Tom Ford Vanilla Sex dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Tom Ford Vanilla Sex-dupe: miben hasonlítanak az eredetire, és hol térnek el tőle. Vagy előbb próbáld ki az eredetit egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a Maison Alhambra Sensual Vanilla a legjobb Tom Ford Vanilla Sex-dupe: a Fragrantica adatlapja az eredeti mandulás, vaníliás, tonkababos és szantálfás jegyeit sorolja fel. A tagok szerint a Dossier Gourmand Vanilla nagyon hasonló, a Sensual Vanilla ára pedig az általunk beárazott klónok közül a legalacsonyabb. Az eredetire vágysz? A Vanilla Sex 66,51 € egy 10ml-es dekantban a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Sensual VanillaÖsszességében a legjobb Maison Alhambra21,98 € 80ml
  2. Gourmand VanillaA leszáradásban a legközelebbi DossierNincs uniós ár
  3. SehrSötétebb változat Lattafa27,80 € 100ml
  4. Vanilla AuraLágyabb változat PrimarkNincs uniós ár
  5. Intimate With VanillaPrémium alternatíva The Dua BrandNincs uniós ár
  6. Las VegasÉdesebb változat FIORE45,00 € 50ml

Inkább az eredetit választanád?

Vanilla Sex

Tom FordAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,27 €–0,90 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg világoskék háttér előtt: Hypnotic Poison, Vanilla Sex és Italica

Milyen illatú a Vanilla Sex?

Tom Ford Vanilla Sex flakon
Az eredetiVanilla SexTom Ford

A Tom Ford Vanilla Sex illata a Private Blend kollekció része, és 2023-ban jelent meg. Keserűmandulával nyit: ez adja az éles, diós karakterét, majd az illat a vanília és meg nem nevezett virágos jegyek szívébe simul. Az alapban még kétszer visszatér a vanília, az egyik formája az Ultravanil; alattuk tonkabab és szantálfa húzódik. Az illatjegyek között először a vanília, a mandula, az édesség és a diósság tűnik fel, mögöttük gyümölcsös, púderes, virágos, fás és ámbrás jegyekkel. Rétegekben épül fel a vanília, a keserűmandula és a szantálfa pedig gondoskodik róla, hogy ne váljon egysíkúvá. Az összetételt a Tom Ford saját oldala ismerteti.

Ezt a rétegzettséget nehéz visszaadni egy klónnal. A mandulát és a vaníliát könnyű felsorolni; a keserűség, az édesség és a fa egyensúlyát már kevésbé.

Keserűmandula, vanília és tonkabab nyersanyagként: illatjegyek ebből: Tom Ford Vanilla Sex
A képen: keserűmandula, vanília és tonkabab, illatjegyek ebből: Vanilla Sex.

Melyik változatot célozzák a klónok?

A 10ML a Vanilla Sex egy változatát tartja, és az útmutatóban minden klónt ehhez hasonlítunk. Az Intimate With Vanilla nevűt a márkája extrait de parfumként árulja. Ha újak számodra a koncentrációk elnevezései, az eau de parfum, eau de toilette és extrait közötti különbségekről szóló útmutatónk elmagyarázza, mit jelentenek.

Vanilla Sex-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Sensual Vanilla Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
21,98 € 80ml
0,27 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Gourmand Vanilla Dossier
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
3Sötétebb változat Sehr Lattafa
Megnevezett forrás Forrás
27,80 € 100ml
0,28 €/ml
4Lágyabb változat Vanilla Aura Primark
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5Prémium alternatíva Intimate With Vanilla The Dua Brand
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
6Édesebb változat Las Vegas FIORE
Közzétett illatjegyek Forrás
45,00 € 50ml
0,90 €/ml

Üvegfotók: thescentbase.com, dossier.co, lattafa.com, parfumo.com, theduabrand.com, fioreparfums.de

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontVanilla SexTom FordSensual VanillaMaison Alhambra
Ár milliliterenként
3ml: 8,07 €/ml · 10ml: 6,65 €/ml · 30ml: 5,31 €/ml
0,27 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
80ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Vanilla Sex parfümhöz hasonlítunk
  • A Fragrantica először keserűmandulát, majd vaníliát és virágos jegyeket, végül vanília abszolútot, tonkababot és szantálfát sorol fel; a Vanilla Sexet birtokló tagok nagyon közelinek írják le, kissé eltérő nyitánnyal, míg egy tag melegebbnek és fűszeresebbnek érzi, és nem tartja találónak Sensual Vanilla by Maison Alhambra, Fragrantica
  • Egy, az eredetit kedvelő Parfumo-tag megfizethető, a Vanilla Sexhez meglehetősen közeli alternatívának nevezi, a Lattafa Sehrnél is közelebbinek: az első néhány perc kihívást jelent, aztán vanília érkezik keserűmandulával, szantálfával és tonkababbal Sensual Vanilla member write-up, Parfumo
  • Amikor egy Vanilla Sex dupe-ot keresnek, egy fórumbeli tag a Sensual Vanillát említi, a Maison Alhambra változataként Vanilla Sex dupe thread, Fragrantica forum
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Sensual Vanilla vásárláskor olcsóbb (21,98 €, illetve 24,21 €).
  • Sensual Vanilla több parfümöt ad (80ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Vanilla Sex illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb48,42 €0ml marad
  • 1 × 10ml66,51 €4ml marad
  • 1 × 30ml159,30 €24ml marad
  • Sensual Vanilla (Maison Alhambra): 1 × 80mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül21,98 €74ml marad

Ennyi viselésnél Sensual Vanilla olcsóbb, mint a(z) Vanilla Sex dekantjai (21,98 €, illetve 48,42 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 24,21 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél Sensual Vanilla olcsóbb, mint a(z) Vanilla Sex dekantjai (21,98 €, illetve 24,21 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 409,32 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Sensual Vanilla olcsóbb, mint a(z) Vanilla Sex dekantjai (21,98 €, illetve 409,32 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Vanilla Sex alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Maison Alhambra Sensual VanillaA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Vanilla Sex. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Összességében a legjobb: Sensual Vanilla

Maison Alhambra Sensual Vanilla flakon
Sensual VanillaMaison AlhambraÖsszességében a legjobb

A Maison Alhambra Sensual Vanilla illatjegyei szinte a teljes eredeti illatpiramist lefedik. A Fragrantica adatlapja a keserűmandulát adja meg nyitójegyként, a szívben vaníliát és virágos jegyeket, az alapban pedig vanília abszolútot, tonkababot és szantálfát. A felsorolásból csak az Ultravanil hiányzik.

A fő különbség a nyitányban van. Azok a tagok, akiknek megvan a Vanilla Sex, nagyon közelinek írják le a Sensual Vanillát, de szerintük kissé másképp indul. Az eredeti illat egyik kedvelője, egy Parfumo-tag, megfizethető, a Vanilla Sexhez meglehetősen közeli alternatívának tartja, amely közelebb áll hozzá, mint a Lattafa Sehr. Leírása szerint az első néhány perc nehéz, aztán átveszi a főszerepet a vanília, a keserűmandula, a szantálfa és a tonkabab. Nem mindenki ért egyet: a Fragrantica egyik tagja melegebbnek és fűszeresebbnek érzi, és nem tartja hasonlónak.

Annak való, aki szereti a mandulás-vaníliás lecsengést, nagy üvegre vágyik, és kivárja a nehézkes nyitányt. Alap: megnevezett források. A fenti két oldalon kívül a Fragrantica fórumának egyik tagja is a Sensual Vanillát ajánlja, amikor valaki Vanilla Sex-dupe-ot keres, a Maison Alhambra változataként.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica először keserűmandulát, majd vaníliát és virágos jegyeket, végül vanília abszolútot, tonkababot és szantálfát sorol fel; a Vanilla Sexet birtokló tagok nagyon közelinek írják le, kissé eltérő nyitánnyal, míg egy tag melegebbnek és fűszeresebbnek érzi, és nem tartja találónak Sensual Vanilla by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Egy, az eredetit kedvelő Parfumo-tag megfizethető, a Vanilla Sexhez meglehetősen közeli alternatívának nevezi, a Lattafa Sehrnél is közelebbinek: az első néhány perc kihívást jelent, aztán vanília érkezik keserűmandulával, szantálfával és tonkababbal Sensual Vanilla member write-up, Parfumo
  3. Amikor egy Vanilla Sex dupe-ot keresnek, egy fórumbeli tag a Sensual Vanillát említi, a Maison Alhambra változataként Vanilla Sex dupe thread, Fragrantica forum

Lecsengésben a legközelebbi: Gourmand Vanilla

Dossier Gourmand Vanilla flakon
Gourmand VanillaDossierA leszáradásban a legközelebbi

A Dossier-féle Gourmand Vanilla az eredetihez hasonlóan mandulát, vaníliát, tonkababot és szantálfát tartalmaz. A Dossier saját oldala a Tom Ford Vanilla Sexet jelöli meg viszonyítási alapként, fő jegyei között pedig a mandulát, a vaníliát és a szantálfát sorolja fel.

A fő különbség az, hogy mi kerül a mandula és az alap közé. A Fragrantica adatlapja a fejillat mandulája mellé gyömbért tesz, a szívillatba ylang-ylangot, jázmint, kókuszt és narancsot, az alaphoz pedig karamellt ad. Egyik tag szerint nagyon közel áll a Vanilla Sexhez. Egy másik úgy érzi, a Dossier változata valamivel édesebb, és jól összeállított. Több tagnak nem tetszik a csípős nyitány.

Annak lehet jó választás, aki szereti az eredetit, de egy kis extra édességet és teltebb szívillatot is szívesen venne. Alap: megnevezett források. Ugyanebben a Fragrantica-fórumtémában a Vanilla Sexhez keresett dupe-ra érkező első válasz a Dossier változatát nevezi nagyon hasonlónak.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Amikor egy Vanilla Sex dupe-ot keresnek, az első válasz a Dossier változatát nevezi meg, és nagyon hasonlónak mondja Vanilla Sex dupe thread, Fragrantica forum
  2. A Fragrantica mandulát és gyömbért, majd ilang-ilangot, jázmint, kókuszt és narancsot, végül vaníliát, tonkababot, karamellt és szantálfát sorol fel; egy tag nagyon közelinek érzi a Vanilla Sexhez, egy másik szerint a Dossier változata kissé édesebb és jól kevert, többen pedig nem kedvelik az éles nyitányt Gourmand Vanilla by Dossier, Fragrantica
  3. A Dossier azt mondja, hogy a Tom Ford Vanilla Sex ihlette, fő jegyeiként pedig a mandulát, a vaníliát és a szantálfát nevezi meg Gourmand Vanilla, Dossier

Sötétebb változat: Sehr

Lattafa Sehr flakon
SehrLattafaSötétebb változat

A Lattafa-féle Sehr az eredetihez hasonlóan keserűmandulát, vaníliaabszolútot és tonkababot tartalmaz. A Fragrantica adatlapja ezeket fűszeresebb és fásabb jegyek közé helyezi: a mandula mellett fahéj szerepel, a szívillatban akigalawood, pomarose és jázmin, az alapban pedig ámbra.

A fő különbség a körítés. A jegylista alapján a fahéj, az akigalawood és az ámbra az eredeti virágos jegyei és szantálfája helyére kerül, ezért kapott itt a Sehr sötétebb szerepet. Megoszlanak a vélemények. Egy Fragrantica-tag szerint nincs messze a Vanilla Sextől, egy másik viszont egyáltalán nem érzi benne a Vanilla Sexet. Egy Vanilla Sex-tulajdonos a mandulás vaníliákról szóló Fragrantica-fórumtémában a Sehrt ajánlja annak, aki visszafogottabb költségkerettel keres illatot, és az eredetinél kevésbé erősnek találja. A fentebb idézett Parfumo-tag a Sensual Vanillát tartja a kettő közül közelebbinek.

Annak lehet jó választás, aki a mandulát és a vaníliát fűszeres, ámbrás köntösben keresi, és elfogadja, hogy a hasonlóság kevésbé szoros. Alap: megnevezett források, megosztott fogadtatással.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica keserűmandulát és fahéjat, majd akigalawoodot, pomarose-t és jázmint, végül vanília abszolútot, tonkababot és ámbrát sorol fel; egy tag szerint nincs messze a Vanilla Sextől, míg egy másik egyáltalán nem érez benne Vanilla Sexet Sehr by Lattafa Perfumes, Fragrantica
  2. Egy Vanilla Sex-tulajdonos a Sehrt ajánlja a pénztárcabarátabbaknak mandulás-vaníliás választásként; a Vanilla Sexnél kevésbé erőteljes Almondy vanilla thread, Fragrantica forum

Lágyabb változat: Vanilla Aura

Primark Vanilla Aura flakon
Vanilla AuraPrimarkLágyabb változat

A Primark-féle Vanilla Auráról forrásainkban egy részletes beszámoló szerepel, jegylista nem. Egy Parfumo-tag a Tom Ford pultjánál hasonlította össze a Vanilla Sexszel, és úgy találta, hogy a nyitánya ugyanolyan durva, mint az eredetié. Utána púderes, enyhén sós vaníliaillat következett, alig érezhető édességgel.

Ennek a tagnak a fő különbséget a tartósság jelentette: a Vanilla Aura nem maradt meg rajta olyan sokáig, mint az eredeti. Ez egyetlen ember tapasztalata, egyetlen bőrön, ezért kezeld egyéni beszámolóként.

Annak való, aki az eredeti vaníliájának púderes oldalát kevesebb édességgel keresi, és nem bánja, ha újra kell fújnia. Alap: egy megnevezett forrás, az az egyetlen Parfumo-beszámoló.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Parfumo-tag, aki egy Tom Ford-pultnál a Vanilla Sexhez hasonlónak találta, ugyanolyan durva nyitányról számol be, majd púderes, kissé sós vaníliás leszáradásról, kevés édességgel, ami pár órán át tart; az általa említett fő különbség a rövidebb tartósság Vanilla Aura member write-up, Parfumo

Prémium alternatíva: Intimate With Vanilla

The Dua Brand Intimate With Vanilla flakon
Intimate With VanillaThe Dua BrandPrémium alternatíva

A The Dua Brand Intimate With Vanilla illatának közzétett jegyzékében szerepel a legtöbb olyan jegy, amely az eredetiében is megtalálható, az itt bemutatott dupe-ok közül. A Dua saját oldala a Vanilla Sexet nevezi meg viszonyítási alapként, és keserűmandulát, vaníliát, virágos jegyeket, vanília abszolútot, Ultravanilt, tonkababot és szantálfát sorol fel: az eredeti jegyzékének minden elemét. A Fragrantica adatlapja rövidebb listát közöl: keserűmandulát, vaníliát, virágos jegyeket, tonkababot és szantálfát.

A fő különbség a kiszerelés. A Dua extrait de parfumként árulja, és ez a koncentráció emeli a prémium kategóriába. Forrásaink között nincs olyan tulajdonosi beszámoló, amely az eredetivel való viselési tapasztalatot írná le, így az egyezés egyelőre csak papíron áll fenn.

Annak való, aki olyan dupe-ot keres extrait formában, amelynek márkája az eredetiével azonos jegyeket sorol fel. Alap: megnevezett források, a márka oldala és a Fragrantica.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Dua a Vanilla Sexet nevezi meg ihletforrásként, és extrait de parfumként árulja; keserűmandulát, vaníliát, virágos jegyeket, vanília abszolútot, Ultravanilt, tonkababot és szantálfát sorol fel Intimate With Vanilla, The Dua Brand
  2. A Fragrantica keserűmandulát, vaníliát, virágos jegyeket, tonkababot és szantálfát sorol fel; a parfümőr Mahsam Raza (2024) Intimate With Vanilla by The Dua Brand, Fragrantica

Édesebb változat: Las Vegas

FIORE Las Vegas flakon
Las VegasFIOREÉdesebb változat

A FIORE Las Vegas illata egyetlen felsorolt jegyben közös az eredetivel: a vaníliában. A FIORE oldala a Vanilla Sex alternatívájaként mutatja be, és karamellt, majd vaníliát, végül bőrt sorol fel.

A jegyzékek alapján a fő különbség a lista két végén van. A karamell ott szerepel, ahol az eredeti keserűmandulát sorol fel, a bőr pedig ott, ahol az eredetiben tonkabab és szantálfa áll. Azért került az édesebb kategóriába, mert a karamell az első jegy. Forrásaink nem írják le, hogyan viselkedik viselés közben, ezért ez az összevetés kizárólag a jegyzékeken alapul.

Annak való, aki a jegyzék alapján inkább a karamellt választaná a mandula helyett. Alap: kizárólag a közzétett jegyek; ezt lehetséges hasonlóságként kezeld, nem igazolt egyezésként.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: A közzétett illatjegyekből következtetve

  1. A FIORE a Las Vegast a Vanilla Sex alternatívájaként mutatja be, és először karamellt, majd vaníliát, végül bőrt sorol fel; karamellizált vaníliaként, meleg ámbraként és egy kevés bőrként írja le, a karamell pedig ott áll, ahol az eredeti a keserűmandulát sorolja fel Las Vegas, FIORE

Kínálatunk hiteles alternatívái

Eredeti parfümök, amelyekben az illat mandulás-vaníliás karakterének egy része visszaköszön; mindegyik eredeti üvegből töltött dekantként kapható.

  1. Xerjoff

    Italica

    Tej, sáfrány és mandula vaníliával és karamellával, szantálfa, pézsma és cédrus alapokon: tejesebb, mandulás-vaníliás illat.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Dior

    Hypnotic Poison

    Kókusz, szilva és sárgabarack rózsa, jázmin és tubarózsa fölött, majd vanília, mandula, szantálfa és pézsma: gyümölcsösebb és virágosabb.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. By Kilian

    Rolling in Love

    Mandulatej és pézsmamályva, írisz és heliotróp szívjegyekkel, majd tubarózsa, vanília, tonkabab és karamella: lágyabb és virágosabb.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. Louis Vuitton

    Fantasmagory

    Gyömbér mandula és virágos jegyek fölött, vaníliás-bőrös alappal: rövid mandulás-vaníliás jegylista bőrös alapillattal.

    3ml · 10ml · 30ml

Miben marad el minden dupe

A nyitány a gyenge pont. Az itt bemutatott dupe-ok közül háromról író tagok említik, hogy a kezdés nehéz, éles vagy karcos, mielőtt a vanília előtérbe kerül. Az egyikük az eredeti nyitányát is karcosnak találta, így ez részben az illatstílus sajátossága lehet, nem feltétlenül a dupe-é.

A második eltérés a rétegzett vanília. Az eredeti jegyzékében háromféleképpen szerepel a vanília: szívjegyként, abszolút formájában és Ultravanilként. A dupe-ok közül egyetlen márka, a Dua tünteti fel az Ultravanilt. A többiek vagy a vaníliánál és a vanília abszolútnál maradnak, vagy a jegyek egy részét karamellre, ámbrára vagy további virágokra cserélik, ami megváltoztatja a keserű és édes jegyek egyensúlyát.

Az utolsó hiányosság a bizonyíték. Az egyik itt bemutatott dupe-ról egyetlen tag beszámolója szól, egy másiknál pedig csak a jegyzék áll rendelkezésre. Ez korrekt, de kevés. A saját bőrödön hamarabb választ kapsz, mint bármelyik adatlapról.

Dupe üvegben, vagy az eredeti kisebb kiszerelésben?

Milliliterenkénti euróár alapján a beárazott klónok jóval az eredeti alatt vannak. A Gourmand Vanilla, a Vanilla Aura és az Intimate With Vanilla nem szerepel árral a táblázatban: az árak ellenőrzésekor egyikhez sem találtunk eurós listaárat. Az eredeti 10ml-es dekantjáért 66,51 €-t fizetsz (6,65 €/ml), a 30ml-esért pedig 159,30 €-t (5,31 €/ml). Ha tehát már most is a mandulás-vaníliás illatvilág a kedvenced, és gondolkodás nélkül mindennap fújnád, egy klónból nagyobb mennyiségre futja.

Más a helyzet, ha még nem döntöttél. A Vanilla Sex 3ml-es dekantja, ami körülbelül 60 fújásra elég, 24,21 €-ba kerül. Egy hét a saját bőrödön segít eldönteni, hogy az eredetit, valamelyik klónt vagy valami mást választasz. A teljes kínálat milliliterenkénti áraiért nézd meg az árindexünket, a döntéshez pedig olvasd el, hogyan kerüld el a vakvásárlást.

Eredeti parfümök ugyanebből az illatcsaládból

Négy másik parfümház eredeti illata részben hordozza a mandulás-vaníliás gondolatot. A Xerjoff 2016-os Italica illatában először tej, sáfrány és mandula jelenik meg, majd vanília és karamell, végül szantálfa, pézsma és cédrus: ez a változat tejesebb. A Dior 1998-as Hypnotic Poison illatában kókusz, szilva és sárgabarack nyit, majd rózsa, jázmin és tubarózsa következik, az alapban pedig vanília, mandula, szantálfa és pézsma bontakozik ki. A By Kilian 2019-es Rolling in Love illata a mandulatejet és az ambrettát íriszzel és heliotróppal párosítja, tubarózsa, vanília, tonkabab és karamell fölött. A Louis Vuitton 2025-ös Fantasmagory illatának a legrövidebb a jegylistája: gyömbér, majd mandula és virágos jegyek, végül vanília és bőr.

Mind a négy dekantként is kapható, így két vagy három illatot is kipróbálhatsz egy hét alatt, mielőtt választasz. Ha hasonló illatokat keresel, olvasd el az útmutatónkat a legjobb vaníliás parfümökről és a legjobb gourmand parfümökről.

Hogyan tesztelj egy klónt

A papírcsíkok kedveznek a klónoknak, ezért inkább a bőrödön hasonlítsd össze őket. A Vanilla Sexet és a klónt külön napokon próbáld ki, ne fújd fel mindkettőt egyszerre: így az egyik illatról alkotott benyomásod nem mosódik össze a másikéval. Mindkettőt ugyanabban a három időpontban ellenőrizd: pár perccel a fújás után, amikor kibontakozik a szívjegy, majd a nap végén, a leszáradáskor.

Egy hétre elég a Vanilla Sex 3ml-es dekantja. Ha az eredeti nyer, egy 10ml-es dekant körülbelül 200 fújással hetekre elegendő, a 30ml-es, nagyjából 600 fújással, pedig már olyan méret, amit érdemes megtartani. Ha még nem ismered a dekantokat, kezdd azzal, hogy elolvasod, mi az a parfümdekant. A parfümház további illatairól a legjobb Tom Ford parfümökről szóló útmutatónkban olvashatsz, amely a Private Blend kollekciót is bemutatja; a tonkabab illatáról szóló cikkünk pedig elmagyarázza, milyen az egyik alapjegye.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kapható a Tom Ford Vanilla Sex 3ml-es és 10ml-es dekantban?
Igen. A 10ML a Vanilla Sexet 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es dekantként is árulja, az eredeti üvegből töltve. Egy 10ml-es dekant körülbelül 200, egy 3ml-es pedig körülbelül 60 fújásra elég.
Melyik Tom Ford Vanilla Sex-dupe áll a rangsorunk élén?
Az útmutató szerint összességében a Maison Alhambra Sensual Vanilla a legjobb választás. A Fragrantica jegylistája követi az eredeti keserűmandula-, vanília-, tonkabab- és szantálfajegyeit, tulajdonosai pedig nagyon közelinek írják le, kissé eltérő nyitánnyal. Egy tag azonban melegebbnek, fűszeresebbnek és nem egyezőnek találja.
Miért a Sensual Vanilla vezeti ezt a Vanilla Sex útmutatót?
Ebben az útmutatóban ennek van a legtöbb forrása, és a jegylistája szinte az eredeti teljes jegysorát követi, ezért került az élre. A Parfumo egyik tagja meglehetősen közelinek, a Lattafa Sehrnél pedig közelebbinek tartja, de nehéznek találja az első néhány percet; a Fragrantica egyik tagja melegebbnek és fűszeresebbnek érzi.
Közel áll a Dossier Gourmand Vanilla a Vanilla Sexhez?
Egyes tagok szerint igen: a Fragrantica egyik tagja nagyon közelinek találja, egy fórumbejegyzés pedig nagyon hasonlónak nevezi. A jegylistájában gyömbér, ilang-ilang, jázmin, kókusz, narancs és karamella is szerepel; az egyik tag kissé édesebbnek érzi, többen pedig nem kedvelik az éles nyitányát.
Melyik Vanilla Sex-dupe kapható extrait változatban?
A The Dua Brand Intimate With Vanilla parfümjét a márka extrait de parfumként árulja, és az illatjegyek felsorolása az eredeti listájának minden elemét tartalmazza. Forrásaink között nincs tulajdonosi beszámoló arról, hogyan viselkedik viselés közben az eredetihez képest, így az egyezés csak papíron áll fenn.
Milliliterenként hogyan viszonyulnak a Vanilla Sex klónjai az eredetihez?
Milliliterenként a három, euróban árazott klón jóval kevesebbe kerül, mint az eredeti. Az eredeti 10ml-es dekantja 66,51 €, a 3ml-es pedig 24,21 €; így még azelőtt dönthetsz, hogy bármelyik teljes üveget megvennéd.
Melyik klónokat tartják a tagok a Vanilla Sexhez legközelebb állónak?
A Maison Alhambra Sensual Vanilla és a Dossier Gourmand Vanilla azok a klónok, amelyeket a tagok nagyon közelinek vagy nagyon hasonlónak írnak le. Az eredeti parfümök közül a Xerjoff Italica és a Dior Hypnotic Poison mandulás, vaníliás és szantálfás jegyeiben osztozik vele, a By Kilian Rolling in Love pedig a mandulás, vaníliás és tonkababos karakterében.
Meddig tart a Vanilla Sex a bőrömön?
A tartóssága a bőrödtől és az időjárástól függ, ezért nem mondunk rá konkrét időtartamot. A legegyszerűbben úgy derítheted ki, ha néhány napig viselsz egy körülbelül 60 fújásra elég 3ml-es dekantot, mielőtt döntesz.

Források

  1. Vanilla Sex Private Blend Fragrance, Tom Ford Beauty
  2. Sensual Vanilla by Maison Alhambra, Fragrantica
  3. Sensual Vanilla member write-up, Parfumo
  4. Vanilla Sex dupe thread, Fragrantica forum
  5. Gourmand Vanilla by Dossier, Fragrantica
  6. Gourmand Vanilla, Dossier
  7. Sehr by Lattafa Perfumes, Fragrantica
  8. Almondy vanilla thread, Fragrantica forum
  9. Vanilla Aura member write-up, Parfumo
  10. Intimate With Vanilla, The Dua Brand
  11. Intimate With Vanilla by The Dua Brand, Fragrantica
  12. Las Vegas, FIORE

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Vanilla Sex illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Tom Ford márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató