Dupe-uri Prada Paradoxe 2026: 6 clone comparate cu originalul

Șase dupe-uri Prada Paradoxe comparate după para, neroli și ambra pe care le au în comun și după locul în care fiecare o ia în altă direcție. Sau poartă mai întâi originalul, ca decant de 3ml.

În acest ghid

Pe scurt

Cel mai bun dupe Prada Paradoxe, per total, este Mon Paradis de la Câline, un parfum de drogerie aflat în fruntea listei „smells similar” a lui Paradoxe pe Parfumo. Pink Eclipse de la Maison Alhambra listează aceleași note treaptă cu treaptă, dar se poartă mai ușor, iar Charisme de la La Rive are cel mai mic preț pe ml. Vrei originalul? Paradoxe costă 24,21 € pentru un decant de 10ml la 10ML.

6 alternative comparate mai jos · prețuri verificate pe 27 septembrie 2026

Clasamentul

  1. Mon ParadisCel mai bun per total Câline5,75 € 60ml
  2. Pink EclipseVarianta mai blândă Maison AlhambraFără preț UE
  3. CharismeCel mai mic preț La Rive7,95 € 90ml
  4. RaneenVarianta mai dulce AsdaafFără preț UE
  5. Nexa MuséeVarianta mai proaspătă Rue BrocaFără preț UE
  6. Golden RuleAlternativa premium Phlur97,00 € 50ml

Preferi originalul?

Prada Paradoxe

PradaTurnat din flaconul original

Alternativele: 0,09 €–1,94 €/ml în alte magazine, verificat pe 27 septembrie 2026

Trei flacoane pe un fundal albastru pal: Athénaïs, Prada Paradoxe și L'Interdit Eau de Parfum

Cum miroase Prada Paradoxe?

Flaconul Prada Paradoxe de la Prada
OriginalulPrada ParadoxePrada

Prada Paradoxe a apărut în 2022 ca parfum pentru femei. Se deschide cu pară, tangerină și bergamotă, zemoase și luminoase, nu ascuțite. Inima e locul unde trăiește: flori de portocal, două forme de neroli și iasomie sambac, un floral alb care pare curat și însorit, nu amețitor. Fondul e vanilie Bourbon, ambră, mosc alb și benzoin, moale și cald, fără să devină desert.

Echilibrul e ideea. E dulce, dar nu zaharisit, floral, dar nu săpunos, iar moscul îl ține aproape de piele și șlefuit.

Pară, neroli și vanilie ca materii prime: note din Paradoxe de la Prada
În imagine: pară, neroli și vanilie, note din Paradoxe.

Familia Paradoxe

Prada vinde acum mai multe parfumuri Paradoxe, iar unele clone se potrivesc mai bine cu unul decât cu altul. Paradoxe Intense, din 2023, adaugă mușchi peste o iasomie mai densă și mai multă vanilie și ambră. Paradoxe Virtual Flower, din 2024, e mai ușor: bergamotă, iasomie și neroli peste mosc și ambretă. Paradoxe Sweet Chemistry, din 2026, pune sirop de coacăze negre și flori de portocal peste vanilie. Înainte să cumperi o clonă, verifică cu ce Paradoxe o compară oamenii.

Familia Paradoxe și cea mai apropiată alegere din acest ghid
ParfumLansatProfil olfactivCea mai apropiată alegere de aici
Paradoxe2022Pară și neroli peste vanilie, ambră și moscMon Paradis
Paradoxe Intense2023Iasomie mai intensă, mușchi, mai multă vanilie și ambrăNexa Musée
Paradoxe Virtual Flower2024Bergamotă, iasomie și neroli peste mosc și ambretăNiciuna
Paradoxe Sweet Chemistry2026Sirop de coacăze negre și flori de portocal peste vanilieNiciuna

Alternative la Prada Paradoxe, comparate

Prețuri de flacon în alte magazine, verificate pe 27 septembrie 2026

AlternativăBaza comparațieiPrețul flaconuluiPe ml
1Cel mai bun per total Mon Paradis Câline
Sursă numită Sursă
5,75 € 60ml
0,10 €/ml
2Varianta mai blândă Pink Eclipse Maison Alhambra
Sursă numită Sursă
Fără preț UE
—
3Cel mai mic preț Charisme La Rive
Sursă numită Sursă
7,95 € 90ml
0,09 €/ml
4Varianta mai dulce Raneen Asdaaf
Sursă numită Sursă
Fără preț UE
—
5Varianta mai proaspătă Nexa Musée Rue Broca
Sursă numită Sursă
Fără preț UE
—
6Alternativa premium Golden Rule Phlur
Sursă numită Sursă
97,00 € 50ml
1,94 €/ml

Fotografii ale flacoanelor: fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, cf.com.lb, lyko.com, fragrantica.com

Compară două parfumuri unul lângă altul

Alege oricare două parfumuri din acest ghid. Pornește cu originalul față în față cu nr. 1.

CriteriuPrada ParadoxePradaMon ParadisCâline
Preț pe ml
3ml: 2,67 €/ml · 10ml: 2,42 €/ml · 30ml: 1,92 €/ml
0,10 €/ml
Mărime
Decanturi de 3, 10 sau 30ml
Flacon de 60ml
Cost cu livrare
Preț 10ML actualizat; livrarea se adaugă la plată
Prețul flaconului în alt magazin la 27 septembrie 2026; fără livrare
Ce spun sursele
Referința: fiecare alternativă din acest ghid e comparată cu Prada Paradoxe
  • Mon Paradis este primul pe lista „parfumurilor cu miros similar” de pe pagina Paradoxe de pe Parfumo și are acolo o pagină de comparație directă; Parfumo listează pară, neroli, piersică și bergamotă; flori de portocal, iasomie și trandafir; ambră, mosc, vanilie și cedru. Mon Paradis vs Paradoxe (Parfumo comparison)
  • Un membru Parfumo găsește asemănarea imposibil de confundat la deschidere, dar spune că parfumul devine mai fructat, în timp ce originalul devine mai floral, și că are o persistență clar mai slabă. Mon Paradis, member write-up (Parfumo)
  • Într-un fir de discuție de pe forumul Parfumo, mai mulți membri îl numesc o alternativă apropiată la Paradoxe, mai catifelată și mai cremoasă; alții spun că se estompează repede. Mon Paradis forum thread (Parfumo)
Baza comparației
Parfumul original
Sursă numită
Disponibilitate
La 10ML, turnat din flaconul original
La vânzare într-un magazin din UE la 27 septembrie 2026
  • Mon Paradis costă mai puțin la cumpărare: 5,75 € față de 8,01 €.
  • Mon Paradis îți dă mai mult parfum: 60ml față de 3ml.
  • 10ML nu a purtat aceste două parfumuri unul lângă altul; fiecare afirmație de mai sus își numește sursa.

Cât îmi trebuie?

Scrie de câte ori vrei să porți Prada Paradoxe și câte pulverizări folosești.

Îți trebuie cam 6ml (120 pulverizări).

  • 2 × 3mlCel mai ieftin16,02 €Rămân 0ml
  • 1 × 10ml24,21 €Rămân 4ml
  • 1 × 30ml57,60 €Rămân 24ml
  • Mon Paradis de la Câline: 1 × 60mlPreț în alt magazin la 27 septembrie 2026, fără livrare5,75 €Rămân 54ml

La o asemenea folosire, Mon Paradis costă mai puțin decât decanturile de Prada Paradoxe: 5,75 € față de 16,02 €. E un alt parfum, nu originalul.

O estimare: mărimile 10ML au cam 60 de pulverizări (3ml), 200 (10ml) și 600 (30ml), cam 20 pe ml. Pulverizatoarele diferă, așa că ia cifrele ca reper. Prețuri fără livrare.

Două exemple calculate

  • O lună de weekenduri

    8 purtări a câte 3 pulverizări. Îți trebuie cam 1,2ml (24 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 1 × 3ml cu 8,01 €, și rămân cam 1,8ml. La o asemenea folosire, Mon Paradis costă mai puțin decât decanturile de Prada Paradoxe: 5,75 € față de 8,01 €. E un alt parfum, nu originalul.

  • În fiecare zi, timp de un an

    365 purtări a câte 4 pulverizări. Îți trebuie cam 73ml (1.460 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml cu 147,42 €, și rămân cam 0ml. La o asemenea folosire, Mon Paradis costă mai puțin decât decanturile de Prada Paradoxe: 11,50 € față de 147,42 €. E un alt parfum, nu originalul.

Clasamentul alternativelor la Paradoxe: 6 dupe-uri cu rolul și prețul pe ml, pe primul loc Mon Paradis de la CâlineDeschide imaginea la dimensiune completă într-o filă nouă
Ordonate după cât de aproape sunt de Paradoxe. Prețul pe ml calculat din prețurile flacoanelor verificate pe 27 septembrie 2026.

Cel mai bun per total: Mon Paradis

Flaconul Mon Paradis de la Câline
Mon ParadisCâlineCel mai bun per total

Mon Paradis de la Câline, vândut în drogeriile din Germania, e în fruntea listei „smells similar” de pe pagina Parfumo a lui Paradoxe. Pagina lui de comparație Parfumo listează pară, neroli, piersică și bergamotă; flori de portocal, iasomie și trandafir; ambră, mosc, vanilie și lemn de cedru. Deschiderea de pară și neroli, inima de flori de portocal și iasomie și fondul de ambră, vanilie și mosc sunt toate acolo.

Diferența principală apare după deschidere. Un membru Parfumo găsește asemănarea clară la început, dar spune că Mon Paradis devine mai fructat, în timp ce originalul devine mai floral, și că se poartă vizibil mai slab. Într-un fir de pe forumul Parfumo, mai mulți membri îl numesc mai moale și mai cremos; profilul comunității adaugă o fațetă cremoasă pe care originalul nu o are.

Se potrivește cuiva care vrea atmosfera Paradoxe pentru purtarea de zi cu zi și nu se deranjează să mai pulverizeze o dată în timpul zilei. Baza: o sursă numită.

De ce această alegere?Surse: 3

Baza: Sursă numită

  1. Mon Paradis este primul pe lista „parfumurilor cu miros similar” de pe pagina Paradoxe de pe Parfumo și are acolo o pagină de comparație directă; Parfumo listează pară, neroli, piersică și bergamotă; flori de portocal, iasomie și trandafir; ambră, mosc, vanilie și cedru. Mon Paradis vs Paradoxe (Parfumo comparison)
  2. Un membru Parfumo găsește asemănarea imposibil de confundat la deschidere, dar spune că parfumul devine mai fructat, în timp ce originalul devine mai floral, și că are o persistență clar mai slabă. Mon Paradis, member write-up (Parfumo)
  3. Într-un fir de discuție de pe forumul Parfumo, mai mulți membri îl numesc o alternativă apropiată la Paradoxe, mai catifelată și mai cremoasă; alții spun că se estompează repede. Mon Paradis forum thread (Parfumo)

Varianta mai blândă: Pink Eclipse

Flaconul Pink Eclipse de la Maison Alhambra
Pink EclipseMaison AlhambraVarianta mai blândă

Pink Eclipse de la Maison Alhambra e opțiunea care se poartă mai ușor, după posesorii lui. Parfumo listează pară, tangerină și bergamotă; neroli, iasomie și flori de portocal; ambră, benzoin, mosc și vanilie. Treaptă cu treaptă, asta e structura publicată a lui Paradoxe, cu fond cu tot.

Diferența principală e intensitatea. Un membru Parfumo îl găsește destul de aproape de Paradoxe, dar mai slab ca intensitate și dâră. Mai mulți membri de pe pagina lui de pe Fragrantica care au Paradoxe îi găsesc pe cei doi foarte apropiați; alții spun că se stinge repede sau că nu seamănă deloc cu Intense. Doar câțiva oameni l-au clasificat pe Parfumo, unde se citește simplu: dulce, fructat și floral.

Se potrivește cuiva care vrea structura originalului pe hârtie, într-o formă mai discretă, și e dispus să testeze o clonă cu o primire mixtă. Baza: ce spun membrii de pe Parfumo și Fragrantica; notele așa cum le listează Parfumo. Oferta din UE pe care am găsit-o era marcată „în curând” când am verificat, așa că celula lui de preț e goală.

De ce această alegere?Surse: 3

Baza: Sursă numită

  1. Un membru Parfumo îl găsește inspirat de Paradoxe și destul de apropiat de acesta, dar cu intensitate și proiecție mai slabe. Pink Eclipse, member statement (Parfumo)
  2. Parfumo listează pară, mandarină și bergamotă; neroli, iasomie și flori de portocal; ambră, benzoin, mosc și vanilie, urmând, nivel cu nivel, piramida publicată pentru Paradoxe. Pink Eclipse vs Paradoxe (Parfumo comparison)
  3. Mai mulți membri Fragrantica care au Paradoxe găsesc că cele două sunt foarte greu de deosebit; alții spun că se estompează repede sau că nu este apropiat de Intense. Pink Eclipse by Maison Alhambra (Fragrantica)

Cel mai mic preț: Charisme

Flaconul Charisme de la La Rive
CharismeLa RiveCel mai mic preț

Charisme de la La Rive, un brand polonez de drogerie, are cel mai mic preț pe ml din tabel. Parfumo listează pară, bergamotă și mandarină; flori de portocal amar, iasomie și flori de portocal; ambră gri, benzoin și vanilie. Are în comun cu originalul para din deschidere, florile de portocal și iasomia, plus benzoinul și vanilia de dedesubt.

Diferența principală e tinerețea. Membrii de pe pagina lui de pe Fragrantica îl descriu ca mai zemos și mai jucăuș decât Paradoxe, iar comunitatea Parfumo adaugă o fațetă cremoasă. Pe lista lui nu există neroli, nota care dă originalului elanul curat.

Se potrivește cuiva care vrea flori de portocal luminoase și dulci pentru zile lejere, cu cea mai mică cheltuială. Baza: o sursă numită.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Membrii Fragrantica spun că seamănă cu Paradoxe, dar este mai zemos și mai jucăuș. Charisme by La Rive (Fragrantica)
  2. Parfumo listează pară, bergamotă și mandarină; flori de portocal amare, iasomie și flori de portocal; ambră gri, benzoin și vanilie, iar comunitatea sa îi atribuie o latură cremoasă care lipsește din profilul originalului. Charisme vs Paradoxe (Parfumo comparison)

Varianta mai dulce: Raneen

Flaconul Raneen de la Asdaaf
RaneenAsdaafVarianta mai dulce

Raneen de la Asdaaf e opțiunea în care fructul e în prim-plan. Parfumo listează pară, pitaya și mandarină; frezie, iasomie și flori de portocal; ambră, mosc, boabe de tonka și vanilie.

Diferența principală o fac pitaya și tonka, care îl fac mai fructat și mai dulce. Mai mulți membri de pe Fragrantica care au Paradoxe îl găsesc mai aproape de Eau de Parfum-ul original decât de Intense; alții nu văd deloc legătura.

Se potrivește cuiva căruia îi place latura cea mai dulce a lui Paradoxe și vrea ceva jucăuș pentru weekend. Baza: o sursă numită, cu păreri împărțite. N-am putut confirma o ofertă din UE în stoc la data verificării, așa că celula lui de preț e goală.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Mai mulți membri Fragrantica care au Paradoxe spun că seamănă mai mult cu Eau de Parfum decât cu Intense și că e mai fructat, cu fructul dragonului; alții nu văd asemănarea. Raneen by Asdaaf (Fragrantica)
  2. Parfumo listează pară, fructul dragonului și mandarină; frezie, iasomie și flori de portocal; ambră, mosc, fasole tonka și vanilie. Raneen vs Paradoxe (Parfumo comparison)

Varianta mai proaspătă: Nexa Musée

Flaconul Nexa Musée de la Rue Broca
Nexa MuséeRue BrocaVarianta mai proaspătă

Nexa Musée de la Rue Broca e opțiunea mai verde și mai crocantă. Parfumo listează pară, tangerină și bergamotă; iasomie sambac, flori de portocal și tuberoză; mosc, mușchi de stejar, vanilie și vetiver. Deschiderea listată e cea a originalului.

Diferența principală e în fond: mușchiul de stejar și vetiverul, în locul ambrei și al benzoinului, îl fac mai sec și mai verde, iar tuberoza face inima mai cremoasă. Comunitatea Parfumo pune citricele mai sus decât la Paradoxe. Pe pagina lui de pe Fragrantica, unii posesori de Paradoxe îl numesc foarte apropiat, în timp ce alții îl așază mai aproape de Paradoxe Intense sau simt lipsa neroli-ului și a ambrei.

Se potrivește cuiva care găsește Paradoxe puțin dulce și vrea un floral alb mai crocant pentru zilele calde. Baza: o sursă numită. Oferta lui din UE era fără stoc când am verificat prețurile.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Mai mulți membri Fragrantica care au Paradoxe îl numesc foarte apropiat; alții spun că se apropie mai mult de Paradoxe Intense, că este mai proaspăt sau că îi lipsesc neroliul și ambra. Nexa Musée by Rue Broca (Fragrantica)
  2. Parfumo listează pară, mandarină și bergamotă; iasomie sambac, flori de portocal și tuberoză; mosc, mușchi de stejar, vanilie și vetiver, iar comunitatea îl asociază mai mult cu notele citrice și proaspete decât pe cel original. Nexa Musée vs Paradoxe (Parfumo comparison)

Alternativa premium: Golden Rule

Flaconul Golden Rule de la Phlur
Golden RulePhlurAlternativa premium

Golden Rule de la Phlur nu e vândut ca clonă. E o lansare independentă pe care oamenii o compară des cu Paradoxe, iar pagina lui de pe Fragrantica le leagă pe cele două. Listează pară, mandarină și piper roz; apă de flori de portocal, iasomie și lapte de cocos; vanilie, lemn de santal și benzoin.

Diferența principală e cremozitatea. Laptele de cocos și lemnul de santal înlocuiesc ambra și moscul alb, iar piperul roz adaugă o mică scânteie în deschidere. Comunitatea Parfumo îi dă același nucleu dulce, floral și fructat ca lui Paradoxe, cu o fațetă cremoasă în plus.

Se potrivește cuiva căruia îi place stilul Paradoxe, dar vrea un parfum mai moale și mai cremos, cu identitate proprie, nu un înlocuitor. Baza: o sursă numită.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Pagina Fragrantica trimite la Prada Paradoxe pentru comparație; listează pară, mandarină și piper roz; apă de flori de portocal, iasomie și lapte de cocos; vanilie, lemn de santal și benzoin. Golden Rule by Phlur (Fragrantica)
  2. Parfumo are o pagină de comparație directă cu Paradoxe; comunitatea îi atribuie o latură cremoasă care lipsește din profilul parfumului original. Golden Rule vs Paradoxe (Parfumo comparison)

Alternative autentice pe care le avem

Parfumuri originale care au în comun florile de portocal și vanilia din Paradoxe, fiecare ca decant umplut din flaconul original.

  1. Parfums de Marly

    Athénaïs

    Bergamotă, neroli și yuzu cu iasomie sambac și flori de portocal peste ambră, boabe de tonka și vanilie.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Givenchy

    L'Interdit Eau de Parfum

    Pară și bergamotă cu tuberoză, flori de portocal și iasomie sambac peste vetiver, vanilie și paciuli.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Giorgio Armani

    My Way

    Bergamotă și flori de portocal cu tuberoză și iasomie indiană peste vanilie, mosc alb și cedru.

    3ml · 10ml · 30ml

Ce greșește fiecare clonă

Neroli-ul e partea cea mai grea. Paradoxe folosește două forme ale lui și tocmai el face ca florile de portocal să pară curate și aerisite, nu dulci. Mai multe clone de aici nu listează deloc neroli sau listează doar una, și se sprijină în schimb pe fructe: piersică, pitaya, mandarină.

Al doilea gol e fondul. Ambra și moscul din Paradoxe sunt materiale moderne care țin fondul fin și aproape de piele. Clonele le înlocuiesc cu o ambră mai simplă, ambră gri, tonka sau lemn de cedru, ceea ce poate face orele târzii mai dulci sau mai lemnoase. Comunitatea Parfumo adaugă mai multora dintre ele o fațetă cremoasă sau mai fructată.

Clonă sau decant de 10ml din Paradoxe?

La mililitru, cele două clone de drogerie câștigă ușor: Mon Paradis și Charisme costă pe ml o mică parte din prețul unui decant de 10ml din original, adică 24,21 € (2,42 €/ml), sau al celui de 30ml, la 57,60 € (1,92 €/ml). Dacă vrei un parfum de pulverizat fără griji în fiecare zi, greu le bați la preț.

Alegerea premium e altă poveste. La data verificării, flaconul de 50ml de Golden Rule costa mai mult decât un 30ml din original, așa că are sens doar dacă preferi caracterul lui mai cremos. Iar un decant de 3ml din Paradoxe, cam 60 de pulverizări, costă 8,01 €, destul cât să-l porți o săptămână înainte să decizi. Vezi indexul de preț pe ml ca să afli cum stă față de restul catalogului.

Parfumuri autentice din aceeași familie

Trei originale au în comun inima de flori de portocal. Athénaïs de la Parfums de Marly pune bergamota, neroli și yuzu lângă iasomie sambac și flori de portocal, peste ambră, boabe de tonka și vanilie, o variantă mai însorită și mai luxoasă. L'Interdit Eau de Parfum de la Givenchy are în comun para, bergamota, florile de portocal, iasomia sambac și vanilia și adaugă tuberoză, vetiver și paciuli pentru o muchie mai întunecată. My Way de la Giorgio Armani așază bergamotă și flori de portocal peste tuberoză, iasomie indiană, vanilie, mosc alb și cedru, mai blând și mai clasic.

Cum testezi un dupe

Poartă originalul și o clonă pe piele în zile diferite, nu câte unul pe fiecare încheietură, ca unul să nu-ți influențeze impresia despre celălalt. Compară deschiderea de pară, apoi inima de flori de portocal, apoi fondul de vanilie și mosc pe piele, după 4 până la 8 ore. Clonele tind să se despartă de original în acele ore finale.

Un decant de 3ml din Prada Paradoxe îți dă o săptămână corectă de comparație; un decant de 10ml are cam 200 de pulverizări. Dacă decanturile sunt noi pentru tine, citește ce este un decant de parfum și alternativa noastră la cumpăratul pe nevăzute. Pentru mai multe florale albe, ghidul nostru despre parfumuri cu iasomie e un pas bun mai departe.

Clonă sau original? Ce e bine să știi înainte

Pot încerca Prada Paradoxe în varianta de 3ml înainte să-l cumpăr?
10ML vinde Prada Paradoxe ca decant de 3ml, 10ml sau 30ml umplut din flaconul original și livrează în toată UE. Un 3ml înseamnă cam 60 de pufuri, cât pentru o săptămână de purtat.
Care dupe Prada Paradoxe ocupă primul loc în clasamentul nostru?
Mon Paradis de la Câline e cea mai bună alegere per total din acest ghid: e primul pe lista parfumurilor similare de pe pagina Parfumo a lui Paradoxe și are în comun para, neroli, florile de portocal, iasomia, ambra și vanilia, deși membrii îl găsesc mai fructat și mai moale.
E Câline Mon Paradis un dupe Paradoxe?
E cel mai des numit. Membrii Parfumo găsesc deschiderea foarte apropiată; diferențele vin mai târziu, când devine mai fructat și mai cremos și se poartă mai ușor decât originalul.
Prada Paradoxe sau Paradoxe Intense: pe care să-l aleg?
Paradoxe e mai ușor și mai luminos; Intense adaugă mușchi unei iasomii mai dense, cu mai multă vanilie și ambră. Unii membri găsesc Nexa Musée mai aproape de Intense, în timp ce Mon Paradis urmează originalul.
Care sunt alternativele mai accesibile la Prada Paradoxe?
Mon Paradis și Charisme sunt parfumuri de drogerie care costă mult mai puțin pe ml decât originalul; Golden Rule e singura alegere din acest ghid cu un preț apropiat de el. Pentru o alternativă autentică, Athénaïs, L'Interdit Eau de Parfum și My Way au în comun inima de flori de portocal.
Cum se compară prețul per ml al dupelor Paradoxe?
Clonele de drogerie costă mult mai puțin pe ml. Un decant de 10ml din original costă 24,21 € la 10ML, iar un 3ml 8,01 €, așa că poți compara cu originalul înainte să cumperi ceva mai mare.
Cât persistă Prada Paradoxe?
Moderat: pe Parfumo, comunitatea îi notează persistența puțin mai sus decât la Mon Paradis și clar mai sus decât la Charisme, în timp ce Nexa Musée primește o notă ușor mai mare. Se poartă aproape de piele și șlefuit; cât ține pe tine depinde de pielea ta.

Surse

  1. Prada Paradoxe (Fragrantica)
  2. Mon Paradis vs Paradoxe (Parfumo comparison)
  3. Pink Eclipse vs Paradoxe (Parfumo comparison)
  4. Charisme by La Rive (Fragrantica)
  5. Nexa Musée by Rue Broca (Fragrantica)
  6. Golden Rule by Phlur (Fragrantica)

Cum am comparat

Fiecare alternativă e ordonată după cât de aproape urmează notele și baza lui Prada Paradoxe, pe baza arătată pentru ea în tabel. Prețurile din alte magazine sunt cele verificate pe 27 septembrie 2026 și se schimbă des; prețurile 10ML de pe această pagină sunt la zi.

10ML este independent și nu este afiliat cu Prada sau cu casele alternativelor numite aici și nici susținut de ele. Numele lor sunt folosite doar pentru a identifica parfumurile comparate.

Poartă-l o săptămână, nu zece secunde.

Parfumuri de designer și de nișă în decanturi de 10ml, ca să porți un parfum zile la rând înainte să te hotărăști.

Vezi decanturile

Toate ghidurile despre parfumuri