Oud Satin Mood dupe 2026: 6 klonů vs. originál

Jak se šest vůní podobných Oud Satin Mood liší od originálu tóny, původem a cenou a jak nejdřív vyzkoušet originál jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší alternativou k Oud Satin Mood je celkově Oud Satin od Paris Corner, který uvádí stejné růže, fialku, benzoin, oud a vanilku jako originál. Vůni originálu po rozvonění nejlépe připomíná Barakkat Satin Oud od Fragrance World. Nejnižší cenu má Impulse Oud od Zimaya. Chcete si vyzkoušet originál? Oud Satin Mood stojí 52,11 € za 10ml odstřik v 10ML.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 28. září 2026

Pořadí

  1. Oud SatinNejlepší celkově Paris Corner29,90 € 100ml
  2. Barakkat Satin OudNejblíž v dojezdu Fragrance WorldBez ceny v EU
  3. Impulse OudNejnižší cena Zimaya16,80 € 100ml
  4. NostalgiaSladší pojetí Alexandria FragrancesBez ceny v EU
  5. Satin MidnightPrémiová alternativa The Dua BrandBez ceny v EU
  6. Perpetual OudJemnější pojetí Zara22,95 € 80ml

Chcete raději originál?

Oud Satin Mood

Maison Francis KurkdjianStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,17 €–0,30 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

Flakony Oud Silk Mood, Oud Satin Mood a Velvet Rose Oud na světle modrém pozadí

Jak voní Oud Satin Mood?

Lahvička Oud Satin Mood od Maison Francis Kurkdjian
OriginálOud Satin MoodMaison Francis Kurkdjian

Oud Satin Mood od Maison Francis Kurkdjian byl uveden na trh v roce 2015 a je určený všem. Vlastní stránka parfémového domu ho nabízí jako eau de parfum. V úvodu se potkávají dvě růže, bulharská a turecká, takže jako první ucítíte růži, ne dřevo. V srdci se k benzoinu, teplé balzamické pryskyřici, přidává fialka, jemná, lehce pudrová květina. Základ tvoří oud a vanilka: agarové dřevo dodává hloubku a vanilka vůni zjemňuje, takže dřevo působí hebce, ne ostře.

Celkem šest tónů. 10ML nabízí jednu verzi, eau de parfum, takže tady není na výběr mezi ní a Extrait.

Růže, oud a vanilka jako suroviny: tóny parfému Oud Satin Mood od Maison Francis Kurkdjian
Na obrázku: růže, oud a vanilka, tóny parfému Oud Satin Mood.

Alternativy k Oud Satin Mood ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Oud Satin Paris Corner
Uvedený zdroj Zdroj
29,90 € 100ml
0,30 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Barakkat Satin Oud Fragrance World
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
3Nejnižší cena Impulse Oud Zimaya
Uvedený zdroj Zdroj
16,80 € 100ml
0,17 €/ml
4Sladší pojetí Nostalgia Alexandria Fragrances
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
5Prémiová alternativa Satin Midnight The Dua Brand
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
6Jemnější pojetí Perpetual Oud Zara
Uvedený zdroj Zdroj
22,95 € 80ml
0,29 €/ml

Fotografie flakonů: pariscornerperfumes.com, flora-parfums.com, fragrantica.com, alexandriafragrances.com, thescentbase.com, fragrantica.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajOud Satin MoodMaison Francis KurkdjianOud SatinParis Corner
Cena za ml
3ml: 6,87 €/ml · 10ml: 5,21 €/ml · 30ml: 4,14 €/ml
0,30 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Oud Satin Mood
  • Na srovnávací stránce Parfuma označilo 73 ze 78 hlasujících členů Oud Satin (řada Ministry of Oud od značky Paris Corner) za podobný Oud Satin Mood Eau de Parfum. Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
  • Fragrantica uvádí bulharskou růži a oud; tureckou růži a benzoin; fialku a vanilku. Člen, který vlastní tento parfém i Barakkat Satin Oud a vyzkoušel originál, považuje Oud Satin za bližší ze dvou, s jemnějším růžovým úvodem a hladším oudem, i když ne tak hladkým jako originál; jiní členové říkají, že potřebuje pár týdnů odležet v lahvi, než jeho ostrý úvod ustoupí. Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 28. září 2026
  • Oud Satin Mood stojí při nákupu méně: 20,61 € oproti 29,90 €.
  • Oud Satin vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Oud Satin Mood nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější41,22 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml52,11 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml124,20 €Zbyde 24ml
  • Oud Satin od Paris Corner: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026, bez dopravy29,90 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí Oud Satin méně než odstřiky parfému Oud Satin Mood: 29,90 € oproti 41,22 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 20,61 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Oud Satin Mood méně než Oud Satin: 20,61 € oproti 29,90 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 321,12 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Oud Satin méně než odstřiky parfému Oud Satin Mood: 29,90 € oproti 321,12 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Oud Satin Mood: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Oud Satin od Paris CornerOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Oud Satin Mood. Ceny za ml z cen lahví ověřených 28. září 2026.

Nejlepší celkově: Oud Satin

Lahvička Oud Satin od Paris Corner
Oud SatinParis CornerNejlepší celkově

Oud Satin od Paris Corner z řady Ministry of Oud daného parfémového domu má na papíře nejúplnější shodu. Podle záznamu na Fragrantica obsahuje bulharskou růži a oud, poté tureckou růži a benzoin a nakonec fialku a vanilku. Jde o všech šest tónů originálu, jen v jiném pořadí.

Hlavní rozdíl je v úvodu. Jeden člen Fragrantica, který vlastní Oud Satin i Barakkat Satin Oud a vyzkoušel také originál, považuje Oud Satin z této dvojice za bližší originálu: růže nastupuje jemněji a oud působí uhlazeněji, i když ne tolik jako v originálu. Jiní členové tam píší, že nový flakon potřebuje několik týdnů odležet, než jeho ostrý úvod zjemní.

Hodí se pro toho, kdo chce ve velkém flakonu kompletní seznam tónů originálu a má trpělivost nechat vůni odležet, než si na ni udělá názor. Podklad: pojmenovaný zdroj. Parfumo nabízí srovnání této dvojice.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Na srovnávací stránce Parfuma označilo 73 ze 78 hlasujících členů Oud Satin (řada Ministry of Oud od značky Paris Corner) za podobný Oud Satin Mood Eau de Parfum. Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
  2. Fragrantica uvádí bulharskou růži a oud; tureckou růži a benzoin; fialku a vanilku. Člen, který vlastní tento parfém i Barakkat Satin Oud a vyzkoušel originál, považuje Oud Satin za bližší ze dvou, s jemnějším růžovým úvodem a hladším oudem, i když ne tak hladkým jako originál; jiní členové říkají, že potřebuje pár týdnů odležet v lahvi, než jeho ostrý úvod ustoupí. Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica

Nejbližší po rozvonění: Barakkat Satin Oud

Lahvička Barakkat Satin Oud od Fragrance World
Barakkat Satin OudFragrance WorldNejblíž v dojezdu

Barakkat Satin Oud od Fragrance World je volbou na pozdější hodiny. Jeho záznam na Fragrantica uvádí Oud Satin Mood jako předlohu a v hlavě fialku; v srdci bulharskou růži, tureckou růži a laoský oud; v základu agarové dřevo, vanilku, ambru a benzoin. Najdete tu všechny tóny originálu a navíc ambru.

Hlavní rozdíl je v úvodu. Jeden majitel píše, že mu vůně zpočátku připadá trochu alkoholová, a to asi půl hodiny. Pak se originálu docela přiblíží. Jiný popisuje začátek s růžovou vodou, který se s rozvojem vůně originálu přibližuje čím dál víc.

Otázkou je také název. Členové Fragrantica uvádějí, že flakon Barakkat nahradil B Satin Oud. Jeden píše, že mu Fragrance World sdělil, že se změnil pouze obal. Jiný, který vlastní obě vůně, vnímá B Satin Oud jako sladší už od začátku a přímočařejší. Barakkat se navíc shání těžko: v den naší kontroly cen ho neměl skladem žádný z prověřených obchodů v EU, proto u něj v tabulce není uvedena cena. Pokud si místo něj koupíte přejmenovaný B Satin Oud, počítejte s rozdílnými názory.

Hodí se pro někoho, kdo vůni posuzuje podle toho, jak doznívá, a ne podle jejího začátku, a komu nevadí ostřejší první půlhodina. Podklad: pojmenovaný zdroj, tedy dvě výše uvedené stránky na Fragrantica.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Záznam na Fragrantice uvádí, že je vůně inspirována Oud Satin Mood, a vypisuje fialku; bulharskou růži, tureckou růži a Laotian oud; agarové dřevo, vanilku, ambru a benzoin. Jeden majitel říká, že úvod působí trochu alkoholově asi půl hodiny a pak se vůně docela blíží originálu; další říká, že se originálu při rozvíjení přibližuje stále víc, po začátku připomínajícím růžovou vodu. Barakkat Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
  2. Členové Fragranticy uvádějí, že flakon Barakkat byl nahrazen „B Satin Oud“; jeden říká, že mu Fragrance World sdělil, že se změnilo pouze balení, zatímco dalšímu, který vlastní oba parfémy, připadá B Satin Oud od začátku sladší a lineárnější. B Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica

Nejnižší cena: Impulse Oud

Lahvička Impulse Oud od Zimaya
Impulse OudZimayaNejnižší cena

Impulse Oud od Zimaya je z klonů s uvedenou cenou nejlevnější, a to jak jako celý flakon, tak v přepočtu na ml. Parfumo uvádí v úvodu vanilku, fialku a bulharskou růži, poté růži, benzoin a oud a nakonec ambru, pižmo a dřevité tóny. Sdílí tedy s originálem bulharskou růži, fialku, benzoin, oud a vanilku, navíc přidává ambru, pižmo a dřevité tóny.

Hlavní rozdíl je ve sladkosti. Na své stránce na Fragrantica ho členové označují za cenově přívětivější pojetí Oud Satin Mood, nikoli za dokonalou shodu. Jeden majitel ho vnímá jako svěžejší, méně sladký a méně pudrový než originál. Jiný, který vlastní obě vůně, považuje za sladší originál.

Hodí se pro někoho, komu připadá originál až příliš sladký nebo pudrový a kdo hledá svěžejší cestu ke stejné kombinaci růže a oudu. Zdroje: konkrétní zdroj. Parfumo má také srovnávací stránku této dvojice.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Srovnávací stránka na Parfumu uvádí, že 56 z 65 hlasujících členů označilo Impulse Oud za podobný Oud Satin Mood Eau de Parfum; Parfumo uvádí vanilku, fialku a bulharskou růži; růži, benzoin a oud; ambru, pižmo a dřevité tóny. Impulse Oud vs Oud Satin Mood, Parfumo comparison
  2. Členové Fragranticy ho označují za cenově přístupnější interpretaci Oud Satin Mood, nikoli za dokonalou shodu; jednomu majiteli připadá svěžejší, méně sladký a méně pudrový než originál a další, který vlastní oba, považuje originál za sladší. Impulse Oud by Zimaya, Fragrantica

Sladší pojetí: Nostalgia

Lahvička Nostalgia od Alexandria Fragrances
NostalgiaAlexandria FragrancesSladší pojetí

Nostalgia od Alexandria Fragrances míří opačným směrem. Její záznam na Fragrantica uvádí tureckou růži, bulharskou růži, laoský oud, vanilku, benzoin a fialku, tedy šest tónů obsažených v originálu. Samotná značka ji popisuje jako své pojetí MFK Oud Satin Mood: kandovanou fialku přes bulharskou růži, absolut z turecké růže a laoský oud, s vanilkovo-ambrovým dozvukem.

Hlavní rozdíl je v textuře i sladkosti. Majitel, který ji nosil spolu s originálem, ji považuje za velmi podobnou, ale sladší, olejovitější, více připomínající kadidlo a méně přirozenou. Jiný majitel, který obě vůně porovnal, vnímá odlišný začátek a nejslabší část v doznívání. Jejich popisy se neshodují v tom, kdy se vůně originálu přiblíží, proto ji berte spíš jako sladší příbuznou než jako náhradu.

Hodí se pro někoho, komu nejvíc vyhovuje kandovaná stránka fialky a kdo chce víc sladkosti, než nabízí originál. Zdroje: konkrétní zdroj, stránka na Fragrantica a vlastní popis značky.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Fragrantica uvádí tureckou růži, bulharskou růži, Laotian oud, vanilku, benzoin a fialku. Majiteli, který ji nosil vedle vzorku Oud Satin Mood, připadá velmi podobná, ale sladší, olejovější a více připomínající kadidlo, a méně přirozeně vonící; další majitel, který obě vůně porovnal, považuje úvod za odlišný a pozdější fázi na kůži za nejslabší část. Nostalgia by Alexandria Fragrances, Fragrantica
  2. Alexandria Fragrances představuje Nostalgia jako vůni inspirovanou MFK Oud Satin Mood, která se otevírá kandovanou fialkou nad bulharskou růží, absolutem turecké růže a Laotian oud, se závěrem z vanilky a ambry. Nostalgia, Alexandria Fragrances

Prémiová alternativa: Satin Midnight

Lahvička Satin Midnight od The Dua Brand
Satin MidnightThe Dua BrandPrémiová alternativa

Satin Midnight od The Dua Brand se prodává jako extrait de parfum. Parfémový dům uvádí jako předlohu Oud Satin Mood od MFK a ve složení zmiňuje bulharskou růži, tureckou růži, benzoin, vanilku, oud a fialku. Profil na Fragrantice uvádí stejných šest tónů a řadí ho také mezi extrait de parfum.

Hlavní rozdíl je v koncentraci. Originál je na stránkách parfémového domu označený jako eau de parfum, Satin Midnight jako extrait. Ani jeden zdroj nepopisuje, jak se vůně nosí ve srovnání s originálem, takže podobnost lze posoudit jen podle seznamu tónů. Více o tom, co označení koncentrace znamenají, najdete v článku eau de parfum vs eau de toilette (a extrait).

Hodí se pro někoho, kdo chce v extraitu stejné tóny jako u originálu a nevadí mu rozhodovat se podle popisu místo zkušeností majitelů. Podklady: konkrétní zdroj, stránka parfémového domu a Fragrantica.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. The Dua Brand uvádí Oud Satin Mood od MFK jako inspiraci a prodává Satin Midnight jako extrait de parfum; mezi jeho tóny řadí bulharskou růži, tureckou růži, benzoin, vanilku, oud a fialku. Satin Midnight, The Dua Brand
  2. Fragrantica uvádí bulharskou růži, tureckou růži, oud, vanilku, benzoin a fialku a řadí vůni mezi extrait de parfum. Satin Midnight by The Dua Brand, Fragrantica

Jemnější pojetí: Perpetual Oud

Lahvička Perpetual Oud od Zara
Perpetual OudZaraJemnější pojetí

Perpetual Oud od Zara volí nejjemnější cestu. Jeden člen komunity na jeho stránce Fragrantica v něm cítí vzdálenou podobnost s Oud Satin Mood: čistý, pudrový oud a růži se sladkým nádechem vanilky.

Hlavní rozdíl je v množství oudu. Tentýž člen ho vnímá výrazně méně, jen jako střídmou, jemnou základní notu, a postrádá fialku i výrazné balzamické tóny. Doznívání je zemitější díky pačuli a vetiveru. Vlastní popis Zara označuje vůni za dřevitě květinovou: vetiver a pačuli dodávají oudu zemitý charakter a celek obklopuje kožený akord.

Hodí se pro někoho, kdo chce méně oudu a balzámu než v originálu, dává přednost zemitějšímu doznívání a počítá jen s volnou podobností: slovy tohoto člena je vůně vzdáleně povědomá. Podklady: konkrétní zdroj, jeden člen komunity Fragrantica a vlastní popis parfémového domu.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen komunity Fragrantica v ní matně rozpoznává Oud Satin Mood: podobá se mu čistým, pudrovým oudem a růží nasládlou vanilkou, má však mnohem méně oudu, použitý střídmě jako jemný základ, a chybí jí fialka i výrazné balzamické tóny; v pozdější fázi na kůži přechází do zemitosti díky pačuli a vetiveru. Perpetual Oud by Zara, Fragrantica
  2. Zara popisuje Perpetual Oud jako dřevitě květinovou vůni, v níž vetiver a pačuli dodávají oudu zemitý charakter a obklopuje ho kožený akord. Perpetual Oud EDP, Zara

Autentické alternativy, které máme v nabídce

Růže a oud z jiných originálních parfémů, každý stáčený z vlastního flakonu.

  1. Maison Francis Kurkdjian

    Oud Silk Mood

    Růže, oud, benzoin a vanilka se šafránem, papyrem a labdanem: kořenitější, pryskyřičnější sourozenec ze stejného parfémového domu.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Jo Malone London

    Velvet Rose Oud

    Damašská růže a oud s hřebíčkem, pralinkou a šalvějí muškátovou nad pačuli a vanilkou.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Tom Ford

    Noir de Noir

    Růže a oud mezi šafránem a černým lanýžem, nad vanilkou, pačuli, stromovým mechem a styraxem: zemitější a temnější vůně.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. Montale

    Arabians Tonka

    Oud a bulharská růže se šafránem a bergamotem, na ambře, tonkových bobech, třtinovém cukru, bílém pižmu a dubovém mechu.

    3ml · 10ml · 30ml

Co se žádnému klonu nedaří

Problém není v seznamu tónů. Čtyři ze šesti klonů v tomto průvodci uvádějí všechny tóny originálu a Impulse Oud jich sdílí většinu. Když majitelé vnímají rozdíl, bývá na okrajích: v prvních minutách a v míře sladkosti.

Nejvíc poznámek míří na úvod vůně. Členové popisují ostrý začátek u Oud Satin, který se po několika týdnech odležení zklidní, alkoholovou první půlhodinu u Barakkat Satin Oud a odlišný úvod u Nostalgia. Ve sladkosti se jejich dojmy rozcházejí: jednomu majiteli připadá Nostalgia sladší než originál, zatímco Impulse Oud působí méně sladce. Dokonce i člen, který považuje Oud Satin za bližší ze dvou klonů, vnímá originál jako uhlazenější.

U krátkého seznamu složek to dává smysl. Když parfém obsahuje jen hrstku tónů, není kam schovat drsnou surovinu nebo lžičku cukru navíc. Růži, fialku a vanilku snadno pojmenujete v seznamu; poznámky majitelů výše se ale týkají spíš úvodu, sladkosti a v jednom případě uhlazenosti.

Klon ve flakonu, nebo originál v malém balení?

Počítáno na mililitr, každý klon s uvedenou cenou v tabulce vyjde levněji než originál, a to i při započtení jeho 30ml balení. Barakkat Satin Oud, Nostalgia a Satin Midnight tam nemají uvedenou cenu pro trh EU, proto do tohoto součtu nespadají. Za originál zaplatíte 52,11 € za 10ml odstřik, tedy 5,21 €/ml za mililitr. U 30ml balení klesne cena za mililitr na 4,14 €/ml při ceně 124,20 €. Jakmile víte, že vám tento styl sedí, a chcete vůni používat vydatně, flakon klonu nabídne větší objem.

Rozhodování je ale jiný počet. 3ml originálu vystačí zhruba na 60 střiků a stojí 20,61 €. Týden nošení vám napoví, jestli je pro vás ten pravý originál, jestli vám bude stačit klon, nebo jestli vám nesedí ani jeden. Náš přehled cen za ml porovnává ceny napříč katalogem a článek Jak dlouho vydrží 10ml flakon se věnuje každodennímu používání.

Originální parfémy ze stejné rodiny

Pokud máte rádi kombinaci růže a oudu, ale chcete sáhnout po jiném flakonu, čtyři originální parfémy z naší nabídky sdílejí část této představy. Oud Silk Mood od Maison Francis Kurkdjian, uvedený na trh v roce 2017 a připisovaný Francisi Kurkdjianovi, zachovává růži, oud, benzoin a vanilku. Šafrán, papyrus a labdanum mu dodávají kořenitější, pryskyřičnější charakter. Velvet Rose Oud od Jo Malone London spojuje damašskou růži a oud s hřebíčkem, pralinkou a šalvějí muškátovou, na základu z pačuli a vanilky.

Noir de Noir od Tom Ford, připisovaný Tomu Fordovi, zasazuje růži a oud mezi šafrán s černým lanýžem ve vrchních tónech a vanilku, pačuli, stromový mech a styrax v základu. Ze čtveřice působí nejzemitěji. Arabians Tonka od Montale spojuje oud s bulharskou růží, šafránem a bergamotem, v základu pak přechází do ambry, tonkových bobů, cukrové třtiny, bílého pižma a dubového mechu. 3ml Oud Silk Mood stojí 19,71 €, pokud chcete oba parfémy této značky nosit během jednoho týdne.

Jak vyzkoušet klon

Testovací papírek růži s oudem zalichotí, spravedlivěji je ale posoudíte na zápěstí. Originálu věnujte celý den a klonu pak jiný, aby se vám dojmy z jedné vůně nepromíchaly s druhou. Porovnejte je ve třech chvílích: po nanesení, v srdci vůně a v doznívání pozdě odpoledne či večer. U této rodiny vůní dejte větší váhu závěru než začátku: několik majitelů citovaných výše popisuje úvodní tóny, které se mění nebo postupně usazují.

3ml Oud Satin Mood, zhruba 60 střiků, vystačí na slušný týden porovnávání. Pokud zvítězí originál, vyberte si 10ml odstřik s přibližně 200 střiky, který vám vydrží na několik týdnů, nebo 30ml balení, zhruba 600 střiků, které vám zůstane. Pokud jsou pro vás odstřiky novinka, přečtěte si vysvětlení, co jsou odstřiky parfémů a proč se vyhnout nákupu naslepo. O použitých složkách se dočtete v článku Co je oud a v našem průvodci parfémy s růží. Pokud vás víc než růže láká dřevitý oud, podívejte se na průvodce klony Oud Wood.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Můžu nosit Oud Satin Mood ze 3ml odstřiku, než si vyberu klon?
V 10ML si ji můžete pořídit jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik, stáčený z originálního flakonu a zasílaný po celé EU. 3ml odstřik vystačí přibližně na 60 střiků, tedy na týden porovnávání s klonem.
Který dupe Oud Satin Mood je na prvním místě našeho žebříčku?
V tomto přehledu vede Oud Satin od Paris Corner: jeho profil na Fragrantice uvádí všech šest tónů originálu a jeden člen, který vlastní Oud Satin i Barakkat Satin Oud, považuje první z nich za bližší. Členové také říkají, že nový flakon potřebuje několik týdnů odležet, než se jeho ostrý úvod zjemní.
Je Oud Satin Mood EDP, nebo Extrait?
Parfémový dům prodává Oud Satin Mood jako eau de parfum a právě tuto verzi má 10ML v nabídce. Z klonů v tomto přehledu se jako extrait de parfum prodává Satin Midnight od The Dua Brand.
Jak blízko má Barakkat Satin Oud k Oud Satin Mood?
Jeden majitel na Fragrantice říká, že se po odeznění lehce alkoholového úvodu originálu docela přibližuje, a další má pocit, že se mu během rozvonění přibližuje stále víc. Proto je tu naší volbou pro dozvuk. Lahvička Barakkat se v EU shání obtížně a nahradila ji B Satin Oud; jeden člen říká, že mu Fragrance World sdělil, že se změnil jen obal, zatímco majitel obou vůní považuje novější verzi od začátku za sladší a lineárnější.
Které klony uvádějí růže, fialku a oud z Oud Satin Mood?
Oud Satin, Barakkat Satin Oud, Nostalgia a Satin Midnight uvádějí jeho růži, fialku, benzoin, oud a vanilku; Impulse Oud jich sdílí většinu. Z autentických parfémů sdílejí kombinaci růže a oudu Oud Silk Mood, Velvet Rose Oud, Noir de Noir a Arabians Tonka.
Stojí dupe Oud Satin Mood méně za ml?
Každý klon s ceníkovou cenou pro EU vychází na mililitr levněji než originál. 10ml odstřik Oud Satin Mood stojí 52,11 € (5,21 €/ml) a 3ml odstřik stojí 20,61 €, pokud si ji chcete nejdřív vyzkoušet.
Jak dlouho na mně Oud Satin Mood vydrží?
Výdrž závisí na vaší pokožce a počasí, takže nelze slíbit konkrétní dobu. Nejjednodušší je nosit týden 3ml odstřik, který vystačí přibližně na 60 střiků.

Zdroje

  1. OUD satin mood Eau de parfum, Maison Francis Kurkdjian
  2. Oud Satin Mood vs Oud Satin, Parfumo comparison
  3. Oud Satin by Paris Corner, Fragrantica
  4. Barakkat Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
  5. B Satin Oud by Fragrance World, Fragrantica
  6. Impulse Oud vs Oud Satin Mood, Parfumo comparison
  7. Impulse Oud by Zimaya, Fragrantica
  8. Nostalgia by Alexandria Fragrances, Fragrantica
  9. Satin Midnight by The Dua Brand, Fragrantica
  10. Perpetual Oud by Zara, Fragrantica

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Oud Satin Mood, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 28. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Maison Francis Kurkdjian ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce