Versace Eros dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Versace Eros dupe összevetése a közzétett illatjegyek, megnevezett források és dátummal ellátott árak alapján, az eredetitől való eltérésekkel. Vagy próbáld ki előbb magát az Erost egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a Maison Alhambra Versencia Oro a legjobb Versace Eros dupe: a Fragrantica adatlapja szintről szintre követi az Eros illatjegyeinek felépítését. A leszáradásban a Riiffs Imperial Blue áll hozzá a legközelebb; a Fragrantica tagjai enyhébbnek találják, egyikük szerint pedig a leszáradása egyértelműen Erosra emlékeztet. A La Rive Colossus ára a legalacsonyabb. Az eredetit keresed? A 10ML-nél az Eros 25,11 € egy 10ml-es dekantban.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Versencia OroÖsszességében a legjobb Maison Alhambra14,21 € 100ml
  2. ColossusA legolcsóbb La Rive4,99 € 90ml
  3. Imperial BlueA leszáradásban a legközelebbi Riiffs24,00 € 100ml
  4. Blue SapphireFrissebb változat Lattafa Pride30,75 € 100ml
  5. TerraLágyabb változat Vince CamutoNincs uniós ár
  6. Ambery MintPrémium alternatíva Dossier29,00 € 50ml

Inkább az eredetit választanád?

Eros

VersaceAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,06 €–0,58 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg halványkék háttér előtt: Le Male, Eros és Le Male Elixir

Milyen illatú a Versace Eros?

Versace Eros flakon
Az eredetiErosVersace

A Versace Eros illatát 2012-ben mutatták be. A nyitány hűvös és élénk: a menta vezet, mellette zöldalma és citrom jelenik meg. A szív melegebbé válik, ahogy előtérbe kerül a tonkabab és az Ambroxan, egy kevés muskátlival könnyítve. Az alapban madagaszkári vanília, kétféle cédrus (virginiai és atlasz), vetiver és tölgymoha kap helyet. Az összhatás édes és aromás: az egyik végén zöld, mentás nyitány, a másikon vaníliás-tonkababos befejezés.

Ezt a kontrasztot nehéz visszaadnia bármelyik klónnak. A mentát és az almát könnyű megidézni. Alattuk ott a száraz, fás és mohás alap, a lenti források pedig a nyitányban és a lecsengésben is eltérésekről számolnak be.

Citrom, tonkabab és vanília nyersanyagként: illatjegyek ebből: Versace Eros
A képen: citrom, tonkabab és vanília, illatjegyek ebből: Eros.

Melyik Eroshoz készülnek a klónok?

Az útmutató alapjául szolgáló összehasonlítások többsége az Eros Eau de Toilette-et nevezi meg: a Parfumo Colossusról, Imperial Blue-ról és Terráról szóló oldalai mind ehhez a változathoz párosítják őket. A Blue Sapphire kivétel: a Parfumo az Eros Eau de Parfum változatával veti össze. A Versace-vonalnak más változatai is vannak; az Eros és az Eros Flame összehasonlításáról szóló útmutatónk bemutatja, miben térnek el az illatjegyeik.

Ha nem vagy biztos benne, hogyan változtat az illaton a koncentráció, olvasd el az Eau de Parfum és az Eau de Toilette összehasonlítását. Mielőtt megbízol egy összevetésben, nézd meg, melyik Eroshoz mérik a klónt.

Eros-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Versencia Oro Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
14,21 € 100ml
0,14 €/ml
2A legolcsóbb Colossus La Rive
Megnevezett forrás Forrás
4,99 € 90ml
0,06 €/ml
3A leszáradásban a legközelebbi Imperial Blue Riiffs
Megnevezett forrás Forrás
24,00 € 100ml
0,24 €/ml
4Frissebb változat Blue Sapphire Lattafa Pride
Megnevezett forrás Forrás
30,75 € 100ml
0,31 €/ml
5Lágyabb változat Terra Vince Camuto
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
6Prémium alternatíva Ambery Mint Dossier
Megnevezett forrás Forrás
29,00 € 50ml
0,58 €/ml

Üvegfotók: fragrantica.com, lavonio.ie, uk.riiffsperfumes.com, lattafa.com, vincecamuto.com, fragrantica.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontErosVersaceVersencia OroMaison Alhambra
Ár milliliterenként
3ml: 2,67 €/ml · 10ml: 2,51 €/ml · 30ml: 1,98 €/ml
0,14 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Eros parfümhöz hasonlítunk
  • A Fragrantica mentát, citromot és zöldalmát; tonkababot, ambroxant és muskátlit; vaníliát, cédrust, vetivert és tölgyfazuzmót sorol fel: ez az Eros illatpiramis; sok tulajdonos közelinek találja az Eroshoz, többen viszont azt mondják, hogy a leszáradás eltolódik vagy szintetikussá válik Versencia Oro by Maison Alhambra (Fragrantica)
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Eros vásárláskor olcsóbb (8,01 €, illetve 14,21 €).
  • Versencia Oro több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Eros illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb16,02 €0ml marad
  • 1 × 10ml25,11 €4ml marad
  • 1 × 30ml59,40 €24ml marad
  • Versencia Oro (Maison Alhambra): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül14,21 €94ml marad

Ennyi viselésnél Versencia Oro olcsóbb, mint a(z) Eros dekantjai (14,21 €, illetve 16,02 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 8,01 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Eros dekantjai olcsóbbak, mint Versencia Oro (8,01 €, illetve 14,21 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 151,92 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Versencia Oro olcsóbb, mint a(z) Eros dekantjai (14,21 €, illetve 151,92 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Eros alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Maison Alhambra Versencia OroA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Eros. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A legjobb összességében: Versencia Oro

Maison Alhambra Versencia Oro flakon
Versencia OroMaison AlhambraÖsszességében a legjobb

A Maison Alhambra Versencia Oro az illatjegyek alapján közel áll az Eroshoz. A Fragrantica-adatlapján a nyitányban menta, citrom és zöldalma szerepel; a szívben tonkabab, Ambroxan és muskátli, az alapban pedig vanília, cédrus, vetiver és tölgymoha. Az útmutató forrásai közül ez sorolja fel az Eros teljes illatjegy-piramisát.

A fő különbség a lecsengésben mutatkozik meg. A Fragrantica sok tulajdonosa közelinek találja az Eroshoz, többen viszont azt írják, hogy a leszáradás eltávolodik az eredetitől, vagy szintetikussá válik. A hasonlóságot a nyitány és a szív adja; a befejezés az a pont, ahol megoszlanak a vélemények.

Annak való, aki szereti az Eros nyitányát, nagy üveget szeretne, hogy bátran fújhasson belőle, és elfogadja, hogy a leszáradás egyes viselők szerint kevésbé hű az eredetihez. Alap: egy megnevezett forrás, a Fragrantica adatlapja és az ottani viselői hozzászólások.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica mentát, citromot és zöldalmát; tonkababot, ambroxant és muskátlit; vaníliát, cédrust, vetivert és tölgyfazuzmót sorol fel: ez az Eros illatpiramis; sok tulajdonos közelinek találja az Eroshoz, többen viszont azt mondják, hogy a leszáradás eltolódik vagy szintetikussá válik Versencia Oro by Maison Alhambra (Fragrantica)

Legalacsonyabb ár: Colossus

La Rive Colossus flakon
ColossusLa RiveA legolcsóbb

A táblázatban árral szereplő dupe-ok közül a La Rive Colossus kerül a legkevesebbe, üvegenként és milliliterenként is. A Parfumo összehasonlító oldalán mindkét parfümnél szerepel zöldalma és menta, valamint citrom, tonkabab, vanília, cédrus és moha. Az ott szavazó tagok közül egy kivételével mindenki hasonlónak találja a Colossust és az Eros Eau de Toilette-et.

A fő különbség a nyitányban van. Egy Parfumo-tag egyértelmű párhuzamot lát az Erosszal, de szerinte az eredeti nyitánya robbanékonyabb, és az Eros teljesítményét is valamivel jobbnak ítéli.

Annak való, aki a zöldalma, a menta és a vanília vonalát keresi a mindennapi használatra, és nem bánja, ha elmarad a hangos nyitány. Alap: egy megnevezett forrás, a Parfumo összehasonlító oldala és a tag beszámolója.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok közül 54-ből 53 hasonlónak találja a Colossus és az Eros Eau de Toilette illatát; mindkettőben zöldalma és menta szerepel, citrommal, tonkababbal, vaníliával, cédrussal és mohával Colossus vs Eros (Parfumo comparison)
  2. Egy Parfumo-tag egyértelmű párhuzamokat lát az Erosszal; az eredeti nyitánya robbanékonyabb, az Eros teljesítménye pedig valamivel jobb Colossus, member write-up (Parfumo)

Leszáradásában a legközelebbi: Imperial Blue

Riiffs Imperial Blue flakon
Imperial BlueRiiffsA leszáradásban a legközelebbi

A Riiffs Imperial Blue az Erosszal a mentán, a muskátlin és a vetiveren osztozik; mindhárom jegyet feltünteti a Parfumo összehasonlító oldala. Az ott szavazó tagok közül kettő kivételével mindenki hasonlónak találja az Eros Eau de Toilette-hez.

A fő különbség az intenzitás. A Fragrantica-adatlapján hozzászóló tagok nagyon közelinek találják az Eroshoz, és nehéznek tartják megkülönböztetni tőle, de enyhébbnek és kevésbé hangosnak írják le. Egyikük szerint a nyitány mentásabb, a leszáradás viszont egyértelműen Eros-hatású, ezért került erre a helyre.

Annak való, aki túl hangosnak találja az Erost közeli társaságban, és olyan lecsengést keres halkabb intenzitással, amelyet egy tag egyértelműen Eros-hatásúnak érez. Alap: egy megnevezett forrás, a Fragrantica tagi hozzászólásai és a Parfumo összehasonlító oldala.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica tagjai nagyon közelinek találják az Eroshoz, és nehezen tudják megmondani, melyik melyik; visszafogottabb és kevésbé hangos. Egyikük szerint a nyitánya mentásabb, de a leszáradása egyértelműen az Erosra emlékeztet Imperial Blue by Riiffs (Fragrantica)
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok közül 18-ból 16 hasonlónak találja az Imperial Blue és az Eros Eau de Toilette illatát; mindkettőnél szerepel menta, muskátli és vetiver Imperial Blue vs Eros (Parfumo comparison)

Frissebb változat: Blue Sapphire

Lattafa Pride Blue Sapphire flakon
Blue SapphireLattafa PrideFrissebb változat

A Lattafa Pride Blue Sapphire megtartja az Eros mentáját és citromát, de másképp rendezi el az arányokat. A Parfumo összehasonlító oldalán az Eros Eau de Parfumhöz, nem az Eau de Toilette-hez mérve az ott szavazó tagok közül egy kivételével mindenki hasonlónak találja a kettőt.

A fő különbség az édesség. A Parfumo adatlapján hozzászóló tagok az Erosnál kevésbé mentásnak és citromosabbnak találják, és szerintük tengeri frissességű marad, kevesebb édességgel. Egy tag csak halványan érzi benne az Erost, tehát nem mindenki osztja ezt a hasonlóságot.

Annak való, aki túl nehéznek érzi az Eros vaníliás oldalát, és inkább friss, citrusos illatot keres. Forrás: megnevezett forrás, a Parfumo egyik tagjának jegyzetei és az összehasonlító oldal.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo tagjai szerint kevésbé mentás és citromosabb, mint az Eros, miközben megőrzi tengeri frissességét és kevésbé édes; egyikük csak halványan érzi benne az Erost Blue Sapphire by Lattafa Pride (Parfumo)
  2. Az Eros Eau de Parfumhoz (nem az Eau de Toilette-hez) viszonyító Parfumo-összehasonlító oldalon a szavazó tagok közül 27-ből 26 hasonlónak találja a két illatot Blue Sapphire vs Eros Eau de Parfum (Parfumo comparison)

Lágyabb változat: Terra

Vince Camuto Terra flakon
TerraVince CamutoLágyabb változat

A Vince Camuto Terra a tonkabab révén kapcsolódik az Eroshoz. A Parfumo-oldalán egy tag szerint a tonkabab dominál a leszáradásában, a Parfumo pedig az Eros Eau de Toilette-et a „Hasonló illatú” kategóriában tünteti fel.

A fő különbség a gyümölcsös és fás jegyekben rejlik. Ugyanez a tag úgy találja, hogy az illat az Eros Eau de Toilette-re épül, de fásabb és kevésbé éles; az eredeti harsány almájának helyét rebarbara veszi át.

Annak való, aki kedveli az Eros karakterét, de túl élesnek találja a zöldalmát. Forrás: megnevezett forrás, a Terra Parfumo-adatlapja, egyrészt a „Hasonló illatú” bejegyzés, másrészt az ott közzétett tagi leírás miatt.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Parfumo-tag szerint az Eros Eau de Toilette mintájára készült, de fásabb és kevésbé éles; a hangos alma helyett rebarbara kap benne helyet, a leszáradásban pedig a tonkabab kerül előtérbe. A Parfumo az Eros Eau de Toilette-et a „Hasonló illatok” listán tünteti fel Terra Eau de Toilette by Vince Camuto (Parfumo)

Prémium alternatíva: Ambery Mint

Dossier Ambery Mint flakon
Ambery MintDossierPrémium alternatíva

A Dossier Ambery Mint az Erosszal közös jegyei a menta, a zöldalma és a citrom: ez a három illat nyitánya. A Dossier saját oldala a Versace Eros ihlette illatként mutatja be, és ezt a három jegyet, valamint az ámbrát nevezi meg fő jegyeiként. Ez a parfümház saját leírása; nem utal a Versace-zel fennálló kapcsolatra.

A rövid jegyzék alapján a fő különbség az alapillatban van. Az Eros nyitójegyein túl az ámbra az egyetlen megnevezett fő jegy, míg az eredeti illat jegyzéke tonkababot, Ambroxant, vaníliát, kétféle cédrust, vetivert és tölgymohát sorol fel. A rövid felsorolásból ennél többet nem lehet megállapítani.

Az általunk beárazott klónok közül ennek a legmagasabb a milliliterenkénti ára. Annak való, aki kisebb üvegben szeretné a mentás-almás nyitányt, és megelégszik azzal, hogy a parfümház rövid leírása alapján alkosson véleményt. Forrás: megnevezett forrás, a Dossier termékoldala.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Dossier leírása szerint az Ambery Mintet a Versace Erosa ihlette; fő jegyei a menta, a zöldalma, a citrom és az ámbra Ambery Mint (Dossier)

Eredeti alternatívák a kínálatunkban

Más parfümházak eredeti parfümjei, amelyek az Eros hűvösből édesbe hajló kontrasztjának egy részét idézik, az eredeti üvegből töltött dekantként.

  1. Jean Paul Gaultier

    Le Male

    Menta és levendula fahéjjal és narancsvirággal, majd vanília, tonkabab, ámbra, szantálfa és cédrus: melegebb és fűszeresebb karakter.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Jean Paul Gaultier

    Le Male Elixir

    Levendula és menta vaníliával és benzoinnal, az alapban mézzel, tonkababbal és dohánnyal: édesebb, mézes árnyalattal.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Yves Saint Laurent

    Y Eau de Parfum

    Alma, gyömbér és bergamott, majd zsálya, boróka és muskátli ámbrafával, tonkababbal, cédrussal, vetiverrel és tömjénnel: fás és aromás.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit egyik klón sem talál el

Ha együtt olvasod a forrásokat, az illat két végén találod a különbségeket. A nyitányban a klónok tompítják vagy eltolják a hűvös, lendületes kezdést: a Colossus kevésbé robbanásszerűen nyit, az Imperial Blue visszafogottabban, a Blue Sapphire inkább citromos, mint mentás, a Terra pedig almát cserél rebarbarára. A leszáradásban a Versencia Oro azon tulajdonosai, akik különbséget észlelnek, a változást érzik, az Ambery Mint pedig fás, mohás alap helyett ámbrát nevez meg.

Általánosságban egy édes illatnak száraz keretre van szüksége, hogy eleven maradjon. A tonkabab és a vanília melegséget és édességet ad, a fás jegyek és a moha pedig megadják azt a tartást, amitől ez a melegség nem válik puhává és lapossá. Ha érdekel, mit ad hozzá a tonkabab, olvasd el, mi az a tonkabab. Az Eros egyik szívjegyének, az Ambroxannak a hátteréről az ámbra és az Ambroxan összehasonlításában olvashatsz.

Klónüveg vagy az eredeti 10ml-es dekantja?

Milliliterre vetítve az Eros jóval drágább minden olyan klónnál, amelynek árát az ellenőrzés napján meg tudtuk állapítani. A Terrának nincs uniós listaára, ezért nem szerepel az összesítésben. Az Eros 10ml-es dekantja 25,11 € (2,51 €/ml), a 30ml-esé pedig 59,40 € (1,98 €/ml). Ha már biztos vagy benne, hogy mindennap ilyen illatot szeretnél viselni, ráadásul sokat, egy nagy üveg klónból tovább kitart.

Ha azt nézzük, mire készülsz, másképp fest a kép. Az Eros 3ml-es dekantjának ára 8,01 €, és körülbelül 60 fújásra elég, ami kevesebb, mint az összehasonlításban szereplő legtöbb klónüveg ára. Egy hét a saját bőrödön megmutatja, hogy az Eros-e az igazi, megfelel-e egy klón, vagy egyik sem passzol hozzád. A dekantokról és teljes üvegekről szóló útmutatónk segít mérlegelni a két lehetőséget, a cikkünk arról, meddig tart ki egy 10ml-es parfüm pedig megmutatja, mit nyújt a gyakorlatban egy kis kiszerelés.

Eredeti parfümök ugyanabból az illatcsaládból

Ha egy másik parfümháztól keresel hűvös és édes kontrasztot, három eredeti parfümben is megtalálod ennek egy részét. Jean Paul Gaultier 1995-ben megjelent Le Male illatában a menta és a levendula nyit, majd fahéj és narancsvirág következik, végül vanília, tonkabab, ámbra, szantálfa és cédrus marad a bőrön: melegebb és fűszeresebb hatású. A 2023-as Le Male Elixir levendulát és mentát párosít vaníliával és benzoinnal, az alapban pedig méz, tonkabab és dohány jelenik meg: édesebb, mézes árnyalattal. Yves Saint Laurent 2018-as Y Eau de Parfum illata almával, gyömbérrel és bergamottal nyit, majd zsálya, borókabogyó és geránium következik, végül ámberfa, tonkabab, cédrus, vetiver és tömjén bontakozik ki: a három közül ez a legfásabb és leginkább fűszernövényes illat.

Mindhárom kapható dekantként, mindhárom méretben, így kettőt is kipróbálhatsz egy hét alatt, mielőtt választasz. Ha más illatvilágokra is kíváncsi vagy, nézd meg a legjobb férfi parfümökről szóló útmutatónkat.

Így próbálj ki egy klónt

A papírcsíkon a klón legerősebb pillanatát, a nyitányt érzed, a többi viszont rejtve marad. Inkább a bőrödön próbáld ki. Szánj egy napot az Erosra, egy másikat pedig a klónra, hogy mindkettőt friss orral érezd. Ugyanazokban a szakaszokban figyeld meg őket: közvetlenül fújás után, a szívjegyeknél, majd később, amikor az illat már lecsendesedett. Az útmutatóban felmerülő kételyek egy része, például a Versencia Oro kapcsán, erre az utolsó szakaszra vonatkozik.

Az Eros 3ml-es dekantja egy teljes összehasonlító hétre is elég. Ha az Eros nyer, a 10ml-es dekantja körülbelül 200 fújással még hetekig kitart, a nagyjából 600 fújásra elég 30ml-es kiszerelés pedig hosszabb távra szól. Először próbálsz kis üvegeket? Kezdd azzal, hogy elolvasod, mi az a parfümdekant. A fújás helyéről a hová fújd a parfümöt című cikkben olvashatsz, elsőre könnyen választható illatokért pedig nézd meg a biztonságos vakvásárlásra alkalmas parfümökről szóló útmutatónkat.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom a Versace Erost 3ml-es vagy 10ml-es dekantban?
Igen. A 10ML az Erost 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es dekantként is árulja, mindegyiket az eredeti üvegből töltve. Egy 10ml-es dekant körülbelül 200 fújásra elég; így hetekig viselheted, mielőtt teljes üveget vagy klónt választasz.
Mely klónokat választja ez az útmutató a Versace Eroshoz?
A klónok közül ez az útmutató a Versencia Orót, az Imperial Blue-t és a Colossust emeli ki: ezek az összességében legjobb, a legközelebbi és a legalacsonyabb árú választások. A Blue Sapphire, a Terra és az Ambery Mint frissebb, lágyabb, illetve visszafogottabb értelmezést kínál. Az eredeti parfümök közül a Le Male Elixirben is van menta, vanília és tonkabab, a Y Eau de Parfum pedig almán, muskátlin, tonkababon, cédruson és vetiveren osztozik vele.
Melyik Versace Eros dupe-ot rangsoroljuk az első helyre?
Ebben az útmutatóban összességében a Maison Alhambra Versencia Oro a legjobb választás: a Fragrantica adatlapján szereplő illatjegyek az Eros felépítését követik: menta, zöldalma és citrom; tonkabab, Ambroxan és muskátli; végül vanília, cédrus, vetiver és tölgymoha. Több tulajdonos szerint a leszáradása eltolódik, vagy szintetikussá válik.
Mennyire áll közel az Imperial Blue a Versace Eroshoz?
A Fragrantica tagjai nagyon közelinek találják az Eroshoz, és nehezen tudják megkülönböztetni tőle; csak enyhébb és kevésbé harsány. Egyikük szerint a nyitánya mentásabb, de a leszáradása egyértelműen Erosra emlékeztet, a Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok közül pedig kettő kivételével mindenki hasonlónak találja a kettőt.
Az Eros dupe-ok az Eau de Toilette-hez vagy az Eau de Parfumhöz készültek?
Az útmutató összehasonlításainak többsége az Eros Eau de Toilette-hez viszonyít, így a Colossus, az Imperial Blue és a Terra Parfumo-adatlapja is. A Blue Sapphire kivétel: a Parfumo az Eros Eau de Parfumhöz hasonlítja.
Jóval kevesebbe kerülnek milliliterenként az Eros-klónok, mint egy dekant?
Milliliterenként sokkal: az ellenőrzés napján beárazható összes klón jóval kevesebbe került milliliterenként, mint az Eros. Az Eros 10ml-es dekantja 25,11 €, a 3ml-es pedig 8,01 €; ez kevesebb, mint az összehasonlító táblázatban szereplő klónok többségének ára.
Meddig tart rajtam a Versace Eros?
Ez a bőrödtől és az időjárástól függ, ezért egyetlen útmutató sem ígérhet biztos időtartamot. A legegyszerűbb, ha egy 3ml-es dekantot – körülbelül 60 fújást – egy hétig viselsz, és megnézed, hogyan működik rajtad.

Források

  1. Versencia Oro by Maison Alhambra (Fragrantica)
  2. Colossus vs Eros (Parfumo comparison)
  3. Colossus, member write-up (Parfumo)
  4. Imperial Blue by Riiffs (Fragrantica)
  5. Imperial Blue vs Eros (Parfumo comparison)
  6. Blue Sapphire by Lattafa Pride (Parfumo)
  7. Blue Sapphire vs Eros Eau de Parfum (Parfumo comparison)
  8. Terra Eau de Toilette by Vince Camuto (Parfumo)
  9. Ambery Mint (Dossier)

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Eros illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Versace márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató