Versace Eros dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Porównujemy sześć odpowiedników Versace Eros na podstawie opublikowanych nut, wskazanych źródeł i cen z konkretnych dat. Pokazujemy, czym każdy różni się od oryginału. Możesz też najpierw wypróbować samego Eros w odlewce 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszym ogólnym odpowiednikiem Versace Eros jest Versencia Oro od Maison Alhambra. Wpis na Fragrantica odwzorowuje w kolejnych warstwach piramidę nut Eros. Najbliżej zapachu w fazie drydown jest Imperial Blue od Riiffs. Użytkownicy Fragrantica opisują go jako łagodniejszy; jedna osoba pisze, że w drydown wyraźnie przypomina Eros. Najniższą cenę ma Colossus od La Rive. Wolisz oryginał? Eros kosztuje 25,11 € za odlewkę 10ml w 10ML.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 28 września 2026

Ranking

  1. Versencia OroNajlepszy ogólnie Maison Alhambra14,21 € 100ml
  2. ColossusNajniższa cena La Rive4,99 € 90ml
  3. Imperial BlueNajbliżej w bazie Riiffs24,00 € 100ml
  4. Blue SapphireŚwieższa wersja Lattafa Pride30,75 € 100ml
  5. TerraŁagodniejsza wersja Vince CamutoBrak ceny w UE
  6. Ambery MintPropozycja premium Dossier29,00 € 50ml

Wolisz oryginał?

Eros

VersaceOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,06 €–0,58 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 28 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Le Male, Eros i Le Male Elixir

Jak pachnie Versace Eros?

Flakon Eros marki Versace
OryginałErosVersace

Eros marki Versace trafił na rynek w 2012 roku. Otwarcie jest chłodne i świeże: dominuje mięta, której towarzyszą zielone jabłko i cytryna. W sercu zapach staje się cieplejszy, gdy pojawiają się bób tonka i Ambroxan, a całość ożywia odrobina geranium. Bazę tworzą madagaskarska wanilia, dwa rodzaje cedru (wirginijski i atlasowy), wetiwer i mech dębowy. Efekt jest słodki i aromatyczny: z jednej strony zielone, miętowe otwarcie, z drugiej waniliowo-tonkowa baza.

To właśnie ten kontrast trudno odtworzyć w każdym klonie. Miętę i jabłko łatwo odwzorować. Pod spodem kryje się sucha, drzewna i mszysta baza, a źródła wymienione niżej wskazują różnice zarówno w otwarciu, jak i w finiszu.

Cytryna, bób tonka i wanilia jako surowce: nuty zapachu Eros marki Versace
Na zdjęciu: cytryna, bób tonka i wanilia, nuty zapachu Eros.

Który wariant Eros naśladują klony?

W większości porównań wykorzystanych w tym przewodniku punktem odniesienia jest Eros Eau de Toilette: strony Colossus, Imperial Blue i Terra w serwisie Parfumo zestawiają je właśnie z tą wersją. Wyjątkiem jest Blue Sapphire, porównywany na Parfumo z Eros Eau de Parfum. Linia Versace obejmuje też inne warianty. W naszym przewodniku Eros vs Eros Flame opisujemy różnice między nimi na podstawie nut.

Jeśli nie wiesz, jak stężenie wpływa na zapach, przeczytaj eau de parfum a eau de toilette. Zanim zaufasz porównaniu, sprawdź, z którą wersją Eros zestawiono klon.

Alternatywy dla Eros w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 28 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Versencia Oro Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
14,21 € 100ml
0,14 €/ml
2Najniższa cena Colossus La Rive
Wskazane źródło Źródło
4,99 € 90ml
0,06 €/ml
3Najbliżej w bazie Imperial Blue Riiffs
Wskazane źródło Źródło
24,00 € 100ml
0,24 €/ml
4Świeższa wersja Blue Sapphire Lattafa Pride
Wskazane źródło Źródło
30,75 € 100ml
0,31 €/ml
5Łagodniejsza wersja Terra Vince Camuto
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
6Propozycja premium Ambery Mint Dossier
Wskazane źródło Źródło
29,00 € 50ml
0,58 €/ml

Zdjęcia flakonów: fragrantica.com, lavonio.ie, uk.riiffsperfumes.com, lattafa.com, vincecamuto.com, fragrantica.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaErosVersaceVersencia OroMaison Alhambra
Cena za ml
3ml: 2,67 €/ml · 10ml: 2,51 €/ml · 30ml: 1,98 €/ml
0,14 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Eros
  • Fragrantica wymienia miętę, cytrynę i zielone jabłko; bób tonka, ambroksan i geranium; wanilię, cedr, wetywerię i mech dębowy — piramidę zapachu Eros; wielu właścicieli uważa go za zbliżony do zapachu Eros, a kilku twierdzi, że w końcowej fazie zapach odchodzi w inną stronę lub staje się syntetyczny Versencia Oro by Maison Alhambra (Fragrantica)
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 28 września 2026
  • Eros kosztuje mniej przy zakupie: 8,01 € wobec 14,21 €.
  • Versencia Oro daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Eros ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej16,02 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml25,11 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml59,40 €Zostaje 24ml
  • Versencia Oro od Maison Alhambra: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026, bez dostawy14,21 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu Versencia Oro kosztuje mniej niż odlewki zapachu Eros: 14,21 € wobec 16,02 €. To inny zapach, nie oryginał.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 8,01 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Eros kosztują mniej niż Versencia Oro: 8,01 € wobec 14,21 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 151,92 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Versencia Oro kosztuje mniej niż odlewki zapachu Eros: 14,21 € wobec 151,92 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Eros: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Versencia Oro marki Maison AlhambraOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Eros. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 28 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Versencia Oro

Flakon Versencia Oro marki Maison Alhambra
Versencia OroMaison AlhambraNajlepszy ogólnie

Versencia Oro od Maison Alhambra na papierze odpowiada Eros. W opisie na Fragrantica w nutach głowy znajdziesz miętę, cytrynę i zielone jabłko, w sercu tonkę, Ambroxan i geranium, a w bazie wanilię, cedr, wetiwer i mech dębowy. Spośród źródeł wykorzystanych w tym przewodniku to jedyne, które przedstawia całą piramidę nut Eros.

Największa różnica ujawnia się pod koniec. Wielu użytkowników Fragrantica uważa, że zapach jest bliski Eros, ale kilka osób pisze, że w drydown oddala się od oryginału lub staje się syntetyczny. Podobieństwo słychać w otwarciu i sercu; zdania rozchodzą się przy finiszu.

Pasuje osobie, która lubi pierwszą fazę Eros, chce dużego flakonu, by swobodnie go używać, i akceptuje, że w bazie zapach może być mniej wierny oryginałowi — tak uważa część osób, które go noszą. Podstawa: wskazane źródło, karta zapachu w serwisie Fragrantica i komentarze użytkowników.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Fragrantica wymienia miętę, cytrynę i zielone jabłko; bób tonka, ambroksan i geranium; wanilię, cedr, wetywerię i mech dębowy — piramidę zapachu Eros; wielu właścicieli uważa go za zbliżony do zapachu Eros, a kilku twierdzi, że w końcowej fazie zapach odchodzi w inną stronę lub staje się syntetyczny Versencia Oro by Maison Alhambra (Fragrantica)

Najniższa cena: Colossus

Flakon Colossus marki La Rive
ColossusLa RiveNajniższa cena

Spośród klonów z ceną podaną w tabeli Colossus od La Rive kosztuje najmniej — zarówno za flakon, jak i w przeliczeniu na ml. Na stronie porównawczej Parfumo oba zapachy mają w nutach zielone jabłko i miętę, a także cytrynę, bób tonka, wanilię, cedr i mech. Wszyscy poza jednym głosującym tam użytkownikiem uważają, że Colossus i Eros Eau de Toilette są podobne.

Największa różnica pojawia się na otwarciu. Użytkownik Parfumo dostrzega wyraźne podobieństwa do Eros, ale uważa, że otwarcie oryginału jest bardziej wybuchowe, a jego trwałość i projekcja są nieco lepsze.

Pasuje osobie, która chce nosić na co dzień kompozycję opartą na jabłku, mięcie i wanilii, i nie potrzebuje mocnego uderzenia na początku. Podstawa: wskazane źródło, strona porównawcza Parfumo i tekst użytkownika.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na stronie porównawczej Parfumo 53 z 54 głosujących członków uznaje Colossus i Eros Eau de Toilette za podobne; oba zapachy mają nuty zielonego jabłka i mięty, a także cytryny, bobu tonka, wanilii, cedru i mchu Colossus vs Eros (Parfumo comparison)
  2. Członek serwisu Parfumo dostrzega wyraźne podobieństwa do zapachu Eros; oryginał ma bardziej wybuchowe otwarcie, a Eros nieco lepszą trwałość i projekcję Colossus, member write-up (Parfumo)

Najbliższy w bazie: Imperial Blue

Flakon Imperial Blue marki Riiffs
Imperial BlueRiiffsNajbliżej w bazie

Imperial Blue od Riiffs łączy z Eros miętę, geranium i wetiwer — te nuty znajdziesz w opisach obu zapachów na stronie porównawczej Parfumo. Wszyscy poza dwoma głosującymi tam użytkownikami uważają, że Imperial Blue i Eros Eau de Toilette są podobne.

Główna różnica to intensywność. Użytkownicy piszący na stronie zapachu w serwisie Fragrantica uważają, że jest bardzo zbliżony do Eros i trudno je odróżnić, ale łagodniejszy i mniej donośny. Jedna osoba uważa, że otwarcie jest bardziej miętowe, ale mówi, że baza wyraźnie przypomina Eros — dlatego Imperial Blue zajmuje to miejsce.

Pasuje osobie, dla której Eros jest zbyt donośny w bliskim otoczeniu, a która chce zapachu, którego baza — zdaniem jednego użytkownika — wyraźnie przypomina Eros, ale jest łagodniejsza. Podstawa: wskazane źródło, komentarze użytkowników na Fragrantica i strona porównawcza Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie serwisu Fragrantica uważają, że ten zapach jest bardzo zbliżony do Eros i łatwo go pomylić z tym zapachem; jest łagodniejszy i mniej donośny, a jeden z nich uważa, że otwarcie jest bardziej miętowe, ale w fazie wybrzmiewania wyraźnie przywodzi na myśl Eros Imperial Blue by Riiffs (Fragrantica)
  2. Na stronie porównawczej Parfumo 16 z 18 głosujących członków uznaje Imperial Blue i Eros Eau de Toilette za podobne; w nutach obu wymieniono miętę, geranium i wetywerię Imperial Blue vs Eros (Parfumo comparison)

Świeższa odsłona: Blue Sapphire

Flakon Blue Sapphire marki Lattafa Pride
Blue SapphireLattafa PrideŚwieższa wersja

Blue Sapphire od Lattafa Pride zachowuje miętę i cytrynę z Eros, ale inaczej rozkłada między nimi akcenty. Na stronie porównawczej Parfumo, gdzie porównano go z Eros Eau de Parfum, a nie Eau de Toilette, wszyscy poza jednym głosującym użytkownikiem uważają oba zapachy za podobne.

Największa różnica to słodycz. Użytkownicy na stronie zapachu w serwisie Parfumo uważają, że jest mniej miętowy, a bardziej cytrynowy niż Eros, oraz że pozostaje świeży, morski i mniej słodki. Jeden użytkownik uważa, że przypomina Eros tylko nieznacznie, więc nie wszyscy dostrzegają to podobieństwo.

To propozycja dla kogoś, komu waniliowa strona Eros wydaje się zbyt ciężka i kto woli świeższy, cytrusowy charakter. Podstawa: wskazane źródło, notatki członka Parfumo i strona porównawcza.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie serwisu Parfumo uważają, że ten zapach jest mniej miętowy i bardziej cytrynowy niż Eros, zachowując morski, świeży charakter i będąc mniej słodkim; jeden z nich dostrzega w nim tylko nikłe podobieństwo do zapachu Eros Blue Sapphire by Lattafa Pride (Parfumo)
  2. Na stronie porównawczej Parfumo zestawiającej go z Eros Eau de Parfum (nie Eau de Toilette) 26 z 27 głosujących członków uważa oba zapachy za podobne Blue Sapphire vs Eros Eau de Parfum (Parfumo comparison)

Łagodniejsza odsłona: Terra

Flakon Terra marki Vince Camuto
TerraVince CamutoŁagodniejsza wersja

Terra by Vince Camuto łączy się z Eros za sprawą bobu tonka. Członek Parfumo na stronie zapachu zauważa, że w nutach bazy dominuje bób tonka, a Parfumo wymienia Eros Eau de Toilette w sekcji „Pachnie podobnie”.

Główna różnica tkwi w owocach i drewnie. Ten sam członek Parfumo uważa, że zapach nawiązuje do Eros Eau de Toilette, ale jest bardziej drzewny i mniej ostry, a rabarbar zastępuje wyraziste jabłko obecne w oryginale.

To propozycja dla kogoś, komu podoba się charakter Eros, ale zielone jabłko wydaje się zbyt ostre. Podstawa: wskazane źródło, opis Terra w Parfumo — zarówno wpis „Pachnie podobnie”, jak i tekst członka opublikowany na tej stronie.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek serwisu Parfumo uważa, że ten zapach wzorowano na Eros Eau de Toilette, ale jest bardziej drzewny i mniej ostry, z rabarbarem zamiast wyrazistego jabłka, a w fazie wybrzmiewania na pierwszy plan wysuwa się bób tonka; Parfumo wymienia Eros Eau de Toilette na liście „Podobne zapachy” Terra Eau de Toilette by Vince Camuto (Parfumo)

Wariant z wyższej półki: Ambery Mint

Flakon Ambery Mint marki Dossier
Ambery MintDossierPropozycja premium

Ambery Mint by Dossier łączy z Eros miętę, zielone jabłko i cytrynę — trzy nuty głowy tego zapachu. Własna strona Dossier opisuje go jako zapach inspirowany Eros od Versace i wymienia te trzy składniki oraz ambrę jako główne nuty. To opis samej marki i nie oznacza żadnego związku z Versace.

Sądząc po tej krótkiej liście, główna różnica tkwi w bazie. Ambra to jedyna wymieniona główna nuta spoza nut głowy Eros; w oryginale lista obejmuje bób tonka, Ambroxan, wanilię, dwa rodzaje cedru, wetiwer i mech dębowy. Lista jest zbyt krótka, by powiedzieć coś więcej.

Wśród klonów, dla których udało się ustalić cenę, ten ma najwyższą cenę za ml. Sprawdzi się u kogoś, kto chce poczuć miętowo-jabłkowe otwarcie w mniejszej buteleczce i zadowoli się oceną na podstawie krótkiego opisu marki. Podstawa: wskazane źródło, strona produktu Dossier.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Dossier opisuje Ambery Mint jako zapach inspirowany zapachem Eros marki Versace, którego głównymi nutami są mięta, zielone jabłko, cytryna i ambra Ambery Mint (Dossier)

Oryginalne alternatywy w naszej ofercie

Oryginalne perfumy innych marek, które mają część chłodno-słodkiego kontrastu Eros; dostępne jako odlewki z oryginalnego flakonu.

  1. Jean Paul Gaultier

    Le Male

    Mięta i lawenda na tle cynamonu i kwiatu pomarańczy, a w bazie wanilia, bób tonka, ambra, drzewo sandałowe i cedr: cieplejszy, bardziej korzenny zapach.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Jean Paul Gaultier

    Le Male Elixir

    Lawenda i mięta na tle wanilii i benzoesu, z miodem, bobem tonka i tytoniem w bazie: słodszy, z miodową nutą.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Yves Saint Laurent

    Y Eau de Parfum

    Jabłko, imbir i bergamotka, potem szałwia, jałowiec i geranium na tle ambrowego drewna, bobu tonka, cedru, wetiweru i olibanum: drzewny, ziołowy zapach.

    3ml · 10ml · 30ml

Czego brakuje każdemu klonowi

Gdy zestawimy źródła, różnice widać na obu końcach zapachu. W otwarciu klony łagodzą lub zmieniają chłodny wybuch świeżości: Colossus otwiera się mniej gwałtownie, Imperial Blue — ciszej, Blue Sapphire stawia na cytrynę zamiast mięty, a Terra zastępuje jabłko rabarbarem. W bazie osoby posiadające Versencia Oro, które dostrzegają różnicę, lokują ją w nutach końcowych, a Ambery Mint wymienia ambrę zamiast drzewno-mechowej bazy.

Zasadniczo słodki zapach potrzebuje suchej, wytrawnej ramy, by zachować energię. Bób tonka i wanilia wnoszą ciepło i słodycz, a drewno i mech nadają kompozycji strukturę, która nie pozwala, by ciepło stało się miękkie i płaskie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co wnosi bób tonka, przeczytaj czym jest bób tonka. Więcej o Ambroxan, jednej z nut serca Eros, przeczytasz w artykule ambra szara a Ambroxan.

Butelka klonu czy odlewka 10ml oryginału?

W przeliczeniu na mililitr Eros kosztuje znacznie więcej niż każdy klon, dla którego udało się ustalić cenę na dzień sprawdzenia. Terra nie ma ceny katalogowej w UE, więc nie uwzględniamy go w tym porównaniu. Odlewka 10ml Eros kosztuje 25,11 € (2,51 €/ml), a 30ml — 59,40 € (1,98 €/ml). Jeśli masz już pewność, że chcesz nosić ten styl na co dzień i w dużej ilości, większa butelka klonu wystarczy na dłużej.

Gdy spojrzeć na wybór, przed którym stoisz, obraz wygląda inaczej. 3ml Eros kosztuje 8,01 €, czyli mniej niż większość flakonów klonów wymienionych w zestawieniu, i wystarcza na około 60 rozpyleń. Tydzień noszenia na własnej skórze pokaże, czy Eros jest dla ciebie, czy wystarczy ci klon, czy może nie pasuje ci żaden z nich. W naszym poradniku o odlewkach i pełnych flakonach porównujemy obie możliwości, a tekst jak długo wystarcza 10ml perfum wyjaśnia, czego możesz oczekiwać w praktyce po małej pojemności.

Oryginalne perfumy o podobnym charakterze

Jeśli szukasz kontrastu chłodnych i słodkich akordów w zapachu innej marki, te trzy oryginalne perfumy mają z nim coś wspólnego. Le Male od Jean Paul Gaultier z 1995 roku łączy w otwarciu miętę i lawendę z cynamonem i kwiatem pomarańczy, a później osiada na wanilii, bobie tonka, ambrze, drzewie sandałowym i cedrze. Jest cieplejszy i bardziej korzenny. Le Male Elixir z 2023 roku zachowuje lawendę i miętę, które przechodzą w wanilię i benzoes, a w bazie pojawiają się miód, bób tonka i tytoń. Jest słodszy, z miodową nutą. Y Eau de Parfum od Yves Saint Laurent z 2018 roku otwiera się jabłkiem, imbirem i bergamotką, przechodzi przez szałwię, owoce jałowca i geranium, a na koniec układa się w akordy ambrowego drewna, bobu tonka, cedru, wetiweru i olibanum. Z tej trójki jest najbardziej drzewny i ziołowy.

Wszystkie trzy perfumy są dostępne jako odlewki w trzech pojemnościach, więc możesz nosić dwa z nich przez tydzień i dopiero potem wybrać jeden. Więcej propozycji znajdziesz w naszym zestawieniu najlepszych perfum dla mężczyzn.

Jak testować klon

Pasek papierowy pokazuje klon w jego najmocniejszym momencie, tuż po otwarciu, i nie pozwala poznać reszty. Zamiast tego sprawdź zapach na skórze. Poświęć Erosowi jeden dzień, a klonowi osobny, żeby za każdym razem oceniać je świeżym nosem. Porównuj je na tych samych etapach: zaraz po rozpyleniu, w sercu zapachu i później, gdy już się uspokoi. Część wątpliwości opisanych w tym poradniku, na przykład dotyczących Versencia Oro, odnosi się właśnie do tego ostatniego etapu.

3ml Eros wystarczy na solidny tydzień porównań. Jeśli Eros okaże się lepszy, jego odlewka 10ml (około 200 rozpyleń) wystarczy na kilka tygodni, a 30ml, czyli około 600 rozpyleń, to wybór na dłużej. Pierwszy raz sięgasz po małe buteleczki? Zacznij od tekstu czym jest odlewka perfum. Wskazówki dotyczące miejsca aplikacji znajdziesz w poradniku gdzie rozpylać perfumy, a propozycje na bezpieczny zakup w ciemno — w naszym zestawieniu perfum, które warto kupić w ciemno.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Versace Eros w odlewce 3ml lub 10ml?
Tak. 10ML sprzedaje Eros w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml, każdej napełnianej z oryginalnego flakonu. Odlewka 10ml to około 200 psiknięć — wystarczy na kilka tygodni noszenia, zanim zdecydujesz się na pełny flakon lub klon.
Które klony Versace Eros poleca ten przewodnik?
Wśród klonów przewodnik wskazuje Versencia Oro, Imperial Blue i Colossus jako odpowiednio najlepszy ogólny wybór, najbliższy odpowiednik i opcję w najniższej cenie. Blue Sapphire, Terra i Ambery Mint to świeższe, łagodniejsze lub bardziej uproszczone wersje. Wśród oryginalnych perfum Le Male Elixir łączy miętę, wanilię i bób tonka, a Y Eau de Parfum — jabłko, geranium, bób tonka, cedr i wetiwer.
Które dupe Versace Eros zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu?
Versencia Oro marki Maison Alhambra to najlepszy ogólny wybór w tym przewodniku: wykaz na Fragrantica odtwarza piramidę Eros — miętę, zielone jabłko i cytrynę, bób tonka, Ambroxan i geranium, a następnie wanilię, cedr, wetiwer i mech dębowy. Kilku właścicieli pisze, że zapach w fazie bazy odbiega od pierwowzoru lub staje się syntetyczny.
Na ile Imperial Blue jest zbliżony do Versace Eros?
Użytkownicy Fragrantica uważają, że jest bardzo zbliżony do Eros i trudno je odróżnić, choć jest łagodniejszy i mniej intensywny. Jedna osoba zauważa, że otwarcie jest bardziej miętowe, ale w fazie bazy zapach wyraźnie przypomina Eros. Wszyscy poza dwiema osobami, które oddały głos na stronie porównawczej Parfumo, uznają tę parę za podobną.
Czy odpowiedniki Eros są porównywane z Eau de Toilette czy Eau de Parfum?
Większość porównań w tym przewodniku dotyczy Eros Eau de Toilette, w tym porównania Colossus, Imperial Blue i Terra na Parfumo. Wyjątkiem jest Blue Sapphire: na Parfumo porównano go z Eros Eau de Parfum.
Czy klony Eros kosztują znacznie mniej za ml niż odlewka?
W przeliczeniu na ml — znacznie: każdy klon, którego cenę udało nam się ustalić w dniu sprawdzenia, kosztuje za ml dużo mniej niż Eros. Odlewka Eros 10ml kosztuje 25,11 €, a 3ml — 8,01 €. To mniej niż większość flakonów klonów w tabeli porównawczej.
Jak długo Versace Eros utrzymuje się na skórze?
To zależy od twojej skóry i pogody, więc żaden przewodnik nie może zagwarantować konkretnego wyniku. Najprościej sprawdzisz to, nosząc przez tydzień odlewkę 3ml, czyli około 60 psiknięć, i obserwując, jak zapach zachowuje się na twojej skórze.

Źródła

  1. Versencia Oro by Maison Alhambra (Fragrantica)
  2. Colossus vs Eros (Parfumo comparison)
  3. Colossus, member write-up (Parfumo)
  4. Imperial Blue by Riiffs (Fragrantica)
  5. Imperial Blue vs Eros (Parfumo comparison)
  6. Blue Sapphire by Lattafa Pride (Parfumo)
  7. Blue Sapphire vs Eros Eau de Parfum (Parfumo comparison)
  8. Terra Eau de Toilette by Vince Camuto (Parfumo)
  9. Ambery Mint (Dossier)

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Eros, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 28 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Versace ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach