Montale Arabians Tonka dupe 2026: 6 klonů vs. originál

Šest alternativ k Arabians Tonka, co o každé říkají konkrétní zdroje a v čem se liší od vůně Montale. Nebo si nejdřív vyzkoušejte originál v 3ml odstřiku.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší alternativou k Montale Arabians Tonka je celkově Momento od Riiffs, které mnozí členové Fragrantica označují za blízkou alternativu. Noir d'Arabie od Pendora Scents je podle jednoho majitele několika alternativ nejpodobnější vůní a Timeless Tonka od House of Thêom má nejnižší cenu. Chcete originál? Arabians Tonka pořídíte jako 10ml odstřik v 10ML za 26,91 €.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 28. září 2026

Pořadí

  1. MomentoNejlepší celkově Riiffs30,00 € 100ml
  2. Noir d'ArabieNejblíž v dojezdu Pendora Scents29,90 € 100ml
  3. Cosmic TonkaJemnější pojetí French Avenue36,99 € 100ml
  4. Karus Secret MuskSladší pojetí Khadlaj39,90 € 100ml
  5. Amber Oud Dubai NightSvěžejší pojetí Al Haramain59,95 € 100ml
  6. Timeless TonkaNejnižší cena House of Thêom19,95 € 75ml

Chcete raději originál?

Arabians Tonka

MontaleStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,27 €–0,60 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

Crazy In Love, Arabians Tonka a Instant Crush, tři flakony na světle modrém pozadí

Jak voní Arabians Tonka?

Lahvička Arabians Tonka od Montale
OriginálArabians TonkaMontale

Arabians Tonka od Montale je unisex parfém uvedený na trh v roce 2019. V úvodu se snoubí šafrán a bergamot: kořeněný, jiskřivý začátek. V srdci se oud potkává s bulharskou růží. Základ dává jménu vůně smysl: tonkové boby a cukrová třtina nad ambrou, bílým pižmem a dubovým mechem. Mezi uváděnými akordy vedou sladké, vanilkové a ambrové tóny, po nich následují teplé koření, oud a růže. Celou vůní se táhne kovový, pudrový nádech. Vlastní stránka Montale uvádí popis parfémového domu.

Právě tohle je oříšek, který musí rozlousknout každý klon. Cukr s tonkou táhnou jedním směrem, oud s kovovým šafránem druhým a mezi nimi se drží růže. 10ML nabízí jednu verzi Arabians Tonka, takže všechny níže uvedené klony srovnáváme se stejnou vůní.

Šafrán, oud a tonkový bob jako suroviny: tóny parfému Arabians Tonka od Montale
Na obrázku: šafrán, oud a tonkový bob, tóny parfému Arabians Tonka.

Alternativy k Arabians Tonka ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Momento Riiffs
Uvedený zdroj Zdroj
30,00 € 100ml
0,30 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Noir d'Arabie Pendora Scents
Uvedený zdroj Zdroj
29,90 € 100ml
0,30 €/ml
3Jemnější pojetí Cosmic Tonka French Avenue
Uvedený zdroj Zdroj
36,99 € 100ml
0,37 €/ml
4Sladší pojetí Karus Secret Musk Khadlaj
Uvedený zdroj Zdroj
39,90 € 100ml
0,40 €/ml
5Svěžejší pojetí Amber Oud Dubai Night Al Haramain
Uvedený zdroj Zdroj
59,95 € 100ml
0,60 €/ml
6Nejnižší cena Timeless Tonka House of Thêom
Uvedený zdroj Zdroj
19,95 € 75ml
0,27 €/ml

Fotografie flakonů: riiffsperfumes.com, fragrantica.com, fragrantica.com, khadlaj-perfumes.com, fragrantica.com, maquibeauty.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajArabians TonkaMontaleMomentoRiiffs
Cena za ml
3ml: 2,97 €/ml · 10ml: 2,69 €/ml · 30ml: 2,13 €/ml
0,30 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Arabians Tonka
  • Mnoho členů komunity Fragrantica ji označuje za blízkou alternativu k Arabians Tonka; několika z nich růže vyprchá dříve a vůně se v pozdější fázi na kůži stává sladší a více karamelovou, oud zůstává v pozadí a někteří uvádějí krátkou výdrž na kůži Momento by Riiffs, Fragrantica
  • Člen komunity Parfumo, který píše o Arabians Tonka, říká, že mu Riiffs vyhovuje přinejmenším stejně dobře, jen s drobnými rozdíly a za mnohem méně peněz Member write-up on Arabians Tonka, Parfumo
  • Srovnávací stránka na Parfumu označuje obě vůně za poměrně podobné, s čímž souhlasí většina hlasujících členů Arabians Tonka and Momento compared, Parfumo
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 28. září 2026
  • Arabians Tonka stojí při nákupu méně: 8,91 € oproti 30,00 €.
  • Momento vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Arabians Tonka nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější17,82 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml26,91 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml63,90 €Zbyde 24ml
  • Momento od Riiffs: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026, bez dopravy30,00 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Arabians Tonka méně než Momento: 17,82 € oproti 30,00 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 8,91 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Arabians Tonka méně než Momento: 8,91 € oproti 30,00 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 163,62 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Momento méně než odstřiky parfému Arabians Tonka: 30,00 € oproti 163,62 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Arabians Tonka: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Momento od RiiffsOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Arabians Tonka. Ceny za ml z cen lahví ověřených 28. září 2026.

Nejlepší celkově: Momento

Lahvička Momento od Riiffs
MomentoRiiffsNejlepší celkově

Momento od Riiffs vede tento přehled, protože ho s originálem spojují tři různé zdroje. Na stránce Fragrantica ho mnozí členové označují za blízkou alternativu k Arabians Tonka a mluví o stejných složkách: růži, oudu a sladkém doznívání.

Hlavní rozdíl je v tom, kde vůně získává na intenzitě. Několik členů tam píše, že růže vyprchá dřív a doznívání je sladší, blíží se karamelu, zatímco oud zůstává v pozadí. Někteří také uvádějí, že na jejich kůži dlouho nevydrží.

Sedne tomu, kdo má na originálu raději sladkou stránku než oud a ocení, když růže rychle ustoupí.

Zdroje: konkrétní autoři. Člen Parfumo, který píše o Arabians Tonka, uvádí, že mu vůně od Riiffs funguje přinejmenším stejně dobře, jen s drobnými rozdíly, a stojí mnohem méně. Srovnávací stránka Parfumo pro tuto dvojici označuje obě vůně za poměrně podobné.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Mnoho členů komunity Fragrantica ji označuje za blízkou alternativu k Arabians Tonka; několika z nich růže vyprchá dříve a vůně se v pozdější fázi na kůži stává sladší a více karamelovou, oud zůstává v pozadí a někteří uvádějí krátkou výdrž na kůži Momento by Riiffs, Fragrantica
  2. Člen komunity Parfumo, který píše o Arabians Tonka, říká, že mu Riiffs vyhovuje přinejmenším stejně dobře, jen s drobnými rozdíly a za mnohem méně peněz Member write-up on Arabians Tonka, Parfumo
  3. Srovnávací stránka na Parfumu označuje obě vůně za poměrně podobné, s čímž souhlasí většina hlasujících členů Arabians Tonka and Momento compared, Parfumo

Nejpodobnější v doznívání: Noir d'Arabie

Lahvička Noir d'Arabie od Pendora Scents
Noir d'ArabiePendora ScentsNejblíž v dojezdu

Na papíře se Noir d'Arabie od Pendora Scents originálu hodně blíží. Jeho zveřejněný seznam tónů uvádí šafrán a bergamot, po nich oud a bulharskou růži a nakonec tonkové boby, cukrovou třtinu, ambru, bílé pižmo a dubový mech. Objevují se v něm všechny tóny ze zveřejněného seznamu Montale a v základu opakuje všech pět tónů původní vůně — ty, které ucítíte jako poslední.

Hlavní rozdíl je v intenzitě, ne ve stavbě vůně. Člen Fragranticy, který vlastní Arabians Tonka i několik alternativ, ho označuje za nejbližší z nich. Podle jeho slov je velmi výrazný a dlouho vydrží, i když nedosahuje síly originálu. Jiný člen na téže stránce vnímá růži jako jemnější a celou vůni jako sladší.

Hodí se pro někoho, kdo hledá vůni co nejbližší charakteru originálu a nevadí mu o něco nižší intenzita, případně komu připadá růže v originálu trochu příliš výrazná.

Základ: uvedené zdroje, dva výše zmínění členové Fragranticy a člen Parfumo, který ji označuje za skvělou alternativu k Arabians Tonka. Podle něj se vůni velmi blíží, ale nevydrží ani nepůsobí úplně jako originál.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen komunity Fragrantica, který vlastní Arabians Tonka i několik alternativ, ji označuje za nejbližší, velmi výraznou a s dlouhou výdrží, i když nedosahuje síly originálu; jiný člen vnímá růži jako lehčí a vůni jako sladší Noir d'Arabie by Pendora Scents, Fragrantica
  2. Člen komunity Parfumo ji označuje za skvělou alternativu k Arabians Tonka, která se vůni velmi přibližuje, i když nevydrží ani nepůsobí úplně jako originál Member statement on Noir d'Arabie, Parfumo
  3. Paris Corner uvádí šafrán a bergamot, pak oud a bulharskou růži a nakonec tonkový bob, cukrovou třtinu, ambru, bílé pižmo a dubový mech Noir d'Arabie, Paris Corner

Jemnější varianta: Cosmic Tonka

Lahvička Cosmic Tonka od French Avenue
Cosmic TonkaFrench AvenueJemnější pojetí

Cosmic Tonka od French Avenue uvádí téměř celý základní rámec originálu. Její stránka na Fragrantice uvádí šafrán a bergamot, agarové dřevo a bulharskou růži, po nich tonkové boby, bílé pižmo, ambru a dubový mech. Jediným tónem z původního seznamu, který chybí, je cukrová třtina.

Hlavní rozdíl je v intenzitě. Člen Fragranticy, který originál dobře zná, ji považuje za velmi podobnou, ale o něco uhlazenější a přístupnější. Podle jeho popisu sladký oud nepůsobí tak důrazně a vůně má o něco slabší výdrž i intenzitu. Členové na Parfumu ji označují za podobnou a říkají, že originál poznají hned. Jeden z nich ji vnímá jako lépe vyváženou, se šafránem, který není tak dominantní.

Hodí se pro někoho, koho přitahuje originál, ale jeho šafrán nebo sladký oud mu připadají příliš neodbytné.

Základ: uvedené zdroje, texty členů v obou databázích.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen komunity Fragrantica, který Arabians Tonka dobře zná, ji vnímá jako velmi podobnou, ale o něco přístupnější a uhlazenější; její sladký oud nepůsobí tak úderně a výkon je mírně slabší. Fragrantica uvádí šafrán a bergamot, agarové dřevo a bulharskou růži, pak tonkový bob, bílé pižmo, ambru a dubový mech Cosmic Tonka by French Avenue, Fragrantica
  2. Členové komunity Parfumo ji označují za podobnou Arabians Tonka a říkají, že originál je rozpoznatelný hned; jednomu připadá lépe vyvážená, s méně dominantním šafránem Cosmic Tonka by French Avenue, Parfumo

Sladší varianta: Karus Secret Musk

Lahvička Karus Secret Musk od Khadlaj
Karus Secret MuskKhadlajSladší pojetí

Karus Secret Musk od Khadlaj má podle svého záznamu na Fragrantice s originálem společné tóny šafránu, tonkových bobů, růže, ambry, pižma a dubového mechu. Seznam navíc uvádí červené ovoce v úvodu, čokoládu v srdci a mech s ambrou šedou v základu. Oud v něm uvedený není.

Hlavní rozdíl je ve sladkosti a textuře. Člen Parfuma ji označuje za cenově dostupnou alternativu k Arabians Tonka a za podobnější ze dvou vůní, které vyzkoušel; charakter originálu je podle něj jasně rozpoznatelný. Popisuje velmi sladký úvod s výrazným šafránem, který později ustoupí tmavé, dřevité růži. Člen na stránce Arabians Tonka na Fragrantice, který Karus vlastní a originál vyzkoušel, ji vnímá jako méně kovovou, s jemnějším, nadýchanějším tónem tonkových bobů.

Hodí se někomu, komu kovový nádech originálu připadá příliš ostrý a kdo chce kulatější a sladší tonkové boby.

Podklady: uvedené zdroje, dva příspěvky členů a tóny z Fragrantica.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen komunity Parfumo ji označuje za cenově dostupnou alternativu k Arabians Tonka a za podobnější z těch dvou, které vyzkoušel; charakter originálu je jasně rozpoznatelný. Úvod je velmi sladký, s výrazným šafránem, po němž následuje tmavá, dřevitá růže Member write-up on Karus Secret Musk, Parfumo
  2. Fragrantica uvádí šafrán a červené ovoce, pak tonkový bob, růži a čokoládu a nakonec pižmo, ambru, dubový mech, mech a šedou ambru Karus Secret Musk by Khadlaj, Fragrantica
  3. Člen, který ji vlastní a vyzkoušel Arabians Tonka, vnímá Karus jako méně kovovou, s hebčí tonkou Arabians Tonka by Montale, Fragrantica

Svěžejší pojetí: Amber Oud Dubai Night

Lahvička Amber Oud Dubai Night od Al Haramain
Amber Oud Dubai NightAl HaramainSvěžejší pojetí

Amber Oud Dubai Night od Al Haramain má podle stránky na Fragrantica šafrán, růži, oud, tonkové boby a dubový mech – tedy hlavní složky z výčtu u originálu.

Hlavní rozdíl je ve svěžesti. Ve stejném výčtu jsou navíc elemi a konvalinka. Jeden z členů tam píše, že je vůně o něco jiskřivější a lehce svěžejší než Arabians Tonka, přitom jí zůstává podobná. Jiný člen s tím nesouhlasí a v ní Arabians Tonka téměř necítí.

Hodí se někomu, kdo chce svěžejší pojetí kombinace šafránu, oudu a tonky a je připravený udělat si vlastní názor na kůži, protože názory se různí.

Podklady: uvedený zdroj, stránka na Fragrantica, kde se názory členů různí.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Jeden člen komunity Fragrantica ji vnímá jako o něco jiskřivější a mírně svěžejší než Arabians Tonka, ale stále podobnou charakterem; jiný člen nesouhlasí a nachází v ní jen málo z Arabians Tonka. Fragrantica k pyramidě se šafránem, růží, oudem, tonkou a dubovým mechem přidává elemi a konvalinku Amber Oud Dubai Night by Al Haramain, Fragrantica

Nejnižší cena: Timeless Tonka

Lahvička Timeless Tonka od House of Thêom
Timeless TonkaHouse of ThêomNejnižší cena

Timeless Tonka od House of Thêom má ze všech uvedených vůní s cenou v tabulce nejnižší cenu za flakon i za ml. Srovnávací stránka dvojice na Parfumo uvádí šafrán a bergamot, cukr a růži, pak tonkové boby a pižmo – tedy tóny blízké výčtu u originálu. Uvádí také cedrové dřevo, pelargonii, ambrové dřevo a vanilku, ale ani oud, ani dubový mech.

Hlavním rozdílem je chybějící oud. Členové Fragrantica ji považují za podobnou Arabians Tonka, ale bez oudu. Jeden z nich označuje šafrán během první půlhodiny za drsný. Jiný píše, že nevoní jako originál, a doporučuje ji nejprve vyzkoušet. Člen Parfumo ji označuje za jemnější alternativu k Montale; podle něj má ale slabší výdrž a je potřeba ji znovu nanést.

Hodí se někomu, kdo chce šafránovou a tonkovou stránku bez oudu, za nejnižší výdaj, a nevadí mu vůni později znovu nastříkat.

Podklady: uvedené zdroje, názory na míru podobnosti se různí.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen komunity Parfumo ji označuje za jemnější alternativu k Arabians Tonka od Montale, jejíž výkon zaostává a která vyžaduje opětovné nanesení Member statement on Timeless Tonka, Parfumo
  2. Členové komunity Fragrantica ji považují za podobnou Arabians Tonka, ale bez oudu; jednomu připadá šafrán v první půlhodině drsný, jiný říká, že nevoní jako originál, a doporučuje ji nejprve vyzkoušet Timeless Tonka by House of Thêom, Fragrantica
  3. Parfumo uvádí šafrán, bergamot a cedrové dřevo, pak cukr, růži a geránium a nakonec tonkový bob, pižmo, ambrové dřevo a vanilku Timeless Tonka and Arabians Tonka compared, Parfumo

Originální alternativy, které máme v nabídce

Originální parfémy, které mají něco společného se šafránovým, růžovým a sladce ambrovým charakterem. Každý nabízíme jako odstřik stočený z originálního flakonu.

  1. Montale

    Crazy In Love

    Divoká růže a fialkové listy, šafrán a třtinový cukr nad ambrou a vanilkovými lusky: sladce pojatá vůně s růží v hlavní roli.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Mancera

    Instant Crush

    Šafrán, zázvor a citrusy nad ambrovým dřevem, růží a jasmínem, s vanilkou, santalovým dřevem a dubovým mechem: dřevitější a svěžejší vůně.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Montale

    Intense Cafe

    Růže a káva nad vanilkou, bílým pižmem a ambrou: hřejivá vůně růže a kávy.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. Montale

    Black Aoud

    Růže nad oudem a pačuli, doplněná pižmem: spojení růže a oudu v nejprostší podobě.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem každý klon zaostává

V příspěvcích členů výše se opakují dvě slabiny. První je intenzita. U Noir d'Arabie, Cosmic Tonka a Timeless Tonka vždy jeden člen popisuje vůni, která má slabší výkon než originál. Někteří, kdo nosí Momento, zase uvádějí, že na jejich kůži dlouho nevydrží.

Druhou slabinou je růže. Jeden člen ji v Noir d'Arabie vnímá jako méně výraznou a několik dalších píše, že v Momento vyprchá dříve. V obou případech pak vůně působí sladčeji. Když růže ustoupí, cukr se nemá o co opřít.

Seznamy tónů ukazují ještě třetí rozdíl. Z uvedených seznamů zmiňuje cukrovou třtinu pouze Noir d'Arabie, zatímco Karus Secret Musk a Timeless Tonka neuvádějí oud. Originál balancuje mezi sladkostí na jedné straně a oudem s kovovým, pudrovým nádechem na straně druhé. Stačí ubrat jednu stranu a celá vůně se převáží.

Celý flakon klonu, nebo malý odstřik Arabians Tonka?

V přepočtu na ml stojí všech šest klonů v tabulce méně než originál. Odstřik Arabians Tonka 10ml stojí 26,91 €, tedy 2,69 €/ml za ml. Varianta 30ml stojí 63,90 €, tedy 2,13 €/ml za ml, což je nejvýhodnější cena za ml, jakou na tuto vůni nabízíme. Pokud vám tento styl vyhovuje a plánujete vůni každý den vydatně používat, větší flakon klonu nabídne více vůně za euro.

Když se rozhodujete, vychází počty jinak. Odstřik originálu 3ml, tedy přibližně 60 střiků, stojí 8,91 €. Oproti celému flakonu klonu jde o malý výdaj a týden nošení vám pomůže rozhodnout se: originál, klon, nebo nic. Jak si Arabians Tonka stojí v ceně za ml oproti ostatním vůním v nabídce, najdete v přehledu cen za ml. V článku co je odstřik parfému vysvětlujeme, jak se malé lahvičky plní.

Originální parfémy ze stejné skupiny

Pokud chcete část tohoto charakteru najít v jiném originálním parfému, máme v nabídce čtyři vůně, které mají něco společného. Crazy In Love od Montale z roku 2021 začíná divokou růží a lístky fialky, pokračuje šafránem a třtinovým cukrem a usazuje se na ambře a vanilkovém lusku. Je to pojetí postavené na růži a sladkosti. Instant Crush od Mancera spojuje šafrán, zázvor, mandarinku a bergamot s ambrovým dřevem, růží, jasmínem a listy pačuli. V základu má vanilku, bílé pižmo, santalové dřevo a dubový mech. Je dřevitější a v úvodu má výraznější citrusy.

Intense Cafe od Montale spojuje růži a kávu s vanilkou, bílým pižmem a ambrou. K hřejivosti tu vede kombinace růže a kávy. Black Aoud od Montale staví růži na oudu a pačuli, doplněných pižmem. Tato kombinace je tu podaná nejpřímočařeji. Všechny čtyři vůně jsou dostupné v baleních 3ml, 10ml a 30ml, takže jich můžete několik během jednoho týdne vyzkoušet na kůži, než se rozhodnete.

Jak vyzkoušet klon

Tonkově ambrovou vůni hodnoťte na zápěstí, ne na testovacím papírku, který ukáže hlavně úvod. Dejte Montale jeden den a klonu další, aby vám vzpomínka na jednu vůni neovlivnila dojem z druhé. Poznamenejte si první minuty i srdce každé z nich. K hodnocení dozvuku se vraťte až později během dne.

Odstřik Arabians Tonka 3ml vám poskytne dost času na poctivé týdenní srovnání. Pokud u vás Montale zvítězí, odstřik 10ml (přibližně 200 střiků) vystačí na několik týdnů večerního nošení a 30ml, tedy přibližně 600 střiků, už je na delší dobu. Než se rozhodnete, přečtěte si také jak se vyhnout nákupu naslepo. O surovinách této vůně se dozvíte více v našich průvodcích: co jsou tonkové boby, co je oud a parfémy s růží.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Mohu Arabians Tonka nejprve vyzkoušet v malém odstřiku?
10ML nabízí Arabians Tonka jako odstřik 3ml, 10ml nebo 30ml, stáčený z originálního flakonu, a zasílá ho po celé EU. Odstřik 3ml vystačí přibližně na 60 střiků, tedy na týden nošení vedle jakéhokoli klonu.
Jsou dupy Arabians Tonka v přepočtu na ml levnější než originál?
Všechny klony ve srovnávací tabulce stojí méně za ml než originál. Odstřik Arabians Tonka 10ml stojí 26,91 € a odstřik 3ml 8,91 €. Ve srovnání s celým flakonem klonu jde o malý výdaj.
Který klon vede v tomto žebříčku Arabians Tonka?
Momento od Riiffs je v tomto průvodci nejlepší volbou celkově: mnoho členů Fragrantica ho označuje za blízkou alternativu a srovnávací stránka na Parfumo hodnotí obě vůně jako docela podobné. Několik členů uvádí, že růže v Momento vyprchá dříve a vůně se v doznívání stává sladší, zatímco oud zůstává v pozadí.
Jak blízko má Noir d'Arabie k Arabians Tonka?
V jeho zveřejněném seznamu tónů najdete všechny tóny uvedené u originálu a jeden člen Fragrantica, který vlastní několik alternativ, ho označuje za nejpodobnější. Členové také uvádějí, že je méně výrazný než originál, a jednomu z nich připadá růže jemnější a vůně sladší.
Která alternativa k Arabians Tonka neobsahuje oud?
Timeless Tonka a Karus Secret Musk oud neuvádějí. Členové Fragrantica považují Timeless Tonka za podobnou originálu, ale bez oudu; Karus Secret Musk místo něj přidává červené ovoce a čokoládu.
S kterou verzí Arabians Tonka se klony porovnávají?
10ML nabízí jednu verzi Arabians Tonka a s ní se porovnávají všechny klony v tomto průvodci. Srovnání vychází ze seznamu vonných tónů, který zveřejňuje Montale.
Které klony zdroje nejvíc spojují s Arabians Tonka?
Z alternativ se s ním nejčastěji přímo spojují Momento, Noir d'Arabie, Cosmic Tonka a Karus Secret Musk. Z originálních parfémů, které máme v nabídce, sdílí Crazy In Love šafrán, cukr a ambru, zatímco Black Aoud má společnou růži a oud.
Ukáže mi 3ml odstřik, jak dlouho Arabians Tonka vydrží na mé kůži?
Výdrž závisí na vaší pokožce i počasí. Nejlépe to zjistíte, když budete několik dní nosit odstřik 3ml. U několika klonů v tomto průvodci jeden člen uvádí, že jejich výdrž je slabší než u originálu.

Zdroje

  1. Arabians Tonka, Montale
  2. Arabians Tonka by Montale, Fragrantica
  3. Momento by Riiffs, Fragrantica
  4. Member write-up on Arabians Tonka, Parfumo
  5. Arabians Tonka and Momento compared, Parfumo
  6. Noir d'Arabie by Pendora Scents, Fragrantica
  7. Member statement on Noir d'Arabie, Parfumo
  8. Cosmic Tonka by French Avenue, Fragrantica
  9. Member write-up on Karus Secret Musk, Parfumo
  10. Amber Oud Dubai Night by Al Haramain, Fragrantica
  11. Timeless Tonka by House of Thêom, Fragrantica
  12. Timeless Tonka and Arabians Tonka compared, Parfumo

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Arabians Tonka, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 28. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Montale ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce