Montale Arabians Tonka dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben
Hat Arabians Tonka-klón, amit a megnevezett források írnak róluk, és hogy miben térnek el a Montale illatától. Vagy előbb próbáld ki az eredetit 3ml-es dekantban.
Ebben az útmutatóban
Röviden
Összességében a Riiffs Momento a legjobb Montale Arabians Tonka-klón: a Fragrantica sok tagja közeli alternatívának tartja. A Pendora Scents Noir d'Arabie nevét egy több alternatívát is birtokló parfümrajongó említi a legközelebbi változatként, a House of Thêom Timeless Tonka pedig a legalacsonyabb árú. Az eredetit keresed? A Montale Arabians Tonka 26,91 € egy 10ml-es dekantban a 10ML-nél.
6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
A rangsor
- Momento30,00 € 100ml
- Noir d'Arabie29,90 € 100ml
- Cosmic Tonka36,99 € 100ml
- Karus Secret Musk39,90 € 100ml
- Amber Oud Dubai Night59,95 € 100ml
- Timeless Tonka19,95 € 75ml
Inkább az eredetit választanád?
Arabians Tonka
MontaleAz eredeti üvegből töltve
Az alternatívák: 0,27 €–0,60 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Milyen illatú az Arabians Tonka?
A Montale Arabians Tonka illata 2019-ben jelent meg, uniszex parfümként. A sáfrány és a bergamott nyitja, fűszeres, élénk kezdéssel. A szívben az oud a bolgár rózsával találkozik. Az alapjegyek adják meg az illat nevét: tonkabab és cukornád az ámbra, a fehér pézsma és a tölgymoha mellett. A feltüntetett illatjegyek közül az édes, vaníliás és ámbrás akkordok dominálnak, utánuk a meleg fűszerek, az oud és a rózsa következik; mindezt fémes, púderes árnyalat kíséri. A Montale saját oldala a márka leírását közli.
Ezt az ellentétet kell feloldania minden klónnak. A cukor és a tonkabab az egyik irányba húz, az oud és a fémes sáfrány a másikba, a rózsa pedig a kettő között helyezkedik el. A 10ML az Arabians Tonka egy változatát tartja, így az alábbi klónokat mind ehhez mérjük.
Arabians Tonka-alternatívák összehasonlítva
Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
Üvegfotók: riiffsperfumes.com, fragrantica.com, fragrantica.com, khadlaj-perfumes.com, fragrantica.com, maquibeauty.com
Két parfüm egymás mellett
Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.
- Sok Fragrantica-tag az Arabians Tonkához közeli alternatívának tartja; többen úgy találják, hogy a rózsa hamarabb elhalványul, a leszáradás édesebb, karamellesebb lesz, az oud háttérbe húzódik, és néhányan rövid tartósságról számolnak be a bőrön Momento by Riiffs, Fragrantica
- Egy Parfumo-tag az Arabians Tonkáról írva azt mondja, hogy neki a Riiffs sem kevésbé jó, apró különbségekkel, jóval kevesebb pénzért. Member write-up on Arabians Tonka, Parfumo
- A Parfumo összehasonlító oldala meglehetősen hasonlónak sorolja be a kettőt, és a szavazó tagok többsége egyetért ezzel Arabians Tonka and Momento compared, Parfumo
- Arabians Tonka vásárláskor olcsóbb (8,91 €, illetve 30,00 €).
- Momento több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
- A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.
Mennyi kell nekem?
Add meg, hányszor viselnéd a(z) Arabians Tonka illatot, és hány fújást használsz.
Nagyjából 6ml kell (120 fújás).
Ennyi viselésnél a(z) Arabians Tonka dekantjai olcsóbbak, mint Momento (17,82 €, illetve 30,00 €).
Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.
Két kiszámolt példa
Egy hónapnyi hétvége
8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 8,91 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Arabians Tonka dekantjai olcsóbbak, mint Momento (8,91 €, illetve 30,00 €).
Minden nap, egy évig
365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 163,62 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Momento olcsóbb, mint a(z) Arabians Tonka dekantjai (30,00 €, illetve 163,62 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.
Összességében a legjobb: Momento
A Riiffs Momento azért került az útmutató élére, mert három külön forrás is az eredetihez kapcsolja. A Fragrantica oldalán sok tag közeli Arabians Tonka-alternatívának nevezi, és ugyanazokat az elemeket emelik ki: a rózsát, az oudot és az édes lecsengést.
A fő különbség az illatjegyek hangsúlyában van. Az ottani tagok közül többen úgy találják, hogy a rózsa hamarabb elhalványul, a lecsengés pedig édesebb, inkább karamellás lesz, miközben az oud háttérben marad. Néhányan arról is beszámolnak, hogy a bőrükön nem tart sokáig.
Annak lehet jó választás, aki az eredeti cukrosabb oldalát jobban kedveli az oudnál, a rózsát pedig inkább csak rövid ideig érezné.
Alap: megnevezett források. Egy Parfumo-tag, aki az Arabians Tonkáról ír, azt mondja, neki a Riiffs legalább olyan jól működik, kisebb eltérésekkel, jóval kevesebb pénzért. A Parfumo összehasonlító oldala a két illatot meglehetősen hasonlónak sorolja be.
Miért ez a választás?Források: 3
Alap: Megnevezett forrás
- Sok Fragrantica-tag az Arabians Tonkához közeli alternatívának tartja; többen úgy találják, hogy a rózsa hamarabb elhalványul, a leszáradás édesebb, karamellesebb lesz, az oud háttérbe húzódik, és néhányan rövid tartósságról számolnak be a bőrön Momento by Riiffs, Fragrantica
- Egy Parfumo-tag az Arabians Tonkáról írva azt mondja, hogy neki a Riiffs sem kevésbé jó, apró különbségekkel, jóval kevesebb pénzért. Member write-up on Arabians Tonka, Parfumo
- A Parfumo összehasonlító oldala meglehetősen hasonlónak sorolja be a kettőt, és a szavazó tagok többsége egyetért ezzel Arabians Tonka and Momento compared, Parfumo
A lecsengésben a legközelebbi: Noir d'Arabie
Papíron a Pendora Scents Noir d’Arabie-ja szorosan követi az eredetit. A közzétett illatjegylistája sáfrányt és bergamottot sorol fel, utánuk oud és bolgár rózsa, majd tonkabab, cukornád, ámbra, fehér pézsma és tölgymoha következik. A Montale közzétett listájának összes illatjegye szerepel rajta, az alapjegyek között pedig az eredeti mind az öt alapjegye visszaköszön – ezek bontakoznak ki utoljára.
A fő különbség nem az illat karaktere, hanem az ereje. Egy Fragrantica-tag, akinek megvan az Arabians Tonka és több alternatívája is, ezt tartja ezek közül a legközelebb állónak. Saját szavai szerint nagyon erős és tartós, bár az eredeti erejét nem éri el. Ugyanezen az oldalon egy másik tag könnyedebbnek érzi a rózsát, és édesebbnek az illat egészét.
Annak lehet jó választás, aki az eredeti illatprofiljához legközelebb állót keresi, és elfogadja, hogy valamivel visszafogottabb az ereje, vagy az eredeti rózsáját kissé túl nehéznek találja.
Alapul vett források: a fent említett két Fragrantica-tag és egy Parfumo-tag, aki remek Arabians Tonka-alternatívának nevezi. Szerinte nagyon közel hozza az illatot, de a teljesítménye nem egészen olyan, mint az eredetié.
Miért ez a választás?Források: 3
Alap: Megnevezett forrás
- Egy Fragrantica-tag, akinek megvan az Arabians Tonka és több alternatívája is, ezt nevezi a legközelebbinek: nagyon erős és tartós, bár az eredeti erejét nem éri el; egy másik tag szerint a rózsa könnyedebb, az illat pedig édesebb Noir d'Arabie by Pendora Scents, Fragrantica
- Egy Parfumo-tag remek Arabians Tonka-alternatívának nevezi, amely nagyon közel hozza az illatot, bár nem teljesít egészen úgy, mint az eredeti Member statement on Noir d'Arabie, Parfumo
- A Paris Corner a sáfrányt és a bergamottot, majd az oudot és a bolgár rózsát, végül a tonkababot, a cukornádat, az ámbrát, a fehér pézsmát és a tölgymohát sorolja fel Noir d'Arabie, Paris Corner
Lágyabb változat: Cosmic Tonka
A French Avenue Cosmic Tonkája szinte az eredeti teljes illatjegy-vonalát hozza. A Fragrantica-oldala sáfrányt és bergamottot, agarwoodot és bolgár rózsát, majd tonkababot, fehér pézsmát, ámbrát és tölgymohát sorol fel. Az eredeti listájáról csak a cukornád marad le.
A fő különbség az intenzitás. Egy Fragrantica-tag, aki jól ismeri az eredetit, nagyon közelinek érzi, de kissé simábbnak és könnyebben viselhetőnek. Az ő leírásában az édes oud kevésbé ütős, az illat pedig valamivel visszafogottabban teljesít. A Parfumón a tagok hasonlónak tartják, és azt mondják, rögtön felismerik benne az eredetit. Egyikük kiegyensúlyozottabbnak érzi, kevésbé tolakodó sáfránnyal.
Annak lehet jó választás, akit vonz az eredeti, de a sáfrányát vagy az édes oudját túl erőteljesnek érzi.
Alapul vett források: a két adatbázis tagjainak leírásai.
Miért ez a választás?Források: 2
Alap: Megnevezett forrás
- Egy Fragrantica-tag, aki jól ismeri az Arabians Tonkát, nagyon közelinek találja, de kissé könnyebben viselhetőnek és simábbnak, az édes oud kevésbé ütős benne, és valamivel gyengébben teljesít; a Fragrantica a sáfrányt és a bergamottot, az agarwoodot és a bolgár rózsát, majd a tonkababot, a fehér pézsmát, az ámbrát és a tölgymohát sorolja fel Cosmic Tonka by French Avenue, Fragrantica
- A Parfumo tagjai az Arabians Tonkához hasonlónak tartják, és azt mondják, az eredeti illata rögtön felismerhető; egyikük szerint kiegyensúlyozottabb, a sáfrány kevésbé nyomja el a többi jegyet Cosmic Tonka by French Avenue, Parfumo
Édesebb változat: Karus Secret Musk
A Khadlaj Karus Secret Muskja az eredetivel közös jegyei között tudhatja a sáfrányt, a tonkababot, a rózsát, az ámbrát, a pézsmát és a tölgymohát, a Fragrantica adatlapja alapján. Ugyanez a lista piros gyümölcsöket is említ a nyitányban, csokoládét a szívjegyek között, mohát és szürke ámbrát pedig az alapban. Oudot nem tüntet fel.
A fő különbség az édesség és az illat textúrája. Egy Parfumo-tag megfizethető Arabians Tonka-alternatívának nevezi, és a két általa kipróbált közül ezt érzi hasonlóbbnak; szerinte az eredeti karaktere egyértelműen felismerhető benne. A nyitányát nagyon édesnek írja le, sok sáfránnyal, amelyet aztán sötét, fás rózsa vált fel. A Fragrantica Arabians Tonka-oldalán egy Karust birtokló, az eredetit is kipróbáló tag kevésbé fémesnek érzi, a tonkababos jegyét pedig lágyabbnak.
Annak való, aki az eredeti fémes élét túl élesnek érzi, és kerekebb, édesebb tonkababos illatra vágyik.
Alap: megnevezett források, a két tag beszámolója és a Fragrantica illatjegyei.
Miért ez a választás?Források: 3
Alap: Megnevezett forrás
- Egy Parfumo-tag megfizethető Arabians Tonka-alternatívának nevezi, és a kipróbált kettő közül ezt találja hasonlóbbnak; az eredeti karaktere egyértelműen felismerhető benne. Nagyon édesen nyit, sok sáfránnyal, majd sötét, fás rózsa következik Member write-up on Karus Secret Musk, Parfumo
- A Fragrantica a sáfrányt és a piros gyümölcsöket, majd a tonkababot, a rózsát és a csokoládét, végül a pézsmát, az ámbrát, a tölgymohát, a mohát és a szürke ámbrát sorolja fel Karus Secret Musk by Khadlaj, Fragrantica
- Egy tag, akinek megvan, és kipróbálta az Arabians Tonkát, a Karust kevésbé fémesnek, a tonkababját pedig puhábbnak találja Arabians Tonka by Montale, Fragrantica
Frissebb változat: Amber Oud Dubai Night
Az Al Haramain Amber Oud Dubai Night illatában sáfrány, rózsa, oud, tonkabab és tölgymoha is van a Fragrantica oldalán felsorolt jegyek között – ezek alkotják az eredeti illatjegy-listájának magját.
A fő különbség a ragyogóbb karakter. Ugyanez a lista elemit és gyöngyvirágot is említ. Az egyik tag szerint kissé szikrázóbb és valamivel frissebb az Arabians Tonkánál, miközben az illatkaraktere továbbra is közel áll hozzá. Egy másik tag nem ért egyet, és kevés Arabians Tonkát érez benne.
Annak való, aki a sáfrány, az oud és a tonkabab világát frissebb megközelítésben keresi, és szívesen dönt a saját bőrén arról, hogy a megosztó vélemények közül melyikkel ért egyet.
Alap: egy megnevezett forrás, a Fragrantica oldala, ahol megoszlanak a tagok véleményei.
Miért ez a választás?Források: 1
Alap: Megnevezett forrás
- Egy Fragrantica-tag az Arabians Tonkánál kissé szikrázóbbnak és valamivel frissebbnek találja, de illatkarakterében továbbra is közelinek; egy másik tag nem ért egyet, és alig érez benne valamit az Arabians Tonkából. A Fragrantica az elemit és a gyöngyvirágot is hozzáadja a sáfrányból, rózsából, oudból, tonkából és tölgymohából álló illatpiramisához Amber Oud Dubai Night by Al Haramain, Fragrantica
A legalacsonyabb árú választás: Timeless Tonka
A House of Thêom Timeless Tonka illata a táblázatban szereplő összes árazott választásnál olcsóbb, üvegenként és milliliterenként is. A Parfumo összehasonlító oldala a két illathoz sáfrányt és bergamottot, cukrot és rózsát, majd tonkababot és pézsmát sorol fel – ezek mind közel állnak az eredeti illatjegy-listájához. Cédrust, muskátlit, ámbrafát és vaníliát is említ, oudot és tölgymohát viszont nem.
A fő különbség a hiányzó oud. A Fragrantica tagjai az Arabians Tonkához hasonlónak találják, csak oud nélkül. Egyikük szerint a sáfrány az első fél órában durva. Egy másik azt írja, hogy nem olyan az illata, mint az eredetié, és azt javasolja, hogy előbb próbáld ki. Egy Parfumo-tag a Montale lágyabb alternatívájának nevezi; a tartóssága elmarad tőle, és újra kell fújni.
Annak való, aki a sáfrányos-tonkababos karaktert oud nélkül, a lehető legkisebb kiadással keresi, és nem bánja, ha később újra kell fújnia.
Alap: megnevezett források; arról megoszlanak a vélemények, mennyire közelít az eredetihez.
Miért ez a választás?Források: 3
Alap: Megnevezett forrás
- Egy Parfumo-tag a Montale Arabians Tonka lágyabb alternatívájának nevezi, de szerinte a teljesítménye elmarad, és újra kell fújni Member statement on Timeless Tonka, Parfumo
- A Fragrantica tagjai az Arabians Tonkához hasonlónak találják, de oud nélkül; egyikük szerint a sáfrány az első fél órában durva, egy másik pedig azt mondja, hogy nem olyan az illata, mint az eredetinek, és azt javasolja, előbb próbáld ki Timeless Tonka by House of Thêom, Fragrantica
- A Parfumo a sáfrányt, a bergamottot és a cédrust, majd a cukrot, a rózsát és a gerániumot, végül a tonkababot, a pézsmát, az ámbrafát és a vaníliát sorolja fel Timeless Tonka and Arabians Tonka compared, Parfumo
Eredeti parfümök a kínálatunkból
Eredeti parfümök, amelyekben a sáfrányos, rózsás és édes ámbrás karakter egyes jegyei is visszaköszönnek; mindegyik az eredeti üvegből töltött dekantként kapható.
Montale
Crazy In Love
Vadrózsa és ibolyalevél, sáfrány és barna cukor, ámbra és vaníliarúd: édes, rózsaközpontú illat.
3ml · 10ml · 30ml
Mancera
Instant Crush
Sáfrány, gyömbér és citrusfélék ámbrafával, rózsával és jázminnal, vaníliával, szantálfával és tölgymohával: fásabb és frissebb karakter.
3ml · 10ml · 30ml
Montale
Intense Cafe
Rózsa és kávé vaníliával, fehér pézsmával és ámbrával: meleg, rózsás-kávés illat.
3ml · 10ml · 30ml
Montale
Black Aoud
Rózsa oud és pacsuli fölött, pézsmával: a rózsa és az oud legegyszerűbb párosítása.
3ml · 10ml · 30ml
Amit minden klón eltéveszt
A fenti tagi beszámolókban két hiányosság tér vissza. Az első az intenzitás. A Noir d'Arabie, a Cosmic Tonka és a Timeless Tonka esetében egy-egy tag az eredetinél gyengébb teljesítményről számol be, a Momento egyes viselői pedig rövid tartósságot tapasztalnak a bőrükön.
A második a rózsa. Egy tag a Noir d'Arabie-ban könnyedebbnek érzi, a Momento esetében pedig többen úgy találják, hogy hamarabb elhalványul; mindkét esetben édesebbnek hat az eredmény. Ha a rózsa háttérbe húzódik, a cukor mellől hiányzik az ellensúly.
Az illatjegy-listák egy harmadik különbségre is rámutatnak. Az itt idézett listák közül csak a Noir d'Arabie említi a cukornádat, a Karus Secret Musk és a Timeless Tonka pedig nem sorol fel oudot. Az eredeti illatban az édességet a másik oldalon az oud ellensúlyozza, fémes, púderes árnyalattal. Ha az egyik oldal hiányzik, felborul az egész illat egyensúlya.
Teljes üveg klón vagy egy kis Arabians Tonka dekant?
Milliliterenként számolva a táblázatban szereplő mind a hat klón olcsóbb az eredetinél. Az Arabians Tonka 10ml-es dekantja 26,91 €, vagyis 2,69 €/ml. A 30ml-es kiszerelés 63,90 €, vagyis 2,13 €/ml; ennél az illatnál ez adja a legjobb milliliterenkénti árat a kínálatunkban. Ha biztos vagy benne, hogy neked való ez a stílus, és minden nap bőségesen használnád, egy nagy klónüveg több illatot ad eurónként.
Döntésenként nézve másképp fest az összeg. Az eredeti 3ml-es dekantja, ami nagyjából 60 fújásra elég, 8,91 €. Ez kis kiadás egy teljes klónüveg árához képest, és hét nap viselés után eldöntheted: az eredetit választod, egy klónt, vagy egyiket sem. Arról, hogyan viszonyul az Arabians Tonka milliliterenkénti ára a kínálat többi illatához, nézd meg a milliliterár-indexet; a parfümdekantokról szóló útmutatónkból pedig megtudhatod, hogyan töltjük meg a kis üvegeket.
Eredeti parfümök ugyanebben az illatcsaládban
Ha ennek az illatnak valamelyik vonását egy másik eredetiben keresed, négy nálunk kapható parfümben is találsz belőle valamennyit. A Montale 2021-es Crazy In Love illata vadrózsával és ibolyalevelekkel indul, majd sáfrány és barna cukor következik, végül ámbra és vaníliarúd zárja: rózsa köré épülő, cukros változat. A Mancera Instant Crush illatában a sáfrány, a gyömbér, a mandarin és a bergamott ámbrafával, rózsával, jázminnal és pacsulilevéllel társul, vanília, fehér pézsma, szantálfa és tölgymoha alapokon. Fásabb, és a nyitányában több a citrus.
A Montale Intense Cafe illatában a rózsa és a kávé vaníliával, fehér pézsmával és ámbrával társul; a meleg hatást itt a rózsa és a kávé adja. A Montale Black Aoud oudra és pacsulira rétegzi a rózsát, pézsmával kiegészítve – ez a párosítás a legegyszerűbb formájában. Mind a négy illat elérhető 3ml, 10ml és 30ml-es kiszerelésben, így akár többfélét is viselhetsz egy héten át, mielőtt választasz.
Így próbálj ki egy klónt
A tonkababos-ámbrás illatot a csuklódon értékeld, ne illatpapíron, mert azon főleg a nyitányt érzed, mást alig. A Montale-ra szánj egy napot, a klónra pedig egy másikat, hogy az egyik emléke ne befolyásolja a másikról alkotott benyomásodat. Jegyezd fel, milyenek az első percek és az illat szíve. A leszáradást csak később, a nap folyamán értékeld.
Az Arabians Tonka 3ml-es dekantja egy teljes hétre elegendő összehasonlításhoz. Ha a Montale nyer, a 10ml-es dekant – nagyjából 200 fújás – több hét estéire elég, a 30ml-es pedig, ami körülbelül 600 fújás, már hosszú távra szól. Ha még tájékozódnál, mielőtt döntesz, olvasd el, hogyan kerüld el a vakvásárlást. Az illat összetevőiről a tonkababot bemutató, az oudról szóló és a rózsás parfümöket bemutató útmutatónkban olvashatsz.
Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod
- Kipróbálhatom először az Arabians Tonkát egy kis dekantban?
- A 10ML az Arabians Tonkát 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként kínálja, az eredeti üvegből töltve, és az EU egész területére szállít. Egy 3ml-es körülbelül 60 fújásra elég, így egy héten át viselheted bármelyik klón mellett.
- Kevesebbe kerülnek milliliterenként az Arabians Tonka dupe-ok, mint az eredeti?
- Az összehasonlító táblázatban szereplő összes klón milliliterenként olcsóbb az eredetinél. Az Arabians Tonka 10ml-es dekantja 26,91 €, a 3ml-es pedig 8,91 €; ez kisebb kiadás, mint egy teljes üveg klón.
- Melyik klón áll az Arabians Tonka-rangsor élén?
- Ebben az útmutatóban összességében a Riiffs Momento a legjobb választás: a Fragrantica sok tagja közeli alternatívának tartja, a Parfumo összehasonlító oldala pedig meglehetősen hasonlónak írja le a két illatot. Több tag szerint a rózsa hamarabb elhalványul benne, a leszáradás pedig édesebb, az oud háttérbe szorul.
- Mennyire hasonlít a Noir d'Arabie az Arabians Tonkához?
- A közzétett jegylistáján az eredeti összes jegye szerepel, egy több alternatívát is birtokló Fragrantica-tag pedig ezt nevezi a hozzá legközelebb állónak. A tagok azt is írják, hogy az eredetinél kevésbé erőteljes, egyikük szerint pedig a rózsa visszafogottabb, az illat édesebb.
- Melyik Arabians Tonka-klónban nincs oud?
- A Timeless Tonka és a Karus Secret Musk jegylistáján nem szerepel oud. A Fragrantica tagjai a Timeless Tonkát az eredetihez hasonlónak találják, oud nélkül; a Karus Secret Muskban pedig inkább piros gyümölcsök és csokoládé jelenik meg.
- Az Arabians Tonka melyik változatával vetik össze a klónokat?
- A 10ML az Arabians Tonka egy változatát tartja, és az útmutatóban szereplő összes klónt ehhez hasonlítjuk, a Montale által közzétett jegylista alapján.
- Mely klónokat említik a források az Arabians Tonkához legközelebb állóként?
- A klónok közül a Momento, a Noir d’Arabie, a Cosmic Tonka és a Karus Secret Musk azok, amelyeket a források a legközvetlenebbül kötnek hozzá. A kínálatunkban lévő eredeti parfümök közül a Crazy In Love sáfrányban, cukorban és ámbrában, a Black Aoud pedig rózsában és oudban osztozik vele.
- Megmutatja egy 3ml-es dekant, meddig tart rajtam az Arabians Tonka?
- Az illat tartóssága a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért úgy tudod a legpontosabban kideríteni, ha néhány napig viselsz egy 3ml-es dekantot. Az útmutatóban szereplő klónok közül többnél egy tag azt írja, hogy a klón gyengébben teljesít, mint az eredeti.
Források
- Arabians Tonka, Montale
- Arabians Tonka by Montale, Fragrantica
- Momento by Riiffs, Fragrantica
- Member write-up on Arabians Tonka, Parfumo
- Arabians Tonka and Momento compared, Parfumo
- Noir d'Arabie by Pendora Scents, Fragrantica
- Member statement on Noir d'Arabie, Parfumo
- Cosmic Tonka by French Avenue, Fragrantica
- Member write-up on Karus Secret Musk, Parfumo
- Amber Oud Dubai Night by Al Haramain, Fragrantica
- Timeless Tonka by House of Thêom, Fragrantica
- Timeless Tonka and Arabians Tonka compared, Parfumo
Hogyan hasonlítottunk
Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Arabians Tonka illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.
A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Montale márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.
Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.
Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.
Nézd meg a dekantokatOlvass tovább
Mi az oud? Milyen illatú az oud parfüm, és tizenhat kipróbálnivaló a lágytól a sötétig
Az oud az agarfa belsejében képződő sötét gyanta, parfümben pedig fás, füstös és gyantás illatú. Mi ez, milyen az illata, és tizenhat oud parfüm egy skálán a lágytól a sötétig.
A legjobb vaníliás parfümök aszerint, milyen vaníliát szeretsz
A vanília nem egyféle illat. Tizenhét vaníliás parfüm különböző stílusok szerint csoportosítva: likőrös, ámbrás, gourmand, krémes, púderes és friss illatok. Egymás mellett hasonlítjuk össze őket, férfiaknak és nőknek szóló ajánlatokkal, hogy megtaláld a hozzád illőt.
Baccarat Rouge 540: az eredeti és 7 alternatíva összehasonlítva
Hét Baccarat Rouge 540 dupe összevetve illatjegyek, források és ár szerint, azzal együtt, miben tér el mindegyik. Vagy viseld előbb az eredetit egy 3ml-es dekantban.