Prada Paradoxe dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben
Hat Prada Paradoxe dupe összevetve a közös körtén, nerolin és ámbrán, és azon, merre kanyarodik el mindegyik. Vagy viseld előbb az eredetit egy 3ml-es dekantban.
Ebben az útmutatóban
Röviden
Összességében a legjobb Prada Paradoxe dupe a Câline Mon Paradis, egy drogériás illat, amely a Paradoxe Parfumo-oldalán a „hasonló illatú” lista élén áll. A Maison Alhambra Pink Eclipse szintről szintre ugyanazokat az illatjegyeket sorolja fel, de könnyedebb a bőrön, a La Rive Charisme milliliterenkénti ára pedig a legalacsonyabb. Inkább az eredetit viselnéd? A Paradoxe 10ml-es dekantja 24,21 € a 10ML-nél.
6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
A rangsor
- Mon Paradis5,75 € 60ml
- Pink EclipseNincs uniós ár
- Charisme7,95 € 90ml
- RaneenNincs uniós ár
- Nexa MuséeNincs uniós ár
- Golden Rule97,00 € 50ml
Inkább az eredetit választanád?
Prada Paradoxe
PradaAz eredeti üvegből töltve
Az alternatívák: 0,09 €–1,94 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Milyen illatú a Prada Paradoxe?
A Prada Paradoxe 2022-ben jelent meg női illatként. Körtével, tangerinnel és bergamottal nyit, lédúsan és ragyogóan, nem élesen. A szívében lakik igazán: narancsvirág, kétféle neroli és sambac jázmin, fehér virágos illat, amely tisztának és napfényesnek hat, nem bódítónak. Az alap bourbon vanília, ámbra, fehér pézsma és benzoin, lágy és meleg, anélkül hogy desszertbe fordulna.
A lényeg az egyensúly. Édes, de nem cukros, virágos, de nem szappanos, a pézsma pedig közel tartja a bőrhöz és csiszolttá teszi.
A Paradoxe-család
A Prada ma már több Paradoxe-illatot árul, és egyes klónok az egyikhez jobban illenek, mint a másikhoz. A 2023-as Paradoxe Intense mohát tesz egy sűrűbb jázminhoz, több vaníliával és ámbrával. A 2024-es Paradoxe Virtual Flower könnyebb: bergamott, jázmin és neroli pézsmán és ámbrettén. A 2026-os Paradoxe Sweet Chemistry feketeribizli-szirupot és narancsvirágot tesz vaníliára. Mielőtt klónt vennél, nézd meg, melyik Paradoxe-szal vetik össze.
| Parfüm | Megjelenés | Illatjegyek | Legközelebbi választás itt |
|---|---|---|---|
| Paradoxe | 2022 | Körte és neroli vaníliával, ámbrával és pézsmával | Mon Paradis |
| Paradoxe Intense | 2023 | Teltebb jázmin, moha, több vanília és ámbra | Nexa Musée |
| Paradoxe Virtual Flower | 2024 | Bergamott, jázmin és neroli pézsmával és ambrette-tel | Nincs |
| Paradoxe Sweet Chemistry | 2026 | Feketeribizliszirup és narancsvirág vaníliával | Nincs |
Prada Paradoxe-alternatívák összehasonlítva
Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
Üvegfotók: fragrantica.com, fragrantica.com, fragrantica.com, cf.com.lb, lyko.com, fragrantica.com
Két parfüm egymás mellett
Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.
- A Paradoxe Parfumo-oldalán a Mon Paradis vezeti a „hasonló illatú” listát, és külön összehasonlító oldala is van ott; a Parfumo körtét, nerolit, őszibarackot és bergamottot; narancsvirágot, jázmint és rózsát; ámbrát, pézsmát, vaníliát és cédrust sorol fel. Mon Paradis vs Paradoxe (Parfumo comparison)
- Egy Parfumo-tag szerint a nyitányban összetéveszthetetlen a hasonlóság, de azt mondja, később gyümölcsösebbé válik, miközben az eredeti egyre virágosabb lesz, és érezhetően gyengébben teljesít. Mon Paradis, member write-up (Parfumo)
- Egy Parfumo-fórumtémában több tag a Paradoxe közeli alternatívájának nevezi: lágyabbnak és krémesebbnek tartják; mások szerint gyorsan elillan. Mon Paradis forum thread (Parfumo)
- Mon Paradis vásárláskor olcsóbb (5,75 €, illetve 8,01 €).
- Mon Paradis több parfümöt ad (60ml, illetve 3ml).
- A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.
Mennyi kell nekem?
Add meg, hányszor viselnéd a(z) Prada Paradoxe illatot, és hány fújást használsz.
Nagyjából 6ml kell (120 fújás).
Ennyi viselésnél Mon Paradis olcsóbb, mint a(z) Prada Paradoxe dekantjai (5,75 €, illetve 16,02 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.
Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.
Két kiszámolt példa
Egy hónapnyi hétvége
8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 8,01 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél Mon Paradis olcsóbb, mint a(z) Prada Paradoxe dekantjai (5,75 €, illetve 8,01 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.
Minden nap, egy évig
365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 147,42 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Mon Paradis olcsóbb, mint a(z) Prada Paradoxe dekantjai (11,50 €, illetve 147,42 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.
Összességében a legjobb: Mon Paradis
A német drogériákban kapható Câline Mon Paradis áll a „hasonló illatú” lista élén a Paradoxe Parfumo-oldalán. A Parfumo összehasonlító oldala körtét, nerolit, barackot és bergamottot; narancsvirágot, jázmint és rózsát; végül ámbrát, pézsmát, vaníliát és cédrusfát sorol fel. Megvan benne a körtés-nerolis nyitás, a narancsvirágos-jázminos szív és az ámbrás, vaníliás, pézsmás alap is.
A fő különbség a nyitás után jön. Egy Parfumo-tag eleinte összetéveszthetetlennek találja a hasonlóságot, de szerinte a Mon Paradis gyümölcsösebbé válik, míg az eredeti virágosabbá, és érezhetően gyengébb is. Egy Parfumo-fórumtémában több tag lágyabbnak és krémesebbnek nevezi; a közösségi profil egy krémes oldalt is hozzátesz, amely az eredetiéből hiányzik.
Annak való, aki mindennapi viseletre szeretné a Paradoxe hangulatát, és napközben újrafújja. Alap: megnevezett forrás.
Miért ez a választás?Források: 3
Alap: Megnevezett forrás
- A Paradoxe Parfumo-oldalán a Mon Paradis vezeti a „hasonló illatú” listát, és külön összehasonlító oldala is van ott; a Parfumo körtét, nerolit, őszibarackot és bergamottot; narancsvirágot, jázmint és rózsát; ámbrát, pézsmát, vaníliát és cédrust sorol fel. Mon Paradis vs Paradoxe (Parfumo comparison)
- Egy Parfumo-tag szerint a nyitányban összetéveszthetetlen a hasonlóság, de azt mondja, később gyümölcsösebbé válik, miközben az eredeti egyre virágosabb lesz, és érezhetően gyengébben teljesít. Mon Paradis, member write-up (Parfumo)
- Egy Parfumo-fórumtémában több tag a Paradoxe közeli alternatívájának nevezi: lágyabbnak és krémesebbnek tartják; mások szerint gyorsan elillan. Mon Paradis forum thread (Parfumo)
Lágyabb változat: Pink Eclipse
A tulajdonosai szerint a Maison Alhambra Pink Eclipse a könnyedebb választás. A Parfumo listája szerint körte, tangerin és bergamott; neroli, jázmin és narancsvirág; ámbra, benzoin, pézsma és vanília. Szintről szintre ez a Paradoxe közzétett szerkezete, az alappal együtt.
A fő különbség az erősség. Egy Parfumo-tag elég közelinek találja a Paradoxe-hoz, de intenzitásban és illatfelhőben gyengébbnek. A Fragrantica-oldalán több tag, akinek megvan a Paradoxe, nagyon közelinek találja a kettőt; mások szerint gyorsan elillan, vagy egyáltalán nem hasonlít az Intense-re. A Parfumón csak kevesen sorolták be, ott egyszerűen édesnek, gyümölcsösnek és virágosnak hat.
Annak való, aki papíron az eredeti szerkezetét keresi visszafogottabb formában, és hajlandó kipróbálni egy vegyes fogadtatású klónt. Alap: amit a Parfumo és a Fragrantica tagjai írnak; az illatjegyek a Parfumo listája szerint. Az általunk talált EU-s ajánlat az ellenőrzéskor „hamarosan érkezik” jelzést viselt, ezért üres az ár cellája.
Miért ez a választás?Források: 3
Alap: Megnevezett forrás
- Egy Parfumo-tag úgy érzi, a Paradoxe ihlette, és eléggé hasonlít rá, de gyengébb az intenzitása és a sillage-a. Pink Eclipse, member statement (Parfumo)
- A Parfumo körtét, mandarint és bergamottot; nerolit, jázmint és narancsvirágot; ámbrát, benzoét, pézsmát és vaníliát sorol fel, a Paradoxe közzétett illatpiramisának szintjeit követve. Pink Eclipse vs Paradoxe (Parfumo comparison)
- Több, a Paradoxe-t birtokló Fragrantica-tag szerint a két illatot nagyon nehéz megkülönböztetni; mások úgy találják, hogy gyorsan elillan, vagy nem áll közel az Intense-hez. Pink Eclipse by Maison Alhambra (Fragrantica)
A legolcsóbb: Charisme
A lengyel drogériás márka, a La Rive Charisme illatának milliliterenkénti ára a legalacsonyabb a táblázatban. A Parfumo listája szerint körte, bergamott és mandarin; keserűnarancs-virág, jázmin és narancsvirág; szürke ámbra, benzoin és vanília. Közös benne a körtés fejjegy, a narancsvirág és a jázmin, alul pedig a benzoin és a vanília.
A fő különbség a fiatalosság. A Fragrantica-oldalán a tagok lédúsabbnak és játékosabbnak írják le a Paradoxe-nál, a Parfumo közössége pedig egy krémes oldalt tesz hozzá. A listáján nincs neroli, pedig ez a jegy adja az eredeti tiszta lendületét.
Annak való, aki ragyogó, édes narancsvirágot keres laza napokra, a legkisebb kiadással. Alap: megnevezett forrás.
Miért ez a választás?Források: 2
Alap: Megnevezett forrás
- A Fragrantica tagjai szerint a Paradoxe-ra emlékeztet, de lédúsabb és játékosabb. Charisme by La Rive (Fragrantica)
- A Parfumo körtét, bergamottot és mandarint; keserű narancsvirágot, jázmint és narancsvirágot; szürke ámbrát, benzoét és vaníliát sorol fel, a közösség pedig krémes jelleget is társít hozzá, ami az eredeti illatprofiljából hiányzik. Charisme vs Paradoxe (Parfumo comparison)
Édesebb változat: Raneen
Az Asdaaf Raneen a gyümölcsvezérelt lehetőség. A Parfumo listája szerint körte, sárkánygyümölcs és mandarin; frézia, jázmin és narancsvirág; ámbra, pézsma, tonkabab és vanília.
A fő különbség a sárkánygyümölcs és a tonkabab, ezektől gyümölcsösebb és édesebb. Több Fragrantica-tag, akinek megvan a Paradoxe, az eredeti Eau de Parfumhoz érzi közelebb, mint az Intense-hez; mások egyáltalán nem értik az összevetést.
Annak való, aki a Paradoxe legédesebb oldalát szereti, és valami játékosat keres hétvégékre. Alap: megnevezett forrás, megosztott véleményekkel. Az ellenőrzés napján nem tudtunk megerősíteni raktáron lévő EU-s ajánlatot, ezért üres az ár cellája.
Miért ez a választás?Források: 2
Alap: Megnevezett forrás
- Több, a Paradoxe-t birtokló Fragrantica-tag szerint inkább az Eau de Parfumre hasonlít, mint az Intense-re, és gyümölcsösebb, pitajával; mások nem látják a hasonlóságot. Raneen by Asdaaf (Fragrantica)
- A Parfumo körtét, pitaját és mandarint; fréziát, jázmint és narancsvirágot; ámbrát, pézsmát, tonkababot és vaníliát sorol fel. Raneen vs Paradoxe (Parfumo comparison)
Frissebb változat: Nexa Musée
A Rue Broca Nexa Musée a zöldebb, ropogósabb lehetőség. A Parfumo listája szerint körte, tangerin és bergamott; sambac jázmin, narancsvirág és tubarózsa; pézsma, tölgymoha, vanília és vetiver. A felsorolt nyitójegyei ugyanazok, mint az eredetiéi.
A fő különbség az alapban van: az ámbra és a benzoin helyén álló tölgymoha és vetiver szárazabbá és zöldebbé teszi, a tubarózsa pedig krémesebbé a szívet. A Parfumo közössége a citrust előrébb sorolja, mint a Paradoxe-nál. A Fragrantica-oldalán egyes Paradoxe-tulajdonosok nagyon közelinek nevezik, mások a Paradoxe Intense-hez érzik közelebb, vagy hiányolják belőle a nerolit és az ámbrát.
Annak való, aki a Paradoxe-ot kissé édesnek találja, és ropogósabb fehér virágos illatot keres meleg napokra. Alap: megnevezett forrás. Az EU-s ajánlata elfogyott, amikor az árakat ellenőriztük.
Miért ez a választás?Források: 2
Alap: Megnevezett forrás
- Több, a Paradoxe-t birtokló Fragrantica-tag nagyon közelinek tartja; mások szerint inkább a Paradoxe Intense-hez áll közelebb, frissebb, vagy hiányzik belőle a neroli és az ámbra. Nexa Musée by Rue Broca (Fragrantica)
- A Parfumo körtét, mandarint és bergamottot; sambac jázmint, narancsvirágot és tubarózsát; pézsmát, tölgyfazuzmót, vaníliát és vetivert sorol fel, közössége pedig a citrusos és friss jegyeket magasabbra értékeli, mint az eredetinél. Nexa Musée vs Paradoxe (Parfumo comparison)
Prémium alternatíva: Golden Rule
A Phlur Golden Rule illatát nem klónként árulják. Önálló megjelenés, amelyet gyakran vetnek össze a Paradoxe-szal, és a Fragrantica-oldala össze is köti a kettőt. Körtét, mandarint és rózsaszín borsot; narancsvirágvizet, jázmint és kókusztejet; végül vaníliát, szantálfát és benzoint sorol fel.
A fő különbség a krémesség. A kókusztej és a szantálfa váltja az ámbrát és a fehér pézsmát, a rózsaszín bors pedig egy kis szikrát ad a tetejére. A Parfumo közössége ugyanazt az édes, virágos és gyümölcsös magot adja neki, mint a Paradoxe-nak, egy krémes oldallal kiegészítve.
Annak való, aki szereti a Paradoxe stílusát, de inkább egy lágyabb, krémesebb, saját karakterű illatot szeretne, nem helyettesítőt. Alap: megnevezett forrás.
Miért ez a választás?Források: 2
Alap: Megnevezett forrás
- A Fragrantica oldala összehasonlításként a Prada Paradoxe-ot linkeli; körtét, mandarint és rózsaborsot; narancsvirágvizet, jázmint és kókusztejet; valamint vaníliát, szantálfát és benzoét sorol fel. Golden Rule by Phlur (Fragrantica)
- A Parfumo külön összehasonlító oldalt készít róla és a Paradoxe-ról; közössége egy krémes árnyalatot is említ, amely hiányzik az eredeti illatprofiljából. Golden Rule vs Paradoxe (Parfumo comparison)
Eredeti alternatívák a kínálatunkból
Eredeti parfümök, amelyekben ott van a Paradoxe narancsvirága és vaníliája, mindegyik az eredeti üvegből töltött dekantként.
Parfums de Marly
Athénaïs
Bergamott, neroli és yuzu sambac jázminnal és narancsvirággal, ámbrán, tonkababon és vanílián.
3ml · 10ml · 30ml
Givenchy
L'Interdit Eau de Parfum
Körte és bergamott tubarózsával, narancsvirággal és sambac jázminnal, vetiveren, vanílián és pacsulin.
3ml · 10ml · 30ml
Giorgio Armani
My Way
Bergamott és narancsvirág tubarózsával és indiai jázminnal, vanílián, fehér pézsmán és cédruson.
3ml · 10ml · 30ml
Amit minden klón elhibáz
A neroli a legnehezebb rész. A Paradoxe kétféle formájában használja, és ettől hat a narancsvirág tisztának és légiesnek, nem édesnek. Több itteni klón egyáltalán nem sorol fel nerolit, vagy csak egyfélét, és helyette a gyümölcsre támaszkodik: barackra, sárkánygyümölcsre, mandarinra.
A második hiány az alap. A Paradoxe ámbrája és pézsmája modern alapanyagok, amelyek a leszáradást simán és a bőrhöz közel tartják. A klónok egyszerűbb ámbrával, szürke ámbrával, tonkababbal vagy cédrusfával helyettesítik őket, ettől a késői órák édesebbek vagy fásabbak lehetnek. A Parfumo közössége többnél is krémes vagy gyümölcsösebb oldalt jelez.
Klón vagy a Paradoxe 10ml-es dekantja?
Milliliterre vetítve a két drogériás klón könnyedén nyer: a Mon Paradis és a Charisme milliliterenként töredékébe kerül az eredeti 10ml-es dekantjának, amely 24,21 € (2,42 €/ml), vagy a 30ml-nek, amely 57,60 € (1,92 €/ml). Ha minden nap bőven fújnál egy illatot, árban nehéz őket felülmúlni.
A prémium választás más tészta. Az ellenőrzés napján a Golden Rule 50 ml-es üvege többe került, mint az eredeti 30ml-e, így csak akkor van értelme, ha a krémesebb karaktere jobban tetszik. A Paradoxe 3ml-es dekantja pedig, nagyjából 60 fújás, 8,01 €, elég ahhoz, hogy egy hétig viseld, mielőtt döntesz. A milliliterenkénti árindexen láthatod, hogyan viszonyul a kínálat többi részéhez.
Eredeti parfümök ugyanebből a családból
Három eredeti illat osztozik a narancsvirágos szívben. A Parfums de Marly Athénaïs bergamottot, nerolit és yuzut párosít sambac jázminnal és narancsvirággal ámbrán, tonkababon és vanílián, napfényesebb, fényűzőbb értelmezésben. A Givenchy L'Interdit Eau de Parfum osztozik vele a körtében, a bergamottban, a narancsvirágban, a sambac jázminban és a vaníliában, és tubarózsát, vetivert meg pacsulit tesz hozzá egy sötétebb élért. A Giorgio Armani My Way bergamottot és narancsvirágot tesz tubarózsára, indiai jázminra, vaníliára, fehér pézsmára és cédrusra, lágyabban és klasszikusabban.
Hogyan tesztelj egy dupe-ot?
Az eredetit és a klónt a bőrödön, különböző napokon viseld, ne egyiket az egyik, másikat a másik csuklódon, hogy az egyik ne színezze a benyomásodat a másikról. Hasonlítsd össze a körtés nyitást, aztán a narancsvirágos szívet, végül a vaníliás-pézsmás leszáradást a bőrön 4–8 óra után. A klónok jellemzően ezekben az utolsó órákban válnak el az eredetitől.
A Prada Paradoxe 3ml-es dekantja egy korrekt hétnyi összevetést ad; egy 10ml-es dekantban nagyjából 200 fújás van. Ha még újak neked a dekantok, olvasd el, mi az a parfüm dekant, és nézd meg a vakvásárlás alternatíváját. További fehér virágos illatokért jó következő lépés a jázminos parfümökről szóló útmutatónk.
Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod
- Kipróbálhatom a Prada Paradoxe-ot 3ml-es kiszerelésben, mielőtt megvenném?
- A 10ML a Prada Paradoxe-ot 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként árulja, az eredeti üvegből töltve, és az egész EU-ba szállít. Egy 3ml nagyjából 60 fújás, egyhetes viselésre elég.
- Melyik Prada Paradoxe dupe áll a rangsorunk élén?
- A Câline Mon Paradis az útmutató legjobb választása összességében: a Paradoxe Parfumo-oldalán a hasonló illatok listájának élén áll, és osztozik a körtében, a neroliban, a narancsvirágban, a jázminban, az ámbrában és a vaníliában, bár a tagok gyümölcsösebbnek és lágyabbnak találják.
- Paradoxe dupe a Câline Mon Paradis?
- Ezt emlegetik a legtöbben. A Parfumo tagjai szerint a nyitása nagyon közel áll; a különbségek később jönnek, amikor gyümölcsösebbre és krémesebbre fordul, és könnyedebben viselkedik, mint az eredeti.
- Prada Paradoxe vagy Paradoxe Intense: melyiket válasszam?
- A Paradoxe könnyedebb és ragyogóbb; az Intense mohát tesz egy sűrűbb jázminhoz, több vaníliával és ámbrával. Egyes tagok szerint a Nexa Musée az Intense-hez áll közelebb, a Mon Paradis pedig az eredetit követi.
- Milyen kedvezőbb árú alternatívái vannak a Prada Paradoxe-nak?
- A Mon Paradis és a Charisme drogériás parfüm, milliliterenként jóval kevesebbe kerülnek, mint az eredeti; a Golden Rule az útmutató egyetlen választása, amelynek ára közel áll hozzá. Ha eredeti alternatívát keresel, az Athénaïs, a L'Interdit Eau de Parfum és a My Way osztozik a narancsvirágos szívben.
- Hogyan viszonyulnak egymáshoz a Paradoxe dupe-ok milliliterenkénti árban?
- A drogériás klónok milliliterenként jóval kevesebbe kerülnek. Az eredeti 10ml-es dekantja a 10ML-nél 24,21 €, a 3ml-es 8,01 €, így az igazit is összevetheted, mielőtt bármi nagyobbat vennél.
- Meddig tart a Prada Paradoxe illata?
- Közepesen: a Parfumón a közösség a tartósságát valamivel a Mon Paradisé fölé és egyértelműen a Charisme-é fölé értékeli, a Nexa Musée pedig kicsivel felette áll. Bőrközeli és csiszolt; hogy rajtad meddig tart, az a bőrödtől függ.
Források
Hogyan hasonlítottunk
Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Prada Paradoxe illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.
A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Prada márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.
Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.
Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.
Nézd meg a dekantokatOlvass tovább
A legjobb férfiparfümök: 18 illat stílus szerint, és az aftershave kérdése
A legjobb férfiparfüm az, amelyik illik ahhoz a stílushoz, amit amúgy is szívesen viselsz. Tizennyolc férfiillat stílusok szerint csoportosítva, egymás mellé állítva, egy „ha ezt viseled, próbáld ki azt” útmutatóval, és azzal, hogy mit is jelent valójában az aftershave.
A legjobb női parfümök: 18 illat a frisstől az ámbrásig
A legjobb női parfüm az, amelyiknek a stílusa közel áll hozzád. 18 női parfüm stílusok szerint csoportosítva, egymás mellett összehasonlítva, és egy háromdekantos módszer, amellyel még a teljes üveg megvásárlása előtt megtalálhatod a neked valót.
Creed Aventus: az eredeti és 6 alternatíva összehasonlítva
Hat Creed Aventus dupe összevetve közzétett illatjegyek, források és ár szerint, azzal együtt, hol marad el mindegyik. Vagy viseld előbb az eredetit egy 3ml-es dekantban.