Amouage Guidance dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Sześć zamienników Guidance: ich nuty, wskazane źródło i cena z datą, a także to, co wyróżnia każdy z nich. Możesz też najpierw poznać oryginalne Amouage w odlewce 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Decadent Dream od Maison Alhambra to najlepszy ogólny zamiennik Amouage Guidance: jego opublikowana lista nut prowadzi od gruszki, orzecha laskowego i olibanum po drzewo sandałowe i wanilię. W opisie na Parfumo Lumora od Monkoku została określona jako bardzo zbliżona do Eau de Parfum, choć bez bezpośredniego porównania. Spośród klonów z podaną ceną najniższą ma Mahab od Nusuk. Wolisz oryginał? Guidance kosztuje 47,61 € za odlewkę 10ml w 10ML.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 28 września 2026

Ranking

  1. Decadent DreamNajlepszy ogólnie Maison AlhambraBrak ceny w UE
  2. LumoraNajbliżej w bazie Monkoku29,95 € 50ml
  3. Bayn Al AsrarŚwieższa wersja Paris Corner29,50 € 80ml
  4. Stellar AmberŁagodniejsza wersja ZaraBrak ceny w UE
  5. Musk pour AmberSłodsza wersja Khadlaj57,00 € 100ml
  6. MahabNajniższa cena Nusuk28,75 € 100ml

Wolisz oryginał?

Guidance

AmouageOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,29 €–0,60 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 28 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Impadia od BDK Parfums, Guidance od Amouage i Delina Exclusif od Parfums de Marly

Jak pachnie Guidance?

Flakon Guidance marki Amouage
OryginałGuidanceAmouage

Guidance od Amouage pojawiły się na rynku w 2023 roku i są opisane jako perfumy dla kobiet. W nutach głowy gruszka łączy się z orzechem laskowym i olibanum, tworząc połączenie owoców, orzechowej nuty i żywicy. Serce jest kwiatowe i korzenne: osmantus, róża, szafran i jaśmin wielkolistny. Ciepła, balsamiczna baza składa się z drzewa sandałowego, wanilii, Akigalawood, ambrygris i labdanum. Wśród wymienionych akordów są najpierw drzewne i ambrowe, a dalej owocowe, orzechowe i pudrowe. Amouage podaje własną listę nut na stronie Guidance.

Właśnie to połączenie sprawia, że trudno odtworzyć charakter Guidance. Sama gruszka jest łatwa do uchwycenia; gruszka połączona w jednej kompozycji z orzechem, osmantusem, szafranem i żywicą — już nie.

Gruszka, róża i drewno sandałowe jako surowce: nuty zapachu Guidance marki Amouage
Na zdjęciu: gruszka, róża i drewno sandałowe, nuty zapachu Guidance.

Guidance czy Guidance 46?

W 2024 roku Amouage dodało do oferty Guidance 46, Exceptional Extrait. To osobne perfumy, a nie mocniejsza wersja Guidance: własna kompozycja, bardziej różana i kremowa. W ich sercu pozostają te same cztery nuty: osmantus, róża, szafran i jaśmin wielkolistny. W nutach głowy do gruszki, orzecha laskowego i kadzidła dołączają woda różana, gorzki migdał i różowy pieprz. Niżej ambrette, Georgywood i cypriol łączą się z drzewem sandałowym, Akigalawood, wanilią, ambrygris i labdanum, a na liście akordów pojawiają się róża i oud. Pełne porównanie znajdziesz w artykule Guidance a Guidance 46. Każdy klon w tym przewodniku porównujemy z oryginalnym Guidance; klony powiązane z extrait znajdziesz w naszym zestawieniu zamienników Guidance 46.

Krótkie porównanie obu wersji Guidance
WersjaPremieraCo ją wyróżniaNajbliższy odpowiednik tutaj
Guidance2023Gruszka, orzech laskowy i olibanum na tle osmantusa i szafranuLumora
Guidance 462024Woda różana, gorzki migdał i różowy pieprz w nutach głowy, cypriol i Georgywood niżejŻadne ze źródeł nie wskazuje konkretnego

Alternatywy dla Guidance w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 28 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Decadent Dream Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
2Najbliżej w bazie Lumora Monkoku
Wskazane źródło Źródło
29,95 € 50ml
0,60 €/ml
3Świeższa wersja Bayn Al Asrar Paris Corner
Wskazane źródło Źródło
29,50 € 80ml
0,37 €/ml
4Łagodniejsza wersja Stellar Amber Zara
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
5Słodsza wersja Musk pour Amber Khadlaj
Wskazane źródło Źródło
57,00 € 100ml
0,57 €/ml
6Najniższa cena Mahab Nusuk
Wskazane źródło Źródło
28,75 € 100ml
0,29 €/ml

Zdjęcia flakonów: maisonalhambra-usa.com, fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, khadlaj-perfumes.com, silloria.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaGuidanceAmouageDecadent DreamMaison Alhambra
Cena za ml
3ml: 5,37 €/ml · 10ml: 4,76 €/ml · 30ml: 3,78 €/ml
Nie znaleziono ceny katalogowej w UE
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Nieznana
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Brak ceny katalogowej w UE, sprawdzono: 28 września 2026
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Guidance
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
Brak w sklepach w UE, sprawdzono: 28 września 2026
  • Brak ceny w UE dla Decadent Dream, więc kosztów nie da się porównać.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Guidance ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej32,22 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml47,61 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml113,40 €Zostaje 24ml
  • Lumora od Monkoku: 1 × 50mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026, bez dostawy29,95 €Zostaje 44ml

Przy takim użyciu Lumora kosztuje mniej niż odlewki zapachu Guidance: 29,95 € wobec 32,22 €. To inny zapach, nie oryginał.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 16,11 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Guidance kosztują mniej niż Lumora: 16,11 € wobec 29,95 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 290,52 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Lumora kosztuje mniej niż odlewki zapachu Guidance: 59,90 € wobec 290,52 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Guidance: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Decadent Dream marki Maison AlhambraOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Guidance. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 28 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Decadent Dream

Flakon Decadent Dream marki Maison Alhambra
Decadent DreamMaison AlhambraNajlepszy ogólnie

Decadent Dream od Maison Alhambra zajmuje pierwsze miejsce dzięki liście nut, która wiernie podąża za Guidance. Fragrantica wymienia gruszkę, orzech laskowy i olibanum w nutach głowy, osmantus, jaśmin wielkolistny, różę i szafran w sercu, a drzewo sandałowe, labdanum, ambrygris i wanilię w bazie.

Różnica tkwi w ciężarze zapachu. Użytkownicy Fragrantica, którzy znają Guidance, opisują Decadent Dream jako lżejszy, słodszy i mniej złożony. Na forum Fragrantica jeden z nich podsumowuje go jako lżejszą wersję Guidance, z bardzo podobnymi nutami głowy i bardziej kremową, słodszą bazą.

Sprawdzi się, jeśli podoba ci się konstrukcja Guidance, ale wolisz lżejszą i słodszą wersję, z mniejszą liczbą warstw. Podstawa: wskazane źródło. Na stronie porównawczej Parfumo większość głosujących użytkowników uznaje te zapachy za podobne.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Większość użytkowników, którzy zagłosowali na stronie porównawczej Parfumo, uważa Decadent Dream i Guidance za podobne Decadent Dream vs Guidance, Parfumo comparison
  2. Wymieniono gruszkę, orzech laskowy i olibanum nad osmantusem, jaśminem wielkolistnym, różą i szafranem, na bazie drzewa sandałowego, labdanum, ambry szarej i wanilii; użytkownicy znający Guidance uważają, że zapach jest lżejszy, słodszy i mniej złożony Decadent Dream by Maison Alhambra, Fragrantica
  3. Użytkownik forum nazywa go lżejszą wersją Guidance: nuty głowy są bardzo podobne, baza bardziej kremowa i słodsza, a zapach utrzymuje się krócej Decadent Dream and Guidance, Fragrantica forum

Najbliżej w bazie: Lumora

Flakon Lumora marki Monkoku
LumoraMonkokuNajbliżej w bazie

Lumora marki Monkoku ma na Parfumo najbardziej bezpośredni związek z oryginałem. Strona zapachu w serwisie Parfumo umieszcza Guidance Eau de Parfum na pierwszym miejscu wśród podobnych zapachów. Na stronie porównawczej większość głosujących użytkowników określa te zapachy jako podobne, a ich listy nut mają wspólne gruszkę, orzech laskowy, różę, szafran, wanilię i czystek. Żadne z podanych źródeł nie porównuje obu baz; ten wybór opiera się na tej liście podobnych zapachów i oddanych głosach.

Największa różnica tkwi w bazie: Lumora ma w niej oud, którego nie wymieniono w Guidance. Główny wpis na stronie zapachu w Parfumo określa go jako bardzo zbliżony do Eau de Parfum, a nie do Guidance 46, przyznając zarazem, że nie dokonano bezpośredniego porównania.

Sprawdzi się u kogoś, kto zna pierwsze Guidance, woli je od Guidance 46 i chętnie sięga po oud w bazie. Podstawa: wskazane źródło, czyli lista podobnych zapachów Parfumo, strona porównawcza i wpis jednego użytkownika.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Większość członków serwisu Parfumo, którzy zagłosowali na stronie porównawczej, uważa Lumora i Guidance za podobne; w nutach obu wymieniono gruszkę, orzech laskowy, różę, szafran, wanilię i czystek Lumora vs Guidance, Parfumo comparison
  2. Parfumo wymienia Guidance Eau de Parfum na pierwszym miejscu wśród podobnych zapachów; opis z najwyższej pozycji wskazuje na bardzo duże podobieństwo do Eau de Parfum, a nie do Guidance 46, choć nie opiera się na bezpośrednim porównaniu. Zapach ma też bazę oudową, której Guidance nie wymienia Lumora by Monkoku, Parfumo

Świeższa odsłona: Bayn Al Asrar

Flakon Bayn Al Asrar marki Paris Corner
Bayn Al AsrarParis CornerŚwieższa wersja

Na papierze Bayn Al Asrar marki Paris Corner ma nuty znane z Guidance. Fragrantica wymienia najpierw orzech laskowy, gruszkę i olibanum; potem różę, osmantus, szafran i jaśmin wielkolistny; na końcu wanilię, drzewo sandałowe, labdanum, ambrę szarą i Akigalawood.

Różni się bardziej przewiewnym charakterem i mocniej wyeksponowaną różą. Artykuł redakcyjny na Fragrantica podaje, że często wskazuje się go jako alternatywę dla Guidance w niższej cenie, i opisuje przewiewną, kremową gruszkę z różą, jaśminem i szafranem na suchej bazie z drzewa sandałowego. Jeden z użytkowników, komentując stronę Signature Pearl w serwisie Fragrantica, określa go jako bardzo lekką wersję Guidance, w której mocniej wybrzmiewa róża.

Sprawdzi się u kogoś, kto chce poczuć gruszkę i różę znane z Guidance, ale w bardziej przewiewnym wydaniu. Podstawa: wskazane źródło, artykuł redakcyjny na Fragrantica i porównanie jednego użytkownika.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Redakcja serwisu Fragrantica pisze, że często wspomina się o nim jako o przystępniejszej cenowo alternatywie dla Guidance, i opisuje lekką, kremową gruszkę z różą, jaśminem i szafranem, osadzoną na suchej bazie z drzewa sandałowego Bayn Al Asrar, Fragrantica editorial
  2. Wśród wymienionych nut są orzech laskowy, gruszka i olibanum, róża, osmantus, szafran i jaśmin sambac, a następnie wanilia, drzewo sandałowe, labdanum, ambra szara i Akigalawood — nuty, które wymienia Guidance Bayn Al Asrar by Paris Corner, Fragrantica
  3. Jeden z członków opisuje go jako bardziej różaną, bardzo lekką i letnią wersję Guidance, która szybciej się ulatnia Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica

Łagodniejsza odsłona: Stellar Amber

Flakon Stellar Amber marki Zara
Stellar AmberZaraŁagodniejsza wersja

Stellar Amber od Zara pojawia się tu ze względu na opinie osób, które go nosiły, a nie listę nut. Na stronie porównawczej Parfumo większość głosujących członków uznaje go za podobny do Guidance. Żadne z naszych źródeł nie podaje jego nut, dlatego w tej części trzymamy się opisów osób, które go nosiły.

Najważniejsza różnica to głębia. Członkowie strony Stellar Amber w serwisie Fragrantica, którzy nosili oba zapachy, opisują Stellar Amber jako lżejszy, bardziej owocowy i mniej pudrowy, a Guidance jako głębszy, bardziej drzewny i orzechowy. Kilka osób dodaje, że bywa dostępny tylko od czasu do czasu; w tabeli nie ma jego ceny katalogowej w UE.

To propozycja dla osób, którym Guidance wydaje się zbyt pudrowy lub orzechowy i które szukają czegoś lżejszego, bardziej owocowego. Podstawa: wskazane źródło, strona porównawcza Parfumo i komentarze osób noszących zapach na Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Większość członków serwisu Parfumo, którzy zagłosowali na stronie porównawczej, uważa Stellar Amber i Guidance za podobne Stellar Amber vs Guidance, Parfumo comparison
  2. Osoby, które nosiły oba zapachy, uważają, że ten jest lżejszy, bardziej owocowy i mniej pudrowy, a Guidance — głębszy, bardziej drzewny i orzechowy; kilka osób pisze, że bywa dostępny tylko okresowo Stellar Amber by Zara, Fragrantica

Słodsza odsłona: Musk pour Amber

Flakon Musk pour Amber marki Khadlaj
Musk pour AmberKhadlajSłodsza wersja

Musk pour Amber od Khadlaj na papierze odtwarza wiele elementów kompozycji Guidance. Wpis w serwisie Fragrantica wymienia kadzidło, gruszkę i bergamotkę; orzech laskowy, różę i jaśmin sambac; a na koniec wanilię i cedr. Na stronie porównawczej Parfumo ponad połowa głosujących członków uznaje te zapachy za podobne.

Różnica tkwi w przyprawach. Członek Parfumo, który porównywał alternatywy dla Guidance, odczuwa brak przyprawowego charakteru Guidance i odbiera Musk pour Amber jako słodszy: gruszka i kadzidło, krem z orzechów laskowych, jaśmin, czyste piżmo i wanilia. Jeśli spojrzeć wyłącznie na listy nut, brakuje szafranu i osmantusa, a cedr zajmuje miejsce drzewa sandałowego.

To propozycja dla osób, które lubią gruszkę i orzech laskowy w Guidance, ale wolą mniej przypraw i więcej słodyczy. Podstawa: wskazane źródło, tekst jednego członka i strona porównawcza Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek, który porównywał alternatywy dla Guidance, uważa, że brakuje mu przyprawowego charakteru Guidance, a sam zapach skręca w słodszą stronę: gruszka i kadzidło, krem z orzechów laskowych, jaśmin, czyste piżmo i wanilia Musk pour Amber member write-up, Parfumo
  2. Ponad połowa członków serwisu Parfumo, którzy zagłosowali na stronie porównawczej, uważa te dwa zapachy za podobne Musk pour Amber vs Guidance, Parfumo comparison
  3. Wśród wymienionych nut są olibanum, gruszka i bergamotka, orzech laskowy, róża i jaśmin wielkolistny, a następnie wanilia i drewno cedrowe Musk Pour Amber by Khadlaj, Fragrantica

Najniższa cena: Mahab

Flakon Mahab marki Nusuk
MahabNusukNajniższa cena

Spośród klonów z ceną podaną w tabeli Mahab od Nusuk kosztuje najmniej zarówno za flakon, jak i w przeliczeniu na ml. Większość głosujących członków na stronie porównawczej Parfumo uznaje Mahab i Guidance za podobne, a podane tam nuty obu zapachów to kadzidło, osmantus, róża i drzewo sandałowe.

Różnicę stanowi koper włoski. Jeden z członków, który wypróbował kilka alternatyw dla Guidance i napisał o tym na stronie Signature Pearl w serwisie Fragrantica, uznał koper włoski w Mahab za wyraźny i nie przypadł mu on do gustu. To pojedyncza opinia, ale na liście nut Guidance nie ma kopru włoskiego.

To propozycja dla osób, które chcą wydać jak najmniej na flakon i nie przeszkadza im koper włoski. Podstawa: wskazane źródło, strona porównawcza Parfumo i opinia jednego członka.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Większość członków serwisu Parfumo, którzy zagłosowali na stronie porównawczej, uważa Mahab i Guidance za podobne; wspólne nuty to kadzidło, osmantus, róża i drzewo sandałowe Mahab vs Guidance, Parfumo comparison
  2. Członek, który wypróbował kilka alternatyw dla Guidance, uznał nutę kopru włoskiego w Mahab za wyraźną i nie przypadła mu ona do gustu Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica

Oryginalne perfumy, które mamy w ofercie

Oryginalne perfumy, które łączy z Guidance gruszka, róża lub żywiczne nuty; każdy zapach jest dostępny jako odlewka z oryginalnego flakonu.

  1. BDK Parfums

    Impadia

    Gruszka, bergamotka i mandarynka nad kwiatem pomarańczy i dwiema różami, na bazie akigalawoodu, drzewa sandałowego i wanilii.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Parfums de Marly

    Delina Exclusif

    Liczi i gruszka na tle róży tureckiej, oudu i kadzidła, z wanilią, ambrą, piżmem i wetiwerem.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Maison Crivelli

    Musc Nurasana

    Bergamotka, kardamon i imbir wokół róży damasceńskiej i kadzidła, na bazie jodły, labdanum, piżma i bobu tonka.

    3ml · 10ml · 30ml

Czym różnią się klony

Gdy zestawić ze sobą wszystkie sześć części, wciąż powraca jedno słowo: lżejszy, często w parze ze słodszym. Osoby noszące Decadent Dream, Bayn Al Asrar i Stellar Amber tak je opisują, a Musk pour Amber określają jako słodszy i mniej przyprawowy. Gdy klon wnosi coś nowego, jest to nuta, której nie ma na liście Guidance: oud w Lumora, koper włoski w Mahab.

Guidance skłania się w przeciwną stronę. W jego kompozycji obok owoców i orzechów są przyprawowy szafran oraz żywice: olibanum i labdanum. Osoby znające oba zapachy opisują Guidance jako głębszy, bardziej drzewny i orzechowy niż Stellar Amber.

Flakon klonu czy oryginalne perfumy w odlewce?

Każdy klon, którego cena pojawia się w tabeli, kosztuje mniej w przeliczeniu na ml niż oryginał w dowolnej pojemności. Decadent Dream i Stellar Amber nie mają tam ceny: w dniu sprawdzenia nie znaleźliśmy dla żadnego z nich ceny katalogowej w UE. Guidance kosztuje 47,61 € za odlewkę 10ml (4,76 €/ml) i 113,40 € za 30ml (3,78 €/ml). Jeśli ten styl zapachu już należy do twoich ulubionych i chcesz się nim rozpylać bez liczenia, flakon klonu zapewni ci więcej mililitrów.

Zakup na próbę to co innego. Za 16,11 € dostajesz 3ml Guidance, czyli około 60 psiknięć, a za 20,61 € — 3ml Guidance 46, jeśli chcesz nosić obie wersje w tym samym tygodniu. Tydzień z oryginałem pokaże ci, do czego klon musi dorównać. Dane dla całego katalogu znajdziesz w naszym indeksie cen za ml.

Oryginalne perfumy z tej samej rodziny

Trzy oryginalne kompozycje innych domów perfumeryjnych łączy z Guidance gruszka lub róża. Impadia od BDK Parfums z 2025 roku łączy gruszkę z bergamotką i mandarynką, przechodzi w afrykański kwiat pomarańczy oraz róże bułgarską i turecką, a na koniec osiada na Akigalawood, drzewie sandałowym i wanilii. Delina Exclusif od Parfums de Marly, wprowadzona na rynek w 2018 roku, otwiera się liczi, gruszką, bergamotką, grejpfrutem i różowym pieprzem, w sercu łączy różę turecką, oud i kadzidło, a bazę tworzą wanilia, ambra, piżmo i wetiwer. Musc Nurasana od Maison Crivelli, extrait de parfum z 2026 roku, umieszcza różę damasceńską i kadzidło między nutami głowy z bergamotki, kardamonu i imbiru a bazą z jodły, labdanum, piżma i bobu tonka. W naszym przewodniku po perfumach różanych znajdziesz więcej o róży.

Jak testować zamiennik

Pasek papierka pokazuje głównie otwarcie, dlatego porównuj klon z oryginałem na skórze. Jednego dnia rozpyl oryginał, a innego klon, w tym samym miejscu. Powąchaj każdy zaraz po aplikacji, a potem ponownie po chwili. Z oceną bazy poczekaj do wieczora. Testowanie w różne dni sprawia, że jeden zapach nie wpływa na pamięć o drugim.

W przypadku Guidance przyjrzyj się przede wszystkim nutom bazy: drzewu sandałowemu, wanilii, ambrze szarej i labdanum. 3ml Guidance wystarczy na cały tydzień porównań. Jeśli wygra Guidance, wybierz odlewkę 10ml, czyli około 200 psiknięć, żeby nosić go codziennie przez kilka tygodni, albo 30ml, około 600 psiknięć, gdy już wiesz, że chcesz mieć go pod ręką. Pierwszy raz z odlewkami? Zacznij od tekstu czym jest odlewka perfum, a potem przeczytaj naszą alternatywę dla zakupu w ciemno.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy Amouage Guidance jest dostępny w mniejszej pojemności, żebym mógł najpierw go wypróbować?
10ML oferuje Guidance w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml, przelewanych z oryginalnego flakonu, z dostawą na terenie całej UE. Odlewka 3ml wystarcza na około 60 rozpyleń, 10ml na około 200, a 30ml na około 600.
Które sześć klonów przewodnik zestawia z Guidance?
Decadent Dream, Lumora, Bayn Al Asrar, Stellar Amber, Musk pour Amber i Mahab to sześć klonów porównanych w tym przewodniku. Każdy różni się od oryginału na swój sposób. Wśród oryginalnych perfum, które mamy w ofercie, Impadia od BDK Parfums łączy nuty gruszki, róży, Akigalawood i drzewa sandałowego, a Delina Exclusif — gruszki, róży i wanilii.
Jeśli kupię jedno dupe Amouage Guidance, które wybrać?
Decadent Dream od Maison Alhambra to najlepszy ogólny wybór w tym przewodniku. W opisie na Fragrantica pojawiają się nuty Guidance: od gruszki, orzecha laskowego i olibanum po drzewo sandałowe, labdanum, ambrę szarą i wanilię. Większość osób, które zagłosowały na stronie porównawczej Parfumo, uważa oba zapachy za podobne. Osoby znające Guidance na Fragrantica opisują go jako lżejszy, słodszy i mniej złożony.
Czy Lumora jest zbliżona do Guidance?
Według źródeł Parfumo jest blisko: Guidance Eau de Parfum zajmuje pierwsze miejsce wśród podobnych zapachów, a większość osób, które zagłosowały na stronie porównawczej, uważa oba za podobne. Główna różnica to baza z oudem, którego nie wymieniono w nutach Guidance. Autor najpopularniejszego wpisu uznał Lumorę za bliższą oryginałowi niż Guidance 46, ale nie porównał ich bezpośrednio.
Od czego zacząć: Guidance czy Guidance 46?
Zacznij od zapachu, z którym porównujesz klony — w tym przewodniku to oryginalne Guidance z 2023 roku. Guidance 46 z 2024 roku dodaje w nutach głowy wodę różaną, gorzki migdał i różowy pieprz, a w bazie ambrette, Georgywood i cypriol. Odlewka 3ml kosztuje 20,61 €.
Jak długo Guidance utrzymuje się na mojej skórze?
Trwałość zależy od skóry i pogody, dlatego żaden przewodnik nie może zagwarantować konkretnego wyniku. Najprościej sprawdzić to, nosząc przez tydzień na własnej skórze odlewkę 3ml, która wystarcza na około 60 rozpyleń.
Czy klony Guidance są tańsze w przeliczeniu na ml niż odlewka oryginału?
Każdy klon z ceną podaną w naszej tabeli porównawczej kosztuje mniej w przeliczeniu na ml niż oryginał. Odlewka Guidance 10ml kosztuje 47,61 €, a 3ml — 16,11 €. Możesz więc ponosić oryginalne perfumy, zanim zdecydujesz, czy flakon klonu jest wart zakupu.

Źródła

  1. Guidance, Amouage
  2. Decadent Dream vs Guidance, Parfumo comparison
  3. Decadent Dream by Maison Alhambra, Fragrantica
  4. Decadent Dream and Guidance, Fragrantica forum
  5. Lumora by Monkoku, Parfumo
  6. Bayn Al Asrar, Fragrantica editorial
  7. Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica
  8. Stellar Amber vs Guidance, Parfumo comparison
  9. Stellar Amber by Zara, Fragrantica
  10. Musk pour Amber member write-up, Parfumo
  11. Musk pour Amber vs Guidance, Parfumo comparison
  12. Mahab vs Guidance, Parfumo comparison

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Guidance, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 28 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Amouage ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach