Prada Paradoxe dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Sześć zamienników Prada Paradoxe porównanych pod kątem gruszki, neroli i ambry, które dzielą z oryginałem, i tego, gdzie każdy z nich zbacza. Albo najpierw ponoś oryginał jako odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszy zamiennik Prada Paradoxe w ogólnym rozrachunku to Mon Paradis od Câline, drogeryjny zapach, który otwiera listę „smells similar” Paradoxe w Parfumo. Pink Eclipse od Maison Alhambra wymienia te same nuty poziom po poziomie, ale nosi się lżej, a Charisme od La Rive ma najniższą cenę za ml. Wolisz oryginał? Paradoxe kosztuje w 10ML 24,21 € za odlewkę 10ml.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 27 września 2026

Ranking

  1. Mon ParadisNajlepszy ogólnie Câline5,75 € 60ml
  2. Pink EclipseŁagodniejsza wersja Maison AlhambraBrak ceny w UE
  3. CharismeNajniższa cena La Rive7,95 € 90ml
  4. RaneenSłodsza wersja AsdaafBrak ceny w UE
  5. Nexa MuséeŚwieższa wersja Rue BrocaBrak ceny w UE
  6. Golden RulePropozycja premium Phlur97,00 € 50ml

Wolisz oryginał?

Prada Paradoxe

PradaOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,09 €–1,94 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 27 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Athénaïs, Prada Paradoxe i L'Interdit Eau de Parfum

Jak pachnie Prada Paradoxe?

Flakon Prada Paradoxe marki Prada
OryginałPrada ParadoxePrada

Prada Paradoxe zadebiutował w 2022 roku jako zapach damski. Otwiera się gruszką, mandarynką i bergamotką, soczyście i jasno, a nie ostro. Serce to jego istota: kwiat pomarańczy, dwie odsłony neroli i jaśmin sambac, biały bukiet, który wydaje się czysty i słoneczny, a nie odurzający. W bazie leżą wanilia Bourbon, ambra, białe piżmo i benzoes, miękkie i ciepłe, ale bez zamiany w deser.

Cała sztuka tkwi w równowadze. Jest słodki, ale nie cukierkowy, kwiatowy, ale nie mydlany, a piżmo trzyma go blisko skóry i nadaje mu szlif.

Gruszka, neroli i wanilia jako surowce: nuty zapachu Paradoxe marki Prada
Na zdjęciu: gruszka, neroli i wanilia, nuty zapachu Paradoxe.

Rodzina Paradoxe

Prada sprzedaje dziś kilka zapachów Paradoxe, a niektóre klony pasują do jednego lepiej niż do innego. Paradoxe Intense z 2023 roku dodaje mech do gęstszego jaśminu i więcej wanilii oraz ambry. Paradoxe Virtual Flower z 2024 roku jest lżejszy: bergamotka, jaśmin i neroli na piżmie i ambrecie. Paradoxe Sweet Chemistry z 2026 roku kładzie syrop z czarnej porzeczki i kwiat pomarańczy na wanilii. Zanim kupisz klon, sprawdź, z którym Paradoxe ludzie go porównują.

Rodzina Paradoxe i najbliższy odpowiednik w tym przewodniku
PerfumyPremieraProfil zapachowyNajbliższy wybór w tym zestawieniu
Paradoxe2022Gruszka i neroli na bazie wanilii, ambry i piżmaMon Paradis
Paradoxe Intense2023Intensywniejszy jaśmin, mech, więcej wanilii i ambryNexa Musée
Paradoxe Virtual Flower2024Bergamotka, jaśmin i neroli na bazie piżma i ambrettyBrak
Paradoxe Sweet Chemistry2026Syrop z czarnej porzeczki i kwiat pomarańczy na bazie waniliiBrak

Alternatywy dla Prada Paradoxe w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 27 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Mon Paradis Câline
Wskazane źródło Źródło
5,75 € 60ml
0,10 €/ml
2Łagodniejsza wersja Pink Eclipse Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
3Najniższa cena Charisme La Rive
Wskazane źródło Źródło
7,95 € 90ml
0,09 €/ml
4Słodsza wersja Raneen Asdaaf
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
5Świeższa wersja Nexa Musée Rue Broca
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
6Propozycja premium Golden Rule Phlur
Wskazane źródło Źródło
97,00 € 50ml
1,94 €/ml

Zdjęcia flakonów: fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, cf.com.lb, lyko.com, fragrantica.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaPrada ParadoxePradaMon ParadisCâline
Cena za ml
3ml: 2,67 €/ml · 10ml: 2,42 €/ml · 30ml: 1,92 €/ml
0,10 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 60ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Prada Paradoxe
  • Mon Paradis otwiera listę „zapachów podobnych” na stronie Paradoxe w serwisie Parfumo, gdzie znajduje się też strona porównująca oba zapachy; Parfumo wymienia gruszkę, neroli, brzoskwinię i bergamotkę; kwiat pomarańczy, jaśmin i różę; ambrę, piżmo, wanilię i cedr. Mon Paradis vs Paradoxe (Parfumo comparison)
  • Członek serwisu Parfumo uważa, że podobieństwo jest nie do pomylenia w otwarciu, ale mówi, że ten zapach staje się bardziej owocowy, podczas gdy oryginał nabiera bardziej kwiatowego charakteru, i że ten zapach jest wyraźnie słabszy. Mon Paradis, member write-up (Parfumo)
  • W wątku na forum serwisu Parfumo kilku członków nazywa go bliską alternatywą dla Paradoxe, łagodniejszą i bardziej kremową; inni donoszą, że szybko się ulatnia. Mon Paradis forum thread (Parfumo)
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 27 września 2026
  • Mon Paradis kosztuje mniej przy zakupie: 5,75 € wobec 8,01 €.
  • Mon Paradis daje więcej perfum: 60ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Prada Paradoxe ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej16,02 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml24,21 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml57,60 €Zostaje 24ml
  • Mon Paradis od Câline: 1 × 60mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026, bez dostawy5,75 €Zostaje 54ml

Przy takim użyciu Mon Paradis kosztuje mniej niż odlewki zapachu Prada Paradoxe: 5,75 € wobec 16,02 €. To inny zapach, nie oryginał.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 8,01 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu Mon Paradis kosztuje mniej niż odlewki zapachu Prada Paradoxe: 5,75 € wobec 8,01 €. To inny zapach, nie oryginał.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 147,42 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Mon Paradis kosztuje mniej niż odlewki zapachu Prada Paradoxe: 11,50 € wobec 147,42 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Paradoxe: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Mon Paradis marki CâlineOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Paradoxe. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 27 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Mon Paradis

Flakon Mon Paradis marki Câline
Mon ParadisCâlineNajlepszy ogólnie

Mon Paradis od Câline, sprzedawany w niemieckich drogeriach, prowadzi na liście „smells similar” na stronie Paradoxe w Parfumo. Jego strona porównania w Parfumo wymienia gruszkę, neroli, brzoskwinię i bergamotkę, potem kwiat pomarańczy, jaśmin i różę, a na końcu ambrę, piżmo, wanilię i drzewo cedrowe. Otwarcie z gruszką i neroli, serce z kwiatu pomarańczy i jaśminu oraz baza z ambry, wanilii i piżma są na miejscu.

Główna różnica pojawia się po otwarciu. Użytkownik Parfumo uważa podobieństwo na początku za oczywiste, ale pisze, że Mon Paradis robi się bardziej owocowy, podczas gdy oryginał staje się coraz bardziej kwiatowy, i że nosi się wyraźnie słabiej. W wątku na forum Parfumo kilku użytkowników nazywa go łagodniejszym i bardziej kremowym; profil społeczności dodaje kremowy akcent, którego oryginał nie ma.

Pasuje komuś, kto chce nastroju Paradoxe na co dzień i nie ma nic przeciwko dopsikaniu się w ciągu dnia. Podstawa: wskazane źródło.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Mon Paradis otwiera listę „zapachów podobnych” na stronie Paradoxe w serwisie Parfumo, gdzie znajduje się też strona porównująca oba zapachy; Parfumo wymienia gruszkę, neroli, brzoskwinię i bergamotkę; kwiat pomarańczy, jaśmin i różę; ambrę, piżmo, wanilię i cedr. Mon Paradis vs Paradoxe (Parfumo comparison)
  2. Członek serwisu Parfumo uważa, że podobieństwo jest nie do pomylenia w otwarciu, ale mówi, że ten zapach staje się bardziej owocowy, podczas gdy oryginał nabiera bardziej kwiatowego charakteru, i że ten zapach jest wyraźnie słabszy. Mon Paradis, member write-up (Parfumo)
  3. W wątku na forum serwisu Parfumo kilku członków nazywa go bliską alternatywą dla Paradoxe, łagodniejszą i bardziej kremową; inni donoszą, że szybko się ulatnia. Mon Paradis forum thread (Parfumo)

Łagodniejsza wersja: Pink Eclipse

Flakon Pink Eclipse marki Maison Alhambra
Pink EclipseMaison AlhambraŁagodniejsza wersja

Pink Eclipse od Maison Alhambra to opcja, która według właścicieli nosi się lżej. Parfumo wymienia gruszkę, mandarynkę i bergamotkę, potem neroli, jaśmin i kwiat pomarańczy, a na końcu ambrę, benzoes, piżmo i wanilię. Poziom po poziomie to opublikowana struktura Paradoxe, łącznie z bazą.

Główna różnica to moc. Użytkownik Parfumo uważa go za dość bliski Paradoxe, ale słabszy pod względem intensywności i smugi. Kilku użytkowników na jego stronie w Fragrantica, którzy mają Paradoxe, uważa oba zapachy za bardzo bliskie; inni piszą, że szybko znika albo że w niczym nie przypomina wersji Intense. W Parfumo sklasyfikowało go tylko kilka osób i wychodzi tam po prostu słodki, owocowy i kwiatowy.

Pasuje komuś, kto chce struktury oryginału na papierze w cichszej formie i jest gotów przetestować klon o mieszanym odbiorze. Podstawa: to, co piszą użytkownicy Parfumo i Fragrantica; nuty według Parfumo. Oferta w UE, którą znaleźliśmy, była w dniu sprawdzenia oznaczona jako „wkrótce”, dlatego komórka z ceną jest pusta.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek serwisu Parfumo uważa, że zapach jest inspirowany Paradoxe i dość bliski temu zapachowi, ale ma słabszą intensywność i projekcję. Pink Eclipse, member statement (Parfumo)
  2. Parfumo wymienia gruszkę, mandarynkę i bergamotkę; neroli, jaśmin i kwiat pomarańczy; ambrę, benzoes, piżmo i wanilię, zachowując układ opublikowanej piramidy Paradoxe poziom po poziomie. Pink Eclipse vs Paradoxe (Parfumo comparison)
  3. Kilku członków serwisu Fragrantica, którzy mają Paradoxe, uważa, że bardzo trudno odróżnić te dwa zapachy; inni twierdzą, że szybko się ulatnia albo nie jest bliski wersji Intense. Pink Eclipse by Maison Alhambra (Fragrantica)

Najniższa cena: Charisme

Flakon Charisme marki La Rive
CharismeLa RiveNajniższa cena

Charisme od La Rive, polskiej marki drogeryjnej, ma najniższą cenę za ml w tabeli. Parfumo wymienia gruszkę, bergamotkę i mandarynkę, potem kwiat gorzkiej pomarańczy, jaśmin i kwiat pomarańczy, a na końcu ambrę szarą, benzoes i wanilię. Dzieli z oryginałem gruszkę w głowie, kwiat pomarańczy z jaśminem, a niżej benzoes i wanilię.

Główna różnica to młodość. Użytkownicy na jego stronie w Fragrantica opisują go jako bardziej soczysty i zadziorny niż Paradoxe, a społeczność Parfumo dodaje kremowy akcent. Na jego liście nie ma neroli, czyli nuty, która daje oryginałowi czysty, lekki powiew.

Pasuje komuś, kto chce jasnego, słodkiego kwiatu pomarańczy na luźne dni za jak najmniejsze pieniądze. Podstawa: wskazane źródło.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie serwisu Fragrantica mówią, że zapach przypomina Paradoxe, ale jest bardziej soczysty i zabawniejszy. Charisme by La Rive (Fragrantica)
  2. Parfumo wymienia gruszkę, bergamotkę i mandarynkę; kwiat gorzkiej pomarańczy, jaśmin i kwiat pomarańczy; ambrę szarą, benzoes i wanilię, a społeczność dostrzega w nim kremowy akcent, którego brakuje w profilu oryginału. Charisme vs Paradoxe (Parfumo comparison)

Słodsza wersja: Raneen

Flakon Raneen marki Asdaaf
RaneenAsdaafSłodsza wersja

Raneen od Asdaaf to opcja, w której prowadzą owoce. Parfumo wymienia gruszkę, smoczy owoc i mandarynkę, potem frezję, jaśmin i kwiat pomarańczy, a na końcu ambrę, piżmo, bób tonka i wanilię.

Główna różnica to smoczy owoc i tonka, przez które jest bardziej owocowy i słodszy. Kilku użytkowników Fragrantica, którzy mają Paradoxe, uważa, że bliżej mu do oryginalnej Eau de Parfum niż do wersji Intense; inni w ogóle nie widzą tego porównania.

Pasuje komuś, kto lubi najsłodszą stronę Paradoxe i chce czegoś zadziornego na weekendy. Podstawa: wskazane źródło, przy podzielonych opiniach. W dniu sprawdzenia nie udało nam się potwierdzić dostępnej oferty w UE, dlatego komórka z ceną jest pusta.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Kilku członków serwisu Fragrantica, którzy mają Paradoxe, mówi, że zapach bardziej przypomina Eau de Parfum niż Intense i jest bardziej owocowy, z nutą smoczego owocu; inni nie dostrzegają tego podobieństwa. Raneen by Asdaaf (Fragrantica)
  2. Parfumo wymienia gruszkę, smoczy owoc i mandarynkę; frezję, jaśmin i kwiat pomarańczy; ambrę, piżmo, bób tonka i wanilię. Raneen vs Paradoxe (Parfumo comparison)

Świeższa wersja: Nexa Musée

Flakon Nexa Musée marki Rue Broca
Nexa MuséeRue BrocaŚwieższa wersja

Nexa Musée od Rue Broca to opcja bardziej zielona i rześka. Parfumo wymienia gruszkę, mandarynkę i bergamotkę, potem jaśmin sambac, kwiat pomarańczy i tuberozę, a na końcu piżmo, mech dębowy, wanilię i wetiwer. Otwarcie na liście jest takie jak w oryginale.

Główna różnica leży w bazie: mech dębowy i wetiwer zamiast ambry i benzoesu czynią go suchszym i bardziej zielonym, a tuberoza sprawia, że serce jest kremowsze. Społeczność Parfumo stawia w nim cytrusy wyżej niż w Paradoxe. Na jego stronie w Fragrantica część właścicieli Paradoxe nazywa go bardzo bliskim, inni umieszczają go bliżej Paradoxe Intense albo brakuje im neroli i ambry.

Pasuje komuś, dla kogo Paradoxe jest odrobinę za słodki i kto chce bardziej rześkiego białego bukietu na ciepłe dni. Podstawa: wskazane źródło. Jego oferta w UE była niedostępna, kiedy sprawdzaliśmy ceny.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Kilku członków serwisu Fragrantica, którzy mają Paradoxe, uważa go za bardzo podobny; inni mówią, że jest bliższy Paradoxe Intense, świeższy albo pozbawiony neroli i ambry. Nexa Musée by Rue Broca (Fragrantica)
  2. Parfumo wymienia gruszkę, mandarynkę i bergamotkę; jaśmin sambac, kwiat pomarańczy i tuberozę; piżmo, mech dębowy, wanilię i wetywerię, a społeczność serwisu ocenia nuty cytrusowe i świeże wyżej niż w oryginale. Nexa Musée vs Paradoxe (Parfumo comparison)

Propozycja premium: Golden Rule

Flakon Golden Rule marki Phlur
Golden RulePhlurPropozycja premium

Golden Rule od Phlur nie jest sprzedawany jako klon. To niezależna premiera, którą ludzie często porównują z Paradoxe, a jego strona w Fragrantica łączy oba zapachy. Wymienia gruszkę, mandarynkę i różowy pieprz, potem wodę z kwiatu pomarańczy, jaśmin i mleko kokosowe, a na końcu wanilię, drzewo sandałowe i benzoes.

Główna różnica to kremowość. Mleko kokosowe i drzewo sandałowe zastępują ambrę i białe piżmo, a różowy pieprz dodaje na górze odrobinę iskry. Społeczność Parfumo przypisuje mu ten sam słodki, kwiatowy i owocowy rdzeń co Paradoxe, z dodanym kremowym akcentem.

Pasuje komuś, kto lubi styl Paradoxe, ale chce łagodniejszego, bardziej kremowego zapachu z własnym charakterem, a nie zastępstwa. Podstawa: wskazane źródło.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Strona serwisu Fragrantica podaje Prada Paradoxe do porównania; wymienia gruszkę, mandarynkę i różowy pieprz; wodę z kwiatu pomarańczy, jaśmin i mleko kokosowe; wanilię, drzewo sandałowe i benzoes. Golden Rule by Phlur (Fragrantica)
  2. Parfumo udostępnia stronę z bezpośrednim porównaniem tego zapachu z Paradoxe; społeczność serwisu dostrzega w nim kremowy aspekt, którego brakuje w profilu oryginału. Golden Rule vs Paradoxe (Parfumo comparison)

Oryginalne alternatywy z naszej oferty

Oryginalne perfumy, które dzielą kwiat pomarańczy i wanilię z Paradoxe, każde jako odlewka napełniana z oryginalnego flakonu.

  1. Parfums de Marly

    Athénaïs

    Bergamotka, neroli i yuzu z jaśminem sambac i kwiatem pomarańczy na ambrze, bobie tonka i wanilii.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Givenchy

    L'Interdit Eau de Parfum

    Gruszka i bergamotka z tuberozą, kwiatem pomarańczy i jaśminem sambac na wetiwerze, wanilii i paczuli.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Giorgio Armani

    My Way

    Bergamotka i kwiat pomarańczy z tuberozą i jaśminem indyjskim na wanilii, białym piżmie i cedrze.

    3ml · 10ml · 30ml

Czego nie trafia żaden klon

Najtrudniejsze jest neroli. Paradoxe używa go w dwóch odsłonach i to ono sprawia, że kwiat pomarańczy wydaje się czysty i przewiewny, a nie słodki. Kilka klonów w tym zestawieniu nie ma neroli wcale albo ma tylko jedną formę i zamiast tego opiera się na owocach: brzoskwini, smoczym owocu, mandarynce.

Druga luka to baza. Ambra i piżmo w Paradoxe to nowoczesne surowce, dzięki którym końcówka jest gładka i blisko skóry. Klony zastępują je prostszą ambrą, ambrą szarą, tonką albo drzewem cedrowym, przez co późne godziny mogą być słodsze albo bardziej drzewne. Społeczność Parfumo dodaje kilku z nich kremowy lub bardziej owocowy akcent.

Klon czy odlewka 10ml Paradoxe?

W przeliczeniu na ml dwa drogeryjne klony wygrywają bez trudu: Mon Paradis i Charisme kosztują za ml ułamek ceny odlewki 10ml oryginału, która kosztuje 24,21 € (2,42 €/ml), albo 30ml za 57,60 € (1,92 €/ml). Jeśli chcesz zapachu, którym psikasz się bez liczenia każdego dnia, ceną trudno je pobić.

Z propozycją premium jest inaczej. W dniu sprawdzenia flakon 50ml Golden Rule kosztował więcej niż 30ml oryginału, więc ma sens tylko wtedy, gdy wolisz jego kremowszy charakter. A odlewka 3ml Paradoxe, około 60 psiknięć, kosztuje 8,01 €, co wystarczy, żeby nosić go przez tydzień, zanim zdecydujesz. Nasz indeks cen za ml pokazuje, jak wypada na tle reszty katalogu.

Oryginalne perfumy z tej samej rodziny

Trzy oryginały dzielą serce z kwiatu pomarańczy. Athénaïs od Parfums de Marly łączy bergamotkę, neroli i yuzu z jaśminem sambac i kwiatem pomarańczy na ambrze, bobie tonka i wanilii, w bardziej słonecznej, luksusowej wersji. L'Interdit Eau de Parfum od Givenchy dzieli gruszkę, bergamotkę, kwiat pomarańczy, jaśmin sambac i wanilię, a dodaje tuberozę, wetiwer i paczulę, co daje mu ciemniejszy pazur. My Way od Giorgio Armani kładzie bergamotkę i kwiat pomarańczy na tuberozie, jaśminie indyjskim, wanilii, białym piżmie i cedrze, łagodniej i bardziej klasycznie.

Jak przetestować dupe

Noś oryginał i klon na skórze w różne dni, a nie po jednym na każdym nadgarstku, żeby jeden nie zabarwiał twojego wrażenia z drugiego. Porównaj otwarcie z gruszką, potem serce z kwiatu pomarańczy, a na końcu bazę z wanilii i piżma na skórze po 4 do 8 godzinach. Klony zwykle rozchodzą się z oryginałem właśnie w tych ostatnich godzinach.

Odlewka 3ml Prada Paradoxe wystarczy na uczciwy tydzień porównań; odlewka 10ml mieści około 200 psiknięć. Pierwszy raz z odlewkami? Przeczytaj, czym jest odlewka perfum, i zajrzyj na naszą stronę o alternatywie dla zakupu w ciemno. Jeśli chcesz więcej białych kwiatów, dobrym następnym krokiem jest nasz przewodnik po perfumach z jaśminem.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Prada Paradoxe w pojemności 3ml przed zakupem?
10ML sprzedaje Prada Paradoxe jako odlewkę 3ml, 10ml lub 30ml napełnianą z oryginalnego flakonu i wysyła w całej UE. 3ml to około 60 psiknięć, co wystarczy na tydzień noszenia.
Który dupe Prada Paradoxe prowadzi w naszym rankingu?
Mon Paradis od Câline to najlepsza propozycja ogólnie w tym przewodniku: otwiera listę podobnych zapachów na stronie Paradoxe w Parfumo i dzieli gruszkę, neroli, kwiat pomarańczy, jaśmin, ambrę i wanilię, choć użytkownicy uważają go za bardziej owocowy i łagodniejszy.
Czy Câline Mon Paradis to dupe Paradoxe?
To ten najczęściej wymieniany. Użytkownicy Parfumo uważają otwarcie za bardzo bliskie; różnice przychodzą później, gdy robi się bardziej owocowy i kremowy i nosi się lżej niż oryginał.
Prada Paradoxe czy Paradoxe Intense: co wybrać?
Paradoxe jest lżejszy i jaśniejszy; Intense dodaje mech do gęstszego jaśminu z większą ilością wanilii i ambry. Część użytkowników uważa, że Nexa Musée jest bliżej wersji Intense, a Mon Paradis podąża za oryginałem.
Jakie są tańsze alternatywy dla Prada Paradoxe?
Mon Paradis i Charisme to perfumy z drogerii, które kosztują za ml znacznie mniej niż oryginał; Golden Rule to jedyna propozycja w tym przewodniku o cenie zbliżonej do niego. Jeśli szukasz oryginalnej alternatywy, serce z kwiatu pomarańczy dzielą Athénaïs, L'Interdit Eau de Parfum i My Way.
Jak wypadają dupe Paradoxe pod względem ceny za ml?
Klony z drogerii kosztują za ml znacznie mniej. Odlewka 10ml oryginału kosztuje w 10ML 24,21 €, a 3ml 8,01 €, więc możesz porównać z oryginałem, zanim kupisz coś większego.
Jak długo utrzymuje się Prada Paradoxe?
Umiarkowanie: w Parfumo społeczność ocenia jego trwałość nieco wyżej niż Mon Paradis i wyraźnie wyżej niż Charisme, a Nexa Musée dostaje odrobinę wyższe noty. Trzyma się blisko skóry i jest elegancko wygładzony; to, jak długo utrzyma się na tobie, zależy od twojej skóry.

Źródła

  1. Prada Paradoxe (Fragrantica)
  2. Mon Paradis vs Paradoxe (Parfumo comparison)
  3. Pink Eclipse vs Paradoxe (Parfumo comparison)
  4. Charisme by La Rive (Fragrantica)
  5. Nexa Musée by Rue Broca (Fragrantica)
  6. Golden Rule by Phlur (Fragrantica)

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Prada Paradoxe, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 27 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Prada ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach