Burberry Goddess dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Porównujemy sześć odpowiedników Burberry Goddess pod kątem nut, wskazanych źródeł i cen z konkretną datą. Pokazujemy też, czym każdy z nich różni się od oryginału. A może najpierw chcesz wypróbować samo Goddess? Wybierz odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszym ogólnym odpowiednikiem Burberry Goddess jest Angham marki Lattafa. Użytkownicy forum Parfumo, którzy znają oba zapachy, uznają je za bardzo zbliżone, choć Angham ma mniej lawendy i więcej wanilii. Her Empire marki La Rive najbardziej przypomina Goddess w fazie wysychania, a Noblesse Royale marki Câline ma najniższą cenę za flakon w naszej tabeli z podaną datą. Wolisz oryginał? Odlewka Goddess 10ml kosztuje 30,65 € w 10ML.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 28 września 2026

Ranking

  1. AnghamNajlepszy ogólnie Lattafa19,50 € 100ml
  2. Noblesse RoyaleSłodsza wersja Câline5,75 € 60ml
  3. AthenaŚwieższa wersja Maison Alhambra28,14 € 100ml
  4. Her EmpireNajbliżej w bazie La Rive5,95 € 90ml
  5. Linen VanillaŁagodniejsza wersja MangoBrak ceny w UE
  6. UbudPropozycja premium FIORE30,00 € 30ml

Wolisz oryginał?

Goddess

BurberryOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,07 €–1,00 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 28 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Mon Guerlain, Burberry Goddess i Libre Le Parfum

Jak pachnie Burberry Goddess?

Flakon Goddess marki Burberry
OryginałGoddessBurberry

Goddess marki Burberry pojawił się w 2023 roku jako zapach dla kobiet, a jego lista nut skupia się wokół jednego składnika. W nutach głowy wanilia łączy się z lawendą, kakao i imbirem, więc początek jest nie tylko słodki, lecz także ziołowy i lekko korzenny. W sercu znajdziesz pojedynczą nutę: kawior waniliowy. W bazie wanilia powraca w postaci absolutu. Wśród wymienianych akordów są wanilia, lawenda, świeże przyprawy i kakao. Goddess to więc, przynajmniej na papierze, trzy odsłony wanilii, a lawenda, imbir i kakao nadają otwarciu charakter. Opis Eau de Parfum znajdziesz na stronie marki Burberry.

Ta budowa wyjaśnia, dlaczego klony mają z Goddess zarówno łatwe, jak i trudniejsze zadanie. Każdy inaczej oddaje ziołowy akcent, który nie pozwala zapachowi kojarzyć się wyłącznie z deserem.

Lawenda, wanilia i kakao jako surowce: nuty zapachu Burberry Goddess marki Burberry
Na zdjęciu: lawenda, wanilia i kakao, nuty zapachu Burberry Goddess.

Goddess czy Goddess Amber Vanilla?

Burberry tworzy też Goddess Amber Vanilla, drugą wersję opisaną jako unisex. Zachowuje lawendę i wanilię z Goddess, ale pozostałe nuty są inne: syrop klonowy dołącza do lawendy w otwarciu, a w bazie pojawia się ambra. Poniższe klony porównujemy z oryginalnym Goddess, nie z tą wersją. Przed zakupem sprawdź więc, którego zapachu szukasz.

nuty podane dla obu wersji
WersjaOtwarcieSerceBaza
GoddessWanilia, lawenda, kakao, imbirKawior waniliowyWanilia w postaci absolutu
Goddess Amber VanillaLawenda, syrop klonowyWanilia oraz wanilia w postaci absolutuAmbra

Alternatywy dla Goddess w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 28 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Angham Lattafa
Wskazane źródło Źródło
19,50 € 100ml
0,20 €/ml
2Słodsza wersja Noblesse Royale Câline
Wskazane źródło Źródło
5,75 € 60ml
0,10 €/ml
3Świeższa wersja Athena Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
28,14 € 100ml
0,28 €/ml
4Najbliżej w bazie Her Empire La Rive
Wskazane źródło Źródło
5,95 € 90ml
0,07 €/ml
5Łagodniejsza wersja Linen Vanilla Mango
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
6Propozycja premium Ubud FIORE
Wskazane źródło Źródło
30,00 € 30ml
1,00 €/ml

Zdjęcia flakonów: lattafa.com, amazon.de, maisonalhambra-usa.com, fragrantica.com, fragrantica.com, fioreparfums.de

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaGoddessBurberryAnghamLattafa
Cena za ml
3ml: 3,27 €/ml · 10ml: 3,07 €/ml · 30ml: 3,10 €/ml
0,20 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Goddess
  • Na stronie porównawczej Parfumo 301 z 324 głosujących członków uznaje Angham i Goddess za podobne Goddess vs Angham (Parfumo comparison)
  • Członkowie forum serwisu Parfumo, którzy mają oba zapachy, uważają je za bardzo zbliżone; Angham ma mniej lawendy i więcej wanilii, a jeden z członków uważa, że nosi się go bardziej zwiewnie Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  • Fragrantica wymienia imbir, lawendę, kakao i wanilię, które pojawiają się także w Goddess, a ponadto mandarynkę, różowy pieprz, jaśmin, pralinkę, piżmo i ambrę Angham by Lattafa (Fragrantica)
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 28 września 2026
  • Goddess kosztuje mniej przy zakupie: 9,81 € wobec 19,50 €.
  • Angham daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Goddess ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej19,62 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml30,65 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml93,00 €Zostaje 24ml
  • Angham od Lattafa: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026, bez dostawy19,50 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu Angham kosztuje mniej niż odlewki zapachu Goddess: 19,50 € wobec 19,62 €. To inny zapach, nie oryginał.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 9,81 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Goddess kosztują mniej niż Angham: 9,81 € wobec 19,50 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 7 × 10ml + 1 × 3ml za 224,36 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Angham kosztuje mniej niż odlewki zapachu Goddess: 19,50 € wobec 224,36 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Burberry Goddess: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Angham marki LattafaOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Burberry Goddess. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 28 września 2026.

Najlepszy ogólny odpowiednik: Angham

Flakon Angham marki Lattafa
AnghamLattafaNajlepszy ogólnie

Angham marki Lattafa ma wspólne z Goddess kluczowe nuty otwarcia. W wykazie na Fragrantica wymieniono imbir, lawendę, kakao i wanilię — wszystkie cztery znajdziesz także w Goddess. Towarzyszą im mandarynka, różowy pieprz, jaśmin, pralina, piżmo i ambra.

Najważniejsza różnica dotyczy proporcji ziół i słodyczy. Użytkownicy forum Parfumo, którzy znają oba zapachy, uznają je za bardzo zbliżone, choć Angham ma mniej lawendy i więcej wanilii (wątek o zamiennikach Goddess). Jeden z użytkowników uważa też, że Angham jest lżejszy w noszeniu.

Spodoba się osobie, której lawenda w Goddess wydaje się nieco zbyt ziołowa i która wolałaby mocniej wyeksponowaną wanilię. Podstawa: wskazane źródło.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na stronie porównawczej Parfumo 301 z 324 głosujących członków uznaje Angham i Goddess za podobne Goddess vs Angham (Parfumo comparison)
  2. Członkowie forum serwisu Parfumo, którzy mają oba zapachy, uważają je za bardzo zbliżone; Angham ma mniej lawendy i więcej wanilii, a jeden z członków uważa, że nosi się go bardziej zwiewnie Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  3. Fragrantica wymienia imbir, lawendę, kakao i wanilię, które pojawiają się także w Goddess, a ponadto mandarynkę, różowy pieprz, jaśmin, pralinkę, piżmo i ambrę Angham by Lattafa (Fragrantica)

Słodsza odsłona: Noblesse Royale

Flakon Noblesse Royale marki Câline
Noblesse RoyaleCâlineSłodsza wersja

Według strony porównującej oba zapachy w serwisie Parfumo Noblesse Royale marki Câline i Goddess mają w wykazie nut wanilię, absolut wanilii, lawendę, imbir i kakao.

Największa różnica dotyczy słodyczy i tego, jak wybrzmiewają ziołowe nuty. Autor najpopularniejszego tekstu na stronie Noblesse Royale w Parfumo dostrzega podobieństwo, ale uważa Noblesse Royale za słodsze i łagodniejsze; lawenda, imbir i kakao są wyczuwalne tylko na początku. Użytkownik Fragrantica odbiera ten zapach jako lżejszy od oryginału, z akcentem białych kwiatów.

Spodoba się osobie, która bardziej ceni słodką stronę Goddess niż jej ziołowy początek i woli, by zapach pozostał łagodny. Podstawa: wskazane źródło, tekst i strona porównawcza w Parfumo oraz uwaga użytkownika Fragrantica o kwiatach.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Główny tekst członka serwisu Parfumo dostrzega podobieństwo do Goddess, ale uważa Noblesse Royale za słodszy i łagodniejszy; lawenda, imbir i kakao pojawiają się wyłącznie w otwarciu Noblesse Royale, member write-up (Parfumo)
  2. Na stronie porównawczej Parfumo 131 of 138 głosujących członków uważa te dwa zapachy za podobne; w nutach obu wymieniono wanilię, absolut waniliowy, lawendę, imbir i kakao Goddess vs Noblesse Royale (Parfumo comparison)
  3. Członek serwisu Fragrantica uważa, że jest lżejszy od oryginału, z odrobiną białych kwiatów Noblesse Royale by Câline (Fragrantica)

Świeższa odsłona: Athena

Flakon Athena marki Maison Alhambra
AthenaMaison AlhambraŚwieższa wersja

W dostępnych nam źródłach Athena marki Maison Alhambra nie ma pełnego wykazu nut, dlatego to porównanie opiera się na opisach użytkowników. Użytkownik Fragrantica nazywa ją zapachem zbliżonym do Goddess, ale nieco świeższym.

Największa różnica dotyczy kakao. Ten sam użytkownik nie wyczuwa w niej kakao, które zaznacza się w końcowej fazie Goddess. Autor tekstu użytkownika w Parfumo idzie dalej i określa oba zapachy raczej jako kuzynów niż rodzeństwo: według niego Athena jest bardziej owocowa i kwiatowa, z mniejszą ilością lawendy.

Spodoba się osobie, która chce poczuć klimat Goddess w jaśniejszej, bardziej owocowej odsłonie, z mniejszą ilością ziołowej lawendy, i może zrezygnować z kakao w końcowej fazie. Podstawa: wskazane źródło.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek serwisu Fragrantica nazywa go bliską alternatywą dla Goddess, nieco świeższą, bez kakao wyczuwalnego w późniejszej fazie zapachu Goddess Athena by Maison Alhambra (Fragrantica)
  2. Na stronie porównawczej Parfumo 60 z 65 głosujących członków uznaje Athena i Goddess za podobne Athena vs Goddess (Parfumo comparison)
  3. Członek serwisu Parfumo nazywa te zapachy raczej kuzynami niż rodzeństwem: Athena jest bardziej owocowa i kwiatowa, z mniejszą ilością lawendy Athena, member write-up (Parfumo)

Najbliższy w końcowej fazie: Her Empire

Flakon Her Empire marki La Rive
Her EmpireLa RiveNajbliżej w bazie

Na stronie porównującej zapachy w serwisie Parfumo Her Empire marki La Rive i Goddess mają w wykazie nut wanilię, absolut wanilii, lawendę, kakao i imbir.

Największa różnica pojawia się w środkowej fazie. Użytkownik Fragrantica uważa, że Her Empire przypomina Goddess na początku i ponownie w późnej części końcowej fazy, ale pomiędzy tymi etapami ma cięższą, syntetyczną fazę. Inny użytkownik na tej samej stronie odbiera Goddess jako okrąglejszy i cieplejszy.

To propozycja dla kogoś, kto ocenia perfumy głównie po tym, jak rozwijają się na finiszu, i akceptuje mniej dopracowany etap po drodze. Podstawa: wskazane źródło, strona Fragrantica i porównanie na Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek serwisu Fragrantica uważa, że zapach jest bliski Goddess na początku i ponownie w późnej fazie, z cięższym, syntetycznym środkiem; inny uważa Goddess za bardziej zaokrąglony i cieplejszy Her Empire by La Rive (Fragrantica)
  2. Na stronie porównawczej Parfumo 17 of 18 głosujących członków uważa te dwa zapachy za podobne; w nutach obu wymieniono wanilię, absolut waniliowy, lawendę, kakao i imbir Goddess vs Her Empire (Parfumo comparison)

Łagodniejsza wersja: Linen Vanilla

Flakon Linen Vanilla marki Mango
Linen VanillaMangoŁagodniejsza wersja

W opisie Linen Vanilla marki Mango na Fragrantica wymieniono lawendę i bergamotkę, następnie czekoladę i białe kwiaty, a na końcu wanilię i drzewo sandałowe — zgodnie z opisem na Fragrantica. Z nutami Goddess łączy je lawenda i wanilia.

Najważniejsza różnica to mniej ziołowy charakter i więcej mlecznej miękkości. Jeden z członków Parfumo uważa, że po ułożeniu zapach staje się podobny do Goddess, ale ma mniej ziołowej lawendy i jest ogólnie lżejszy, a z czasem nabiera mlecznego charakteru. W wątku o alternatywach dla Goddess jeden z użytkowników poleca go jako łagodniejszą, mniej ziołową alternatywę, z nutą białych kwiatów i wyraźniejszą czekoladą w bazie. Opinie na Fragrantica są podzielone: niektórzy członkowie dostrzegają podobieństwo do Goddess, a jedna osoba nie widzi go wcale.

To propozycja dla kogoś, komu Goddess na początku wydaje się zbyt ziołowe i kto szuka łagodniejszej, bardziej kremowej wersji. Podstawa: wskazane źródło, ale warto wziąć pod uwagę także odmienną opinię.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek serwisu Parfumo uważa, że po ułożeniu się zapach staje się podobny do Goddess, ma mniej ziołowej lawendy i jest ogólnie lżejszy, a w ciągu sześciu do ośmiu godzin nabiera mlecznego charakteru Linen Vanilla, member write-up (Parfumo)
  2. Członek forum serwisu Parfumo poleca go jako łagodniejszą, mniej ziołową alternatywę dla Goddess, z odrobiną białych kwiatów i większą ilością czekolady w późniejszej fazie na skórze Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  3. Fragrantica wymienia lawendę i bergamotkę, czekoladę i białe kwiaty, wanilię i drzewo sandałowe; członkowie są podzieleni: niektórzy porównują go do Goddess, a jeden nie dostrzega podobieństwa Linen Vanilla by Mango (Fragrantica)

Wersja premium: Ubud

Flakon Ubud marki FIORE
UbudFIOREPropozycja premium

Ubud marki FIORE jest sprzedawane jako extrait de parfum. Własna strona FIORE przedstawia zapach, stworzony w Grasse, jako interpretację Burberry Goddess.

Najważniejsza różnica dotyczy formatu, a źródła dostarczają mniej informacji. Burberry sprzedaje Goddess jako Eau de Parfum, a Ubud to extrait. Nasze źródła nie podają listy nut Ubud ani porównania użytkownika, więc nie ma podstaw do zestawienia nut obu zapachów punkt po punkcie.

To propozycja dla kogoś, kto woli extrait i nie ma nic przeciwko temu, by oprzeć się na opisie samego producenta. Podstawa: wskazane źródło, ale pochodzi ono od domu perfumeryjnego, który sprzedaje ten zapach, więc podobieństwo należy traktować jako jego deklarację, a nie niezależną opinię.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. FIORE sprzedaje Ubud, extrait de parfum powstały w Grasse, jako własną interpretację Burberry Goddess Ubud (FIORE Parfums)

Oryginalne alternatywy w naszej ofercie

Oryginalne perfumy, które częściowo nawiązują do połączenia lawendy i wanilii — każdy zapach dostępny jako odlewka napełniana z oryginalnego flakonu.

  1. Guerlain

    Mon Guerlain

    Lawenda i bergamotka na tle irysa, jaśminu sambac i róży, z wanilią tahitańską, kumaryną i drzewem sandałowym. Zapach jest bardziej pudrowy i kwiatowy.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Yves Saint Laurent

    Libre Le Parfum

    Imbir, szafran i mandarynka na tle lawendy i kwiatu pomarańczy, z wanilią bourbon, miodem i bobem tonka: cieplejszy, z miodową słodyczą.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Yves Saint Laurent

    Libre

    Lawenda i mandarynka z kwiatem pomarańczy i jaśminem, na tle wanilii z Madagaskaru, piżma i cedru: jaśniejszy i bardziej kwiatowy.

    3ml · 10ml · 30ml

Czego brakuje każdemu klonowi

Źródła wciąż wracają do lawendy. Użytkownicy opisują Angham, Athena i Linen Vanilla jako zapachy z mniejszą ilością lawendy niż Goddess, a w opisie Noblesse Royale pojawia się ona tylko na otwarciu. W przypadku czterech z sześciu omawianych klonów użytkownicy opisują ziołowy akcent Goddess jako osłabiony.

Zwykle zastępuje go słodycz lub łagodniejszy charakter: więcej wanilii w Angham, więcej cukru w Noblesse Royale, więcej mleka i czekolady w Linen Vanilla, więcej owoców i kwiatów w Athena. Zmienia się też rola kakao. Jedna osoba nosząca Athena nie wyczuwa go w bazie, a o Linen Vanilla mówi się, że czekolada jest w nim mocniej wyeksponowana.

Jeśli do Goddess przyciągnęła cię lawendowa nuta, właśnie ją warto najdokładniej sprawdzić na skórze.

Klon we flakonie czy odlewka 10ml oryginału?

W przeliczeniu na ml klony z podanymi cenami w tabeli kosztują znacznie mniej niż oryginał. Porównaj tamte, opatrzone datą wartości z aktualnymi cenami podanymi tutaj. Odlewka Goddess 10ml kosztuje 30,65 €, czyli 3,07 €/ml, a 30ml — 93,00 € (3,10 €/ml). Przy Linen Vanilla w tabeli nie ma ceny, bo nie udało nam się znaleźć ceny katalogowej dla UE. Jeśli Goddess to już sprawdzony ulubieniec i chcesz hojnie się nim spryskiwać każdego dnia, flakon klonu wystarczy na dłużej.

Jeśli liczyć koszt jednej decyzji, wygląda to inaczej. Odlewka Goddess 3ml, czyli około 60 rozpyleń, kosztuje 9,81 €. Noś ją przez tydzień, a przekonasz się, czy wolisz oryginał, klon czy coś innego. Ciekawi cię też wersja unisex? Odlewka Goddess Amber Vanilla 3ml kosztuje 9,81 €, więc możesz porównać oba zapachy. Jeśli chcesz sprawdzić, na jak długo wystarczy każda pojemność, przeczytaj nasz poradnik na jak długo wystarczają perfumy 10ml. Nie znasz jeszcze małych buteleczek? Dowiedz się, czym jest odlewka perfum.

Oryginalne perfumy z tej samej rodziny

Wolisz połączenie lawendy i wanilii od innego domu perfumeryjnego? Trzy oryginalne zapachy mają z nim coś wspólnego.

Mon Guerlain marki Guerlain

Mon Guerlain, wprowadzony na rynek w 2017 roku, otwiera się lawendą i bergamotką, przechodzi w irys, jaśmin wielkolistny i różę, a na koniec układa się w akord wanilii tahitańskiej, kumaryny, drzewa sandałowego, lukrecji, benzoesu i paczuli. To bardziej pudrowa, kwiatowa odsłona tego samego połączenia. W naszym przewodniku po Guerlain znajdziesz ten zapach wśród innych perfum marki.

Libre Le Parfum marki Yves Saint Laurent

Libre Le Parfum z 2022 roku, skomponowany przez Anne Flipo i Carlosa Benaima, łączy imbir w otwarciu z bergamotką, mandarynką i szafranem. Serce tworzą lawenda i kwiat pomarańczy, a bazę — wanilia bourbon, miód, bób tonka i wetiwer. Zapach jest cieplejszy i bardziej miodowy.

Libre marki Yves Saint Laurent

Libre z 2019 roku łączy lawendę z mandarynką, czarną porzeczką i petitgrainem, a następnie kwiat pomarańczy i jaśmin z wanilią madagaskarską, piżmem, cedrem i ambrą szarą. Z tej trójki jest najjaśniejszy i najbardziej kwiatowy.

Jak testować klon

Paski papieru potrafią schlebiać klonom, dlatego oceniaj je na skórze. Jednego dnia noś Goddess, a innego klon — dzięki temu żaden zapach nie wpłynie na twoje wrażenia z drugiego. Porównuj je na tych samych etapach: w otwarciu, w sercu i później, gdy zapach już się ułoży. Ten ostatni etap ma tu znaczenie, bo kilku członków opisuje klony, które różnią się od Goddess dopiero w sercu lub w bazie.

Odlewka oryginału 3ml daje ci tydzień na porównanie Goddess z wybranym klonem. Jeśli wygra oryginał, odlewka 10ml wystarczy na około 200 rozpyleń, czyli tygodnie codziennego noszenia, a 30ml — około 600 rozpyleń — to pojemność, którą warto zachować. Więcej zapachów z wanilią na pierwszym planie znajdziesz w zestawieniach najlepszych perfum waniliowych i najlepszych perfum gourmand.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę kupić Burberry Goddess w odlewce 3ml lub 10ml?
Tak: 10ML oferuje Goddess w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml, napełnianych z oryginalnego flakonu, z wysyłką na terenie UE. Odlewka 3ml wystarcza na około 60 psiknięć, a 10ml — na około 200.
Który zamiennik Burberry Goddess zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu?
Angham by Lattafa to najlepszy wybór w tym zestawieniu. W jego nutach są imbir, lawenda, kakao i wanilia, które pojawiają się także w Goddess. Członkowie forum Parfumo, którzy mają oba zapachy, uważają je za bardzo zbliżone, przy czym Angham ma mniej lawendy i więcej wanilii.
Który odpowiednik Burberry Goddess jest najbliższy na etapie drydownu?
Her Empire by La Rive to wybór pod kątem bazy zapachu. Jeden z członków Fragrantica uważa, że Her Empire jest zbliżony do Goddess na początku i pod koniec noszenia, ale w środkowej fazie jest cięższy i bardziej syntetyczny. Inny odbiera Goddess jako bardziej zaokrąglony i cieplejszy zapach.
Czy Angham jest zbliżony do Burberry Goddess?
To główny wybór w tym zestawieniu: właściciele obu zapachów na forum Parfumo uważają je za bardzo zbliżone. Angham ma mniej lawendy i więcej wanilii, a jeden z członków forum odbiera go jako lżejszy w noszeniu.
Czym różnią się Goddess i Goddess Amber Vanilla?
Goddess otwiera wanilia, lawenda, kakao i imbir, a wanilia pozostaje wyczuwalna przez cały czas. Goddess Amber Vanilla łączy lawendę z syropem klonowym w nutach głowy, a w bazie pojawia się ambra. Klony w tym zestawieniu porównujemy z oryginalnym Goddess.
Czy klony Goddess kosztują mniej za ml niż odlewka?
Cena za ml klonów wycenionych w tabeli porównawczej jest znacznie niższa niż cena oryginału. Odlewka Goddess 10ml kosztuje 30,65 €, a 3ml — 9,81 €, więc możesz ponosić oryginał, zanim wybierzesz flakon klonu.
Jak długo Burberry Goddess utrzyma się na mojej skórze?
To zależy od skóry i pogody, więc nie da się zagwarantować, jak długo zapach będzie wyczuwalny. Najprościej sprawdzić to, nosząc przez tydzień odlewkę 3ml — około 60 psiknięć — i obserwując, jak zapach zachowuje się na twojej skórze.
Które klony fani łączą z Burberry Goddess?
Angham, Noblesse Royale, Athena, Her Empire i Linen Vanilla to klony, które członkowie społeczności perfumeryjnej łączą z Goddess. Każdy z nich różni się od tego zapachu. Wśród oryginalnych perfum Mon Guerlain, Libre i Libre Le Parfum łączy z nim zestawienie lawendy i wanilii.

Źródła

  1. Burberry Goddess Eau de Parfum for Women (Burberry)
  2. Goddess vs Angham (Parfumo comparison)
  3. Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  4. Angham by Lattafa (Fragrantica)
  5. Noblesse Royale, member write-up (Parfumo)
  6. Goddess vs Noblesse Royale (Parfumo comparison)
  7. Athena by Maison Alhambra (Fragrantica)
  8. Athena, member write-up (Parfumo)
  9. Her Empire by La Rive (Fragrantica)
  10. Linen Vanilla, member write-up (Parfumo)
  11. Linen Vanilla by Mango (Fragrantica)
  12. Ubud (FIORE Parfums)

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Goddess, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 28 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Burberry ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki
  • Najlepsze perfumy dla kobiet: 18 propozycji od świeżych po ambrowe

    Najlepsze perfumy dla kobiet to te w stylu, który już lubisz. Oto 18 damskich zapachów pogrupowanych według charakteru i porównanych obok siebie. Podpowiadamy też, jak znaleźć swój zapach, wypróbowując trzy odlewki przed zakupem flakonu.

    13 min czytania

  • Najlepsze perfumy waniliowe według rodzaju wanilii, jaką lubisz

    Wanilia to nie jeden zapach. Porównujemy 17 perfum waniliowych według stylu: likierowego, ambrowego, gourmand, kremowego, pudrowego i świeżego. Są tu propozycje dla kobiet i mężczyzn, które ułatwią ci znalezienie własnej wanilii.

    12 min czytania

  • Najlepsze perfumy gourmand, od karmelu do kawy

    Czternaście perfum gourmand pogrupowanych według słodyczy, na której są zbudowane: karmelu, kawy, pralinek albo owoców i miodu, oraz jak znaleźć swój poziom słodyczy, zanim kupisz flakon.

    10 min czytania

Wszystkie poradniki o perfumach