Dupe-uri Amouage Guidance 46 2026: 6 clone comparate cu originalul

Am comparat șase clone pentru Amouage Guidance 46 după note, surse și preț și am arătat ce le deosebește pe fiecare de original. Sau poți purta mai întâi originalul, într-un decant de 3ml.

În acest ghid

Pe scurt

Cea mai bună clonă pentru Amouage Guidance 46 este, per ansamblu, Arya Peony Rose de la Al Wataniah, despre care Parfumo spune că miroase asemănător. Cea mai apropiată este Directive 46 de la Alexandria Fragrances, după părerea unui membru Parfumo. Pentru cel mai mic cost, alege Mahab de la Nusuk. Vrei originalul? Un decant de 10ml din Guidance 46 costă 59,31 € la 10ML.

6 alternative comparate mai jos · prețuri verificate pe 28 septembrie 2026

Clasamentul

  1. Arya Peony RoseCel mai bun per total Al Wataniah38,80 € 100ml
  2. Directive 46Cel mai apropiat în fond Alexandria FragrancesFără preț UE
  3. Signature PearlVarianta mai dulce Fragrance WorldFără preț UE
  4. Daiman EdenVarianta mai blândă ZimayaFără preț UE
  5. MahabCel mai mic preț Nusuk28,75 € 100ml
  6. LumoraAlternativa premium Monkoku29,95 € 50ml

Preferi originalul?

Guidance 46

AmouageTurnat din flaconul original

Alternativele: 0,29 €–0,60 €/ml în alte magazine, verificat pe 28 septembrie 2026

Trei flacoane pe un fundal albastru pal: Purpose 50, Guidance 46 și Impadia

Cum miroase Guidance 46?

Flaconul Guidance 46 de la Amouage
OriginalulGuidance 46Amouage

Guidance 46 de la Amouage a apărut în 2024 și este încadrat ca parfum pentru femei. Debutează cu pară, apă de trandafir, alună și migdală amară, iar tămâia și piperul roz dau fructelor o tentă uscată, piperată. Inima devine florală și caldă: osmanthus, trandafir, șofran și iasomie sambac. La bază se așterne un șir lung de lemnoase și ambre, cu lemn de santal, akigalawood, Georgywood și cypriol, domolit de vanilie, ambrette, ambră gri și labdanum. Acordurile sunt lemnoase, fructate, florale și de nuci, cu un final pudrat și ambrat. Amouage prezintă lista completă de note pe pagina dedicată Guidance 46.

Un vârf fructat și de nuci, peste o bază lemnoasă bogată — asta trebuie să urmărească o clonă. Para și aluna sunt ușor de reprodus; profunzimea bazei, nu.

Trandafir, lemn de santal și pară ca materii prime: note din Guidance 46 de la Amouage
În imagine: trandafir, lemn de santal și pară, note din Guidance 46.

Guidance sau Guidance 46?

Amouage vinde două parfumuri sub acest nume. Guidance a apărut primul, în 2023: pară, alună și olibanum în deschidere, o inimă de osmanthus, trandafir, șofran și iasomie sambac, iar la bază lemn de santal, vanilie, akigalawood, ambră gri și labdanum. Guidance 46 a urmat în 2024, ca Exceptional Extrait. Nu este o variantă mai intensă de Guidance, ci o compoziție separată, cu mai mult trandafir și mai cremoasă: păstrează structura, dar adaugă note atât în deschidere, cât și la bază, așa cum am descris mai sus. Ghidul nostru Guidance vs Guidance 46 le compară pe amândouă. Unele texte citate mai jos plasează o clonă mai aproape de „Eau de Parfum”, denumirea folosită pentru primul Guidance, așa că verifică la care dintre ele se referă. Pentru clone ale parfumului inițial, vezi ghidul nostru despre clonele pentru Guidance.

Guidance și Guidance 46 și clonele pe care textele citate le asociază fiecăruia
ParfumAnNote distinctiveClone asociate
Guidance2023Pară, alună și olibanum peste osmanthus și trandafir, apoi lemn de santal și vanilieSignature Pearl și Lumora, potrivit unor texte
Guidance 462024Aceeași structură, cu o deschidere mai amplă și o bază lemnoasă mai profundăDirective 46, potrivit unui membru

Alternative la Guidance 46, comparate

Prețuri de flacon în alte magazine, verificate pe 28 septembrie 2026

AlternativăBaza comparațieiPrețul flaconuluiPe ml
1Cel mai bun per total Arya Peony Rose Al Wataniah
Sursă numită Sursă
38,80 € 100ml
0,39 €/ml
2Cel mai apropiat în fond Directive 46 Alexandria Fragrances
Sursă numită Sursă
Fără preț UE
—
3Varianta mai dulce Signature Pearl Fragrance World
Sursă numită Sursă
Fără preț UE
—
4Varianta mai blândă Daiman Eden Zimaya
Sursă numită Sursă
Fără preț UE
—
5Cel mai mic preț Mahab Nusuk
Sursă numită Sursă
28,75 € 100ml
0,29 €/ml
6Alternativa premium Lumora Monkoku
Sursă numită Sursă
29,95 € 50ml
0,60 €/ml

Fotografii ale flacoanelor: fragrantica.com, alexandriafragrances.com, fragrantica.com, saudi.zimayaperfumes.com, silloria.com, fragrantica.com

Compară două parfumuri unul lângă altul

Alege oricare două parfumuri din acest ghid. Pornește cu originalul față în față cu nr. 1.

CriteriuGuidance 46AmouageArya Peony RoseAl Wataniah
Preț pe ml
3ml: 6,87 €/ml · 10ml: 5,93 €/ml · 30ml: 4,74 €/ml
0,39 €/ml
Mărime
Decanturi de 3, 10 sau 30ml
Flacon de 100ml
Cost cu livrare
Preț 10ML actualizat; livrarea se adaugă la plată
Prețul flaconului în alt magazin la 28 septembrie 2026; fără livrare
Ce spun sursele
Referința: fiecare alternativă din acest ghid e comparată cu Guidance 46
  • Parfumo listează Guidance 46 drept singurul parfum cu care îl aseamănă; un membru consideră că cele două au o legătură clară, deși nu sunt la fel, și îl recomandă fanilor Guidance 46 Arya Peony Rose by Al Wataniah, Parfumo
  • Cei mai mulți membri care au votat pe pagina de comparații Parfumo consideră cele două parfumuri similare; notele comune sunt alună, osmanthus, trandafir, șofran, vanilie, ambră gri și lemn de santal Arya Peony Rose vs Guidance 46, Parfumo comparison
Baza comparației
Parfumul original
Sursă numită
Disponibilitate
La 10ML, turnat din flaconul original
La vânzare într-un magazin din UE la 28 septembrie 2026
  • Guidance 46 costă mai puțin la cumpărare: 20,61 € față de 38,80 €.
  • Arya Peony Rose îți dă mai mult parfum: 100ml față de 3ml.
  • 10ML nu a purtat aceste două parfumuri unul lângă altul; fiecare afirmație de mai sus își numește sursa.

Cât îmi trebuie?

Scrie de câte ori vrei să porți Guidance 46 și câte pulverizări folosești.

Îți trebuie cam 6ml (120 pulverizări).

  • 2 × 3mlCel mai ieftin41,22 €Rămân 0ml
  • 1 × 10ml59,31 €Rămân 4ml
  • 1 × 30ml142,20 €Rămân 24ml
  • Arya Peony Rose de la Al Wataniah: 1 × 100mlPreț în alt magazin la 28 septembrie 2026, fără livrare38,80 €Rămân 94ml

La o asemenea folosire, Arya Peony Rose costă mai puțin decât decanturile de Guidance 46: 38,80 € față de 41,22 €. E un alt parfum, nu originalul.

O estimare: mărimile 10ML au cam 60 de pulverizări (3ml), 200 (10ml) și 600 (30ml), cam 20 pe ml. Pulverizatoarele diferă, așa că ia cifrele ca reper. Prețuri fără livrare.

Două exemple calculate

  • O lună de weekenduri

    8 purtări a câte 3 pulverizări. Îți trebuie cam 1,2ml (24 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 1 × 3ml cu 20,61 €, și rămân cam 1,8ml. La o asemenea folosire, decanturile de Guidance 46 costă mai puțin decât Arya Peony Rose: 20,61 € față de 38,80 €.

  • În fiecare zi, timp de un an

    365 purtări a câte 4 pulverizări. Îți trebuie cam 73ml (1.460 pulverizări). Cel mai ieftin la 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml cu 364,32 €, și rămân cam 0ml. La o asemenea folosire, Arya Peony Rose costă mai puțin decât decanturile de Guidance 46: 38,80 € față de 364,32 €. E un alt parfum, nu originalul.

Clasamentul alternativelor la Guidance 46: 6 dupe-uri cu rolul și prețul pe ml, pe primul loc Arya Peony Rose de la Al WataniahDeschide imaginea la dimensiune completă într-o filă nouă
Ordonate după cât de aproape sunt de Guidance 46. Prețul pe ml calculat din prețurile flacoanelor verificate pe 28 septembrie 2026.

Cea mai bună per ansamblu: Arya Peony Rose

Flaconul Arya Peony Rose de la Al Wataniah
Arya Peony RoseAl WataniahCel mai bun per total

Arya Peony Rose de la Al Wataniah are multe note în comun cu originalul. Pagina de comparație Parfumo pentru cele două menționează aluna, osmanthusul, trandafirul, șofranul, vanilia, ambra gri și lemnul de santal ca note comune, iar majoritatea membrilor care au votat acolo consideră că cele două seamănă.

Diferența principală este că e din aceeași familie, fără să se potrivească. Un membru care a scris pe pagina Parfumo pentru Arya Peony Rose consideră că cele două sunt clar înrudite, deși nu se potrivesc, și tot îl recomandă celor care iubesc Guidance 46. Pe acea pagină, Guidance 46 este singurul parfum menționat ca având o aromă similară.

Se potrivește cuiva care își dorește atmosfera de nuci, trandafir, șofran și lemn de santal a originalului și căruia îi ajunge o asemănare de familie, fără să fie apropiat în fiecare strat. Bază: o sursă citată, lista de parfumuri similare de pe Parfumo și pagina de comparație.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Parfumo listează Guidance 46 drept singurul parfum cu care îl aseamănă; un membru consideră că cele două au o legătură clară, deși nu sunt la fel, și îl recomandă fanilor Guidance 46 Arya Peony Rose by Al Wataniah, Parfumo
  2. Cei mai mulți membri care au votat pe pagina de comparații Parfumo consideră cele două parfumuri similare; notele comune sunt alună, osmanthus, trandafir, șofran, vanilie, ambră gri și lemn de santal Arya Peony Rose vs Guidance 46, Parfumo comparison

Cel mai apropiat la bază: Directive 46

Flaconul Directive 46 de la Alexandria Fragrances
Directive 46Alexandria FragrancesCel mai apropiat în fond

Directive 46 de la Alexandria Fragrances nu are o listă de note comune în sursele noastre; argumentul în favoarea lui se bazează pe un singur purtător. Un membru de pe Parfumo a purtat cele două parfumuri pe încheieturi diferite și a considerat că Directive 46 este remarcabil de apropiat de Guidance 46, greu de deosebit.

Potrivit aceleiași relatări, diferența principală este mică: cel mult o ușoară schimbare a dulceaței și a profunzimii notelor de bază. Este impresia unui singur membru, așa că trateaz-o ca pe un indiciu puternic, nu ca pe un verdict definitiv. Pagina Parfumo pentru Directive 46 consemnează, ca fapt susținut de o sursă, că brandul l-a creat având Guidance 46 drept reper.

Se potrivește cuiva care vrea să se apropie cât mai mult de notele finale ale originalului, în limitele clonelor din acest ghid, și care va judeca notele de bază pe propria piele. Bază: o sursă nominalizată, textul unui membru de pe Parfumo.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Un membru care le-a purtat pe încheieturi opuse a găsit Directive 46 remarcabil de apropiat de Guidance 46, cu diferențe greu de sesizat, cel mult mici deosebiri în dulceață și profunzimea fazei de bază Directive 46 member write-up, Parfumo
  2. Parfumo consemnează, ca fapt confirmat de o sursă, că este inspirat de Guidance 46 Directive 46 by Alexandria Fragrances, Parfumo

O variantă mai dulce: Signature Pearl

Flaconul Signature Pearl de la Fragrance World
Signature PearlFragrance WorldVarianta mai dulce

Membrii care scriu pe pagina Fragrantica a parfumului descriu Signature Pearl de la Fragrance World ca fiind similar cu Guidance 46. În mare parte, îl descriu prin contrast cu originalul.

Diferența principală ține de intensitate și fructe. Aceiași membri îl consideră mai dulce, mai dens și mai puternic decât Guidance 46, cu piersică și cocos în locul perei și migdalei din original. Nu toți îl asociază cu Guidance 46: unii de acolo îl consideră mai apropiat de Eau de Parfum.

Se potrivește cuiva căruia îi place originalul, dar vrea mai multă dulceață și prezență, sau care preferă varianta anterioară, Guidance. Bază: o sursă nominalizată, membri de pe Fragrantica.

De ce această alegere?Surse: 1

Baza: Sursă numită

  1. Membrii îl găsesc asemănător cu Guidance 46, dar mai dulce, mai dens și mai puternic, cu piersică și cocos în locul perei și migdalei din Guidance 46; unii îl consideră mai apropiat de Eau de Parfum Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica

O variantă mai blândă: Daiman Eden

Flaconul Daiman Eden de la Zimaya
Daiman EdenZimayaVarianta mai blândă

Daiman Eden de Zimaya e varianta mai lejeră. Majoritatea membrilor care au votat pe pagina de comparație dintre cele două de pe Parfumo le consideră asemănătoare.

Diferența principală ține de aerisire. Un membru de pe Parfumo spune că prima impresie amintește de Guidance 46, dar parfumul e vizibil mai aerisit și mai lejer, cu șofran discret, trandafir și piper bine conturate și o urmă de tămâie.

Se potrivește cuiva căruia originalul i se pare prea dens și care vrea ca latura de trandafir și piper să fie mai apropiată de piele și mai discretă. Surse: o sursă nominalizată, textul unui membru și pagina de comparație de pe Parfumo.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Prima impresie a unui membru este Guidance 46, dar vizibil mai aerisit și mai lejer, cu șofran discret, trandafir și piper bine conturate și o notă de tămâie Daiman Eden member write-up, Parfumo
  2. Majoritatea membrilor care au votat pe pagina de comparație a Parfumo consideră că cele două seamănă Daiman Eden vs Guidance 46, Parfumo comparison

Cel mai mic preț: Mahab

Flaconul Mahab de la Nusuk
MahabNusukCel mai mic preț

Mahab de Nusuk este clona cu cel mai mic preț în euro din tabelul de comparație, atât per flacon, cât și per ml. Majoritatea membrilor care au votat pe pagina de comparație dintre Mahab și Guidance 46 de pe Parfumo le consideră asemănătoare, iar notele comune sunt tămâie, osmanthus, trandafir și lemn de santal.

Diferența principală este feniculul. Potrivit aceleiași pagini, Mahab adaugă fenicul, fructe roșii și piersică peste notele comune. Un membru care a încercat alternativele la Guidance și a scris pe Fragrantica a remarcat feniculul puternic în Mahab și spune că nu i-a plăcut.

Se potrivește cuiva care vrea impresia de ansamblu cu cheltuiala cea mai mică și nu are nimic împotriva unei note de fenicul. Surse: o sursă nominalizată și pagina de comparație de pe Parfumo, cu o opinie diferită pe Fragrantica.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Majoritatea membrilor care au votat pe pagina de comparație a Parfumo consideră că Mahab și Guidance 46 seamănă; notele comune sunt tămâia, osmanthusul, trandafirul și lemnul de santal, iar Mahab adaugă fenicul, fructe roșii și piersică Mahab vs Guidance 46, Parfumo comparison
  2. Un membru care a încercat alternativele la Guidance a găsit nota de fenicul din Mahab pregnantă și nu i-a plăcut Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica

Alternativa premium: Lumora

Flaconul Lumora de la Monkoku
LumoraMonkokuAlternativa premium

Lumora de Monkoku este un extrait și include mai multe dintre notele de deschidere ale originalului decât majoritatea clonelor de aici. Pagina de comparație dintre cele două de pe Parfumo arată că ambele menționează pară, alună, trandafir, șofran, vanilie și cistus, iar majoritatea membrilor care au votat acolo le consideră asemănătoare.

Diferența principală este la care dintre parfumurile Guidance trimite. Pe pagina Lumora de pe Parfumo, textul principal o apropie mai mult de Eau de Parfum decât de Guidance 46. Un alt membru de acolo o numește cea mai reușită dintre câteva alternative la Guidance pe care le deține.

Se potrivește cuiva căruia îi plac ambele parfumuri Guidance și care vrea o clonă în concentrație extrait. Surse: o sursă nominalizată și două pagini Parfumo.

De ce această alegere?Surse: 2

Baza: Sursă numită

  1. Majoritatea membrilor care au votat pe pagina de comparație a Parfumo consideră că Lumora și Guidance 46 seamănă; ambele listează pară, alună, trandafir, șofran, vanilie și cistus Lumora vs Guidance 46, Parfumo comparison
  2. Un extrait; un membru îl numește cel mai reușit dintre mai multe alternative la Guidance pe care le deține, în timp ce textul de prezentare de la început îl consideră mai apropiat de Eau de Parfum decât de Guidance 46 Lumora by Monkoku, Parfumo

Alternative autentice pe care le avem

Parfumuri originale care au în comun o parte din caracterul de trandafir, șofran și note lemnoase al lui Guidance 46, fiecare disponibil ca decant umplut din flaconul original.

  1. Amouage

    Purpose 50

    Tămâie, piper roz, trandafir, șofran și akigalawood, cu vetiver și piele întoarsă: o interpretare mai uscată, din aceeași casă de parfumuri.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. BDK Parfums

    Impadia

    Pară și două tipuri de trandafir peste akigalawood și lemn de santal, deschise de bergamotă și mandarină.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Maison Crivelli

    Musc Nurasana

    Trandafir de Damasc și tămâie, cu cardamom, ghimbir, labdanum, mosc și boabe de tonka.

    3ml · 10ml · 30ml

Ce nu includ clonele

Listele de note comune din sursele noastre cuprind para, aluna, osmanthusul, trandafirul, șofranul, lemnul de santal și vanilia. Niciuna nu include apa de trandafiri, migdala amară sau piperul roz din deschiderea Guidance 46 și nici akigalawood, ambrette, Georgywood și cypriol din bază. În afară de akigalawood, menționat și în notele versiunii Guidance anterioare, acestea sunt notele care diferențiază Guidance 46 de versiunea anterioară.

Când sursele descriu o diferență, aceasta tinde să fie într-una dintre trei direcții: mai dulce și mai fructată (piersică, cocos, fructe roșii), mai lejeră sau cu o notă în plus, precum feniculul. Doar relatarea unui membru, despre Directive 46, vorbește despre o asemănare puternică, greu de deosebit pe piele.

Flaconul clonei sau originalul într-un format mic?

Raportat la mililitru, fiecare clonă cu un preț în tabel costă mai puțin decât un decant al parfumului original. Un decant de 10ml din Guidance 46 costă 59,31 €, adică 5,93 €/ml pe ml, iar unul de 30ml costă 142,20 € (4,74 €/ml pe ml). Directive 46, Signature Pearl și Daiman Eden nu au preț în tabel: la verificarea prețurilor, nu am găsit un preț de listă pentru UE pentru acestea. Dacă stilul acesta ți se potrivește deja și plănuiești să porți parfumul zilnic, din plin, un flacon de clonă îți oferă un volum mai mare pentru banii dați.

Privite de la nivelul unei achiziții, lucrurile stau altfel. Parfumul original în varianta de 3ml, cu aproximativ 60 de pulverizări, costă 20,61 €; compară cu prețurile flacoanelor din tabel. O săptămână de purtare îți arată dacă vrei Guidance 46, o clonă sau niciuna dintre ele. Te tentează și Eau de Parfum? Un decant de 3ml din Guidance costă 16,11 €. Pentru o imagine de ansamblu, indicele prețului pe ml compară costurile tuturor parfumurilor din oferta noastră.

Parfumuri originale cu un caracter asemănător

Trei parfumuri originale din oferta noastră au o parte din acest caracter. Purpose 50, un Extrait de Parfum Amouage din 2025, are în comun tămâia, piperul roz, trandafirul, lemnul de santal, akigalawood, șofranul și vanilia, iar bergamota, pimento, papirusul, vetiverul și pielea întoarsă îi dau o direcție mai uscată. Impadia de la BDK Parfums, tot din 2025, îmbină para cu trandafir bulgăresc și turcesc, peste akigalawood și lemn de santal, iar bergamota, mandarina și floarea de portocal africană îi dau un debut mai luminos. Musc Nurasana de la Maison Crivelli, un extrait din 2026, are în comun trandafirul, tămâia și labdanumul, alături de cardamom, ghimbir, brad, mosc și boabe de tonka. Toate trei sunt disponibile ca decanturi, ca să le poți purta câteva zile înainte să alegi un flacon. Pentru mai multe idei, vezi ghidul nostru despre parfumurile cu trandafir.

Cum să testezi un dupe

Evaluează o clonă pe piele, nu pe un cartonaș de testare, care îți arată doar primele minute. Poartă parfumul original într-o zi și clona în altă zi. Miroase-ți încheietura la început, din nou la jumătatea zilei și încă o dată seara, înainte să decizi. Zilele diferite împiedică un parfum să-ți influențeze percepția asupra celuilalt.

Un decant de 3ml din Guidance 46 îți ajunge pentru o săptămână de comparații; un decant de 10ml, cu aproximativ 200 de pulverizări, îți ajunge pentru săptămâni de purtare dacă alegi parfumul original. Un decant de 30ml, cu aproximativ 600 de pulverizări, e varianta pe care o păstrezi. Cumperi unul pentru prima dată? Articolul nostru despre ce este un decant de parfum explică noțiunile de bază, iar cum să eviți să cumperi pe nevăzute arată de ce e bine să începi cu o cantitate mică.

Clonă sau original? Ce e bine să știi înainte

Pot purta Guidance 46 timp de o săptămână înainte să aleg un dupe?
10ML vinde Guidance 46 în decanturi de 3ml, 10ml sau 30ml, umplute din flaconul original, și livrează în toată UE. Decantul de 3ml are aproximativ 60 de pulverizări, cel de 10ml aproximativ 200, iar cel de 30ml aproximativ 600.
Care dupe pentru Guidance 46 este pe primul loc în acest ghid?
Arya Peony Rose de la Al Wataniah este alegerea cea mai bună per ansamblu din acest ghid. Parfumo îl prezintă pe Guidance 46 drept singurul parfum cu care Arya Peony Rose seamănă, iar cele două au în comun alună, osmanthus, trandafir, șofran, vanilie, ambră cenușie și lemn de santal, deși un membru de acolo le consideră înrudite, nu identice.
Cât de apropiat este Directive 46 de Guidance 46?
Un membru Parfumo care le-a purtat pe amândouă a considerat că Directive 46 este remarcabil de apropiat și greu de deosebit, cu cel mult mici diferențe în dulceață și profunzimea notelor de după uscare. Este o singură relatare, așa că poartă-le pe amândouă pe pielea ta înainte să decizi.
Să aleg Guidance sau Guidance 46?
Guidance 46 păstrează para, aluna, osmanthusul și trandafirul din Guidance și adaugă în notele de vârf apă de trandafiri, migdală amară și piper roz, iar în bază ambrette, Georgywood și cypriol. Unele clone, precum Signature Pearl și Lumora, sunt considerate mai apropiate de primul Guidance în unele texte.
Cum se compară clonele pentru Guidance 46 la prețul pe ml?
Fiecare clonă pentru care am putut găsi un preț costă mai puțin per ml decât originalul. Un decant de 10ml din Guidance 46 costă 59,31 €, iar unul de 3ml costă 20,61 €; le poți compara cu prețurile clonelor, însoțite de dată, din tabelul comparativ.
Ce alte parfumuri sunt menționate alături de Guidance 46?
Arya Peony Rose, Directive 46, Signature Pearl, Daiman Eden, Mahab și Lumora sunt menționate ca parfumuri similare în bazele de date despre parfumuri. Dintre parfumurile originale, Purpose 50 și Impadia au în comun trandafirul, akigalawood și lemnul de santal cu acesta.
Îmi va arăta un decant de 3ml cât rezistă Guidance 46 pe pielea mea?
Cât persistă depinde de pielea ta și de vreme, așa că nu promitem o anumită durată. Un decant de 3ml, cu aproximativ 60 de pulverizări, îți permite să-l porți câteva zile și să-ți dai singur seama.

Surse

  1. Guidance 46, Amouage
  2. Arya Peony Rose by Al Wataniah, Parfumo
  3. Arya Peony Rose vs Guidance 46, Parfumo comparison
  4. Directive 46 member write-up, Parfumo
  5. Directive 46 by Alexandria Fragrances, Parfumo
  6. Signature Pearl by Fragrance World, Fragrantica
  7. Daiman Eden member write-up, Parfumo
  8. Daiman Eden vs Guidance 46, Parfumo comparison
  9. Mahab vs Guidance 46, Parfumo comparison
  10. Lumora vs Guidance 46, Parfumo comparison
  11. Lumora by Monkoku, Parfumo

Cum am comparat

Fiecare alternativă e ordonată după cât de aproape urmează notele și baza lui Guidance 46, pe baza arătată pentru ea în tabel. Prețurile din alte magazine sunt cele verificate pe 28 septembrie 2026 și se schimbă des; prețurile 10ML de pe această pagină sunt la zi.

10ML este independent și nu este afiliat cu Amouage sau cu casele alternativelor numite aici și nici susținut de ele. Numele lor sunt folosite doar pentru a identifica parfumurile comparate.

Poartă-l o săptămână, nu zece secunde.

Parfumuri de designer și de nișă în decanturi de 10ml, ca să porți un parfum zile la rând înainte să te hotărăști.

Vezi decanturile

Toate ghidurile despre parfumuri