Burberry Goddess dupe 2026: 6 klonů vs. originál

Šest vůní podobných Burberry Goddess porovnáváme podle tónů, konkrétně uvedených zdrojů a cen s datem; ukážeme také, v čem se každá od originálu liší. Nejdřív si můžete vyzkoušet samotnou Goddess jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší vůní podobnou Burberry Goddess je celkově Angham od Lattafa. Členové fóra Parfumo, kteří vlastní obě vůně, ji považují za velmi podobnou, jen s menším podílem levandule a výraznější vanilkou. Her Empire od La Rive se Goddess nejvíc blíží v doznívání a Noblesse Royale od Câline má v naší tabulce s uvedeným datem nejnižší cenu za celý flakon. Chcete originál? Goddess pořídíte v 10ml odstřiku v 10ML za 30,65 €.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 28. září 2026

Pořadí

  1. AnghamNejlepší celkově Lattafa19,50 € 100ml
  2. Noblesse RoyaleSladší pojetí Câline5,75 € 60ml
  3. AthenaSvěžejší pojetí Maison Alhambra28,14 € 100ml
  4. Her EmpireNejblíž v dojezdu La Rive5,95 € 90ml
  5. Linen VanillaJemnější pojetí MangoBez ceny v EU
  6. UbudPrémiová alternativa FIORE30,00 € 30ml

Chcete raději originál?

Goddess

BurberryStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,07 €–1,00 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

Tři flakony na světle modrém pozadí: Mon Guerlain, Burberry Goddess a Libre Le Parfum

Jak voní Burberry Goddess?

Lahvička Goddess od Burberry
OriginálGoddessBurberry

Goddess od Burberry uvedla značka v roce 2023 jako vůni pro ženy. Její seznam tónů stojí na jediné složce. V úvodu se vanilka potkává s levandulí, kakaem a zázvorem, takže vůně působí sladce, ale také bylinně a lehce kořenitě. Srdce tvoří jediný tón: vanilkový kaviár. V základu se vanilka vrací ještě jednou, tentokrát v absolutní podobě. Mezi uváděné akordy patří vanilka, levandule, svěží kořenité tóny a kakao. Na papíře tedy Goddess prochází třemi fázemi vanilky, zatímco levandule, zázvor a kakao dávají úvodu charakter. Takto vůni popisuje značka Burberry na své stránce věnované Eau de Parfum.

Právě tahle stavba vysvětluje, proč ji klony dokážou napodobit snadno i obtížně. Bylinný nádech, který brání tomu, aby vůně působila jako čistý dezert, zpracovává každý klon jinak.

Levandule, vanilka a kakao jako suroviny: tóny parfému Burberry Goddess od Burberry
Na obrázku: levandule, vanilka a kakao, tóny parfému Burberry Goddess.

Goddess, nebo Goddess Amber Vanilla?

Burberry nabízí také Goddess Amber Vanilla, druhou verzi uváděnou jako unisexovou. Zachovává levanduli a vanilku z Goddess, zbytek ale mění: k levanduli v úvodu přidává javorový sirup a v základu nastupuje ambra. Všechny níže uvedené klony porovnáváme s původní Goddess, ne s touto verzí. Než si nějaký vyberete, ověřte si tedy, kterou z nich hledáte.

Dvě verze podle uváděných tónů
VerzeÚvodSrdceZáklad
GoddessVanilka, levandule, kakao, zázvorVanilkový kaviárVanilka v absolutní podobě
Goddess Amber VanillaLevandule, javorový sirupVanilka a vanilka v absolutní podoběAmbra

Alternativy k Goddess ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Angham Lattafa
Uvedený zdroj Zdroj
19,50 € 100ml
0,20 €/ml
2Sladší pojetí Noblesse Royale Câline
Uvedený zdroj Zdroj
5,75 € 60ml
0,10 €/ml
3Svěžejší pojetí Athena Maison Alhambra
Uvedený zdroj Zdroj
28,14 € 100ml
0,28 €/ml
4Nejblíž v dojezdu Her Empire La Rive
Uvedený zdroj Zdroj
5,95 € 90ml
0,07 €/ml
5Jemnější pojetí Linen Vanilla Mango
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
6Prémiová alternativa Ubud FIORE
Uvedený zdroj Zdroj
30,00 € 30ml
1,00 €/ml

Fotografie flakonů: lattafa.com, amazon.de, maisonalhambra-usa.com, fragrantica.com, fragrantica.com, fioreparfums.de

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajGoddessBurberryAnghamLattafa
Cena za ml
3ml: 3,27 €/ml · 10ml: 3,07 €/ml · 30ml: 3,10 €/ml
0,20 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Goddess
  • Na srovnávací stránce Parfumo považuje 301 z 324 hlasujících členů Angham a Goddess za podobné Goddess vs Angham (Parfumo comparison)
  • Členové fóra komunity Parfumo, kteří vlastní obě vůně, je považují za velmi podobné; Angham má méně levandule a více vanilky a jednomu členovi připadá při nošení vzdušnější Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  • Fragrantica uvádí zázvor, levanduli, kakao a vanilku, které uvádí také Goddess, a navíc mandarinku, růžový pepř, jasmín, pralinku, pižmo a ambru Angham by Lattafa (Fragrantica)
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 28. září 2026
  • Goddess stojí při nákupu méně: 9,81 € oproti 19,50 €.
  • Angham vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Goddess nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější19,62 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml30,65 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml93,00 €Zbyde 24ml
  • Angham od Lattafa: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026, bez dopravy19,50 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí Angham méně než odstřiky parfému Goddess: 19,50 € oproti 19,62 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 9,81 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Goddess méně než Angham: 9,81 € oproti 19,50 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 7 × 10ml + 1 × 3ml za 224,36 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Angham méně než odstřiky parfému Goddess: 19,50 € oproti 224,36 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Burberry Goddess: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Angham od LattafaOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Burberry Goddess. Ceny za ml z cen lahví ověřených 28. září 2026.

Nejlepší celkově: Angham

Lahvička Angham od Lattafa
AnghamLattafaNejlepší celkově

Angham od Lattafa sdílí základ úvodu Goddess. V seznamu tónů na Fragrantice najdete zázvor, levanduli, kakao a vanilku, tedy všechny čtyři složky, které uvádí i Goddess. Doplněné jsou o mandarinku, růžový pepř, jasmín, pralinku, pižmo a ambru.

Hlavní rozdíl je v poměru bylin a sladkosti. Členové, kteří vlastní obě vůně, považují tuto dvojici ve vlákně Goddess Alternativen na Parfumo za velmi podobnou, jen Angham má méně levandule a více vanilky. Jeden z členů ji také vnímá jako vzdušnější při nošení.

Hodí se pro někoho, komu levandule v Goddess připadá až příliš bylinná a kdo by uvítal výraznější vanilku. Podklad: konkrétně uvedený zdroj.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Na srovnávací stránce Parfumo považuje 301 z 324 hlasujících členů Angham a Goddess za podobné Goddess vs Angham (Parfumo comparison)
  2. Členové fóra komunity Parfumo, kteří vlastní obě vůně, je považují za velmi podobné; Angham má méně levandule a více vanilky a jednomu členovi připadá při nošení vzdušnější Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  3. Fragrantica uvádí zázvor, levanduli, kakao a vanilku, které uvádí také Goddess, a navíc mandarinku, růžový pepř, jasmín, pralinku, pižmo a ambru Angham by Lattafa (Fragrantica)

Sladší pojetí: Noblesse Royale

Lahvička Noblesse Royale od Câline
Noblesse RoyaleCâlineSladší pojetí

Noblesse Royale od Câline a Goddess mají podle srovnávací stránky Parfumo v seznamu tónů vanilku, vanilkový absolut, levanduli, zázvor a kakao.

Hlavní rozdíl spočívá ve sladkosti a v tom, jak se projevují bylinné tóny. Autor nejlépe hodnoceného textu na stránce vůně na Parfumo podobnost vnímá, ale Noblesse Royale mu připadá sladší a jemnější; levandule, zázvor a kakao se podle něj ukazují jen v úvodu. Jeden člen na Fragrantice ji vnímá jako lehčí než originál, s nádechem bílých květin.

Hodí se pro někoho, kdo má na Goddess raději její sladkou stránku než bylinný úvod a chce, aby vůně zůstala jemná. Podklad: konkrétně uvedený zdroj, text a srovnávací stránka na Parfumo a poznámka jednoho člena Fragranticy o květinách.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Autor nejvýše umístěného členského textu na Parfumu vidí podobnost s Goddess, ale Noblesse Royale mu připadá sladší a jemnější; levandule, zázvor a kakao jsou jen v úvodu Noblesse Royale, member write-up (Parfumo)
  2. Na srovnávací stránce Parfumo považuje 131 ze 138 hlasujících členů obě vůně za podobné; u obou jsou uvedeny vanilka, absolutní vanilka, levandule, zázvor a kakao Goddess vs Noblesse Royale (Parfumo comparison)
  3. Člen komunity Fragrantica ji vnímá jako lehčí než originál, s nádechem bílých květů Noblesse Royale by Câline (Fragrantica)

Svěžejší pojetí: Athena

Lahvička Athena od Maison Alhambra
AthenaMaison AlhambraSvěžejší pojetí

Athena od Maison Alhambra nemá v našich zdrojích úplný seznam tónů, takže toto srovnání vychází z popisů členů. Jeden člen na Fragrantice ji označuje za vůni blízkou Goddess, která působí o něco svěžeji.

Hlavní rozdíl je v kakau. Tentýž člen v ní nenachází žádné kakao, které je pro doznívání Goddess typické. Text jednoho člena na Parfumo jde ještě dál a označuje je spíš za sestřenice než sestry: Athena je podle něj ovocnější a květinovější a má méně levandule.

Hodí se pro někoho, kdo chce náladu Goddess ve svěžejší, ovocnější podobě, s menším podílem bylinné levandule, a obejde se bez kakaa v závěru. Podklad: konkrétně uvedený zdroj.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen komunity Fragrantica ji označuje za blízkou alternativu ke Goddess, která je o něco svěžejší a v jejím pozdějším rozvonění chybí kakao Athena by Maison Alhambra (Fragrantica)
  2. Na srovnávací stránce Parfumo považuje 60 z 65 hlasujících členů Athena a Goddess za podobné Athena vs Goddess (Parfumo comparison)
  3. Člen komunity Parfumo označuje obě vůně spíš za sestřenice než sestry: Athena je ovocnější a květinovější, s méně levandulí Athena, member write-up (Parfumo)

Nejblíže v doznívání: Her Empire

Lahvička Her Empire od La Rive
Her EmpireLa RiveNejblíž v dojezdu

Her Empire od La Rive a Goddess mají podle srovnávací stránky Parfumo v seznamu tónů vanilku, vanilkový absolut, levanduli, kakao a zázvor.

Hlavní rozdíl se ukazuje ve střední fázi. Jeden člen na Fragrantice vnímá podobnost s Goddess v úvodu a znovu až v pozdní fázi doznívání; mezitím podle něj přichází těžší, syntetická fáze. Jinému členu na stejné stránce připadá Goddess zaoblenější a teplejší.

Hodí se pro někoho, kdo parfém posuzuje hlavně podle toho, jak se rozvine v závěru, a dokáže přijmout méně uhlazený průběh. Podklady: uvedený zdroj, stránka Fragrantica a srovnání na Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen komunity Fragrantica ji vnímá jako blízkou Goddess při úvodním rozvonění a znovu v pozdním doznění, uprostřed je však těžší a syntetičtější; další člen vnímá Goddess jako zaoblenější a hřejivější Her Empire by La Rive (Fragrantica)
  2. Na srovnávací stránce Parfumo považuje 17 z 18 hlasujících členů obě vůně za podobné; u obou jsou uvedeny vanilka, absolutní vanilka, levandule, kakao a zázvor Goddess vs Her Empire (Parfumo comparison)

Jemnější pojetí: Linen Vanilla

Lahvička Linen Vanilla od Mango
Linen VanillaMangoJemnější pojetí

Linen Vanilla od Mango má podle záznamu na Fragrantica ve složení levanduli a bergamot, potom čokoládu a bílé květy a nakonec vanilku a santalové dřevo. S Goddess má společné levanduli a vanilku.

Hlavní rozdíl spočívá v menším podílu bylinek a výraznější mléčnosti. Jeden člen Parfumo píše, že se po rozvonění podobá Goddess, jen má méně bylinnou levanduli a celkově působí lehčeji; během nošení je stále mléčnější. Ve vlákně Alternativy ke Goddess ji jeden člen fóra doporučuje jako jemnější, méně bylinnou alternativu s trochou bílých květů a výraznější čokoládou v dozvuku. Názory na Fragrantica se různí: některým členům Goddess připomíná, jeden v ní žádnou podobnost nenachází.

Hodí se pro někoho, komu Goddess na začátku připadá příliš bylinná a kdo hledá jemnější, krémovější pojetí. Podklady: uvedený zdroj, ale stojí za to vzít v úvahu i opačný názor.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen komunity Parfumo vnímá, že se vůně po usazení podobá Goddess; má méně bylinné levandule a působí celkově lehčeji, během šesti až osmi hodin je stále mléčnější Linen Vanilla, member write-up (Parfumo)
  2. Člen komunity Parfumo ji doporučuje jako jemnější, méně bylinnou alternativu ke Goddess, s trochou bílých květů a více čokolády v pozdější fázi na kůži Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  3. Fragrantica uvádí levanduli a bergamot, čokoládu a bílé květy, vanilku a santalové dřevo; názory členů se liší, někteří ji přirovnávají ke Goddess a jeden v ní podobnost nevidí Linen Vanilla by Mango (Fragrantica)

Prémiová alternativa: Ubud

Lahvička Ubud od FIORE
UbudFIOREPrémiová alternativa

Ubud od FIORE se prodává jako extrait de parfum. Vlastní stránka FIORE ho představuje jako vlastní pojetí Burberry Goddess, vyrobené v Grasse.

Hlavní rozdíl je v koncentraci a také v tom, že máme méně podkladů. Burberry prodává Goddess jako Eau de Parfum, zatímco Ubud je extrait. Naše zdroje neuvádějí složení Ubudu ani srovnání od členů, takže jeho tóny nemůžeme porovnat s tóny Goddess jeden po druhém.

Hodí se pro někoho, kdo dává přednost extrait a spokojí se s popisem od výrobce. Podklady: uvedený zdroj, jde však o parfémový dům, který vůni prodává. Podobnost proto berte jako jeho tvrzení, ne jako nezávislé zjištění.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. FIORE prodává Ubud, extrait de parfum vyrobený v Grasse, jako svou interpretaci Burberry Goddess Ubud (FIORE Parfums)

Originální alternativy z naší nabídky

Originální parfémy, které mají něco společného s kombinací levandule a vanilky, každý jako odstřik stáčený z originálního flakonu.

  1. Guerlain

    Mon Guerlain

    Levandule a bergamot s kosatcem, jasmínem sambac a růží, doplněné tahitskou vanilkou, kumarinem a santalovým dřevem. Působí pudrověji a květinověji.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Yves Saint Laurent

    Libre Le Parfum

    Zázvor, šafrán a mandarinka nad levandulí a pomerančovým květem, s bourbon vanilkou, medem a tonkovými boby: hřejivější a medovější.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Yves Saint Laurent

    Libre

    Levandule a mandarinka s pomerančovým květem a jasmínem nad madagaskarskou vanilkou, pižmem a cedrem: svěžejší a květinovější.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem se všechny klony liší

Zdroje se opakovaně vracejí k levanduli. Členové popisují Angham, Athena a Linen Vanilla jako méně levandulové než Goddess, zatímco v textu o Noblesse Royale se levandule objevuje jen v úvodu. U čtyř ze šesti zde uvedených klonů členové popisují bylinnou linku Goddess jako potlačenou.

Na její místo obvykle nastupuje sladkost nebo jemnost: v Angham je víc vanilky, v Noblesse Royale víc cukru, v Linen Vanilla víc mléčnosti a čokolády a v Athena víc ovoce a květin. Mění se i kakao. Jednomu člověku, který nosil Athena, v dozvuku chybí, zatímco Linen Vanilla má podle popisu výraznější čokoládu.

Pokud vás na Goddess přitáhla právě levandulová ostrost, zaměřte se při zkoušení na kůži hlavně na ni.

Flakon klonu, nebo 10ml odstřik originálu?

V přepočtu na ml jsou klony s uvedenou cenou v tabulce výrazně pod cenou originálu, proto tamní údaje s datem porovnejte s aktuálními cenami zde. 10ml odstřik Goddess stojí 30,65 €, tedy 3,07 €/ml za ml, a 30ml stojí 93,00 € (3,10 €/ml za ml). U Linen Vanilla v tabulce cena není, protože se nám nepodařilo najít její cenu v nabídce EU. Pokud Goddess už dobře znáte a plánujete ji každý den štědře používat, flakon klonu vám vydrží déle.

Cena za jedno rozhodnutí vypadá jinak. 3ml Goddess, tedy zhruba 60 střiků, stojí 9,81 €. Noste ji týden a poznáte, jestli chcete originál, klon, nebo něco jiného. Zajímá vás i unisex verze? 3ml Goddess Amber Vanilla stojí 9,81 €, takže je můžete porovnat. Kolik vydrží jednotlivé velikosti, se dozvíte v našem průvodci jak dlouho vydrží 10ml parfém. Jste v malých lahvičkách noví? Tady se dozvíte, co je odstřik parfému.

Originální parfémy ze stejné rodiny

Láká vás spojení levandule a vanilky od jiné značky? Částečně ho najdete ve třech originálních parfémech.

Mon Guerlain od Guerlain

Mon Guerlain, uvedený v roce 2017, se otevírá levandulí a bergamotem, pokračuje kosatcem, jasmínem sambac a růží a usazuje se na základu z tahitské vanilky, kumarinu, santalového dřeva, lékořice, benzoinu a pačuli. Stejné spojení pojímá pudrověji a květinověji. Náš průvodce parfémy Guerlain ho řadí mezi další vůně této značky.

Libre Le Parfum od Yves Saint Laurent

Libre Le Parfum z roku 2022, jehož autory jsou Anne Flipo a Carlos Benaim, sdílí s ním zázvor v úvodu spolu s bergamotem, mandarinkou a šafránem. Srdce tvoří levandule a pomerančový květ, které doplňuje bourbon vanilka, med, tonkové boby a vetiver. Působí hřejivěji a medověji.

Libre od Yves Saint Laurent

Libre z roku 2019 spojuje levanduli s mandarinkou, černým rybízem a petitgrainem, po nich přichází pomerančový květ a jasmín. Základ tvoří madagaskarská vanilka, pižmo, cedr a ambra. Ze všech tří působí nejjasněji a nejkvětinověji.

Jak vyzkoušet klon

Papírové testovací proužky klonu lichotí, proto ho posuzujte na kůži. Jeden den noste Goddess a další den klon, aby vám ani jeden neovlivnil dojem z toho druhého. Porovnávejte je ve stejných fázích: v úvodu, v srdci a později během dne, až se vůně usadí. Právě tato poslední fáze je důležitá, protože několik členů popisuje klony, které se od Goddess odlišují až ve střední nebo závěrečné fázi.

3ml originálu vám dá týden na porovnání Goddess s klonem, o kterém uvažujete. Pokud zvítězí originál, 10ml odstřik vystačí zhruba na 200 střiků, tedy na týdny každodenního nošení, a 30ml s přibližně 600 střiky je velikost, kterou si stojí za to nechat. Další vůně s výraznější vanilkou najdete v průvodcích nejlepší vanilkové parfémy a nejlepší gurmánské parfémy.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Mohu si pořídit Burberry Goddess jako 3ml nebo 10ml odstřik?
Ano: 10ML nabízí Goddess jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik stáčený z originálního flakonu a zasílá ho po celé EU. 3ml vystačí přibližně na 60 střiků a 10ml na přibližně 200.
Který dupe Burberry Goddess vede v našem žebříčku?
Angham od Lattafa je nejlepší volbou z celého průvodce. Uvádí zázvor, levanduli, kakao a vanilku, které najdete také v Goddess. Členové fóra Parfumo, kteří mají oba parfémy, je považují za velmi podobné; Angham podle nich obsahuje méně levandule a více vanilky.
Která alternativa k Burberry Goddess je nejpodobnější po rozvonění?
Pro fázi po rozvonění je tu Her Empire od La Rive. Člen Fragrantica ho považuje za podobný Goddess na začátku i později při nošení, prostřední fáze mu ale připadá těžší a syntetická. Jiný člen vnímá Goddess jako zaoblenější a hřejivější.
Blíží se Angham vůni Burberry Goddess?
V tomto průvodci je na prvním místě: majitelé obou parfémů na fóru Parfumo je považují za velmi podobné. Počítejte s menším množstvím levandule a větším podílem vanilky; jednomu členu se Angham při nošení zdá vzdušnější.
Jaký je rozdíl mezi Goddess a Goddess Amber Vanilla?
Goddess se v úvodu opírá o vanilku, levanduli, kakao a zázvor a po celou dobu zůstává vanilková. Goddess Amber Vanilla spojuje levanduli s javorovým sirupem v úvodu a končí ambrou. Klony v tomto průvodci srovnáváme s původní Goddess.
Stojí klony Goddess za ml méně než odstřik?
Cena za ml je u klonů uvedených v cenovém srovnání výrazně nižší než u originálu. 10ml odstřik Goddess stojí 30,65 € a 3ml odstřik 9,81 €, takže si můžete originál nejdřív vyzkoušet a teprve potom zvolit flakon klonu.
Jak dlouho vydrží Burberry Goddess na mé kůži?
Záleží na vaší pokožce a počasí, přesnou výdrž vám proto nikdo nezaručí. Nejjednodušší je nosit týden 3ml odstřik, který vystačí přibližně na 60 střiků, a sledovat, jak se vůně chová právě na vás.
Které klony si fanoušci spojují s Burberry Goddess?
Angham, Noblesse Royale, Athena, Her Empire a Linen Vanilla jsou klony, které členové parfémové komunity spojují s Goddess. Každý z nich se ale v něčem liší. Z originálních parfémů mají s Goddess společné spojení levandule a vanilky Mon Guerlain, Libre a Libre Le Parfum.

Zdroje

  1. Burberry Goddess Eau de Parfum for Women (Burberry)
  2. Goddess vs Angham (Parfumo comparison)
  3. Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  4. Angham by Lattafa (Fragrantica)
  5. Noblesse Royale, member write-up (Parfumo)
  6. Goddess vs Noblesse Royale (Parfumo comparison)
  7. Athena by Maison Alhambra (Fragrantica)
  8. Athena, member write-up (Parfumo)
  9. Her Empire by La Rive (Fragrantica)
  10. Linen Vanilla, member write-up (Parfumo)
  11. Linen Vanilla by Mango (Fragrantica)
  12. Ubud (FIORE Parfums)

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Goddess, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 28. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Burberry ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky
  • Nejlepší parfémy pro ženy: 18 tipů od svěžích po ambrové

    Nejlepší parfém pro ženy je ten, jehož styl vám už teď sedí. Osmnáct dámských parfémů přehledně rozdělených podle stylu, srovnání vedle sebe a jednoduchý způsob, jak si pomocí tří odstřiků najít ten pravý ještě před koupí celého flakonu.

    13 min čtení

  • Nejlepší vanilkové parfémy podle toho, jakou vanilku máte rádi

    Vanilka nevoní vždy stejně. Sedmnáct parfémů s vanilkou jsme rozdělili podle stylu – od boozy a ambrových přes gurmánské a krémové až po pudrové a svěží. Porovnejte je vedle sebe, najděte tipy pro ženy i muže a objevte svou vůni.

    12 min čtení

  • Nejlepší gurmánské parfémy: od karamelu po kávu

    Čtrnáct gurmánských parfémů rozdělených podle toho, na jaké sladkosti stojí – karamel, káva, pralinka nebo ovoce a med – a jak najít tu svou úroveň sladkosti dřív, než koupíte celý flakon.

    10 min čtení

Zobrazit všechny průvodce