Burberry Goddess dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Burberry Goddess-illatpár összevetése a jegyek, a megnevezett források és a dátummal ellátott árak alapján. Megmutatjuk azt is, miben térnek el az eredetitől. Előbb magát a Goddesst próbálnád ki? Válaszd 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a Lattafa Angham a legjobb Burberry Goddess-illatpár: a Parfumo fórumának mindkét illatot birtokló tagjai nagyon közelinek találják, kevesebb levendulával és több vaníliával. A lecsengésben a La Rive Her Empire áll a legközelebb hozzá, a Câline Noblesse Royale üvegára pedig a legalacsonyabb a dátummal ellátott táblázatunkban. Inkább az eredetit próbálnád ki? A Goddess 30,65 € egy 10ml-es dekantban a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. AnghamÖsszességében a legjobb Lattafa19,50 € 100ml
  2. Noblesse RoyaleÉdesebb változat Câline5,75 € 60ml
  3. AthenaFrissebb változat Maison Alhambra28,14 € 100ml
  4. Her EmpireA leszáradásban a legközelebbi La Rive5,95 € 90ml
  5. Linen VanillaLágyabb változat MangoNincs uniós ár
  6. UbudPrémium alternatíva FIORE30,00 € 30ml

Inkább az eredetit választanád?

Goddess

BurberryAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,07 €–1,00 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg világoskék háttér előtt: Mon Guerlain, Burberry Goddess és Libre Le Parfum

Milyen illatú a Burberry Goddess?

Burberry Goddess flakon
Az eredetiGoddessBurberry

A Burberry Goddess illatát 2023-ban mutatták be női parfümként. Illatjegyeinek középpontjában egyetlen összetevő áll. A nyitányban a vanília a levendulával, a kakaóval és a gyömbérrel találkozik, így az illat egyszerre édes, gyógynövényes és enyhén fűszeres. A szívjegy egyetlen összetevője a vaníliakaviár. Az alapban ismét vanília jelenik meg, ezúttal abszolút formában. A feltüntetett illatakkordok: vanília, levendula, friss fűszeresség és kakaó. Papíron tehát a Goddess három rétegben mutatja meg a vaníliát, a nyitány karakterét pedig a levendula, a gyömbér és a kakaó adja. A Burberry az Eau de Parfum saját oldalán ír róla.

Ez a felépítés megmagyarázza, miért könnyű és nehéz egyszerre klónt készíteni belőle. A gyógynövényes él akadályozza meg, hogy az illat tisztán desszertesnek hasson; ezt az elemet minden klón másképp kezeli.

Levendula, vanília és kakaó nyersanyagként: illatjegyek ebből: Burberry Burberry Goddess
A képen: levendula, vanília és kakaó, illatjegyek ebből: Burberry Goddess.

Goddess vagy Goddess Amber Vanilla?

A Burberry a Goddess Amber Vanilla változatot is kínálja, amelyet uniszex illatként tartanak számon. Megőrzi a Goddess levenduláját és vaníliáját, de a többi jegyet lecseréli: a nyitányban juharszirup társul a levendulához, az alapjegy pedig ámbra. Az alábbi klónokat mind az eredeti Goddesshez viszonyítjuk, nem ehhez a változathoz, ezért vásárlás előtt nézd meg, melyiket keresed.

A két változat a feltüntetett illatjegyek alapján
VáltozatNyitánySzívjegyAlapjegy
GoddessVanília, levendula, kakaó, gyömbérVaníliakaviárVanília abszolút formában
Goddess Amber VanillaLevendula, juharszirupVanília, valamint vanília abszolút formábanÁmbra

Goddess-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Angham Lattafa
Megnevezett forrás Forrás
19,50 € 100ml
0,20 €/ml
2Édesebb változat Noblesse Royale Câline
Megnevezett forrás Forrás
5,75 € 60ml
0,10 €/ml
3Frissebb változat Athena Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
28,14 € 100ml
0,28 €/ml
4A leszáradásban a legközelebbi Her Empire La Rive
Megnevezett forrás Forrás
5,95 € 90ml
0,07 €/ml
5Lágyabb változat Linen Vanilla Mango
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
6Prémium alternatíva Ubud FIORE
Megnevezett forrás Forrás
30,00 € 30ml
1,00 €/ml

Üvegfotók: lattafa.com, amazon.de, maisonalhambra-usa.com, fragrantica.com, fragrantica.com, fioreparfums.de

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontGoddessBurberryAnghamLattafa
Ár milliliterenként
3ml: 3,27 €/ml · 10ml: 3,07 €/ml · 30ml: 3,10 €/ml
0,20 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Goddess parfümhöz hasonlítunk
  • A Parfumo összehasonlító oldalán a 324 szavazó tag közül 301 hasonlónak találja az Anghamot és a Goddesst. Goddess vs Angham (Parfumo comparison)
  • A Parfumo fórumának mindkettőt birtokló tagjai nagyon közelinek találják a két illatot; az Anghamban kevesebb a levendula és több a vanília, egyik tag pedig szellősebbnek érzi viselés közben Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  • A Fragrantica gyömbért, levendulát, kakaót és vaníliát sorol fel, amelyek a Goddessnél is szerepelnek, továbbá mandarint, rózsaborsot, jázmint, pralinét, pézsmát és ámbrát Angham by Lattafa (Fragrantica)
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Goddess vásárláskor olcsóbb (9,81 €, illetve 19,50 €).
  • Angham több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Goddess illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb19,62 €0ml marad
  • 1 × 10ml30,65 €4ml marad
  • 1 × 30ml93,00 €24ml marad
  • Angham (Lattafa): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül19,50 €94ml marad

Ennyi viselésnél Angham olcsóbb, mint a(z) Goddess dekantjai (19,50 €, illetve 19,62 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 9,81 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Goddess dekantjai olcsóbbak, mint Angham (9,81 €, illetve 19,50 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 7 × 10ml + 1 × 3ml, 224,36 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Angham olcsóbb, mint a(z) Goddess dekantjai (19,50 €, illetve 224,36 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Burberry Goddess alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Lattafa AnghamA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Burberry Goddess. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A legjobb összességében: Angham

Lattafa Angham flakon
AnghamLattafaÖsszességében a legjobb

A Lattafa Angham illata osztozik a Goddess nyitányának fő jegyeiben. A Fragrantica adatlapja gyömbért, levendulát, kakaót és vaníliát sorol fel – mind a négy a Goddess jegyei között is szerepel –, mellettük pedig mandarint, rózsaszín borsot, jázmint, pralinét, pézsmát és ámbrát.

A fő különbség a gyógynövényes és az édes jegyek arányában rejlik. A Goddess Alternativen című Parfumo-beszélgetésben azok a tagok, akik mindkettőt birtokolják, nagyon közelinek találják a két illatot; szerintük az Anghamban kevesebb a levendula és több a vanília. Egyikük viselés közben légiesebbnek is érzi.

Annak lehet jó választás, aki a Goddess levenduláját kissé túl gyógynövényesnek érzi, és valamivel hangsúlyosabb vaníliára vágyik. Alapja: egy névvel megjelölt forrás.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldalán a 324 szavazó tag közül 301 hasonlónak találja az Anghamot és a Goddesst. Goddess vs Angham (Parfumo comparison)
  2. A Parfumo fórumának mindkettőt birtokló tagjai nagyon közelinek találják a két illatot; az Anghamban kevesebb a levendula és több a vanília, egyik tag pedig szellősebbnek érzi viselés közben Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  3. A Fragrantica gyömbért, levendulát, kakaót és vaníliát sorol fel, amelyek a Goddessnél is szerepelnek, továbbá mandarint, rózsaborsot, jázmint, pralinét, pézsmát és ámbrát Angham by Lattafa (Fragrantica)

Édesebb változat: Noblesse Royale

Câline Noblesse Royale flakon
Noblesse RoyaleCâlineÉdesebb változat

A Câline-féle Noblesse Royale és a Goddess leírásában egyaránt szerepel vanília, vaníliaabszolút, levendula, gyömbér és kakaó a Parfumo összehasonlító oldalán.

A fő különbség az édességben és a gyógynövényes jegyek elhelyezkedésében rejlik. A Parfumo oldalán található, legkiemeltebb tagi leírás felismeri a hasonlóságot, de a Noblesse Royale-t édesebbnek és lágyabbnak találja: a levendula, a gyömbér és a kakaó csak a nyitányban érezhető. A Fragrantica egyik tagja az eredetinél könnyedebbnek írja le, némi fehér virággal.

Annak lehet jó választás, aki a Goddess cukros oldalát jobban kedveli a gyógynövényes nyitánynál, és azt szeretné, hogy az illat végig lágy maradjon. Alapja: egy névvel megjelölt forrás, a Parfumo leírása és összehasonlító oldala, valamint egy Fragrantica-tag megjegyzése a virágokról.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo legkiemeltebb tagi írása felismeri a Goddesshez fűződő hasonlóságot, de a Noblesse Royale-t édesebbnek és lágyabbnak találja; levendulát, gyömbért és kakaót csak a nyitányban érez Noblesse Royale, member write-up (Parfumo)
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok közül 138-ból 131 hasonlónak találja a két illatot; mindkettőnél szerepel vanília, vanília abszolút, levendula, gyömbér és kakaó Goddess vs Noblesse Royale (Parfumo comparison)
  3. Egy Fragrantica-tag az eredetinél könnyedebbnek találja, némi fehér virággal Noblesse Royale by Câline (Fragrantica)

Frissebb változat: Athena

Maison Alhambra Athena flakon
AthenaMaison AlhambraFrissebb változat

A Maison Alhambra Athena illatához forrásainkban nem találtunk teljes jegylistát, ezért az összehasonlítás a tagok leírásaira épül. A Fragrantica egyik tagja a Goddess-hez közeli, valamivel frissebb alternatívának nevezi.

A fő különbség a kakaó. Ugyanez a tag nem érzi benne azt a kakaót, amely a Goddess leszáradását meghatározza. Egy Parfumón megjelent tagi leírás még tovább megy, és inkább unokatestvéreknek, mint testvéreknek nevezi a két illatot: szerinte az Athena gyümölcsösebb és virágosabb, kevesebb levendulával.

Annak lehet jó választás, aki a Goddess hangulatát élénkebb, gyümölcsösebb formában, kevesebb gyógynövényes levendulával keresi, és a végén a kakaóról is le tud mondani. Alapja: egy névvel megjelölt forrás.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Fragrantica-tag szerint közeli Goddess-alternatíva, kissé frissebb, és hiányzik belőle a Goddess lecsengésének kakaója Athena by Maison Alhambra (Fragrantica)
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok közül 65-ből 60 hasonlónak találja az Athena és a Goddess illatát Athena vs Goddess (Parfumo comparison)
  3. Egy Parfumo-tag szerint inkább unokatestvérek, mint testvérek: az Athena gyümölcsösebb és virágosabb, kevesebb levendulával Athena, member write-up (Parfumo)

A leszáradásban áll hozzá a legközelebb: Her Empire

La Rive Her Empire flakon
Her EmpireLa RiveA leszáradásban a legközelebbi

A La Rive Her Empire és a Goddess leírásában egyaránt szerepel vanília, vaníliaabszolút, levendula, kakaó és gyömbér a Parfumo összehasonlító oldalán.

A fő különbség a középső szakaszban jelentkezik. A Fragrantica egyik tagja a nyitányban és a leszáradás vége felé közelinek érzi a Goddess-hez, a kettő között viszont nehezebb, szintetikus szakaszt tapasztal. Ugyanezen az oldalon egy másik tag kerekebbnek és melegebbnek találja a Goddess-t.

Annak való, aki főként az illat lecsengése alapján ítél meg egy parfümöt, és elfogadja, ha odáig kevésbé kifinomult szakaszokon vezet az út. Alap: egy megnevezett forrás, a Fragrantica oldala és a Parfumo összehasonlítása.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Fragrantica-tag szerint a nyitányban, majd a késői lecsengésben ismét közel áll a Goddesshez, a középső szakasza viszont nehezebb és szintetikus; egy másik szerint a Goddess kerekebb és melegebb Her Empire by La Rive (Fragrantica)
  2. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok közül 18-ból 17 hasonlónak találja a két illatot; mindkettőnél szerepel vanília, vanília abszolút, levendula, kakaó és gyömbér Goddess vs Her Empire (Parfumo comparison)

Lágyabb változat: Linen Vanilla

Mango Linen Vanilla flakon
Linen VanillaMangoLágyabb változat

A Mango-féle Linen Vanilla jegyei a Fragrantica adatlapja szerint levendulával és bergamottal indulnak, majd csokoládé és fehér virágok következnek, végül vanília és szantálfa zárja a sort. A Goddess jegyei közül a levendula és a vanília közös bennük.

A legfőbb különbség, hogy kevesebb benne a gyógynövényes jegy, és több a tejes tónus. Egy Parfumo-tag szerint lecsengésében a Goddessre kezd hasonlítani, kevésbé gyógynövényes levendulával és összességében könnyedebb karakterrel; viselés közben egyre tejesebbé válik. A Goddess Alternativen témában egy fórumtag lágyabb, kevésbé gyógynövényes alternatívaként ajánlja, némi fehér virággal és hangsúlyosabb csokoládéval a lecsengésben. A Fragrantica tagjainak véleménye megoszlik: néhányan a Goddesshez hasonlítják, egyvalaki viszont egyáltalán nem talál hasonlóságot.

Annak való, aki a Goddess nyitását túl gyógynövényesnek érzi, és szelídebb, krémesebb változatot keres. Alap: egy megnevezett forrás, de érdemes észben tartani az ellenvéleményt is.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Parfumo-tag szerint leülepedve a Goddesshez hasonlóvá válik, kevésbé gyógynövényes levendulával és összességében könnyedebben, hat-nyolc óra alatt egyre tejesebbé válva Linen Vanilla, member write-up (Parfumo)
  2. Egy Parfumo-fórumtag a Goddess lágyabb, kevésbé gyógynövényes alternatívájaként ajánlja, némi fehér virággal és több csokoládéval a lecsengésben Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  3. A Fragrantica levendulát és bergamottot, csokoládét és fehér virágokat, vaníliát és szantálfát sorol fel; a tagok véleménye megoszlik: egyesek a Goddesshez hasonlítják, egyvalaki pedig nem talál hasonlóságot Linen Vanilla by Mango (Fragrantica)

Prémium alternatíva: Ubud

FIORE Ubud flakon
UbudFIOREPrémium alternatíva

A FIORE Ubud extrait de parfumként kerül forgalomba. A FIORE saját oldala a Grasse-ban készült illatot a Burberry Goddess saját értelmezéseként mutatja be.

A legfőbb különbség a koncentráció, és az, hogy kevesebb információ támasztja alá a hasonlóságot. A Burberry Eau de Parfumként árulja a Goddesst, míg az Ubud extrait. Forrásaink nem közölnek jegylistát az Ubudhoz, és tagi összehasonlítást sem találtunk, így nincs mihez mérni a Goddess jegyeit sorról sorra.

Annak való, aki az extrait-kat kedveli, és megbízik a készítő saját leírásában. Alap: egy megnevezett forrás, de ezt maga az illatot árusító parfümház adja, ezért a hasonlóságot annak állításaként kezeld, ne független véleményként.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A FIORE a Grasse-ban készült Ubud extrait de parfumöt a Burberry Goddess saját értelmezéseként árulja Ubud (FIORE Parfums)

Kínálatunk eredeti alternatívái

Eredeti parfümök, amelyekben a levendula és a vanília jegyei részben közösek; mindegyik az eredeti üvegből töltött dekantként kapható.

  1. Guerlain

    Mon Guerlain

    Levendula és bergamott írisz, sambac jázmin és rózsa fölött, tahiti vaníliával, kumarinnal és szantálfával: púderesebb és virágosabb illat.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Yves Saint Laurent

    Libre Le Parfum

    Gyömbér, sáfrány és mandarin levendula és narancsvirág fölött, bourbon vaníliával, mézzel és tonkababbal: melegebb, mézesebb hatású.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Yves Saint Laurent

    Libre

    Levendula és mandarin narancsvirággal és jázminnal, madagaszkári vanília, pézsma és cédrus fölött: élénkebb, virágosabb hatású.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit minden klón eltéveszt

A források újra és újra a levendulánál kötnek ki. A tagok szerint az Anghamban, az Athenában és a Linen Vanillában kevesebb a levendula, mint a Goddessben, a Noblesse Royale-ról szóló írás pedig csak a nyitásban említi. Az itt szereplő hat klónból négynél a tagok úgy írják le, hogy a Goddess gyógynövényes vonala visszafogottabb.

A helyét többnyire édesség vagy lágyság veszi át: több vanília az Anghamban, több cukor a Noblesse Royale-ban, több tej és csokoládé a Linen Vanillában, több gyümölcs és virág az Athenában. A kakaó szerepe is változik. Az Athenát viselők egyike hiányolja a lecsengésből, míg a Linen Vanillában állítólag hangsúlyosabb a csokoládé.

Ha a Goddess levendulás éle fogott meg, ezt érdemes a legfigyelmesebben ellenőrizned a bőrödön.

Klónüveg vagy 10ml-es dekant az eredetiből?

Milliliterenként a táblázatban szereplő, árral ellátott klónok jóval az eredeti ára alatt maradnak, ezért vesd össze az ottani, dátummal ellátott árakat az itt látható aktuálisakkal. A Goddess 10ml-es dekantja 30,65 €, vagyis 3,07 €/ml, a 30ml-es pedig 93,00 € (3,10 €/ml). A Linen Vanilla mellett nincs ár a táblázatban, mert nem találtunk hozzá uniós listaárat. Ha már biztosan szereted a Goddesst, és mindennap bőségesen fújnál belőle, egy klón teljes üvege tovább kitart.

Döntésenként mást mutat. A Goddess 3ml-es kiszerelése körülbelül 60 fújásra elég, és 9,81 €. Viseld egy hétig, és kiderül, hogy az eredetit, egy klónt vagy valami mást választanál. Az uniszex változat is érdekel? A Goddess Amber Vanilla 3ml-es kiszerelése 9,81 €, így egymás mellett is összevetheted őket. Ha arra vagy kíváncsi, meddig elég az egyes méret, olvasd el az útmutatónkat arról, meddig tart ki egy 10ml-es parfüm. Újak neked a kis üvegek? Itt olvashatsz arról, mi az a parfümdekant.

Eredeti parfümök hasonló illatvilággal

Másik parfümháztól keresed a levendula és vanília párosát? Három eredeti parfümben is részben visszaköszön.

Mon Guerlain by Guerlain

A Mon Guerlain 2017-ben jelent meg. Levendulával és bergamottal nyit, majd írisz, jázmin sambac és rózsa következik, végül tahiti vanília, kumarin, szantálfa, édesgyökér, benzoin és pacsuli zárja. Ugyanezt a párosítást púderesebb, virágosabb irányból közelíti meg. A Guerlainről szóló útmutatónkban a márka többi illata mellett is megtalálod.

Libre Le Parfum by Yves Saint Laurent

A 2022-ben megjelent Libre Le Parfum Anne Flipo és Carlos Benaim nevéhez fűződik. Nyitányában ugyanúgy ott a gyömbér, bergamottal, mandarinnal és sáfránnyal. A szívillatot levendula és narancsvirág adja, alattuk bourbon vanília, méz, tonkabab és vetiver. Melegebb, mézesebb hatású.

Libre by Yves Saint Laurent

A 2019-es Libre a levendulát mandarinnal, feketeribizlivel és keserűnarancslevéllel párosítja, majd narancsvirág és jázmin következik. Az alapban madagaszkári vanília, pézsma, cédrus és ámbra található. A három közül ez a legélénkebb és legvirágosabb.

Így próbáld ki a klónt

A papírcsíkon egy klón előnyösebbnek tűnhet, ezért inkább a bőrödön ítéld meg. Egyik nap a Goddess legyen rajtad, másik nap a klón, így egyik illat sem befolyásolja a másikról alkotott benyomásodat. Azonos szakaszokban hasonlítsd össze őket: a nyitányban, a szívillatban, majd később, amikor már leülepedett. Ez az utolsó szakasz itt különösen fontos, mert több tag is arról ír, hogy egyes klónok csak a középső vagy a késői szakaszban térnek el a Goddesstől.

Az eredeti 3ml-es kiszerelése egy hetet ad arra, hogy a Goddesst összevesd azzal a klónnal, amelyen gondolkodsz. Ha az eredeti nyer, a 10ml-es dekant körülbelül 200 fújásra elég, így hetekig használhatod naponta; a körülbelül 600 fújásra elegendő 30ml-es kiszerelést pedig már érdemes megtartani. További vaníliaközpontú illatokért nézd meg a legjobb vaníliás parfümöket és a legjobb gourmand parfümöket.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kapható a Burberry Goddess 3ml-es vagy 10ml-es dekantban?
Igen: a 10ML Goddess dekantot kínál 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es méretben, az eredeti üvegből töltve, és az EU egész területére szállít. A 3ml körülbelül 60, a 10ml pedig nagyjából 200 fújásra elég.
Melyik Burberry Goddess-dupe áll a rangsorunk élén?
Ebben az útmutatóban összességében az Angham by Lattafa a legjobb választás. A Goddesshez hasonlóan gyömbért, levendulát, kakaót és vaníliát sorol fel, a mindkettőt birtokló Parfumo-fórumtagok pedig nagyon közelinek érzik őket, bár az Anghamban kevesebb a levendula és több a vanília.
Melyik Burberry Goddess dupe áll a legközelebb az illat lecsengésében?
A Her Empire by La Rive a választás, ha a lecsengés számít. Egy Fragrantica-tag szerint nyitáskor és később, a viselés során ismét közel áll a Goddesshez, a középső szakasza viszont nehezebb és szintetikusabb. Egy másik tag kerekebbnek és melegebbnek érzi a Goddesst.
Mennyire áll közel az Angham a Burberry Goddess illatához?
Az útmutató élén áll: a Parfumo-fórumon a tulajdonosok nagyon közelinek érzik a két illatot. Kevesebb levendulára és több vaníliára számíts; az egyik tag szerint viselés közben légiesebb.
Mi a különbség a Goddess és a Goddess Amber Vanilla között?
A Goddess vaníliával, levendulával, kakaóval és gyömbérrel nyit, majd végig a vanília marad a középpontban. A Goddess Amber Vanilla a levendulát juharsziruppal párosítja a nyitányban, a végén pedig ámbrával zár. Az útmutatóban szereplő klónokat az eredeti Goddesshez hasonlítjuk.
A Goddess klónjai kevesebbe kerülnek milliliterenként, mint egy dekant?
Az összehasonlító táblázatban szereplő, árral feltüntetett klónok milliliterenként jóval olcsóbbak az eredetinél. A Goddess 10ml-es dekantja 30,65 €, a 3ml-es pedig 9,81 €, így előbb az eredetit is viselheted, mielőtt egy klón teljes üvege mellett döntenél.
Meddig tart a Burberry Goddess a bőrömön?
Ez a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért nem lehet pontos időtartamot ígérni. A legegyszerűbb, ha egy héten át viselsz egy 3ml-es dekantot, ami körülbelül 60 fújásra elég, és megnézed, hogyan viselkedik rajtad.
Melyik klónokat kapcsolják össze a rajongók a Burberry Goddess-szel?
Az Angham, a Noblesse Royale, az Athena, a Her Empire és a Linen Vanilla olyan klónok, amelyeket az illatközösség tagjai a Goddesshez kötnek, mindegyiket a maga különbségeivel. Az eredeti parfümök közül a Mon Guerlain, a Libre és a Libre Le Parfum osztozik vele a levendula és a vanília párosításában.

Források

  1. Burberry Goddess Eau de Parfum for Women (Burberry)
  2. Goddess vs Angham (Parfumo comparison)
  3. Goddess Alternativen (Parfumo forum)
  4. Angham by Lattafa (Fragrantica)
  5. Noblesse Royale, member write-up (Parfumo)
  6. Goddess vs Noblesse Royale (Parfumo comparison)
  7. Athena by Maison Alhambra (Fragrantica)
  8. Athena, member write-up (Parfumo)
  9. Her Empire by La Rive (Fragrantica)
  10. Linen Vanilla, member write-up (Parfumo)
  11. Linen Vanilla by Mango (Fragrantica)
  12. Ubud (FIORE Parfums)

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Goddess illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Burberry márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat
  • A legjobb női parfümök: 18 illat a frisstől az ámbrásig

    A legjobb női parfüm az, amelyiknek a stílusa közel áll hozzád. 18 női parfüm stílusok szerint csoportosítva, egymás mellett összehasonlítva, és egy háromdekantos módszer, amellyel még a teljes üveg megvásárlása előtt megtalálhatod a neked valót.

    13 perces olvasmány

  • A legjobb vaníliás parfümök aszerint, milyen vaníliát szeretsz

    A vanília nem egyféle illat. Tizenhét vaníliás parfüm különböző stílusok szerint csoportosítva: likőrös, ámbrás, gourmand, krémes, púderes és friss illatok. Egymás mellett hasonlítjuk össze őket, férfiaknak és nőknek szóló ajánlatokkal, hogy megtaláld a hozzád illőt.

    13 perces olvasmány

  • A legjobb gourmand parfümök, a karameltől a kávéig

    Tizennégy gourmand parfüm az édesség szerint csoportosítva, amelyre épülnek: karamell, kávé, praliné, vagy gyümölcs és méz, és hogyan találd meg a hozzád illő édesség szintet, mielőtt üveget vennél.

    10 perces olvasmány

Összes parfümútmutató