Amouage Guidance 46 dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Porównujemy sześć zamienników Amouage Guidance 46 pod kątem nut, źródeł i ceny, wskazując, czym każdy różni się od oryginału. Możesz też najpierw ponosić oryginał w odlewce 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszym ogólnym zamiennikiem Amouage Guidance 46 jest Arya Peony Rose marki Al Wataniah, którą serwis Parfumo opisuje jako podobną do tych perfum. Najbliżej oryginału wypada Directive 46 marki Alexandria Fragrances, według jednego z użytkowników Parfumo. Jeśli chcesz wydać jak najmniej, wybierz Mahab marki Nusuk. Wolisz oryginał? Odlewka Guidance 46 o pojemności 10ml kosztuje 59,31 € w 10ML.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 28 września 2026

Ranking

  1. Arya Peony RoseNajlepszy ogólnie Al Wataniah38,80 € 100ml
  2. Directive 46Najbliżej w bazie Alexandria FragrancesBrak ceny w UE
  3. Signature PearlSłodsza wersja Fragrance WorldBrak ceny w UE
  4. Daiman EdenŁagodniejsza wersja ZimayaBrak ceny w UE
  5. MahabNajniższa cena Nusuk28,75 € 100ml
  6. LumoraPropozycja premium Monkoku29,95 € 50ml

Wolisz oryginał?

Guidance 46

AmouageOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,29 €–0,60 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 28 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Purpose 50, Guidance 46 i Impadia

Jak pachnie Guidance 46?

Flakon Guidance 46 marki Amouage
OryginałGuidance 46Amouage

Guidance 46 marki Amouage pojawił się w 2024 roku i jest opisywany jako zapach damski. Na początku wyczuwalne są gruszka, woda różana, orzech laskowy i gorzki migdał. Kadzidło i różowy pieprz nadają owocowym nutom wytrawny, pieprzny charakter. Serce staje się kwiatowe i ciepłe: tworzą je osmantus, róża, szafran i jaśmin wielkolistny. Długa baza opiera się na nutach drzewnych i ambrowych: drzewie sandałowym, akigalawood, Georgywood i cypriolu. Łagodzą je wanilia, ambrette, ambra szara i labdanum. Wśród akordów dominują nuty drzewne, owocowe, kwiatowe i orzechowe, a zapach wieńczą pudrowe i ambrowe tony. Amouage podaje pełną listę nut na swojej stronie Guidance 46.

To właśnie orzechowo-owocowe otwarcie nad bogatą, drzewną bazą musi oddać zamiennik. Łatwo nawiązać do gruszki i orzecha laskowego, ale głębia bazy to już większe wyzwanie.

Róża, drewno sandałowe i gruszka jako surowce: nuty zapachu Guidance 46 marki Amouage
Na zdjęciu: róża, drewno sandałowe i gruszka, nuty zapachu Guidance 46.

Guidance czy Guidance 46?

Amouage oferuje dwa zapachy o tej nazwie. Guidance pojawił się pierwszy, w 2023 roku: na początku gruszka, orzech laskowy i olibanum, w sercu osmantus, róża, szafran i jaśmin wielkolistny, a w bazie drzewo sandałowe, wanilia, akigalawood, ambra szara i labdanum. Guidance 46 pojawił się rok później jako Exceptional Extrait. To nie jest mocniejsza wersja Guidance, lecz osobna, bardziej różana i kremowa kompozycja. Zachowuje ten sam układ, ale wzbogaca zarówno otwarcie, jak i bazę, jak opisano wyżej. W naszym przewodniku Guidance czy Guidance 46 omawiamy oba zapachy. W niektórych przytoczonych niżej tekstach zamiennik jest opisywany jako bliższy „Eau de Parfum” — tak autorzy nazywają wcześniejszy Guidance. Sprawdź więc, do której wersji nawiązuje dany zamiennik. Zamienniki wcześniejszego zapachu znajdziesz w naszym zestawieniu zamienników Guidance.

Guidance i Guidance 46 oraz zamienniki przypisywane im w opisach
PerfumyRokCechy charakterystyczneWspomniane zamienniki
Guidance2023Gruszka, orzech laskowy i olibanum z osmantusem i różą, a następnie drzewo sandałowe i waniliaSignature Pearl i Lumora, według niektórych opisów
Guidance 462024Ten sam układ, pełniejsze otwarcie i głębsza drzewna bazaDirective 46, według jednego z użytkowników

Alternatywy dla Guidance 46 w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 28 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Arya Peony Rose Al Wataniah
Wskazane źródło Źródło
38,80 € 100ml
0,39 €/ml
2Najbliżej w bazie Directive 46 Alexandria Fragrances
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
3Słodsza wersja Signature Pearl Fragrance World
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
4Łagodniejsza wersja Daiman Eden Zimaya
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
5Najniższa cena Mahab Nusuk
Wskazane źródło Źródło
28,75 € 100ml
0,29 €/ml
6Propozycja premium Lumora Monkoku
Wskazane źródło Źródło
29,95 € 50ml
0,60 €/ml

Zdjęcia flakonów: fragrantica.com, alexandriafragrances.com, fragrantica.com, saudi.zimayaperfumes.com, silloria.com, fragrantica.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaGuidance 46AmouageArya Peony RoseAl Wataniah
Cena za ml
3ml: 6,87 €/ml · 10ml: 5,93 €/ml · 30ml: 4,74 €/ml
0,39 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Guidance 46
  • Parfumo wymienia Guidance 46 jako jedyny zapach, do którego jest podobny; jeden z członków dostrzega wyraźne pokrewieństwo między tymi zapachami, choć zauważa też różnice, i poleca go miłośnikom Guidance 46 Arya Peony Rose by Al Wataniah, Parfumo
  • Większość członków serwisu Parfumo, którzy zagłosowali na stronie porównawczej, uważa te dwa zapachy za podobne; wspólne nuty to orzech laskowy, osmantus, róża, szafran, wanilia, ambra szara i drzewo sandałowe Arya Peony Rose vs Guidance 46, Parfumo comparison
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 28 września 2026
  • Guidance 46 kosztuje mniej przy zakupie: 20,61 € wobec 38,80 €.
  • Arya Peony Rose daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Guidance 46 ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej41,22 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml59,31 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml142,20 €Zostaje 24ml
  • Arya Peony Rose od Al Wataniah: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026, bez dostawy38,80 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu Arya Peony Rose kosztuje mniej niż odlewki zapachu Guidance 46: 38,80 € wobec 41,22 €. To inny zapach, nie oryginał.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 20,61 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Guidance 46 kosztują mniej niż Arya Peony Rose: 20,61 € wobec 38,80 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 364,32 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Arya Peony Rose kosztuje mniej niż odlewki zapachu Guidance 46: 38,80 € wobec 364,32 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Guidance 46: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Arya Peony Rose marki Al WataniahOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Guidance 46. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 28 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Arya Peony Rose

Flakon Arya Peony Rose marki Al Wataniah
Arya Peony RoseAl WataniahNajlepszy ogólnie

Arya Peony Rose marki Al Wataniah ma wiele nut wspólnych z oryginałem. Na stronie porównującej oba zapachy serwis Parfumo wymienia jako wspólne orzech laskowy, osmantus, różę, szafran, wanilię, ambrę szarą i drzewo sandałowe. Większość głosujących tam użytkowników uważa te zapachy za podobne.

Główna różnica polega na tym, że to zapach spokrewniony z Guidance 46, ale nie jego odpowiednik. Osoba pisząca na stronie Arya Peony Rose w serwisie Parfumo uważa, że oba zapachy są wyraźnie powiązane, choć nie są takie same. Mimo to poleca Arya Peony Rose osobom, które lubią Guidance 46. Na tej stronie Guidance 46 widnieje jako jedyne perfumy, do których zapach jest podobny.

To propozycja dla osób, które chcą poczuć orzechowo-różany charakter oryginału, z szafranem i drzewem sandałowym, i którym wystarczy podobieństwo w ogólnym klimacie, a nie bliskość na każdym etapie rozwoju zapachu. Podstawa: wskazane źródło, lista podobnych zapachów w serwisie Parfumo i strona z porównaniem.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Parfumo wymienia Guidance 46 jako jedyny zapach, do którego jest podobny; jeden z członków dostrzega wyraźne pokrewieństwo między tymi zapachami, choć zauważa też różnice, i poleca go miłośnikom Guidance 46 Arya Peony Rose by Al Wataniah, Parfumo
  2. Większość członków serwisu Parfumo, którzy zagłosowali na stronie porównawczej, uważa te dwa zapachy za podobne; wspólne nuty to orzech laskowy, osmantus, róża, szafran, wanilia, ambra szara i drzewo sandałowe Arya Peony Rose vs Guidance 46, Parfumo comparison

Najbardziej zbliżony w bazie: Directive 46

Flakon Directive 46 marki Alexandria Fragrances
Directive 46Alexandria FragrancesNajbliżej w bazie

Directive 46 od Alexandria Fragrances nie ma wspólnej listy nut w naszych źródłach; jego rekomendacja opiera się na relacji jednej osoby. Użytkownik Parfumo nosił oba zapachy na przeciwnych nadgarstkach i uznał, że Directive 46 jest niezwykle zbliżony do Guidance 46 — trudno je odróżnić.

Według tej samej osoby główna różnica jest niewielka: to co najwyżej delikatna zmiana słodyczy i głębi bazy. To wrażenie jednej osoby, potraktuj je więc jako mocną wskazówkę, a nie ostateczny werdykt. Strona Directive 46 w serwisie Parfumo podaje jako fakt oparty na źródle, że marka stworzyła ten zapach, wzorując się na Guidance 46.

To propozycja dla osób, które chcą uzyskać możliwie zbliżone wykończenie do oryginału spośród klonów opisanych w tym przewodniku i same ocenić bazę na własnej skórze. Podstawa: wskazane źródło, tekst użytkownika w serwisie Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek, który nosił oba zapachy na przeciwległych nadgarstkach, uznał Directive 46 za wyjątkowo zbliżony do Guidance 46; różnice trudno było wychwycić, a dotyczyły co najwyżej lekkiej różnicy w słodyczy i głębi fazy wysychania Directive 46 member write-up, Parfumo
  2. Parfumo podaje jako fakt poparty źródłem, że zapach inspirowany jest Guidance 46 Directive 46 by Alexandria Fragrances, Parfumo

Słodsza wersja: Signature Pearl

Flakon Signature Pearl marki Fragrance World
Signature PearlFragrance WorldSłodsza wersja

Użytkownicy piszący na stronie Signature Pearl w serwisie Fragrantica opisują Signature Pearl od Fragrance World jako zapach podobny do Guidance 46. Zazwyczaj charakteryzują go, zestawiając z oryginałem.

Główna różnica dotyczy ciężaru i owocowych akordów. Ci sami użytkownicy uważają, że Signature Pearl jest słodszy, gęstszy i intensywniejszy niż Guidance 46. Zamiast gruszki i migdała, które ma oryginał, pojawiają się tu brzoskwinia i kokos. Nie wszyscy łączą go z Guidance 46: niektórzy widzą w nim zapach bliższy wersji Eau de Parfum.

To propozycja dla osób, które lubią oryginał, ale szukają większej słodyczy i wyrazistości, albo wolą wcześniejszą wersję Guidance. Podstawa: wskazane źródło, użytkownicy serwisu Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Użytkownicy uważają, że zapach przypomina Guidance 46, ale jest słodszy, gęstszy i ma mocniejszą projekcję; zamiast gruszki i migdała obecnych w Guidance 46 wyczuwają w nim brzoskwinię i kokos. Niektórzy uznają, że jest bliższy wersji Eau de Parfum Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica

Łagodniejsza wersja: Daiman Eden

Flakon Daiman Eden marki Zimaya
Daiman EdenZimayaŁagodniejsza wersja

Daiman Eden by Zimaya to lżejsza propozycja. Większość osób, które zagłosowały na stronie porównującej oba zapachy w serwisie Parfumo, uważa je za podobne.

Największa różnica? Lekkość. Według jednego z użytkowników Parfumo pierwsze wrażenie to Guidance 46, ale zapach jest wyraźnie lżejszy i bardziej przewiewny. Czuć w nim delikatny szafran, wyraźną różę i pieprz oraz odrobinę kadzidła.

To propozycja dla osób, którym oryginał wydaje się zbyt gęsty i które wolą, by róża i pieprz układały się bliżej skóry i ciszej. Podstawa: wskazane źródło, tekst użytkownika i strona porównawcza w serwisie Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Pierwsze skojarzenie jednego z użytkowników to Guidance 46, ale zapach jest wyraźnie bardziej przewiewny i lżejszy, z delikatnym szafranem, wyraźną różą i pieprzem oraz nutą kadzidła Daiman Eden member write-up, Parfumo
  2. Większość użytkowników, którzy zagłosowali na stronie porównawczej serwisu Parfumo, uważa, że te dwa zapachy są podobne Daiman Eden vs Guidance 46, Parfumo comparison

Najniższa cena: Mahab

Flakon Mahab marki Nusuk
MahabNusukNajniższa cena

Mahab by Nusuk to najtańszy klon z ceną w euro w tabeli porównawczej — zarówno w przeliczeniu na flakon, jak i na ml. Większość osób, które zagłosowały na stronie porównującej Mahab i Guidance 46 w serwisie Parfumo, uważa je za podobne. Wspólne nuty obu zapachów to kadzidło olibanowe, osmantus, róża i drzewo sandałowe.

Największa różnica to koper włoski. Z tej samej strony wynika, że Mahab wzbogaca wspólną kompozycję o koper włoski, czerwone owoce i brzoskwinię. Użytkownik, który wypróbował alternatywy dla Guidance i napisał o nich na Fragrantica, uznał koper włoski w Mahab za wyraźny i nie przypadł mu on do gustu.

To propozycja dla osób, które chcą uzyskać ogólne wrażenie jak najmniejszym kosztem i nie przeszkadza im akcent kopru włoskiego. Podstawa: wskazane źródło, strona porównawcza w serwisie Parfumo oraz odmienna opinia na Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Większość użytkowników, którzy zagłosowali na stronie porównawczej serwisu Parfumo, uważa Mahab i Guidance 46 za podobne; łączą je nuty kadzidła, osmantusa, róży i drzewa sandałowego, a Mahab ma dodatkowo koper włoski, czerwone owoce i brzoskwinię Mahab vs Guidance 46, Parfumo comparison
  2. Użytkownik, który wypróbował alternatywy dla Guidance, uznał, że nuta kopru włoskiego w Mahab jest wyraźna, i nie przypadła mu do gustu Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica

Alternatywa premium: Lumora

Flakon Lumora marki Monkoku
LumoraMonkokuPropozycja premium

Lumora by Monkoku to ekstrakt perfum i zawiera więcej nut otwarcia oryginału niż większość opisanych tu klonów. Na stronie porównującej oba zapachy w serwisie Parfumo widać, że w obu wymieniono gruszkę, orzech laskowy, różę, szafran, wanilię i czystek. Większość głosujących tam osób uważa te zapachy za podobne.

Największa różnica dotyczy tego, do której wersji Guidance nawiązuje Lumora. Wyróżniony tekst na stronie Lumory w serwisie Parfumo określa ją jako bliższą Eau de Parfum niż Guidance 46. Inny użytkownik serwisu nazywa ją najlepszą z kilku posiadanych przez siebie alternatyw dla Guidance.

To propozycja dla osób, które lubią oba zapachy Guidance i szukają klonu o mocy ekstraktu perfum. Podstawa: wskazane źródło, dwie strony w serwisie Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Większość użytkowników, którzy zagłosowali na stronie porównawczej serwisu Parfumo, uważa Lumora i Guidance 46 za podobne; w nutach obu wymieniono gruszkę, orzech laskowy, różę, szafran, wanilię i czystek Lumora vs Guidance 46, Parfumo comparison
  2. Ekstrakt; jeden z użytkowników nazywa go najlepszym z kilku posiadanych przez siebie zapachów alternatywnych dla Guidance, podczas gdy główny tekst o nim sytuuje go bliżej wersji Eau de Parfum niż Guidance 46 Lumora by Monkoku, Parfumo

Oryginalne perfumy, które mamy w ofercie

Oryginalne perfumy, które dzielą z Guidance 46 część jego różanego, szafranowego i drzewnego charakteru; każdy zapach jest dostępny jako odlewka z oryginalnego flakonu.

  1. Amouage

    Purpose 50

    Kadzidło, różowy pieprz, róża, szafran i akigalawood z wetiwerem i zamszem: bardziej wytrawna kompozycja tego samego domu perfumeryjnego.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. BDK Parfums

    Impadia

    Gruszka i dwie róże na akigalawoodzie i drzewie sandałowym, z otwarciem bergamotkowo-mandarynkowym.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Maison Crivelli

    Musc Nurasana

    Róża damasceńska i kadzidło z kardamonem, imbirem, labdanum, piżmem i bobem tonka.

    3ml · 10ml · 30ml

Czego brakuje w klonach

Listy wspólnych nut w naszych źródłach obejmują gruszkę, orzech laskowy, osmantus, różę, szafran, drzewo sandałowe i wanilię. Żadna z nich nie wymienia wody różanej, gorzkiego migdału ani różowego pieprzu z otwarcia Guidance 46, ani akigalawoodu, ambrette, Georgywood i cypriolu z jego bazy. Poza akigalawoodem, który pojawia się też w opisie wcześniejszej wersji Guidance, to właśnie te nuty odróżniają Guidance 46 od poprzedniego Guidance.

Tam, gdzie źródła opisują różnice, zwykle wskazują jeden z trzech kierunków: większą słodycz i owocowość (brzoskwinia, kokos, czerwone owoce), lżejszy charakter albo dodatkową nutę, na przykład koper włoski. Tylko jedna osoba, pisząc o Directive 46, uznała, że zapach jest bardzo podobny i trudno odróżnić go od oryginału na skórze.

Klon w flakonie czy oryginał w mniejszej pojemności?

W przeliczeniu na ml każdy klon z podaną w tabeli ceną wypada taniej niż odlewka oryginału. Odlewka 10ml Guidance 46 kosztuje 59,31 €, czyli 5,93 €/ml za ml, a odlewka 30ml — 142,20 € (4,74 €/ml za ml). Przy Directive 46, Signature Pearl i Daiman Eden w tabeli nie ma ceny: podczas sprawdzania cen nie udało się znaleźć ich ceny katalogowej w UE. Jeśli ten styl już ci odpowiada i zamierzasz nosić go intensywnie każdego dnia, flakon klonu daje więcej perfum za tę samą kwotę.

Przy porównaniu pojedynczego zakupu wygląda to inaczej. Oryginał w pojemności 3ml, czyli około 60 psiknięć, kosztuje 20,61 €; porównaj tę kwotę z cenami flakonów w tabeli. Tydzień noszenia pozwoli ci ocenić, czy wybierasz Guidance 46, klon czy żaden z nich. Ciekawi cię też Eau de Parfum? Odlewka 3ml Guidance kosztuje 16,11 €. Szerszy obraz daje nasz indeks cen za ml, który porównuje ceny wszystkich dostępnych u nas perfum.

Oryginalne perfumy o podobnym charakterze

Trzy oryginalne kompozycje z naszej oferty mają część tych cech. Purpose 50, Extrait de Parfum marki Amouage z 2025 roku, łączy kadzidło, różowy pieprz, różę, drzewo sandałowe, akigalawood, szafran i wanilię. Bergamotka, pimento, papirus, wetiwer i zamsz nadają mu bardziej wytrawny charakter. Impadia marki BDK Parfums, również z 2025 roku, zestawia gruszkę z różą bułgarską i turecką na bazie akigalawood i drzewa sandałowego. Bergamotka, mandarynka i afrykański kwiat pomarańczy rozjaśniają otwarcie. Musc Nurasana marki Maison Crivelli, ekstrakt z 2026 roku, łączy różę, kadzidło i labdanum z kardamonem, imbirem, jodłą, piżmem i bobem tonka. Wszystkie trzy są dostępne w odlewkach, dzięki czemu możesz nosić je przez kilka dni, zanim wybierzesz flakon. Więcej pomysłów znajdziesz w naszym przewodniku po perfumach różanych.

Jak przetestować klon

Oceniaj klon na skórze, nie na blotterze, który pokazuje tylko pierwsze minuty zapachu. Jednego dnia noś oryginał, innego klon. Powąchaj nadgarstek zaraz po aplikacji, ponownie w połowie dnia i jeszcze raz wieczorem, zanim zdecydujesz. Osobne dni sprawią, że jeden zapach nie wpłynie na odbiór drugiego.

Odlewka 3ml Guidance 46 wystarczy na tydzień porównań. Odlewka 10ml, czyli około 200 psiknięć, pozwoli ci nosić zapach przez kilka tygodni, jeśli wybierzesz oryginał. Odlewka 30ml, czyli około 600 psiknięć, to pojemność na dłużej. Kupujesz odlewkę po raz pierwszy? W naszym objaśnieniu czym jest odlewka perfum znajdziesz podstawy, a tekst jak uniknąć zakupu w ciemno wyjaśnia, dlaczego warto zacząć od mniejszej pojemności.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę nosić Guidance 46 przez tydzień, zanim wybiorę dupe?
10ML oferuje Guidance 46 w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml, napełnianych z oryginalnego flakonu, i wysyła je na terenie UE. Odlewka 3ml wystarcza na około 60 rozpyleń, 10ml na około 200, a 30ml na około 600.
Które dupe Guidance 46 zajmuje pierwsze miejsce w tym przewodniku?
Arya Peony Rose marki Al Wataniah to najlepszy ogólny wybór w tym przewodniku. Parfumo wskazuje Guidance 46 jako jedyny zapach, do którego jest podobny, a obie kompozycje łączą orzech laskowy, osmantus, różę, szafran, wanilię, ambrę szarą i drzewo sandałowe, choć jeden z użytkowników uznał je za pokrewne, ale nie za tożsame.
Na ile Directive 46 jest zbliżony do Guidance 46?
Jeden z użytkowników Parfumo, który nosił oba zapachy, uznał Directive 46 za niezwykle zbliżony i trudny do odróżnienia; zauważył co najwyżej niewielkie różnice w słodyczy i głębi nut bazy po wyschnięciu. To pojedyncza relacja, więc przed podjęciem decyzji wypróbuj oba zapachy na własnej skórze.
Wybrać Guidance czy Guidance 46?
Guidance 46 zachowuje gruszkę, orzech laskowy, osmantus i różę z Guidance, a na początku dodaje wodę różaną, gorzki migdał i różowy pieprz; w bazie pojawiają się ambrette, Georgywood i cypriol. W niektórych tekstach Signature Pearl i Lumora są zaliczane do klonów bliższych wcześniejszej wersji Guidance.
Jak wypadają klony Guidance 46 pod względem ceny za ml?
Każdy klon, którego cenę udało nam się ustalić, kosztuje mniej w przeliczeniu na ml niż oryginał. Odlewka Guidance 46 10ml kosztuje 59,31 €, a 3ml — 20,61 €; możesz porównać te kwoty z datowanymi cenami klonów w tabeli porównawczej.
Jakie inne perfumy wymieniono obok Guidance 46?
Arya Peony Rose, Directive 46, Signature Pearl, Daiman Eden, Mahab i Lumora są wymieniane jako podobne w bazach perfum. Wśród oryginalnych perfum Purpose 50 i Impadia mają z Guidance 46 wspólną różę, akigalawood i drzewo sandałowe.
Czy odlewka 3ml pozwoli mi sprawdzić, jak długo Guidance 46 utrzymuje się na mojej skórze?
Trwałość zależy od skóry i pogody, dlatego nie obiecujemy konkretnego czasu noszenia. Odlewka 3ml, czyli około 60 rozpyleń, pozwoli ci nosić zapach przez kilka dni i samodzielnie to ocenić.

Źródła

  1. Guidance 46, Amouage
  2. Arya Peony Rose by Al Wataniah, Parfumo
  3. Arya Peony Rose vs Guidance 46, Parfumo comparison
  4. Directive 46 member write-up, Parfumo
  5. Directive 46 by Alexandria Fragrances, Parfumo
  6. Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica
  7. Daiman Eden member write-up, Parfumo
  8. Daiman Eden vs Guidance 46, Parfumo comparison
  9. Mahab vs Guidance 46, Parfumo comparison
  10. Lumora vs Guidance 46, Parfumo comparison
  11. Lumora by Monkoku, Parfumo

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Guidance 46, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 28 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Amouage ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach