YSL Libre dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Sześć zamienników YSL Libre porównanych pod kątem nut, charakteru i ceny flakonu z datą, łącznie z tym, które naprawdę idą za Libre Intense. Albo najpierw ponoś sam Libre jako odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszy zamiennik YSL Libre w ogólnym rozrachunku to Léonie od Maison Alhambra, który ma też najniższą cenę w tabeli. Właściciele uważają Desiree od Oakcha za najbliższy, z pełną piramidą nut Libre, a Golden Decade od Zara to łagodniejsza, bardziej kremowa opcja. Pamiętaj, że kilka budżetowych klonów stoi bliżej Libre Intense niż oryginału. Wolisz oryginał? Libre kosztuje w 10ML 25,11 € za odlewkę 10ml.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 27 września 2026

Ranking

  1. LéonieNajlepszy ogólnie Maison Alhambra17,19 € 100ml
  2. Golden DecadeŁagodniejsza wersja Zara19,95 € 80ml
  3. Floral LavenderŚwieższa wersja DossierBrak ceny w UE
  4. Tharwah GoldSłodsza wersja Lattafa PrideBrak ceny w UE
  5. Léonie IntenseCiemniejsza wersja Maison AlhambraBrak ceny w UE
  6. DesireeNajbliżej w bazie Oakcha33,95 € 50ml

Wolisz oryginał?

Libre

Yves Saint LaurentOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,17 €–0,68 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 27 września 2026

Flakony My Way, Libre i Goddess na jasnoniebieskim tle

Jak pachnie Libre?

Flakon Libre marki Yves Saint Laurent
OryginałLibreYves Saint Laurent

Libre to eau de parfum z lawendą i kwiatem pomarańczy, którą Yves Saint Laurent wypuścił w 2019 roku. Pomysł opiera się na kontraście: lawenda, zwykle nuta z salonu barberskiego, zestawiona z wielkim białym bukietem. Otwiera się mandarynką, czarną porzeczką, petitgrain i lawendą, rześko i lekko ziołowo. Serce to kwiat pomarańczy i jaśmin, kremowe i jasne. Pod spodem leżą wanilia z Madagaskaru, piżmo, cedr i ambra szara, które ocieplają go w gładką, delikatnie pudrową bazę. Jego wymienione akordy prowadzą białe kwiaty, cytrusy, lawenda i wanilia.

Lawenda, kwiat pomarańczy i wanilia jako surowce: nuty zapachu Libre marki Yves Saint Laurent
Na zdjęciu: lawenda, kwiat pomarańczy i wanilia, nuty zapachu Libre.

Do którego Libre chcesz się zbliżyć?

Przy Libre ma to większe znaczenie niż przy większości perfum, bo ta nazwa obejmuje dziś całą rodzinę, a klony nie celują w tę samą wersję. Największa pułapka to Libre Intense, cieplejszy i cięższy flanker. Nie ma go w 10ML, ale kilka klonów poniżej idzie raczej za nim niż za oryginałem: Parfumo wymienia Libre Intense na pierwszym miejscu wśród perfum podobnych do Golden Decade, Tharwah Gold i Léonie Intense. Jeśli twój ukochany Libre to oryginalna eau de parfum, zacznij od Léonie, Desiree albo Floral Lavender.

Rodzina Libre i klony nawiązujące do poszczególnych wersji
WersjaProfil zapachowy na podstawie wymienionych nutKlony, które do niej nawiązują
LibreLawenda, kwiat pomarańczy, waniliaLéonie, Desiree, Floral Lavender
Libre IntenseCieplejsza i cięższa, według użytkowników ParfumoLéonie Intense, Tharwah Gold, Golden Decade
Libre Le ParfumSzafran, imbir, miód, bób tonkaŻaden z sześciu
Libre L'Absolu PlatineAldehydy, niebieska lawenda, ambraŻaden z sześciu
Libre Flowers & FlamesKokos, lilia, kwiat pomarańczyŻaden z sześciu
Libre L'Eau NueCytryna, mandarynka, kwiat pomarańczyŻaden z sześciu
Libre Berry CrushMalina, kokos, wanilia BourbonŻaden z sześciu

Flankery to osobne perfumy, a nie mocniejsze czy lżejsze flakony Libre, więc żaden z klonów ich nie zastąpi.

Alternatywy dla Libre w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 27 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Léonie Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
17,19 € 100ml
0,17 €/ml
2Łagodniejsza wersja Golden Decade Zara
Wskazane źródło Źródło
19,95 € 80ml
0,25 €/ml
3Świeższa wersja Floral Lavender Dossier
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
4Słodsza wersja Tharwah Gold Lattafa Pride
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
5Ciemniejsza wersja Léonie Intense Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
6Najbliżej w bazie Desiree Oakcha
Wskazane źródło Źródło
33,95 € 50ml
0,68 €/ml

Zdjęcia flakonów: maisonalhambra-usa.com, walmart.com, fragrancereview.com, lattafa.my, maisonalhambra-usa.com, fragrantica.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaLibreYves Saint LaurentLéonieMaison Alhambra
Cena za ml
3ml: 2,97 €/ml · 10ml: 2,51 €/ml · 30ml: 1,98 €/ml
0,17 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Libre
  • Wymienia lawendę, petitgrain, czarną porzeczkę i mandarynkę, następnie lawendę, kwiat pomarańczy i jaśmin, a potem wanilię, ambrę szarą, cedr i piżmo; serwis Parfumo wymienia Libre EDP jako jedyny podobny zapach; członkowie określają podobieństwo jako wyraźne, nazywają go cichszą młodszą siostrą Libre z bardziej wyrazistą lawendą, a jedna osoba uważa go za ostrzejszy i bardziej syntetyczny Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  • Członek forum wymienia Léonie jako zamiennik Libre, który utrzymuje się przez cały dzień Libre dupe thread, Fragrantica forum
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 27 września 2026
  • Libre kosztuje mniej przy zakupie: 8,91 € wobec 17,19 €.
  • Léonie daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Libre ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej17,82 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml25,11 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml59,40 €Zostaje 24ml
  • Léonie od Maison Alhambra: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026, bez dostawy17,19 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu Léonie kosztuje mniej niż odlewki zapachu Libre: 17,19 € wobec 17,82 €. To inny zapach, nie oryginał.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 8,91 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Libre kosztują mniej niż Léonie: 8,91 € wobec 17,19 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 152,82 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Léonie kosztuje mniej niż odlewki zapachu Libre: 17,19 € wobec 152,82 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Libre: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Léonie marki Maison AlhambraOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Libre. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 27 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Léonie

Flakon Léonie marki Maison Alhambra
LéonieMaison AlhambraNajlepszy ogólnie

Léonie od Maison Alhambra wymienia w głowie lawendę, petitgrain, czarną porzeczkę i mandarynkę, w sercu lawendę, kwiat pomarańczy i jaśmin, a w bazie wanilię, ambrę szarą, drzewo cedrowe i piżmo. To struktura Libre w wersji eau de parfum. Jego strona w Parfumo wymienia Libre jako jedyne perfumy, do których jest podobny, a użytkownicy opisują tam wyraźne podobieństwo do oryginału. Użytkownik forum Fragrantica także wskazuje go jako dupe Libre, który trzyma się na nim przez cały dzień.

Główna różnica to szlif. Jeden z użytkowników Parfumo nazywa go cichszą młodszą siostrą Libre, delikatniejszą i bardziej subtelną, z wyraźniejszą lawendą. Inny uważa go za najbliższy z całej grupy, ale ostrzejszy i bardziej syntetyczny, i woli łagodniejszą opcję od Zara. W jednym użytkownicy są zgodni: lawenda jest podkręcona.

Pasuje komuś, kto kocha lawendową stronę Libre i chce wersji na co dzień, przez cały rok. Podstawa: wskazane źródła, podlinkowane wyżej strona w Parfumo i wątek na forum.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia lawendę, petitgrain, czarną porzeczkę i mandarynkę, następnie lawendę, kwiat pomarańczy i jaśmin, a potem wanilię, ambrę szarą, cedr i piżmo; serwis Parfumo wymienia Libre EDP jako jedyny podobny zapach; członkowie określają podobieństwo jako wyraźne, nazywają go cichszą młodszą siostrą Libre z bardziej wyrazistą lawendą, a jedna osoba uważa go za ostrzejszy i bardziej syntetyczny Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  2. Członek forum wymienia Léonie jako zamiennik Libre, który utrzymuje się przez cały dzień Libre dupe thread, Fragrantica forum

Łagodniejsza wersja: Golden Decade

Flakon Golden Decade marki Zara
Golden DecadeZaraŁagodniejsza wersja

Golden Decade od Zara zbudowano wokół kwiatu pomarańczy, lawendy i wanilii. Jego strona w Parfumo wymienia wśród podobnych perfum na pierwszych miejscach Libre Intense, Libre i Libre Le Parfum, w tej kolejności.

Główna różnica polega na tym, że ciąży ku wersji Intense. Użytkownicy Parfumo sytuują go między Libre a Libre Intense, z czystą, świeżą lawendą i cieplejszą, bardziej maślaną wanilią niż w oryginale. Jeden uważa, że od Libre różni się tylko otwarciem; inny nazywa go świeższym, lżejszym Libre Intense. W Fragrantica użytkowniczka, która ma obie wersje Libre, uważa go za najbliższy wersji Intense, z ostrzejszymi cytrusami. Użytkownik Parfumo, który porównał go z Léonie, uznał zapach od Zara za kremowszy i łagodniejszy.

Pasuje komuś, dla kogo lawenda w Libre jest trochę zbyt surowa i kto chce ją zaokrąglić większą ilością wanilii. Podstawa: wskazane źródła, podlinkowane wyżej strony w Parfumo i Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Serwis Parfumo wymienia Libre Intense, Libre EDP i Libre Le Parfum na czele podobnych zapachów; członkowie umiejscawiają go między Libre EDP a Libre Intense, z cieplejszą, bardziej maślaną wanilią i czystą lawendą, a jedna osoba uważa, że różni się od Libre EDP tylko otwarciem Golden Decade by Zara, Parfumo
  2. Członek, który porównał wersję Zara z Léonie, uznał ją za bardziej kremową i łagodniejszą Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  3. Członek, który ma Libre EDP i Libre Intense, uważa go za najbardziej zbliżony do Intense, z ostrzejszymi cytrusami Golden Decade by Zara, Fragrantica

Świeższa wersja: Floral Lavender

Flakon Floral Lavender marki Dossier
Floral LavenderDossierŚwieższa wersja

Floral Lavender od Dossier wymienia czarną porzeczkę, mandarynkę i neroli, potem jaśmin, lawendę i kwiat pomarańczy, a na końcu ambrę, piżmo i wanilię. Jego strona w Parfumo podaje Libre jako jedyne podobne perfumy.

Główna różnica leży w finiszu. Wymieniona baza zamienia cedr i ambrę szarą z Libre na ambrę, a użytkownik Parfumo, który wielokrotnie miał oba zapachy, opisuje go jako bardzo bliski: lawenda, wanilia i czyste, mydlane wrażenie. Na jego stronie w Fragrantica użytkowniczka, która ma Libre i kilka zapachów nim inspirowanych, nazywa go swoim ulubionym z nich. To dwa głosy, a nie tłum, więc oceniaj je z tą świadomością. W dniu sprawdzenia producent oznaczył go jako niedostępny, dlatego w tabeli nie ma jego ceny.

Pasuje komuś, kto nosi Libre dla jego czystej strony pachnącej świeżym praniem, na dzień i do biura. Podstawa: wskazane źródła, jego strony w Parfumo i Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia czarną porzeczkę, mandarynkę i neroli, następnie jaśmin, lawendę i kwiat pomarańczy, a potem ambrę, piżmo i wanilię; serwis Parfumo wymienia Libre EDP jako jedyny podobny zapach; członek, który miał oba zapachy, opisuje go jako bardzo podobny, z mydlaną lawendą i wanilią Floral Lavender by Dossier, Parfumo
  2. Członek, który ma Libre i kilka zapachów inspirowanych Libre, nazywa go swoim ulubionym z tej grupy Floral Lavender by Dossier, Fragrantica

Słodsza wersja: Tharwah Gold

Flakon Tharwah Gold marki Lattafa Pride
Tharwah GoldLattafa PrideSłodsza wersja

Tharwah Gold od Lattafa Pride wymienia lawendę i bergamotkę, potem kwiat pomarańczy i jaśmin, a na końcu ambrę, wetiwer i wanilię. Jego strona w Parfumo wśród podobnych perfum wymienia na pierwszym miejscu Libre Intense, potem L'Interdit od Givenchy, a dopiero potem Libre.

Główna różnica to słodycz. Obszerna recenzja w Parfumo nazywa go słodszą, bardziej kwiatową, niemal nektarową wersją zarówno Libre, jak i Libre Intense: ten sam podpis z kwiatu pomarańczy, lawendy i cytrusów, ale bardziej klasycznie kobiecy, z kremowym kwiatem pomarańczy i wanilią. Ten sam użytkownik lubi go bardziej niż oryginalny Libre, ale mniej niż Intense i Le Parfum. W Fragrantica Libre otwiera listę perfum, które lubią też jego fani. Tam, gdzie sprawdzaliśmy cenę, był niedostępny, dlatego w tabeli jej nie ma.

Pasuje komuś, dla kogo Libre jest odrobinę zbyt surowy i kto chce słodszej, bardziej kwiatowej interpretacji na wieczory i chłodniejsze dni. Podstawa: wskazane źródła, własne strony Tharwah Gold w Parfumo i Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia lawendę i bergamotkę, następnie kwiat pomarańczy i jaśmin, a na końcu ambrę, wetywerię i wanilię; Parfumo wskazuje Libre Intense, L'Interdit i Libre EDP jako podobne zapachy; członek serwisu Parfumo uważa, że zapach jest słodszy i bardziej kwiatowy niż zarówno Libre, jak i Libre Intense, przypomina nektar i jest bardziej klasycznie kobiecy Tharwah Gold by Lattafa Pride, Parfumo
  2. Fragrantica umieszcza YSL Libre na pierwszym miejscu wśród zapachów z listy „Osoby, które lubią ten zapach, lubią też” Tharwah Gold by Lattafa Pride, Fragrantica

Ciemniejsza wersja: Léonie Intense

Flakon Léonie Intense marki Maison Alhambra
Léonie IntenseMaison AlhambraCiemniejsza wersja

Léonie Intense od Maison Alhambra to odpowiedź tej marki na Libre Intense, a nie na oryginał. Jego wymienione nuty odzwierciedlają piramidę samego Libre, od czarnej porzeczki po ambrę szarą, ale jego strona w Parfumo wśród podobnych perfum wymienia na pierwszym miejscu Libre Intense, a na drugim Golden Decade.

Główna różnica to głębia. Jeden z użytkowników Parfumo uważa, że wanilia jest w nim mocniejsza niż w Léonie, a całość lżejsza niż sam Libre Intense. Stoi więc po cieplejszej, głębszej stronie oryginału, a nie obok niego.

Pasuje komuś, kto ma albo kocha Libre Intense i chce tego kierunku za mniejsze pieniądze, albo komu oryginalny Libre wydaje się zbyt jasny. W dniu sprawdzenia nie znaleźliśmy jego ceny katalogowej w UE. Podstawa: wskazane źródło, podlinkowana wyżej strona w Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Parfumo wskazuje Libre Intense i Golden Decade jako podobne zapachy; członek serwisu Parfumo uważa, że wanilia jest wyraźniejsza niż w Léonie, a całość lżejsza niż Libre Intense Léonie Intense by Maison Alhambra, Parfumo

Najbliżej w bazie: Desiree

Flakon Desiree marki Oakcha
DesireeOakchaNajbliżej w bazie

Desiree od Oakcha wymienia czarną porzeczkę, lawendę, mandarynkę i petitgrain, potem jaśmin, lawendę i kwiat pomarańczy, a na końcu ambrę szarą, wanilię Bourbon, cedr i piżmo. Zestawiona z Libre to ta sama piramida, etap po etapie, aż po ambrę szarą, cedr i piżmo w bazie. Jej strona w Parfumo podaje Libre jako jedyne podobne perfumy, a na jej stronie w Fragrantica kilka komentarzy użytkowników uznaje ją za bardzo bliską Libre.

Główna różnica jest taka, że nosiło ją mniej osób. W Parfumo jest tylko jedna krótka opinia, od użytkownika, który rozpoznaje charakter Libre, ale nie jest jego fanem, a komentarzy w Fragrantica jest mniej niż przy Léonie. Jej baza na papierze pokrywa się z bazą Libre, podobnie jak baza Léonie, i dlatego to Léonie, za którym stoi znacznie więcej noszących, jest najlepszym wyborem ogólnie.

Pasuje komuś, kto chce wersji bliskiej oryginalnej eau de parfum, jak opisują ją właściciele, w mniejszym, 50ml flakonie. Podstawa: wskazane źródła, podlinkowane wyżej strony w Parfumo i Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia czarną porzeczkę, lawendę, mandarynkę i petitgrain, następnie jaśmin, lawendę i kwiat pomarańczy, a na końcu ambrę szarą, wanilię Bourbon, cedr i piżmo — to piramida Libre EDP; Parfumo wskazuje Libre EDP jako jedyny podobny zapach Desiree by Oakcha, Parfumo
  2. Podaje listę nut Libre EDP; komentarze członków uznają zapach za bardzo zbliżony do Libre: jeden twierdzi, że pachnie dokładnie jak oryginał, a inny nie zauważył różnicy, gdy inni nosili Libre Desiree by Oakcha, Fragrantica

Oryginalne alternatywy z naszej oferty

Oryginalne perfumy, które dzielą część stylu Libre, każde jako odlewka 3ml, 10ml lub 30ml.

  1. Giorgio Armani

    My Way

    Bergamotka i kwiat pomarańczy, potem tuberoza i jaśmin indyjski na wanilii z Madagaskaru, białym piżmie i cedrze.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Burberry

    Goddess

    Lawenda z wanilią na każdym etapie, do tego kakao i imbir.

    3ml · 10ml · 30ml

Czego nie trafia żaden klon

Libre balansuje między czystą, niemal męską lawendą a kremowym, kobiecym kwiatem pomarańczy, a wanilia spina je razem. Klony przechylają tę szalę. Léonie i Floral Lavender podkręcają lawendę. Golden Decade, Tharwah Gold i Léonie Intense podkręcają wanilię i słodycz, dlatego Parfumo wciąż łączy je z Libre Intense. Prawie żadnemu nie udaje się oddać tego napięcia dokładnie, a właśnie ono jest sednem oryginału.

Druga luka to faktura. Użytkownicy Parfumo opisują Léonie jako ostrzejszy i bardziej syntetyczny, a Floral Lavender jako mydlany. Ambra szara i piżmo w oryginale dają gładki finisz, jak druga skóra, czego lista nut nie jest w stanie obiecać.

Flakon klonu czy Libre w mniejszej pojemności?

Trzy z sześciu klonów mają cenę katalogową w UE, pokazaną w tabeli powyżej, we flakonach od 50ml do 100ml. To dużo perfum do posiadania, zanim się dowiesz, czy lawenda ci pasuje, niezależnie od tego, który flakon wybierzesz.

W 10ML Libre jest odlewany z flakonu Yves Saint Laurent. Najmniejsza, odlewka 3ml za 8,91 €, daje około 60 psiknięć: wystarczy, żeby w tydzień wiedzieć. Odlewka 10ml kosztuje 25,11 € (2,51 €/ml) i mieści około 200 psiknięć na tygodnie codziennego noszenia. Jeśli Libre już jest twoim ulubieńcem, odlewka 30ml za 59,40 € (1,98 €/ml) to około 600 psiknięć i najniższa cena za ml. Postaw odlewkę 10ml obok cen klonów w tabeli, a różnica okaże się mniejsza, niż sugeruje rachunek pełnych flakonów. Nasz indeks cen za ml zestawia wszystkie nasze perfumy na jednej skali.

Oryginalne perfumy, które możesz wypróbować zamiast

Jeśli lubisz styl Libre, ale chcesz czegoś własnego, dwa oryginały z naszej oferty dzielą jego część. Więcej znajdziesz w naszym przewodniku po najlepszych perfumach damskich.

My Way od Giorgio Armani otwiera się bergamotką i kwiatem pomarańczy, przechodzi w tuberozę i jaśmin indyjski, a osiada na wanilii z Madagaskaru, białym piżmie i cedrze wirginijskim. Zachowuje kwiat pomarańczy, jaśmin i wanilię, a rezygnuje z lawendy.

Goddess od Burberry łączy lawendę z potrójną dawką wanilii, do tego kakao i imbir. Zachowuje lawendę i wanilię, a rezygnuje z białych kwiatów, co daje coś cieplejszego i bardziej gourmandowego.

Jak przetestować dupe

Pasek papieru schlebia nutom głowy i ukrywa bazę, a przy Libre to właśnie w bazie klony się rozjeżdżają. Psiknij raz jeden nadgarstek i pozwól, by dzień płynął: pierwsze wąchanie od razu, drugie około południa, trzecie przed snem.

Każdemu kandydatowi daj osobny dzień. Dwa zapachy noszone naraz zlewają się ze sobą i w końcu oceniasz mieszankę, której nikt nie sprzedaje. Przy każdym sprawdzeniu zapytaj siebie, gdzie jest lawenda, jak kremowy jest kwiat pomarańczy i jak słodka zrobiła się wanilia. Jeśli klon przechyla się w cukier tam, gdzie Libre pozostaje czysty, znalazłeś jego różnicę.

Ponoś każdy klon kilka razy, zanim się zdecydujesz, i porównuj go z Libre na własnej skórze, a nie ze wspomnieniem z perfumerii. Odlewka 3ml Libre sprawia, że to uczciwe porównanie. Zastanawiasz się nad pełnym flakonem? Przeczytaj, jak podchodzimy do alternatywy dla zakupu w ciemno, i dowiedz się, czym jest odlewka perfum oraz jak napełniamy nasze.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować YSL Libre w odlewce 3ml, zanim wybiorę dupe?
10ML sprzedaje Libre w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml, napełnianych z oryginalnego flakonu i wysyłanych w całej UE. 3ml kosztuje 8,91 €.
Który dupe YSL Libre zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu?
Léonie od Maison Alhambra to najlepsza propozycja ogólnie w tym przewodniku: wymienia nuty wody perfumowanej Libre, a użytkownicy Parfumo opisują wyraźne podobieństwo, z bardziej wysuniętą lawendą.
Czy jest dupe bliższy oryginalnemu Libre, mniej słodki niż Intense?
Tak. Léonie, Desiree i Floral Lavender podążają za oryginalną wodą perfumowaną. Golden Decade, Tharwah Gold i Léonie Intense skłaniają się ku cieplejszemu, słodszemu Libre Intense.
Czy Maison Alhambra Léonie to dupe YSL Libre?
To tutaj propozycja ogólna. Jego strona w Parfumo wymienia Libre jako jedyne perfumy, które przypomina, a użytkownicy uważają go tam za bliski, cichszy i bardziej lawendowy; jeden uważa go za ostrzejszy. Jego siostrzana wersja, Léonie Intense, podąża za to za Libre Intense.
Które Libre wybrać: oryginał, Le Parfum czy inny flanker?
Oryginał to lawenda i kwiat pomarańczy na wanilii. Le Parfum dodaje szafran, imbir, miód i bób tonka dla cieplejszej wersji, a L'Absolu Platine idzie jeszcze dalej w lawendę. Wypróbowanie dwóch z nich jako odlewek 3ml to najprostszy sposób, by zdecydować.
Które klony nawiązują do oryginalnego Libre eau de parfum?
Wśród klonów za oryginalną wodą perfumowaną podążają Léonie, Desiree i Floral Lavender. Wśród oryginalnych perfum My Way od Giorgio Armani dzieli kwiat pomarańczy, jaśmin i wanilię, a Goddess od Burberry lawendę i wanilię.
Czy klony Libre kosztują mniej niż pełny flakon?
Flakony klonów z unijną ceną katalogową w tabeli porównawczej kosztują znacznie mniej niż pełny flakon Libre. Oryginał możesz też nosić tygodniami dzięki odlewce 10ml za 25,11 €.

Źródła

  1. Léonie by Maison Alhambra, Parfumo
  2. Libre dupe thread, Fragrantica forum
  3. Golden Decade by Zara, Parfumo
  4. Golden Decade by Zara, Fragrantica
  5. Floral Lavender by Dossier, Parfumo
  6. Tharwah Gold by Lattafa Pride, Parfumo
  7. Léonie Intense by Maison Alhambra, Parfumo
  8. Desiree by Oakcha, Parfumo
  9. Desiree by Oakcha, Fragrantica
  10. Floral Lavender by Dossier, Fragrantica
  11. Tharwah Gold by Lattafa Pride, Fragrantica

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Libre, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 27 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Yves Saint Laurent ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach