se bazează doar pe lista de note. Pentru explicații despre aceste denumiri de concentrație, vezi eau de parfum vs eau de toilette (și extrait).
I se potrivește cuiva care vrea lista exactă de note a originalului într-un extrait și se simte confortabil să decidă doar pe baza descrierii, nu a relatărilor celor care l-au purtat. Bază: o sursă numită, pagina casei de parfumuri și Fragrantica.
De ce această alegere?Surse: 2
Baza: Sursă numită
- The Dua Brand numește Oud Satin Mood by MFK drept sursă de inspirație și vinde Satin Midnight ca extrait de parfum; notele listate sunt trandafir bulgăresc, trandafir turcesc, benzoin, vanilie, oud și violetă. Satin Midnight, The Dua Brand
- Fragrantica listează trandafir bulgăresc, trandafir turcesc, oud, vanilie, benzoin și violetă și îl încadrează ca extrait de parfum. Satin Midnight by The Dua Brand, Fragrantica
O variantă mai discretă: Perpetual Oud
Perpetual Oud de la Zara merge pe o direcție cât se poate de discretă. Un membru, pe pagina sa de Fragrantica, îl consideră vag evocator de Oud Satin Mood, cu un oud curat, pudrat și asemănător, alături de un trandafir cu dulceață de vanilie.
Diferența principală este cantitatea de oud. Același membru simte mult mai puțin oud, folosit cu măsură într-o bază delicată, și îi lipsesc violeta și notele balsamice intense. La uscare, parfumul capătă accente pământii de la paciuli și vetiver. Descrierea Zara îl numește un floral lemnos, în care vetiverul și paciuliul dau oudului o textură pământie, învăluită într-un acord de piele.
I se potrivește cuiva care vrea mai puțin oud și mai puține note balsamice decât în original, preferă un final mai pământiu și acceptă o asemănare vagă — așa cum o descrie acel membru. Bază: o sursă numită, un membru Fragrantica și descrierea casei de parfumuri.
De ce această alegere?Surse: 2
Baza: Sursă numită
- Un membru Fragrantica îl găsește vag asemănător cu Oud Satin Mood, cu un oud similar, curat și pudrat, și un trandafir îndulcit de vanilie, dar cu mult mai puțin oud, folosit cu măsură ca notă de bază discretă, și fără violetă și notele balsamice intense; faza de bază capătă note pământii de paciuli și vetiver. Perpetual Oud by Zara, Fragrantica
- Zara descrie Perpetual Oud drept un parfum lemnos-floral în care vetiverul și paciuliul dau oudului, învăluit într-un acord de piele, o textură pământie. Perpetual Oud EDP, Zara
Alternative autentice disponibile la noi
Trandafir și oud din alte parfumuri originale, fiecare decantat din propriul flacon.
Maison Francis Kurkdjian
Oud Silk Mood
Trandafiri, oud, benzoin și vanilie, cu șofran, papirus și labdanum: o variantă mai condimentată și mai rășinoasă din aceeași casă de parfumuri.
3ml · 10ml · 30ml
Jo Malone London
Velvet Rose Oud
Trandafir de Damasc și oud cu cuișoare, praline și salvie sclarea, peste paciuli și vanilie.
3ml · 10ml · 30ml
Tom Ford
Noir de Noir
Trandafir și oud între șofran și trufă neagră, peste vanilie, paciuli, mușchi de copac și styrax: mai pământiu și mai întunecat.
3ml · 10ml · 30ml
Montale
Arabians Tonka
Oud și trandafir bulgăresc cu șofran și bergamotă, pe o bază de ambră, boabe de tonka, trestie de zahăr, mosc alb și mușchi de stejar.
3ml · 10ml · 30ml
Ce nu reușește niciun dupe
Lista de note nu este problema. Patru dintre cele șase dupes din acest ghid enumeră toate notele originalului, iar Impulse Oud are în comun cele mai multe dintre ele. Când cei care le-au purtat observă diferențe, acestea țin de detalii: primele minute și nivelul de dulceață.
Deschiderile primesc cele mai multe observații. Membrii descriu un început aspru la Oud Satin, care se domolește după câteva săptămâni de repaus, o jumătate de oră cu note de alcool la Barakkat Satin Oud și o deschidere diferită la Nostalgia. Dulceața variază în ambele direcții: un purtător îl găsește pe Nostalgia mai dulce decât originalul, în timp ce Impulse Oud pare mai puțin dulce. Chiar și membrul care consideră Oud Satin mai apropiat dintre două dupes spune că originalul e mai catifelat.
Tiparul acesta are sens pentru o formulă cu puține note. Când un parfum are doar câteva note, nu prea ai unde să ascunzi un ingredient aspru sau o lingură în plus de zahăr. Trandafirul, violeta și vanilia se identifică ușor într-o listă; observațiile de mai sus ale celor care le-au purtat indică mai degrabă deschiderea, dulceața și, pentru un membru, catifelarea.
Un flacon de dupe sau originalul într-un flacon mic?
Raportat la mililitru, fiecare clonă din tabel cu preț afișat costă mai puțin decât originalul, inclusiv la formatul de 30ml. Barakkat Satin Oud, Nostalgia și Satin Midnight nu au acolo un preț de listă pentru UE, așa că nu intră în acest calcul. Pentru original, plătești 52,11 € pentru decantul de 10ml, adică 5,21 €/ml pe mililitru. La 30ml, costul pe mililitru scade la 4,14 €/ml, la un preț de 124,20 €. Când ești sigur de stilul parfumului și vrei să-l porți din belșug, un flacon de clonă îți oferă un volum mai mare.
Alegerea presupune un alt calcul. Cei 3ml de parfum original înseamnă aproximativ 60 de pulverizări și costă 20,61 €. Poartă-l o săptămână și vei afla dacă originalul e pe gustul tău, dacă te mulțumește o clonă sau dacă niciunul nu ți se potrivește. Indicele nostru de preț pe mililitru compară prețurile din catalog, iar cât ține un flacon de 10ml te ajută să-ți faci o idee despre folosirea zilnică.
Parfumuri autentice din aceeași familie
Dacă îți place combinația de trandafir și oud, dar vrei să o găsești într-un alt flacon, avem patru parfumuri originale care împărtășesc o parte din această idee. Oud Silk Mood de Maison Francis Kurkdjian, lansat în 2017 și semnat de Francis Kurkdjian, păstrează trandafirul, oudul, benzoinul și vanilia și adaugă șofran, papirus și labdanum: un frate mai condimentat și mai rășinos. Velvet Rose Oud de Jo Malone London combină trandafirul de Damasc și oudul cu cuișoare, praline și salvie sclarea, peste o bază de paciuli și vanilie.
Noir de Noir de Tom Ford, semnat de Tom Ford, așază trandafirul și oudul între șofran și trufă neagră în notele de vârf și vanilie, paciuli, mușchi de copac și stirax în cele de bază: cel mai pământiu dintre cele patru. Arabians Tonka de Montale combină oudul și trandafirul bulgăresc cu șofran și bergamotă, apoi se așază pe note de ambră, boabe de tonka, trestie de zahăr, mosc alb și mușchi de stejar. Dacă vrei să porți cele două parfumuri ale casei în aceeași săptămână, Oud Silk Mood costă 19,71 € pentru 3ml.
Cum să testezi o clonă
O bandă de testare avantajează un parfum cu trandafir și oud; încheietura mâinii e un arbitru mai corect. Acordă-i originalului o zi întreagă, apoi testează clona într-o altă zi, ca impresia lăsată de unul să nu o influențeze pe cea a celuilalt. Compară-le în trei momente: la deschidere, în notele de mijloc și spre finalul zilei, după ce se așază pe piele. Pentru această familie de parfumuri, contează mai mult cum evoluează la final decât cum debutează: mai mulți proprietari citați mai sus descriu deschideri care se schimbă sau se domolesc.
Un decant de 3ml din Oud Satin Mood, cu aproximativ 60 de pulverizări, îți ajunge pentru o săptămână bună de comparații. Dacă preferi originalul, alege un decant de 10ml, cu aproximativ 200 de pulverizări, pe care să-l porți timp de câteva săptămâni, sau unul de 30ml, cu aproximativ 600 de pulverizări, pe care să-l păstrezi. Dacă nu ai mai folosit decanturi, citește explicația noastră despre decanturile de parfum și argumentele împotriva cumpărării pe nevăzute. Pentru a afla mai multe despre ingrediente, citește ce este oudul și ghidul nostru despre parfumurile cu trandafir; dacă preferi oudul lemnos în locul trandafirului, ghidul despre clonele Oud Wood acoperă această direcție.
Clonă sau original? Ce e bine să știi înainte
- Pot purta Oud Satin Mood dintr-un decant de 3ml înainte să aleg o clonă?
- Îl poți purta dintr-un decant de 3ml, 10ml sau 30ml de la 10ML, umplut din flaconul original și expediat în toată UE. Decantul de 3ml are aproximativ 60 de pulverizări, suficiente pentru o săptămână în care să-l compari cu o clonă.
- Care dupe Oud Satin Mood ocupă primul loc în clasamentul nostru?
- Oud Satin de la Paris Corner este alegerea principală din acest ghid: pe pagina sa de pe Fragrantica apar toate cele șase note ale originalului, iar un membru care îl are și pe Barakkat Satin Oud îl consideră pe Oud Satin mai apropiat dintre cele două. Membrii mai spun că un flacon nou are nevoie de câteva săptămâni de repaus, până când se domolește deschiderea aspră.
- Oud Satin Mood este EDP sau Extrait?
- Casa vinde Oud Satin Mood ca eau de parfum, iar aceasta este versiunea pe care o găsești la 10ML. Dintre clonele din acest ghid, Satin Midnight de la The Dua Brand este singurul vândut ca extrait de parfum.
- Cât de aproape ajunge Barakkat Satin Oud de Oud Satin Mood?
- Un proprietar de pe Fragrantica spune că se apropie destul de mult de original după ce trece deschiderea ușor alcoolică, iar altul îl găsește tot mai apropiat pe măsură ce evoluează; de aceea este alegerea acestui ghid pentru fond. Flaconul Barakkat se găsește greu în UE și a fost înlocuit de B Satin Oud. Un membru spune că Fragrance World i-a transmis că s-a schimbat doar ambalajul, în timp ce cineva care le are pe amândouă îl găsește pe cel nou mai dulce de la început și mai liniar.
- Ce clone au în notele listate trandafir, violetă și oud, ca în Oud Satin Mood?
- Oud Satin, Barakkat Satin Oud, Nostalgia și Satin Midnight includ toate trandafirul, violeta, benzoinul, oudul și vanilia din compoziția sa, iar Impulse Oud are în comun cele mai multe dintre aceste note. Dintre parfumurile originale, Oud Silk Mood, Velvet Rose Oud, Noir de Noir și Arabians Tonka au în comun combinația de trandafir și oud.
- Costă clonele Oud Satin Mood mai puțin per ml?
- Fiecare clonă cu preț de listă în UE costă mai puțin pe ml decât originalul. Un decant de 10ml de Oud Satin Mood costă 52,11 € (5,21 €/ml), iar unul de 3ml costă 20,61 € dacă vrei să-l porți înainte să te hotărăști.
- Cât timp persistă Oud Satin Mood pe pielea mea?
- Cât timp rezistă depinde de pielea ta și de vreme, așa că nimeni nu poate promite o durată exactă. Cel mai simplu mod de a afla este să porți un decant de 3ml, cu aproximativ 60 de pulverizări, timp de o săptămână.
Surse
- OUD satin mood Eau de parfum, Maison Francis Kurkdjian
- Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
- Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica
- Barakkat Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
- B Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
- Impulse Oud vs Oud Satin Mood, Parfumo comparison
- Impulse Oud by Zimaya, Fragrantica
- Nostalgia by Alexandria Fragrances, Fragrantica
- Satin Midnight by The Dua Brand, Fragrantica
- Perpetual Oud by Zara, Fragrantica
Cum am comparat
Fiecare alternativă e ordonată după cât de aproape urmează notele și baza lui Oud Satin Mood, pe baza arătată pentru ea în tabel. Prețurile din alte magazine sunt cele verificate pe 28 septembrie 2026 și se schimbă des; prețurile 10ML de pe această pagină sunt la zi.
10ML este independent și nu este afiliat cu Maison Francis Kurkdjian sau cu casele alternativelor numite aici și nici susținut de ele. Numele lor sunt folosite doar pentru a identifica parfumurile comparate.
Poartă-l o săptămână, nu zece secunde.
Parfumuri de designer și de nișă în decanturi de 10ml, ca să porți un parfum zile la rând înainte să te hotărăști.
Vezi decanturileCitește mai departe
Baccarat Rouge 540: originalul comparat cu 7 alternative
Șapte dupe-uri Baccarat Rouge 540 comparate după note, surse și preț, cu ce le deosebește pe fiecare. Sau poartă mai întâi originalul, ca decant de 3ml.
Ce este oudul? Cum miroase parfumul cu oud și 16 variante, de la blând la întunecat
Oudul este rășina închisă la culoare care se formează în lemnul de agar, iar în parfum miroase a lemn, fum și rășină. Află ce este, cum miroase și descoperă 16 parfumuri cu oud, într-o selecție de la blând la întunecat.
Cel mai bun parfum pentru femei: 18 alegeri, de la fresh la ambrat
Cel mai bun parfum pentru femei este cel în stilul pe care îl iubești deja. Am grupat 18 parfumuri pentru femei după stil și le-am comparat unul lângă altul. În plus, poți încerca trei decanturi ca să-l găsești pe al tău înainte să cumperi un flacon întreg.